Geen sporthal in Noord wijkerhout Kunstwerk voor redders ter zee Noordsingel krijgt tweede rijbaan HOORZITTING OVER FRITES- INSTALLATIE Katwijks centrum-plan weer ter discussie PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 28 JANUARI 1975 D1 (Van onze correspon dent) NOORDWIJKERHOUT De kans bestaat dat de bouw van de sporthal in Noordwij- kerhout niet door gaat De gemeente raad besloot ruim twee jaar geleden tot de bouw van de sport hal met een accommo datie van twee gym nastieklokalen op een zodanig centraal punt in de gemeente, dat zowel de Victor- school, de Ireneschool als de nog op te rich ten openbare basis school er gebruik van zouden kunnen ma ken. De Stichting Katholiek Onderwijs Noordwij- kerhout vraagt nu dit besluit te herroepen en te komen tot de bouw van een gymlo kaal bij de te bouwen 12-klassige nieuwe Victorschool in Victor III. De onderwijscom missie is van mening, dat een grote school als de Victorschool moet kunnen beschik ken over een eigen ac commodatie. Daar naast zouden ook de Ireneschool en de openbare basisschool samen een gymnas tieklokaal moeten krijgen. Het college van b. en w. stelt daarom de raad voor zijn fiat te geven aan de bouw van twee gymlokalen in plaats van de sporthal. Daar bij is in overweging genomen, dat de zaal sporten voldoende aan hun trekken kunnen komen in de Bollen streek door de aanwe zigheid van diverse bollenschuren, die ge schikt zijn of kunnen worden gemaakt voor de zaalsport. Van onze correspondent NOORDWIJK Ter ge legenheid van het 150- jarig bestaan van de Koninklijke Noord- Zuid-Hollandse Red dingsmaatschappij en de Koninklijke Zuid- Hollandse Maatschap pij tot Redding van Schipbreukelingen wil het gemeentebestuur van Noordwijk een fi guratief kunstwerk la ten maken als eerbe toon aan de redders ter zee. De kunstenares Charlot te van Palland uit Noordwijk heeft een ontwerp gemaakt, voorstellend een red der, die een drenke ling uit zee draagt. In dit ontwerp vindt de commissie voor cultu rele zaken het thema „Redding ter Zee" goed uitgebeeld. De bemanning van de Noordwijkse red dingsboot, de „Kurt Carlsen", die op ver zoek van de commis sie bij de keuze be trokken werd, deelde deze mening. Het kunstwerk wordt in brons uitgevoerd en krijgt een hoogte van circa één meter. Het geheel komt te staan op een sokkel van plm. 80 cm. De totale kosten zullen 32.000 bedragen. Men denkt het kunstwerk te plaatsen in het duin bij de strandafgang ter hoogte van het Pa lace Hotel, Een der commissieleden heeft bedenkingen te gen deze plaats ge maakt. Hij achtte de grootte van het beeld te gering ten opzichte van de omgeving. B. en W. verwachten dat het wel zal meevallen. Het kunstwerk kan tot stand worden ge bracht uit de 1 1/2% van de aanleg-c.q. ver- beteringskosten van de Parallel-Boulevard en Koningin Wilhelmi- na Boulevard, dat voor kunstwerken mag worden besteed. Een grotere uitvoering van het beeld zou de kosten aanzienlijk ho ger maken. Zeerovers" namen nieuwe kleuterschool Noord- Hofland in (Van onze correspondent) VOORSCHOTEN - Gistermid dag heeft wethouder mevrouw ir. N. de Ruiter de nieuwe open bare kleuterschool in de wijk Noord-Hofland geopend. Zij verrichtte de opening door een door haar bestuurde schuit, waaronder een tractor verbor gen was, met de naam „Den Maegt Anna" en bemand door zeerovers met bekende kleuter gezichten, voor te rijden. De opening van dit type school was de 1250ste die afgeleverd werd door Salon- en Wagen- bouw BV te Montfoorl In sa menwerking met het gemeente- bestuur was er een zeer stijl- en bezinningsvol programma. Prof. ir. M. Gout, hoogleraar te Delft hield een inleiding over het onderwerp „Scholenbouw in de toekomst". Velen vragen zich volgens de professor ten onrechte af of er vandaag nog scholen gebouwd kunnen wor den, waar morgen een nuttig gebruik van gemaakt kan wor den. Door het bouwen van com plexen