Wraak FC Twente voor vernedering in competitie „Ouwe Nol" bracht Sparta met pijn in volgende ronde Charles Corver gaat UEFA inlichten Duyvestein weggespeeld COERVER ONTZENUWDE PROTESTEN FEYENOORD ENSCHEDE Voor het begin van de bekerwedstrijd FC TwenteFeyenoord onderscheidde de Enschedese carnavalsprins Ferdinand de Eerste o.m. de aanvoer ders Epi Drost en Wim Jansen. Ruim anderhalf uur daarna zei Arnold Mühren, die het duel wegens een enkelblessure vanaf de tribune had moeten volgen: „Van mij mogen ze nu allemaal een onderscheiding hebben". In een pakkend voetbalgevecht had FC Twente overtuigend revanche genomen voor de forse nederlaag van 40 die ruim een maand eerder in Rotterdam in een competitiewedstrijd werd geleden. Feyenoord zit hevig in het slop. FC Twente, met tomeloze inzet strijdend, onderstreepte dat nog eens. Dit is Twente's eerste treffer, gemaakt door Zuidema. Ramljak en Schneider „liggen te ver achter". DEN HAAG Scheidsrechter Charles Corver moet aanstaande vrijdag in Zürich de protestcom missie van de UEFA mondeling verslag uitbren gen van de gebeurtenissen na Velez Mostar-Derby Country. Deze beslissing werd genomen op ver zoek van de Engelse club, die er geen vrede mee blijkt te hebben dat Corver het duel niet alsnog gestaakt heeft. „Ik heb inderdaad laten omroepen dat bij herha ling van het afsteken van vuurwerk de wedstrijd gestaakt zou worden. Er wérd weer vuurwerk afgestoken maar dat gebeurde vier minuten voor het einde en ze denken toch niet dat ik de wedstrijd dan nog staak". Corver heeft dit ook in een rapport meegedeeld en de UEFA heeft op grond daarvan al een straf opgelegd. Derby County, dat met 4-1 in Joegosla vië verloor, tracht met een tweede protest toch overspelen van de wedstrijd te bewerkstelligen. Corver geeft de Engelse club weinig, of beter nagenoeg geen kans, om het protest te winnen. FC Twente, opnieuw zwaar ge handicapt omdat vier potentiële eerste elftalspelers (Kalle Ora- nen, Arjiold Mühren, Theo Pahl- platz en Jaap Bos) niet fit ge noeg waren om in de basisop stelling te worden opgenomen terwijl Cees van Ierssel en Har ry Bruggink met lichte blessu res moesten spelen, hanteerde dezelfde wapens waarmee an derhalve week eerder PSV het eerste verlies in de competitie werd toegebracht: een tomeloze inzet. Wiel Coerver, de trainer van Feyenoord, toonde zich er na derhand verbaasd over. „Ik kan me, zei hij, „niet voorstellen dat dit dezelfde tegenstander is als een maand geleden. Twente had meer inzet en won vrijwel alle persoonlijke duels. Het karakter heeft de doorslag gegeven. Op een'hard veld is de ploeg met de meeste lef in het voordeel. Dat was FC Twente". Evenals PSV kwam ook Feye noord er in aanvallend opzicht niet aan te pas. De Rotterdam mers schiepen zich in negentig minuten welgeteld twee doelrij- pe kansen. FC Twente forceer de er veel meer tegen een defen sie, waarin Mladen Ramljak als enige zijn normale niveau haal de. „Die verdediging van Feye noord wat onthutsend zwak", stelde bondscoach George Kno bel. „Er werden afschuwelijke fouten gemaakt". Voorkomen FC Twente won ook de slag op het middenveld. Spitz Kohn had het wegvallen van Arnold Müh ren gecompenseerd door Niels Overweg met de bewaking van Wim van Hanegem te belasten en Frans Thyssen op links te laten acteren. Vooral de zet met