Fides Pacta alweer onttroond Bax/Foreholte in veiligheid Gemini moeilijk langs Asbiton De Zijl/LGB delft in harde wedstrijd onderspit Ruime overwinning Sanocel Scylla. Kringrecord Peter Wolters en Eric Rieken Verdiende zege van Bodegraven De Bataven eisen meeste crosstitels op Van onze korfbalmedewerker LEIDEN Als twee honden strijden om een been, loopt de derde er vaak mee heen. En dat gaat gebeuren in de overgangs klasse, want nadat Fides Oost Arnhem had afgedroogd en de Arnhemmers daarna verloren van De Algemene en Rapiditas (gisteren), was het nu de beurt aan HKV om Fides een pak slaag te geven. Fides was dood nerveus en werd bovendien na een kwartier spelen door HKV uit het spel gehaald. De Haagse opdracht slaagde volledig. 10 Seconden voor rust kwam HKV op 43, wat na de wisse ling desastreus zou oplopen tot 83. Voor dit Fides Pacta was het de genadeklap. De einduit slag werd 105, waardoor Fi des Pacta na één week op kop gestaan te hebben, alweer naar het 2e plan is verwezen. Com mentaar van trainer v.d. Horst: „We kregen niet de ruimte voor ons eigen spel. De 10—5 was geflatteerd". Tegen v.d. Horst's advies in verving Flip v.d. Meygaarden, die goed speelde, Wim Meyer. Pernix verloor het sleutelduel van Excelsior, dat nu nog enige hoop mag koesteren. Pernix niet meer. Nog één nederlaag en de oranje kragen zijn eerste Klasser. Breedveld en v.d. Kooy stonden om disciplinaire rede nen buiten de opstelling en waarschijnlijk zullen zij dat voor de rest van het seizoen ook blijven. ExcelsiorPernix werd daarom een echt degrada tie duel. Slecht korfbal omdat er weinig kwaliteit in het veld stond. Werklust was er wel, dat wel. 5 Minuten voor tijd moest Pernix zich gewonnen geven toen Excelsior van 43 op 6—3 kwam. KNS verloor bijzonder teleurstel lend van HKC, omdat de oran je-hemden voortdurend hadden geleid. De fout lag in de laatste spelmomenten, waarin KNS verkeerd op balbezit speelde. De eerste de beste keer, dat HKC de leiding nam, was me teen definitief, want de 1 le goal werd in de laatste minuut ges coord. En dan te bedenken dat KNS met 85 had voorgestaan. KNS is hierdoor op de voorlaat ste plaats terecht gekomen. Zuiderkwartier verloor eveneens en wel van Achilles. De geel- blauwen zitten nu in hetzelfde schuitje als KNS en moeten dus oppassen. Het was een aardige wedstrijd, waarin uiteindelijk de gelukkigste won. Na een half uur leidde de Haagse ploeg met miniem verschil (54), wat na de pauze tot 74 werd uitge-' breid. ZKV kwam nog terug tot 76 en bleef vervolgens tot 9—8 volgen. Achilles bleek ech ter de gelukkigste (10—8). Ons Eiland verloor in Middelburg met 9—7 van Swift. De rood- broeken lieten het in het laatste kwartier afweten en in die pe riode pakte Swift het voordeel. Halverwege bedroeg de Leidse achterstand 54, en dat ver schil van een punt kon na de pauze nog twee keer goed ge maakt worden. Daarna liep Swift via een tussensprint van 66 naar 96 en toen was het gebeurd met Ons Eiland. Crescendo verloor gisteravond laat in Dordrecht teleurstellend van Merwic, dat drie punten minder had dan de Leidenaars. De nederlaag bedroeg 11—6 en was geheel te wijten aan het slechte verdedigen van Louis Koks pupillen. Voordat Cres cendo goed en wel bezig was leidde Merwic al met 20. Na