Halve" ploegen in topduel voor beker Als we winnen is de beer Spitz Kohn: blessures Wiel Coerver: vormverlies AJAX WIL CONTRACT KRAAY VERLENGEN Haagse defensie sterker, aanval scoorde minder Lotto en toto DICK ADVOCAAT WEER IN ZUIDERPARK FC Den Haag - Roda JC Gerrit den Butter twee wedstrijden VRIJDAG 7 FEBRUARI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 13 Twee gelukkige trainers, Coerver (rechts) en Kohn. Zaterdag kan het er maar één zijn. ENSCHEDE Hoofdschotel van het tijdens het carnavalsweekeinde uit te voeren bekerprogram ma, is de confrontatie tussen FC Twente en Feyenoord, morgenavond in het Diekmanstadion. FC Twente's trainer Spitz Kohn zou bij Feye noord in de belangstelling staan. Kohn, (41), bezig aan zijn derde seizoen als hoofd trainer van FC Twente, verklaart dat de club die hem wil hebben er schijnt ook buitenlandse belangstelling voor hem te bestaan, al wil hij daar zelf niets over zeggen wel het initiatief zal moeten nemen. „Zelf doe ik niets. Het zou natuur lijk anders zijn als ik weg moest maar daar is gelukkig geen sprake van. Ik heb nog een contract tot het einde van het seizoen 197677. Er zal heel wat moeten gebeuren voordat ik het bestuur ver zoek dat te ontbinden. Ik ben nog door niemand benaderd. Dat mijn naam bij Feyenoord wordt genoemd, is natuurlijk niet onplezierig want het betekent dat ik goed in de markt lig. Ik heb echter ook al gelezen, dat Feyenoords bestuurder Kerk- um heeft gezegd, dat Kohn niet de opvolger van Coerver zal worden. Mocht men er inmiddels anders over denken, dan is het nog zeer de vraag of ik wel wil, want de structuur zoals die bij Feyenoord is, zou me best eens kunnen tegen- Omdat Spitz Kohn geen man is die luchtkastelen bouwt, ziet hij er geen heil in meer woorden aan een eventueel vertrek te besteden. Zijn aandacht concentreert hij momenteel uitsluitend op FC Twente, dat morgen een flinke stap in de richting van het winnen van de KNVB-beker zou kunnen zetten door Feyenoord te verslaan. „Toch", zegt de Luxemburger, „is die beker voor mij niet alleenzaligmakend. Natuurlijk zullen we er alles aan doen een ronde verder te komen, maar voor mij is alles nog belangrijk, ook de nationale competitie. We lijken misschien kansloos, maar er moeten nog veertien wedstrijden worden gespeeld en daarin kan nog veel gebeuren. De spelers denken er precies zo over. De achterstand van zes punten op PSV is groot, maar niet onoverkomelijk. Vergeet niet, dat alle topploegen elkaar nog een keer ontmoeten. Alleen Feyenoord en PSV hebben twee keer tegen elkaar gespeeld." „In de competitie doen we nog mee, zij het met wat minder succes dan vorig jaar. We spelen nog voor de beker, voor de UEFA-cup, waarin we toch een paar Europese topploegen hebben uitgescha keld. Tegen PSV hebben we vorige week weer eens laten zien, dat we echt nog wel kunnen voetballen. Ik vind het daarom voorbarig te stel len, dat FC Twente in verval is." Juist om te kunnen bewijzen dat FC Twente nog tot de nationale top behoort, wacht Spitz Kohn met smart op het moment, waarop hij weer de beschikking zal hebben over zijn volledige selectie. Morgenavond zal dat nog niet het geval zijn. Tegen Feyenoord zullen Jaap Bos en Kalle Oranen zeker niet kunnen spelen. Het meespelen van Arnold Mühren (geblesseerde enkel), Eddie Achterberg (spierblessure in het dijbeen) en Harry Bruggink (liesblessure) is hoogst