Kunstri j centrum en ij shockeyschool nieuwe zomerdoelen van De Uithof Dit seizoen blijft tekort ver onder de verwachtingen Hells Angles verstoren concert van Doobie Bros Schuttenhelm treedt af DEN HAAG Drie jaar na de officiële opening beantwoordt het schaatspaleis De Uithof, als tref punt voor ijsplezier in de winter, aan de verwachtin gen. De toeloop is dit jaar waarschijnlijk met vijf en dertig procent omhoog gegaan en in maart zal de 300.000ste bezoeker verwelkomd worden. Dat is een record voor De Uithof. Toch is het idee ook 's zomers een bestemming voor het miljoenencomplex te vinden (door popfestivals e.d. op de agenda te plaatsen) slecht uitgepakt. Evenementen van allure kregen tot nu toe geen voet aan de grond. En dat rechtvaardigt toch wel de conclusie dat De Uithof prestigeobject van tien miljoen van de gemeente Den Haag nog steeds op halve kracht functioneert. Binnen enkele weken zal daar iets aan gedaan worden. De Ui thof wil niet weer een „strop" lijden en lanceert ambitieuze initiatieven om de zomer goed door te komen. Directeur Jan Klok: „De filosofie achter de Uithof is veranderd. We hebben het vorige seizoen, anderhalve maand lang, geprobeerd om an dere festiviteiten naar Den Haag te halen. Hoewel we daar bij van de intentie uitgingen als de Uithof iets brengt moet het iets goeds zijn, zeiden alleim- pressario's, bij wie we aanklop ten: oké dat kan maar wat beta len jullie vooruit. Vijf en twintig mille was het minimum, onge veer. Dat risico was voor het bestuur van de stichting onver antwoord". Deze teleurstelling werkte diep na. Stemmen in het stichtings bestuur opperden al voorzichtig het idee de tent 's zomers dan maar te sluiten. Temeer omdat de akoestiek van de hal en de ontvolking van Den Haag ook allerminst gunstige factoren waren. Maar het kwam nog niet De directie heeft het licht op groen gezet voor een ander ver trekpunt. De Uithof blijft 's zo mers als schaats- sportcentrum open. In de herfst van 1974 kreeg deze nieuwe benadering al gestalte. Luid toegejuicht door het tegen de bewegingsar moede strijdende ministerie van CRM werd toen een modern tennispark (vijf banen) aange legd, waarvan de kosten tweee- neenhalve ton bedroegen. Er be staat goede hoop, dat de wijk rondom De Uithof deze vorm van reactie zal ontdekken. Bin nen een paar jaar moet het ten nispark dan exploitabel zijn. Klok: „De gemeente wil aan dit project een betekenis voor de wijk geven. Daarom zoeken we nog naar een goede club". Ook voor de inmiddels al te klein gebleken binnenbaan van De Uithof werd een verbeterde opzet gemaakt. Daarbij mikt de directie op twee vertrekpunten: de uitbouw van de bijna de hele zomer openblijvende ijshal tot een internationaal kunstrijcen- trum en de oprichting van een nationale ijshockeyschool. Voor beide ambitieuze plannen ver keert De Uithof in de gunstige omstandigheid op Ockenburgh, eventueel tegen een gereduceer de prijs, over het modernste jeugdhotel van Europa te kun nen beschikken. Probleem Hoewel directeur Klok er nu al zijn gedachten over wil prijsge ven zijn de onderhandelingen daarover nog niet in een afge rond stadium. Het overleg over het kunstrijcentrum lijkt mo menteel vast te zitten op de vraag: Wie kan het project en tameren? Directeur Klok ziet nu ook het zomerseizoen zonnig in. Zij spreekt internationaal aan, voelt er zelf ook veel voor, maar tobt met de moeilijkheid