Beslissing over CD A-lijst uitgesteld tot voorjaar '76 Tweespalt in junta Actie tegen schuld saneringsbureaus voor kreeften POLITIE KAN TAAK ALLEEN NIET AAN ANNIE BORCKINK: Iedereen bang voor Maarse" Extra controle vleugelstrips van DC-10 toestellen Sowamt DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Adj hoofdredacteur J J Hallewas Chef-redacteur J W C Leune week f 2.69 kwartaal f 34.76. jaar f 135.15 losse nummers 50 cent. Maandag: 24 februari 1975, 65e jaargang no. 20051 Avondrood Cor Coster in FC Avondrood op Ned. I om 19.05 uur. Kloos maakt om 21.35 uur de op brengst van de Port» -.-al-actie bekend. Marcel van Dam, Henri Knap en Ans Wortel praten met Ischa Meijer om 22.50 uur. Ned. II om 20.21 uur Dag dag heerlijke lach en om 21.20 uur „Pepper". Addis Abeba (UPI - Reuter) Binnen de in Ethiopië aan de macht zijnde militaire junta hebben zich ernstige moeilijk heden voorgedaan. Dit is vandaag in kringen van Westerse diplomaten in de hoofdstad Addis Abeba vernomen. De minister van landbouw, Dagnachew Yirgu, blijkt tien dagen gc'.edcn al naar Soedan te zijn gevlucht. Hij heeft een brief achtergelaten waarin hij zegt dat de "chaos en de onbekwaam heid" van de militaire junta zijn positie onhoudbaar heeft gemaakt. De minister van volksgezondheid, Gemel Abdul Kadir, is dit weekeinde uit de hoofdstad verdwenen. Naar men zegt naar zijn geboorteprovincie Eritrea, die inmiddels volgens persberichten door het leger helemaal van de rest van het land is afgesloten. Drie weken burgeroorlog in de Ethiopische provincie Eritrea hebben aan 2528 mensen het leven gekost. Dit hebben de militaire leiders in Addis Abeba zaterdag bekendgemaakt. Tijdens de op 31 januari uitgebroken gevechten zijn volgens de eerste officiële verlieslijst 2321 Eritrese guerrillastrijders, 83 man regeringstroepen en 124 burgers gedood. Verder zijn zover bekend 188 Ethiopische militairen en 347 verzets strijders gewond. De voormalige nachtclub „Palals de Dance",aan het Scheveningse Ge- vers Deynootplein is vannacht bij een zware uitslaande brand volledig uit gebrand. Bi) de brand is niemand gewond geraakt. De Haagse recherche zoekt twee onbe kende mannen, die rond een uur, het moment waarop de brand uitbrak, door getuigen op het dak van het gebouw zijn gezien. Met de grootst mo gelijke moeite heeft de Haagse brand weer kunnen voor komen dat het vuur oversloeg naar het aangrenzende Kur- haus. (Van onze sportredactie) ASSEN Nu het schaatsseizoen voor de dames voorbij la, na het wereldtiteltoernool in Assen, is een groot conflict aan het licht gekomen in de kernploeg.Annie Borckink verwoordde dc sfeer: „Niemand durfde te praten. Iedereen was bang voor Gerard Maarse, we hadden ook weinig vertrouwen in hem. Voor mij heeft hij afgedaan. Ik wil volgend Jaar wel in de kernploeg, maar dan zonder deze trainer". Uitgebreide berichtgeving over deze zaak in Sporttribune. IARZITTEN moet best eerr flinke os uit te houden zijn: het reldkampioenschap bar- ik-zitten. Gerieflijker dan jlzitten. gezonder dan het mpioenschap bananen- n. Zeker als een extra trwaarde luidt drie pils- jur drinkerf. In het ordhollandse plaatsje n werd in het afgelopen ekeinde een recordpo- ng ondernomen. Het werd eindelijk de heer C. Ver inken uit Medemblik die beste bar-plakker bleek, verbeterde het oude re- van 36 uur overigens slechts een kwartier. (Van e r verslaggevers) Zeist De bevoegde partijorganen van de drie confessionele partijen KVP, CIÏU en ARP, die samen het CDA vormen, zullen uiterlijk in hun voorjaarsvergadering van 1976 besluiten of bij de komende Tweede Kamerverkiezingen met één gezamenlijke lijst zal worden uitgekomen. Het CDA-bestuur, plus de fractievoorzitters