Qouna/ni oorden eist hele PTT-top Veel zwakke plekken in Oosterscheldedijk Jonge Haagse met heroïne in Belgfé gearresteerd Evie KOFFER MET DUBBELE BODEM illllllllllfllll KIJKDAG T andartstarieven particulieren zijn vaak te hoog ONGERUSTHEID IN ZEELAND iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiii Officier van justitie: Hang niet de held uit bij overvallen Dinsdag 28 januari 1975, 65e jaargang no. 20021 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND F. J. Plug - Adj. hoofdredacteur nanewas C.^f-redacteur J. W C Leun» ementen per week f2.69 kwartaal f 34.76. jaar f 135.15 losse nummers 50 cent. tons. Ned. II om 20.21 uur Dynastie der kleine luyden. WISSELVALLIG Aanvankelijk opklaringen, later weer veel bewolking en perio-, den met regen. Tot krachtig of hard toenemende wind uit zui<* west tot west. Maximumtempe raturen rond 9 graden. Morgen: zon: 8.26 - 17.21 maan: 20.33 - 8.49 Schev. hoogw.: 4.13 - 16.26 laagw.: 12.19. EEUWARDEN (ANP) (euwarden houdt eraan vast Jat de gehele Centrale Direk- |ie van de P.T.T. naar noord- Sederland overgeplaatst moet gorden. En deze overplaat- moet vóór 1 september 1978 haar beslag krijgen, al dus de gemeenteraad van de Friese hoofdstad gisteravond. Een gemeenschappelijke mo tie van alle fracties, die met algemene stemmen aangeno men werd,roept de regering op om voor de voorgenomen overplaatsing al het mogelij kere doen. Leeuwarden weet nu al te vertellen, dat de nieuwe dienst „Persoonlijke Leningen" van de Rijkspostspaarbank niet in Amsterdam, maar in Leeuwar-' den gevestigd wordt. Deze dienst biedt werkgelegenheid aan tweehonderd mensen. Burgemeester Brandsma van de Friese hoofdstad liet de raad gister avond weten sterke aanwijzingen te hebben dat deze dienst in zijn gemeen te komt „en wel op vrij korte termijn". Bij de Centrale Direktie wilde men deze uitspraak vanmorgen niet onder schrijven, maar de gemeente bleef vanmorgen bij de mededelingen van de burgemeester. Intussen heeft staatssecretaris Polak van Binnenlandse Zaken, belast met het spreidingsbeleid, een aantal orga nisaties van overheids- en onderwij zend personeel opnieuw laten weten, dat de regering persé niet afziet van oveleg met en inspraak van de ambte naren. Deze organisaties hadden sinds vorige week de indruk gekregen, dat, de spreiding van de Centrale Direktie al op papier geregeld was. De staatsse cretaris herhaalde zijn opmerkingen van vorige week: „Van een definitief en afgerond standpunt van de rege ring zal pas sprake zijn als na de besprekingen met de diverse belang hebbenden de nota aan de Tweede Kamer is gezonden." WÊÊÊ^M BRUSSEL (ANP) De rijks wacht op de Brusselse lucht haven zeventem heeft een 21- jarige Nederlandse (Elisabeth V., wonend in Den Haag) gearresteerd. Gisteren werd in Brussel bekend dat de jon ge Nederlandse vrouw werd aangehouden omdat ze in de dubbele bodem van haar kof fer 3,513 kg heroine verborgen had. De jonge vrouw was vrij- dagavond vertrokken uit Koeala Loempoer (Maleisië). De Belgische rijkswacht heeft de Nederlandse autoriteiten van de aanhouding van de vrouw op de hoogte gesteld. Vermoed wordt namelijk dat de heroïne bestemd was voor doorvoer naar Nederland. Het' was geen zuivere heroïne die de jonge vrouw smokkelde, maar zogeheten „bruine sui ker". De vrouw schijnt vanwe ge haar kostbare smokkelwaar discreet geschaduwd te zijn door twee Maleisiërs. D politie in België is op zoek naar dit tweetal. De