Prestatiedwang van trainer Verkuylen brengt voetbalclub Katwijk resultaat JOOP OUDSHOORN: MET RCL GAAT HET MEER DAN GOED Katwijk-keeper Henk Vooys goed teruggekomen na ongeluk MSV Noordwijk: kleine hand balvereniging met vrij grote daden PAGINA 4 LEIDSE COURANT ZATERDAG 8 FEBRUARI 1975 Van onze sportredactie Katwijk - Het gaat erg goed met de v.v. Kat wijk. Verleden jaar promoveerde de ploeg naar de derde klasse en nu, met nog zeven wedstrij den te spelen, staat Katwijk met drie punten voorsprong wederom aan de kop van de ran glijst. Een prolongatie van het kampioenschap ligt in het verschiet, vooral ook omdat Katwijk de aanslagen op zijn ongeslagen status tot nu toe met verve heeft gepareerd. Slechts éénmaal werd er in de huidige competitie verloren. De man achter de Katwijkse successen is trainer Verkuylen, een Leidenaar. Grappige bij kom- stigheid in deze: Verkuylen trainde Katwijk een aantal jaar geleden ook, maar werd om zijn prestatiedwang aan de kant gezet Maar Kat wijk kwam vrij vlot op dat besluit terugWe stelden Verkuylen tien vragen. Verkuylen: „Ik ben bezig aan mijn derde seizoen bij Katwijk en het bevalt me uitstekend. Daar voor trainde ik gedurende vijf seizoenen Rijpwe- tering, waarmee ik kampioen van de Afdeling werd. Toen ik Rijpwetering trainde vroeg Joop de Wolf me om ook Katwijk, waar hij toen trainer was, onder mijn hoede (e nemen, omdat hij geen tijd meer kon vrijmaken. Na een half jaar zag Katwijk er verder geen brood in en ikzelf ook niet want aan mijn eisen kon geen gehoor gegeven worden. Maar een jaar later kwamen ze toch weer aan de deur. Ik heb Rijpwetering toen opgegeven en me geheel aan Katwijk gewijd. Toen kreeg ik alles wel voor elkaar. Ik ben namelijk terdege prestatiebewust en daar moest men hier nogal aan wennen. Katwijk was meer een gezelligheidsvereniging. Dat is nu veranderd. En de resultaten bleven niet uit". Hoe lang blijft Verkuylen nog bij Katwijk? „Nog zeker een jaar", is het resolute antwoord. „Voorlopig valt er nog een duidelijke vooruit gang in de prestaties te bespeuren en ik vind, dat je als trainer je werk moet afmaken". -Hoe liggen de kansen van Katwijk? „Op het eerste gezicht ben je natuurlijk geneigd te zeggen: bijzonder goed. Maar ik denk niet aan een eventueel kampioenschap. Ik denk alleen maar aan de zeven moeilijke wedstrijden die nog komen. Dan zien we wel weer. We werken wel hard voor een kampioenschap, maar je moet er niet teveel aan denken". Wat is het sterkste punt van Katwijk? „Dat is geen moeilijke vraag. Voetbal is een teamsport en homogeniteit is alles. Ik geloof, dat het zo goed gaat omdat juist bij ons die homoge niteit voorop staat Wij hebben geen uitblinkers. De jongens hebben alles voor elkaar over en dèt maakt een team sterk." - Wat is het zwakste punt? Hier moet trainer Verkuylen nogal lang over nadenken. „Tja, een moeilijke vraag. Het team draait goed, maar er blijft natuurlijk altijd nog wel wat te wensen over. Ja, ik heb het: ik zou graag willen, dat de voorhoede wat schotvaardi- ger, wat resoluter zou optreden. Er worden teveel kansen onbenut gelaten. Voorlopig is dat wel het belangrijkste. Voor de rest gaat het wel goed." - Hoeveel keer per week traint Katwijk? „Tweemaal per week. Persoonlijk zou ik wel graag zien, dat de spelers driemaal zouden ko men opdraven, maar voorlopig is dat niet haal baar. Misschien in de toekomst". - Hoe staat het met de jeugd? „O, dat gaat bijznder goed", antwoordt Verkuy len. En enthousiast vertelt hij: „De A-junioren staan in de regionale B-competitie achter Hermes DVS op de tweede plaats. Ze hebben nog alle kans op het kampioenschap en als ze dat inder daad behalen, zou dat natuurlijk wel een presta tie van formaat betekenen. Dan spelen ze net zo hoog als Feyenoord, ADO, UVS en Quick Boys. En dat voor een derde klas club". - Wat vindt hij van zaalvoetbal? „Daar sta ik bijzonder positief tegenover", vertelt Verkuylen. „Mijn spelers mogen zeker zaalvoet bal spelen, mits