niet over de vereiste papieren te be- schikken. Toch geen beletsel voor Klok om te concluderen: „Maar als zij zou willen kan zij het project aan". De Tsjech Kollenko uit Heeren veen, die anders met o.a. een groepje Zweedse kinderen naar het Zuiden afzakt, staat op no minatie als trainer in dienst te treden. Klok: „Het kunstrijwe- reldje is zeer apart Kleine de tails kunnen vaak van beslissen de invloed op het totale project zijn. Daarom studeren we er nog steeds op". Vraag van be- iang voor De Uithof is verder in hoeverre de schaatsbond ook mede-verantwoordelijk wil zijn. Of anders gezegd: Welk finan cieel risico zij wil dragen. De besprekingen daarover zijn nog steeds gaande. Wil de directie van De Uithof het kunstrijcentrum program meren in de maanden april, mei en juni, de resterende twee maanden wil zij de binnenbaan r een, in samen werking met de NIJB op te zetten ijshockeyschool. Dat is een plan wat HIJS-Intervam de bespeler van de Uithof zeer welgevallig zal zijn omdat het de jeugd een steeds belang rijkere functie toedenkt. Maar vergis u niet: een ijshockey school zal geen puur Haagse zaak worden. De directie van De Uithof heeft zeer duidelijk het plan een onderkomen voor heel Nederland te creëren. Het nog steeds bezig zijnde overleg met het bestuur van de NIJB handelt over de vraag of De Uithof naar een ijshockeyschool moet toewerken of naar een aantal trainingskampen. De eer ste opzet is namelijk niet subsi diabel, de tweede wel. Althans wordt verondersteld. Contacten met docenten in Zweden en Ts- jecho-Slowakijë zijn al gelegd. De betere voorbereiding van de .zomers" in De Uithof wettigen een zonniger verwachtings beeld. Directeur Klok schermde al eerder met sterk gestegen Ard Schenk wuift naar de bomvolle tribunes. De enige keer dat De Uithof dit beleefde was bij het optreden van ISSL-profs. cijfers over het bezoek. Hij doet het weer met de balansen van de laatste drie jaar. „Er zit een hoopvolle groei in. Het eerste jaar van De Uithof (1972-1973) resulteerde het tekort in twee en een halve ton. Een jaar later bedroeg het verlies drie ton, vanwege vooral de problemen met de buitenbaan. En dit sei zoen was een negatief van 245.000,- begroot". Niet zonder trots stelt de heer Klok: ,JDat we quitte spelen kan ik nog niet zeggen. Maar dat we ver onder dat bedrag komen staat nagenoeg vast". Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Wilhelmus Theo doms zv. J. G. Kraan en M. H. A. Meeuwenoord; Michael Anthonie zv C. G Betgen en J. van der Weijden; Ronald Jasper zv. D. W. Taal en S Boers; Robin zv P. van Erkel en S. J. M. A. Rol; Johan zv. A. H. Pas- schier en A. Hogewoning: Jacoba Constantia dv. E. van der Pol en C Guijt; Richard zv. N. J. Tettero en O. E. de Beauvesère; Eveline dv. F. Wagemans en A. Brouwer; Timothy Jan Godfried zv. G. W P. Brandsen en E. Bergsma; Ilona Margrietha dv. P. J. Molenaar en M. van der Vos; Leonardus Petrus zv. A. J. M. van Ruiten en C. J. M. Teeuwen; Nata- scha Celesta dv. A. E. Riep en M. M. Zuurmond; Ellen dv. S. L. Rusche en W. S. Bernard; Joris Antoni Johannes zv. A. M. Zandbergen A. M. T. M. van der Lans; Daniëlle Maria dv. H. J. M. Dubbeldeman en M. J. Rodewijk; Willem Martin zv W. Beijer en A. Lepelaar; Dirk Jan zv. R. P. M. van Kints en J. H. M. Wannet. Overleden: W. G. Wiesmeijer. geb. 15 april 1894, echtgenoot van C. C. Brussee; A. Groenewegen, geb. 8 mei 