Allerlei(ds) Vijftien mille voor plan Noord Voor een ton sierraden geroofd in Leiderdorp (Huurweigeraars De Eendracht bedreigd met huisuitzetting Adviesraad voor de Binnenstad en Culturele Raad tegen nieuwbouw C&A Breestraat DEZE WEEK IN DE LEIDSE BIOSCOPEN Pim de la Parra laat in [in nachten njn heel wat gebeuren [VRIJDAG 31 JANUARI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Leiden De bewoners van vooroorlogse woningen van woningbouwvereniging De 1 Eendracht die hebben ge- 1 weigerd de huurverhoging per 1 januari te betalen, is met ingang van maart de huurt opgezegd. In een schrijven dat zij hier over hebben ontvangen van gemeentebewaarder Th. v.d. Heijden is daarbij de restrictie gemaakt dat de huuropzegging als niet ge daan kan worden be schouwd, indien de huur verhoging vóór 15 februari alsnog wordt voldaan. Huurders die dit blijven wei geren zullen voor de rechter worden gedagvaard. Als hij vindt dat zij zich aan wan betaling schuldig maken, kan tenslotte tot uitzetting worden overgegaan. 1 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii Van een onzer verslaggevers Leiden Op 4 februari heeft een gesprek plaats tussen de ge meente, het rijk en het wijkcol- lectief Plan Noord over de toe kenning van een experimentele CRM-subsidie van 15.000 voor samenlevingsopbouw in het Noorderkwartier. Dat overleg zal handelen over de activiteiten en initiatieven die onder werking van het experi ment worden gebracht. Aanvankelijk stelde CRM zich voor de besteding van dit be drag geheel of vrijwel geheel in handen te leggen van het wijk- kollektief Plan Noord. Wethou der Tesselaar heeft hiertegen evenwel bezwaar gemaakt om- dat het collectief geen represen- deze zienswijze eens. Ook deze tatieve vertegenwoordiging van commissie stemde er mee in. de wijk vormt. Naar hij giste- Wethouder Tesselaar is wèl van ren in een vergadering van de mening dat een eventueel aan gemeenteraadscommissie voor te trekken opbouwfunctionaris samenlevingsopbouw meedeel- in dienst moet komen van het de, is het kollektief zelf het met wijkkollektief. Illlllllllllllllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH LEIDEN Zowel de Adviesraad voor de Binnenstad als de Culturele Raad heeft een negatief advies uitgebracht aan het college van B W inzake de nieuwbouwplannen van C 'A aan de Breestraat. Beide raden zijn van mening dat opnieuw een onherstelbare schade aan het historisch unieke karakter van Leiden dreigt te worden toegebracht. Ze zijn bovendien bevreesd, dat de„verborgen groen long die de tuinen achter de Breestraat vormen en die voor de leefbaarheid van Leiden essentieel is, plaats zal moeten maken voor een zuurstofloos stenen hart" Men dringt er bij het gemeentebestuur op aan het onderzoek naar alterna tieve vestigingsmogelijkheden voort te zetten. Als sugge sties worden in dit verband gedaan de Ir. Driessenstraat en de Garenmarkt Deze laatste mogelijkheid werd gisteravond ook geopperd tijdens een diskussie-avond over de C A plannen in het Praethuys tussen CDA-raadslid Van Zijp, bewoners van de Pieterswijk en leden van de vereniging Oud Leiden. Tijdens de discussies werd de heer Van Zijp als verdediger van de C A-plahnen het vuur zeer na aan de schoenen gelegd. Volgens hem zou een van de grootste toeristische trekpleis ters juist het winkelgebied van de stad zijn en zou C A in dit verband een trekkende functie vervullen. Door vele aanwezigen werd deze stelling fel bestreden, door er de nadruk op te leggen, dat juist het historisch beleid en