MARJAN VAN DER VLIET TE ZIEK OM TE SPELEN Jeugdteam dankte gelijkspel alleen aan doelman Hoek half Straf kost AC Milan ongeveer miljoen VOOR JE HET WEET IS EEN RIJDSTER ALS AVERINA GEEN SCHRIKBEELD MEER" Papieren nederlaag in Calcutta ÜARRY VAN BILSEN VIET NAAR GELEEN ^ijnen lachende derde ijdens vechtpartij Duyndam en Merckx Snelle doorbraak Haitske Pijlman Revanche WK op 17 mei in Frankfurt Donderdag 13 februari 1975 leidse courant PAGINA 11 19 CALCUTTA De Nederlandse ploeg bij de wereldkampioen schappen tafeltennis te Calcutta kan zich op één gebied met de sterkste ploegen meten. De darmkwalen, die eerder Tsjecho Slowakijke (Milan Orlowski) en Zweden (Kjell Johansson die zeer hoge koortsen heeft en enkele dagen het bed zal moeten houden), plaagden, zijn ook in de Nederlandse ploeg opgedoken. Marjan van der Vliet ondervond welke uitwerking temperaturen van boven de 30 graden hebben. Zij was gisteren zo ziek dat zij niet achter de tafel kon verschijnen voor haar eerste partij uit de kwalificatieronden tegen de Amerikaanse speelster Bochcnski en kreeg daardoor een papieren nederlaag toebedeeld. Verwacht wordt dat zij in de dubbelspelen wel zal kunnen uitkomen. l» Voordat de individuele wedstrijden moesten beginnen iwam er voor Marjan van der Vliet een abrupt einde aan wereldkampioenschappen. Ziekte schakelde haar bij uit in het enkelpsel. De jongste deelnemer bij de wereldkampioenschap pen is de 12-jarige Hassan A. Hageri. Hij komt uit voor de Verenigde Arabische Re publiek. De Haagse Marjan van der Vliet was de enige speelster uit de Nederlandse ploeg die de kwali ficatieronden niet overleefde. Bij de heren sneuvelde Carel Deken in zijn tweede partij. Herman Hopman won twee keer, Nico van Slobbe en Bert van der Helm waren vrij giste- Nora Bakker had het gemakke lijkst. Zij begon met een simpele overwinning in drie games op Lena Ayouby uit Libanon en ging over naar de derde ronde omdat haar Chileense tegen stander niet verscheen. Sonja Heltzel had het in haar eerste partij veel moeilijker. De Am sterdamse speelster versloeg de linkshandige Yvonne Fogarty na een grillige wedstrijd pas in de vijfde game met 22—20. Son ja Heltzel werd geregeld verrast JJITSLAGEN HILVERSUM Jomence-prijs over 2440 m: 1. Lassie JL Pools) 1.25.6, 2. Magne N, 3. Mac lood noot. Toto: Winn 6.70 pl 3.10 110 3.80 kopp 18.80 ^rio 552.40. i G-prijs (le afd.) over 2000 m: Nelly Bloemlust (A. Suykerbuyk) 127.3. 2. Marc Anthony, 3. Mona 'enzorg (buiten weddenschap- 4. New Pride. Winn 6.90 pl 1.90 - 1.70 kopp 77.90. >pp 127.70 trio 1763. 2020 m: 1. Karol Hagheweyde itfw. M. v. Dooyeweerd) 1.25.6, 2. .lammert. 3. Jelco van Hiddum. ïinn 12.40 pl 2.20 2.- 5.80 kopp 22.40. licklooper-prijs over 2000 m: 1. 'I. van Dooyeweerd) 1.23.6, 2. 9.d. Lente, 3. Ivan. Winn 25.60 5.- 2.40 2.20 kopp 120.30 trio ,1)12.30. jurville-prijs over 2000 m: 1. Leos n Deuren) 1.22.4, 2. Lowink^ l 3. Karei Volann. Winn 9.90 pl 2.50 0 2.10 kopp 13. jnick Boy-prijs over 2020 m: 1. En- prise Hollandia (Mej. M. Horst) 5.5., 2. Gregorius, 3. Klaus Olivier, linn 5.40 pl 16.90 2.90 2.00 kopp pl .20 trio 2821,10. iemplacante-prijs (2e afd.): 1. Lan- ioper (P. Zandt) 1.24.1, 2. King Ax- it, 3. (onbeslist) King Buitenzorg en larel de Groote. Winn 5.20 pl 2.30 r40 3.70 kopp 18.50. ueen-G-prijs (autostart) over 2440 1. Jade (A. Suykerbuyk) 1.23.3, 2. _n van Barke, 3. Hanover D. Winn °50 pl 3.00 3.00 5.60 kopp 31.20 trio 