het uitvallen van Lenie Kok (knieblessure) kwam Merwic na een half uur op 7—2. Het gat was geslagen. Piet l'Amie werd topscorer (4x). Top kwam weer een stap dichter bij de eerste Klasse door Blauw Wit overduidelijk 16—10 terug te wijzen. Tot 4I kon de Dordtse ploeg bijblijven en toen Top daarna op 64 kwam, was de aanzet tot de ruime zege gedaan. Niettemin bleef Blauw Wit korfballen, waardoor een fraaie uitslag op het wedstrijd- formulier gepend kon worden (16—10). Bij Top werden alle spelers betrokken in de doel- puntenproduktie. En dan tenslotte de streekderby Tempo-Fiks, waarin in de 2e helft Fiks spectaculair terug kwam. Tot 3—3 ging het gelijk op. waarna Tempo op 7—3 en 7—4 halverwege uitkwam. Na de pauze kwam Fiks. Ondanks weinig goed korfbal naderde Fiks langzamerhand en in de zenuwslopende slotfase gebeur de het sensationele. Agda Mul der van Fiks werd matchwinna res. Fiks trainer Lambooy na afloop: „Toen Tempo doorhad, dat Fiks sterker werd. werd er veel te hard gespeeld". Jack van Berkum verving vlak voor rust Nonhebei en dat was de ommekeer. Van onze handbalmedewerker Rijswijk De dames van Bax/- Foreholte hebben zich via een 46 overwinning op Animo verzekerd van een plaats in de landelijke eerste klasse. Aanvankelijk zag het daar nog niet zo naar uit, want de fel voor hun laatste kans knokken de Rijswijkse dames namen met fris aanvalsspel al snel een 3—0 voorsprong. Hannie Bos kamp knalde echter hard en hoog de Voorhoutse opening streffer in de touwen en daar mee begon het offensief van Bax/Foreholte. Nogmaals Han nie Boskamp en Mariëtte Lan- geveld brachten de stand in evenwicht 3—3. Animo was dui delijk aangeslagen en had een gelukje toen een keihard schot van Hannie Boskamp tegen de muur achter het net terugkaat ste in het veld. Het schot was zo hard dat het arbitrale duo niet zag dat de bal in het doel geweest was. Het vierde doel punt werd echter wel gezien eveneens door "Hannie Bos kamp gescoord zodat de rust met 4—4 inging. In de tweede helft verdedigde Animo met hard werken in de tweede lijn, zodat voor afstandschoten wei nig gelegenheid meer was. Het kostte echter zoveel energie dat zij aanvallend weinig meer presteerde. Bax/Foreholte had aan twee treffers (Mariëtte Lan- geveld en Annemieke de Bruyn) genoeg om de punten mee naar Voorhout te nemen: 4-6. IIVSNORTH A: was niet alleen een streekderby, maar boven dien een sleutelwedstrijd in de strijd om een eventueel kam pioenschap. Beide ploegen had den 2 punten achterstand op koploper Hermes en dus moest er gewonnen worden om een kans te behouden. HVS heeft die laatste kans met beide han den aangegrepen en' Northa heeft hem lelijk laten liggen. Het was een merkwaardige wedstrijd waarbij de teams om beurten het beste van het spel hadden. De opening was voor HVS dat uitliep tot 40. Daar na was het Northa die het spel maakte en inliep tot 4—4. Thea Terheide miste daarbij ook nog een strafworp voor Northa. Na een ruststand van 54 ging het even gelijk op tot 6—5 waarna een HVS offensief de voor sprong weer op 10—6 bracht Northa liep weer in tot 109 maar beleefde daarna het dra ma dat beslissend was. Mary v.d. Berg, Hilda v.d. Berg en Thea Terheide misten allen een strafworp. Dit hielp HVS door de moeilijke periode, zodat zij