Degradatiespanning in LSB-competitie Plaat Leidse groep goed ontvangen SALVO VECHT TEGEN DEGRADATIE Splinterlaan dicht voor snelverkeer KPJ brengt toneel Zoeterwoude in Leuk succesje personeel Kokkerbad Fietspaden langs Persant Snoepweg LSG II vrijwel zeker kampioen PAGINA 4 lL.LiSL v. 0URAN7 LuNLERDAG 30 JANUARI 1975 Q Tien maanden geëist Inbreker liet jongen voor zich werken Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG/WADDINXVEEN - De president van de Haagse rechtbank heeft kennelijk lie ver te doen met „eerlijke" brekers, want hij maakte zich erg kwaad over het feit, dat een 21-jarige koopman uit Wad- dinxveen een jongeman van 18 jaar voor zich liet „werken" om zo zelf buiten schot te blijven. Uiteindelijk liep dat dan toch spaak. Na een lange reeks in braken (totale waarde ongeveer 80 mille) waarbij in Zoeterwou- de onder meer voor 12.000 gul den aan apparaten en in Doorn voor 14.000 gulden aan sportar tikelen werden gestolen, liep het tweetal tegen de lamp. Waar de president zich het meest aan ergerde was het feit. dat de koopman in de auto bleef zitten om zogenaamd als uitkijk te dienen. Het verweer dat bij de jongste drankmisbruik in het spel was werd door de Officier van Justitie verworpen, omdat de jongen ook al eens met de kinderrechter in aanraking was geweest Bovendien had hij gevochten met de Leidse politie, toen hij in Zoeterwoude werd gearres teerd. Na zijn invrijheidsstel- ling ging hij opnieuw het inbre kerspad op. Tegen beiden werd tien maanden, waarvan twee voorwaardelijk met aftrek van voorarrest geëist Uitspraak over twee weken. Verkeerslichten in ISieuwstraat Beteugeling sluipverkeer Leidschendam Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Binnen drie weken zullen er op de kruising Damhouderstraat-N ieuwstraat verkeerslichten worden aange bracht Hierdoor zal de ver keersstroom uit Zoe term eer tij dens de spitsuren regelmatig worden onderbroken wat mis schien kan meewerken het ver keersaanbod wat te verminde ren. De maatregel is een direct gevolg van de deze week gehouden demonstratie tegen het sluip verkeer. ,,De dans van vergulde pil" Van onze correspondent Sassenheim Op uitnodiging van de commissie Samenwer kende Kerken Sassenheim zal morgen in De Ontmoeting dok ter W. J. de Graaff spreken over „De dans van de verhulde pil". Vanuit zijn ervaring als huisarts zal hij dan een be schouwing geven over de ver anderingen in de geneeskunde, de medische ethiek en de ver houding arts-patiënt-gezin in onze samenleving. Na afloop is er gelegenheid tot discussie. Aanvang 20.00 uur. Oud-secretaris van Katwijk overleden Van een onzer verslaggevers KATWIJK - Op 79-jarige leeftijd is deze week de heer D C. O. Boekhoven overleden. Hij is 31 jaar gemeentesecretaris ge weest in Katwijk, waar hij in 1917 begonnen was als ambte naar eerste klas ter secretarie. In 1929 volgde hij de heer Ko- bus op als gemeentesecretaris. Tijdens zijn Katwijkse periode was hij actief betrokken bij on dermeer de Reddingsbrigade, de padvinders, de christelijke BLO-scholen en de Katwijkse Bouwvereniging. Op 19 augus tus 1960 ging hij met pensioen en werd onderscheiden met de erepenning van de gemeente Katwijk. Excelsior huldigt gouden leden Tijdens de eerste uitvoering dit jaar van het Noord wijkse fanfarekorps „Excelsior" wer den twee leden in het zonnetje gezet. De heren N. A. J. van Bo- hemen en G. Warmenhoven (zie foto) zijn veertig jaar lid van het korps. Zij kregen, be halve veel woor den