de monumenten de winkelfunctie ondersteunen en niet anders om. De heer van Zijp bleef er echter bij, dat men zeker in een ontwikkeling naar meer wandelgebieden in Leiden meer heeft aan winkels dan aan gesloten monumenten. Bovendien vroeg hij zich af wat voor aandacht de gemiddel de Leidenaar heeft voor dat ene geveltje aan de Breestraat, waar hij achteloos voorbij rijdt. Met deze opmerking haalde Van Zijp zich de woede van de aanwezigen op de hals, die betoogden, dat men maar één keer kan slopen. „Wat weg is komt nooit meer terug, zo stelde men. Economisch belang Bijzonder veel nadruk legde Van Zijp op het economisch belang van C&A voor de binnenstad. Ook hierop hadden zijn opponenten echter hun weerwoord klaar. Pieterswijkbe- woner B. D. Oosterman (beter bekend als wethouder voor culturele en maatschappelijke aangelegenheden) gaf de aan wezigen de verzekering dat C A er niet over denkt Leiden te verlaten, zoals hem meerdere malen van bevoegde zijde zou zijn medegedeeld. Reaktie van WD-raadslis Langerak hierop: „Als u zegt dat C&A niet weggaat uit Leiden, dan vind ik het waanzin om dit gebouw op te offeren". Overigens is het laatste woord over het al dan niet handhaven van het monument Gulden Vlies-tuin-koetshuis op de voor lopige monumentenlijst niet aan de gemeenteraad, maar aan de Minister van crm. Volgende week maandag xal de raad slechts een advies aan deze minister opstellen, wat hij echter rustig naast zich neer kan leggen. Daarna is er dan nog eens de mogelijkheid van beroep, waaraan ook al hier en daar wordt gedacht: het laatste woord hierover is dan ook zeker nog niet gesproken. De juwelierszaak aan de Laan van Oudenzorg. FLATBEWONERS KEKEN TOE Van e r verslaggevers Leiderdorp - Bij juwelier J. J. de Jonge aan de Laan van Ouden- zorg in Leiderdorp is in de nacht van woensdag op donder dag voor een ton aan sierraden gestolen. De daders hebben eerst geprobeerd de deur van de dagwinkel met een koevoet open te breken. Toen dat niet lukte rukten ze een paaltje weg bij de boom die voor het pand staat en sloegen daarmee de winkelruit in. Onmiddellijk daarop trad de alarminstallatie in werking. De rovers drongen desondanks de winkel binnen en haalden laden vol ringen, broches, armbanden en horlo- Juwelier voor derde keer slachtoffer van inbraak ges weg. Volgens de Leider- dorpse politie sloegen de da ders in nog geen twintig secon den hun slag. Gealarmeerd door de sirene heb ben tal van flatbewoners van achter de ramen de rovers hun gang zien gaan. De heer De Jonge enigszins verbitterd: „En niemand haalde het in zijn hoofd hen iets in de weg te leggen. Al had men maar bloempot naar beneden gooid". Het is de Leiderdorpse politie niet bekend hoeveel bij de roof betrokken zijn ge weest. Ook is er geen signale ment bekend van de auto waar mee ze er vandoor zijn gegaan. Een woordvoerder van de Lei derdorpse politie: „Getuigen hebben zoveel gezien, dat wij er niets aan hebben". De heer De Jonge zit vijf jaar aan de Laan van Oudenzorg. Hij is nu voor de derde keer het slachtoffer geworden van een inbraak. De Leiderdorpse juwe lier is verzekerd. LTS Roelofarendsveen houdt ,,open huis" Woensdagavond a.s. houdt de Technische School voor de Veens treek Alkemadelaan 17, ingang Rembrandt van Rijnsin gel. van 18.30 tot 21.00 uur open huis. De school staat dan open voor een ieder die belangstel ling heeft voor het technische onderwijs. Een bezoek aan de school is dan vooral aan te bevelen voor ouders van leer lingen uit de zesde klas van de basisscholen. De