Bittere armoe in „Galgenwaard 99 Hoogmoed Telstar door Ajax ten val gebracht PSV had geen antwoord op inzet Go Ahead BERREVOETS ZAG DOELPUNT NIET KUITBEENBREUK JAN VAN DEINSEN N 1 II i Vi J Jhii 1 %m Het doelpunt van dat Ber- zag, Feyenoord scheidsrechter revoets niet noch grensrechter Busschers. De bal passeert de doellijn na de inzet van Res- sel (op de grond). Rechts Leo van Veen (foto links). Van Veen stormt toe, zijn voet bevindt zich over de lijn waar ook de bal was. Doel punt, dat niet werd toegekend. UTRECHT Seconden lang bleef Peter Ressel stokstijf naast het doel van Hen riksen staan. Hij had de bal erin gegle den en Leo van Veen was als reddende engel opgetreden. Maar wel achter de doellijn. Scheidsrechter Berrevoets, he laas een van de te vele zwakke broeders in het fluiterscollege, noch grensrechter Busschers hadden het geconstateerd. Zo werd Feyenoord de zege ontnomen, die evenwel niet verdiend zou zijn geweest. De Rotterdammers speelden wel techni scher, hoewel ook dat niet overhield, maar voor het overige was het een slech te, rommelige, slordige partij die Feye noord tegen het zich heftig verwerende FC Utrecht opvoerde. De Utrechters kon den, arm aan techniek en taktisch inzicht als zij zijn, niet beter. Dit Feyenoord ook niet De tijd van de competitie zonder waarlijke toppers is aangebroken. Heftig riep Ressel na afloop: „Natuurlijk zat die bal erin maar we zijn dat al gewend van Berrevoets. Vorig jaar, tegen MW, onthield hij ons ook een soortgelijk doelpunt". Trainer Coerver goot olie op de golven met de opmerking: „En toen werden we toch kampioen". Gezien het spelbeeld heeft Feyenoord daarop dit seizoen geen recht. Het armzalig spelende Utrecht had, gerekend naar de kansen, best de zege kunnen behalen maar in het' begin al verprutste de opgerukte Wil schut een dot van een scoringsmogelijk- heid omdat hij nota bene linkerverde diger louter rechts kan schieten en de bal voor zijn linkervoet neerdaalde. Cabo kreeg een nog mooiere kans, helemaal alleen voor Treytel. Hij wipte de bal over doelman én doel. Hulshorst nam vervol gens eensklaps de bal op zijn schoen maar zijn omhaal was niet juist gericht En toen eindelijk Cabo wel raak mikte, had Berrevoets buitenspel geconstateerd. Een zwak leidende Berrevoets, die klasse- justitie toepaste. Feyenoord mocht vrij wel alles, zelfs natrappen (Everse en Van Hanegem). Die twee waren uitgerekend wel de beste spelers bij de Rotterdam mers. Zij deden er tenminste wat voor. Maar omdat Van Hanegem meestentijds als linkerverdediger optrad Van Daele was ziek, de Kromme speelde met een. spuit wegens een kaakontsteking De Jong compleet faalde en Harry Vos op het middenveld geen aandeel in de aan voer leverde, zat de vuurlinie zonder munitie. Overigens een uiterst zwakke vuurlinie, die Coerver cynisch „een bee- tje zwak" noemde. De trainer was wel Feyenoord FC Utrecht ging er hard tegenaan, Feye noord antwoordde id?m. Het dreigde Berrevoets voor de rust even uit de hand te lopen toen Van Maurik en Rijsbergen het met elkaar aan de stok kregen. Die dreiging bleef omdat Berrevoets weiger de de gele kaart te trekken, waarvoor voldoende aanleiding was. FC Utrecht, dat geen durf toonde en verheugd was met het gelijke spel Ajax en FC Twente hadden ook in Gal genwaard met resp. 11 en 00 genoe gen moeten nemen zag Feyenoord (Ressel vooral) constant in de buitenspel- val tippelen en had zelf kunnen profite ren van de gebrekkige wijze waarop Feyenoord dat onderdeel van het spel uitvoerde. Na de rust miste Hulshorst vrij voor doel en gleed Ressel de bal achter Hen riksen maar dat zag Berrevoets niet. FC Utrecht hield met man en macht het ené punt vast en Kronshorst ontpopte zich als een laatste man die niets anders deed dan terugspelen op zijn doelman. Ook een manier om te voetballen. Vroege rel Het was bittere armoe In Galgenwaard, waar de