Sijtje van der Lende wil geen reserve zijn drie Haagse kampioenen Mini-boksavond met Ajax test Deense spitsspeler RINY ROSSEN LIEP DE MARATHON VOOR NIETS EAGLES TROKKEN JOEGOSLAAF AAN FIDE IN MOEILIJK PARKET DOOR KEUZE FISCHER EN KARPOV Sittardia levert weer handbalinternationals Bf Steur weg bij Volendam Sportwereld Pare des Princes is onbespeelbaar DINSDAG 4 FEBRUARI 1975 LEIDSE COURANT PICINA ll VOLENDAM Joep Steur, de trainer van Volendam, heeft lijn bestuur schriftelijk laten weten, dat hij aan het einde van dit seizoen zijn contract niet zal verlengen. Steur, zelf een Volendammer, vindt dat hij nu moet plaatsma ken voor een ander „omdat drie jaar bij dezelfde club voor een trainer genoeg moet zijn". Hij heeft zijn besluit zondag reeds aan de spelers bekend gemaakt Het bestuur van Volendam heeft reeds laten weten, dat er onmiddellijk naar een opvolger zal worden uitgekeken. i Steur: plaats maken. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Manager Hans Kraay van Ajax zal donderdag, daags na een vriendschappelijke duel tegen de Duitse ploeg HSV, een Deense spitsspeler testen. Het is zeer vermoedelijk de net uit mili taire dienst gekomen Jens Kolding, die als aanvaller furore maakt in de dit seizoen naar de hoogste divisie gepromo veerde „Klub Kopenhagen'93". De Deen zal morgen op Schiphol arrive ren om zich op een speciale proeftraining te kunnen voorbereiden. Geruchten als zou Ajax geïnteresseerd ziin in een mid denvelder lijken uit de lucht gegrepen, zeker nu manager Kraay heeft aangekon digd, dat bij een volledig herstel van Ruud Krol een van de huidige middenvel ders (Mulder. Mühren, Haan, Notten) uit de basisopstelling zal worden verwijderd. Gezelschap De Joegoslavische spits van Go Ahead Eagles, Josko Gluic, heeft sinds gister middag gezelschap gekregen. De Eagles contracteerden de 21-jarige Mario Vus- kovic. Vuskovic, die in september al in Deven ter is geweest en daarna een trainings- week meemaakte bij de Almelose eerste divisieclub Heracles, kwam negenmaal uit voor het Joegoslavische jeugdelftal. Aanvankelijk was Vuskovic, die in Haj- duk split speelde, in september als spits speler aangeboden. Notermans gaf een gunstige beoordeling, maar zag in Vusko vic niet de nieuwe spits die Go Ahead zo hard nodig had. Hij gaf de voorkeur aan Gluic. De nieuwe aanwinst is aangetrokken om als verdediger opgesteld te worden. Voor lopig is Vuskovic geleend. Na 1 juli zal Go Ahead over een tweejarig contract gaan praten. Tien Mille Het bestuur van Haarlem zal tienduizend gulden vragen aan de vereniging, die dit lopende seizoen of na afloop ervan van de diensten van Theo van Duivenbode gebruik wil maken, die ontbinding kreeg van zijn contract, dat per 30 juni zou aflopen. Gerard de Lange blijft sponsor AMSTERDAM - Het contract van de basketbalclub Gerard de Lange met de sponsor Is met drie jaar verlengd. Het lopende contract, dat dit seizoen wordt beëindigd, heeft eveneens een duur gehad van drie Jaar. Het totale sponsorbedrag voor de komende drie jaar bedraagt vijf ton. Met ingang van het nieuwe sei zoen zal Wim Frank, de assis tent-coach van Sperry Reming- ton, optreden als coach van Ge rard de Lange. De huidige coa ch. Rob Smcenk, ligt met een meniscus in het ziekenhuis en zijn contract zal niet worden verlengd. Gerard de Lange speelt de laatste wedstrijden on der leiding van het bestuurslid Cor Hagers lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllffl Sijtje van der Lende: dan lie ver met de hond wandelen. HEERENVEEN Het schaatsen schijnt niet meer zonder rellen te kunnen. Be leefden we een week geleden op de kunstijsbaan Thialf nog de „affaire Hans van Helden", gisteren kwam daar de affaire Sijtje van der Lende bij. Sijtje en Sophie Westenbroek moesten een drie kilometer rijden om uit te maken wie reserve bij de wereldkampioenschappen in Assen zou zijn. De