Achterhoede tl VS voorbijgelopen Uitgekookt SVLV geeft van Nispen een lesje Blauw Zwart slaat aanval Lugdunum op koppositie af f LFC—Roodenburg: derby met inhoud DOCOS WEGGESPEELD: 7-2 MlTo DATSUN LOWS blijft met moeite overeind MAANDAG 3 FEBRUARI 1973 Van onze sportredactie e sportredactie LEIDEN UVS heeft definitief een eind gemaakt aan de goede resultaten van de laatste maanden. \Veliswaar ontbrak ook nu Jan Verver weer op het appél, maar of het tegen dit slagvaardige Elinkwijk veel uitgemaakt zou hebben, is zeer de vraag. In de toentertijd met 1—0 gewonnen uitwedstrijd ston den de blauw-witten, zoals trainer Van Schooten het na afloop uitdrukte, „tegenover een hoop brand hout", maar dit keer bleek dat de Utrechters flink de brand hadden gestoken in hun oude formatie. Vooral de beweeglijke en razendsnelle voorhoede vormde een niet-te-overkomen hindernis voor de UVS-achterhoede. En voor het eerst dit seizoen stond Fred Filippo eens tegenover een tegenstander, die hem op alle fronten de baas was. Maar niet alleen Fred Filippo had het moeilijk. Vooral in de slotfase werd de gehele achterhoede voorbijgelopen alsof ze er niet stond. Kortom, een volledig verdien de overwinning voor het Utrechtse Elinkwijk, dat ook op taktisch gebied heerste zoals het wilde. \1 in de beginfase van de wed strijd werd het duidelijk, dat UVS een hele moeilijke middag tegemoet zou gaan. Vooral op rechts vielen ongelooflijk grote gaten, waarvan de slecht schie tende Utrechters echter niet konden profiteren. Maar na een half uur ontstond dan toch de verdiende openingstreffer. De vlak voor doel staande Da Cra- ca kopte afgemeten op de voet van de vrijstaande v.d. Ham, die Sloos voor de eerste keer naar het net zond. Maar UVS bleef op de been. De onverzette lijke wilskracht, dit s jes weggekopt, precies op de slof van v.d. Ham, die met een fraaie omhaal het doel vond: 1—2. Ook nu weer kon UVS het opbrengen om aan een her nieuwd offensief te beginnen, en dat leidde binnen een tijds bestek van tien minuten tot en kele levensgrote kansen. Pietje van Putten hakte uitgekookt op goal, maar de bal raakte de paal. Een halve omhaal van Kees Duprie vloog een halve meter naast, terwijl ook een knappe kopbal van Bert Kort het doel van Netten net miste. grote wapen van de Leidse hoofdklassers, vormde de basis voor een grootscheeps offen sief, waarmee men nog voor rust succes zou hebben. Bert Kort transporteerde een gladde aanval door naar Piet van Put ten, die doelman Netten met een knap schot kansloos liet. Overigens een van de weinige lopende aanvallen, die UVS op de grasmat wist te leggen. Ook na rust bleek dat Elinkwijks voorhoede een factor was, waar terdege rekening mee moest worden gehouden. Een'een tweetje bracht v.d. Ham vlak voor Sloos, maar het liep nog net goed af, doordat de rappe spits de bal over knalde. Maar enkele seconden later was het dan toch raak. Een hpge voor zet werd door Balkhoven slap- i hèt Een ontzaglijke scrimmage voor het Elinkwijk-doel leverde ook al geen succes op, wèl een schot van Groenendijk dat door Net ten werd gestopt en een blessu re voor achterspeler Vogelen zang. Toen de Stichtse achter hoede ook nog de buitenspelval ging hanteren en UVS daar keer op keer in tippelde, was het duidelijk dat de strijd ge streden was. De uitvallen van Elinkwijk waren inmiddels le vensgevaarlijk, en het wekte dan ook geen verwondering dat De Graca zo'n