dat natuurlijk niet ten koste gaat van de training. Zaalvoetballen bevordert de techniek en het tactisch inzicht. Nou en dan kan ik er maar moeilijk op tegen zijn, nietwaar." - Hoe is de publieke belangstelling bij Katwijk? „Die valt beslist niet tegen. Verleden jaar speel den we een hoofdrol in de vierde klas, maar dat sprak de mensen hier toch niet zo erg aan. Maar nu we het ook goed doen in de derde klas beginnen er toch zo langzamerhand steeds meer te komen. Prestaties blijken toch nog wel aan te spreken. Laatst tegen Maasdijk waren er zeker zeshonderd toeschouwers. En dat is niet slecht hè" - Sponsor? Gelach. „Die hebben we niet, da's eenvoudig. Hadden we die maar. Ja, ik zou graag een sponsor willen hebben. Alles wat we nu met de selectiegroep doen moet uit eigen zak betaald worden. Ik zou graag zien, dat daarvoor een paar echtra centen voor vrijgemaakt konden worden. Zoiets kan, als je iemand hebt die bereid is er wat geld in te steken. En het is nodig, want een gezellig avondje bowlen bevordert de onderlinge, band tussen de spelers. En een hechte band komt alleen maar ten goede van de prestaties. Er wordt bij Katwijk wel gesproken over een spon sor, maar meer nog niet. Misschien is het wat voor de toekomst. Die ziet er dan nog beter uit". AD VAN KAAM Van onze sportredactie LEIDEN - Joop Oudshoorns reactie op de vraag hoe het met de Racing Club Leiderdorp, be ter bekend als RCL, gaat is: "Uitstekend, mag ik wel zeggen. En meer dan dat, want op alle fronten heerst er een hausse bij ons. De prestaties zijn goed, de accommodatie voldoet geweldig en de aanwas van leden is bij zonder goed. Nee, over RCL hoef je je geen zorgen te ma ken". Joop Oudshoorn is bestuurslid van de Leiderdorpse voetbalver eniging die het blijkbaar zo voor de wind gaat De zaterdagclub promoveerde verleden jaar van de derde naar de tweede klasse KNVB en de stap hogerop is zonder moeite genomen. RCL staat momenteel op de tweede plaats en dat eigenlijk sinds kort, want twee wedstrijden ge leden prijkte de ploeg nog bo venaan. Joop Oudshoorn: "In het begin liep het waarlijk perfect, maar een aantal weken geleden kwam er plotseling de klad in. Waarom weet ik niet, maar opeens lukte het niet meer en verloren we twee wedstrijden achtereen. Met een 4-0 zege op Zuidland leek het team zich te herstellen, maar de wedstrijd daarop tegen het zwakke Sizo kon nog maar krapjes in een gelijkspel worden omgezet. Elke ploeg, van hoog tot laag, kent die inzinkingen. Ik geloof dat RCL nu aan de beurt is". Jeugd Maar Oudshoorn staat niet te lang stil bij de twee punten achterstand die RCL op de lei ders - Zwervers en Doto - heeft moeten toegeven. "Onze jeugd bijvoorbeeld zit verrassend in de lift", vertelt hij verheugd. "Dat kon niet uitblijven, want de afgelopen jaren hebben wij een enorme toevloed van jeugd leden gehad." Niet zo verwonderlijk gezien de overgang van de Hoogmadese weg naar de Bloemerd. De club werd verrijkt met een uitzonderlijk mooie sportaccom modatie - vier terreinen, een trainingsveld en een grote kanti ne - aan de rand van een nieuw- bouwgebied. Beide factoren hebben natuur lijk een belangrijke rol gespeeld in de stroom van aanmeldingen. "Wij hebben nu maar liefst 30 jeugdelftallen", zegt hij niet zon der trots. "Het is wel een hele zorg", vervolgt Joop Oudshoorn, "want juist de jeugd eist veel aandacht op. We zijn er dan ook toe overge gaan om een specifieke jeugd trainer in dienst te nemen, die de kleinsten ook op woensdag middag van de straat af weet te houden. Wij zijn ons er van bewust, dat wij, door al die nieuwbouw hier, een duidelijke wijkfunctie moeten vervullen. RCL streeft ernaar om die taak zo goed mogelijk uit te voeren. Dat betekent, dat je méér moet doen dan de jongens te laten trainen en voetballen. Dan zal je ook disco-avondjes, speelmid dagen en feestjes moeten orga niseren. En dat gebeurt hier dan ook". Publiek Behalve actieve recreatie biedt RCL natuurlijk ook passieve re