van de drie partijen heeft hiertoe besloten tijdens een vergadering dit weekeinde in Zeist, waarop de amendementen werden besproken die door de afzonderlijke partijen op de ontwerpstatuten van het CDA waren aangebracht. De vergadering kwam tot de conclusie, dat er in de huidige parlementair politieke situatie voor de drie Kamerfracties geen behoefte bestaat om één fractie te vormen. Hoofdpunt tijdens de discu£.ie in Zeist was de wens om als toelichting op te nemen, dat onder evangelie wordt verstaan het bijbelse getuigenis van Gods beloften. Men kwam overeen, in de statuten een voetnoot op te nemen, die zegt dat onder Evangelie wordt verstaan de gehele bijbel. Verder werd besloten, dat de kandidaten het politieke werkprogramma van het CDA moeten onderschrijven. Men stelde verder vast, dat het CDA zich richt tot het gehele Nederlandse volk, zonder onderscheid naar geloofsovertuiging of maatschappelijke groepering. Het CDA wil stre ven naar een maatschappij waarin de bijbelse gerechtigheid meer gestalte krijgt, de menselijke vrijheid en verantwoordelijkheid beter beleefd kan worden en waarin het welzijn van anderen wordt gediend. De vergadering besliste verder dat het CDA-con- gres zal bestaan uit 1300 leden: 600 KVP-verte genwoordigers, 240 elk van CHU en ARP, terwijl 70 de rechtstreekse leden en het bestuur van het CDA zouden vertegenwoordigen. SCHIPHOL (ANP) De Douglas vliegtuigindustrie heeft alle luchtvaartmaatschappijen die met de DC-10 vliegen verzocht de bevestiging van de geleidestrips op de vleugels nauwgezet te controleren. Voor de tweede keer was een dergelijke aërodynamische strip uit een vleugel van een DC-10 gevallen. Ditmaal was het een toestel van Turkisch Airline, dat zich 170 passagiers op weg van Istanboel naar Dusseldorp bevond. De bemanning van het toestel slaagde erin de machine zonder ongelukken aan de grond te zetten op het vliegveld Van Dusseldorp. Vorig jaar op 11 juni overkwam een DC-10 van de KLM precies hetzelfde, zij het tijdens een trainings- Vlucht. Zware operatie VOETBAL 6a j|) faaar zitten ik 7/^ l voetbalS ^VV "=i.POOftj üplng De politie van Brasi- heeft zaterdagavond een ge- Hapt straalvliegtuig bestormd •n de jongeman die het toestel, "t een binnenlandse vlucht "Hakte, had overgenomen, *ergeschoten en ernstig ver end. De enige andere gewonde ïen piloot die een kogel- in zijn hand opliep. Gretsjko De Russische minis ter van defensie maarschalk Andre Gretsjko is vandaag in New Delhia aangekomen voor besprekingen met de Indiase re gering over Indiaas-Russische militaire samenwerking. Explosie Een ontploffing in een kolenmijn van het Tsjechi sche Staric heeft aan 11 mijn werkers het leven gekost, zo heeft het Tsjechische persbu reau CTK bekend gemaakt. Doodslag Twee jongens, een van 15 en een van 13 zijn gear resteerd en beschuldigd van het doodslaan van een vierjarig jon getje met hun blote vuisten „al leen maar voor de lol", zo heeft de politie van Davie, (Florida) meegedeeld. operatie was dezer dagen in een Amerikaan se dierentuin de behandeling van. rinoceros Tiny, die aan darm- stoornissen leed. Het niet alledaagse kar wei lukte even wel go6d. maar de neushoorn is volgens de art sen nog niet buiten direct gevaar. Arnhemse hoofdcommissaris: UTRECHT (ANP) - Zeker vergeleken met het buitenland is de sterkte van het Neder landse politiekorps duidelijk onder de maat. De cijfers spreken duidelijke taal want Nederland moet het stellen met één politieman op 690 burgers. In Engeland is de verhuding 1 op 450, in West-Duitsland 1 op 433 en in Frankrijk zelfs 1 op 337. Dit alarmerende geluid liet de Arnhemse hoofdcommissaris van politie, de heer W. Bakker, vandaag in Utrecht