tien minuten voor tijd, nadat hij samen met Nebbelin de achterhoede op nieuw had weggespeeld de stand op 13 bracht Een harde kopbal van Bert Kort tegen de lat vormde de laatste stuiptrek king van het moegestreden UVS. RON POLANE - .mwm Doelman Peter Boom troost ploegmaker Hannaart nadat deze Wat later moest Boom op zijn Van onze sportredactie LEIDEN Het heeft lang geduurd, maar einde lijk was er in Leiden gisteren weer eens sprake vn een derby met Inhoud. Op de door son overgo ten Boshuiserkade bekampten LFC en Rooden burg elkaar op het scherp van de snede. Behalve redelijk goed voetbal bood de wedstrijd een overdosis aan spanning, sensatie en inzet. Roo denburg won tenslotte verdiend met 02, maar voordat die overwinning xeker gesteld kon wor den, hadden belde ploegen verschillende moge lijkheden op een andere uitslag laten liggen. LFC bijvoorbeeld miste vlak voor tijd een unieke kans op de gelijkmaker. Roodenburg daarentegen had de wedstrijd reeds In de eerste helft ruim in haar voordeel kunnen beslissen. De wedstrijd begon sensationeel. Aat de Groot speelde fout terug op zijn keeper en Cock van Zeist miste toen een fraaie kans op een vlot openingsdoelpunt. Gesteund door dit onzekere op treden van de Roodenburg-defensie drong LFC daarna sterk aan. Het initiatief in die eerste twinig minuten was duidelijk voor de gehandicapte LFC- formatie (Holswilder, Van de Berg, Pardon en Zee waren niet van de partij) en vooral Teun Hoek viel in die fase op door gevaarlijke acties. Doel man Van Berge Henegouwen had er zijn handen vol aan. Maar op het slechte veld nam Roodenburg na verloop van tijd het initiatief over en hoewel John Verschoor een goede partij speelde als ach terste man alweer een noodgreep kon hij niet verhinderen dat Dubbeldemz, Den Os en vooral Hannaart goede kansen kregen. Hans Han naart bijvoorbeeld knalde van twee meter afstand huizenhoog over en daarmee kwam LFC bijzonder goed weg. Maar de blanco rustand was zeker volgens de veldspel-verhouding. Na rust zou er een en onder veranderen. Het tempo la opeens veel hoger en als kijkspel werd de wedstrijd daarom opeens veel aantrekkelijker. Hadden de spelers elkaar voor rust geen centime ter toegegeven, nu was er opeens ruimte om iets creatiefs op te zetten. Roodenburg profiteerde daar het meest van, vooral ook omdat de Kanaries meer van zins waren om het „achter" schoon te houden, dan tot puur aanvallend voetbal te komen. LFC trok wel naar voren, maar nooit massaal. En de hechte Roodenburg-defensie had dan ook be trekkelijk weinig moeite met de acties van de worden. LFC verloor. Toch kwam het eerste Roodenburg-doelpunt niet tot stand uit een goede aanvalsactie. LFC-doetman Boom, tot dan toe sterk spelend, was de hoofd schuldige, want het schot van Ger Straathof was bepaald niet hard. Maar Boom, in zijn Rooden- burg-periode voortdurend achtervolgd door pech. liet de bal om onbegrijpelijke reden schieten en de uitstekend leidende Fransen wees, hoewel Boom nog teruggrabbelde, resoluut naar de stip, 0—1. Het moreel van LFC leed uiteraard onder deze ongelukkige misgreep van de doelman. En Roo- denburg profiteerde meteen. De ene gevaarlijke actie volgde op de andere en LFC kwam goed weg toen scheidsrechter Fransen een zware over treding van Verschoor jegens Ooyendijk in het strafschopgebied over het hoofd zag. Trouwens toen Den Os in kansrijke positie net naast knalde mocht de thuisclub