creatie aan de omwonenden. "Ja, maar dat is iets wat je niet in eigen hand hebt", meent Oudshoorn. "De mensen zijn erg gevoelig voor namen en prestaties. Wij merken dat, want terwijl ons nederlagentoernooi erg veel toeschouwers trok, omdat Quick Boys, UVS en andere gerenom meerde clubs mee deden, bleef het publiek weg bij de eerste competitiewedstrijden. Pas wanneer je erg goed draait komen er dan weer wat meer. Gelukkig hebben we ook een vaste kern van supporters. Die gaan bij wijze van spreken nog mee als je in Egypte speelt", lacht hij. Leidenaars Hoewel RCL, de naam zegt het al, een Leiderdorpse vereniging is, telt de club veel Leidenaars onder zijn leden. "Er zijn", zo vertelt Oudshoorn, "nogal wat UVS'ers hierheen gekomen. Ik noem bijvoorbeeld Leo Holl, Sjoerd Teske en Bram Brandt. Maar bovendien heb ik het idee, dat het voetballen op zaterdag duidelijk in is. In Leiden is daarvoor maar weinig gelegen heid. Je kan dan alleen terecht bij twee afdelingsclubs, die bo vendien nog in veldennood ver keren ook. En de stap Leiden- Leiderdorp is niet groot meer. Zeker niet gezien van uit de Merenwijk. Ik denk, dat dat de redenen zijn", zegt hij. Wordt RCL kampioen? Oudshoorn: "Het is gek, maar spelen wij vriendschappelijk te gen 'hogere' clubs, dan komen wij uitstekend voor de dag. Zo goed, dat wij al door verscheide ne eerste klassers zijn uitgeno digd. Maar om in die eerste klas te komen is moeilijker dan je te handhaven. Wij spelen zeker het mooiste voetbal van de tweede klas, maar dat hoeft niet van door slaggevende aard te zijn. Er zijn nog meer factoren die in het voetbal een rol spelen. Ik hoop uiteraard van harte dat het wel voldoende is". AD VAN KAAM Klaas Kenter Van onze handbalmedewerker Noordwijk Een van de oudste handbalverenigingen in het rayon Leiden is het Noordwijkse MSV. Toen in andere gemeen ten schuchtere pogingen werden ondernomen een handbalver eniging op te richten, kwam MSV al met 3 teams in de competitie uit. Noordwijk breidde zich uit en er kwam een fraaie sporthal, maar wie denkt dat de Noordwijkse handbal vereniging hierdoor zou uitgroeien tot een van de grootste verenigingen in het rayon Leiden, slaat de plank wel lelijk mis. De herenafdeling van MSV bestaat op dit moment uit één herenteam, zonder reserves, zonder jeugd. Bij de dames is het al niet veel beter gesteld. Eén seniorentema, één juniorentem en één meisjes adspirantenteam telt de Noord wijkse vereniging. Toch is de handbalsport in Noordwijk niet dood. De kleine, maar daardoor misschien zo bijzonder hechte vereniging is tot grote daden in staat. Nu onze Leidse vertegenwoordigers bij de heren in de eerste klas zeer waarschijnlijk moeten afhaken, is het bijna zeker dat het Noordwijkse MSV deze plaats zal gaan innemen. Met nog 3 wedstrijden te spelen hebben zij een voorsprong van 3 punten op hun concurrent Zonder achterban, met precies 11 heren zullen zij dus het hoogst geklasseerde herenteam van het rayon Leiden worden. Voor hoe lang? Wij praatten hierover met Klaas Kenter, speler-trainer van het succesvolle team. Kenter kwam 2 jaar geleden als onderwijzer naar Noordwijk vanuit het Brabantse Valkenswaard. Hij speel de in V.H.C., grootste vereniging van Oost-Noord Brabant, in de landelijke tweede klasse. Klaas Kenter: "Bij VHC lag het accent op de prestatiesector, zelf ben ik ook een voorstander van prestatie handbal. Bij MSV hebben we het succes te danken aan de goede sfeer.Het is een hechte groep jongens, die na de training nog gezellig een pilsje met elkaar drinken aan de bar. Daarom voelde ik me er ook al snel thuis." Ziet Kenter het ontbreken van een achterban niet als een probleem? Wordt er iets aan gedaan? Klaas Kenter: "Natuur lijk is dat een probleem. Het is gewoon bijzonder jammer, dat er in Noordwijk zo weinig belangstelling is. Noordwijk heeft gewoon teveel te bieden. Je kan hier zoveel sporten beoefenen dat de spoeling dun wordt Onze enige kans is om ons via resultaten te presenteren. Dat