Leidse regio in camavalsroes Noordwijkers kunnen deze zomer thuis" zwemmen Noordwijk naast de prijzen op „Cinefleur 1975" Van onze correspondent Noordwijk Een flink aantal leden van de Noordwijkse Filmclub trok naar Kudel- staart om daar met de Haar lemse Smalfilm Liga en de Filmers uit Aalsmeer uit te komen in de „Cinefleur 1975". De Noordwijkers kwamen voor de dag met ..Onze Hobby" van Hans van Eyken, „008" van J. Ytuitiens en „Mijn Hobby" van Harry Hekker „Amfi 66" liet zien „Beter een verre vriend" van de werkgroep C5, „Bijlmer meer" van G. Lensen en „De poppen aan het dansen" van W. Choufour. Winnaar van de „Cinefleur"-wis- selprijs werd de Haarlemse Smalfilm Liga. Op het scherm verschenen „Dier en plant in Tukkerland" J. R. Heuper man), „Noorwegen" van A. L. Schravendijk en „Keukenhof Wondertuin", een werk van F. Huyze. De zaaljurering vond „Een verre vriend" de beste film, een be wijs dat veel lachen nog altijd hoog wordt gewaardeerd. Tweede was „De poppen aan het dansen" en als nummer drie kwam „Keukenhof Won dertuin" uit de bus. Opbrengst fancy fair Rijpwetering overtreft alle verwachtingen Van onze correspondent RIJPWETERING De op brengst van de het afgelopen weekeinde gehouden fancy fair in het dorpshuis heeft alle ver wachtingen overtroffen. Gis teravond om acht uur was de bruto-opbrengst reeds vijftien duizend gulden. Hiermee is het beoogde doel: vijfenzestighon derd gulden bijeenbrengen t*- neinde de jaarhuur voor het dorpshuis voor de Ripse ver enigingen te betalen, ruim schoots bereikt De fancy fair werd zaterdag avond feestelijk geopend door pastoor P. de Lange. Het tam boer- en trompetterkorps „No- méro" verleende zijn muzikale medewerking. De stands trok ken veel belangstellenden. Aan het einde van de avond bleek er een groter bedrag opgehaald te zijn dan vorig jaar. Ook zon dag was het de gehele dag druk ln het dorpshuis. Harddraverijfeesten naar kom van Lisse Van onze correspondent LISSE De traditionele Hard draverijfeesten In Lisse wor den het aanstaande najaar in de kom van het dorp gehouden. Het gemeentebestuur van Lisse heeft in een schrijven onlangs de organisator van deze na jaarsfeesten, het bestuur van de Ilardraverijvereniging, toe stemming gegeven in de kom van het dorp een lunapark van 23 tot 25 september te houden. Tot nu toe werd het Lunapark opgezet op het parkeerterrein van de Stichting Keukenhof aan de Stationsweg. Door de zware regenval waren er het afgelopen najaar dermate hoge onkosten om het parkeerterrein na gebruik weer te herstellen, dat besloten werd het festijn hier niet meer te laten plaats hebben. Voor een klein gedeelte komt de kermis het komend Jaar op het parkeerterrein aan de gedemp te Haven. Er komen stands op de Schoolstraat en bovendien heeft Hobaho het parkeerter rein Schoolstraat/Hobahostraat voor de kermis beschikbaar ge steld. Pastoor van Niekerk ter aarde besteld Van een onzer verslaggevers ROELOFARENDSVEEN On der grote bclongsclling is zater dagmiddag Pastoor Van Nie kerk van de Parochie St. Pe trus' Bonden ter aarde besteld. D« H. Mis werd opgedragen door deken De Lange met con celebratie van pastoor Van Kleef en kapelaan Hoogoboom. De uitvaart van de dinsdag overleden pastoor werd geleid door oud-deken Van Diepe. In zijn predikatie ging pastoor Donkers ondermeer in op het werk dat pastoor Van Niekerk in de acht jaar dat hij herder van de Petrus' Banden-paro chie was, heeft verricht. Wie de opvolger van de overleden pas toor zal zijn, is niet bekend Bejaardensoos in Alkemade Van een onzer verslaggevers ALKEMADE In het recreatie- gebouw aan Rembrandt Rem brand van Rijnsingel wordt aanstaande woensdag een