Twente zonder Pahlplatz gehandicapt tegen PSV I Crème en make-up voor lastigste huid VAN HELDEN SCHAATST ALS EEN TOERIST OP 500 METER Haags avondje in titelstrijd boksen Voortbestaan van VVBW hangt aan zijden draad Unieke remisepartij Portisch en Kavalek Voorbeeld van Betty doet goed volgen Ford DINSDAG 28 JANUARI 1975 I.EIDSE COURANT PAGINA II De nederlaag van Kuijpers IJMUIDEN De elfde ronde van het Hoogovenschaaktoer nooi bracht een unieke remi separtij tussen Portisch en Kavalek. De met zwart spelende Ameri kaan Kavalek offerde zijn da me tegen een paard, een onge lijke ruil die min of meer ge dwongen was want zijn Hon gaarse tegenstander was veel belovend uit de eerste scher mutselingen tevoorschijn ge komen. Kavelek diende die on voordelige ruil met aparte compensaties teniet te doen. Hij slaagde daar met drie vrij pionnen, actieve stukken en dreigende torens wonderwel in. Bij wit was bovendien de samenhang zoek daar hij tem pi had moeten investeren om de dame te kunnen vangen. Daarvan profiteerde Kavalek door vanuit de ogenschijnlijk onoverbrugbare achterstand alsnog remise af te dwingen. Toeschouwers schijnen overi gens minder van puntendelin- gen te houden, ondanks een mogelijk kwalitatief hoog ge halte. Zij kwamen evenwel aan hun trekken bij de partij en LangewegDonner en Gli- goricKuijpers. Langeweg stond tegen Donner alleszins comfortabel, maar geraakte weer in de afschuwelijke tijd nood. Dat werd hem dit keer evenwel net niet noodlottig. Hij werkte in luttele minuten perfect af naar winst Gligori- cKuijpers was evenmin een vervelende aangelegenheid. Kuijpers volgde met zwart aanvankelijk het duel Gligori- cFurman, dat in remise eindigde. De dertienvoudige kampioen van Joegoslavië ont wierp een juweeel van een aanval die hij bekroonde met een fraai torenoffer. Te laat Timman had zich zodanig op zijn partij tegen de Tsjech Smejkal voorbereid dat hij vergat op de klok te kijken en een kwartier te laat arriveer de. Zijn opening werd ook al een verrassing: een Italiaan uit 1910. Smejkal was duidelijk verbaasd. Beiden bevonden zi ch, positioneel gezien, op vrij wel onbekend terrein en ge bruikten erg veel tijd. Na de langdurige overgang van ope ning naar middenspel werd het uiteindelijk remise. Soson- ko kwam opnieuw een stap dichter bij het grootmeesterre sultaat. Hij heeft nog een punt nodig uit vier partijen. De uitslagen van de elfde ronde: Grootmeestergroep: Portisch (Ho- n)Kavalek (VS) 1/2—1/2; Tim man (Ned)—Smejkal (Tsj) 1/2—1/2; Hort (Tsj)—Sosonko (Ned) 1/2-1/2; Gelier (Rus)— Browne (VS) 1/2—1/2; Langeweg (Ned)Donner (Ned) 1—0; Ree (Ned)Popov (Bul) 1—0; Gligoric (Joe)Kuijpers (Ned) 1—0; Fur man (SU)Hübner (WD) 1/2-1/2. Stand: 1/2. Portisch, Hort 8 pnt, 3. Smejkal 71/2, 4/5. Sosonko. Ka valek 7, 6/7. Timman, Gligoric 6, 8/10. Geiler, Furman, Hübner 51/2, 11. Browne 5, 12. Langeweg Ree 15. Meestergroep: Ciocaltea (Roe)— Boehm (Ned) 10; Ligterink (Ne- d>—Enklaar (Ned) 0—1; Dieks (Ned)— Ek (Zwe) 10; Sigurjons- son (IJsl)—Dvoreck (SU) 0—1; Martz (VS>—Portisch (Hon) 1—0; Bukic (Joe)Weinstein (VS) 1/21/2; Schmidt (Pol)—Sznapik (Pol) 1—0; Timman (Ned)—Va- dasz (Hon) 0—1. Stand: 1. Dvo- recki 9 pnt, 2. Schmidt 81/2, 3. Ciocaltea 7, 4/8. Portisch, Martz, Bukic, Enklaar. Ligterink 6. 9/11. Dieks, Vadasz, Sigurjonsson 51/2, 12. Weinstein 41/2, 13/14. Boehm. Sznapik 4. 