jeugdige supporters van beide zijden ver voor de wedstrijd slaags raak ten op het veld. Burgemeester Vonhoff zat op de tribune, zijn politie deed hele maal niets. Tot het hoofd van de politie zelf via de portofoon opdracht gaf in te grijpen en twee agenten met honden sloom het veld opwandelden. De burge meester heeft het nu zelf gezien. Mis schien kan hij verbieden dat publiek op de extra tribunes op de wielerbaan zit De weg naar het veld is slechts geschei den door reclameborden en daarvan trekken de Utrechtse en Rotterdamse boefjes zich niets aan. HERMAN VAN BERCEW Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschou wers: 16.000. FC Utrecht: Henriksen; Oostrom. Adriaanse, Kronshorst. Wilschut; Hilde- brand, Van Veen, Cabo; Wery. Van Mau rik, Hulshorst. Feyenoord: Treytel; Rijsbergen, Schnei der, Rami Jak, Everse; De Jong, Vos, Van Hanegem; Ressel, Kreuz, Kristensen. Toch nog gelijk. Telstar dacht er al te zijn maar „goaltjesdief" Ruud Geels (rechts) strafte een moment van onachtzaamheid doeltreffend af. Van onze sportredactie Amsterdam Twee minuten heeft Telstar uitzicht gehad op een ondubbelzinnige triomf in de Watergraafsmeer. In de 85e minuut, toen de stand nog 0-0 was, werd een van de zeer spaarzame contra attaques foutief door Schrij vers verwerkt. In de wirwar van spelers huppelde de bal voor de voeten van de i^erige Notten, die echter als gebiolo geerd aan de grond bleef staan. Geen nood, dacht de zwaarlijvige, maar immer op een kansje loerende Kees van Kooten. Hij aanvaardde het presentje van Notten in dank en passeerde de volkomen uit positie gespeelde Schrijvers moeiteloos. Met dit wapenfeit leek Telstar regelrecht af te stevenen op een overwinning. Maar het mag Ajax de laatste tijd wel wat minder voor de wind gaan, men moet wel heel ver in het verleden terugblikken om in de uitslagenlijst een ne derlaag van de Amsterdam mers op eigen terrein tegen te komen. En zo kwam hoog moed voor de val. De LJmuide- naars, die met aan het hoofd van de lange Fred André en de later door Bloem vervan gen doelman Paul van der Meeren, vrijwel moeiteloos de stormloop van Ajax pareerden en op het middenveld met bal bezit altijd wel weer even op adem konden komen, toonden niet over de juiste mentaliteit te beschikken. In de feestroes na de late treffer van Van Kooten liet de solide opereren de defensie zich zeer snel ver leiden. Geels profiteerde van een mo ment van onoplettendheid door van de rechterzijde een loepzuivere voorzet te geven die door de volkomen vrij staande Willy Brokamp slechts hoefde te worden ingeknikt: 1-1, in een wedstrijd die voor dien nauwelijks het aanzien waard was, maar door de tur bulente wapenfeiten in de laat ste tien minuten nog een aar dig slot kreeg. Moeiteloos Vooral door Ajax werd slecht gespeeld. Onder het motto „hoge ballen voor het doel en dan maar zien of Geels zijn hoofd er onder kan krijgen", probeerden de Amsterdam mers snel afstand van Telstar te nemen maar gesteund door de routine van André, Van. Essen en Fens konden de aan vallen moeiteloos onderschept worden. De IJmuidenaars trokken zich, uitgezonderd Van Kooten, te rug tot het middenveld om vandaar uit tot een contra-at taque over te gaan. Na 23 mi nuten leidde dat tot een unieke kans voor Monne de Wit, die na een blunder van Arie Haan oog in oog met Schrijvers kwam te staan. Hij schrok blijkbaar zo van dit presentje, dat hij faalde. Ajax kwam in die eerste perio de tot niet meer dan een inzet van Brokamp en een vinning afstandsschot van Blanken burg. Ook in de tweede helft konden de chaotisch aanval lende Amsterdammers weinig kansen scheppen. Johnny Rep, na een sterk begin ver terug gevallen, en René Notten za gen hun kogels knap verwerkt en Suurbier moest met lede ogen toezien hoe een ziedend schot door de paal werd ge keerd. Kleurloos En zo zou er nog uren door gevoetbald kunnen zijn zonder