op- richtingsbijeenkomst voor een bejaardensoos gehouden. AUe bejaarden die aan de Rem brandt van Rijnsingel, en de Pieter Mondriaanlaan en in Ou de Wetering wonen worden om twee uur 's middags in het Re creatiegebouw verwacht MAANDAG 10 FEBRUARI 1975 LEIDSE COURANT 111111 Van onze correspondent 'OORDWIJK Nog maar enkele weken en dan is het Sportfondsenbad, waarnaar de Noordwijkse bevolking zovele jaren heeft uitgezien, gereed om de zwemmers de eerste duik te laten nemen. Onder leiding van de Raad van Beheer is door de Noordwijkse aannemer Van Duin enorm hard aan dit Project gewerkt. Thans is men zover, dat aan het overdekte gedeelte de laatste hand wordt gelegd. uet geheel wordt een combibad van grootse allure. Het door het architectenbureau Saar- herg en Van der Scheer ontworpen complex hestaat uit een overdekt gedeelte met een diep bad van 15 bij 25 meter, een instructie- bad van 16 bij 10 meter, een sauna, een «olarium. een kantine, en natuurlijk de nodi ge kleedkamers, doucheruimten en dienstver trekken. Men hoopt dit gedeelte rond 1 maart a.s. in gebruik te kunnen nemen. Het open gedeelte van het badcomplex kent, naast een gebouw met kassa, kleedhokjes, groepskleedkamers, een buffet en toiletten niet minder dan vijf baden, namelijk een volledig 50 bij 21 meter wedstrijdbad, twee ondiepe recreatiebaden en twee kleuterbad jes. Daar omheen gegroepeerd komen ligwei- den en terrasjes. Bijzondere aandacht is besteed aan de situering van de baden en de ligweiden. Zowel de zonaanbidders als de zwemliefhebbers zullen volledig aan hun trekken komen. Zo zullen bijvoorbeeld de kleuterbaden uit veiligheids overwegingen door beplantingen en dergelij ke van de rest van het bad worden afgeschei den en zijn de ligweiden voor een groot deel in de luwte gecreëerd, en wel aan de voet van de metershoge beboste duinen. Een wer kelijk unieke plaats, die met recht de naam Noordwijkse Riviéra verdient Een dergelijk gesitueerd zwembad vindt men nergens langs Het buitenbadcomplex zal nog voor het zomer seizoen in gebruik worden genomen, terwijl de officiële opening met nationale en interna tionale wedstrijden is gepland in het week einde van 10 en 11 mei a.s. Natuurlijk is er gedacht aan een ruime parkeer gelegenheid voor auto's en fietsen. Ook op topdagen zal het parkeren geen problemen opleveren. Wat de gebruiksmogelijkheden betreft is de nadruk gelegd op de zweminstructie en het recreatief zwemmen. In het diepe bad van het onoverdekte gedeelte zijn daarnaast vrij wel alle vormen van wedstrijdsport mogelijk. In het overdekte gedeelte zijn de mogelijkhe den daartoe beperkt door het ontbreken van een springtoren en de te geringe aanvangs- diepte. Dat een dergelijk groot en modern zwembad veel geld kost, zal niemand verbazen. De stichtingskosten werden destijds geraamd op 7.650.000,-. Ondanks prijsverhogingen en tegenslagen - door de hoge waterstand begon onlangs een der vloeren van het zwembad te drijven - verwacht men dat de bouw en inrichting binnen het geraamde krediet kun nen worden voltooid. Dit zal in het bijzonder wethouder T. Jansen, die als wethouder van sportzaken nauw bij de realisering van het zwembadcomplex betrokken is en als beheer der van de portefeuille van financiën op de gemeentepenningen let, tot voldoening stem men. De exploitatie zal de gemeente niettemin jaar lijks veel geld gaan kosten. Voor 1975 raamt men een tekort van 382.500,- terwijl het tekort op jaarbasis ca. 438.000,- zal gaan bedragen. De Raad van Beheer heeft in samenspraak met de gemeente de toegangsprijzen zo laag mo gelijk gesteld. Voor het zomerseizoen (15 april tot 15 september) zijn er gezinsabonnementen en persoonlijke