Overweg slaagde volledig, want het duurde niet lang of Van Hanegem liep achter de Ensche- deër aan in plaats van anders om. Kohn: „Toen we in Rotter dam met 4—0 verloren, kreeg Van Hanegem te veel vrijheid. Dat hebben we nu kunnen voor komen". De Kromme werd er zo moedeloos van, dat hij zich hal verwege liet vervangen door Jan Everse. Van Hanegem: „Ik was donderdag tijdens de trai ning geblesseerd geraakt, een spierscheuring in de holte van mijn rechterknie. Tegen het einde van de eerste helft werd die blessure steeds hinderlij ker." Coerver: „Willem had ei genlijk niet mogen spelen, maar je weet wat hij voor Feyenoord waard is". Van die waarde bleek zaterdag avond niet'veel. FC Twente gaf Feyenoord geen moment "de kans in zijn spel te komen. Het greep vanaf de eerste minuut het initiatief, schuwde de kei harde duels niet en toonde zich in aanvallend opzicht uiterst gretig. In de 25ste minuut leverde dat resultaat op. Johan Zuidema zette een combinatie op met Eddy Achterberg en kreeg een vrij veld voor zich. De Friese aanvaller, die een dezer dagen zijn contract met FC Twente zal verlengen, werkte het kar wei naar behoren af: 1—0. Feyenoord protesteerde tegen dit doelpunt omdat Cees van Ierssel buitenspel zou hebben gestaan. Grensrechter Krouwel had inderdaad gevlagd, maar scheidsrechter Ben Hoppen brouwer, die zich op een lijn met Zuidema bevond, negeerde dat advies. Hoppenbrouwer: „Ik heb Van Ierssel wel zien staan, maar hij nam niet aan het spel deel en dus stond hij niet hin derlijk buitenspel". Ook in de tweede helft heerste FC Twente. Bij Feyenoord werd halverwege de tweede helft Har ry Vos vervangen door Lex Schoenmaker. Ook dat verhoog de de offensieve kracht van de Rotterdamse brigade niet. Na zestig minuten werd het gevecht definitief beslist. Jan Jeuring zette op rechts Eddy Achterberg aan het werk, wiens voorzet door Treytel onvoldoende werd verwerkt, waarna Kick van der Vall kon scoren (20). Feyenoord had ook tegen die treffer veel bezwaren omdat de doorgelopen Jeuring nog achter Treytel, (en dus buitenspel) had gestaan. Hoppenbrouwer deelde de bezwaren niet, keurde het doelpunt goed en ontketende daarmee een felle protestactie, hij zelfs omver werd De genadeslag voor de Rotterdammers. Kick van der Vall scoort 20. Drie Feyenoorders kunnen dat niet voorkomen. gelopen door Wim Jansen. De aanvoerder, die voor het eerst weer speelde nadat hij wegens ziekte drie weken op non-actief had gestaan, hield er een gele kaart aan over. Hoppenbrouwer: „Jansen trok me aan mijn shirt waardoor ik uit balans raakte. Ook bij Jeu ring was van hinderlijk buiten spel geen sprake.. Hij nam niet aan het spel deel en verhinderde niemand in de defensie van Feyenoord." Wiel Coerver bleek het daarmee eens te zijn. „Die protesten heb ik niet begrepen. Ik heb geen buitenspel geconstateerd". FC Twente gaf de voorsprong niet meer uit handen. Dick Sch neider en Epi Drost werden nog opgeschreven voor resp. het ma ken van opmerkingen op de lei ding en het wegtrappen van de bal nadat er voor een overtre ding was gefloten. „In Rotterdam", zei Niels Over weg na afloop, „heeft Feye noord ons na de rust vernederd. Daar hebben we nu wraak voor genomen". Scoreverloop: 25. Zuidema 1—0, 70. Van der Vall 2-0. Scheids rechter: Hoppenbrouwer. Toe schouwers: 16.000. FC Twente: Gross; Van Ierssel, Drost, De Vries, Bruggink; Overweg, Van der Vall, Thijs- sen; Achterberg, Jeuring (Pahl- platz), Zuidema. Feyenoord: Treytel; Rijsbergen, Ramljak, Schneider, Vos (Schoenmaker); Jansen, De Jong, Van Hanegem (Everse), Ressel, Kreuz, Kristensen. TON VAN DALEN (van onze sportredactie) DEN HAAG Hunters dat za terdagavond op eigen ijs al met 9-5 van het sterke Kemphanen uit Eindhoven had gewonnen, had zondagavond op de Hoky niet veel moeite met Duyves tein Wintersport. Het werd zelfs de grootste nederlaag sinds het bestaan van de Duy- vesteinploeg: 17-1. Bij het ingaan van de eerste periode stond de Haagse ploeg reeds met 9-0 achter. Doelman De Jong werd toen vervangen door Nico Boesenach. De twee de periode werd afgesloten met de stand 14-0 voor de Hunters. Het enige doelpunt van Duyves tein werd gemaakt door Tony ten Ham uit een combinatie met voorzitter Herbert Piket. Laat ste speelde niet onverdienstelijk maar moest evenals trainer-spe ler Henk Brand van de Hunters veelvuldig bezoek brengen aan de strafbank. Bij Duyvestein Wintersport speelde geen enkele Canadees meer mee. Harry Turk, die in de eerste wedstrijden van deze promotie-degradatie competitie nog wel van de partij was, ver trekt morgen naar Canada. BORUSSIA D. KOOPT VARGA ESSEN Borussia Dortmund wil de leen-overeenkomst met Ajax betreffende Zoltan Varga omzetten in een koop. Wolfgang Polak, de tweede voorzitter van Borussia, ver klaarde zaterdag dat zijn club Varga definitief wil overnemen. Trainer Knefler voegde eraan toe: „Sinds maanden speelt mijn elftal als een goed orkest en daarin is Varga eerste violist". Borussia rekent er op met Ajax binnen een week tot overeen stemming te komen. VITESSE EN AMSTERDAM GELIJK ARNHEM Het vriendschap pelijke voetbalduel tussen eer- ste-divisie-club Vitesse en eredi- visie-club FC Amsterdam is in Arnhem geëindigd in een gelijk spel: 2-2. Bij de rust had Vitesse een voorsprong van 2-1. De Arn hemse treffers werden gemaakt door Van Kerkhof en Bosveld en voor de Amsterdammers scoorden Van de Merkt en Van der Lem. Er waren 2500 toe schouwers. ROTTERDAM Ouwe Nol noemen ze hem in Rotterdam. De erkende rommelaar, die maar niet genoeg van voetbal kan krijgen en er ingaat als een jonge vent, hielp Sparta in de volgende bekerronde. Het kost te „ouwe Nol" Heijerman (34) een bloedneus en zijn rechter- jukbeen, dat vorig jaar in een duel met PSV was gebroken, had weer een optater gekregen. Want Nol Heijerman was tus sen de Utrechters Van Veen en Adriaanse gesprongen om met zijn hoofd de bal achter Henrik sen te kunnen duwen. Later zei Sparta's clubarts Van der Hoeven: „Hij wist niet eens dat het een doelpunt was gewor den. Heijerman was volkomen k.o.". Toen „ouwe Nol" zijn be slissende werk had verricht, een half uur in de tweede helft, sjokte hij, ondersteund, het veld af. Michielsen verving hem. Vandaag zou de clubarts de blessure néder .bekijken en be slissen of Nol Heijerman naar een specialist moet. „Een lichte hersenschudding is het in ieder geval niet", zei dokter Van der Hoeven, tot opluchting van heel Sparta. De blessure was niet het gevolg van ruw spel. Voor een pittige partij waren waarschijnlijk wel de zevenduizend gekomen manager Lam: „Is het prachtig weer en komt er nog niemand. Om hopeloos van te worden" maar het laf spelende FC