KAMER VAN KOOPHANDEL PRESENTEERT ECONOMISCH BELEID VOOR RIJNLAND Toepassing op de Bollenstreek Cornwall en Heuts organiseren basketbal-drie daagse in Leiden WOENSDAG 19 FEBRUARI 1975 LEIDSE COURANT P\GINA S' Hieronder een opsomming van de door de onderzoekers gehanteerde richtdoelen en de toetsing van het economisch gebeuren in de bollenstreek aan die richtdoelen. De richtdoe len voor de Regionale Productie-Structuur (het geheel van de bedrijven die iets maken of diensten verlenen) zien ei als volgt uit: 1. Een optimaal regionaal product per arbeidsplaats (zoveel mogelijk resultaat van het werk per arbeidsplaats in de regio) 2. Een optimaal uitgebalanceerde en gevarieerde R.P.S. geor ganiseerd in en rond complexen van economische activiteit (in en rond met elkaar samenhangende en van elkaar afhankelijke bedrijven) 3. Regionale specialisaties in complexen van economische activiteit 4. Optimale bestendigheid van de R.P.S. zelf niet kunnen worden bëinvloed (grondstoffenschaarste bijvoorbeeld of een dalende conjunctuur) 5 Optimaal aanpassingsvermogen tegenover ontwikkelingen die door de R.P.S. wèl kunnen worden bëinvloed (bijvoor beeld het beschikbaar komen van nieuwe productie-technie ken) 6. Minimale belasting en/of optimaal gebruik van het Regio naal Productie Milieu door de R.P.S. Onder Regionaal Pro ductie Milieu wordt dan verstaan het samenhangend geheel van factoren in een regio die van belang zijn voor het functioneren van de bedrijven (bijvoorbeeld grond, huisves ting, arbeidsmarkt, bereikbaarheid) 7. Minimale belasting van de natuur en het woon-werk-vrije- tijds milieu. De richtdoelen voor de Regionale Werkgelegenheids Struc tuur zijn zo geformuleerd: 8. De verdeling van de inkomens over de inkomens - schaal dient optimaal te zijn 9. De R.W.S. moet op korte termijn zijn aan te passen aan het regionale arbeidsaanbod en dus aan de regionale beroeps bevolking. 10. De R.W.S. dient te beschikken over voldoende interne mogelijkheden tot opleiding en ontplooiing van de werkne mers. 11. De R.W.S. moet zo zijn opgebouwd dat de vorming van complexen van economische activiteit (met elkaar samenhan gende en van elkaar afhankelijke bedrijven) bijdraagt aan de vorming van arbeidsdeelmarkten (arbeidsmarkten van specialisten als bijvoorbeeld brouwers, chemici etc.) 12. Optimale bestendigheid van de R.W.S. tegen ontwikkelin gen waarop door de R.W.S. geen invloed kan worden uitgeoe fend (bijvoorbeeld dalende conjunctuur) 13. Optimaal aanpassingsvermogen van de R.W.S. aan ont wikkelingen die door de R.W.S. wèl zijn te beinvloeden. De onderzoekers hebben nu, na toetsing van de bestaande situatie in de Bollenstreek aan deze richtdoelen, de volgende uitgeselecteerd als die richtdoelen die het meest voor verdere verwezenlijking in aanmerking komen en dus de kern van het economisch beleid moeten vormen: Het bollencomplex moet voor de bollenstreek behouden blijven (vergelijk richtdoel 2 en 3), waarbij overigens de aard van het bollencomplex kan veranderen, maar waarbij de kern van het .complex ook in de toekomst gevormd dient te worden door de bollenhandel (exportbedrijven, veilingwe zen) en de exclusieve en zeer specifieke teelten (zoals hyacint hen). Hiermee hangen ook de volgende richtdoelen samen: O De arbeidsproductiviteit moet omhoog. Realisering van dit richtdoel vervult tevens (door middel van winstmarge-vergro ting) de belangrijkste voorwaarde voor de „bollenvertaling" van de richtdoelen 4 en 5 O Het bollenbedrijf moet beter bestendig worden tegen internationale (conjunctuur en monetaire) ontwikkelingen (richtdoel a) Het bollenbedrijf moet beter in staat zijn op beinvloedbare ontwikkelingen (bijvoorbeeld veranderingen in productie-pro cessen) in te spelen (5) Hoe nu deze doeleinden