verdiend met 129 de winst in huis hield. Northa miste Marian Bader en Ineke Streng, twee routiniers die misschien het hoofd koel hadden kunnen hou den. JONG ADE: is de twee wedstrij den zonder Helma v.d. Geest goed doorgekomen. Vorige week zeer sterk tegen MMO, nu pover tegen hekkesluiter Athe ne 2. Vooral de eerste helft ging erg moeizaam. Jong Ade kwam met 02 achter, ondanks het feit dat Wil v.d. Geest een straf worp keerde. Cobi v.d. Geest <2x) en Gonnie v.d. Geest zorg den voor een 3—2 voorsprong bij de rust. Na rust bracht Plo- nie Olijerhoek de stand op 42, maar Athene kwam weer terug tot 44. Jong Ade liet haar supporters lang in het onzeke re, maar 5 minuten voor het einde kwamen zij toch eindelijk los. Lidia v.d. Poel, Gonnie v.d. Geest, Margret v. Leeuwen en Cobi v.d. Geest schoten Jong Ade toch nog naar een ruime overwinning: 84. MMO had het alleen in de eerste helft wat moeilijk tegen HMSH. Wel hield zij, hoofdzakelijk door afstandschoten, voortdu rend de leiding, maar HMSH bleef goed volgen. Via 1—0, 21 en 4—2 kwam het rustsig- naal met een 43 voorsprong voor MMO. Na rust draaide de Hoogmadese ploeg voortreffe lijk en de Haagse formatie werd volledig overspeeld. De voorsprong werd met de regel maat van een klok opgevoerd tot 16—3 waarna het einde kwam met 17—4. Vóór de rust was Mieke Rijkelijkhuizen erg succesvol en in de tweede helft waren het Vooral Margré Vol- water en Cobie v.d. Salm die het net deden bollen. NIO draaide vooral in de eerste helft moeilijk tegen het laagge plaatste Velo 2 en kwam bij het rustsignaal niet verder -dan 4—4. In de tweede helft liep het wat beter in de combinaties maar 2x werd een doelpunt af gekeurd, terwijl bovendien en kele strafworpen werden ont houden. De Ripsen leden hun eerste nederlaag met 8—7. APOLLO—WARMUNDA was de derby in de vierde klas tussen de ongeslagen koplopers. Aan vankelijk leek het erop dat bei de ploegen goed aan elkaar ge waagd waren. Lange tijd bleef het 1—1, maar toen liep War- munda snel uit Bij de rust was de stand al 14 en in de tweede helft bleven de Warmondse da mes het spel onder controle houden: 3—8. Ria v.d. Geest en Nel v. Rijn waren de succesvol ste schutsters. SAN/HVL-APOLLO ging voor rust volkomen gelijk op (11—10) en ook het eerste kwartier van de tweede helft was er weinig krachtsverschil. Toen echter bleek Apollo over een betere conditie te beschikken, hetgeen enkele break-outs tot gevolg had. De Zwarte Wolven liepen daarmee beslissend van de Lei denaars weg en behaalden hun eerste overwinning van dit sei zoen: 1823. Het is waarschijn lijk te laat voor de Oegstgeeste- naren; de achterstand is reeds te groot. Voor San/HVL, die deze kans op punten onbenut liet, gaat het er nu ook donker uitzien. De twee degradanten van de eerste klas komen waar schijnlijk beiden uit het rayon Leiden. Jannet Onderwater op haar eenzame tocht door Duinrell. Ze werd Leids kampioene bosloop. Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Gemini/K schijnt het niet zo te hebben in de wed strijden tegen zwakke tegen standers. Vorige keer werd er al onnodig een punt weggege ven tegen VC Maastricht en dit weekeinde wist ook rode lan taarndrager Asbiton L'50 twee sets en daarmee een punt op Gemini te veroveren. De da mes van Gemini deden het in de thuiswedstrijd tegen Julia na gelukkig beter en wonnen met 3-1. Groen SC werd door het Haagse Gaggenau 2 naar een teleurstellende 3-1 neder laag gespeeld, terwijl het in dezelfde klasse uitkomende Novo eveneens met 3-1 de meerdere in Madjoe moest er kennen. Het herenteam van Novo, gehandicapt door de af wezigheid van een groot deel van de aanval dolf het onder spit tegen PVC 2. Toegegeven, Gemini heeft drie kwartier staan wachten in de ijskoude en sfeerloze sporthal van de Economische Hoge school in Rotterdam voordat er een begin gemaakt kon worden aan de wedstrijd en dit zal on getwijfeld niet hebben bijgedra gen aan humeur en concentra tie van de jongens. Dit neemt echter niet weg. dat het erbar melijk slecht spelende Asbiton van het veld geveegd had die nen te worden. Gemini deed echter alles behalve dat Het kwam na een met 15-10 verlo ren eerste set wel keurig terug met tweemaal 8-15, maar kei hard afmaken was er daarna beslist niet bij. Integendeel, de Rotterdammers mochten zelfs nog een set pakken en wel met de niet mis te verstane cijfers 15-6. Gemini was echter geluk kig net op tijd een beetje warm gespeeld en klaarde het karwei ten slotte met 3-15, waaraan het uitstekende aanvalswerk van Nico Klijn en Jaap de Vries niet vreemd was. Ondanks dit teleurstellend resul taat kan de aanstaande thuis wedstrijd tegen Petrus en Pau- lus met vertrouwen tegemoet worden gezien. Sterke ploegen verliezen immers tegenwoordig in Voorschoten. De dames van het Voorschotense Gemini/K vervolgden onverdro ten de achtervolging op kop- loopsters Goudse Verz en Be Fair. Het op de voorlaatste plaats staande Juliana werd voor de zoveelste keer in deze kompetitie zonder punten naar huis gestuurd. Setstanden: 15-5, 15-6. 13-15 en 15-7. Groen SC beleefde aan haar be zoek aan de Vliegermolen in Voorburg bepaald geen onver deeld genoegen. In een geweldi ge hekseketel van publiek, dat was komen kijken naar de tege lijkertijd gespeelde wedstrijden van de beide eerste teams van Gaggenau konden de Leidse meisjes niet genoeg concentra tie opbrengen om het bepaald niet erg sterke Gaggenau 2 het verwachte pak slaag te geven. De setstanden 15-10, 8-15, 17 15 en 15-13 waren het uiteindelijke resultaat Groen SC blijft hier door op dezelfde drie punten afstand van het Noordwijkse Novo als voorheen. Novo ver loor namelijk ook, zij het min der onverwacht. Madjoe uit Enkhuizen werd in het begin van de competitie wel met 3-0 in eigen huis ingepakt, maar niet langer geplaagd door bles sures is de ploeg de laatste tijd sterk in opkomst. Novo werd daarvan het laatste slachtoffer. In de aanval verzwakt door de afwezigheid van Joke Bos wis ten de Noordwjkse meisjes het zeer hechte Madjoeblok maar spaarzaam te passeren, terwijl er op de prikballcn van de an dere kant telkens net iets te laat werd gereageerd. Het bleef voor Novo dan ook bij 15-11, 7-15, 10-15 en 11-15. De wedstrijd die de Noordwijkse heren tegen PVC 2 speelden kan met recht de ontmoeting van de vele afwezigen genoemd worden. Maar liefst drie aanvallers waren door ziekte of om andere rede nen niet van de partij. Eén van hen was aanvoerder Dick Draayer, die door een griep ge veld werd. PVC. dat in Noord- wijk met 3-0 had gezegevierd, kreeg echter meer