abonnementen, die in voor verkoop iets voordeliger zijn. Verder bestaat er gelegenheid om zich zomers of 's winters van 10-badenkaarten te voorzien of losse baden te nemen. Voor verenigingen en voor lesnemcrs zijn speciale tarieven. De kosten per saunabad bedragen 10,-. llllllllllll!llllllllllllllll!llllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llll!l!ll!lll feest ingezet met „Appie Brom- mert". Om elf uur werden prij zen uitgereikt De best verklede carnavalsganger, een zwartge maakte negerin kreeg de onder scheiding als „voddcnbaal". Pe ter van der Voort werd be noemd tot artistiek klusjesman van de „Gaapstokken" en me vrouw van Ruiten werd tot „Jonkvrouwe" verheven. In Lisserbroek waren driehon derd kinderen naar de „Meer koet" gekomen om Pipo de Clown en Mammaloe in levende lijve te zien. „De Rampenstam pers" gaven zich zaterdagavond in de „Meerkoet" aan het hos- feest over. Spoedig was de grote zaal van de „Meerkoet" veran derd in een deinende kleuren- massa Een record-aantal feestenden was het afgelopen weekeinde te gast bij de jubilerende „Cascar- vieten" in Alphen. De prijzen voor de mooiste kostuums gingn naar Marie Louise Pompen, Syl via Verschuur, Merie Postuma, Floor van Klink, Jan van Schaick en Ko Ozinga. Een volle bak was het zaterdag avond in de soos „De Gaanders" in Stompwijk. Een carnavals ganger op weg naar huis zocht met zijn auto zelfs verkoeling in de Stompwijksevaart nadat hij zich warm en moe gehost had. Door een snelle reactie wist hij droog op het dak van zijn auto te komen. In Koudekerk werd het carna valsfeest zaterdagochtend ge start met een bezoek van prins Willem II aan het bejaardencen trum „Rhijndaal". De bewoners van het centrum werden vergast op vrolijke muziek van „The Hooibouwers". In de„Ridder- hof' was het 's middags de beurt aan de jeugd het carnaval uitbundig te vieren. Ook was prins Willem aanwezig op het feest, dat 's avonds voor de ou deren werd gehouden. Bijna tweehonderd kinderen hosten en sprongen zaterdag middag in het Warmonds „Tref punt" op de muziek van „De Verfkwasten". De prijzen voor de origineelste kledij gingen naar de clowns Marion en Pa trick Glasbergen, Paulus de bos kabouter en Speedy Gonzales, alias Aad en Freek, Heemskerk, het varken Rob deVroomen en de kanibaal Misha Meilaard. In Hotel De Zon dansten de vol wassenen tot in de kleine uur tjes op de muziek van „De Bor- nero". De prijzen gingen naar mevrouw Van Maastricht en het echtpaar van der Holst. Voorschoten Een „staatsgreep" zorgde voor sensatie bij het Voorschotense carnaval. Om precies twaalf uur in de nacht van zaterdag op zondag betrad wethouder me vrouw N. de Ruiter het podium met elf schone dames. Prins Jan I en zijn gevolg waren overdon derd door het vrouwelijk schoon en zo kon de wethouder onder het motto „Slappe tijden, sterke meiden" het scherts-be- wind van Jan I overnemen. Op deze ludieke wijze heeft de wethouder de aandacht weten de vestigen op bepaalde achter standen in het leven van de vrouw. De consequentie van haar „staatsgreep" is wel dat in Voorschoten bij de verkiezing van een nieuwe prins carnaval ook gedacht zal worden aan een prinses. De hoofdprijs van de zaterdagmiddag gehouden „Knotse Caterkoers" ging "naar de familie Woerdman. Ook in Boskoop weet men wel wat carnaval vieren is. Hiervan gaven de leden van de „Kroos- happers" zaterdag uitbundig blijk. Uit handen van burge meester Van Dedem nam prins Bucco de maxisleutel in ont vangst, waarmee het sein tot pret en leut werd gegeven. verschillende plaatsen in e en Lissenbroek was er het afgelopen weekeinde geen hou den meer aan. Het gebouw ,,'t Trefpunt" was zowel 's middags