leerlingen vol gen dan normaal de lessen; er wordt voorlichting gegeven over mogelijkheden bij het be roepsonderwijs; inlichtingen over studietoelagen; mogelijk heid tot inschrijving van nieu we leerlingen; bezichtiging van werkstukken; voorlichting door de heer P. Raumann, jeugdcon- sulent van het Gewestelijk Ar beidsbureau te Alphen aan de Rijn over beroepskeuze en werkgelegenheid; en tenslotte voorlichting door de heer P. A. Jacobs, consulent van het leer lingenwezen over vakopleiding na de LTS. PSP wil hardere opstelling tegenover Leids college Van een onzer verslaggevers LEIDEN De PSP wil zich gevallen van meningsverschil met het college van b. en w. voortaan harder opstellen in de gemeenteraad. De Leidse Pacifistisch Socialisten hebben zich hiervoor gisteren uitgesproken tijdens een leden vergadering. Ook D'66 en de PPR moeten volgens de PSP een minder „lieve" houding te genover het college De partij zal hierop bij haar twee partners aandringen een volgende maand te houden vergadering. Van een opzegging door de PSP van het vertrou wen in b. en w. is het gister avond niet gekomen. Hiervan is de afgelopen week sprake ge weest in verband met de C&A- kwestie en de brief die het col lege heeft gestuurd aan huur weigeraars in De Kooi. AARLANDERVEEN De uit voering „Die Rare Familie", van de toneelvereniging „De Plankenridders" is wegens ziek te van enige spelers uitgesteld tot vrijdag 14 februari a het Dorpshuis; aanvang 20.00 uur. Bromfietsdieven Dia-avond Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Twee Leidse broertjes (14-15) zijn woensdagavond op de Rijns- burgersingel door de politie aangehouden. Zij liepen daar met een bromfiets en konden in eerste instantie niet vertellen waar deze vandaan kwam. Op het bureau gaven ze toe hem op het Stationsplein te hebben ge stolen. De jongens zijn nog de zelfde avond op vrije voet ge steld. Midden Oosten-avond In het Rijksherbarium aan de Schelpenkade 6 is er woensdag avond 19 februari een dia avond, georganiseerd door de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en plantkunde. Dia's kunnen tot 13 februari worden inge stuurd bij de heer A. Wetselaar, Vijf Meilaan 37. Bejaardenbal Morgenmiddag is het door De Hutspotten georganiseerde be jaardenbal in de Stadsgehoor zaal. Aan dit festijn werken mee het Trio Henny Langeveld, Rita Corita, De Bierkouwers. Midi en Maxi. Wim Devilee en uiteraard de Hutspotten. Aan vang 14 uur, de zaal gaat open om 13.15 uur. In het Politiek Café van Augusti- nus. Rapenburg 24, is er aan staande woensdag een zgn Midden Oosten-avond. Er zul len vertegenwoordigers aanwe zig zijn van zowel de Werk groep Israël als van het Palesti- na-comité. Aanvang 20.00 uur. u0uday Inn start binnenkort projekt, dat als doel heeft de samenwerking tussen diverse bedrijven in en om Leiden te bevorderen. Holliday Inn gaat daarvoor een voor deze omge ving unieke procedure volgen. De bedrijven en instellingen, die aan deze campagne willen meewerken, krijgen in de foyer een informatiebord ter beschik king en kunnen ook een stand met produkten plaatsen. Verder zal het bedrijf bij de bezoekers onder de aandacht worden ge bracht door kaartjes op de ta feltjes in het restaurant en via de grote lichtbak aan de oprij laan van het motel. Bovendien zullen de dagschotels namen dragen, die verband houden met het bedrijf. De Leidse VW opent op woensdag 5 februari de rij. brant: deken L. van Noort, the- ma: Zonder lichaam zijn we nergens. Aanvang 19.00 uur. we» Burgerlijke stand Kerkhof Tianon: Breestraat 31, tel. 23875: „Mijn nachten met Suzanni Zondags 14.15, 16.30, 19.00 en 21.15 Lord's Folks Holiday Inn Zaterdag verleent de jongeren groep The Lords -Folks mede werking aan een eucharistievie ring in de Antoniuskerk. Cele- Dinsdagmorgen a.s. is er in de kapel aan het Zijlpoort-kerkhof een H. Mis voor de overledenen. Aanvang 9 uur. Leidse bioscopen Luxor: Stationsweg 19, tel 21239: ..Chinatown" 18 jr. Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.30 uur. Zondags: 14.00, 16.30. 19.00 en 21.30 uur Camera: Hogowoerd 49. tel. 24919: „Amarcord" 18 jr Dagelijks: 19 00 en 21.30 uur Zondags 14.00. 16 15. 19 00 en 21.30 uur Nachtv „Wood stock" 18 jr Vrijdag en zaterdag avond om 24 00 uur Kindermatinee ..Laurel en Hardy" a.l. woensdag en zaterdag om 14 30 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210: „Ma rieke van Nieumeghen" 18 jr. Dage lijks 14 30. 19 00 en 21 15 uur Zon dags 14 30. 16 45. 19 00 en 21 15 uur Ltdo: Steenstraat 39. tel. 24130 ..The ith the golden gun" 14 jr.. de Dagelijk Wo, •rstraat 52. tel. 25414: slipje is gestolen" 18 rn zondags 19 00 en er mat mee „Goffy, de e Spelei 14.30 i Nachtv. i Ingrn en H Olgai Either Alida d v A. van der Melj-J v der Pla»: Rogier zn v E A. van <1 Velde-J. H Koek. Aitnd MargrcU d v E Donk-A M G. Eaaer Overleden: Mcreni 1934 echt* v D. van Arkel, J 188» vrouw. A C. Dekker 1809 wed t Leidse agenda CO echtg. v J. J Wal „Stewardessenrapport" 18 jr. Vrij- Gehuwd: J Stouten en M H Brandt; D. H. c0 d LT.;, M E Jan.cn; M C Noort en W s Weizen; Z JaV.han en M C Horrce. F Groenendijk en A M Mantel, J H Vrijdag 31 januari van Oortwaard en M J M Klein. G. Stadsgehoorzaal Jubileumconcert Trnllado Murtoe en B van der Renden. Led, Pol,.,- Muriek C.»Uohop. c Nop„. aanvang uur gooy cn J C. M P.ecte. J J de Brx Slafleu; J P. H Dolhatn Stedelijk Gym afscheid clav Groenoordhal Baars en P. Ligt voet. .laan 15. wang 13 EdeWt.. Mioch. J Dreef en A J Ouwehand, E Jocldag St. Agnes Evert en A. E van der Vijver. L. F ■ane 9 30 Goddiln en R. Slolker. J de Mom K A J. M -e - nieuwste James Bond film. s 14 30. 19 00 en 21 15 uur 14.30. 16.45. 19 00 en 21.15 u LAK foyer Levendaal 150. opening tentoonstelling Japanse theaterpren- Let.nardu:huf> - Haagweg. jaarverga dering De Bataven, aanvang 20.30 Augustinus - Rapenburg 24. jazzcon cert Hot House, aanvang 22 uur SOS-Trlefonische Hulpdienst: TeT. 25202. Bakker. J Kleppe en M H. U1J4; Kruis en J H Reijnder*; R Langkr en E. C Verapyck Mynssen. C J I veer en G J Witlems; J A van der Gemaat: E J Moonen en M Abspoel. B M T Adam; J Tumhof dc V Planje; F Zaalberg en M S van der Eist, J Zandvliet rn J de Wolf. E. Zwi M van der Linden. LEIDEN - Filmliefhebbers komen de laatste weken in Leiden uitstekend aan hun trekken. Er draait nogal wat kwaliteit Luxor polongeert Roman Polanski's „Chinatown" met Jack Nicholson en Faye Dunnaway. Studio toont Jos Stelling's „Mariken van Nicmeghen", in Lido. Roger Moore als 007 in „the man with the golden gun", in Rex een film met de veel (of weinig) zeggende titel „Hoera mijn slipje is gestolen" en in Camera tenslotte do moestra Frcderico Felini met zijn nu al onvergetelijke film „Amarcord". In hetzelfde theater draait trouwens „Woodstock" op vrijdag en zaterdag in de naehtvoorstelling. Je kunt van de film „Mijn nachten met Susan, Olga, Albert, Julie, Plet on Sandra" zeggen wat je wilt, Pim de la Parra en Wim Verstappen lappen het 'm toch maar om minstens twee speelfilms per jaar kant en klaar af te leveren. Hun