15. Ek 21/2, 16. Tim- Damesgroep: V.d. Giessen (Ned) Podrajanskaya (Isr) 1—0; Eimert (WD1)-V.d. Mi je (Ned) 0-1; Teo- dorescu (Roe)—Gaprindashvili (SU) 0—1; Ivanka (Hon)—Pihajlic (Joe) 1—0; Vreeken (Ned)Veroc- zy (Hon) 01. Stand: 1. Gaprin dashvili 7 pnt., 2. Ivanka 6. 3/5. V.d. Mije, Georgieva, Veroczy 41/2, 6. Vreeken 4, 7. Pihajlic 31/2, 8/9. Teodorescu, V.d. Giessen 3, 10. Eimert 1. 11/12. Belle, Podra janskaya 1/2. ROTTERDAM Het zal van de Koninklijke Nederlandse Wiel- renunie (KNWU) afhangen of de Vereniging Va- Beroeps- wielrenners (VVBV zal blij ven bestaan. Dit is jdens een algemene ledenv. gadering van de VVBW in het sportpa leis Ahoy' in Rotterdam dulde- NieUW beStUUT lijk geworden. Het had overi gens weinig gescheeld of de Nadat de leden zich hadden uit gesproken voor continuering maakt dat zij tegen deze stel ling zijn. Het ministerie van Sociale Zaken zal echter beslis sen of het veranderende inko men om der de sociale wetge ving zal vallen. VVBW zou er niet meer zijn geweest. Door een ernstig te kort aan financiële middelen, dat was ontstaan omdat de meeste renners hun contributie niet btaalden en de NSF en KNWU niet of nauwelijks een bijdrage wilden leveren, zag Op de vraag het bestuur van de VVBW er geen gat meer in. van de VVBW moest er een nieuw bestuur komen omdat het oude bestuur het in de huidige situatie niet meer ziet zitten. Eddy Beugels wie zich beschikbaar wilden stellen voor bestuursfuncties werd niet gereageerd. Karei Alle in Nederland geregistreerde Jansen vroeg zich toen af wat beroepswielrenners waren uit genodigd naar Rotterdam te ko men, maar slechts 22 ongeveer 75 profs die een Ne derlandse licentie hebben von den het nodig de reis naar de Maasstad te maken. Karei Jan sen, de adviseur van de WBW, betreurde het dan ook dat de profrenners zich kennelijk niet bewust zijn van de taak van de WBW. De leden van de vereni ging van beroepswielrenners kregen van waarnemend voor zitter Eddy Beugels twee vra gen voorgelegd waarover zij moesten stemmen. In de eerste plaats moesten zij beslissen of de WBW moest doorgaan of stoppen en in de tweede plaats of zij zelfstandige dan wel als werknemer willen worden ge zien. Het laatste punt werd aan de orde gesteld omdat het mi nisterie van Sociale Zaken op korte termijn een uitspraak wenst van de WBW over het standpunt van de gesponserde en niet-gesponserde profrenner en over hun positie tijdens de criteria, klassieker en kam pioenschappen. Unaniem De aanwezige renners, onder wie Gerard Vianen, Kees Bal, Harm Ottenbros, René Pijnen, Roy Schuiten, Piet van Kat wijk en Jan Raas, vonden una niem dat de VVBW moet door gaan. Op punt twee, dat later werd gesteld met de vraag of het variabele inkomen van een ren ner valt onder de sociale wetge ving, werd met een stemmen verhouding van 4 voor en 15 tegen (3 geen mening) door de aanwezige leden duidelijk ge- de leden nu precies wilden. Toch kwamen er namen voren en in de komende tijd zal Michel Stolker de nieuwe (waarnemend) voorzitter zijn. Kees Bal, Piet van Katwijk en Jan Raas zullen ook in het nieu we bestuur zitting nemen. Stol ker liet echter wel weten alleen door te gaan onder de voor waarde dat Karei Jansen blijft en dat er geld komt. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE Aan de inmiddels ellenlange lijst van tegenslagen, waarmee FC Twente keer op keer wordt geconfronteerd, lijkt maar geen einde te komen. De gehandicapte Enschedese brigade, die zaterdag al met drie invallers moest aantreden tegen AZ'67, kan voor de vanavond af te werken topper PSV ook niet beschikken over Theo Pahl platz. De technisch begaafde linksbuiten belde gistermiddag trainer Spitz Kohn op met de mededeling dat hij op doktersadvies vier dagen het bed moest houden omdat ook hij aangetast was door het griepvirus. Het betekent dat de veel geplaagde Kohn voor de zoveel ste keer de samenstellihg van zijn team moest veran deren. „Het wordt bijna teveel om op te noemen wat ons allemaal tegenzit" verzuchtte Kohn. „Ik hoop dat nu toch eens een keer het einde van alle ellende in zicht komt, want op het ogenblik zit ik echt met de handen in het haar. Wat wil je, ik heb maar 14 spelers tot mijn beschikking en ga er dan maar eens aanstaan. Daarom kan ik echt nog niet zeggen welk elftal ik het veld in zal sturen. Natuurlijk heb ik wel bepaalde gedachten, maar je weet nooit wat er weer tussen kan komen". De sterk uitgedunde selectie voor vanavond bestaat uit: Gross, Ardeche, van Ierssel, De Vries, Overweg, Achterberg, Thyssen, Van der Vall, Mühren, Brinks, Bruggink, Zuidema, Jeuring en Zele. Heel wat minder problemen wa ren er voor Kees Rijvers van PSV. Hij kan weer beschikken over Kees Krygh en Pleun Strik, die sich zaterdagavond tegen Sparta lieten vervangen van Dahlqvist zijn alle Eindho- venaren fit, hetgeen impliceert dat PSV in zijn sterkste samen stelling aal kunnen aantreden. Ryvers zei, toen hij hoorde met hoeveel moeilijkheden en tegen slagen zijn confrater Kohan te kampen had: „Erg vervelend voor hem, maar ja, dat is iets waar we allemaal mee te ma ken krijgen. Het is niet goeie dag moeten hebben 0111 de zaak in Enschede goed af te kunnen ronden. Want al heeft FC Twente nog zoveel proble men, het blijft voor iedereen zeer lastige tegenstander". maken, heersen geen rancuneu ze gevoelens meer naar aanlei ding van het afgelasten van de oorspronkelijk voor zaterdag 7 december vastgestelde kracht meting. De Eindhovenaren wa ren toen nogal wat gepikeerd omdat zij, volgens hun visie, rijkelijk laat op de hoogte wa ren gesteld. Ryvers: „Ach, daar praten we niet meer over, dat s verleden tijd". wat je aan de kant moet hou- De opstelling van PSV: Van Be den, het belangrijkste is wat er veren, Krygh, Nordqvist, Van op het veld komt. Dat geldt ook Kraay, en Deykers, Willy van voor ons: hoe komen wij van- de Kerkhof, Strik en Van der avond voor de dag. En geloof Kuylen, Rene van de Kerkhof, me, we zullen beslist een hele Lubse en Edström. Niet iedereen is gezegend met een normale huid. Het klinkt een beetje vervelend, maar er zijn mensen met een ongewoon droge huid, maar ook vrolijke Fransjes, behept met puistjes. Voor de vette huid (te constateren door een tissue rond de neus te drukken en te kijken of er een zichtbare plek opkomt) is een luchtige dagcrème van Binella een goede basis voor make-up. Het zelfde Huis heeft aan de jeugd met een onzuivere huid gedacht. Hiervoor is nu „Jeunesse", een desinfecterende tonic. De gemengde huid met droge, vochtarme gedeelten, maar ook vette plek ken is blij met een regulerende crème voor 's morgens en 's avonds. (Binella alweer). Op allergie geteste preparaten zijn die van „Cli- nique" (lOIFc reukvrij). De speciale hand - en bodylotion is een goede behandeling voor het hele lichaam. De huid wordt er zijdeachtig van. Daarnaast