te verwezenlijken? Het belangrijkste middel ligt hierin, aldus het rapport van de Kamer, dat het Zuid-Hollandse bollencomplex qua omvang en economische potentie boven een bepaald (nog onbekend) minimum blijft Als het daarvoor nodig is ook (een deel van de) meer normale teelten in de bollenstreek te houden, zal aan deze voorwaarde moeten worden voldaan. Een belangrijk middel is dan ook zo stelt men de reservering van voldoende teelruimte en het niet bij voorbaat beknibbelen daarop in streek- en bestem mingsplannen. i Verder wijst het rapport als voorwaarde voor verdere verwe zenlijking van de aangegeven richtdoelen aan: rationalisatie van teelt en en handel, die alleen mogelijk is in grotere bedrijven en arealen. Dat betekent: schaalvergroting, hetzij door fusie, hetzij door samenwerking der bedrijven, hetzij door koude sanering (geleidelijke, vrijwillige sluiting van bedrijven die niet meer voldoende winst maken). Gezien de structuur van het bollenbedrijf achten de onderzoekers dit laatste het meest waarschijnlijk. Voor de beide laatst ge noemde richtdoelen (bestendigheid tegen ontwikkelingen van buitenaf en aanpassingsvermogen aan bëinvloedbare ontwik kelingen kunnen zij geen directe middelen aanwijzen. De overige in het rapport gesignaleerde richtdoelen voor de bollenstreek: Het onnodig gebruik alsmede het lozen van landbouwche- micaliën dient te worden voorkomen (7). Middelen hiertoe zijn nog niet aanwezig. Ze zijn afhankelijk van de bestuurlij ke reorganisatie en de bevoegdheden van de toekomstige gewesten. In afwachting daarvan ligt de nadruk in dit verband op de provincie en het Hoogheemraadschap, aldus de nota. O Het seizoenkarakter van het bollenbedrijf dient te vermin deren, zowel in verband met optimale benutting van de investeringen en hogere arbeidsproductiviteit (1) als bij wijze van bijdrage aan een stabiele arbeidsmarkt (9). Een belang rijk middel hiertoe ziet men in het toelaten van kassenbouw (bollenbroei). Gezien de landschappelijke consequenties, zo wordt daarbij aangetekend, is het van belang dit middel op zorgvuldig gekozen locaties toe te passen. Dergelijke kassen- concentraties zouden gescheiden van woon- en recreatiegebie den dienen te worden opgezet. Tot zover richtdoelen die betrekking hebben op het bollen complex, dat volgens de onderzoekers de hoogsteprioriteit verdient in het economisch beleid voor de bollenstreek. Prioriteit 2 geven zij aan het toeristisch complex (geheel van met elkaar samenhangende en van elkaar afhankelijke toeris tische bedrijven) en daarvoor hebben zij het volgende richt doel uitgeselecteerd: de arbeidsproductiviteit moet omhoog (1) en het seizoen- karakter van de arbeid moet verminderd (9) Om dat te bereiken is, zo staat in het rapport aandacht voor voorzienin gen voor slechtweer-recreatie van belang. Dergelijke voorzie ningen zouden immers de aantrekkelijkheid van het toeris tisch complex doen toenemen, het seizoen verlengen en ook in de winter de bezettingsgraad verhogen, met als gevolg een betere investeringsbenutting en beter rendement van het hele complex. LEIDEN Het liberale gemeenteraadslid K. van Duin en zijn CDA-collega P. Stroink hebben zich gisteravond andermaal erg teleurgesteld getoond over de wijze waarop wethouder Van Aken leiding geeft aan de gemeenteraadscommissie voor econo mische zaken. Van Duin spitste zijn ergernis toe op de volgens hem gebrekkige wijze waarop de wethouder de commissie heeft ingelicht over een voorstel van de SEP aan het Energie-bedrijf Zuid-Holland om geld beschikbaar te stellen voor de aankoop van uranium. De wethouder, die de gemeente Leiden in de EZH vertegenwoordigt, vertelde gisteravond na desbetreffende vra- n van Stroink dat dit voorstel twee weken geleden in de EZH