1940, echtgenoot van E. J. van Del den; H. Cohen Rodrigues, geb. 9 mrt 1912, echtgenoot van C. van Hoorn; L. J. van der Mark. geb. 16 jul 1893, vrouw, gehuwd geweest met C. Kors- man; M. van der Nagel, geb. 3 mrt 1895, echtgenote van L. Verhaar; H. van Weizen, geb. 12 mrt 1893, echtge noot van A. A. Harthoorn; M. Schi- paanboord, geb. 15 sep 1909, echtge note van T. Herruer; M. van der Reijden. geb. 3 nov 1896, vrouw, gehuwd geweest met A. M le Mair; A. van der Kaaij, geb. 10 aug 1882, geh. geweest met C. ter Beest; W. Jonker, geb. 26 apr 1895, echtgenoot van J. van der Wiel; H. A. den Hollander, geb. 22 jul 1910, echtge noot van C. J. de Langen; D. de Ruiter, geb. 26 jul 1902, echtgenoot van C. van Driel; M. A. Ros, geb. 27 mrt 1910, echtgenote van J. W. Prins; H. M. Markusse, geb. 3 okt 1884. echtgenoot van F Proce; E. M. Wolters, geb. 26 okt 1951, echtgenote van J. Kat; J. Brakels, geb. 6 mei 1926, echtgenoot van M. Zweistra; C. J. Feeleus, geb. 30 aug 1906, echtge noot van N. van Vugt; D. C. O. Boekhoven, geb. 19 aug 1895, echtge noot van P. M. Kruijt. Gcnoegi ;en De directie van De Uithof heeft de afgelopen drie jaar.verder de ervaring opgedaan, dat de uniformiteit van het diensten schema aan het publiek uiterst belangrijk is. Eigenlijk is dat niet verwonderlijk. Nog altijd maakt dé recreatieve rijder voor vijf en zeventig procent gebruik van de banen. Klok: „Verder geloof ik in de theorie dat mensen mensen aan trekken. Een week of wat gele den reden er, op een zondag, ongeveer zesduizend bezoekers op de buitenbaan. Met een stra lend winters zonnetje boven hun hoofd. De Uithof was toen echt een soort wintersportcentrum; een genoegen om naar te kij ken". Toch ontbreekt de „parel". Het jaarlijkse klapstuk, dat een mil joenproject als De Uithof eigen lijk waardig is. Drie jaar gele den gooide de eerste profbond voor schaatsers in Den Haag haar trossen los en ongeveer vijfentwintig duizend toeschou wers bejubelden de toen al ma tig wordende prestaties van Schenk, Verkerk, Bols en ande ren. Dat was groots. Maar dat debuut was niet alleen het eer ste, maar ook het laatste wapen feit. De Uithof werd besmet ver klaard door de I(riternational) S(kating) U(nion) en raakte in de vergetelheid, toen de profs afscheid van de wedstrijdsport namen. Auto te water bij Abbenes: één dode ABBENES De 36-jarige hotel houder J. J. Corbee uit Nieuw Vennep is gisteren om het leven gekomen, doordat hij met zijn auto bij Abbenes in de hoofd vaart is gereden. De politie ontdekte de auto met de wielen omhoog in het water liggend. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. Universiteit eert stichter Prins Willem van Oranje LEIDEN Zaterdag 8 februari is het precies vierhonderd jaar geleden dat de Leidse universiteit door Prins Willem van Oranje werd gesticht. De Leidse universiteit herdenkt deze gebeurtenis door de voorzitter van het college van bestuur en de rector magnificus die dag een krans te laten leggen bij het graf van de stichter in de Nieuwe Kerk in Delft. Voorafgaand aan de kranslegging zal prof. dr. J.N. Bakhuizen van den Brink, emeritus hoogleraar aan de Leidse universi teit, de rol van Prins Willem van Oranje bij de stichting van de universiteit belichten. Na de plechtigheid ontvangt het gemeentebestuur van Delft de deelnemers in het Prinsen hof. 