onzeker. Tot vandaag kon dit drietal niet aan de training deelnemen. Daar staat tegenover, dat Niels Overweg zijn schorsing erop heeft zitten en Epi Drost en Cees van Ierssel, die afgelopen zondag tegen De Graaf schap wegens een enkelblessure uitviel, weer nage noeg fit zijn, terwijl Theo Pahlplatz is hersteld van de gevolgen van een stevige griepaanval. Kohn: „Iedereen is erg gebrand op een goed resultaat tegen Feyenoord, en tegen PSV is gebleken dat met zo'n instelling ernstige handicaps kunnen worden overwonnen, al besef ik goed dat een dergelijke krachtsexplosie niet iedere week kan worden geleverd". TON VAN DALEN lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Trainer Wiel Coerver van Feyenoord is allesbe halve gelukkig met het feit dat zijn ploeg zaterdagavond het bekerduel tegen FC Twente moet afwerken. „Alle belangrijke wedstrijden die we dit seizoen moeten spelen, vallen in een periode dat ik geen optimaal fitte spelersgroep heb", aldus de klaagzang van de Limburger. Hij weet nog niet of hij Joop van Daelc, die vorige week zaterdag door griep werd overvallen maar inmiddels de training heeft hervat, zal opstellen. Dick Schneider, die tegen FC Utrecht als Ausputzer niet kon imponeren, is eventueel opnieuw de vervanger voor Van Daele wiens vorm dit seizoen minder is dan in de vorige competitie. Voor Coerver is het een prettige bijkomstigheid dat hij wel kan beschikken over Wim Jansen, wiens conditionele achterstand echter nog niet is weggewerkt. In geval van nood heeft hij ook Steen Olsen nog achter de hemd die volledig is genezen van zijn operatie aan de slokdarm. Zorgen heeft Coerver ook over de aanvalslinie die in de laatste twee uitwedstrijden (Roda JC en FC Utrecht) niet tot scoren kwam. Veel zal in Enschede afhangen van het feit of de grillige Deen Jörgen Kristensen over zijn vormverlies heen is. Hij is trouwens zeker niet de enige. Intussen gaan in Rotterdam de geruchten over de opvolging van Wiel Coerver, die zoals bekend een lucratief aanbod van de Indonesische voetbalbond heeft gekregen, onverminderd voort. Feyenoord heeft de in Brussel woonachtige voetbalmakelaar Bekef- fy gevraagd naar een geschikte trainer uit te zien. Manager Guus Brox: „Onze voorkeur blijft uitgaan naar een buitenlander, die veel gemakkelijker in de structuur van Feyenoord is in te passen dan een Nederlandse trainer. Ofschoon al een reeks kandidaten is genoemd, zoals Spitz Kohn, de Pool Gorski, en de Belgen Urbain Braems en Felix Week, is nog geen enkele beslissing genomen". IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM (Van onze sportredactie) KERKRADE Wat voor FC Den Haag geldt, geldt ook voor Roda JC. Den Haag die zondag in het bekerduel aan het langste eind trekt, lonkt langzaamaan naar het internationale voetbal. Voor Roda JC-speler Dick Advocaat heeft deze wedstrijd extra aantrekkingskracht. Hij speelt weer eens in de vertrouwde omge ving van het Zuiderpark. Dick Advocaat is in Kerkrade semi-prof. Naast zijn voetbaliep werkt hij als advertentieverte genwoordiger bij het Limburgs Dagblad. Hierdoor juist leert hij de Limburgers kennen. "Zoals het er nu voorstaat, ga ik voor lopig niet meer weg", zegt hij. Dit laatste verklaart ook de on derhandelingen die momenteel tussen Roda en Advocaat wor den gevoerd om het contract te verlengen. "Waarschijnlijk zal het er wel op neerkomen dat ik voorlopig nog voor