iSeklóc ®owia/nt Nieuw bestand door IRA afgekondigd niet alleen v? voor kreeften. Kissinger wil nieuw overleg over K.L.M. DAF verhindert bedrijfsspionage Voor prinsjesdag '76 besluiten over CDA AANTJES: PFROMMER HAALT KUIPERS OVER DOOR TE GAAN Carvanal viert weer hoogtij Vliegramp op Kreta DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND r-hoofdredaeteur F. J. Plug - Adj hoofdredacteur J J Hallewas Chef-redacteur J W C Leune jr) Abonnementen per weck f 2.69. kwartaal f 34.76. jaar f 135.15 losse nummers 50 cent. Maandag 10 februari 1975, 65e jaargan? no. 20039 Zuidelijke wind In dc nacht en ochtend plaats lijk mist en minimumtcmperatu ren van plus drie graden in he zuidwesten tot min twee graden in het noordoosten van het land Morgen overdag droog wet met zonnige perioden en max mum temperaturen omstreeks graden. Zwakke tot matige zuid elijke wind. Morgen zon: 8 04-17.45; Schov. hoogw. 3.36-15.43; Maan: 7.40- 18.30; Laagw.: 11.30-23.45. Verlossing 2 Deel 2 van „De verlossing" op Ned. I om 20 45 uur. Mr. Hilter- man over „De Palestijnen" om 22.10 uur. Ned. II om 21.20 uur; „Pepper". Den Haag (A.N.P.) Volgens de Amerikaanse intervieuw met Klaas Jan Hendriks in het Nos- gen vanuit een breder perspectief heropend wor- de uitnodiging van zijn collega Kissinger te minister Kissinger van Buitenlandse Zaken zul- tv-programma „Panorakmiek". den". geven. len de besprekingen over de transatlantische Kissinger zal hierover zo spoedig mogelijk con- Het gaat hierbij aldus de woordvoerder van vluchten van de K.L.M. op Amerika opnieuw Minister Kissinger ei ervan overtuigd te zijn, dat tact opnemen met minister van der Stoel. Deze minister van der Stoel vooral om de betekenis geopend worden. Hij zei dit gisteravond in een het voor Nederland niet gaat om louter techni- zal indit vaband daarom eerst de Amerikaanse van „het breder perspectief" waarover Kissinger sche kwesties". Daarom zullen de onderhandelin- suggesties afwachten, alvorens een oordeel over gesproken heeft. Geknoei met port in Portugal LISSABON (Reuter) West-Duitsland heeft de in voer van alle Portugese portwijnen verboden nadat chemische proeven hadden aangetoond dat bij de be reiding synthetische alco hol is gebruikt. Naar verluidt poogt Bonn de EG te overreden een onderzoek in te stellen; Ita lië zou zich daartegen ver- Het Britse blad Sunday Te legraph meldde gisteren dat miljoenen flessen port bij de zwendel betrokken Vijfling In een ziekenhuis in Chicago heeft de zevenentwintig-jari ge mevrouw Cheryl Shaf gisteren het leven geschonken aan een vijfling. Het echtpaar had al een dochter van drie, die er nu drie broertjes en twee zusjes bij heeft ge kregen. Moeder en kinderen maken het goed. i(Van onze parlementaire redac tie) UTRECHT Uiterlijk voor prinsjesdag 1976 dient de be slissing te worden genomen j over één christen-demokrati- ische kandidaten-lijst voor de volgende verkiezingen. Dit standpunt gaf mr. W. Aantjes, fractievoorzitter van de ARP in de Tweede Kamer, in een com mentaar op de besluiten van de CHU-vergadering, zaterdag in Utrecht (zie ook elders in deze krant). De fractie-voorzitter van de KVP in de Tweede Ka mer, mr. F. Andriessen, vindt dat die termijn wat aan de late kant is. llij zou liever zien dat zo'n besluit eerder wordt geno men. gezien de vele voorberei dingen die voor een verkie zingscampagne nodig zijn. In feite komt het er volgens hem op neer, dat de algemene be schouwingen bij de begrotings behandeling in het najaar van 1976 al in het teken staan van de volgende Kamerverkiezin- I gen. j De heer Andriessen heeft de t overtuiging, dat KVP,.ARP en CHU er zeker in zullen slagen l de nog bestaande meningsver schillen uit de weg te ruimen en zullen besluiten tot