de snelle „Transition-make-up" in spuitbus. In het kader van „puur natuur" (geschikt voor allergische huiden) voor 's morgens de „Crème Pack" van Estee Lauder op basis van natuurlijke kruiden. Opbrengen tijdens de morgenoefening (10 maal diep ademhalen voor het open raam of yoga-oefeningen van een yogaschool) dan wel onder de douche. Mag ook als laatste schoon maakbeurt voor het naar bed gaan gebruikt worden. Vijf tot vijftien minuten laten zitten, afnemen met een doekje gedrenkt in cleansing oil, da'arna een skin lotion opdeppen. Dit product is niet goedkoop maar wel goed. U weet natuurlijk ook, dat voor allergische of overgevoelige huiden preparaten van de Reform huizen, waarin alleen natuurlijke stoffen zijn verwerkt, uitstekend zijn. Bijvoorbeeld wascre- mes, geneeskrachtige aarde. Verfrissen met een gezichtswasser is het parool. Vóór het opstaan en naar bed gaan. Dan iets heel anders. Op komst is: „Ciara", een dubbele concentratie van gewono eau de Cologne met een gemoderniseerd verrukkelijk fris geur tje, op naam van Charles Revson. In beeldige verpakking. De spuitbus huist in geel carton, met gouden Griekse figuurtjes erop gedrukt. T.F. De moedige bekentenis van Betty Ford, de vrouw van de Amerikaanse president, dat bij een routi ne-onderzoek bij haar borstkanker is ontdekt, heeft in West-Duitsland goede gevolgen gehad. Statistici stelden vast dat veel meer vrouwen zich na dit bericht met verzoek om een onderzoek bij de vrouwenarts melden. Wanneer de behande ling in het allereerste stadium van de ziekte begint zijn de kansen op volledig herstel zeer groot. Hetzelfde geldt voor baarmoederkanker, dat door een bezoek aan de vrouwenarts, zeer snel kan worden geconstateerd. Niets is eenvou diger. De gynaecoloog laat een uitstrijksel in het laboratorium onderzoeken. Blijkt iets niet in orde te zijn, dan kan de vrouw snel en afdoende geholpen worden. Het onderzoek zelf neemt nog geen vijf minuten in beslag. Binnen het kader van het Jaar van de Vrouw zou de overheid ten' bate van de kankerbestrijding bij vrouwen mas sa-onderzoeken voor nu en in de toekomst moe ten laten instellen, zoals deze door een particulie re stichting ten behoeve van de TBC-bestrijding al jarenlang plaats vinden, met het gevolg, dat ook deze (vroegere) volksziekte door het snelle constateren ervan, optimale genezingskansen biedt. Een aangelegenheid, die per gemeente kan worden geregeld. Zoals bekend heeft een alge meen onderzoek naar borstkanker in Leiden veel weerklank gevonden. (Van onze sportredactie) HEERENVEEN Mentaal duidelijk aangeslagen verliet Ham van Helden gisteren na de eerste dag van de tweekamp met Petei van der Kant de baan in Heerenveen. Voor dit seizoen zat eer kernploegplaats er niet meer in. "Ik rij vandaag mijn wedstrijd nog uit, maar ik voel dat het niet gaat. Geestelijk heb Ik veel moeten meemaken en lichamelijk vertrouw ik me nog niet Vooral met dit weer is mijn rug niet pijnvrij". Dverigens "pijn" leed ook Henk Gemser, die met enorm veel toewijding Van Helden de laatste weken coachte en zijn pupil nu als een toerist de 500 meter zag schaatsen tegen een fel doorgaande Peter van der Kant, die Van Helden bijna op een ronde reed. "Hans reed niet, ik snap er niets van", aldus een duidelijk teleurgestelde Henk Gemster na afloop van de rit, die eigenlijk geen wedstrijd mocht heten. Al na 600 meter had Van der Kant