met „ingebouwde flexi biliteit", waardoor wijzigingen van planindeling/aanbouwmo- gelijkheden, tussenwandver plaatsingen eenvoudig kunnen geschieden zijn scholen voor vandaag ook scholen voor mor gen. Na deze inleiding sprak onder meer burgemeester drs. M. Dit- trich van de gemeente Meerlo- Wanssum over het onderwerp „Investeren en bevolking". De oudercommissie van de kleu terschool bood de hoofdleidster een litho en bloembakken voor de school aan. Onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester en mevrouw Van der Haar en de wethou ders. wijkse j. kleuters bi j i huwelijk a van hun r, tweede maal dit schooljaar wa ren kleuters van de Noordwijkse Hummelhof gis teren aanwezig in het Leidse stadhuis. In ok tober was dat voor het huwe lijk van juf Van Alst; gisteren voor het ja woord van Diny van der Reyden (27,), die in het huwelijk trad met Gonzalo Tenllado Munoz (28). Voor de kinderen van ,,De Hummel hof" betekende het tevens een afscheid van hun juf en „Ome Gonz". die in Madrid zullen gaan wo nen. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Wethouder H. L. van Dongen van openbare werken en ruimte lijke ordening heeft gisteravond tijdens een vergadering van een raadscommissie meegedeeld dat tussen de Amstelweg en de Burg. Sweenslaan, in tegenstelling tot de oorspronkelijke bedoelingen, de tweede rijbaan van de Noordsingel tegelijk met de andere kan worden aangelegd. Het is gelukt, aldus de wethouder, om de school voor het LOM-onderwijs af te breken waardoor de grond voor de tweede baan is vrijgekomen. De kosten van de aanleg van de tweede rijbaan kunnen bestreden worden uit de ruim 1.9 miljoen gulden die voor de aanleg van de Noordsingel en de reconstructie van de J.S. Baphlaan zijn verleend. Door de gelijktijdige aanleg zal een besparing van minstens 14.000 gulden worden verkregen. Op vragen WD-er J. W. van Haastrecht naar een eventueel verdwijnen van Freddy's Hoeve zei de wethouder dat daarvoor geen moge lijkheid bestaat. Het is nog niet bekend waar de voornaamste vestiging van de openbare bibliotheek zal komen, "mis schien wel in Amstelwijk of in Leidsenha- ge", aldus de heer van Dongen. Bestuursmutaties bij Vivax Oegstgeest De Oegstgeester zwemvereniging Vivax heeft een rustige jaarvergadering achter de rug. Belangrijkste punt was de verjonging van het bestuur André de Haas en Ben Beefting namen ach ter de groene tafel plaats. Verder werd de wens naar voren gebracht ook de diver se commissies aanzienlijk te verjongen. Het bestuur be loofde met een voorstel in die richting te komen. De polo-afdeling heeft zich in het afgelopen jaar goed ge weerd. Het tweede zevental promoveerde en de overige teams handhaafden zich zonder in moeilijkheden te komen. De zeskamp, die vorig jaar letterlijk ,in het water viel' is voor het komende seizoen opnieuw op de agenda gezet. Trappelzak vernoemd naar Jeanne Glas Van onze correspondent Sassenheim Het Sassen- heimse confectiebedrijf Hy- gia zal een trappelzak ver noemen naar Jeanne Glas, een werkneemster die giste ren bij Hygia werd gehul digd, omdat ze er 25 jaar in dienst was. Ze kreeg van de directie een zilveren set, bestaande uit een horloge, een halsketting en een armband, plus, bloe men. Van haar collega's kreeg ze een fototoestel. Bij Hygia werden gisteren ook gehul digd mevr. Visser en mej. v.d. Kamp, die resp. 5 en 15 jaar in dienst zijn bij het bedrijf. Warmonds paar 50 jaar getrouwd Van onze correspondente Warmond Het Warmondse echtpaar Van Leeuwen-Loos is morgen een halve eeuw getrouwd. Dit feest viert het met zijn vier kinderen en vijf kleinkinderen. De bruidegom zat aanvanke lijk in het bollenvak, de laat ste 25 jaar werkte hij bij het plaatselijk seminarie. Sinds 1,5 jaar woont het echt paar Van Leeuwen in Huize St. Liduina en dat het het daar goed naar zijn zin heeft blijkt wel uit de uitspraak van de bruid dat het ook zijn 