strijd werd in het voordeel van Sophie beslist, zodat Sijtje als vijfde wiel aan de wagen meegaat naar de W.K. Daar neemt Sijtje geen genoegen mee. Zij gaat de kernploeg "verlaten". Ten minste, ze gaat met het vijfbanentoernooi meedoen en bereidt zich niet voor op de strijd in Assen. Wie zou verwachten dat Sophie Westen broek gistermiddag een en al vrolijkheid was, heeft het mis. Beide meisjes waren niet gelukkig met de gevolgde selectie procedure. „Er wordt met ons gespeeld", aldus een ontevreden Sophie. Hoewel coach Gerard Maarse nog niet wil zeggen wie in Assen op de baan en wie naast de baan zal staan („Ik heb wel iets in mijn hoofd, maar ik spreek morgen met de t.c., die uiteindelijk beslist"), weten de meisjes al te vertellen dat Sijtje als reser ve gaat fungeren. Sophie:„Er is van tevoren duidelijk afge sproken dat Sijtje 2,3 sec. sneller dam ik moest rijden om in de kernploeg te ko men". Sophie, die gisteren vanaf de start de kop nam, eindigde in 5.12.4, Sijtje legde de 3 km. in 5.16.8 af. „Sijtje is mij niet meegevallen", aldus Maarse over de tijden. „Sophie lijkt beter tegen de span ningen opgewassen". lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Grief De grootste grief van beide meisjes is wel het feit, dat uit enkele, op verschil lende plaatsen gereden, tijden een klas sement gemaakt wordt. Van Sijtje en Sophie had Maarse alleen 'nog geen 3 km.-tijd, vandaar dat zij deze afstand gisteren reden. De beide rijdsters zijn kwaad omdat zij vinden dat tijden die in Davos gemaakt zijn, niet met tijden, gemaakt in Heerenveen, te verge lijken zijn. „Waarom werd het klasse ment van Cortina d'Ampezzo niet afge maakt", vinden Sijtje en Sophie. In Cortina werd een 500, 1500 en 1000 m. gereden. Als alle meisjes nu nog een drie km. in Heerenveen gereden zouden hebben, dan had coach Maarse goed vergelijkingsmateriaal gehad. Sophie, tweede bij het Nederlands kampioen schap, en Sijtje, derde, zijn vein mening dat wanneer Sijtje een „eerlijke kans" gehad zou hebben, een ander meisje re serve zou zijn geworden. „Zo moet het nooit weer, zo valt er niet te rijden. Wij rijden voor ons plezier, maar de sfeer er omheen is op deze manier niets", aldus Sophie. Een zeer teleurgestelde Sijtje van der Lende houdt het voorlopig voor gezien. „Ik ga niet mee als reserve, ik rijd liever het vijfbanentoernooi. Ik voel er ook niets voor om mee te gaan naar de recordpogingen in Inzeil". Sijtje over het feit, dat haar derde plaats op het Neder lands kampioenschap nu helemaal verge ten wordt: „Ik snap niet waarom we nog een Nederlands kampioenschap rijden". REINDER BOSMA. (Van o s sportredactie) HEEMSKERK De tweede midwintermarathon, die za terdag in Apeldoorn werd georganiseerd door AV '34, krijgt een staartje. Oorzaak hiarvan: de diskwalificatie van de Heemskerkse huismoe der Riny Kossen. De 37-jarige atlete werd gediskwalificeerd omdat ze gelijk met de heren van start was gegaan. De reg lementen van de Koninklijke Nederlandse Atletiek linie schrijven een gesepareerde start voor. Riny Kossen: „Vijf minuten voor de start kwam de starter, en op het moment dat hij het schot zou lossen, haalde hij mij eruit. Dat gebeurde op aanwijzing van de scheids rechter." De reglementen voor interna tionale wedstrijden schrijven een gedeelde start voor tussen dames en heren. Riny Kossen: „In internationale wedstrijden luiden de reglementen dat een start voor dames een half uur na die van de heren moet zijn. In Nederland zouden volgens 4de organisatoren bepalingen zijn waarbij de start voor da mes tussen vijf minuten en een half uur na de heren is." Riny Kossen is hiervan de du pe geworden. „Het is nu een maal zo. Reglementen zijn reg lementen. Maar het is ook zo .dat het wel sneu is, temeer omdat het mijn eerste mara thon was en ik een goede tijd heb gemaakt, 3 uur en 29 mi nuten. Het vreemde aan deze