tegenstand dan het kennelijk had ver wacht Toen coach Bert de Graaf namelijk na twee verlo ren sets in arren moede zichzelf als set up opstelde, bleek het bij Novo wat beter te gaan lopen. Met 12-15 kwam er weer hoop in de gehavende Noordwijkse gelederen. Bij de aanvang van de vierde set bleek het echter de scheidsrechter te zijn, die het meeste roet in het eten zou gaan gooien. Een door Bert de Graaf wat haastig ingevuld op- stellingsbricfje bleek namelijk een fout te bevatten, die de scheidsrechter ook in het veld wilde zien gerealiseerd. Nood gedwongen speelde Bert de Graaf daarop als aanvaller en Ronald van Nierop in zijn plaats als spelverdeler. De er gernis, die deze gedwongen mu tatie mat zich meebracht, heeft waarschijnlijk de concentratie bij Novo zover verstoord, dat het niet meer tot setwinst wist te komen. Van onze waterpolomedewerker Arnhem - Scheidsrechter Van der Spoel die het een paar maan den geleden ook al erg moeilijk had tijdens de wedstrijd De Zijl/LGB-Neptunus Arnhem "heeft de return gisteravond he lemaal uit de hand laten lopen. Gevolg: een wedstrijd, waarin de spelers bepaald niet lief wa- - ren tegen elkaar. Neptunus speelde in Leiderdorp met 4-4 gelijk. Gisteraypnd hield hei de beide punten thuis: 5-4. Toch was De Zijl/LGB niet kan sloos. International Hans van Zeeland opende weliswaar de score voor de Arnhemmers, maar via Frits Welling en Rob Schouten kwamen de Leide naars goed terug. Hans van Zeeland liet daarna nog twee treffers noteren (3-2), maar Ton v.d. Bosch trok de stand weer recht. Via Jaap Jansi en Rik Tonen liep Neptunus daarna weer uit tot 5-3. In het laatste partje verkleinde Leo Onder water via een strafworp de stand tot 5-4. AZC versloeg zaterdag in De Dil len de ploeg van Nereus. De Alphenaren wonnen voor eigen pubhek maar liefst met 11-4. Tot in het derde speldeel was er sprake van een echte strijd. AZC was iets sterker in het tweede partje, maar Nereus bood toch goede stegenstand. Toen AZC in de derde periode echter met 5-3 voor stond zorg de een incident ervoor dat Ne reus een kansloze ploeg werd. In deze fase van de strijd kon Hans Stam van Nereus zich niet meer beheersen en sloeg naar zijn tegenstander. De Zaankanter werd door de goed leidende scheidsrechter Barend Zweers voor de duur van de wedstrijd zonder vervanging het water uit gestuurd. Door dit voorval kon AZC de wedstrijd met een man meer uitspelen en rustig de score opvoeren. De ploeg uit Zaandam maakte in de slotfase nog wel een straf- i worp. maar dit kon niet voorko men dat de AZC-ers een ruime overwinning behaalden. LZ'86 boekte voor de tweede keer dit seizoen een overwinning op SHV. In zwembad De Does wonnen de Leidenaars met 4-2. Het is voor de ploeg van LZ'86 geen gemakkelijke zege gewor den. Tot in de derde periode bleven de beide teams op gelij ke hoogte: 2-2 en gelukte het de spelers van LZ'86 niet om in de aanval genoeg kansen te schep pen. Daar stond tegenover dat de Leidse verdediging behoor lijk gesloten was, want SVH slaagde er alleen in om bij een numerieke, meerderheid te sco ren. In het laatste speldeel greep LZ'86 de overwinning door 2 snelle tegenaanvallen doeltreffend af te ronden. Voor LZ'86 scoorden Friet Elzinnga, Jan Bredeveld, Dik Houthof en Joop Siera en bij SVH