ZWEMBAD VAN KATWIJK BLIJFT OPEN OP ZONDAG Streekbeurs in "Ontmoeting" Winnaars sport- en spelavond De Spartaan GEZAMENLIJKE FEESTAVOND CNV-BONDEN BEZWAREN TEGEN NIEUWE STATUTEN „PRINSENHOF Nieuwe kleuter school in Katwijk geopend Gaaf toneelspel van KPJ PAGINA A LEIDSE COURaiN DONDERDAG 6 FEBRUARI 1975 Van o e correspondent KATWIJK Bij de behandeling van de begroting in Katwijk, heeft de SGP-fractie de belofte aan haar leden gestand gedaan. De heer Van der Meij pleitte als woordvoerder van het SGP voor sluiting van het zwembad op zondag. Hij stelde dat het tekort op de exploitatierekening van het zwembad in 1974 410.000) voor een groot gedeelte gedrukt kan wor den door het zwembad op zondag te sluiten. Bovendien zou na opening van de zwembaden in Noord- wijk en Rijnsburg de toeloop naar Katwijk toch zakken, waardoor er weer een groter tekort zou kun nen ontstaan. Wethouder Bergman achtte deze stelling niet bewezen en wees op de slechte zomer die het aantal verkochte toegangsbewijzen heeft doen vermin deren. De heer Timmersmans zei dat ook met ruim tien procent inflatie rekening moest worden gehouden achtte de poging tot sluiting van het zwembad op zondag een principe-kwestie, die door het SGP in economische motieven werd verpakt. De SGP diende tenslotte een motie in, welke echter werd verworpen met zeventien stemmen tegen en zes stem men voor sluiting van het zwembad. Woningen Het aantal woningzoekenden in Katwijk is de laatste tijd weer gestegen. Dit is een gevolg van het feit dat er thans heel weinig woningen worden gebouwd. Op 1 oktober zochten twee honderdzesentwintig personen een woning, ter wijl honderddrieënzeventig personen van ning wensen te veranderen. De stagnatie in de woningbouw is geen gevolg de recessie, maar wordt door vertragingen in bouwrijpmaken van de gebieden, die bestemd zijn voor woningbouw zoals Rijsoever en Schut- terwei veroorzaakt Wel worden er thans hon derdvierendertig premie-koopwoningen in Rijn soever gebouwd. Dit is evenwel een klein gedeel te van de bestaande plannen. Culturele week in het Veurs College Leidschendam Aangemoe digd door het succes van vorig jaar organiseren de leerlingen van het Veurs College 12,13 en 14 februari weer een Culturele Week. De thema's voor dit jaar zijn "Reëel of irreëel" en "Samenleven, samenwer ken". De leerlingen van het Veurs College zijn in 1973 aarze lend van start gegaan met het Bzzztoh-theater maar hebben vorig jaar de zaken groter aangepakt. Ruim vierhonderd leerlingen ga ven doorlopend blijk van hun belangstelling maar jammer genoeg toonde men buiten de school minder in teresse. Het voornaamste doel van de aktiviteiten was de school dichter bij de maatschappij te brengen, re den waarom de opzet dit jaar ruimer en gevariëerder In een voorbespreking wees rector van Putten in dit ver band op de statuten van de school waarin gezegd wordt dat het Veurs, College "een bijdrage wil leveren aan het culturele leven in Leidschen dam". De organisatoren hebben een 48-pagma's dik programma boekje uitgegeven waarin de leerlingen, maar vooral ook de ouders en andere belang stellenden de driedaagse cul turele manifestaties op de voet kunnen volgen. De voorbereidingen hebben ruim vier maanden gevergd. Ook enkele leraren hebben meegewerkt hoewel de Cul turele Week uiteraard hoofd zakelijk een zaak is van de leerlingen, die zelf een 'roos ter' voor de leraren hebben opgesteld. Iedere dag begint met een twee uur durende discussie in de klassen over de aange geven thema's. Pas daarna start het 'gevarièerde pro gramma' dat tot laat in de avond duurt De drie dagen "Culturele Week Veurs College" zijn vooral voor 'buitenstaan ders' een mooie gelegenheid met de onderwijsinstelling kennis te maken of de ken nismaking te herniewen. Als men zich daarvoor aanmeldt is er elke avond gelegenheid een warme maaltijd te ge bruiken (vrijdag natuurlijk Irish Stew!). De Culturele Week" zal woens dagmorgen om 10 uur wor den geopend door de wet houder van onderwijs P. C. Boone. „Moeders voor moeders" nu ook in Hazerswoude Van een onzer verslaggeversx