was bij VHC ook zo; als er resultaten zijn, krijg je een toeloop van leden. Ik hoop dat dat in Noordwijk ook het geval is. We zoeken naar een goede publiciteitsman, maar juist omdat onze vereniging zo klein is, kunnen we zo weinig doen. Enkele spelers hebben wisselende diensten; er is er een die vaak in het buitenland werkt, en de anderen doen al iets in het bestuur, verrichten zaaldienst of velddienst. Zelf train ik de dames en de jeugd, terwijl ik ook nog het herenteam train en daarin meespeel. Het is gewoon allemaal teveel voor die paar mensen". Mogelijk zal een kampioenschap de Noordwijkers een beetje helpen. Wij kunnen ons nauwelijks voorstellen dat in een grote gemeente als Noordwijk niet voldoende animo aanwezig is voor de handbalsport. Een vereniging als MSV, met een bekwame trainer, een hechte groep enthousiaste dames en heren een prachtige sporthal, een prachtig veld en ook nog met behoorlijke resultaten moet toch kunnen groeien tot een van de grootste in onze streek. Zondag 11.40 uur spelen de heren thuis tegen Quintus 2. Het is de moeite waard om eens te gaan kijken tot wat die kleine groep van Klaas Kenter in staat is. PROGRAMMA: DAMES LandeL le kL 13.00 uur Northa - EHC Penninfishal. 12.50 uur Snelwiek -HSV. Aid. U kl. A: 17.40 uur AHC 28 a - San/HVL. Aid. 2e kL B: 12.30 uur CWP NIO. 4e kl. D 15.25 uur - Apollo - Olympia; BEREN le kl. Aid. 14 00 uur Hermes 2 - Apollo, Aid. 2e kl. A 11.40 uur MSV - v d VoorVQ 2. 14 40 uur HW - Animo 2. Aid. 2e kl. B: 14.00 uur Northa - O dis. Aid. 3e kl. A: 15.55 uur Northa 2 - MMO. Van onze waterpolovereniging Katwijk De iwem- en polo club Katwijk bestaat teven jaar, maar in deze toch betrek kelijk korte tijd Is het de wa- terpoloploeg gelukt om vanuit de laagste klasse in de kring kompetitie op te klimmen naar de tweede klasse van de bonds- kompetitie. En op het ogenblik zijn de Kat- wijkers nog volop in de strijd voor de promotie naar de eerste klasse. De achterstand op ran- glijstaanvoerder ZCE uit En schede bedraagt namelijk maar 'l punt. Een goed voorbeeld van deze snelle opmars is wel de opkomst van keeper Henk Vooys. Onge veer zes jaar geleden begon de 21-jarige Henk Vooys met kee pen en momenteel is hij uitge groeid tot een van de steunpila ren in de Katwijkse formatie. Henk Vooys hierover: „Ik kwam eigenlijk toevallig bij waterpolo terecht omdat ik toen ik een jaar of 15 was met een vriend meeging, die bij Katwijk trainde en sindsdien is het snel gegaan". De carrière van de doelverdedi- ger leek 2 jaar geleden onder broken te worden door een ern stig scooterongeluk. Toch gelukte het hem om weer terug te komen: Henk Vooys: „Door dat ongeluk heb ik een jaar niet voluit kunnen spelen. Het heeft lang geduurd voordat ik weer genoeg kracht had in mijn benen om hoog genoeg uit het water te kunnen komen en snel te reageren". Met het zónesysteem dat de Kat- wijkers nu spelen rust er een zwaardere taak op keeper Vooys, omdat de aanvallers meer op kunnen komen en dus veel in de gelegenheid zijn om op het doel te schieten. Het stoppen van deze schoten gelukt echter uitstekend, want tot nu toe na 15 competitiewed strijden hebben de Katwijkers slechts 29 doelpunten tegen ge had, wat bij waterpolo bijzon der weinig is. Henk Vooys: „Verdedigend gaat het erg goed. dat blijkt wel uit de uitslagen, we moeten daarentegen nog meer stootkracht krijgen in de aanval. Maar ondanks dat geloof ik toch dat we goede kansen hebben voor de strijd om de promotie en we ZCE dat nu nog 1 punt voor staat, voorbij kunnen gaan". De ploegen uit de tweede klasse hebben aanstaande weekend geen competitiewedstrijd. De hoofd- en eerste klassers komen wel in het water. De ZIJL/LGB treft zaterdag om 19.15 uur in zwembad De Does het team van Nereus. AZC gaat zaterdag om 19.00 uur in Bussum op bezoek bij landskampioen HZC/de Rob ben en LZ'86 moet de verre reis naar Groningen maken voor het duel tegen ZCG.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4