's Middags hoopt prof. dr. P.J. Gaillard, hoogleraar in de celbiologie en de histologie in de Stadsgehoorzaal in Leiden de diesrede uit te spreken. Daags voor de diesviering zal de rector magnificus ter gelegenheid van het vierhon derdjarig bestaan via radio Nederland Wereldomroep een korte toespraak in het Nederlands en in het Engels tot de buiten ons land wonende afgestudeerden houden. Tentoonstelling over Voorhof trekt veel bekijks Van onze correspondent LEIDERDORP Al direct na de opening was het gisteravoriu bijzonder druk in de Scheppingskerk bij de overzichttentoonstel ling „wonen in voorhof'. Tal van belangstellenden, naar schatting waren dat er gisteravond zo'n 250 tot 300, kwamen zich uitgebreid informeren over de woonmogelijkheden in dat uitbreidingsplan. Een grote maquette, wanden vol tekeningen en de gemeentelijke informatiemap „wonen in voorhof' gaven hierin duidelijk inzicht. Met de bouw in Voorhof-Zuid wordt in augustus 1975 begonnen: Een jaar later zal een groot deel van het gebied al bewoond kunnen worden. De tentoonstelling, die door de afdeling voorlichting van de gemeente is opgezet, is ook vandaag en morgen nog open: Van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Zoals gezegd: In de Schep pingskerk aan de Laan van Ouderzorg. Jeanette Pas opvolgster Marietje van der Molen in gemeenteraad Leiderdorp Van onze correspondent LEIDERDORP PvdA-fractievoorzitter Marietje van der Molen zal op 26 februari a.s. uit de raad treden. Het opgeven van het raadslidmaatschap is nodig omdat zij, in maart of april, zal verhuizen naar het centrum van Leiden. De raadsvergadering van 25 februari, waarin de algemene beschouwingen worden gehouden j en de begroting over 1975 zal worden behandeld, zal de laatste zijn die zij als raadslid meemaakt Marietje van der Molen werd in september 1971 lid van de raad. Haar zetel in de raad zal naar alle waarschijnlijkheid worden ingenomen door Jeanette Tas. Wie het voorzitterschap van de PvdA-fractie zal overnemen is nog niet bekend: De fractie, in nieuwe samenstelling, moet zich hierover nog beraden. Zege BS jeugd Van onze sportredactie DE MEERN/LEIDEN - Het re gionale jeugdteam van BS Lei den heeft zich gisteravond vrij wel zeker in de halve finale van de bekerstrijd gespeeld. In De Meern bij Utrecht werd met 67—73 gewonnen van Canga- roes. Geen groot verschil, maar BS moet in staat worden geacht thuis eveneens te winnen. BS Leiden had de gehele wedstrijd een lichte voorsprong (rust 2932), schoot goed (60%, maar deed dat te weinig om een hoge uitslag op papier te zetten. Topscorers: Wil Moerer 19 en Eric-Jan Berendsen 15. Warmond vangt ongemakken rioleringswerkzaamheden vrij goed op Van onze correspondente WARMOND - De ongemakken als gevolg van de afsluiting van de Herenweg en het eenrichtingsverkeer in de Dorpsstraat worden door de Warmonders over het algemeen goed opgevangen. De buschauffeurs worden door hun strakke tijdschema wel eens gedreven tot het overschrijden van de maximumsnelheid van 30 km. Er is wat verwarring omtrent het inrijden van de Dorpsstraat in beide richtingen voor fietsers en bromfietsers. Dit is toegestaan. Onder alle inrijverbodsborden zal het onderschrift: "geldt niet voor fietsers en bromfietsers", worden geplaatst I.v.m. de verkeerssitua tie in de dorpskern zal er dit jaar geen carnavalsoptocht worden gehouden. Bij de graafwerkzaamheden is men gestoten op het wegdek van gele stenen van een aanzienlijk