behandeld en toen om verschillende redenen aangehouden. Van Duin vond dat gezien het belang van deze kwestie, de wethouder de commissie hierover op korte termijn had behoren in te lichten. Van Aken zei zich overigens destijds tegen het voorstel te hebben gekant. Hij is van mening dat het besluit pas kan worden genomen nadat minister Lubbers veiligheids-eisen heeft Eeformuleerd met betrekking tot uranium en kernernegie-cen- trales. Om die reden kondigde hij aan hedenmorgen wanneer de EZH zich opnieuw over het voorstel zal buigen, andermaal legen te zullen stemmen. De meerderheid van de commissie was het met die opstelling wel eens. Stroink kapittelde de wethouder gisteravond omdat deze niet wilde toegeven dat hij, getuige de notulen, de commissie destijds verkeerd heeft geinformeerd over het onderzoek dat op kosten van de gemeente zal worden gehouden naar de behoefte aan Leidse bedrijfsruimten en -terreinen bij het bedrijfsleven. Vol gens de notulen had Van Aken destijds gezegd dat dit onderzoek een noodzakelijk onderdeel zou vormen van een veel groter onderzoek dat andere instanties zouden betalen. Leiden zou daarom niet dwars mogen liggen, zo herinnerde Stroink zich de woorden van de wethouder. Van een groter onderzoek blijkt ou evenwel geen sprake te zijn. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Kamer van Koophandel voor Rijnland heeft vandaag een doeleinden-nota voor het regionaal economisch beleid in de openbaarheid ge bracht die de verschillende overheden mogelijk tot een be langrijke leidraad kan dienen. Het rapport valt uiteen in twee delen. Een daarvan geeft een samenhangend geheel van ab stracte doelstellingen, waarop het economisch beleid voor wel ke regio dan ook zich zou moe ten richten. In het tweede wordt bekeken in hoeverre in het dis trict van de Rijnlandse Kamer aan deze doeleinden wordt vol daan en vervolgens: wat men, in volgorde van belangrijkheid, concreet zou moeten doen om de bestaande situatie meer in overeenstemming te brengen met de ideale. Het rayon van de Kamer omvat de Bollenstreek, de Rijnstreek West en de Rijnstreek Oost. Ge- biedseenheden die men in de nota achtereenvolgens onder de loep neemt en die op hun beurt weer worden opgedeeld in sub regio's. In een voorwoord zeg gen de opstellers van het rap port, dat is tot stand gekomen in samenwerking met de in Am sterdam docerende hoogleraar in de regionale economie Prof. Lambooy, dat hun uiteenzettin gen uitdrukkelijk zijn bedoeld als een aanzet voor verdere dis cussie. „Wat nu op papier staat vertoont qua redeneer-systeem nog vele hiaten en onvolkomen heden, terwijl ook het inkleuren van de specifieke Rijnlandse si tuatie bemoeilijkt wordt door onvoldoende en/of ongeschikte gegevens". Prioriteit Tot de belangrijkste beleids doelstellingen voor de-regionale economie in Rijnland rekenen de onderzoekers: In de bollenstreek: in standhou ding van het geheel van econo mische activiteiten dat te maken heeft met de teelt van en handel in bollen. In de Rijnstreek West: ontwik keling van het Leids industrieel complex in samenhang met het industrieel complex Alphen aan den Rijn-Oude Rijn en behoud van het Leidse City-winkelcom- In de RijnstreekOost: ontwik keling van het industrieel com plex Alphen aan den RijnOu de Rijn en een aanzet tot een complex van bedrijven in de dienstverlenende sector in Alp- De verschillende fasen in de Morgen: de Rijnstreek •n onze editie van mor gen een publicatie over de beleidsdoeleinden zoals die door de Kamer van Koophandel zijn ont wikkeld voor de Rijn streek Oost en Rijnstreek West. redenering zoals die in het rap port van de Kamer wordt ge volgd laten zich ongeveer als volgt omschrijven: 1) De opstellers formuleren een theorie voor de werking van de economie binnen een regio. Die theorie noemen ze het Regionaal Economisch Systeem. 