twee jaar bijteken", zegt de 27-jarige mid denvelder. Bij Rode JC is de laatste jaren enorm veel veranderd. Van een provinciaal clubje, dat elk jaar opnieuw moest knokken om het hoofd boven water te houden, is de vereniging uitgegroeid tot een volwaardige partner voor elke tegenstander. Roda gaat voor geen enkele ploeg meer opzij. Wat men momenteel aan technische kwaliteiten nog te kort komt, wordt ruimschoots gecompenseerd door de gewel- dadige inzet van alle spelers. Trainer Bert Jacobs staat te midden van zijn spelers. Op het veld en tijdens de training is Roda een stel vrienden, buiten het voetbalveld heeft men wei nig contact met elkaar. Dick Advocaat vindt dit een plus punt. "Je moet bij elkaar de deur niet platlopen", zegt hij. In een voortreffelijke samenwerk ing tussen spelers, trainer en manager is bij Roda een vijfja renplan opgesteld. Twee jaar zijn hiervan voorbij. Een ten dens dat het met de club cres cendo gaat, is duidelijk te mer ken. Als Roda dit seizoen bij de eerste acht eindigt, in fase twee van het vijfjarenplan ook ge slaagd. Hoewel de wedstrijd te gen FC Den Haag als hoogst belangrijk wordt beschouwd, prevaleert bij de Limburgers momenteel de competitie. Advo caat: "Natuurlijk zijn we ook zondag tot de tanden gewapend, zoals in elk duel dat we spelen. Maar als we verbezen, zal de vlag zeker niet halfstok hangen. Wint Roda, dan is de beer los. Dan storten spelers en begelei ders zich bij terugkomst onver wijld in het carnaval. Ik ben van nature geen uitgaander, maar als we ons voor de volgen de ronde plaatsen, ga ik er toch ook even tegenaan" Advocaat heeft het in Limburg uitstekend naar zijn zin. Hij heeft een fraaie woning in een van de nieuwe wijken van Spek- holzerheide, dichtbij het sta dion". In tegenstelbng tot veler mening Spelbeeld uit de competitiewedstrijd Roda JCFC Den Haag 01. Dick Advocaat (in het wit) niet louter blijde gezichten van Hagenaars na de treffer. Voor het bekerduel zegt hij: "Als we verliezen, gaat de vlag niet halfstok". vindt Dick Advocaat dat het is zijn mening, spel er niet harder op is gewon- Terugkomend op de wedstrijd nen. Er wordt op dit punt mis- van zondag: "het zou beter zijn schien wel te veel de nadruk als men in de bekercompetitie gelegd. Hijzelf houdt van een het stelsel van een uit- en een stevige partij voetbal. "Ik ga thuiswedstrijd zou toepassen, voor niemand opzij, dat doet de Nu is de thuisspelende club al- tegenstander ook voor mij niet", tijd wat bevoordeeld. De krachtsverschillen zullen echter uiterst miniem zijn. Qua tech niek slaat de balans misschien door naar FC Den Haag, maar wat betreft homogeniteit kan Roda wel iets hoger worden aangeslagen". Canj els geen contact met Mechelen (Van onze sportredactie) MAASTRICHT Leo Canjels, de trainer van MW, heeft de in de Belgische pers gepubliceerde berichten dat er contacten zou den bestaan tussen hem en de vereniging KV Mechelen met Wem tegengesproken. Canjels ontkent dat hij ooit met de lei ding van deze Belgische club over een eventuele overgang heeft gesproken. WAGENINGEN Uwe Bloten- berg gaat voor de eredivisieclub Wageningen spelen. De club heeft hem voor de loop van dit seizoen geleend van Fortuna Sittardia Combinatie. De mid denvelder van Roda JC, Hans Zuidersma, wordt waarschijn lijk voor de rest van het seizoen, uitgeleend aan Wageningen. Als vervanger van Broeckx die zijn been