176.60. osa-G-prijs (2e afd.): J. Mister B (C. eilmaker) 1.27.1, 2. Margo G, 3. Mon «eve. Winn 12.00 pl 2.80 1.90 2.30 ipp 39.10. totalisator-omzet bedroeg J94.576,— (Van onze sportredactie) NOORDWIJK Bondscoach Arie de Vroet was de enige die uit de wedstrijd tussen de UEFA-jeugdelf- tallen (16-18 jaar) van Nederland en Frankrijk iets positiefs wist te destilleren. Hoewel de kansen van Nederland om zich te plaatsen voor het eindtoernooi in Zwitserland na het teleurstellende gelijkspel van 00 miniem lijken, was De Vroet van mening, dat w de return op 12 maart in Parijs beslist geen kansloze IGron Kr!rt, aangelegenheid behoeft te zijn. gen vooral het rechterverdedi- de kwaliteiten om Nederland op eigen terrein van de mat te ve gen. Scheidsrechter: George Kew (G.-B.), toeschouwers: 1000. Nederland: Hoek (Volendam; De Leeuw (PSV), Van de Kor- put (Feyenoord), Swerissen (Amsterdam), Schijnemakers "We spelen dit keer voor de eerste maal tegen een bikkelhar de in hoog tempo spelende te genstander. Onze jongens moes ten daar duidelijk nog aan wen nen. Toen we na rust beter op de mandekking gingen letten en het tempo opvoerden, kwamen de Fransen toch nog even in moeilijkheden. Als we op dit concept voortborduren, zie ik in de return mogelijkheden ge- Toch scheelde het maar zeer weinig of de kansen voor het Nederlandse team waren na het weinig verheffende duel in Noordwijk al definitief verke ken geweest. In feite had Oranje dat slechts aan één man te dan ken: doelman Hans Hoek. "Het enige talent in de Nederlandse ploeg, meende AZ-trainer Joop Brand. "Zonder hem had het bij de rust 3 of 40 voor de Fran sen gestaan". Het meeste gevaar school voor rust in het snelle opkomende duo Larios en Borrel. Waarte- schut (Groningen), De Korte (Veendam); Hendriks (Go Ahead Eagles), Kok (Ajax) (ver- gingsblok van Nederland te vangen door Budding - Wage- vaak in de fout ging. Doelman ningen), Plasman (Feyenoord). Frankrijk bikkelhard verdedi- Van Straelen, Larois en Tus- gend in haar schulp. Geheel on- seau; Baroneed nodig overigens, want dit jeug- Gele kaarten dige Frankrijk had ruimschoots Baroncelli. door de opslag en de uit moeilij ke positie scorende backhand van de Nieuw-Zeelandse. De tweede ronde tegen de Nepalese speelster Anita Dhakhwa was een oefenpartijtje met een bij- na-beginneling: 21—4, 21—8, 21—8. Herman Hopman heeft op de eerste dag van de individuele wedstrijden verrassend goed ge speeld. De jonge Amsterdam mer overtroefde in de eerste ronde de twintig-jarige Austra liër Stephan Knapp. In de eerste twee games had Hopman pro blemen met Knapp, die al me teen een vlugge voorsprong nam, maar daarna werd gecon fronteerd met het hoge tempo en de spreiding van Hopman. Na een achterstand van 5—12 won Hopman die game met 2220, werd vervolgens over bluft door Knapp: 12—21, maar had voldoende kracht en menta liteit om zich daardoor niet uit zijn spel te laten halen en ver overde de derde en vierde game met 14 en 12. Met dezelfde wa pens versloeg Hopman ook de Afrikaanse kampioen Faroek Kabbany. Via 21—13, 21—15 en 2118 bereikte Hopman de der de ronde waarin hij Stellan Benglsson zal ontmoeten. Carel Deken is al in zijn eerste partij tegen Sanan Woracuksri uit Thailand langs de rand van de afgrond gegaan. Na een ach terstand van 21 in games ging hij echter nauwkeuriger spelen, schiep zich scoringskansen en gebruikte die ook, hij won de vierde en de vijfde game met 19. Deken won tegen Park Li Hi van Zuid Korea de eerste twee games, maar bleek daarna niet opgewassen tegen het degelijke en complete spel van Zuidko- reaan. Park Li Hi bracht alle ballen ver op de tafel terug, ontregelde daarmee de precisie van Deken en baande zich een weg naar de derde ronde Mfi—21. 