was dit 2x Joop Hooft. Na de onverwachte nederlaag van vorige" week zit BZPC weer op het goede spoor. In zwem bad De Kuil won de Bodegraaf- se ploeg met 6-1 van RZV. De overwinning van BZPC is wei nig in gevaar geweest. Van het begin af aan werd een voor sprong genomen en deze werd regelmatig uitgebouwd. Co Oudshoorn was goed op dreef met 3 treffers evenals Teun Edelman 2x en Gerie Hogen- doorn. Katwijk won zaterdag in de Mier- weide gemakkelijk met 9-3 van Merwede en blijft daarom goed bij in de race met ZCE in de strijd om het kampioenschap. Katwijk speelde vanuit een geslo ten verdediging met een dubbe le dekking van de midvoor. Hierdoor werd alle kracht uit de aanval van Merwede geno men, omdat enerzijds de Dord- rechtenaren bleven volharden in hun midvoorspel en aan de andere kant Katwijk keeper Henk Vooys bijzonder goed reageerde op afstandschoten. Door steeds snel weg te zwem men vanuit de verdediging kre gen de Katwijkers voortdurend kansen en voerden ze de score dan ook regelmatig op. Voor Katwijk zorgden Paul van de Putte 3x. Arris Parlevliete, Piet de Vries 2x en Hugo Boomstoppel en Hans van de Putte voor de doelpunten. In de eerste klasse heren van de kring Gouwe-Rijnstreek ver overde DKD uit Leiderdorp de leiding door een 8-1 zege op SZ en PC uit Schoonhoven. De Lei derdorpers waren aanzienlijk sneller en buiten dit goed uit. Voor de DKD-doelpunten zorg den Fred Laman (2x), Wouters (2x), Yap, Roland Dreef, Frank Dreef en Ab Jansen. Van onze atletiekmedewerkster WASSENAAR De atletiekver eniging De Bataven heeft bij de gisteren op Duinrell gehou den Leidse cross-kampioen schappen op één na alle titels veroverd. De A. V. Holland-pu pil Rudie Kerkman veroverde als enige niet-Bataaf een eerste plaats. Bij de heren nam Gerard Brug man in de tweede rond (van de vijf) de leiding en stond deze niet meer af. Zijn tijd over de 7,5 km. 30.08,4 min. 2. J. Hen driks (Bat.) 30.11,8 min. 3. A. van Tol (Bat.) 30.25,2 min. Bij de dames won Jannet Onder water (Bat.) de strijd over de 3 km. in 14.01,3 min. voor haar clubgenote René Loos in 14.18,2 min., derde werd I. Altona (Holl.) in 14.49,8 min. De over winning bij de meisjes A-B., ging verrassend naar Tineke de Groot (Bat.kiie 6.19,4 liep 1500 meter. Favoriete Hélène Haverkort die vanaf de start aan kop liep, kwam bij afdeling ten val en zij kon de op Tineke de Groot verloren meters niet meer goed maken. Haar tijd 6.19,4 min. Wybo Le lieveld won bij de jongens AB de race over 3500 m. in 1 min. Overige Leidse kampioe nen: jongens C 2000 m l. Geer- ke de Bont (Bat) 8.23,2 min. meisjes C. 1000 m. 1. A. Kievit* (Bat.) 4.25,1 min. jongens D. 1000 m. John Bakker (Bat). 3.57,7 min. meisjes D. 1000 1. A. de Groot (Bat). 4.33,8 min. pupillen jongens 1000 m. 1. R. Kerkman (Holl.) 4.31,2 mi pillen meisjes 1000 m. 1. S. Dor- las (Bat.) 5.