hele affaire is, dat niemand van de organisatoren de deel neemsters te voren op de hoogte heeft gesteld van deze separate start." Daarom is de Heemskerkse at lete gelijk met de heren van start gegaan. „Ook al omdat de heren aandrongen op een gelijke start. Het is echter niet de bedoeling dat we de hele zaak terug willen draaien, maar dat er in de toekomst een aangepast reglement komt. Om voor twee dames een aparte start te houden, is wel wat ovrdreven. En waar om mog' we op alle loopaf- stande-' wel gelijk met de he ren starten en op de marathon niet?" AMSTERDAM De Ameri kaan Robert Fischer heeft de Internationale Schaakfedera tie (FIDE) laten weten de l'hi- Iippijnse hoofdstad Manilla te kiezen als plaats om in juni de tweekamp om het wereld kampioenschap schaken tegen de Russische uitdager Anatoli Karpov te houden. Dit stond in een telegram van de Amerikaanse schaakbond, dat gisteren op het FIDE-bu- reau in Amsterdam is binnen gekomen. Begin januari had den Manilla (voor vijf miljoen dollar), Mexico (400.000 dollar) en Italië (440.000 dollar) zich kandidaat gesteld voor de or ganisatie van de tweekamp. NamenB Anatoli Karpov heeft de voorzitter van de Leningra der Schaakbond, Anatoli Tu- picin, daartoe gemachtigd door de Russische Schaakfe deratie, de FIDE de wensen van Karpov overhandigd, in houdende dat deze Milaan kiest. Op 17 februari zal de FIDE beslissen waar de tweekamp om het wereldkam pioenschap wordt gehouden. Tijdens het FIDE-congres van afgelopen zomer in Nice werd besloten dat de tweekamp voor het wereldkampioen schap uit maximaal zesender tig partijen zou bestaan. Dege ne, die het eerst tien partijen heeft gewonnen, mag zich we reldkampioen noemen. Is dat na zesendertig partijen nog niet het geval, dan wint de speler die de leiding heeft. Ia de eindstand gelijk, dan be houdt de wereldkampioep zijn titel. Deze regels werden door Fi scher onaanvaardbaar geacht Hij deelde toen zelfs per tele gram mede af te zien van zijn wereldtitel. Het aanvaarden van Manilla als plaats van de tweekamp tegen Karpov zou betekenen dat Fischer zichzelf nog wel degelijk als wereld- kamptoen beschouwt. ARNHEM - Besprekingen tus sen de bondscommissic wed strijdwezen van het Nederlands Handbal Verbond en het be stuur van landskampioen Sit tardia hebben ertoe geleid dat voortaan weer spelers van de Limburgse hoofdklassen in aan merking komen voor het natio nale handbalteam. Sittardia weigerde eind vorig jaar zijn spelers Ger Norbart en Wim Hofman af te staan voor de nationale ploeg, die aan een vierlandenontmoeting deelnam. De Limburgers, die de twee in ternationals in verband met een internationaal clubtoernooi niet beschikbaar wilden stellen, von den dat door het NHV onvol doende rekening werd gehou den met de clubbelangen. Nor bart en Hofman werden daarop door het NHV van de lijst van geselecteerden afgevoerd. Na het bijleggen van de geschilpun ten is het weer mogelijk dat spelers van Sittardia voor het Nederlands handbalteam wor den uitverkoren. LONDEN - Nottingham Forest en Fulham hebben in de tweede wedstrijd van de vierde ronde van de FA-cup met 1—1 gelijk gespeeld. Daar ook de «-orste wedstrijd gelijk was geëindigd zal morgen een derde beslissen de wedstrijd, worden gespeeld. LAS VEGAS - Van Australische zijde is een aanbieding gekomen van ruim 390.000 gulden voor het organiseren van een revan che tussen Jim Connors en Rod La ver. Aat Reijgersberg naar Excelsior (Van onze sportcorrespondent) ROTTERDAM - De eredivisie club Excelsior heeft gister avond de 28-jarige spits Aat Reijgersberg, die eerder uit kwam voor FC Vlaardingen, ge contracteerd. Reijgersberg, die bij FC Vlaar dingen uit de gratie was geraakt omdat hij meende dat hij nog aanspraak kon maken op ach terstallig salaris, is spitsspeler. Hij is speciaal aangetrokken om het gemis aan Frans van der Heide, die door een beenbreuk deze competitie is uitgescha keld, te compenseren. Tips koersen van Nootdorp DEN HAAG Negen draverij- en staan er morgenmiddag weer op het programma op Nootdorp. De eerste start is om half drie. De tips: DEDEMSVAARTPRIJS: 1. Mariette Star, 2. Motto Spencer en 3. Mat- chess. DELFTPRIJS: 1. Karei de Groote, 2. Krony Z en 3. Lester Kandia. DALFSENPRIJS(l): 1. Max v. d. Len te, 2. Minni Bird en 3. Nemby Bui- DOKKUMPRIJS: 1 Liesbeth. 