smallere Herenweg die onder Graaf van Limburg Stirum, Heer van Warmond, in de 19e eeuw. zou zijn aangelegd. Wim Zeekant, voorzitter van de TC-commissie van de KNSV, deed eind december een poging de directies van de zwarte ba nen in Nederland tot een schuldbekentenis te bewegen. Wie een aanvraag bij de ISU om rehabilitatie indient krijgt een gunstig antwoord terug, be loofde de Fries. Gothenburg, Skiën enAlkmaar maakten de knieval. Den Haag niet. Direkteur Klok: „Wij houden de eer aan onszelf. Het is onze taktiek niet omvan de ene op de andere dag van mening te ver anderen,zoals Alkmaar heeft ge daan. Eindhoven daarentegen had er bijna een raadscrisis voor over. De wethouder zei ge woon: We hebben niets verkeerd gedaan. Waarom zouden we dan op onze knieën teruggaan naar de KNSB". Eigenlijk huldigt de gemeente Den Haag standpunt. Er komt nog bij, dat de vraag, wie wie nodig heeft én door De Uithof door de KNSB anders wordt beantwoord. Ook zinspeelt Den Haag op een general pardon. Voor de banen én voor de rij ders. Directeur Klok kan de in druk niet van zich afzetten een amnestieverklaring het volgend seizoen al te verwachten. „Wan neer de andere banen iets meer geduld hebben gehad", meent hij, „dan was een general par don waarschijnlijk dit jaar al afgekomen". HANS DE BRUYN Zaak tegen Amsterdammer heropend Van onze rechtbankverslaggever Den Haag/Sassenheim - De Haag se rechtbank heeft het onder zoek heropend in de zaak tegen een 23-jarige Amsterdamse por tier die onlangs na wild-west-ta- Veilinge VEEMARKT DEN BOSCH Totale aanvoer 11.522 stuks, waarvan 2959 runderen, 458 graskalveren, 63 vette kalveren, 54 nuchtere kalveren, 1593 schapen, 896 slachtvarkens, 66 lopers 1632 slachtrunderen. Vergelijk bij Ned. Danstheater? i ïuza-ioou, Kauvaarzen rooaooni van de politie die op jacht was I 1600-2385; zwartbont 1325-1925, naar handelaren in verdovende klamvaarzen 1350—1625, guiste vaar-1 middelen, werd de Amsterdam- *en 1275—1575, pinken 825—1225, mer aangehouden. In zijn wa- gr ask al veren 450 775, nuchtere kal-j gen werden wapens gevonden, i Yfï6"--v' me—-r-J—ro° -r - i 150-300; zwartbont 125-260, weide- Tijdens de rechtszitting een schapen 115-150, lammeren 105-135, paar weken geleden ontkende I vette schapen 140-180 en vette lam- de portier dat de wapens van meren 155-200. hem waren. Zijn verdediger stelde ook dat de officier van I Prijzen per kg gesl. gew.: vaarzen le justitie niet kon bewijzen dat de kw. 5, 75-6. 30 en 2e kw. 4,90-5,60, wapens inderdaad van zijn j koeien le kw. 5,55-6,15._2e kw. 4,85- cliënt waren. De officier eist l ®*45 desondanks drie maanden ge- j Jorstkoeien 4,05-4,70. vangenisstraf. De portier heeft I Prij: Den Haag Minister Vorrink j (Milieuhygiëne) is niet van plan 0vtracht: aan aan de tuinders een algehele prijzen) melk- en kalfkoeien groter ontheffing te geven van de ver ordening betreffende het zwa- velgëhalte van stookolie. De KVP-er Hutschemaekers had de minister gevraagd de veroor deling soepel toe te passen, om-1 dat de tuinders toch al voorl hoge stookkosten zitten. De minister erkende wel dat del tuinders het moeilijk hebben, j maar het ging haar te ver om i zonder meer voor alle tuinders een ontheffing te geven. Het kort geding dat direkteur Ca- rel Birnie van het Nederlands Danstheater tegen het bestuur van zijn gezelschap had aange spannen en dat vandaag voor de president van de