Ut recht kon het zelfs niet opbren gen om er stevig tegenaan te gaan. Het schijnt nog steeds niet tot sommige trainers te zijn doorgedrongen dat het voetbal verziekt wordt door ploegen die in uitwedstrijden angstig alleen maar trachten te voorkomen dat de tegenstander scoort. Trainer Jan Rab is er zo een. Hij wilde na afloop zelfs geen woord over Zijn lippen laten komen. Jan Rab was net zo laf als zijn ploeg speelde. Een team dat mijlenver is teruggezakt sinds trainer Ja cobs de Domstad verwisselde voor Kerkrade(Roda JC). Toen een pittig elftal, waarin bijv. Ries Coté aardig meekwam. Hij mocht invallen en bakte er niets van. De enige die blijk gaf te kunnen voetballen, was Henk Wery, en in mindere mate vete raan Cabo. Black out En toch maar een schamele zege van 21 voor Sparta, dat echter door pech werd achtervolgd in een partij die eigenlijk maar een goed half uur duurde. Bijna was een half uur verstreken toen Jansen een sublieme pass gaf aan Skipper die de bal meteen retourneerde. Met een enorm schot scoorde Jansen via de lat: 1-0. Enige minuten later was het gelijk. Henk Wery kreeg alle kans om van ver aan te leggen, vuurde en Pim Doesburg stak geen hand uit: 1—1. Trainer Steegman: „Maakt hij een van zijn beste seizoenen en doet hij zoiets". Het is al weer wat jaren geleden dat Doesburg een der gelijke black out had. Toen liet hij tegen NAC (33) de bal zo maar door zijn benen glippen. Het was geen doodwond voor Sparta want FC Utrecht kwam nagenoeg niet voor het doel van de Rotterdammers. De eigen veste werd merendeels gevrij waard van moeilijke situaties door irritant terugspelen. Kronshorst, een meester daarin, raakte al snel geblesseerd en werd door Coté vervangen. On middellijk nam Wilschut de taak van terugspelen over. Overigens ging het met Van Veen als laat ste man zeker niet minder, hoe wel de Utrechtse defensie met snel spel nogal simpel te over rompelen was. Maar na dat eerste half uur begon Sparta ook rommelig te spelen. Een verdediger moest weer voor het vuurwerk zorgen. Balkestein ondernam een rush over het hele veld en schoot op de lat. Skipper verrichtte na een goede eerste helft zijn enige op zienbarende daad na de rust door uit een vrije trap ineens in te schieten en weer kwam de lat de reeds verslagen Henriksen te hulp. De Utrechtse doelman ves tigde ook nog de aandacht op zich door een van de weinige grove daden in dit gezapige, van elk bekervuur gespeende duel. Skipper brak door en ontmoette de uitgelopen Henriksen, die met opzet de over zijn benen springende Deen omverschopte. De goed leidende scheidsrechter Beek toonde Henriksen terecht de gele kaart Van Maurik, opval lend mak tegen zijn schaduw Visser (uitstekend) had bijna nog de bal in het net gefrom meld. Steegman: „Daar was ik nou zo bang voor. Wij kregen kansen en misten ze en dan zou Utrecht nog een verdwaald doelpunt maken". Het publiek bleef bespaard voor een verlenging, waardoor Spar- ta-FC Utrecht toch nog een po sitief slot kreeg. Scoreverloop: 28. Jansen 1—0, 35. Wery 1—1, 73. Heyerman 2—1. Scheidsrechter: Beek. Toe schouwers: 7000. Sparta: Doesburg; Jansen, Bal kestein, Visser, Van der Veen; Walbeek, Salfischberger, Heyer man (Michielsen); Skipper, Ven- neker, Van Staveren. FC Utrecht: Henriksen; Oo- strom, Adriaanse, Kronshorst (Coté), Wilschut; Hildebrand, Van