als 's avonds tot in alle hoeken bezet, 's Middags waren het de bejaarden die' een feestmiddag kregen aangeboden. De eigen toneelgroep bracht „De Barones" op de planken. Climax van het feest was een polonaise waar alle bejaarden enthousiast aan deelnamen, 's- Avonds denderde het gebouw al weer van de feestvreugde. Na S prinT'wijlem IlTel!d"h5 Hossen en springen waren troef in ,,'t Trefpunt" in Lisse Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het spook van d« carnaval waarde het afgelopen weekeinde weer uitbundig rond in de Leidse regio. Enkele dui zenden carnavalvierders weer legden met veel gehos de stel ling dat het feest van de gein en ongein alleen thuis hoort in het zuiden en oosten van Neder land. Noordwijkerhout kan zich er zelfs op beroemen dat het de grootste carnavalsoptocht van „boven de Moerdijk" kon bekij ken. De meest originele wagens trokken aan de bewonderende blikken van enkele duizenden toeschouwers voorbij. De in de Victorwijken gevestig de carnavalsvereniging „De Vi kings" probeert al jarenlang de optocht naar de wijken te krij gen. De wegens zouden echter niet onder de viaducten door kunnen die het dorp van de Victorwijken scheidt. Vandaar dat de „Vikings" dit keer met „grof geschut" naar de optocht waren gekomen. Om aan te to nen, dat het, zij het met enige moeite (de wagen moest voor een deel worderf afgebroken, wel kan. Zij wonnen de eerste prijs. De grote wisselbeker ging naar de wagen van degroep „Sancta Maria". Voor het eerst dit jaar reden ook reclamewa gens in de optocht mee, waar van een wagen van „De Leidse Courant" er een faas. Het feest in Noordwijkerhout - startte om half twee in het ge meentehuis, waar prins Willem I de sleutel in ontvangst nam van een boerenkiel boerenkoel uitgedoste burgemeester Bosma. Daarvoor moest hij evenwel een manifest ondertekenen, waarin l de „Babyfaaten" hun bestaans recht opeisten. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiuu» 'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De jeugd van Oegstgeest zette gistermiddag het Patronaatsge bouw op zijn kop. Aanvankelijk leek het erop dat dit 'jaarlijks terugkerend festijn voor de - jeugd dit jaar niet door zou gaan. Dankzij de volledige inzet van leden van de „Wilbert 5 Drummers" kwam binnen tien dagen de organisatie rond. j Ruim tweehonderd kinderen maakten dankbaar gebruik van s de hen geboden kans eens wat t anders dan anders aan te trek ken. i De eerste prijs ging naar Karin t van der Steen, die uitgedost als Ria Valk wanneer zij „Worstjes i op de borstjes" zingt, op het r feest verscheen. Diana Hoppe- zak, gekropen in de huid van een negermeisje was de origi- neelste. De leukstuitgèdoste jon- gen was Arthur van der Voort, die St. Nicolaas was. Gerben Hint werd als Swiebertje als de origineelste aangewezen. De eer ste prijs bij de groepen werd behaald door Nico, Gertjan, Ria en Erna van Rijn als „De Tiro- lertjes". De prijs voor de origi neelste groep ging naar Jacque line en Jacques de Groot, die als de sterren „Mars" en „Milky Way" naar het feest kwamen. lisse „De Hutspotten" zaterdagavond een gecostumeerd bal gaf. In de meest bonte kledij gaven de leden zich over aan uitbundig gehos en gezang, waarbij „Worstjes op de borstjes" en „Marietje" wel de meestgezongen schlagers waren. Twee van de prijswinnaars van de door de Noordwijkerhoutse „Kaninefaaten" georgani seerde optocht. Links de inzending van de carnavalsgroep „Do Vikings". Rechts de inzending van de personeelsvereniging „Sancta Maria". Op de foto boven geeft prina Willem I aan zijn „onderdanen" het startsein voor de feestpret.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5