Verkeerswerk groep Valkenburg tegen verplaatsen rooilijn Voorschoten zit met sluipverkeer in maag Raad Valkenburg behandelt plan Dorp'74 Ballpoint voor redder ptr.iw 4. LEIDSE COURANT/ x VRIJDAG 7 FEBRUARI 1975 lllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllil^ ,,Om dorsbouwkundige redenen volstrekt onaanvaardbaar (Van onze correspondent) Valkenburg— De Verkeerwerk- groep Valkenburg/Katwijk heeft met een brief aan de ge meenteraad gereageerd op voorstellen van B W omtrent het bestemmingsplan Dorp 74', dat dinsdag aanstaande tijdens de Raadsvergadering aan de or de komt De rooilijnen van vele oude woningen worden naar achteren gelegd in het nieuwe plan. Volgens B W 'om stede- bouwkundige redenen noodza kelijk'. De werkgroep stelt hier tegen over; dat het om Dorps- bouwkundige redenen volstrekt onaanvaardbaar is.' Ze vindt dat b w nu de Hoofdstraat niet drastisch zal worden ver breed, in feite geen enkel argu ment meer hebben om het te rugleggen van de rooilijnen te verdedigen. Ruimer straatbeeld Ook elders in het dorp zijn de rooilijnen naar achteren gelegd in het bestemmingsplan. Op de enige maanden geleden gehou den informatie-avond gingen ook stemmen op daar tegen. In dit geval zou het nodig zijn „voor een ruimer straatbeeld". De verkeerswerkgroep vraagt zich af voor wie dat wenselijk is. Niet voor de Valkenburgers. En niet voor het verkrijgen van een intiemere dorpssfeer. Ze zien hierin slechts een voorbe reiding tot het verbreden van de wegen voor het verkeer. En de Verkeerswerkgroep doet juist z'n uiterste best van het dorp te redden wat er nog te redden valt, want van alle kan ten wordt Valkenburg door het verkeer bedreigd. Verheugd Het feit dat de Hoofdstraat niet meer tot 7 meter wordt ver breed verheugt de werkgroep. Men vindt echter een verbre ding tot 6 m als ongewenst, Initiatief daar de weg nu op vele punten beduidend smaller is dan 6 m. De werkgroep stelt de raad dan ook voor bij de provincie om ontheffing te verzoeken van de voorwaarde voor subsidie de weg op 6 m te brengen. Zowel, mondeling als in schriftelijke vorm heeft de werkgroep van de provincie de indruk gekre gen dat men die mogelijkheid niet uitsluit, Met een 6 m brede weg, die,ook nog geasgalteerd zou worden, door het dorp, ont staat er net zo'n racebaan als de Katwijkerweg, zo meent de werkgroep. Ook stellen ze dat het karakter van Valkenburg" erdoor zal worden aangetast. De werkgroep zegt voorts blij te zijn met het initiatief van B w om met de omliggende ge meenten te gaan praten over een eventuele randweg om Val kenburg. Ze vinden echter dat dan gekozen zou moeten wor den voor een twee-strooks weg grote „kunstwerken', met name zonder de tunnel en het viadukt met op- en afritten, die vlak tegen de Z-W kant van het dorp gepland waren. Verder wordt in de brief van de werkgroep gepleit de brug over' de Torenvlietswatering te hand haven, en dus niet te verbreden, omdat deze als een welkome verkeersdrempel dienst doet. De werkgreop verwijst hierbij naar een gedetailleerd plan, dat zij voor het fietsverkeer op dit punt, op 25 oktober 1974 naar de raad stuurde. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Illlllllllllllli Van onze correspondent VALKENBURG Dinsdag 11 februari zal het bestemmings plan „Dorp'74" in de gemeenteraad van Valkenburg worden behandeld. Dan zal ook de Nota „Het verkeer in en om Valkenburg aan de Rijn" aan de orde komen. De nota werd als bezwaarschrift ingediend tegen het bestemmingsplan. Naast dit bezwaarschrift werden nog 48 andere bezwaar schriften ingediend, die dinsdag aan de orde komen. De meeste bezwaren betroffen de verbreding van de Hoofd straat. B W hebben daarop gereageerd met een minder drastische verbreding, n.l. tot 6 m. Ook op het punt van de omstreden brug tussen het Joght en de oude dorpskern zijn B W nu van standpunt veranderd. Mede doordat er een weg komt aan de andere kant van het Joght, gaan B W akkoord met een kleine loop»- en fietsbrug. Vóór de behandeling van het bestemmingsplan komen nog een aantal minder enerverende punten aan de orde. Het gemeen tehuis krijgt wellicht een nieuwe kopieermachine en de openbare lagere school was toe aan een nieuwe c.v.-ketel. Die is inmiddels geplaatst want de oude was niet meer te repareren. De raad moet deze vervanging formeel nog goed keuren. Voorts vermeld de agenda het eervol ontslag van mevr. D. P. van Rijn-Marijnis, als vakleerkracht aan de openbare school; de vaststelling van het kostenbedrag p>er leerling van de lagere scholen; de kosten van het openbare onderwijs; de rechtspositieregeling van ambtenaren. Vooral vanwege de behandeling van het bestemmingsplan wordt veel bezoek verwacht op de publieke tribune; dinsdag avond 8 uur in het gemeentehuis. Warmonder wil via kort geding op lijst woningzoekenden komen (Van onze correspondente) WARMOND Woensdag a.s. zal het kort geding dienen dat de heer P. Stol heeft aangespannen tegen de gemeente Warmond, omdat hij volgens hem ten onrechte is afgevoerd van de lijst van woningzoekenden. Hierdoor kon hij niet in aanmerking komen voor een van de 12 premiekoopwoningen die door bemiddeling van de Stichting Eigen Woningbezit in Endepoel II worden gebouwd. Het gemeentebestuur heeft besloten de heer Stol niet als woningzoekende te accepteren omdat de door hem verstrekte gegevens niet juist zouden zijn. De arrondissementsrechtbank te 's Gravenhage zal hierin dus uitspraak moeten doen. Postkantoor Nassaustraat in '78 gereed Van onze correspondent LISSE Het nieuwe postkan toor aan de Nassaustraat zal in 1978 gereed zijn. Dit delcu B. en W. de raad mee. Samen met het nieuwe gebouw van de Rabobank dat op een perceel van ruim 2000 m2 zal. komen cn het nieuw te bouwen garagebedrijf Broekhuizen aan de Nassaustraat vormt het een duidelijke afscheiding van het> terrein Blokhuis. Uitbreiding voor padvindersgroep Van onze correspondent LISSE -— Wanneer de raad er aanstaande woensdag mee ak koord gaat, zal de padvinders- groep „Shawano's" het club huis aan de Loosterweg kun nen uitbreiden met drie loka len en een magazijn. De totale kosten van uitbreiding zijn geraamd op. 33.460,58. Provincie en gemeente geven 65% subsidie. Uit eigen midde len zal de groep 12.000- bijeen moeten brengen. Wassenaar In de Wasse- naarse Dorpskerk wordt op zondag 16 februari een concert gehouden op het onlangs ge restaureerde Hinsz-Van Darrv orgel. De Spaanse organist Willem Retze Talsma speelt werken van Johan Sebastiaan Bach, waaronder het „Orgel- büchlein. Willem Retze Talsma heeft zich met name toegelegd op het bespelen van historische toetsinstrumenten: orgel, kla vecimbel, klavicord en hamer klavier. Hij staat bekend om zijn visie op de uitvoering spraktijk van oude muziek (in het bijzonder wat betreft tem po en ritme) en weet deze op indringende wijze in zijn spel vorm te geven. In 1967 won hij een edison voor een opname van zijn spel op het historische orgel van Medemblik. Kaarten voor het concert kos ten 2,50 (incl. programma), kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Ook Riet Uhlenbeck verlaat raad Leiderdorp Van onze correspondent LEIDERDORP Het PPR/D'66- raadslid Riet Uhlenbeck zal met ingang van 1 maart a.s. de