2. Karol Hachewevde en 3. Locomotief. DIEPENVEENPRIJS: 1. Janny P. 2. Kwikzilver en 3. Lady Belle. DINTELOORDPRUS: 1.' Larens Roem, 2. Life Pigh H en 3. Lime Du Bois. DENEKAMPPRIJS: Abzac P. litis Hollandia en H. Bond. DEVENTERPRIJS: Lady van Hovi, Imke Way en Jonas. DALFSENPRIJS II: Maxaver Way. Marionette Quick en Mystery Devil. SINT GERVAIS Lise-Marie Morerod heeft in Saint Gervais de slalom van de veertigste Artlbergkandaharennen gewon nen. Ze had voor de twee man ches in totaal 83,41 sec. nodig. Arena voor finale EC I (Van onze correspondent) PARIJS Het drie jaar geleden In gebruik genomen Parijse stadion Pare des Princes, het fraaiste van Europa genoemd, moet een maand gesloten wor den omdat de grasmat herscha pen is In een modderpoel waar- In afgelopen zondag de voet- DORDRECHT - Er waren moeilijkheden met de loting, die zondag was verricht voor de vierde avond van het toernooi om de Zuidhollandse bokskampioenschappen. Voor het eerst wordt dit seizoen de loting niet op de boksavond zelf gehouden. Instructeur Wim de Haan (Schiedam) wilde, zoals districtsvoorzitter Jaap Villerius gis teravond in "Americain" te Dordt bekend maak te, op die loting terugkomen maar daarover pie kerde het bestuur niet. Gevolg: De Haan verliet met zijn boksers Dordrecht en er resteerden slechts negen partijen. In dit miniprogramma veroverden Haagse boksers drie titels: Jan Gras in de C-klasse halfzwaargewicht. Hans van Lis in de C-klasse zwaarweltergewicht en Kooyman in de C-klasse zwaargewicht. Geen onaanzienlijke oogst omdat er niet meer dan zes eindstrijden werden gebokst. De indrukwek kendste prestatie kwam op naam van Jan Gras "veteraan" in leeftijd maar niet wat conditie en inzet betreft. In de halve finales had Van Drunen (Oorschot, Rotterdam) in een keiharde partij ge wonnen van v.d. Pol (Crooswijk, Rotterdam). Van Drunen maakte vooral gebruik van zijn rechtse opstoot. Later op de avond moest hij het opnemen tegen Jan Gras (Hoogenband. Den Haag), die een gewaarschuwd man was. Gras nam goed de ring beteugelde zijn aanvalsdrift die hij van nature bezit tot momenten waarop hij werkelijk kon scoren. Zijn stoten repertoire en routine waren groter dan van Van Drunen die in de derde ronde moest forceren. Toen Gras meeging in de slagwis seling, kwam hem dat op acht tellen rust te staan maar hij herstelde zich razendsnel, bood knap verweer en werd terecht kampioen met de alles zeggende score van 5-0. Alle juryleden hadden hem winnaar. Minder opzienbarend was de titelstrijd in het zwaargewicht tussen Kooyman (Nicolaas, Rijswijk) en de slome Van Dongen (Oorschot, Rotterdam) die in de eerste ronde werd overklast, in de tweede meer initiatief toonde maar in de derde werd geraakt waar Kooyman maar wilde. Zijn incasse ringsvermogen hield Van Dongen op de been. Daarentegen moesten Haagse boksers ook ervaren wat een surplus aan te lakoniek boksen en te groot zelfvertrouwen voor gevolgen kunnen hebben. Zwaarwelter Jansen (Nicolaas) liep tegen Lageweg (Te Pas, Den Haag) net zo vaak tegen diens rechtse op als omgekeerd. De te weinig "vurige" Jansen werd, ondanks een openbare waarschuwing voor afklemmen, winnaar met 3-2 en kwam in de finale tegen weer een pupil van Te Pas, Hans van Lis, een kleine, gedrongen figuur, maar wel keihard en met overleg stotend. Van Lis was in het geheel niet geïmponeerd, Jansen bleef te lakoniek boksen en werd in de tweede ronde voor de