Veen, Cabo; Wery, Van Maurik, Hulshorst. HERMAN VAN BERGEM programma EREDIVISIE PSV - Excelsior NAC - Sparta Wageningen - MVV Telstar - FC Den Haag 1 FC Twente - Ajax FC Amsterdam - De Graaf schap Roda JC - AZ'67 Feyenoord - Haarlem Go Ahead Eagles - FC Ut recht EERSTE DIVISIE Veendam - FC Den Bosch PEC Zwolle - Heerenveen SC Amersfoort - Helmond Sport SW - Eindhoven Volendam - Heracles FC VW - FC Vlaardingen SC Cambuur - Fort una SC NEC - Vitesse Willem II - FC Groningen Toto rTTT] A.Z. '67-Telstar BUD Den Haag-Roda JC 2 DDK! Wogeningen-P.S.V. 3 HDD Twente-Feyenoord 4 Sparla-Utrecht 5 HDD Burnley-Lelceater HDD Derby C-Leeds 7 DDH Liverpool-Ipswich B.DD Luton-Newcastle 9 HDD Manchest. C-Everton HDD: Middlesbr.-West H. DDH Tottenham-Stoke DHDK Wolverh.-Arsenal 13 0 Door de inleg: van het weekend voc lotto en toto werd het toUalbedra( meer dan 100.000.000,-, welk 1* drag in 24 weken werd ingelegd. IV inleg voor de lotto van deze wed bereikte een recordhoogte. Lotto De verschrikte gezichten van de Spartanen geven een die zich had uitgerust met een honkbalpet. Vandaar veel te vertekend beeld van het duel met FC Utrecht, dat misschien dat hij de knal van Wery voor een home run nagenoeg niet voor het doel verscheen van Doesburg, aanzag die toch niet te verwerken zou zijn. Winnende cijfers Nederlandse lotto: 11 12 19 33 39. Res. getal: 16. Aantal deelnemers: 1.092.042. Inleg: 4.207.580,-. Pri jzenbedrag: 2.205.574,-. Prijzen: eerste (Incl Jackpot) 906.484,- tweede 199.860,- derde 299.790,- vierde f 399.720,- vljfde 399.720,- Winnende getallen in de Duitse lotU zijn: 7 25 27 30 37 47. Res. getal: 20. Aantal deelnemers: 255.904. Inleg: 666.901 Prijzenbedrag: 371.546,-. Prijzen: eerste (incl. jackpot) 181.480,- tweede 79.194,- derde 110.872,-. Wim Beltman directeur FC Groningen GRONINGEN Wim Beltmat als mental coach constractus aan FC Groningen verbondet is aangesteld als directeur ve de Stichting Betaald Voetbal F Groningen, wat een uitbreidin van zijn bevoegdheden inhoud Beltman heeft zijn verbinteni met de eerste divisieclub een jaar verlengd. Het contrai loopt nu tot het eind v seizoen 1975-76. Als opvolger voor Ron Groens woud heeft de vereniging cot tact opgenomen met Leo Bee hakker van SC Cambuur, Ar. Stehouwer van Veendam, Antff Goedhart van de Zwolse tweed klas zondagamateur ZAC Jan Notermans van Go Ahei Eagles. FC Groningen won zaterdag er vriendschappelijke wedstrijd gen de Eagles met 2—1 doo doelpunten van Bloemberg i Eimers nadat Glujic Go Ahets de leiding had gegeven, Winst Ajax STUTTGART - Ajax heeft gi teren in Stuttgart de vrien: schappelijke wedstrijd tegd VFB Stuttgart (Bundesliga) m 3—2 gewonnen. De ruststai was 0-0. Er waren 10.000 toeschouwer Het was een matige wedstrij: die pas in de tweede helft enif kleur kreeg. De Westduitseiv die met vier invallers speelde namen in de 50e minuut dele ding door Ohlicher. Ruud Geel (53e minuut) en Arno Steffenh gen (64e minuut) gaven Aji kort daarna een voorsproni Met een kopbal werkte Stick in de 72e minuut de gelijkmaltf achter de na de rust voc Schrijvers ingevallen maar Steffenhagen zorgde tie minuten voor tijd voor de del nitieve Amsterdamse (3-2). De beste spelers bij Ajax war» n: Steffenhagen, Blankenbur Ousbaba, Haan en Mulder.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14