- min. Van onze zwem medewerkster Alphen De kring Gouwe-Rijn streek organiseerde zondag middag een wedstrijd voor de zwemmers uit de A- en B-klas se. Deze viel, ongelukkig ge noeg voor de Zijl/LGB en AZC, samen met een ontmoeting van de tienkamp waaraan beide verenigingen deelnemen. Hier door was de bezetting niet op haar sterkst. In het laatste nummer*van het. programma werd nog een spec taculaire race gezwommen. Op de 400 m vrije slag zwommen Leo Markesteyn (BZPC), de snelste vrije slagzwemmer van de kring, en Peter Wolters (Zij l/LGB), schoolslagzwemmer, te gen elkaar. Na meer dan 350 meter naast elkaar gelegen te hebben wist Peter Wolters de strijd jn zijn voordeel te be slechten met een felle eind sprint. Op deze wijze opge- zwv pt, leverde zijn tijd, 4.41.8, hein e*n kringrecord op. (Z/L> 3 Rosemary Von Hartkamp (AZC) 2 Monique van Leeuwen (LZ'86) 2 43 4. 100 m schoolslag heren II P. Wolter» (Z/L) 1 16.2 2) Gerrle Hoogedoom (BZPC) 1 16.7) Tije alag heren 1) P f eerd door de In 1966 geboren Ene Kiekt 'an AZC Hij zwom op de vrije (lag 1.1* ■en tijd waarmee hij vong Jaar tweede u :ijn geworden In» de Keizer (BZPC) rwo >p de 100 m »chool*liig 1.23 0. een tijd d :oed wat voor een kringrecord bij De v zelfde inglijsten van dc Jaargangwedstrijden van de krmg bij -tod LZ'86 Een buitengewoon anelle tijd werd gereall- AZC uit" Alphtis, 2'van de^jLLCB Uitslagen. 100 m schoolslag m 66/67 1) A v. Tol (Z/L) I 47 7 2) A de Hruln (Z/L) 1 46 1 3) D. den Boef <Z/L> I 54 100 m vnje slag j 06 67 I) E Rieken (AZCl 1.18.7 2) R Verheul lAZCl 1 24 9; 100 m ru.gtlag m '65 li J de Jong iLZ'86) 1.32.3; 100 m vlinderslag '85 li M v Belkum <ZjL> 1 36 2 2) W v d Zeeuw (LZ'66) 100 m schoolslag m '64 II I v Veen (AZC) 1 32 4 2) A Keerewaer (Z/L) 1.33 6 3) E. Hooge- boom iDKDi 1 36 5. 100 m schoolslag m '62 I) 1 de Keizer <BZPC) 1 23 0 (KR) 2) Y Bohr* (A ZO I 28 6. 100 m vrije slag J '62 C Bosman (AZC) I 06 1 2) E Vierbcr gen (AZC) 1.13.0. Van onze tafeltennismedewerker. LEIDEN In de promotie-ere klasse heeft Sanocel Scylla een ruime overwinning behaald op AMVJ. De in Amsterdam be haalde 2—8 winst werd door een team bestaande uit Gerard Bakker, Wibd van Gennip en invaller Ed Fallaux zonder al te grote moeite binnengehaald. Vooral Gerard Bakker had geen enkel probleem met zijn tegenstanders. Ed Fallaux be haalde ook drie enkeispelover- winningen, maar tegen Coltof en van de Berg met de nodige moeite na een 19—21 stand in de derde game. Het dubbel was in drie games voor AMVJ. Wi- bo van Gennip verloor een maal en Wim van de Berg be haalde hiermee het tweede te- genpunt van AMVJ. Het tweede team van Sanocel Scylla heeft PSV/Cathrien op regelmatige wijze met 7—3 te ruggewezen. Bert van Schie be haalde de volle winst. Scylla 3 verloor dc thuiswedstrijd tegen St. Aloijsius met 37. Hein Chrispijn deed weer wat van hem werd verwacht en behaal de tweemaal winst, Dumé was te sterk. Karei van Schie kwam niet tot winst, zodat Hans de Roode het derde tegenpunt liet noteren. Scylla 4 miste de goe de trein en busverbinding waardoor men te laat bij Frisol verscheen dat toen niet meer wilde spelen. Voor de Treffers hadden Jac. van Ruiten en Cees Vesseur bij een 34 tussenstand in de uitwed strijd tegen Quick 2 elk slechts een punt laten noteren; de twee andere punten had Hans van der Zwet gescoord. Quick bleek uiteindelijk het betere team en zegevierde met 64. Ook Avanti verloor met 64 in een uitwedstrijd, hier was de tegenstander Phoenix 2. Van der Werf won tweemaal, van Wetten eenmaal en ook de winst uit het dubbel was voor Avanti. Theo Louwers kwam verrassend niet tot winst Oegstgeest heeft in de uitwed strijd tegen Elan alleen tegen stander