horen op een persconferentie ter gelegenheid van de inter nationale beveiligingsbeurs ..Security '75" (17-22 maart in de Marijkehal van de Jaar beurs) De politiechef constateerde dat mede door het nijpend personeelsgebrek de politie-slag- zin „Hij waakt, opdat zij (de burgers) kun nen rusten", niet meer in overeenstemming is met de werkelijkheid. Het pure feit dat beveiligingsbeurzen als „Security" worden gehouden toont aan dat de politie het alleen niet meer kan klaren en dat zij de hulp van de burgers niet meer kan missen, aldus de heer Bakker. De burger kan zelf „meewaken" door aller lei beveiligingsapparatuur in woning en be drijf aan te brengen. En door zijn eigendom men niet te uitbundig te etaleren door came ra's in auto's rond te laten slingeren of met de gordijnen open en lichten aan kostbare schilderijen en klokken als het ware te etaleren. Dat het aantal inbraken in 25 jaar tijd tot het twintigvoudige is gestegen is dan ook niet zo verwonderlijk. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Dc Consumentenbond, die "onaan vaardbare situaties" heeft geconstateerd bij de particuliere gemiddelingsbureaus die zichzelf in advertenties aanprijzen als schnldsaneringsbu- reaus, gaat actie voeren voor een wettelijk verbod deze bureaus. De bond raadt intussen de sen aan zich voor een echte schuldsanering te wenden tot de gemeentelijke kredietbanken. Echte schuldsanering houdt in, dat aan een cliënt een krediet wordt verstrekt, waarmee hij alle bestaande schulden kan aflossen, waarna hij nog aan één instelling (de bank) rente en aflossing hoeft te betalen. De hoogte van de termijnen wordt op het gezinsbudget afgestemd. Bij de schuldsaneringsbureaus is hiervan volgens de Consumentenbond geen sprake Zij verlenen helemaal geen kredieten. Zij nemen alleen contact op met de schuldeisers en proberen een iets zachtere regeling te treffen voor de aflossing van de nog uitstaande bedragen. Nadelen zijn volgens de Consumentenbond, dat dergelijke bureaus voor hun bemiddeling veelal te hoge vergoedingen in rekening brengen, dat bij mislukken van de be middeling de cliënt alle kosten moet dragen (en dus nog verder in de schulden raakt) en dnt de cliënt geen enkele garantie heeft dat de betalingen ook werkelijk aan de schuldeisers worden doorge geven. Nederland rookt minder Den Haag (ANP) In het afgelopen jaar zijn in Ne- .derland minder sigaren en sigaretten verkocht. De verkopen van sigaretten bedroegen 1.727 stuks per hoofd van de bevolking te gen 1.742 stuks in 1973. De verkopen van sigaren van 3 gram of meer bedroegen vorig jaar 66 stuks en die van de overige sigaren, se- noritas en sprietjes 22 stuks per hoofd van de bekleding tegen resp. 69 en 25 stuks in 1973. De verkopen van kerftabak zijn toegenomen: in 1974 werd 1,10 kg per hoofd van de bevolking verkocht te gen precies 1 kg per hoofd van de bevolking in 197 ,,34 min. liter ,,frisminder gedronken DEN HAAG (ANP) De produktle van frisdranken is in 1974 mei circa vier procent gedaald. Vorig jaar bedroeg de produktie van de bedrijven, die te zamen ongeveer 97 procent van de totale Nederlandse frlsdrankenproduktie ver tegenwoordigden, 818 mil joen liter tegen 852 miljoen liter in 1973. maar voor alle sterrenbeelden hebben wij een astrologisch paspoort beschikbaar. Een rijk geïllustreerd boek waarin u alles over uw sterrenbeeld kunt lezen. Geel ons uw sterrenbeeld e'n de opgave van oen nieuw kwartaalabonne ment op onze krant, en per omgaande ontvangt u het ■paspoort'. i «irf. naam adres: woonplaats stuur als dank voor de moeite het Astrologisch Paspoort van het sterrenbeeld naar: naam: adres: woonplaats

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1