16—21. 12—21). CALCUTTA Het toernooi om de wereldkampioenschappen ta feltennis van 1979 zullen in de Verenigde Staten worden ge houden. Die beslissing heeft In ternationale Tafeltennisfedera- tie (ITTF) gisteren tijdens een zitting in Calcutta genomen. Luigi Riva: Tweede gele kaart, dus een schorsing. TWEE DUELS UIT SAN SIRO MILAAN AC Milan zal zijn twee volgende thuiswedstrijden, 23 februari tegen Roma en 9 maart tegen rivaal en stadgenoot Internaziona- le, buiten het San Sirostadion moeten spelen. Alberto Barbe, voorzitter van de strafcommissie van de Italiaanse voetbalbond, bestrafte AC Milan gisteren met de sluiting van het stadion voor de eerste twee thuiswedstrijden. Afgelopen zondag was het tot ernstige ongere geldheden gekomen tijdens AC Milan-Juventus. Pietro Anastasi van Juventus werd geraakt door vuurwerk en na het deul raakten 25 toeschou wers gewond. AC Milan zal voor de wedstrijden moeten uitwijken naar Bologna of Verona. Ge schat wordt dat de straf de club ongeveer een half miljoen gulden kost. Verdediger Guiseppe Longobucco, die Gorim van Juventus tegen het gras sloeg- Gorims lip moest na de wedstrijd worden gekramd - werd daarvoor niet gestraft Scheidsrech ter noch grensrechter had het incident, dat duizenden toe schouwers niet was ontgaan, gezien. Gorim echter werd wel voor een wedstrijd geschorst, aangezien hij in Milaan zijn tweede gele kaart had opgelopen. Hetzelfde overkwam Luigi Riva. e Van onze sportredactie) JEN HAAG.— Het verzoek van de ijshockeydoelman Harry van lilsen van Duyvestein Wintersport om overschrijving naar Smoke laters uit Geleen is door de Nederlandse IJshockeybond afgewe- en. - Iet bondsbestuur stelt zich op het standpunt, dat in dit stadium an de competitie dergelijke overschrijvingen het verloop van de ompetitie onregelmatig zouden kunnen beinvloeden. IRUSSEL Tijdens een afvalwedstrijd in de Ant werpse Zesdaagse zijn wereldkampioen Eddy Merckx n de Nederlander Leo Duyndam gisternacht slaags eraakt. Jet de Nederlander René Pijnen waren zij overgeble ven voor de finale. Merckx en Duyndam kregen iaarbij verschil van mening en na enig heen-en-weer [eduw stapten zij van de fiets en ontaardde het neningsverschil in een vechtpartij. Het publiek liet lat niet onberoerd en de bierflesjes vlogen de baan >p. De wedstrijdleiding heeft tenslotte een einde emaakt aan de rel. ntussen had René Pijnen zich van een en ander niets langetrokken en won hij zonder merkbare inspanning leze afvalwedstrijd. Als twee honden vechten om een >een 11 GROUW Bijna een seizoen lidmaatschap van de kernploeg heeft Haitske Pijlman veran derd. De overgang van junioren naar senioren heeft voor de 20-jarige doktersassistente uit Grouw bijzonder snel tot een doorbraak ge leid. Binnen acht dagen rijdt Haitske twee wereld kampioenschappen, het aanstaande weekend in Gothenburg op de sprint, een week later in Assen tussen de all- rounders. „Als juniore zag ik enorm tegen de kern ploeg op. Nu groei je mee en voor je het weet zijn rijdsters als Tatja- na Averina en Monika Pflug niet meer de schrikbeelden van we leer". Haitske Pijlman is brutaler en zelfstandiger geworden. In