jonge vrouw wekte in de aankomsthal te Zaven- tem argwaan toen ze vrij lang bleef rondkijken, kennelijk naar iemand die de smokkel waar van haar moest overne men. Twee rijkswachters vroe gen haar mee te gaan en toen haar koffer onderzocht werd, vond men de heroïne. Een Zuidvietnamese vrouw veegt een traan weg. als zij haar gevoelens niet langer meester is tijdens een demon stratie in Washing- „Mijn zoon wordt vermist bij Phuoc Long", luidt de tekst op het bord dat ze draagt. Met 300 anderen eiste zij gisteren voortzetting van de Amerikaanse hulp aan Zuid-Vietnam, terwijl in het Ameri kaanse Congres de mening bestaat dat deze militaire hulp drastisch moet wor den bekort. Op 11 februari zal in Haarlem de openbare verkoping plaatsvinden van de onderzeeboot-jager „Noord Brabant". en was in Den Helder, voor de eventuele kooplusti-, gen. de eerste kijk dag. Reden voor een aantal belang stellenden om dit afgeschreven schip eens goed te bekij ken. MANNENWERK Volgens Cécile Dreesmann moet man in „het jaar van de vrouw"... DEN HAAG De Consumentenbond vindt, dat er van overheids wege eens iets gedaan moet worden aan de onredelijk hoge tandarstarieven voor particulieren, die vaak twee- tot driemaal zo boog zijn als de ziekenfondstarieven. De bond hecht geen enkele waarde aan het argument van de tandartsen dat het bij ziekenfondsverstrekkingen alleen om eenvoudige handelingen gaat. Volgens de bond is er geen redelijke verklaring voor een verschil in prijs bij precies dezelfde prestaties. De bond vindt, dat het ministerie van Economische Zaken moet nagaan, hoe de diverse tarieven tot stand komen en moet overwe gen een en ander gelijk te trekken. Volgens de bond is er geen redelijke verklaring voor een verschil in prijs bij precies dezelfde prestaties. De bond vindt, dat het ministerie van Economische Zaken moet nagaan, hoe de diverse tarieven tot stand komen en moet overwegen een en ander gelijk te trekken. Volgens de landelijke richtlijnen voor de particuliere tarieven kan, naar gelang de moeilijkheidsgraad van de behandeling, naar boven en heneden met 25 procent worden afgeweken. Daardoor kunnen volgens de bond voor dezelfde behandeling te grote verschillen ontstaan. Zij stelt voor de afwijking naar boven tot 10% te beperken. Voor een minimum tarief is volgens de bond geen reden. Zij pleit wel voor tarieflijsten in de wachtkamers van tandartsen en voor prijsopgave vooraf bij grote behandelingen! TRANEN (Van c i onzer verslaggevers)] Middelburg Volgens enkele studies in Zeeland is de Oos terscheldedijk over minstens honderd km. te zwak. Om dit ongedaan te maken moet de dijk op verschillende plaatsen verhoogd en hier en daar zelfs verbreed worden. Dit is vol gens deskundigen in Zeeland noodzakelijk om de risicofak- tor van de dijk van één op vijfhonderd tegen zware stormvloeden te garanderen. Volgens waterschappen en Rijkswaterstaat in Zeeland blijkt de Oosterscheldedijk op noord- en zuid-Beveland, Tho- len en Schouwen-Duiveland niet de juiste kwaliteit te heb ben die men ervan gedacht had. Dit is gebleken na een onderzoek in de laatste weken. In Zeeland was men er al eer der ongerust over, maar juiste basisgegevens hierover waren te gering, om al - zij het voor lopige - conclusies te kunnen trekken. De vraag is thans, aldus de Zeeuwse deskundigen, of het geld, dat minister Westerterp. wil uitgeven voldoende is om de veiligheid van de dijk te kunnen garanderen totdat de