het uitbren gen van een christen-demokrati- sche kandidatenlijst bij de vol gende verkiezingen. Zou dat niet lukken, dan is de totstand koming van één christen-demo- kratische partij wel zeer twijfel- achtig. Mi'. Andriesjen had de overtui ging, dat ook de CHU te zijner tijd tot de nauwere samenwerk ing zal besluiten. Hij vond de vergadering van de CHU zater dag bijzonder positief. Positie ver dan fractie-voorzitter Krui- singa zich dikwijls opstelt, zei Andriessen. SPORT I JK HAP M'N ££RG5CH0ENet/) (MOETEH MEENEMEN //0'HW Feyenoord gewipt voor de beker en P.S.V.. dat van de Wageningse berg aftuimelde... •••bij het geweld dat buitenbeentje Harm Kuipers op het ijs klaarspeel- Al was het een dubbeltje op z'n kant met de Rus Ivanov in de buurt. (Van onze correspondent Roger Simons toestand van de hongerstakers is slecht. De voorlopige IRA Londen - Tot grote verrassing van de Ieren en de heeft gedreigd met represailles Britten is gisteravond door de oorlogsraad van de 015 ze. storven- Hun hongersta- voorlopige IRA in Dublin een nieuw wapenbestand «"l8 Js, ^n7prjtfst tegen het afgekondigd. Het zou vanavond om zes uur ingaan heJn' n°, en het is van onbepaalde duur. Het nieuws dat de vijandelijkhe- goed verkeken was. den gestaakt worden veroor- De nieuwe en onvoorwaardelij- zaakt grote vreugde en oplucht- ke wapenstilstand geeft aanlei- ing in Ulster en Engeland. Dit ding tot grote verbazing in Du- is het bestand van onbeperkte blin, waar men zich de laatste duur dat meer dan 14 dagen tijd ernstige zorgen maakte over geleden verwacht werd. Omdat een mogelijk optreden van de de bomaanslagen toen opnieuw voorlopige IRA naar aanleiding begonnen, geloofden de Ieren en van de hongerstaking van de 17 de Engelsen, dat de vrede voor-, gevangenen van Port Laoise. De wil beschouwen. Terwijl de voorlopige IRA het nieuwe bestand afkondigde, werden in Ulster gisteravond, twee jongemannen doodgescho ten toen zij na de mis een kerk verlieten in Zuid-Belfast. De moordenaars stonden te wach ten voor de ingang van de kerk en begonnen te schieten zodra de eerste gelovigen uit het ge bouw kwamen. Leen Pfrommer lacht opgetogen. De wereldtitel van Harm Kuipers staat vast. (Van onze sportredactie) OSLO „Ik heb volgend jaar geen tijd meer", liet een dolblije Harm Kuipers gisteren weten in een enthousiast Bisletstadion in Oslo kort nadat zijn wereldtitel een feit was. Maar 's avonds, toen de meeste handen waren gedrukt, probeerde Leen Pfrommer zijn pupil over te halen nog een jaar door te gaan. Die pogingen hadden in zoverre sucees dat Kuipers in mei toeh de droogtraining zal starten. In september zal worden bekeken of hij dan weer deel gaat uitmaken van de kernploeg. (Van één onzer verslaggeefsters) In het zuiden des lands wordt het carnaval weer uitbundig gevierd. Vele burgemeesters t moesten voor vier dagen hun taak symbo lisch overdragen aan prins Carnaval. De optochten waren niet van de lucht en de steden ondergingen een naamsverandering. In Eindhoven, dat voor vier dagen 't Lampe gat is gedoopt, werd de grootste optocht aller tijden gehouden. De stoet was vier kilometer lang en de deelnemers maakten dankbaar gebruik van de actuele onderwerpen als de drankwet en de abortus. De onderscheidingen werden ook weer kwis tig rondgedeeld. In Utrecht waren staatssecre taris Schaefer, burgemeester Vonhoff en ka merlid Van der Doef de gelukkigen die er één mochten ontvangen. Schaefer kreeg de ge wichtigste onderscheiding: Hij wed onder scheiden met het ridderschap van het Lucht- kasteel. Het is een vochtig carnaval in Rio de Janeiro dit jaar. Maar de regen, die In dezelfde stad werd zaterdagavond een man mei bakken uit de hemel valt, kan voor de dansende feestgangers het carnaval "S/verSmnSgTet c7mava^ bez™ ht dI niet in het water doen vallen. Met een glas geestrijk vocht in de hand gaan ze dapper door. In de binnenstad van Maastricht werd ook minister Van Agt in het carnavalsge druis gesignaleerd. (Van onze correspondent Frans Wij- nands) ROME het Gigantisch complot van bedrijfsspionage, waarvan zoals gemeld de Italiaanse Fiat-autofabrickcn in Tu rijn het slachtoffer dreigden te worden, blijkt verhinderd te zijn door de Neder landse DAF-fabrieken. Het complot, dat door de Italiaanse politie 'is opgerold, zou zich ook uitstrekken tot een Duits, een Frans en een Spaans bedrijf. Twee thans gearresteerde Italianen had- deh aan DAF topgeheimen over belang rijke Fiat-plannen te koop aangeboden. De DAF lichtte daarop Fiat in, waarna in samenwerking met de politie besloten werd een val voor de bedrijfsspionnen op te zetten. Fiat zou een miljoenenstrop hebben gele den als de geheimen inderdaad naar het buitenland verkocht waren. Een driejarig contract voor levering van tienduizenden zware industriële voertuigen, waaronder bulldozers, zou afgeketst kunnen zijn. De twee gearresteerde verdachten zijn de 30-jarige Giorgio Marsich, die een veelbe lovende carrière opbouwde op de afde ling buitenland van Fiat, en de eveneens 30-jarige Abio Girardi, afgestudeerd in de sociologie en directielid van een klein bedrijf in Noord-Italië. Explosie in Antwerpen ANTWERPEN (AP) Bij een explosie in het chemische be drijf Union Carbide zijn van morgen in Antwerpen tenminste twee mensen omgekomen en ze ker twintig gewond. Twee of drie andere arbeiders worden nog vermist. Vanmorgen brak er brand uit in een van de vijf polyethyleen-installaties die Union Carbide telt. Bij de daar op volgende explosie werd de installatie verwoest. Jupiter Geleerden van de universiteit van Arizona hebben bekendgemaakt dat ze zuurstof hebben waargenomen op de pla neet Jupiter, in de vorm van waterdamp in de atmosfeer. ATHENE (AP) - Een Westduits militair transportvliegtuig is gis teravond neergestort op een vlucht van Duitsland naar Kre ta. Alle 42 op 5 5 bemanningsle den na Westduitse militairen, zijn waarschijnlijk omgekomen. Het toestel stortte neer acht mi nuten voor het op de basis Suda op Kreta zou landen. Op de basis Suda werd nog een SOS van de piloot ontvangen. Een helikopterbemanning signa leerde vanmorgen op de hellin gen van de 1200 meter hoge berg Koukoules op Kreta de brokstukken van het vliegtuig. Pleidooi voor vrijlating ,,Drie van Breda' Breda (ANP) De leden van de voormalige Bredase werkgroep voor Steun aan Onderdui kers hebben in een telegram aan de Tweede Kamer aangedrongen op de vrijlating van de Drie van Breda. De groep zegt in het telegram dat hun werk tijdens de bezettingsjaren hen het morele recht geeft dit beroep te doen. „Laat hen dit jaar niet het monument worden van onze haat. Met haat bouwt u immers geen betere wereld", aldus de groep. ■Illllllllllllllllllllllllli STUNT Om reclame te ma ken voor een ko mende liefdadig heidsvoorstelling van het Italiaanse circus waar hij werkt, stak de Por- toricaan Gene Men- dez gisteren via het strakke koord, de rivier de Tiber bij Rome over. Onder de stuntman voer een politieboot mee. om hem uit het water te halen als hij zou vallen. [ADVERTENTIE maar voor alle sterrenbeelden hebben wij een astrologisch paspoort beschikbaar Een rijk geïllustreerd boek waarin u alles over uw sterrenbeeld kunt lezen. Geef ons uw sterrenbeeld én de opgavo van een nieuw kwartaalabonne ment op onze krant, en por omgaande ontvangt u het "paspoort". 1 kwartaalabonneo i naam adres stuur als dank voor de moeite het Astrologisch Paspoort van het sterrenbeeld net adres a woonplaats

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1