ook niet over het nodige geluk klagen. Maar Rodenburg kon niet doordrukken en de spanning bleef er zodoende in. Vooral ook. omdat LFC niet van opgeven wilde weten en constant de aanval bleef zoeken. Maar echt ge vaarlijk werd het zelden, omdat de LFC-aanvallers De Kruyff, Hoek en Van Zeist weinig steun kregen van het middenveld. Want déör heerste Rooden burg, omdat Van Seggelen zich maar zelden los kon maken van Straathof, terwijl Pijnacker en Slingerland het te druk hadden met verdedigen. Toch zorgde Slingerland nog voor een verrassing door een scherpe voorzet af te leveren die Van Berge Henegouwen pas in tweede instantie onder controle kon krijgen. De LFC'ers claimden dat de bal over de lijn was geweest, maar Fransen wilde daar terecht niet van weten. De laatste minuten gingen in en nu stormde LFC dan toch met man en macht naar voren. En toen kwam de unieke kans. Hoek kopte door. Van Zeist tikte terug en voorstopper Van Dijk had de bal maar voor het inleggen. Maar inplaats van koel bloedig het leder tegen de touwen te werken, knalde Van Dijk hoog over. Teleurgesteld droop LFC af. Maar te laat, want inmiddels had Den Os de bal opgepikt. Pijnacker bleek geen probleem en het lobje over Boom heen juist geschat Roo denburg, een halve minuut eerder door het oog van dc naald gekropen, plukte nu pas de vruchten van het overwicht dat tot stand was gekomen door het beter verzorgde teamspeL Van der Zwart dun ook: „Deze overwinning was toch echt verdiend". En trainer Halkes teleurgesteld: „Ik heb niets te zeggen". Waarom eigenlijk? Het was toch een leuke wedstrijd. AD VAN KAAM VOORSCHOTEN Dank zij de verrassende 1-0-overwinriing, die een uitgekookt spelend SVLV op koploper Van Nispen behaalde, is de spanning in de vierde klasse A weer volledig terug. Van Nispen kreeg bij SVLV geen poot aan de grond. Hoewel de Zilkers gedurende de hele wedstrijd konden bogen op een groot veldoverwicht, was het aantal geproduceerde kansen vrijwel nihil. In de eer ste plaats was dat te danken aan de eenzijdige taktiek, die Van Nispen toepaste: hoge bal len voor de pot, en dan maar hopen op een misgreep van de SVLV-defensie. Welnu, die mis greep kwam niet en bovendien stak keeper Cock Douwes in zijn allerbeste vorm. Via .ge vaarlijke counters was het SVLV, dat de beste mogelijkhe den op een zege kreeg opge diend. Vlak na rust ontstond er bij een van die uitvallen een vrije schop, die Koos Witteman in de richting van Jan van Bemmelen transporteerde, die hard op het heiligdom van kee per De Boer knalde. Deze kreeg de bal niet klemvast, waarna Peter Beijlen ter plekke was om Van Nispen naar de eerste nederlaag te schieten. Foreholte bleef met de grootste moeite met 2-1 de baas over Bernardus. In de openingsfase van deze sportieve wedstrijd leek het, alsof de thuisclub met gemak over Bernardus zou heenwandelen. Cor van Steyn en John van Dijk misten voor open doel, terwijl keeper Speel schoten van Datema en V. d. Broek op het nippertje wist te verwerken. Bernardus krabbel de echter goed terug en ging het accent op de aanval leggen. Doelman Willemse keerde met élan inzetten van Theo van Goozen en Bart de Roo, maar na rust nam Foreholte de lei ding, toen Jan van Schooten een corner van Leo van Reste ren achter Gidi Speel werkte. Toen John van Dijk met een onhoudbare zoever 2-0 liet aan tekenen, leek de zaak bekeken. Bernardus gooide er echter een schepje boven op en