een seconde voorsprong te pakken en toen al was Hans van Helden voor de nog talrijke aanwezigen een "onbegrepen" verschijning. Met de regelmaat van de klok werd het verschil groter (7 seconde- n voorsprong voor Van der Kant na 1800 meter) en Van Helden legde zich toen al zichtbaar toe op het verplicht uitrijden van de 12 ronden. Peter van der Kant ging goed door en zag toen hij finishte Van Helden al weer in de rug. Voor de rijder uit Soest bleef de chronometer op 8.08.05 steken, voor Van Helden draaide die nog 40 seconden door naar 8.48.09. Ook voor Leen Pfrommer bleef Van Helden een vraagteken. "Zonder dat Henk en ik hadden afgesproken bleek dat we belde rijders op een schema van 8.08.0 hadden laten vertrekken. De spanning van dit moment heeft een enorm grote rol gespeeld. Op een bepaald moment moet het keihard gaan en dat heeft Hans niet aangekund. Daarnaast heeft hij dingen gezegd over de jongens, die ze rot vinden en hen stuk voor stuk prikkelen. Ik zou voor hij meegegaan was met hem hebben gesproken. Hij had die aantijgingen eerst moeten terugnemen". Peter van der Kant memoreerde ook de uitspraken van Van Helden, "Hij heeft ons als kernploegleden weinig inzet verweten. Maar de manier waarop Hans vandaag reed getuigt bepaald niet van inzet en karakter. Ik denk dat we er als ploeg wel gelukkig mee zijn, dat het zo loopt", aldus Peter van der Kant, die met bijna 4 punten voorsprong niets meer kan gebeuren. Hans van Helden zegde toe wel te starten voor de 1500 en 10.000 meter. "Maar ik doe het helemaal voor Peter. Ik heb Leen Pfrommer in drie dagen zien rondlopen, maar hij heeft geen enkel woord tegen mij gezegd. Alleen vanmorgen, toen hij voorstelde de 500 meter afzonderlijk te rijden". "Met zo'n straffe wind zou de binnenbaan groot nadeel hebben gegeven. Vandaar dat ik het reëler vond om ze beiden in de buitenbaan te laten starten", aldus Pfrommer. Op de sprint leek Van Helden niettemin een klap te zullen uitdelen, nadat Peter van der Kant zijn sprintzwakte in 44.2 had uitgedrukt Weliswaar nam Van Helden op de eerste 100 meter een halve seconde voorsprong, maar daarna ging hij zo moeilijk door de laatste bocht dat hij amper eentiende seconde overhield om te winnen. Halfzwaargewicht Jan Gras die de halve 1 en ontembare ijver een voorbeeld is voor finales van de Zuidhollandse titelstrijd be- verscheidene jongere boksers, reikte en met zijn onverwoestbare conditie J DORDRECHT In de helft van de partijen, die gisteren in ge bouw „Amerlcain" te Dord recht op de derde avond van de Zuidhollandse bokskam pioenschappen werden ver werkt, werden Haagse succes sen geboekt. School Te Pas kon In de C-klasse Van Tol als wel- terkampioen begroeten, school Westland kreeg in Kcrklaan een titelhouder middengewicht Nklasse, Van der Tak (Te Pas) palmde de titel in bij de junio ren C halfzwaargewicht en voorts kwamen vier pugilisten een ronde verder: Kooyman, strijd doordat hij, als kleinere, tegen Krumpelman (Huizenaar, R'dam) goed invocht en de lan gere reach knap ontweek. Ko.