2) Ze formuleren als centraal doel waarop dat systeem zich richt, in dienst waarvan het functioneert: „het leveren van een optimaal rendement, zowel in economische als maatschap pelijke zin, (waarbij de negatie ve effecten geminimaliseerd en de positieve effecten gemaxima liseerd dienen te worden), ofwel het leveren van een optimaal economisch rendement binnen het kader welke de samenleving ten aanzien van het welzijn stelt. 3) Dat uiterst abstracte hoofd doel vertakken ze in minder ab stracte subdoelen, zg. „funda mentele doelstellingen" die op hun beurt weer worden herleid tot nog iets concretere subdoe len, zg. „richtdoelen" en zo ver der tot ze belanden bij concrete programma's van actie. Richt doelen zijn bijvoorbeeld: een zo groot mogelijk product per ar beidsplaats in de regio en: een zo groot mogelijke bestendig heid tegen niet te keren en onge wenste invloeden van buitenaf. Zodoende komen de onderzoe kers, op verschillende niveaus van abstractie, tot lange ritsen doelstellingen die, als ze in een regio allemaal verwezenlijkt wa ren, een paradijselijke situatie zouden opleveren. Dan zouden alle werknemers" rijk zijn, nie mand werkeloos, zou het milieu niet worden vervuild enzovoort. 3) Vervolgens nemen ze een be paald gebied onder de loep, de Rijnstreek West bijvoorbeeld of Leiden, en bezien in hoeverre de situatie daar aan de doelstellin gen beantwoordt. Daartoe is in de nota, ook al omdat de uit werking van heel erg concrete programma's van actie in het kader van het onderzoek teveel tijd zou vergen, het abstractie niveau van de „richtdoelen" ge- 5) Door de confrontatie van de ideale situatie met de bestaande wordt zichtbaar „wat er aan de laatste allemaal nog mankeert, blijkt welke doelstellingen in de bestaande situatie het meest voor verdere verwezenlijking in aanmerking komen. 6) Dan wordt aangegeven welke middelen daartoe voorhanden zijn en welk effect verdere ver wezenlijking van één bepaalde doelstelling heeft op de mate waarin de andere tot hun recht Deze werkwijze, zo vinden de onderzoekers, zou om een volle dig beeld van de situatie te krij gen, moeten worden gevolgd vanuit drie invalshoeken: 1) vanuit het belang van de bedrij ven die iets maken of diensten leveren, 2) de werkgelegenheid en 3) vanuit het belang van de bedrijven die zich met de verde ling van goederen bezig houden. Wat betreft de eerste invalshoek (regionale productie-structuur) en de tweede (regionale werkge- legenheidsstructuur) is de me thode in het rapport uitgewerkt. De derde niet omdat de gege vens daarvoor nog ontbreken. Illlllllllllllll Warry Pappas, Bob Heuts en Richie Cornwall (v.l.n.r.) temid den van een deel van de jeugdselectie van BS Leiden, bezig met het lesgeven in basketbal. Van onze sportredactie LEIDEN BS Leiden-spelers Bob Heuts en Richie Cornwall gaan in nauwe samenwerking met coach Harry Pappas en oud-coach en nu technisch lei der van het Dordtse Frisol Rob de Wit een driedaags bas ketbalkamp organiseren. Dat zal gaan gebeuren in de paas vakantie van 1 tot en met 3 april. Kamp is eigenlijk geen juiste benaming, want de deelnemers eten en slapen ge woon thuis, maar voor de Amerikaanse uitdrukking „clinic" is in feite geen Neder lands equivalent Het idee is vorig jaar al ont sproten aan het brein van Rob de Wit, maar bleek toen niet haalbaar. Wellicht was een week, zoals toen in de bedoe ling lag, te lang. Vandaar dat men is teruggevallen op drie dagen. Drie dagen, waarin de deelnemers in totaal achttien uur met basketbal bezig zullen zijn. Richie Cornwall, de Ame rikaanse spelverdeler van de Leidse BS, heeft op dit gebied een ruime ervaring. Hij: „Ik ben al vijftien jaar betrokken bij „clinics", erst als cursist en later als leider. Hans van Roo- den en Ben van Cleef zijn de afgelopen zomer bij mij ge- IN SAMEN WERKING MET HARRY PAPPAS EN ROB DE WIT weest in Pensylvania en vorig jaar heb ik samen met Howie Landa, die aanvankelijk in Ne derland bondscoach zou wor den, een „clinic" gegeven in Rome". n In kwamen zelfs Amerikaan se spelers en in de Amerikaan- se kampen komen mensen uit heel Amerika. Dat zal met pa sen in Leiden wel niet gebeu ren, maar men verwacht toch inschrijvingen van buiten de Leidse regio. Wat gaat er op die eerste da gen van april precies gebeu ren? Cornwall, Pappas en Heuts, die elkaar voortdurend aan vullen: „Om te beginnen wordt het gehouden in de Universi taire Sporthal, waar we in to taal vier velden tot onze be schikking hebben. Van de vier grepen zal er steeds één theo rie krijgen, terwijl de anderen praktisch bezig zijn. Een exact schema staat nog-niet vast. Op de eerste dag zal een selectie worden gemaakt. Een groep beginners en een groep meer gevorderden. Bij de lessen krijgen we hulp van Ray Bo- werman en andere spelers van BS en misschien ook van De- nis Rusch (Delta Lloyd). Daar door kunnen we veel indivi duele aandacht geven. Van daar ook, dat, we streven naar een maximum van tachtig deelnemers. Melden zich er meer aan en het geheel is een succes, dan herhalen we het op de vier zondagen in april. Alle facetten van het basket bal komen aan de orde. Balbe handeling, verdedigen en aan vallen. Er zullen ook elke dag een paar wedstrijdjes worden gespeeld en aan het eind zijn er beloningen voor de deelne mers, een soort diploma's. De moeilijkheidsfactor gaat tel kens omhoog en de deelne mers krijgen na afloop schrif telijk materiaal mee om zelf de zaak nog eens te herhalen". —Is Nederland basketbal-gek genoeg en rijp voor een derge lijk experiment? Cornwall: „Ik dacht het wel. Basketbal is erg populair en dit kan alleen maar gunstig werken". Tot slot wat informatie. De deelnemers zullen per dag zes uur bezig zijn. Van half tien tot half vier, onderbroken door een korte lunchpauuze. De kosten bedragen 105 gul den voor drie dagen. Degenen, die de Engelse taal niet of nauwelijks machtig zijn, kun nen ook inschrijven, want al les zal worden voorgedaan en bovendien kunnen Bob Heuts en Rob de Wit de woorden van de Amerikanen vertalen. Zij die aan de „Eerste Paas Bas ketbal School" willen deelne men, kunnen zich opgeven bij Richie Cornwall, Bob Heuts of Harry Pappas tijdens de trai ningen en wedstrijden van BS Leiden, schriftelijk bij Richie Cornwall, Oostdorperweg 173, Wassenaar of bij Bob Heuts. per adres Hotel Zeezicht, Eras- musweg 20. Noordwiijk, tel. 01719—4844. JAN VAN DER NAT Leidse agenda Woensdag 19 februari Academiegebouw Rapenburg 73. lezing voor het werk vun Triangel in Amsterdam; aanvang 20 uur. Morsweg 10 Openbare vergade ring Adviesraad voor de Binnenstad; Schelpenkode 6 Rijksherbarium, dia-avond Kon. Ned. Mij voor Tuin- bouw- en Plantkunde; aanvang 20 Burgerraadsman: Koornbrugstceg 7, tel. 43171, spreekuren maandag van 11.30—14.00 uur en donderdagavond van 1921 uur. SOS-Telefonische Hulpdienst: teL 25202. Apothekersdienst: Blanken. Hoge- W...T.I 171. tri. 2050::. Beker, Lijtw.-,; 4, Oegstgeest. tel. 53274. Leidse bioscopen Luxor. Stationsweg 19, tel. 21239 „De Kung-Fu slavinnen", ifl j„ar dagelijks: 14.30, 19.00. en 21 15 uur zondag's: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 Camera: Hogewoerd 4». tel. zswie. „La nuit Americaine". 18 jaar. dage lijks: 19 00 en 2130 uur. Kindermati nee; „De schat in het Zilvcrmcer" alle leeftijden, woensdag en zaterda- g: 14.30 uur zondag: 14.00 en 16.15 Studio: Steenstraat 39, tel. 33210 „The man with teh golden gun" 14 jaar. dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur. zondag's: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Lido: Steenstraat 39. tel. 24130. „Luchthaven in alarm" 14 jaar. da gelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur zondag's: 14.30. 