scoorde tien minuten voor tijd tegen toen Adri van Kampen uit een vrije schop onhoudbaar in schoot. In de spannende slotfa se wist een met man-en macht verdedigend Foreholte zich nog net staande te houden. VVSB profiteerde via een 1-3-ze- ge bij Altior uitstekend van de off-day van leider Van Nispen. In de eerste helft had WSB het treffen ruimschoots in haar voordeel kunnen beslissen, maar Altior-keeper V. d. Jagt vormde een onoverkomelijke hinderpaal voor de paarshem- den. Toch wist WSB via een kopbal van Frits de Reus een 0-1 voorsprong te nemen. Ook na rust kregen de bezoekers handenvol kansen opgediend. Uit een van die mogelijkheden scoorde Hans Heemskerk dan ook het tweede doelpunt Toen kwam de ommekeer. Een ver beten terugvechtend Altior hal veerde na een half uur via Kees v. d. Boogaard de achterstand en in het laatste kwartier werd een leeggéspeeld WSB bijna onder de voet gelopen. Met veel moeite en pijn hielden de Noordwijkerhouters zich echter op de been en een minuut voor tijd was het Joop Oostdam, die aan alle onzekerheden een halt toeriep: 1-3. SJZ is helemaal van slag af. Te gen UDO incasseerde men de derde nederlaag in successie: 1-2. Een volledig UDO gaf ge durende het gehele duel de toon aan. en de zege van de Oegst- geestenaren was dan ook volko men verdiend. Toen een vrije schop van Wil Oudshoorn van richting werd veranderd, bete kende dat een 0-1 voorsprong voor de bezoekers, die vlak na de hervatting door Peter Werk hoven tot 0-2 werd uitgebouwd. Moeiteloos ving de UDO-achter- hoede alle goedbedoelde pogin gen van SJZ op. Pas twee mi nuten voor het eindsignaal kwam SJZ aan het tegendoel punt Dik van Leeuwen omzeil de op slimme manier de buiten spelval en gaf UDO-goalie Heemskerk met een fraaie lob geen kans. Daarbij bleef het. hoewel Wim Bos en Wilbert Witteman de krans kregen om de score nog te veranderen. Hillegom stoomwalste met 5-1 over het zwakke ASC heen. Al voor rust dreef Hillegom ASC tot in het eigen strafschopge bied terug, maar met veel kunst en vliegwerk hield ASC het sco rebord tot aan de rust schoon. Na de hervatting was het al spoedig afgelopen met de rood zwarten. Rinus v. d. Schrier, Ton Peters, André Schrama en invaller Johan van Dijk -de laatste scoorde tweemaal- zet ten Hillegom in vlot tempo op een 5-0 voorsprong. Dat Wim Nieuwenburg daarna met een overigens zeer fraai doelpunt tegenscoorde, was slechts van statistisch belang. Een zware nederlaag van ASC, dat nu wel hard zal moeten aanpoten om het degradatiegevaar te pare- Rijpwetering wees afdeiings-kan- didaat VTL pas op het aller laatste moment met 3-2 terug. Toch had VTL meer verdiend dan een nederlaag. Weliswaar speelde Rijpwetenng wat ver zorgder. maar VTL gooide hier een aanzienlijke portie vecht lust en inzet tegenaan. Bij rust had Rijpwetering via een doel punt van Hans v Rijswijk uit een vrije schop met 1-0 de lei ding. Met een grandioos schot van Witteman voerde de Rip pers de stand op, maar hierna was het VTL, dat het initiatief over nam Via een uithaal van André Hansen werd het na een half uur 2-1 en toen diezelfde Hansen een uiterst fraaie aan val over links met een lob over doelman Borst afrondde, leek een gelijkspel het resultaat van dit aantrekkelijke duel te wor den. In de laatste minuut echter was het de voor Zoetemelk in gevallen Jan Brugman, die Rijpweterings zege binnenhaal de. Tegen het bezoekende Steeds Voorwaarts