van dank. ieder het insigne met de sma ragd, de op één na hoogste on derscheiding van de Katholie ke Muziekfede- ratie. Een van de hoogtepun ten van deze af wisselende mu ziekavond was ongetwijfeld „Choral and Rock Out" van T. Luttens met medewerking van twee gitaris ten. Gisteravond presenteerde voorzitter Van Schie ook het fonkelnieuwe saxofoon-instru mentarium, dat ongeveer 18.000 gulden heeft ge kost Mantana, van links naar rechts: Rob Kuyper (bassist), Jan Vinkestein (Solo- en slaggitaar), Gerard Kluts (slagwer ker), Hans van de Velde (zang) en (John van der Berg (Orgel en zang). Van een onzer verslaggevers Leiden De Leidse formatie „Mantana" heeft de laatste dagen op de radio van zich doen spreken met een nieuwe plaat „Heaven is my woman's love". De groep werd vijf jaar geleden opgericht maar bestond toen slechts uit twee leden. John van der Berg en Gerard Kluts. In die bezetting werd bij C.N.R. al eens een poging ondernomen de vaderlandse hitlijsten te bereiken. Nu telt de groep vijf leden, treedt regelmatig in de streek op en koestert hoge verwachtingen van de nieuwe single. „De plaat is woensdag in de winkels te krijgen, maar wordt nu al veel op de radio gedraait. Hij is erg lekker ontvangen bij Mia Migo en bij Hilversum Drie. Het is gewoon een heel ander geluidje. Niet nageaapt of zo. Een beetje folk-achtig. Je moet hem maar beluisteren", aldus Gerard. Dat advies geven we dan hier bij ook aan iedere hit-gevoelige Nederlander. Morgen is de groep tussen tien en elf in een radio-programma van de Tros, woensdagmiddag zijn ze tussen twaalf en twee te gast in het programma „Drie tussen de middag". lllllllllllllllllllilllllllllfllllllllllllllllllllllll^ Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Terwijl het landelijke volleybal een weekje op nonactief stond, werd het regionale volleybalgebeuren gekenmerkt door een fel ge vecht om de punten. Met name Salvo, dat met twee punten uit elf wedstrijden de laatste positie in de eerste klas se innam, heeft zich weer furieus in de strijd geworpen. En met succes, want KVC werd naar een zeer duidelijke nederlaag gespeeld, getuige de 815, 7—15 en 3—15 die de Katwijkers in eigen huis aan de broek kregen. Salvo, dat de laatste weken al opviel door een uitstekend gelijkspel tegen Orion, speelt de laat ste tijd aanvallend zeer sterk door de grote inbreng van Dick Zoetemelk. Het ziet er naar uit, dat Salvo net op tijd aan een tussensprint is begonnen. Novo 2 en Gemini/K 3 liepen namelijk ook deze keer puntverlies op en blijven daardoor nog redelijk binnen bereik. Gemini/K verloor zoals verwacht van koploper Groen SC, dat ondanks het gemis van Bert Frank speelt alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Met Sjef Kouwenberg als invaller behaalde Groen SC een 154, 10—15, 15—1 en 15—2 overwinning waarbij aangetekend dient te worden, dat Gemini een goede prestatie leverde door in de tweede set gebruik te maken van de nonchalance van de tegenstander en de set won. Novo wist in de Universitaire sporthal tegen een zeer wisselvallig spelend LUSV 2 een gelijkspel uit het vuur te slepen. Na een 1015 setwinst werden de Noordwijkers weliswaar met 150 en 15—11 met de neus op de feiten gedrukt, maar de Leidse studenten verzuimden het karwei af te maken en moesten via 12—15 een puntende- ling toestaan. Groen SC 2 behaalde een uitstekende overwinning op het te enthousiast en daardoor wat te onbe heerst spelend Orion. De Hazerswoudse ploeg moest door deze nederlaag