volle tien tellen met een enorme rechtse geveld. Van Lis stootte dan ookzuiverder, beschikte over meer variatie en vocht knap in. Jansen moet nodig zijn verdediging versterken. Evenzo is het gesteld met Soetisma (Nicolaas) die in de finale lichtweltergewicht als opponent diende voor Pollemans (Bouhuizen, Middelharnis) die een prestatiepartij moest leveren. Soetisma leek bij zijn debuut in de N-klasse een talent Hij won bliksemsnel. Daarna verloor hij een partij en gisteravond ging hij k.o. Soetisma blijkt er niet van overtuigd te zijn dat hij nog bar veel moet leren. Hij bokste arrogant, werd met een rechtse opstoot aangeslagen en nam niet meer de bokshou ding aan bij de achtste tel: k.o. derhalve en Pollemans kampioen. Soetisma kruipt altijd direct in dubbeldekking maar daarnaast heeft hij niets om zich te verdedigen. Een bittere teleurstelling moet het toernooi zijn voor middengewicht v.d. Ende (Te Pas) die in de eindstrijd door technisch k.o. verloor van Van der Sluis (Bouhuizen). V.d. Ende heeft een sterke stoot maar hij kan hem te weinig plaatsen Hij kan zijn aanval (nog) niet voorbereiden waardoor hij. om een voetbalterm te gebruiken, geen "uitgespeelde" stoot kan geven. In de sensationele tweede ronde moest v.d. Sluis acht tellen nemen na een rechtse. Cor Pieneman. pal daarop ging v.d. Ende acht tellen neer op een daverende rechtse counter en daarna nog eens op een links-rechtse combinatie. En dat betekende technisch k.o. Ook v.d. Ende zal zijn verdediging moeten bijschaven. In de B-klasse werd .Ton (Huizenaar, Rotterdam) - cn wie had anders verwacht? - kampioen welter- gewicht. Pieneman (Kristalijn, Den Haag) viel aan en ging in de eerste ronde k.o. op een korte, droge rechtse. In een bar slechte partij versloeg v.d. Akker (Huizenaar) in de halve finale B-klasso halfzwaargewicht Van Brussel (Bouhuizen) door k.o. omdat Van Brussel zich in de tweede ronde rustig liet uittellen na een rechtse. Geen blijk van moed. Voortzetting maandag 10 februari in de Lijnbaan hal te Vlaardingen. HERMAN VAN BERGEM. ballen op enkele plaatsen vijf tien centimeter wegzakten. In het Pare des Princos heeft men van het begin af problemen met de grasmat gehad maar de langdurige regenperiode en de rugbywedstrijd Frankrijk Wales van veertien dagen gele den hadden de grasmat nage noeg onhentelbaar beschadigd. Na deze rugbywedstrijd moest, al een belangrijke voetbalwed strijd' uitgesteld worden. Zon dag ontaardde de wedstrijd Lyon—Reims in een waar mod- derballet. Een keer zelfs moest de bal, die in een kuil beland was. „uitgegraven" worden. Do spelers leken een stuk kleiner geworden omdat zij doorgaans tot over hun enkels in de mod der zakten. Een commissie heeft gisteren be sloten het stadion oen maand te sluiten voor een noodherstel. Om de grasmat behoorlijk te herstellen zou het stadion z.cven tot acht maanden niet gebruikt kunnen worden, maar de Parij se club Paris Saint-Germain zou als gevolg daarvan een der mate zware derving aan entree gelden lijden dat deze club fail liet zou gaan. Bovendien zou dit het internationale voetbalpro gramma doorkruist hebben: Frankrijk—Hongarije op 8 maart. Frankrijk—Portugal een maand later en vooral dc finale Europa Cup I op 28 mei. Ook Arnhem tegen verval van carnaval (ANP) - ARNHEM - L»e Arn hemse carnavalsvereniging de On Ganse heeft de verschillende orkesten die de viering van het feest in het Arnhemse opluiste ren opdracht gegeven om liedjes als de Arabieren" (Vader Abraham) en "De worstjes" (Ria Valk) en andere liedjes van „du bieuze strekking" niet ten geho re te brengen. De carnavalsvereniging onder schrijft hiermee de actie van Limburgse kasteleins om de carnavalsmuziek uit het noord en te boycotten. In Arnhem meent men dat hoe langer hoe meer de "meest platvloerse" liedjes worden uitgebracht

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11