kwam Alphen niet verder dan een wat teleurstel lend 1-1-gelijk spel. Voor rust kreeg Alphen legio kansen om het vijandelijk bolwerk te slechten, maar zoals gewoonlijk lieten de Alphense schutters het weer volkomen afweten. Er moest zelfs een penalty aan te pias komen om Alphen aan een 1-0 voorsprong bij rust te hel pen. Gerrrit van Geen had van af de elf meter geen moeite. Na de pauze klapte het Alphense spel als een kaartenhuis in el kaar, en een doelpunt was dan ook een kwestie van tijd. Ge lukkig voor de thuisclub had den ook de voorwaartsen van Steeds Voorwaarts het vizier niet op scherp staan en bleef het bij één tegendoelpunt. De eerste twintig minuten van het belangrijke duel tegen Archipel verliep voor SJC gesmeerd, maar daarna was het flink mis. Via een 0-1 ruststand liepen de Hagenaars zeer soepiel door naar een zeer verdiende 0-3- overwinning. Toch liet die ne derlaag zich in het begin niet aanzien. Jos v. d. Berg en Henk Heemskerk verschenen keer op keer vrij voor de Haagse kee per, maar tot scoren konden zij niet komen. Toen SJC in de tweede helft alles op de aanval gooide, liep dat helemaal ver keerd af. Met levensgevaarlijke counters liep Archipel in de slotfase moeiteloos over een schotloos SJC heen. DOCOS kan alle promotiehoop voorgoed op de lange baan schuiven, want medegegadigde Spoorwijk gaf de roodwitten een pak slaag van maar liefst 7-2. Alleen in de eerste helft bood DOCOS nog tegenstand van betekenis. Ratsma zette de thuisclub op 1-0, maar invaller Peter v. d. Kooy maakte met een gave kopbal gelijk. Hierna liep Spoorwijk via van Rooyen, Lensink weg tot 3-1, maar in de 40e minuut rondde Jan van Polanen een serie van vijf corners een teken dat DO- COS beslist niet kansloos was af: 3-2. Na de hervatting had de DOCOS-achterhoede geen vat op de snelle Spoorwijk- voorhoede. Lensink, Van Rooyen, Bosman en Ratima tenslotte zorgden voor het de bacle: 7-2. RKNSV bood Groeneweg uit zeer goed tegenstand en haalde een volledig verdiend 1-1-gelijkspel binnen. Nadat o.a. Herman de Hertogh enkele prachtige kan sen om zeep had geholpen, was het Johan Boers, die de hele Groeneweg-verdediging om speelde en onhoudbaar voor 0-1 zorgde. Na de hervatting werd Groeneweg allengs sterker, het geen in de verdiende gelijkma ker resulteerde. - lAoviniLNiifi Officieel Oatsun-dealer voor LEIDEN e.o. Herengracht 79, t«l. 33801-20907 ROELOFARENDSVEEN e.o. Alkemadelaan 1. tel. 01713-$86€ Van onze sportredactie WASSENAAR Blauw Zwart heeft de aanslag van Lugdu num op haar koppositie kundig weten te pareren. Ondanks het gemis van Pim Westgeest, die overigens uitstekend werd ver vangen door Ton Hakkeling, toonde de Wassenaarder zich over het geheel de beste ploeg en ondanks dat men tweemaal tegen een achterstand moest aankijken kwam men even zo vele malen goed terug en fi nishte men tenslotte op een batig saldo van 4-2. Blauw Zwart-Lugdunum is de wedstrijd van de vrije trappen geworden. Niet dat deze wed strijd nu zo'n overmatig hard karakter kende, maar vrije trappen beslisten in deze wed strijd het scoreverloop volko men. Reeds in de eerste minuut was een vrije trap er de oor zaak van dat Blauw Zwart te- gi.n een 1-0 achterstand aanliep. Na een vrije trap van Lugdu num - doelman Pieterse had hands gemaakt - schoot Koos Bekooy de bal in een wirwar van benen via de paal achter doelman Pieterse. Na deze eer ste tegenvaller trok Blauw Zwart