60-jarige bruiloft daar hoopt te vieren. Centraal antennesysteem in Noordwijkerhout Van onze correspondent Noordwijkerhout De ge meenteraad van Noordwij kerhout zal zich donderdag moeten beraden over het centrale antennesysteem voor de wijken Victor 11 en IV. De grote vraag is of de exploi tatie in eigen hand moet worden gehouden dan wel worden uitbesteed aan Be- cas Beheer bv in Waddinx- Het college van B en W stelt voor de zaak in handen te geven van Becas. Daarbij zal dit bedrijf ondermeer moeten garanderen, dat de aangeslotenen naast Neder land 1 en 2 ook de beide Duitse zenders en Begië Vlaams kunnen ontvangen. GERECHTELIJKE STAPPEN TEGEN ralley *73. WANBETALER GROENOORDHAL Van een onzer verslaggevers Leiden Het publiciteits-bureau G. J. Knegjens te Bilthoven heeft nog steeds het bedrag niet betaald die de Groenoordhal-di- rectie in rekening heeft ge bracht voor het gebruik van de hal als finish tijdens de Avro- De gemeenteraadscommissie voor algemene en bestuurlijke aan gelegenheden wil nu dat ge rechtelijke stappen worden on dernomen om de rekening, groot 2327,80, alsnog te veref fenen. Het bureau weigert dit bedrag te voldoen „omdat ner gens in Nederland voor een fi- nish-plaats hoeft worden be taald". Het is niet uitgesloten dat de te maken proces-kosten in deze kwestie hoger zullen uitvallen dan het bedrag dat Knegjens nog schuldig zou zijn. Tegenover de andere gebrui kers van de Groenoordhal die wel hun rekening betalen acht de commissie zich evenwel plicht toch te proberen het geld te innen. Mr. Vrolijk bij Zoeterwoudse raadszitting (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE - Niet zoals gebruikelijk op de laatste donderdag van de maand, maar a.s maandag 3 februa ri komt de gemeenteraad bijeen. Dit houdt verband met het bezoek dat de com missaris van de Koningin, mr. Vrolijk, op deze dag aan Zoeterwoude brengt. Er is geen bijzondere agenda, maar het is wel te verwach» ten dat bij de rondvraag en kele specifieke Zoeterwoud se problemen zullen worden aangesneden. De aanvang stijd is ditmaal 19.30 uur. De agenda vermeldt o.m.: ontslag en benoeming van een onderwijzer aan de Cor- buloschool en het delegeren van dergelijke benoemingen aan b. en w.; het nemen vqn een voorbe reid ingsbesl uit voor een ge bied aan de Zuidbuurtse- weg; de vestiging van Merison BV te Goes in de Grote Pol der; kredieten voor de aanschaf van maaigereedschap en de aanschaf van een ladderwa gen; krediet voor de verbete ring van de Zuidbuurtse- weg; vaststelling van de bedra gen per leerling en de ex ploitatievergoeding voor het basisonderwijs; verkoop van een strook grond aan de heer J. B. M. Boers; wijziging van de exploita tie-overeenkomst met het In dustrieschap „De Grote Pol der". Van een onzer verslaggevers Lisse Op het gemeentehuis in Lisse zal 3 februari een hoorzitting worden gehouden over de aanvraag van een hinderwetvergunning t.b.v. het Lissese café petit-restaurant De Morgenzon aan de Heereweg. Aanleiding daartoe is een bij de gemeente ingekomen klacht van een buurtbewoner als zou de daar opgestelde bak en braadinstallatie in de omgeving veel stank veroorzaken. Aangezien de heer Hogervorst niet in het bezit is van een vereiste hinderwetvergunning is de gemeente Lisse nu verplicht tijdens een hoorzitting de betrokken omwonenden te horen over eventuele overlast. Het betreft hier vooral leden van de woningbouwvereni ging „Gezinsbelang" uit de Nic. Dames straat. De eventueel tijdens de hoorzitting ingediende klachten zullen in overleg met de technische dienst van Openbare Werken en de Arbeidsinspectie nader worden bekeken. Mogelijk dat de heer Hogervorst verplicht zal worden voorzieningen aan te brengen, waardoor de stankoverlast, tot een minimum wordt teruggebracht. Weigert hij dit dan zal de vereiste hinderwetvergunning worden geweigerd en zal hij geen gebruik meer mogen maken van de bak- en