HAZERSWOUDE/KOUDE- KERK - Met ingang van 18 februari zal het ook voor zwangere vrouwen in Kou dekerk, Hazerswoude-Rijn- dijk en Dorp mogelijk zijn deel te nemen aan de actie „Moeders voor moeders". Deze organisatie stelt zich ten doel, urine van zwangere vrouwen in de eerste maan den van de zwangerschap ir te zamelen. Door Organon ir Oss wordt hieruit een ge neesmiddel gemaakt, da! kan worden toegepast bij de behandeling van bepaalde vormen van onvruchtbaar heid. Voor meer informatie kan men zich wenden tot: me vrouw Enthoven-Prelle, Ha ringvliet 130, Alphen, tel. 01720—75636 (Koudekerk en Rijndijk) of mevrouw Meule- man-Van Dam, Graskamp 2, Boskoop, tel. 01727—5232 (Hazerswoude-dorp). Drive-in show in Zevenhoven Van onze correspondent ZEVENHOVEN - Morgen or ganiseert de „Utah Super Sound" een drive-in-show voor jong en oud in dorpshuis 't Trefpunt De aanvang is om 20.00 uur. Gepresenteerd zal worden o.m. de top 40 en carna valsschlagers. Van onze correspondent NOORDWIJK - De afdelingen Noordwijk en Noordwijkerhout van de Hout- en Bouwbond CNV en de plaatselijke afdelingen van de Voe dingsbond CNV, de Industriebond CNV en de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel houden morgenavond, 7 februari a.s. in „De Rank" aan de Golfbaan een gezamenlijke feestavond, aan vang 19.45 uur. De heer H. Hofstede, secretaris van het C.N.V., zal de dames en heren toespreken. Voorts zal de toneelvereniging „Pankras" uit Sassenheim Van onze correspondent SASSENHEIM - De vereniging van postzegelverzamelaars or ganiseert op 15 februari in "Ontmoeting" weer een streekbeurs van tien tot vijf uur. Tijdens de beurs is er een gratis verloting voor de bezoekers. Tijdens de gisteren gehouden jaarvergadering van de vereniging werd besloten de contributie te verhogen tot achttien gulden per jaar. Bij de bestuursverkiezingen werd in de vacatures, die ontstaan waren door het bedanken van de heren Adema eri Roosa, voorzien door het verkiezen van de heren Witteman en Marinus. De secretaris stelde vast dat het ledental in 1974 constant is gebleven (125). Er zijn drie ruilbeurzen gehouden die veel bezoekers trokken. De afdeling jeugd, die vijftig leden telt, heeft het afgelopen jaar wat teleurgesteld. De jeugdleden konden niet deelnemen aan een tentoonstelling in verband met tijdgebrek van de jeugdleider. Dit zijn de winnaars van de sport en spelavond, die de Lissese atletiekvereniging De Spartaan gisteravond organiseerde. De winnaars zijn: D-Jongens 12-13 jaar Martin van Rijssel, D-Meis- jes 11-12 jaar Marinda van der Meer; C-Jongens 14-15 jaar Ed. Koers, C-Meisjes 13-14 jaar Brigitte Meekel. Voor waarderingsbe- kertjes kwamen in aanmerking: is D-Meisjes Rina Faas, D-Jongens Koert de Koning, C-Meisjes Jo sé Nederpelt, C-Jongens Henk Cozijn. Op de foto links proberen twee deelneemstertjes het balletje van de grond te hou den. de klucht „Je moet er niet mee spelen" opvoe ren. In zijn voorwoord tot de jaarstukken constateert voorzitter G. Dekker van de Hout- en Bouwbond CNV, dat, alle beweringen ten spijt als zou een tijd van de dertiger jaren nooit meer terugko men de werkloosheid nog steeds toeneemt Het doet vooral de ouderen het ergste vrezen. Het ledental van de afdeling, dat de 200 was gepasseerd, is in de loop van 1974 iets teruggelo pen, doordat enige leden de bouw hebben verla ten. De Hout- en Bouwbond CNV bestaat 75 jaar en voor het bestuur van de Noordwijkse afdeling is dit aanleiding een ledenwerfaktie te gaan voeren. Penningmeester J. van Duin meldt een batig saldo in de afdelingskas. Ook de zieken-, oude leden- en jubileumkas vertoont een overschot. In het jaaroverzicht wordt weer een ruim pakket nuttige informatie gegeven. De afdeling Noordwijkerhout telt 13 leden. lp de Voedingsbond C.V.A.T. zijn de werknemers ver enigd, die werkzaam zijn in de voedings-, agrari sche, recreatie-, horeca-, genotmiddelen en ta bakverwerkende bedrijven. Deze afdeling heeft 41 leden, waarvan vier te Noordwijkerhout Bij de Industriebond CNV zijn 85 leden aangesloten. De Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel meldt een groeiend ledental (124). Daar er verschillen de bestuursleden aftredend zijn, zal er op de eerstvolgende ledenvergadering bestuursverkie zingen worden gehoudén. Ook moeten kandida ten worden aangewezen voor de medezeggen schapscommissie van het gemeentepersoneeL Met het van het slot draaien van de toegangsdeur heeft gister middag in de Stadhouders- dreef de inspectrice van het kleuteronderwijs T. H. Sem- plonius, de kleuterschool Chi Chaloom in Katwijk officieel in gebruik gesteld. De 68 kleu ters, verdeeld over twee klas sen, namen daarna bezit van hun nieuwe onderkomen. Op de toto: de nieuwe school, waarin de dames T. de Kruit en J. C. Bavelaar leiding ge- ZOETERWOUDE De toneelgroep van de K.P.J. is er in geslaagd twee avonden een volle zaal te trekken met het blijspel „Toetsie Froetsie". Bij de première gaven burge meester Detmers en secretaris Wingelaar, vergezeld van de dames, blijk van hun belangstelling. Onder regie van Jos Fianen kwamen de tonelisten tot een gave uitvoering. Hoof drollen waren er voor Arie de Jong en Wuls Borst in de creatie van Wim van Berkel en zijn vrouw. Hun dochter Anneke werd op de planken gezet door Ria van Leeuwen- Zandbergen, als altijd goed op dreef. Datzelfde kan gezegd worden van haar man, Wil van Leeuwen, die met zijn grote ervaring veel rust bracht met de rol van meneer IJzerman. Sterk spel ook van Maria Veldhuizen en Annie van Teijlin- gen, de laatste als de losbandige vrouw van de kelner voor wie geen man veilig was. De drie debutanten Gerard Lubbe, die elke plankenkoorts vreemd scheen en veel bewondering oogstte, Anneke de Jong en Arnold Mooijman, sloten zich goed bij het geheel. Het publiek toonde zich terecht dank baar en onderstreepte dat met veel applaus welke voor een belangrijk deel ook toekwam aan de regie en grimeur Hoppezak. Tot besluit werd er gedanst met muziek van de Gebr. Slinger land en Studio 17 van Fer Giezen die ook tekende voor de belichting. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - In de com missie sociale zaken en volksge zondheid is gisteravond kritiek uitgeoefend op de nieuwe statu ten voor de Stichting Prinsen hof, die namens Leidschendam, Voorburg en Voorschoten in Leidschendam een verpleeghuis voor langdurig zieken en ge stoorde bejaarden exploiteert. Volgens de heer M. Groen is het een onmogelijkheid dat kassier en administrateur tegenover de directie verantwoordelijk zijn als er een economisch directeur is. De overige commissieleden waren dezelfde mening toege daan waarbij dr. A. V. M. Per- quin er op wees dat het bij de vroegere eenhoofdige directie misschien zin had gehad, maar bij de nieuwe driehoofdige di rectie niej meer haalbaar is. In Voorburg heeft de gemeente raad de statuten al goedge keurd waarbij hetzelfde artikel onderwerp van kritiek was. Daar meende men dat de kas siersfunctie gescheidfn moest zijn van die van de administra teur wat in de nieuwe statuten niet duidelijk tot uiting kwam. Voorzitter J. M. Kranenburg be loofde overleg over de opmer kingen. Als de Leidschendamse gemeenteraad amendementen aanbrengt zullen de statuten waaraan al sinds mei vorig jaar wordt gedokterd opnieuw een gang langs raadscommissies en gemeenteraden van de drie ge meenten moeten maken. Roken Het commissielid G. J. Hendriks vroeg bij de rondvraag aan dacht te besteden aan het roken in openbare gebouwen als het raadhuis. „Telkens als ik deze zaal blauw van de rook zie denk ik dat die rook opgedron- 77 gen wordt aan mensen die ro ken gevaarlijk voor de gezond heid vinden". Hij wilde graag de mening van de commissie weten over het achterwege laten van roken tij dens de bijeenkomsten. Voorzit ter Kranenburg, zelf niet-roker, vroeg de discussie op te schor ten tot de volgende vergadering waarmee de vragensteller ak koord ging. De commissie beraadde zich daarna in een besloten vergade ring over een onderzoek in Leidschendam naar baarmoe derhalskanker. Overtuigende winst voor BS Leiden-A Van onze sportredactie LEIDEN - Het junioren-A team van BS Leiden heeft gisteren met ruime voorsprong (90-66) de bekerwedstrijd tegen Can- garoes-A uit Utrecht gewon nen. De eerste minuten leek de winst er niet in te zitten. De Utrechtenaren stonden spoedig op 2-10. BS liet zich evenwel niet afbluffen. In de veertiende minuut was het 20-22. Tot de rust bleef het een gelijke strijd (32-33). Na de rust leken de Leidenaars elkaar pas echt goed gevonden te hebben. Met veel breaks en een hechte verdediging liepen debasketballers langzaam maar zeker weg van hun tegenstan ders. Scores: Benjamin Ruysenaars 26, Peter Paulides 19, Peter-Paul Maassen 14. Motto Leidschendams carnavalsoptocht: „Muziek is troef' Van onze correspondent LEIDSCHENDAM De rrote carnavalsoptocht van de Leid schendamse Carnavalsvereni ging „De Damzwabbers" die volgende week zaterdag om 11 uur op de Veurse Achterweg van start gaat beeft als motto „Muziek is troef". Aan de optocht doen verschillen de muziekgezelschappen mee, majorette groepen, bedrijven en verenigingen, de laatsten na tuurlijk weer met feestelijk versierde wagens. De bonteoptocht rijdt als volt: Veurse Achterweg, Dillenburg- singel, Gr. Jul.v.Stolberglaan, Prinses Annalaan, Prinsenhof, Prinsensingel, Noordsingel, Prins Hendriklaan, Koningin Wilhelminalaan, Raadhuislaan, Koningin Julianaweg, Dam- laan. Damplein, Damhouder straat, Nieuwstraat, De Schans, Oude Bleyk, Nieuwstraat, Ach terom, Jagerstraat, Damhou derstraat, Damplein, Zijde- straat, Oude Trambaan, Bach- laan, Liguster naar Weigelia in Leidsenhage, waar de stoet wordt ontbonden. Na de grote optocht van zaterdag 8 februari wordt 's avonds in het Tip-Topcentrum aan de Damlaan de „echte" grote car navalsavond gehouden. Hie raan werken behalve de eigen dansmariekes „De Damstoffer- tjes" een combo en een boeren- kapel mee. Zondagmiddag, 2 februari, bren gen de grote carnavalsvierders hun kinderen naar een feest middag vol verrassingen waar, behalve Prins Stiefel en Prinses Iris, ook de jeugdprins Erwin aanwezig zal zijn. Maandag 10 februari, als ook in het zuiden het carnaval nog op volle toeren draait, houden „De Damzwabbers" nog een „klein tje Carnaval". Toegangskaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij C. van Leest, Plaspoelkade 4, T. Lipman, Graaf Janlaan 24 en J. Tetteroo, Sluiskant 19. In alle Leidschendamse woningen wordt overigens ook dit jaar weer „De Zwabberkrant" be zorgd waar alles over alles in is te vinden. Carnavalsleut in Zoeterwoude Van onze corresponent Zoeterwoude - Hoewel in Zoeter woude een echte carnavalsver eniging welke de zaken zou kunnen coördineren, nog man keert, breekt ook hier de ko mende dagen de leut los. De L. T. B. -ers bijten vanavond het spits af in het Don Bosco- huis, het middelpunt van de pret, waarbij hammond-orga nist Dick Klaasen voor de mu ziek zorgt. Morgen, vrijdag avond, is het de beurt voor de reisvereniging 't Allegaartje welke haar domicilie heeft in de Weipoort. De zaterdagavond vormt het hoogtepunt met een groot car navalsbal in 't Centrum uitslui tend voor paren waarbij costu- mering verplicht is. In verband met de te verwachten grote be langstelling is het wel zaak vooraf kaarten te bekomen. De boerenblaaskapel onder aan voering van Gerard Verhagen zal voor een fikse muzikale deun zorgen en de meer eigen tijdse muziek komt van Studio 17. Het Don Boscohuis is zondag avond de feestzaal voor de K. P. J. ers en hun aanhang. Op nieuw zal Studio 17 daarbij aanwezig zijn. In dezelfde uren heeft Radio Veronica Drive-inn discotheek beslag gelegd op 't Centrum. De schooljeugd, heeft ieder in haar eigen omgeving, vrijdag de feestneus op en de eerste dagen van de volgende week vrijaf en verkleed de straat op te trekken. NOORDWIJK De Vereniging voor Natuur- en Vogelbescher ming houdt morgenavond in het Verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat haar jaarvergade ring, aavang 8 uur nm. Na de behandeling van de huis houdelijke zaken, gaat men kij ken naar films en dia's van de leden, waaronder een filmver slag van de laatste Waddenzee excursie, die de vereniging maakte naar Vlieland.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4