Rechtbank te Den Haag gehouden had moeten worden, is uitgesteld tot 28 februari a.s. Een woordvoer ster van het Ministerie van Jus titie deelde mede, dat de moge lijkheid van een vergelijk tus sen partijen niet uitgesloten is, waardoor het kort geding hele maal zou komen te vervallen. Voor de artistieke continuïteit van deze internationaal ver maarde balletgroep zou zulks inderdaad het beste zijn. F. Delboy - behoorlijk - stevig gehandhaafd; guiste koeien normaal stroef - goed prijshoudend; jongevee iets ruimer - vrij gOed - stijf duur; vette kalveren beperkt - matig - even lager; nuchte re kalveren ruimer - trager - minder. pen en lammeren normaal - redelijk - weinig verandering; slachtvee gro ter - redelijk - prijshoudend; slacht- zeugen gewoon - redelijk goed - stij- ■r\C.IN\ 6 LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 JANUARI 1975 - Bij de eerste avond van de zogenaamde „Warner Bros Music Show", een groots twee dagen durend pop-evene ment dat gisteren en vandaag in de Amsterdamse Jaap Eden- hal wordt gehouden heeft zich gisteravond een incident afge speeld waarvan de bekende Amerikaanse pop-groep The Doobie Brothers het slachtof fer werd. Kort na het begin i van de Doobie Brothers show, top-attractie bij dit evenement, sprong een groep van circa i acht „Hells Angles" plotseling i het podium op en richtte er enkele vernielingen aan appa- ratuur aan. De Doobie Bro I thers werden direct door de Amsterdamse politie in be scherming genomen en deze verdreef de agressieve groep jongelui vervolgens uit de zaal. Overigens heeft het voorval geen nadelige invloed gehad op het concert van The Doobie Bro thers. Want daarvoor waren ze juist gisteravond al veel en veel te goed op dreef. Hun wervelen de show, waarin werkelijk geen wanklank was te horen getuig de wederom van een enorm vakmanschap. Met name gita risten Tom Johnstone en Pat Simmons toonden met een bij na speels gemak aan wat top artiesten zoal uit een gitaar kunnen halen. Ook de recent aan de groep toegevoegde zesde man Jef Baxter (vroeger van Steely Dan) toonde nadrukke lijk zijn enorme taltenten. De show die The Doobie Brothers brachten was in één woord af. en nummers als Listen to the Music, Eyes of Silver en Jesus is just Allright waren zelfs nau welijks van de studio-opnamen te onderscheiden. Al met al een perfect optreden dat het con cert van vorig jaar in Rotter dam ver overtrof. Ook de eer der op de avond in het Ameri kaanse muziekcircus opgetre den groepen Bonaroo en Gra ham Central Station maakten een zeer redelijke indruk. HILVERSUM - De voorzitter van de NOS, de heer E. A. Schutten helm. heeft met ingang van 1 juli a.s. ontslag gevraagd, omdat hij in november j.l. 65 jaar is geworden. Het NOS-bestuur heeft hem verzocht na zijn vertrek tot eind 1977 aan de NOS verbonden te blijven voor zaken betreffende de nieuwbouw en buitenlandse aangelegenheden van de NOS. De heer Schüttenhelm, voorzitter van de NOS sinds J969, was in 1973 voor een tweede periode van vier jaar benoemd als NOS-voor- zitter Omdat hij voor de afloop van de volledige vier jaar 65 zou worden, is bij zijn benoeming in 1973 de mogelijkheid openge houden. dat hij tussentijds zou aftreden. Midden vorig jaar heeft minister van Doorn van CRM van deze mogelijkheid gebruik gemaakt en de heer Schüttenhelm verzocht af te treden.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 6