een gedeelde tweede plaats prijsgeven. Groen SC 2, achtervolgd door blessures, waardoor Paul Lut, Ger Renes en Hillard v.d. Steeg niet van de partij konden zijn. vond in de persoon van trainer Huib Hermans de juiste man om het spel de nodige rust te geven. Door een gedegen aanvalsopbouw won Groen SC dan ook verdiend met 15— H), 1$8 en 15-7. In de eerste klasse dames speelde Groen SC 3. dat samen met DAC de ranglijst aanvoert LUSV fraai op afstand. De Leidse studentes, naast DAC de enige concurrentes voor de meisjes van Groen SC, verloren de eerste set op het kantje met 14—16, maar hadden daarna weinig verweer meer en werden met 715 en 115 teruggewe- Orion beleefde aan de wedstrijd tegen Gemini/K 3 weinig plezier. De verwachte 30 overwinning bleef uit en de Hazerswoudse meisjes hebben zelfs fel om een punt moeten vechten, toen ze na 15—9, 13—15 en 13—15 met mogelijk verlies werden geconfronteerd. Met een benauwde 15—13 hebben ze het echter juist kunnen redden. Door Gemini/K 4 in eigen huis geen enkele kans te geven hebben de meisjes van Groen SC 4 zich uit de degradatiezone kunnen werken. Ze won nen met 12—15, 7—15 en 4—15. Van onze correspondent LEIDERDORP Als de raad er mee instemt zal. voorlopig bij wijze van proef, de Splinterlaan tussen Steen bakkerslaan en Spanjaardsbrug, in het vervolg alleen nog maar toeganke lijk zijn voor lijnbussen en langzaam verkeer. Door deze afsluiting hopen b. en w. te bereiken dat het autover keer op de hele Splinterlaan aanzien lijk zal afnemen. Momenteel maken nog veel automobilisten uit de rich ting Laan van Ouderzorg gebruik van de Splinterlaan. zijnde de gemakke lijkste route naar de Spanjaardsbrug. Dat verkeer wordt nu gedwongen van de, daarvoor ingerichte. Van der Valk Boumanweg gebruikt te maken. Tijdens de gisteravond gehouden verga dering van de commissie verkeer en vervoer bleek ook dat tijdens de proefperiode nagegaan zal worden welke verkeersvoorzieningen getrof fen moeten worden om de bussen vanaf de Splinterlaan een snelle toe gang te geven tot de dan van één richtingsverkeer voorziend, Lage Rijndijk. Van onze correspondent Zoeterwoude De tijd van de toneel vereniging „In liefde Bloeiende" is definitief voorbij, terwijl het aloude „Liefde voor toneel" aan de Hoge Rijndijk nog wel bestaat maar de laatste vijf jaar niet meer aktief is geweest. De enige groepering die nog wel enkele keren per jaar op de plan ken komt is de toneelgroep van de K.P.J. Dat gebeurde in de afgelopen jaren steeds op de jaarlijkse Oogst- dankdag, welke de L.T.B. in het na jaar pleegt te organiseren. In de ge wijzigde opzet hiervan, enkele maan den geleden, was er voor het toneel spel geen plaats. Dat heeft de K.P.J. er niet yan weerhouden toch een stuk in studie te nemen dat, zoals meestal gebruikelijk, een blijspel is. De uit voering hiervan „Toetsie Froetsie" ge naamd zal a.s. vrijdag en zaterdag plaats vinden in het Centrum aan de Schenkelweg. De regie is daarbij in handen van Jos Fianen, terwijl de grime verzorgd wordt door W. A. Hoppezak. Voor de bijzondere belich ting tekent Fer Giezen. Tussen het 2e en 3e bedrijf ontbreekt de traditionele verloting niet en er is ook bal na tot besluit. Alle ingrediënten zijn dus aanwezig voor een ouderwets „avond je uit" bij velen nog bekend uit de tijd dat het Centrum nog Parochie huis of in een eerder stadium Patro naatsgebouw heette. Veilingen Van onze correspondent Noordwijkerhout Voor de eerste maal in het bestaan van het Kokker