Leiderdorpse gemeenteraad verlaten. De vergadering van 25 februari 1975 (de begrotingsver gadering) zal de laatste zijn waarin zij namens haar fractie het woord zal voeren. In de loop van maart zal zij naar Hazerswoude verhuizen: het is dan niet mogelijk lid van de Leiderdorpse raad te blijven. Zij zal in de raad worden opge volgd door de PPR-er J. Gor dijn. Riet Uhlenbeck (D'66) zat sinds medio 1970 in de raad. Vorige maand besloot Marietje van der Molen (PvdA), de ande re strijdbare vrouw in de ge meenteraad haar plaats be schikbaar te stellen. Zij ver huist naar Leiden. Asfaltering moet lawaai op Laan van Ouderzorg tegengaan (Van onze correspondent) LEIDERDORP Naar verwach ting zal nu binnenkort begon nen kunnen worden met de as faltering van het deel van de Laan van Ouderzorg dat is ge legen tussen de Van de Valk Bouwmanweg en de Van Poel geestlaan. De commissie finan ciën hechtte gisteravond haar goedkeuring aan het betreffend voorstel. Eerder ging al de com missie verkeer en vervoer met deze asfaltering akkoord. Het ligt in de bedoeling dat de raad in de vergadering van 24 fe bruari a.s. haar goedkeuring hecht aan deze wegverbetering. Deze is vooral nodig om het lawaai èn de onderhoudskosten te beperken. Het betreffende stuk van de Laan van Ouder zorg maakt deel uit van een druk bereden busroute. Door wijken Adegeest en Nassau Van onze correspondent VOORSCHOTEN De Voorschotense raadscom missie voor openbare werken kwam gisteravond niet tot een oplossing bij de bestrijding van het sluipverkeer door de wijken Adegeest en Nas sau. Vanuit deze wijken is door bewoners eerv verzoek gericht tot de gemeenteraad om het verkeer dat niet in de wijken thuis hoort, te gaan weren. Op de tafel van de commissieleden lagen drie praatprenten, waarin suggesties gedaan werden over verkeersdrempels en afsluiting van' wegen. Voorschoten verdrinkt in het wegver keer. De verkeerstraverse is overvol. Op de Leidseweg ter hoogte van de Zilverfabriek wor den dagelijks 20.000 auto's geteld, d.w.z. in hét spitsuur iedere 2 seconden 1 auto. Op de Konin gin Julianalaan zijn er 18.000 auto's en de Veurseweg krijgt er dagelijks 15.000. Volgens eveneens zeer recente tellingen gaan er door de wijken Adegeest en Nassau dagelijks 2.500 au-' to's. Mr. Begeer (WD) vond het maar een zielig gedoe om aan de ene kant te constateren dat de Leidseweg overvol is en aan de andere kant htt sluipverkeer in de wijken onmogelijk te maken door ook nog eens die auto's naar de Leidseweg' te verwijzen. „Welk recht hebben de wijkbewo ners om de bewoners langs de verkeerstraverse nog meer auto's te bezorgen?", aldus mr. Begeer. Wethouder Eveleens wist ook geen andere oplos sing dan maar zoveel mogelijk auto's te dwingen van de officiële verkeerstraverse gebruik te ma ken en dan maar wensen dat het doorgaande verkeer een omweg gaat maken om Voorschoten heen. De spoedige aanleg van de Landschei- dingsweg kan ook voor Voorschoten een zekere oplossing betekenen. Vorig jaar zijn er in Voorschoten 219 ernstige verkeersongevallen geweest, die geregistreerd zijn bij de'politie. Er viel een dodelijk slachtoffer veroorzaakt door een autobus van de NZH, die bij de kruising van de Schoolstraat door rood licht reed. Leidseweg en Veurseweg zijn duide lijk de meest onveilige wegen. Op de Leidseweg werden 40 verkeersongevallen geregistreerd, op de Veurseweg 18. De bromfiets is ook in Voor schoten het meest onveilige vervoermiddel. In totaal 19 bromfietsers kregen letsel, en 1 werd zwaar gewond. Bij de personenauto ongelukken werden 7 lichtgewonden geteld, bij de fietsers 11 lichtgewonden