- specialist Jaap v.d.Ende (Te Pas) mocht niet meer in de N-klasse uitkomen. Hij was te sterk. Gisteravond had hij toch te veel moeite met Sint Annn- land(Crooswijk) in de kwartfi-' nale middengewicht. V.d.Ende won wel maar hij bokst te sta tisch en te stijf. Hij kan in de halve eindstrijd Eijgelsheim (De Haan) ontmoeten, die snel op de benen is maar geen stoot heeft om bevreesd voor te zijn. v.d. List, v.d. Ende en Gras, En dan Jan Gras, de veteraan resp. van de scholen Nlcolaas, tweemaal Te Pas die dus wel zeer succesvol was, en Hoogen- band. Het opvallende feit deed zich overigens wel voor dat gisteren, met meer partijen in de C-klas se, het peil lager was dan de week tevoren met meer duels in de N-klasse. Een uitzondering vormden de junioren, waarbij school Crooswijk (Rotterdam) met oud-prof Teun Brommer als trainer een overheersende rol vervult. Weltergewicht v.d. IJssel en lichtwelter Smit ver overden de titel. Twee jonge boksers (zestien jaar) die over een respectabele techniek be schikken, correct, zuiver en di rect stoten en zelfs (Smit) de counter, de moeilijkste stoot in het boksen, beheersen. Bij dit tweetal sloot zich halfzwaarge wicht Van der Tak (Te Pas) aan die een zege door k.o. in de eerste ronde behaalde op zwaargewicht Bruggeman (Bouhuizen, Middelharnis). Met een rechtse hoek werd Brugge man geveld, voor meer dan tien tellen. Een sterke, rustige bok sende en goed kijkende bokser, die Van der Tak. Het hogere gewicht van Bruggeman - het was voor beiden een prestatie- partij die v.d. Tak wel en Brug geman niet een titel opleverde - was geen bezwaar. Van der Tak was krachtig genoeg. Kracht is evenwel geen waarborg voor succes. In de N-klasse was zwaarweltor Maitimo (De Haan, Schiedam) fysiek sterker dan medefinalist Kroeze (Bouwlust, Dordt), die evenwel onophoude lijk aanviel. Maitimo toonde geen greintje initiatief en ver loor dan ook. Kerklaan (west- land) daarentegen buitte zijn grotere kracht tegen v.d. Sluijs (Bouhuizen) in de finale mid dengewicht N-klasse wel uit werd mede kampioen doordat v.d. Sluijs veel incorrect stootte. In de C-klasse debuteerde zwaar gewicht Kooyman (Nicolaas) vers overgestapt na zijn titel in de N-klasse. Hij versloeg -na staken op medisch advies- de te snel gedesillusioneerde Bally te Pas in de tweede ronde. Te Pas had een wondje achter het oor opgelopen maar zou de reis toch niet hebben gehaald, hoe wel hij goed was afgetraind en meer initiatief toonde dan voor heen. Kooyman zal in dc finale de logge, bewegingloze en tech nisch arme Van Dongen (Oor- schot, R'dam) ontmoeten die de andere halve finale van Van Ham (Bouwlust) Te Pas regeerde anders wel in de C-klasse. Van Tol werd rommelige partij welterkam- pioen door een zege op de Gou wenaar Klomp. In de kwartfi- nale zwaarwelter plaatste v.d List zich voor de halve eind Hoogenband. Met zijn on tembare ijver en zijn enorme conditie (meermalen per week in de sauna) blufte hij in de kwartfinales halfzwaar Batens(- Nicolaas) radicaal «f. Verhaal (De Haan) kreeg in een andere kwartfinale te veel tegen Hof- stedc(Gouda) die agressiever was. In elk geval is Verhaal een bokser tegen wie Gras het niet op conditie en ijver alleen moet laten aankomen, indien hij hem loot voor volgende week maan dag als, weer in Dordrecht, de C-klassers en enige B-klasscrs in actie komen. HERMAN VAN BERGEM. Van Duivenbode weg bij Haarlem HAARLEM De eredivisiever eniging Haarlem en zijn speler Theo van Duivenbode hebben besloten het lopende spelers- contract per 31 januari te ont binden. Van Duivenbode had op een beëindiging ervan aangedron gen omdat hij als 31-jarige spe ler met een dergelijke loopbaan achter de rug niet op de reser vebank of in een lager elftal wilde eindigen. Van