plannen tot al of niet gedeelte lijke afsluiting van de Ooster- schelde verwezenlijkt zijn. MAASTRICHT (ANP) De officier van het leven van anderen op het spel. Men justitie bij de rechtbank te Maastricht moet zich niet laten verleiden tot het mr. J. Booster vindt dat slachtoffers van spelen van een heldenrol", overvallen een te groot risico nemen wanneer zij proberen zich te verweren. Aldus mr. Booster gisteren bij de behan- Door verzet te plegen zet men dikwijls deling van de zaak tegen een 27-jarige niet alleen zijn eigen leven, maar ook bankwerker die zich moest verantwoor- III11IIIIHIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIII den wegens een gewapende overval. De man was. na er met ruim 600 vandoor te zijn gegaan, achterhaald en overmees terd door de filiaalhouder. „Ongecontro leerde en emotionele reacties van slach toffers kunnen dikwijls niet gewilde gc- weldsacties van de zelf gespannen over- uitschakelen. vallers uitlokken", aldus mr. Booster De officier noemde het bedenkelijk dat momenteel bij velen de indruk wordt gewekt dat men met enkele lessen zelf- /erdediging elke aanvaller zou kunnen Mannen moeten in vrije tijd ook borduren" UTRECHT (ANP) De wannen moeten in het Jaar van de vrouw" zich zelf proberen te overwin nen en in hun vrije tijd wat meer aan handwerken, breien, borduren e.d. gaan doen. Deze oproep richtte de naaldkunstenares Cécile Dreesmann gisteren tot de Nederlandse mannen bij de officiële opening van de vakbeurs .jkreaticf" in Ut recht. Deze beurs staat in het teken van handwerken, breien, zelfmaakmode en andere handvaardigheden. Mevrouw Dreesmann vindt het maar een vreemde zaak dat de mannen handwer ken in strijd vinden met hun eigen ego. „En dan te bedenken dat in Grieken land borduren een typische bezigheid voor mannen is en de fijnste handweefsels in Japan bijna uitsluitend door mannen worden ver vaardigd", aldus i Dreesmann. Keukenhof niet eerder open (Van een onzer verslaggeefsters) LISSE Ondanks de geruch ten, als zouden de nu reeds gekleurde bollenvelden door het zachte weer, eerder openge steld worden voor het publiek, heeft de Raad van Bestuur van Keukenhof in Lisse laten we ten, dat onze nationale bollen- tuin niet vroeger dan normaal zal opengaan. De opening van het nieuwe sei zoen zal als gewoonlijk op dins dag 25 maart plaatsvinden. Kapper drie procent duurder DEN HAAG (ANP) In ver band met gestegen loonkosten, heeft het ministerie van Econo mische Zaken toestemming ge geven om de kapperstarlevcn met drie procent te verhogen. uitgevaardigde embargo op de verkoop van wapens aan Zuid- Afrika op te heffen, zo meldt vandaag de „Daily Express". Garry Davis „Wercldburge nr. 1" Garry Davis, is gisteren in Bazel door een politierechte! tot een week hechtenis veroor deeld wegens illegale grensover schrijding. Schadeloosstelling De Japan se chemische ondernemint „Sjisso" die verantwoordelijk was voor de kwikvergiftiging ir het gebied van Minamata ir Zuid Japan dreigt onder de las van de schadeloosstellingen tc bezwijken. De Japanse regering overweegt het bedrijf eer staatskrediet te verlenen. f ADVERTENTIE] GLASSCHADE SERVICE Schelvis Schilders bel 66704 Een 'blijmaker' waarmee u letterlijk al uw voorraadpotjes overzichtelijk kunt etiketteren, is dit handige mini-lettertan- getje. Het opgeven van een niouw kwartaalabonnement is alle moeite die u er voor moet doen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1