16.45. 19.00 en 21.00 Trianon Brecstraat 31, tel. 23875 „Mijn nachten met Susan. Olgn. Al- bert, Piet en Sandra" 18 jr dag. 14,30, 19.00 en 21.15 yur. zondag'»: 14.30, 16.45, 19.00 cn 21.00 uur. Rcx: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414. „Oranje's jacht nnnr Wereld goud" o.l. dag. 14.30. 19.00 cn 21.15 uur. zondag idem. Burgerlijke stand Comet en A Overleden I I. C M. van Duurei Knotter geb 9 m i: H Lucas, C M. d Veilingen 26-36, Rood 28 4f Yellow Rlvar 410, i 105. Chrysanthen 245 270; Tulpen China Pmk 175-285. Varkiet-' Ksïrtl Door- man 275-265, Dubbel Gemengd Mnnle Carlo, Peach Blourm. Stockholm 155-225; Overig* Queen of The Nlght. Quldoanlck. Mickey Mouse, Apeldoorn. Golden Apel doorn, Kee» Nrln. Don Qulchotte 175-235; Corlolon, Copland. Pr. Carnaval, Snow- Lucky Strike. Blends. Mad. Spoor, Pa». Lu.ll, Rnlph. Pre ld, Ton is Gold. Pink Trophy. 170-105; d. Keulen, (K.M.-r. Kddy, li. mt- iffr* 135-175. m. C« Amaryllis 12304 0.454. Anemonen 705 0.11 I, Chrys Gepl. Jr C 1520 0.031, Cliry. II v.i. 5520 1,711, Hyac 0.390. I 0.331, I rla 4473 2,005, Lelie 0,220. Nurcl» Km 00.14 1,450, Nnrrla Carl ton K 70406 1,001, Orchidee-en 262B 0,611, 300 0.000, Rozen Grootbl 5540 oren Kleinbl. 1660 0.381. Tulpen 038, Brilliant Star 3827 1.300, Tul. pen 2e .oort 6607 1.106. Tulp met bol 4023 0,149. Narrl. .oort 1131 0.723. Nnrela Koude Gr 10320 0.374, Anjers Tros 520 0.130, Dlv snijbloemen 360 1.180. Dlv Snu- bloemen 000 0.821. Anemonen Imp. 18364 0.338. Anjer. Am Imp 24730 0,427. I-eeu. ,4, Ll-( Imp 200 0.2.30. Dl. I. Tulpen Imp. 730 2,034, 305 1,108, Anjer. Tm. 7833 1,"' 339 1,823, Gladiolen-Arden! i 2180 0,728. Gl.-Peter Peer. 3 0.366, Gl Colv.-Charm 6470, 0,213, GL Colv -R Charm 0830 0.233. Gl Colv -Cnmet 300 0.140, Anjer-Tr. Red 200 Tr Pink 3300 0,480. Anjer-Tr 0,466, Anjer Tr White 100 0.41 rtr Star 100 0.400. Gladlolen-Tex». 070 728. Gladlolen-Oacar 250 0,480. Gladiolen- Katwijk, 18 febr.. Gl 10. All 2 80-8 20. BI 4 20-10 50. Cl 8 30-12 30, -1.22, BI 31-39. Cl 7-6. b VETTE KALVERENMARKT BAR- NEVELD- Aanvoer 223 atuk», han del vlug. Prijzen in guldens per kg levend gewicht. Ie kwal. 5.30-5.55, 2 ckwal. 5.05-5.25, 3 kwal. 4.85-5.00. COOP VELUWSE EIERVEILING BARNEVELD Aanvoer 678 330 stuks, stemming redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: i VEEMARKT LEIDEN (18 febr- Tr tule aanvoer 5288 (weekomzet 7785 Blochtrundcren 225, gebruikavec 381 graskolveren 74, vette kalveren 1! nuchtere kulvercn 3738, veulens Prijzen: stieren Ie kw 5 90-6.30 2e kw 5,40-5.60. vaarzen le kw 5.50-6.00. 2e kw. 4.90 5,30. koelen le kw. 5,65-6,20, 2e kw. 5.05 5.50. 3e kw 4.575-4.95. worstkoeien 5,40-4,85, vette kalveren 5,00-5,50, nuchtere slochtkalveren 1,25-2,00, melk- cn knlfkoeicn 1525- 2075, vare koelen 775-1800, groskal- veren 600-850, nuchtere kalveren voor fok 775-1800, groskalvcron 600- bont) 90-210. lopers 115-125, bigger 77,50-90 schapen 145-205, lammeren 165-265, drachtige zeugen 425-550 en geilen 20 90. Overzicht slochtrunde- ren Groot kalm - zelfde als maandag, kuif- en melkkoeien let» meer- rede lijk - stabiel, vurekoeisn Iets meer matig - stabiel, gros kalveren iets minder rustig -stabiel, vette kulve- uilig - vlug - hoger ichte- re kalveren groot - lui - stabiel, lopers en biggen ruim - matig - stabiel, schapen en lammeren iets minder rnutig - stabiel en geiten rrunder - goed iets hoger KAASMARKT BODEGRAVEN (18 fe br j Aanvoer 4 partijen. Prijs in guldens per kg: 5,55-5.58. Handel kalm

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5