de zijde van Haarlem kon hem geen plaats in het A-team worden toegezegd. Van Duivenbode die via de amateurvereniging De Spartaan, Ajax en Feyenoord bij Haarlem terecht kwam, wil zich even over de situatie bera den, maar de kans dat hij defi nitief met voetballen zal stop pen is bijzonder groot. Hoger beroep Derby County 14 februari BERN De Europese voetbal unie (UEFA) zal op 14 februari het hoger beroep behandelen dat Derby County heeft Inge steld tegen de uitschakeling door Velcs Mostar In de derde ronde van de UEFA cup. De strafcommissie van de UEFA heeft vorige week het ingedien de protest van Derby County verworpen. De Engelse club had geprotesteerd tegen de ge beurtenissen bij de op 11 de cember gespeelde wedstrijd Ve le z Mostar—Derby County. De vereniging was het niet eens met beslissingen van de Neder landse scheidsrechter Charles Corver en het gedrag van het publick, dat de Engelse spelers zou hebben geintimideerd. George Best naar Amerika MANCHESTER Dc Noordlcrec voetballer George Best Is, naar zijn oude club Manchester Uni ted heeft meegedeeld, verkocht aan dc New Yorkse ploeg Cos- mos. Best zal in Amerika vijf maanden gaan spelen en daar voor 60.000 dollar opstrijken. Hoeveel Cosmos voor deze talent volle maar wispelturige en on berekenbare man heeft moeten betalen is door Manchester niet meegedeeld, maar in welinge lichte kringen is het bedrag 100.000 pond (240.000 dollar) ge noemd. Boeiend slot van zesdaagse verwacht ROTTERDAM Na de vijfde avond van de zesdaagse van Rotterdam hebben vier kop pels de leiding In het algemeen klassement. Schuiten—Pijnen, DuyndamKarstens, Sercu Van Lancker en Gilmore—Ste vens sullen vanavond gaan uit maken wie de uiteindelijke winnaar zal zijn. Gisteren kwam het duo Sercu- Van Lancker weer bij de overi ge koplopers door de koppel- koers over één uur te winnen voor de fel rijdende Raleigh- rijders Schuiten en Pijnen. Het wederom uitverkochte sportpa leis Ahoy zag ook hot verrav send sterke koppel GilmoreS- tevens niet achterop raken. Dc stond is: 1. Schuiten—Pijnen (Ncd) 451 punten. 2. Duyndam- Kortten* (Ned) 387 pnt 3 Sercu - Van Lanc ker (Bel—Fra) 308 pnt4. GilmoreS- tevent (Au»—Bel) 205 pnt. Op OOn ronde 5 HunU-Hempel (Wdl) 207 pnt 6. Bugduhl—Kempcr (Wdl) 168 pnt. 7. Schulze-Renz (Wdl) 107 ip acht ronden: 8. Godefroot—Bracke (Bel) 160 pnt. op tien ronden: 9. Stom—Kneteman (Ned) 290 pnt Op dertien ronden: 10. Bulk-Font (Ned) 234 pnt Op 23 ronden: 11 Van Tol— Vals spel in bridgetoernooi HAMILTON Twee leden van het Italiaanse team dat deel neemt aan het toernooi om het wereldkampioenschap bridge voor teams, dat in Hamilton wordt gespeeld, zijn van vals- spelen beschuldigd. Dc organi satoren hebben de ontmoeting tussen titelhouder Italië en de Verenigde Staten uitgesteld om een onderzoek te kunnen instellen. Gianfranco Facchini wordt ervan beschuldigd met de voet seinen te hebben gegeven aan zijn partner Sergio Zucchelii. In dien dit feit kan worden bewe zen bestaat de mogelijkheid dat beide spelers voor de verdere duur van het toernooi van deel neming worden uitgesloten. Dc Uitklagen von de vierde ronde zijn: Verenigde Staten—Indonesië 20(2), Frankrijk—Braziliè 15-5. Italië was vrij. Stand na vier ronden: 1 Italië 63 pnt. 2. Verenigde Staten 53 pnt 3. Frankrijk 46 pnt., 4. Indonesië 25 pnt, 5. Brazilië 19 pnt

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11