langzamerhand het ini tiatief naar zich toe. Toch zou het tot de 20e minuut duren eer Blauw Zwart langs zij zou ko men. Toen lepelde Siem van de Ham een vrije trap over de gehele Leidse verdediging, waarna de toegesnelde Hans Zandvliet voor 1-1 kon zorgen. Niet lang bleef deze stand op: het scorebord staan. Binnen vijf minuten kwam Lugdunum weer aan de positieve kant van de score. Alweer een vrije trap bracht Lugdunum aan de lei ding. Koos Bekooy liet de bal ineens in de uiterste hoek ca- romboleren. Nog voor rust zou Blauw Zwart echter ook deze achterstand nog overbruggen. Alweer een vrije trap van Siem van de Ham betekende de inlei ding voor de Wassenaarse ge lijkmaker. Weer reageerde de Leidse verdediging niet en dit maal was het Pieter Donath. die de bal hard langs doelman Erades kogelde. Nog voor rust kwam Blauw Zwart erg geluk kig aan een voorsprong. Een fraaie combinatie tussen Van Grundikum, Siem van de Ham en Tolido werd door laatstge noemde speler afgerond met een schot dat zeker voorlangs zou zijn gegaan ware het niet dat Henk de Cler de bal met zijn hoofd beroerde en de bal over de graaiende Erades werk te. Na rust alweer onmiddellijk sensatie. Blauw Zwart kwam bijna op 4-2 te staan, maar Ren van de Ham knalde buiten be reik van doelman Erades op de paal. Lugdunum kwam nog sterk terug en maakte het de Blauw Zwart verdediging moei lijk. Die verdediging wist de acties van Koos van Es. Rinus van Es en Sehildthuyzen echter goed te ontregelen. En ook de beslissende treffer van Blauw Zwart werd ingeleid door een vrije trap. Pieter Donath kopte de vrije trap van Siem van de Ham op de lat en de terugsprin gende bal werd door Ren van de Ham achter Erades gewerkt. Teylingen heeft op Scheveningen slechts halve wraak kunnen nemen. Na een pittig gespeelde partij besloten beide teams tenslotte tot een puntendeling, 1-1. Met Van Dam weer in de basisop stelling moest Teylingen aan vankelijk ver terug. Schevenin gen probeerde meteen in het begin al de zaak te forceren en, nadat Hoogenboom een foutje had begaan en Lamens doel man Van der Vlugt kansloos liet, leken de bezoekers in hun opzet te slagen. Maar langza merhand nam Teylingen het initiatief over. Er werd door de Sassenheimers keihard ge werkt, maar pas in de tweede helft zouden zij daar vruchten van plukken. Eerst had Hennie Zoet nog gemist, maar na een schot op de paal van Van Voel en. een inzet van Van der Berg en een knal van Zoet, wist Wit teman doelman Brandt te pas seren. Ondanks een hevig of fensief lukte het Teylingen niet de volle buit binnen te halen. Randstad Sport zit in dc malaise. Ditmaal moesten de Voorscho tenaren de eer aan Texas laten, 2-1. Randstad kwam gehandicapt aan de start en het wegvallen van de middenvelders Lamberts, Van Luyk en stopper Sival speelde de ploeg zeker parten De anders zo gevaarlijke aan val werd deze keer te weinig gesteund en de thuisclub profi teerde daar goed van Met veel inzet voetballend drukte Texas zijn tegenstander terug en na een half uur zorgde Prosman voor de openingstreffer, 1-0. Toch kwam Randstad Sport na rust nog even goed terug. Het was de actieve Loek Helder die uit een scrimmage wist te sco ren en zijn ploeg weer hoop gaf. Maar Texas bleef, vooral door bijzonder hard te werken, toch de gevaarlijkste ploeg en toen Mugge een foutje maakte was het met Randstad Sport gebeurd. Gordeau had weinig moeite om de comer af te ron den, 