haar eigen voordeel, want daardoor weet ze spanningen te relativeren en mentaal over eind te blijven. Dat heeft haar ook boven de spanningen van vorige week uitgetild. "Het afvallen van Sijtje van der Lende bracht de nodige spanningen in de ploeg. Het had natuurlijk ook niet mogen gebeuren dat zij afviel. Maar door ziekte is zij er con ditioneel onderdoor gegaan, al blijft het enorm sneu". Voor Haitske Pijlman beteken de dat deelneming aan de we reldkampioenschappen, maar tevens ook wapenen tegen de publieke opinie". Het geeft mij een akelig gevoel dat de men sen denken dat ik tenslotte Sijtjes plaats inneem. Ik kan het ook niet helpen dat ik goede resultaten tijdens de buitenlandse trip heb behaald. Ik hoop dat ik me de komende kampioenschappen kan waar maken". Vorderingen In het buitenland heeft Haits ke Pijlman zich bijzonder goed weten te ontwikkelen. De debutante kwam temidden van de gevestigde selectie tot vorderingen. Niet alleen op de afstanden die haar het beste liggen, de 500 en 1000 meter. In Inzeil bewees Haitske ook dat de "grote school" haar moeilijke afstanden gunstig beïnvloe den. Haitske Pijlman brak snel door. „Ik kan het ook niet helpen dat ik goede resultaten heb behaald Van de 1500 meter krabbelde ze terug van 2.26.0 tot 2.23.7, op de 3000 meter liefst van 5.27.0 tot 5.07.0. Een bewijs dat Haitske "groter is gegroeid"' en met haar technische aanleg, met nam op goed ijs, snel uit de voeten kan. "Ik voel me ook'niet zo sterk afhankelijk meer van het weer. De ervaring die je voor al in internationale wedstrij den op doet, sterkt je. Dat heb ik als juniore erg gemist. Voor ons is ai die extra aandacht ideaal, maar die anderen ha len ons op deze manier nooit in. Volgend seizoen voor de Olympische Spelen moet er nodig uitbreiding komen in de kernploeg". De juniorenperiode is voor Haitske Pijlman letterlijk en figuurlijk een tijd van vallen en opstaan geweest, Haar laatste jeugdkampioen schap ontaardde in een puin hoop, Doordat zij op de 1500 en 3000 meter ten val kwam. "Dat vallen gebeurde altijd op de lange afstanden. Ik had nooit bange voorgevoelens voor de 1500 en 3000 meter, maar als ik eenmaal in actie was, kwam er toch wel angst boven". Die spanning lijkt Haitske Pijlman te hebben' overwonnen, getuige ook een vijfde plaats bij haar eerste d ameskampioenscha p. "Het was in het begin een hele zware opgave. Er werd direct begonnen met vijf it zes maal per week trainen, terwijl ik twee keer per week gewend was. Een andere ervaring was het buitenland. Vanaf half no vember kon ik uit mijn werk stappen, na de sprintwedstrij den in Inzeil, begin maart, stap ik er weer in. In die tijd is er heel wat afgereisd en zijn we veel van huis. Ook wed strijden rijden in het buiten land zonder dat er familiele den aan de kant stonden, was een vreemde gewaarwording." In haar goreiperioede heeft Haitske Pijlman een handen schouder nodig gehad. "Van nature ben ik lui. Nu moet ik mee en is er de wil", aldus Haitske. Bij dat streven prijst ze zich gelukkig dat verloofde Jos Valentijn zowel in Gothen burg als Assen langs de baan staat. "Ik ben blij dat hij er ook is. Dat maakt het voor mij veel prettiger en stimuleert me. Maar aan de schaatsen komt hij niet, want die slijp ik zelf. Haitske Pijlman hoopt op de sprint bij de tien snelsten ter wereld te komen. Daarna ziet ze wel weer met een oog gericht op de Olympische Spe len. REINDER BOSMA ZEIST De