en 1 zwaar gewonde en bij de voetgangers 1 dode, 3 zwaar gewonden en 6 lichtgewonden. Drs. Meerhoek (CDA) sneed de gevaarlijke situa tie bij het postkantoor aan voor minder vali den. De opgang is zo stijl, dat een invalidenwa- gen er niet tegen op komt. Wethouder Eveleens zegde overleg toe met de P.T.T., maar betreurde het tevens dat zo weinig gebruik gemaakt wordt van de invalidenlift bij de gemeenteflat aan de Leidseweg. Burgemeester Gallas reikte gis teren aan de 16-jarige Bert van Soest uit Aarlanderveen een ballpoint met inscriptie van het Camegie Heldenfonds uit Bert sprong op 23 april vorig jaar zonder zich te be denken in de vijver aan de Prinses Irenelaan om de 3-ja- rige Gerdina van Zanten van de verdrinkingsdood te red den. De burgemeester zei er trots op te zijn dat er in zijn gemeente nog zulke jongens als Bert zijn. „Helaas komt het maar al te vaak voor dat mensen aan de kant blijven staan of eerst hulp gaan ha len", aldus de heer Gallas. Gerdina en haar moeder wa ren bij de uitreiking eveneens aanwezig (zie midden van de foto). Meer verkeersdrempels in de Poelpolder Van onze correspondent LISSE In de Poelpolder zullen verschillende verkeersdrem pels worden aangebracht. Bij de inrit van het verkeersplein- tje voor de huizen aan de Govert Flinckstraat ligt al enige tijd een verkeersdrempel. Aan gezien deze uitstekend blijkt te voldoen wordt naar mogelijkhe den gezocht ook elders in de Poelpolder drempels aan te leg gen. Tentoonstelling Wassenaarse architecten in raadhuis (Van onze correspondent) WASSENAAR De kulturele Kern Wassenaar werkt weer aan het programma voor kultu rele weken die van 1 tot 23 mei a.s. zullen worden gehouden. In het kader daarvan zal er ir raadhuis een tentoonstelling worden georganiseerd van wer ken van Wassenaarse architec ten. Zij die interesse hebben om aan deze tentoonstelling mee te doen kunnen zich melden bij de heren C. Langhout, tel. 15367 of 16787, J. G. J. Maring tel 16009, W. Stam, tel 12345 Chr. Pas, tel 78537. Het corres pondentieadres is Rijksstraat weg 298. Alphenaar (14) bezwijkt aan verwondingen verkeersongeluk ALPHEN AJD RIJN - De 14- jarige Edward Wolfers is gisteravond overleden in het Academisch ziekenhuis te Leiden, enkele uren nadat hij in zijn woonplaats onder een auto kwam. Hij stak met zijn fiets de kruising Oranje Nassausingel - Van Boetze- laerstraat over. Een perso- nenbusje, komend uit de richting Amsterdam, kon de jongen niet meer ontwijken en schepte hem. UW schonk De Bemardus supertaart Van onze correspondent Sassenheim De plaatselijke af deling van het UW heeft gis teravond bewoners van het be jaardentehuis en verpleegin richting De Bernardus een su pertaart van 16,5 kg aangebo den. Dat gebeurde tijdens een feestavond die door het UW werd georganiseerd. De taart werd onmiddellijk soldaat ge maakt. De bewoners van de Bemardus genoten voorts van een programma dat werd ver zorgd door de cabaretière Loes Hienstra en haar gezelschap. Wielrennen Piet van Leeuwen gaat rijden voor Jan van Erp Zoeterwoude De amateur-wiel renner Piet van Leeuwen, vorig jaar goed voor 5 overwinnin gen, zal in het nieuwe seizoen gaan rijden voor Jan van Erp- Tegelhandel, te Schijndel. Aan zijn verbintenis met Delbana is vrij abrupt een einde geko men omdat het horlogemerk besloten heeft te stoppen met zijn amateur-wielerploeg na het geharrewar rond stayer Martin Venix. In de Rotterdamse ploeg waren een aantal goede ama teurs opgenomen o.a. Ton v.d. Spiegel, Jan Breur, Bert Pronk, Jan Klomp en Piet van Leeu wen reden in het bekende oran je tricot en de zwarte broek. Bij