een treffer. De genezen Krol, die na de rust voor de jarige Mühren werd ingezet (een vreemde beslissing, want de Volendammer toonde zich op merkelijk gretig) kon dit matte Ajax geen inspiratie verschaf fen, omdat zijn conditie ten ene male ontoereikend was. Steffenhagen, die halverwege de tweede helft de falende spelmaker Jan Mulder kwam vervangen, kon dat ook al niet. Het kleurloze duel moest het tenslotte hebben van de laatste tien minuten. Maar dat is op anderhalf uur toch wel erg weinig, vonden de bitse toe- schowuers. Een regen van zit kussentjes onderstreepten hun onlustgevoelens. Scoreverloop: 79. Van Kooten 0-1. 86. Brokamp 1-1. Scheids rechter: Wee rink. Toescho- wuers: 17.000. Ajax: Schrijvers; Suurbier, Blankenburg, Haan, Dusbaba; Notten, Mulder (steffenhagen), Mühren (Krol); Rep, Geels, Brokamp. Telstar: Van der Meeren (Bloem); Driessen, van Essen, André, Bischot; Fens, Helling, De Wit. Hendrikse (stout). Van Kooten, Jonker. Van onze sportredactie DEVENTER De „provincicclubjes" uit het oosten. FC Twente en Go Ahead Eagles, mogen dan geen hoofdrollen vervullen in de eredivi sie, beide ploegen zijn wel onmisbaar voor een spannend verloop van deze competitie. Dins dagavond bedankten Feyenoord en Ajax het vechtlustige FC Twente voor de strijd tegen PSV, en sinds gistermiddag heeft Go Ahead Eagles ook iets van deze dank gekregen. Met spectaculair voetbal ontnam Go Ahead Eagles de koploper in de eredivisie een kostbaar punt (0-0). Vooral het voortreffelijke doelmanswerk van Cock Rij- kens die deze weeek een twee jarig contract met de Deven- ter-ploeg tekende, was voor de gerenommeerde aanvallers van de Eindhovense ploeg een te groot struikelblok. Trainer Kees Rijvers gaf het eerlijk toe. Zonder enige vorm van teleurstelling zei hij: „Ik denk dat Go Ahead Eagles de beste wedstrijd van het sei-> zoen heeft gespeeld. Tegen de ze inzet en vechtlust had PSV geen antwoord. Harry Lubse, Willy van der Kuylen en de tweeling hadden geen schijn van kans". Go Aheads trainer Jan Noter- mans: „Van de eerste minuut tot het laatste fluitsignaal was de spanning te snijden. Go Ahead heeft nog nooit zo'n vechtlust getoond". Go Ahead Eagles begon vanuit een defensieve stelling de ra zendsnelle voorhoede van PSV te ontregelen. Henk Warnas en Johnny Oude Wesselink scha kelden Willy van de Kerkhof en Harry Lubse volledig uit Willy van der Kuylen kon door die uitschakeling niet in stel ling worden gebracht en moest het hebben van schoonheids foutjes van Go Aheads defen sie. Hij kreeg een kans in de zeventiende minuut toen Geestman en Strijdveen te langzaam reageerden op een doorbraak van Quaars. Van der Kuylen schoot keihard te gen de paal. De terugspringen de bal belandde in de handen van Rijkens. Een minuut later kreeg Van der Kuylen zijn tweede kans. Uit een vrije trap, schoot hij de bal langs het muurtje maar Geestman redde op de doellijn. Na dit offensief was het ge daan met de plannen van PSV. Go Ahead Eagles gaf PSV geen schijn van kans meer. Beenbreuk In de tweede helft gaven beide ploegen elkaar niets toe. Naar mate de minuten voorbij gin gen nam het zelfvertrouwen van de Deventenaars toe. Bert van Marwijk, die regelmatig op rechts in actie kwam. pas seerde enkele malen Nordqvist en zorgde met zijn effectvolle dribbels voor veel gevaar. Doelman Jan van Brvrren kreeg het steeds moeilijker. Bij een van zijn uitlooppogin gen liep hij tegen Bakkker op en raakte aan zijn heup ge blesseerd. Hij werd door Van' Gcrwen vervangen. Vijf minuten na deze wissel greep Van Gerwen te hard in bij een doorbraak van Jan van Deinsen, die bij deze bot sing zijn kuitbeen brak en per brancard van het veld moest worden gedragen. Het fanatie ke publiek eiste een straf schop, maar de voortreffelijk leidende Wellinga gaf geen ge hoor aan de roep van het volk.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 9