KNVB en de DFB (Westduitse voet balbond) hebben gisteren definitief overeenstem ming bereikt over de vriendschappelijke inter landwedstrijd tussen West-Duitland en Neder land. Do revanche van de wereldkam pioenschappen in verband met het 75-jarige bestaan van de DFB, zal op 17 mei in Frankfurt worden gespeeld. De KNVB zal rekening houden met de clubs die in de nacompetitie van de eredivisie moeten spelen. Of Cruyff en Neeskens alsnog van de partij zullen zijn is niet be kend. Barcelona speelt een dag later tegen Zaragoza. Reygersberg debuteert in eredivisie (Van onze sportredactie) ROTTERDAM In het elftal van Excelsior dat zaterdag avond in Eindhoven tegen PSV speelt zal de 29-jarige Aad Rey gersberg die eerder uitkwam voor de eerste divisieclub FC Vlaardingen zijn debuut ma ken. Reygersberg is door Excelsior voorlopig voor vijf maanden aangetrokken om het wegvallen van Frans van der Heide die tegen AZ'67 een dubbele been breuk opliep te compenseren. Bij FC Vlaardingen was hij uit de gratie geraakt en lag hij voortdurend in conflict met trai ner Jan van Baaren. Reygers berg heeft nog nooit eerder op eredivisie-niveau gespeeld. H. Arnoldy weg als secretaris bij Haarlem (Van onze sportredactie) HAARLEM De secretaris van Haarlem, II. Arnoldy, heeft zijn taak neergelegd. De Haar lemse eredivisieclub hoopt met een inkrimping van het bestuur een slagvaardiger beleid te kunnen voeren. Bovendien kan Amoldy nu zijn functies in het bestuur van de FBO en enige commissies van de KNVB naar behoren vervul len. Arnoldy blijft een Haarlem verbonden als adviseur. Nachtcross in Amsterdam AMSTERDAM Zaterdag nacht 15 maart zal in het Olym pisch Stadion In Amsterdam om precies twaalf uur het start schot worden gegeven voor de vijfde Europese nachtcross naar het Amsterdamse bos en terug. Het zal het eerste lustrum zijn van deze acht kilometer lange gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Bosbaangrocp Comello. Het gemiddelde aantal declncmers/sters in de afgelo pen jaren was ongeveer dui zend. De deelneming staat open voor ieder boven de 14 jaar. Sheila Young klasse apart IIAMAR Sten Stensen heeft gisteravond in Hamar de eerste plaats veroverd na de 500 en de 3000 meter van internationale schaatswedstrijden. Stensen eindigde als vierde (41,7) op de sprint en won dr 3000 meter (4.23,8) voor Piet Kleine, Klaas Vriend en Dan Carroll. Bij de dames was .Sheila Young een klasse apart. Na de 500 en 1000 meter had zij bijna zeven punten voorsprong op de Noor se Janne Tenmann. Sheila Young reed de 500 meter in 42,9 en de 1000 meter in 1.31,3. De belangrijkste uitslagen zijn: Heren 500 meter: 1, Asle T. Jo- hanscn n (Noo) 41,0 seconden, 2. Dan Carroll (VS) 41,3, 3000 me ter: 1. Stensen 4.23.8, 2. Piot Kleine (Ned.) 4.24.2. 3. Klaas Vriend (Ned) 4.26,7, 6. Peter van der Kant (Ned) 4.29,7, 8. Jan Derksen (Ned) 4.30,4. Bond hield geen rekening met zege Deltalloyd AMSTERDAM Het dames team van Delta Lloyd heeft zich gisteravond In Amsterdam geplaatst voor de kampioen spoule. In de beslissingswed strijd werd Kinzo met 38—29 verslagen. Aangezien het wed strijd schema in de kampioensgroep was geënt op Kinzo, dat enige weken terug nog een grote voorsprong had, zal de overwinning van de Amsterdamse ploeg nog moei lijkheden kunnen geven in dc strijd om het kampioenschap en degradatie, die het komende weekeinde al van start gaat.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11