continuproduktie werpt ook duidelijk vruchten af, want bij elke film van het duo constateer je weer, dat ze In technisch opzicht weer Iets vooruit zijn gegaan, al blijft voor dit tweetal de weg naar het onbetwiste meesterwerk lang, omdat - en ook nu weer is dit het geval - het scenario zwak blijft en men kennelijk voor de opnamen zijn begon nen geen geld wil uitgeven aan auteursrechten. In zoverre is dc „doe het zeiver" Pim de la Parra met „Mijn nachten met Susan etc." weer een stapje vooruit gegnnn omdat er in deze film, in tegenstelling tot „Frank en Eva" die net zo eindigde als hij begon, iets gebeurt met de personages. Ze zijn aan het slot niet meer dezelfde als toen het begon. Sterker nog, vier zijn er dood. Twee naakt levend verbrand in een schuurtje, twee dood in een luie stoel zonnend op een terrasje. Commune Pim de la Parra's sex en suspense mystery thriller - zoals hij het zelf noemt - speelt zich af in een commune aan de voet van een dijk, in een boerderijtje ergens in Noord Holland. Het fotomodel Susan (WUleke van Ammclrooy) heeft zich daar teruggetrokken „uit de beschaving" en achtereenvolgens 'n schuwe gluurder Albert, twoe oversexte dolle mir.a's en een dromerig meisje in huis genomen. Rond de boerderij zwerft een geestelijk gestoorde vrouw, die Piet genoemd wordt. Wie daarin gelooft kan zijn gang gaan. De dolle mina's vermoorden al liftend een Amerikaanse auto mobilist en vlak daarop arriveert een doodnormale jonge man om de hoofdbewoonster Susan mee naar Menton te nemen. Voor zij daartoe besluit gebeuren er verschrikkelijke dingen, die je in het lieflijke Noord-Hollandse landschap met voor mogelijk zou houden. Pim de la Parra weet de spanning aardig op te voeren, daarbij gehandicapt door de twee gekke blote meiden Franulka Heyermans en Marje da Heer, die zo'n beetje naakt dollen voor de camera maar eerst eens-'n plaatsje moesten probe ren te veroveren in een amateur toneelgroep. Willeke van Ammclrooy ontpopt zich - zonder onnodig bloot - tot een bruikbaar en zeer fotogeniek actrice, die een betere kans verdient. Naar verluidt is George Sluizer daar nu mee bezig. Ontdekking De ontdekking van de film is ongetwijfeld Nelly Frijda als de geestelijk gestoorde Piet. Een wraakgodin zonder dialoog. Nelly Frijda zelf over deze rol: „Ik ga nooit naar Nederland se films. Ik heb eens 'n klein rolletje gespeeld in Pim's „Rubia's jungle" en toen hij me een dag voor de opnamen begonnen voor deze rol vroeg heb ik dat aanbod geaccep teerd omdat ik wist. dat het met Pim prettig werken is. Je kunt iedere draaidag met je eigen ideeën over de rol aankomen zonder dat hij ze meteen met een minachtend gebaar verwerpt. Nu zie ik ook wat de eerste opnamen waren en wat ik later deed. Dat malle loopje kwam er pas later in, maar omdat Pim elke scene zo ongeveer maar een keer overschiet, kan je daar later niks meer aan veranderen. Mijn dochtertje van zeven is overigens erg boos op Pim omdat hij mama zo lelijk heeft gemaakt. Die twee meiden die mij zo pesten in de film kan ze wel vermoorden. Ze heeft ze na het zien van de film ook flink op z'n jordaans uitgescholden". „Gek he. toen ze de film zag heb ik bij iedere moord mijn hand voor haar ogen gehouden. Het deed haar veel minder dan het feit dat die twee grieten een teerkwast in m'n gezicht duwden." Zo lie je meer weer hoe Pim de lo Paria'. Mijn nachten met Susan, Olga, Albert. Julie. Piet en Sandra' op iedere toe- schouwer toch weer anders afkomt.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3