bad werden gistermiddag zwemexa- mens afgenomen aan leerlingen van de basisscholen te Noordwijkerhout en De zilk. Het diplomazwemmen, dat officieel onder toezicht staat van de staatssecretaris van onderwijs, werd een volledig succes voor de A-kandi- daatjes. Alle 43 deelnemertjes moch ten het A-diploma in ontvangst ne men. Voor het B-diploma kwamen 46 kandidaatjes op. Zij hadden het A-di ploma reeds behaald in Lisse in de tijd dat Noordwijkerhout nog niet over Kokkberbad kon beschikken. Slechts 3 kinderen moesten worden afgewezen, zodat ook het B-diploma aan 43 kinderen kon worden uitge reikt Wethouder Koelewijn, die de door griep gevelde burgemeester Bos- ma verving moedigde de a-diploma- houders aan om snel door te gaan voor het B-diploma. Van de zijde van het gemeentebestuur waren verder aanwezig wethouder Heemskerk, ge meentesecretaris Bakkum en direc teur openbare werken, de heer De Boer. Een mooi succes voor de heer Kikkert en zijn mensen die deze kin deren met een half uur schoolzwem men per week binnen één schoolsei- zoen zo ver hebben gebracht. Van onze correspondent LEIDERDORP De Persant Snoejv weg zal ook tussen de Engelendaal en aansluitingen Aansluitingen op de rijksweg 4 worden voorzien van fiet spaden. Nog in februari zal de ge meente het deel van de Persant Snoepweg tussen Engelendaal en de brug over de Dwarswatering adfalte ren Daar zullen dan, tijdelijk door middel van strepen, twee rijwielstro ken op worden aangebracht. Eind 1975, als de provinciale waterstaat de rest van de Persant Snoepweg zal asfalteren komt er aan de Molenzijde van de Persant Snoepweg een drie meter breed rijwielpad. Dit fietspad zal door middel van betonnen drem pel, voorzien van paaltjes van de rij weg worden afgescheiden. Over de verkeerssituatie op het viaduct over Rijksweg is momenteel geen overleg gaande tussen gemeente en water staat. De commissie verkeer en vervoer had, in haar gisteravond gehouden verga dering. geen bezwaar tegen de uitga ve van 40.000 extra die de aanleg van een dergelijk fietspad de ge meente kost. Over de verkeersituatie op het viaducht over Rijsweg is momenteel nog over leg gaande tussen gemeente en water staat. In Leidschendam „Fietsrapport" va Milieuraad Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - Fietsers m- Leidschendam hebben de mees te veiligheidsproblemen op de Heuvelweg, de Oost- en West- vlietweg en op de verbindings weg tussen het noordelijk en zuidelijk gedeelte van de ge meente. Dat is de voornaamste conclusie, die kan worden ge trokken uit het rapport, dat de Milieuraad van Leidschendam dezer dagen aanbood aan het gemeentebestuur. Dit rapport i: het resultaat van een onderzoek naar klachten en wensen van fietsende Leidschendammers. De Milieuraad is van mening, dat het fietsen aantrekkelijker gemaakt moet worden dopr het maken van een aantal goede fiets verbindingen. Het rapport zal binnenkort v den besproken in de betreffen de commissie en daarna aar raad worden aangeboden. Mo gelijk vergezeld van een aantal oplossingen om het fietsen fij ner en veiliger te maken. Kostbare golfmeter aangespoeld NOORDWIJK. Een Noord wijkse politieman, die gisteren zijn vrije morgen op het strand doorbracht, zag ter hoogte de Koningin Wilhelmina Boule vard een boei met antenne in de branding drijven. Het bleek een zogenaamde „Wave-rider" oftewel golfmeter van de Rijks- wacht te zijn, die meldingen doorgeeft aan een instituut 1 Rijswijk. Er liggen slechts enkele van deze boeien in zee en wel ongeveer vier mijl van de kust ter hoogte van IJmuiden en van Zeeuwse eilanden. Alleen de waarde van de zendapparatuur bedraagt al ca. 15.000. Waarschijnlijk is de „Wave-rider" bij de stormen van de laatste week losgeslagen. Met zandhapper van de fa. Visser is de waardevolle boei overge bracht naar het terrein van strandvonder Den Hollander. Tombola in Voorhout Van onze correspondente Voorhout De oranjevereniging Voorhout organiseert morgen in de kantine van Foreholte een zgn. tombola. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan het jaar lijkse uitstapje van de Voor- houtse bejaarden. Aanvang 20.00 uur. Van onze schaakmedewerker LEIDEN Ook dit jaar wordt de spanning in de eerste klas se van de competitie van de Leidse Schaakbond veroor zaakt door de verwoede ge vechten op „leven en dood" van de degradatiekandidaten. In deze klasse zijn dat Kat wijk 1, Noordwijk 1. Voor schoten 2. Bodegraven 1, en. in mindere mate. Philidor 4. Met één armzalig matchpun tje begint het er voor Noord- wijk bijzonder somber uit te zien. Door Philidor 4 werden de kustbewoners in de 5e ron de op een beslissende 6-3 ach terstand gezet. Via de afge broken partij tussen J. Turk (Noordwijk) en W. Binnendijk aan het eerste bord kan het misschien nog 6-4 worden maar dit puntje is hoogstens een doekje voor het bloeden. LSG 3 toonde geen enkel mede lijden met Bodegraven 1: 6 1/2-2 1/2 werd het voorlopig met in de enige resterende partij uitsluitend winstkansen voor de Leidenaren. Bodegra ven heeft thans twee match- punten en kan alleen nog uit halen tegen Katwijk in de laatste ronde. Overigens hangt het af van LSG 2. dat nu vrijwel zeker kampioen van de LSB is, en Philidor 3 in de 2e klasse van de KNSB, hoeveel teams er uit de eerste klasse van de LSB degrade ren. Immers, promoveert LSG 2 niet naar de KNSB of komt Philidor 3 terug bij de regio nalen, dan vertrekken er twee teams. In het ongunstigste ge val - Philidor 3 terug en LSG 2 niet weg - moeten drie ver enigingen het lager op zoeken. Uitslagen: Bodegraven 1—Voorschoten 2: 3-7; Noord wijk 1—LSG 2: 2 1/2-7 1/2; Katwijk 1—Philidor 4: 4 1/2-4 1/2 (vrl.); Philidor 4—Noord wijk 1: 6-3; LSG 3—Bodegra ven 1: 6 1/2-2.1/2. In klasse 2A lijkt Lisse 1 onbe dreigd het kampioenschap te behalen. Ongeslagen voert het sterke team uit de bollen streek de overigen aan en kan uitsluitend worden voorbijge streefd door Philidor 6 of Sas senheim 1, hetgeen gelijk zou staan met een klein schaa kwondertje. Voor Leiderdorp 2 en Noordwijk 2 is het oppas sen geblazen: beide tientallen hebben nog geen matchpun- ten en zullen het naar alle waarschijnlijkheid van hun bord punt ies moeten hebben om het hoofd boven water te houden. Uitslagen 4e ronde 2A: Philidor 6—LSG 4. 6-4; Sassenheim 1—Noordwijk 2: 7-2; Leiderdorp 2—Leithen 1: 4 1/2-5 1/2. In degradatienood komen ook Bodegraven 2 en Leithen 2 in klasse 2B. Ook hier zullen de bordpunten gaan beslissen over blijven of vertrekken naar klas 3. De toekomstige kampioen in deze klasse is met geen mogelijk heid aan te wijzen. Insiders tippen Leiderdorp 1, vorig, jaar uit klasse 1 gedegra deerd. Uitslagen 4e ronde: Bo degraven 2—Alphen 1: 1/2-6 1/2 (vl.); Philidor 5Voorscho ten 3: 4-5 (vl.); Leithen 2—Lei derdorp 1:1-7 (vl,). klasse 3A: Rljniburf I; Voorscholen 4Phili- c 3B €Noor5wijk ^Lls- (vl Katwijk 3—Voor- e 3C Roe lof arendsveen 1/2; Koudekerk 2-Lei- •n 3Leimuiden: 6 1/2-3

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4