heeft gebroken. AMSTERDAM - Het bestuur van Ajax wil maandagavond met manager Hans Kraay oriënterende besprekingen beginnen over verlenging van zijn contract, dat op 30 juli afloopt. Het verzoek houdt erkenning in voor de kwaliteiten van Kraay, die bij de ondertekening van zijn eenjarige verbintenis zich op het stand punt stelde, dat hij alleen bij Ajax zou blijven als aan het eind van de rit een klinkend resultaat zou zijn geboekt. Twee van die mogelijkheden zijn vervallen. Voor de UEFA-cup struikelden de Amsterdammers over Juventus en in het bekertoer nooi blameerde de ex-wereldkampioen zich tegen de eerste-divisie- ploeg Heracles. Resteert de landstitel. Niettemin schijnt het bestuur zoveel vertrouwen in zijn directeur- sportief te stellen, dat men hem de eerstkomende tijd wil behouden. „Een zielige ontwikkeling, dat wel", gaf Kraay gisteravond toe. „Ik ben ook best bereid te praten, maar ik behoud me het recht voor aan het eind van het seizoen te stoppen als ik vind dat ik gefaald heb". Deense spits Overigens heeft de Deense spitsspelers Bjarne Petersen (22) giste ren een test bij Ajax afgelegd. Hij speelt in KB Kopenhagen en is min of meer ontdekt door de oud-Ajacied Sjaak Swart. Uit zijn eerste optreden viel volgens Kraay weinig af te leiden. „Hij beschikt over een uitstekend schot in beide benen. Hij zal tijdens de groepstraining opnieuw aan de tand worden gevoeld. Mogelijk zal hij. dan zondag (de Amsterdammers zijn dan gevrijwaard van competitie- en bekerverplichtingen) in een oefenwedstrijd worden ingezet, als de Deense voetbalbond daarvoor toestemming geeft". Bjarne Petersen wordt getest door trainer Bobby Haarms. „Schieten kan hij", oordeelde Hans Kraay. (Van onze sportredactie) DEN HAAG In het betaalde voetbal moet de competitie wijken voor het bekergebeuren, uiteraard ook zeer belangrijk. Zondag worden achterstallige bekerduels gespeeld die nog open staan van de derde ronde, waaronder FC Den Haag-Roda JC. Voor deze belangrijke ontmoeting gaf Vujandin Boskov de opstelling nog niet prijs. De selectie bestaat uit dezelfde veertien spelers. De Zuiderparkers moeten zich bij de laatste acht zien te spelen, waarvan er al drie bekend zijn: de zaterdag eerste klasser IJsselmeervo- gels, de eerste divisieploeg Heracles (dat Ajax heeft uitgeschakeld) en Volendam. Morgen avond duelleren FC Twente en Feyenoord in het Diekmanstadion, terwijl zondag de wed strijden AZ'67-Telstar, Wageningen-PSV, Spar- ta-FC Utrecht en FC Den Haag- Roda JC worden gespeeld. De Limburgers hebben in de competitie evenveel punten (21) als FC Den Haag behaald. Roda JC maakte acht doelpun ten meer dan Mansveld c.s. Daarentegen bleek de verdediging van FC Den Haag minder kwetsbaar (22 doelpunten tegen) dan die van de bezoekers (34). Bij Roda JC heeft de lange Dick Nanninga (25) - dit seizoen van SC Veendam overgenomen - zijn visitekaartje maar al te vaak afgegeven. Hij maakte tot nu toe acht doelpunten. Vooral in de lucht is de Groninger sterk, zodat het geen verbazing zou wekken als Simon van Vliet de "opdracht" krijgt om hem van daden af te houden. Het gevaar zou dan moeten komen van Stanley Bish (23) al tien doelpunten gemaakt en de weer schorsingvrije Gcrrie de Goede (30). Andere bekende spelers zijn Dick Advo caat (27) - weer op vertrouwde grondt ausputzer Jos Dijkstra en de linkerflank verde diger en oud-PSV'er Sjef Blatter (28). Het