braadoven. Van onze correspondent Katwijk Teneinde een inzicht te krijgen in de stand van zaken rond het omstreden plan Centrum en tevens de mening te peilen van de bevolking, organiseren de drie Katwijkse politieke partijen CHU, SPG en CDA vanavond een voorlichtingsbijeenkomst in de sporthal. Zoals bekend bestaan er omtrent de opbouw van het centrum van Katwijk aan Zee nu vier plannen. Eén indertijd door de raad afgekeurd, één gewijzigd, één door een ander bureau gemaakt plan en één gemaakt door de gemeente waarin de pluspunten van de drie voorgaande plannen in staan aange- Tijdens de voorlichtingsavond zullen de wethouders Van Raal- te, Van Dijk en Bergman hun visie op het Centrum-plan geven. Autobaan blijft op Noordwijkse boulevard Van onze correspondent NOORDWIJK Het kinderauto- baantje naast de vuurtoren de Koningin Wilhelmina Bou levard zal ook in het komende seizoen de attractiviteit van de badplaats verhogen. Vorig jaar huurde de heer Van Wetten uit Noordwijk voo baantje een strook grond van ongeveer 50 m2 tegen een ver goeding van 1.000. Hij heeft verzocht ook in het seizoen 1975 onder dezelfde voorwaarden daar het autobaantje te mogen exploiteren. De exploitatie heeft nooit reden tot klachten gegeven en b en vr stellen de raad dan ook voi grond niet voor één seizoen maar voor drie achtereenvol gende seizoenen in gebruik te geven voor de reeds genoemde prijs per seizoen. Minder ongelukken in Noordwijk Van onze correspondent NOORDWIJK Het aantal ver keersongelukken in Noordwijk vertoonde vorig jaar weei dalende lijn. Tegenover 68 zwaar en 69 lichtgewonden in 1973 stonden er vorig jaar res-l pectievelijk 47 en 58. Ook het j aantal aanrijdingen daalde aan zienlijk: van 506 naar 473. In het afgelopen jaar vonden twee meisjes (21 en 19 jaar) de dood in het Noordwijkse verkeer. Volgens de verkeerspolitie is de daling te danken aan de invoe ring van de maximumsnelheid buiten de bebouwde kom en de daarmee in verband staande scherpere controle. De ver wachting is dat de curve in 1975 nog verder zal dalen als gevolg van het verplichtstellen van de valhelm voor de bromfietsers. De pieken van het aantal onge lukken lagen ook vorig jaar weer in de bollenmaand april' en badseizoenmaanden. Extra subsidie voor HTIOS en Mozaiek Van onze correspondent NOORDWIJK Nu de raad eni ge tijd geleden heeft besloten aan de toneelvereniging "Louis Bouwmeester" een subsidie toe te kennen, heeft ook HTIOS een aanvraag om een jaarlijkse subsidie ingediend. Het be stuur heeft de bedoeling om, indien de subsidie wordt ver leend, elk jaar een stuk naar eigen keuze te spelen. B. en W. achten het redelijk om de toneelvereniging HTIOS op dezelfde voet te subsidiëren als andere culturele verenigingen. De subsidie is vastgesteld op 737,50. Het operettegezelschap "Mo zaiek" zal in het voorjaar de bekende operette "Rose Marie" op de planken brengen. Men verwacht een tekort van 1200.-. B. en W. stellen de raad een subsidieverhoging voor van Trapveld voor Calorama Van onze correspondent NOORDWIJK Naar aanleiding van een verzoek van een aantal bewoners heeft het gemeente bestuur onderzocht of het mo gelijk was een trapveldje aan te leggen in de wijk Calorama. Men heeft daarvoor een strook grond gevonden aan het eind van de De la Bassecour Caan- straat, waar een trapveldje kan worden gemaakt van 16 bij 28 meter. Verder kan een kleuterhoekje worden gemaakt op een gedeel te van het plantsoen aan de Tulpstraat in het Beeklaan- kwartier. De totale kosten van een en ander bedragen 16.300.-. Het kleuterhoekje aan de Tulpstraat acht men een goede aanvulling op de reeds aangebrachte openbare speel plaatsen in het Beeklaan-kwar tier, te weten de trapveldjes met speelvoorzieningen aan de Herenweg—Voorstraat, het trapveldje aan de Muscaristr,aat en de kleuterhoekjes tussen de flats aan de Herenweg.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4