2-1. Toen RKAVV acht minuten voor tijd, bij de stand 1-1, een penal ty tegen kreeg leek de strijd gestreden. Maar het venijn zat voor Verburch ditmaal in de staart, want vijf minuten later toonde RKAVV door twee goals en een schot op de lat aan, dat de wedstrijd pas voor bij U als het laatste fluitsig naal is geklonken. Verburch begon goed, want na drie minuten lag dc eerste tref fer al in het net Ondanks goe de acties van Bolleboom en Van der Meer kon RKAW niet langszij komen in die eerste helft. Maar vlak na rust lukte het opeens wel en het was Rob van der Meer die voor het doel punt tekende. In de laatste tien minuten van deze bikkelharde wedstrijd toonde RKAVV zich van zijn allerbeste zijde. Nadat de ploeg acht minuten voor tijd was geconfronteerd met een achterstand, wisten de Leid- schendammers in de allerlaat ste fase door Van Dorp en we derom Van der Meer nog voor bij de gedesillusioneerde West landers te komen. Een fraaie prestatie. Van onze sportredactie LEIDEN Koploper LDWS heeft een bijsonder moeizame zege behaald op IIVV 2I. Omdat concurrent ONA gelijk speelde liep LDWS toch weer een punt uit, LDWS heeft de handen vol gehad aan het strijdlustig spelende HW. De Hagenaars vertoefden bijna tachtig minuten op de helft van LDWS en vooral na rust kon Wim Visser zijn doel slechts met kunst en vliegwerk schoonhouden. Na een afge keurd doelpunt van HW er zou geroepen zijn kwam LDWS via- Cees de Roode op 1—0, terwijl doelman Gcbhart zich vijf minuten later verkeek op een voorzet van Matters, het geen 2—0 betekende. Na rust drong HW nog meer aan en heel LDWS moest terug Toen Meurs, die vlak voor rust wederom een treffer geannu leerd zag. na tien minuten scoorde, leek LDWS stormrijp. HW kwam enkele malen goed door. maar zag toch geen kans het nogmaals te vinden. LDWS wel, maar ook de treffer van Van Weerloe kon geen genade vinden in de ogen van arbiter Gudde. Wat gelukkig strompel de LDWS over de eindstreep. Llsse heeft ook nu weer meer moeite gehad met zichzelf, dan met tegenstander ESDO. N» een te harde wedstrijd prijkte er tenslotte 1—1 op het bord Maar Lisse had wel vijf open kansen zomaar laten liggen. ESDO begon erg goed en nn een schot op de paal verkeek Zon- nevelt zich, hetgeen Lisse tegen een vlot tot stand gekomen 1 —0 achterstand deed aankijken. Maar toen minuten later was het al 11, toen Har van der Zwet een vloeiende Lisse aun- val besloot met een nauwkeurig gericht schot. Daarna was ES- DO nergens meer en bepaalde Lisse het spel. Zonder resultaat evenwel, want hoewel Van Beek, Opdam, Van der Zwet en nogmaals Van Beek vrij voor de ESDO-doelman verschenen, slaagde geen van hen erin om te scoren. Lisse miste teveel kansen. Bodegraven heeft een uitsteken de prestatie geleverd door G8V met 0—1 de baas te blij ven. GSV begon aanvankelijk erg sterk, maar keeper Stlkke- lorum verdedigde zijn doel met verve. Zo stopte hij ondermeer de doorgebroken Stekenburg zeer fraai af. Toen het tempo van GSV zakte, nam Bodegraven het Initiatief over en doelman Hacco had al het geluk van de wereld toen hij driemaal achtereen wist te redden. Na een half uur bpende Bodegraven de scoren door Van Winkel die rijn kans verzil- verse. In de tweede helft kreeg Bodegraven nog enkele goed* kansen, maar Blonk en Van Winkel misten. GSV ontketende nog een offensief, maar kwam toch niet aan goals toe.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13