Tijgerman twee tegen- punten zien scoren en de broers Thung waren daar het slachtof fer van. Docos heeft een regelmatige 3—7 overwinning behaald tegen Dito Fred Bracké won alleen zijn eerste partij, daarna werd het conditioneel te moeilijk. Ton L'Ami won tweemaal, Gerard van der Klaauw behaalde de volle winst. Het tweede team van Docos heeft eenvoudig met 8—2 van Tatic gewonnen. Hen- nij Gerritse won driemaal; Pe ter Rodenburg en invaller Ri- nus van der Poel elk eenmaal minder. Deltalloyd 2 heeft TOV/TapIJt- schuur een teleurstellende 7—3 nederlaag bezorgd. Van der Ploeg en Alkemade verloren beiden in drie games van Her man van Ruiten. Van Veen had het moeilijk genoeg maar zorg de tweemaal voor winst, het derde punt nam Ruud Alkema de voor zijn rekening. Wibats 4 bleek te sterk voor NSSS dat daarom weer verloor; uit slag 64. Het dubbel was weer voor NSSS. Paul Dekker won tweemaal, Bert van Paridon slechts eenmaal. Het eerste damesteam van de Treffers kon geen vuist maken tegen Tanaka en verloor met 8—2. Nellij.van Paridon moest weer voor de tegenscorc zor gen. Tegenstandster Gispen was te zwak voor het eerste damesteam van Avanti en werd met 9—1 verslagen. Lies- beth Smits moest een nederlaag incasseren, EU Vreeburg en Annelies Smits behaalden de volle winst. Het tweede dames team van Avanti won de uit wedstrijd tegen Middenstands- bank 2 met 4—8. Annelies Tim mermans behaalde eenmaal winst, Mirjam van der Poel en Anneke dc Boer wonnen elk tweemaal Het damesteam van Orient heeft slechts eenmaal verlies in drie games tegen de dames van Sanocel Scylla kun nen produceren zod.it het I» recht met de 010 winst huis waarts keerde. Van onze medewerker GOUDA Slechts twee wed strijden vonden er doorgang in de eerste klas zaterdag van de Afdeling Gouda. Bodegraven behaalde een gemakkelijke 4—1 zege op het ongeïnteres seerd spelende Gouda. Joop Tervooren opende de score, waarna Hanswijk, De Groot en Boelc de stand uitbouwden tot 4-0. Vlak voor tijd redde Gou da de eer. Berg. mbacht en Moerkapelle deelden de buit door met 1—1 gelijk te spelen. Koploper Floreant maakte, in de zondagafdeling, geen fout Te gen, Bergambacht scoorde jeugdspeler Clemens van der Werf tweemaal, eer Bergam bacht wat terug kon doen. Na de thee verdedigde Floreant zijn voorsprong met verve. Ook Nieuwkoop bleef aan de goe de kant van de score. Thuis tegen Gouderak nam het geen halve maatregelen en won ver diend met 4—1. Oppendijk opende met 1—0. waarna De Jong en Sanders zijn werk een goed gevolg gaven. Oppendijk knalde toen zelf nog eerst raak en toen pas mocht Gouderak wat doen. Esto keek na twintig minuten spe len tegen een 1—0 achterstand aan, maar nog voor de thee kwam het via De Bruin op ge lijke voet met Ammerstol. Bei de partijen hebben na rust vol doende mogelijkheden gehad om de winst te grijpen, maar uiteindelijk werd toch maar broederlijk gedeeld. Nicolaas Boys begon tegen RVC via Jan de Boer erg goed, 0—1. Nog voor de thee moest doel man Lelieveld echter zwichten voor een tegentreffer en hoewel Nic. Boys na de pauze voor het beste spel zorgde was het toch RVC dat de winst greep. Heemskerk passeerde voor de tweede maal Lelieveld. Oude water won met 0—3 van Schoonhoven.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15