Jan van Erp komt Piet van Leeuwen in een overwegend Brabants gezelschap terecht met o.a. Gerrie van Gerwen en Hans Koot die vooral op de baan als koppel triomfen vieren en Ad Gevers welke eerder een ereplaats veroverde in het We reldkampioenschap op de weg. Van Leeuwen acht zijn kansen bij zijn nieuwe sponsor groter, omdat er naast deelname aan alle Nederlandse klassiekers ook een aantal buitenlandse wedstrijden op het programma staan. a.s. Donderdag stelt ploegleider Gisbers zijn ploeg aan de pers voor. Kimman Nautic van Zoeterwoude naar Alphen Van een onzer verslaggevers ZOETERWOUDE/ALPHEN Het in Zoeterwoude gevestigde importbedrijf voor buiten boordmotoren Kimman Nautic b.v. verhuist naar Alphen. Op het industrie-terrein van Alp hen is grond aangekocht voor nieuwe bedrijfspanden. Het bedrijf dat thans aan de Ho ge Rijndijk gevestigd is, ziet hier geen mogelijkheden tot uit breiding. Op het Alphens indus trieterrein is ook in de toe komst expansie mogelijkheid verzekerd. Begin maart wordt met de bouw van de nieuwe bedrijfspanden begonnen. Half september wordt de nieuw bouw in gebruik genomen. Narcissen van buiten aangevoerd LISSE Het unieke feit deed zich deze week voor, dat op de Vrije Bloemenveiling H. B. G. narcissen van buiten werden aangevoerd, en van goede kwa liteit. Het waren de soorten Golden Harvest en Cragford. Ook de prijs (van 59 tot 63 cent per bos) was zeer bevredigend. Hoe het verder met de aanvoer zal gaan, hangt af van het weer en of dat zo zacht blijft is momenteel nog de vraag. Wat de overige bloemen betreft, bleef de aanvoer stabiel en dat zal nog wel even zo blijven, maar de prijzen schommelden en zakten tegen het einde van de week wat af, na een zeer goed begin. De prijzen van chrysanten en freesia's bleven constant en op redelijk peiL Hieronder enkele noteringen: Anjer» 30—45, Trosanjeri 250350, Tro- 170—225. Freesia's 240—280, n 150—220, Lustige Witwc de gladiolenveilingen van H. B. G. en in e handel blijven de gladiolen zeer behoor- ar. Opvallend ia «re de gcmiddel- vergelijken met n dezelfde periode van het voorafgaan- -ar, namelijk 14/op 6.03 (v.j. 6.02), 1! •l prijsverschil 1 14/op. en l Spie St Spon cn 1 Veilingen Le Reve 32, Rose 26, Yell. Dusty 36. Rozen: Ilona 105-117, SonJa 71-98, Belinda 42-53, Molreo 38-46, Ever- gold 25-34, Gamette 20-38, Carol 22-28. Diversen: Gerbera 66-68, StreliUio 25-256, Primula 50-70, Forsythia 26-54. Per bos: n 80-110, G. Harvest 1 125, Fortuna 80-95. Tulpen: 1 Alodln. May Time, West Apricot, Parr I. Spoor, Mickey Mot en. Charles, gemengd dub gold, Peach Bloesem, Pax, Belona, 130-176. RIJNSBURG. 6 febr. Bloemen - (resp. aan- 10630 0 385. Anemonen 44oVl07. Anjers Am 17640 0 175. Anthurium 1213 2 053 Blauwe Druifjes 1745 0.781. Calla 105 1.143. Chrys. gcpl JR.C. 400 0.720. Chrys tros JR.C. 5256 2.965 Eikeblad 400 0 885 Forsy- m 2346 1.594. Ixia 1 s Carhon K 59270 e soort 693 0.561. -«reu kvuoc gr. doiu 0.535. Anjers trol >40 0.260. Div. snijbloemen 1721 1.650. Div nijbloemen 4371 0 431 Anemoenen Imp. 7. Anjers Am imp 36690 0.329 St PauJea 576 0.396. Div potplanten 901 0 970. Gladiolen Ardent 13990 0.418. Glod. Eurovision 3050 0 515. Glad. Mullere 2040 0 392. Gl. Spie Span 200 0 420 Gi. Peter Pears 10130 0.526. Gladiolen 750 0.430 Gl. Colv. Charm 16930 0 160. Gl. Colv Charm 18570 0 201. Gl. Colv. Cornet 19170 0 149. Anjer tr. pink 9600 0 431. Anjer Ir yellow white 2200 0.362. Anjer t. 4 5700 0 396. Anjer 0.220 Dn Texas 1460 0 422. Gladiolen Oscai 0.288 Safan O imp. 750 0.413. 0.707. Gladiolen

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4