mee spelen van de Deen Zicglcr (24), een middenvel der met technische kwaliteiten, is onzeker, evenals het optreden van Jos Dijkstra nog bekend van FC Amsterdam en PSV wegens een opgelopen hoofdwond. Draait de strijd op een puntendcling uit, dan wordt er 2 x 15 minuten verlengd. Is nog geen beslissing verkregen, dan komen er strafschop pen - elke partij vijf - aan te pas, net zo lang dat de winnaar zich presenteert. De geselecteerden van FC Den Haag zijn: Thie, Ouwehand, Mansveld, Van Vliet, Korcvaar, Ki- lu, Perazie, Bres, Ling, Van Leeuwen, Swoncn- burg, Louwercns, Jol en Landers. Het C-elftal oefent morgen in Schiedam tegen SW. '0 METZLER- bril: ieders oogmerk! Straffen betaald voetbal DEN HAAG - De tuchtcommis- sie van de KNVB heeft de vol gende straffen opgelegd: Th. de Boer (Volendam): een wedstrijd geschorst en een voor waardelijk plus een boete van 125 gulden H. van der Velde (Veendam): een wedstrijd onvoorwaardelijk en een voorwaardelijk; J. Filijn (FC Vlaardingen): een wedstrijd onvoorwaardelijk en 75 gulden boete; P. Herben (MW): een wedstrijd onvoorwaardelijk en een voor waardelijk; U. Hoekstra (Cambuur): een wedstrijd onvoorwaardelijk honderd gulden boete en een voorwaardelijke straf gehand haafd voor een wedstrijd; H. van der Kemp (FC Utrecht): twee wedstrijden onvoorwaar delijk en honderd gulden boete; J Bader (FC Utrecht): twee wedstrijden onvoorwaardelijk en een voorwaardelijke straf ge handhaafd; L. Laurens (Wageningen): twee wedstrijden onvoorwaardelijk en een voorwaardelijke straf ge handhaafd; Th. Hendriks (Go Ahead): twee wedstrijden onvoorwaardelijk; J. Nijs (Helmond Sport): eerste boeking een wedstrijd onvoor waardelijk en een voorwaardel- lijk; H. Pfennings (FSC): drie wed strijden onvoorwaardelijk en 150 gulden boete; J. van der Spek (SW): een wed strijd onvoorwaardelijk en een voorwaardelijk en honderd gul den boete; F. Flinkevleugel (FC Amsterda- m): een wedstrijd voorwaarde lijk en 150 gulden boete; H. Schalks (Eindhoven): twee wedstrijden onvoorwaardelijk en 150 gulden boete; J. de Neeling (SC Amersfoort): twee wedstrijden onvoorwaar delijk. oen voorwaardelijk en 150 gulden boete. A. van Loon (SC Amersfoort): twee wedstrijden onvoorwaar delijk en 150 gulden boete. G. den Butter (Excelsior): twee wedstrijden onvoorwaardelijk en 150 gulden boete. DEN HAAG De lotto van 2 februari, nr. 5, heeft een win naar opgeleverd, die het halve miljoen zal ontvangen. De cijfers van lotto 5 zijn: deelnemers: 1.094.161; bruto inleg: 4.201.175,-; prijzenbedrag: ƒ2.170.754,- eerstc prijs: 1 winnaar, die netto 500.000,-- ontvangt; tweede prijs: 6 winnaars, die elk bruto 33.259,-- ontvangen; derde prijs: 236 winnaars, die elk bruto 1.268,- ontvangen; vierde prijs: 9.997 winnaars, die elk per kolom 39,- ontvangen; vijfde prijs: 12.457 winnaars, die elk per kolom 32 ,- ontvangen; Jackpot voor lotto 6 van zondug is 206.974,-. Deelnemers: 301.950; Bruto inle- g: 864.770,-; prijzenbedrag: ƒ410.766,-. Eerste prijs: geen winnaars. Het bedrag van de eerste prijs wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede en de derde prijs van deze week en de jack pot voor volgende week; Tweede prijs: 9 winnaars, die elk bruto 17.495,— ontvangen; derde prijs: 212 winnaars, die elk per kolom 936,-- ontvan gen. Jackpot voor de toto 6 van zondag is 54.769,-.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13