DOCOS HEEFT DRIE TON NODIG VOOR CLUBHUIS Recreatieve voorzieningen in Bollenstreek beneden de maat 'Smile' leidt elke vrouw op tot mannequin LUSV vernedert koploper IONDERDAG 23 JANUARI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Op complex in Morskwartier Het sportveldencomplex in het Morskwar- tier. In het midden op de achtergrond het looit afgebouwde viaduct, op de fundamen ten waarvan Docos het clubhuis wil zetten. Van onze sportredactie LEIDEN De Leidse voetbalvereniging DOCOS heeft grote plannen. De rood witten verhuizen binnen afzien bare tijd naar het nieuwe sportcomplex in het Mors kwartier vlak bij Holiday Inn. Maar voor dat die verhuizing kan plaatsvinden zal er geld op tafel moeten komen. Veel geld. Docos ver- wacht ongeveer 300.000 gulden nodig te hebben voor de bouw van een clubhuis. Op dit moment is pas 1/10 gedeelte van dat geld binnen. De kans bestaat dat de club in september van dit jaar de nieuwe velden al moet gaan bespelen. De Sportstichting hoopt namelijk voor september de kleedgelegenheid te hebben ge plaatst DOCOS, dat altijd verlangend uitkeek naar de dag waarop "De Kikkerpolder" kon worden verlaten, zou nu liever zien dat de verhuizing een jaar werd uitge steld. PR-man Hans van Brusswl daarover: "Het is duidelijk, dat wij voor septemberr niet klaar komen met die kantine. Er moeten nu eerst acties op touw gezet worden om het geld bijeen te krijgen. Daarom hopen we maar, dat de Sportstichting te optimistisch is. Maar als het niet anders kan, dan moeten we wel naar de Mors. Er zijn nu eenmaal afspraken gemaakt met andere verenigingen wat betreft de velden in "De Kikkerpolder". Zonder directe actie zal het huidige bedrag van 30 mille worden aangevuld door subsidies van de Stichting Sporttotalisator en de Nederlandse Sport Federatie. Van Brussel: "Daar gaan we van uit, maar het zullen geen grote bedragen zijn. Daarnaast hopen we op nóg een subsidie. Ons is destijds geld toegezegd voor de verbouw van onze kantine. Dat.-is nooit gebeurd en nu hopen we, dat die subsidie omgezet kan worden naar het nieuwe veld." Met deze subsidies echter komt DOCOS bij lange na niet in de buurt van de drie ton. Wat gaat er verder gebeuren? Hans van Brussel: "De grote klap hopen we te maken met een renteloze obligatielening. Daarbij zullen we ons naast de middenstand richten op het Morskwar tier. Er bestaan namelijk plannen om van het clubhuis meer te maken dan een voetbalkantine alleen. Het kan een duidelijke buurtfuntie krijgen. De plannen daar omtrent zijn nog vaag, maar ik kan me voorstellen, dat we op het clubgebouw nog een sportzaaltje bou wen, dat door de buurt gebruikt kan worden. En behalve die obligaties komt er een eenmalige bijdrage van de leden. Dat is op de laatste vergadering aange nomen, al konden we er niet doorkrijgen, dat het verplicht zou worden. Maar nogmaals die obligaties moeten de grote klap maken. Wij zullen de introduktic daarvan ondersteunen met posters en stickers, maar hoe dat er allemaal gaat uitzien weet ik niet." Wat de bouw van het clubhuis betreft zal de mogelijk heid worden onderzocht om het te bouwen op de fundamenten van het viaduct ter plaatse, dat nooit werd afgemaakt. En als dat kan kunnen veel kosten (heien en betonstortwerk) bespaard worden. En dat zou DOCOS goed uitkomen, want het geld dat men niet via actie binnen kan krijgen, zal bij een bank moeten worden geleend. En dat bedrag hoopt men zo laag mogelijk te houden. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Sinds enige tijd opereert in de regio Leiden het uit Veenendaal afkom stige mode-organisatiebureau "Smile". Achter deze naam staat de 24-jarige ex- dressman en voormalige presentator van modeshows, Dries van der Klift. Hij organiseert cursussen en opleidingen tot mannequin en fotomodel. Kort geleden hield Van der Klift in Noordwijk een informatie-avond,- waarop zich 18 gega digden, aanmeldden. Gisteravond had de eerste van drie informatie-avonden plaats in Leiden, in de Kleine Burcht e de Nieuwe Rijn. De opkomst was welis waar heel wat minder groot dan in Noordwijk, want slechts één dame had de stoute schoenen aangetrokken en was op de advertentie afgekomen: de 21-jari ge mevrouw Antoinette Duindam-Cam- man. En haar viel zodoende als enige de eer te beurt ingewijd te worden in de ambitieuze plannen van Dries van der Klift. Hij is van plan in de Kleine Burcht bij voldoende animo op maandag- en donderdagavonden een cursus te organi seren, waarin de dames in de leeftijdsca tegorie van 15 tot 55 jaar onderricht zullen worden in het lopen, houding ge ven, algemene omgangsvormen, uiterlij ke verzorging en alles wat er zo bij komt kijken; dit in samenwerking met een schoonheidsspecialiste en kapper. Na afloop van deze 16 avonden durende cursus wordt er een examen afgelegd en krijgen de geslaagde dames een certifi caat van bekwaamheid en een tweejarig contract aangeboden, dat na afloop stil zwijgend wordt verlengd. "Dat contact is overigens op free-lance basis", aldus Van der Klift Het bureau "Smile" zorgt voor het werk, maar de mannequins en foto modellen hebben het recht om opdrach ten te weigeren; men hoeft dus niet bang te zijn half naakt op de foto gezet te worden". Over de verdiensten kan hij geen zeker heid geven: "dat hangt helemaal af van de kwaliteiten van de betrokken dames. De een komt op J 3000,- per maand en de ander niet verder dan 100,-". Op de vraag over welke kwaliteiten men moet beschikken om fotomodel of man nequin te kunnen worden zegt de "Smi- le"-dii-ecteur: "Er zijn er natuurlijk die het nooit leren, maar in principe kan je van elke vrouw een mannequin maken, ook de lelijke vrouw, want ook zij kan bijzonder charmant zijn. Met fotomodel len ligt dat iets anders: we halen er bij de kandidaten de meest fotogenieke uit, van wie dan proefopnames in de fotostu dio worden gemaakt Daar kunnen leuke resultaten uit voortkomen. Zo werken er in Veenendaal al enkele modellen o.a. voor Triumph en Wehkamp. Ook de meisjes die op de hoes van de plaat "alle dertien goed" prijken werken via "Smi le". Ook heren Overigens zijn ook heren welkom. Aan deze zgn. dressmen bestaat grote behoef te. "Het is de wens van de meeste vrou wen fotomodel of mannequin te worden, maar mannen zijn moeilijker zover te krijgen. Vandaar dat je het vaak met de zelfden moet stellen. Voor heren ligt hier zeker een goede toekomst", aldus Van der Klift In Veenendaal werkt zijn bu reau inmiddels met twee heren, die tij dens de opleiding gewoon met de dames hebben meegedaan, hetgeen ook in Lei den de bedoeling is. Van der Klift zegt speciaal Leiden te heb ben gekozen voor uitbreiding van zijn werkterrein, omdat dit in het mode-land zo gunstig ligt Hij heeft inmiddels al wat contacten gelegd bij C A in Amster dam en een importeur van badmode in Haarlem. Binnenkort hoopt hij zijn werkterrein uit te breiden tot Leiden zelf, maar eventueel geïnteresseerde mo demagazijnen kunnen al inlichtingen krijgen via postbus 272 in Veenendaal. Op de vraag of zijn initiatief voor vele mensen niet een gok is, zonder dat ze verzekerd zijn van een succesvolle toe komst. zegt Van der Klift: "Kijk, ik beloof geen koeien met gouden horens. Voor dat examen zal ook niet iedereen slagen, zeker niet als men er met zijn pet naar gooit. Maar zelfs dan is die 300,- curcusgeld niet weggegooid, want men steekt er allicht wel wat van op. Tot dusver lopen de zaken goed en ik reken ook op voldoende belangstelling van be drijven uit de regio Leiden. Het aanbod is voor cursisten natuurlijk in zoverre aantrekkelijk, dat men na een goed afge legd examen een tweejarig contract krijgt aangeboden". Ondanks de teleurstellende opkomst in Leiden ziet de ondernemende Van der Klift de toekomst niet al te somber in: "Er is natuurlijk sowieso een drempel vrees. En gezien het slechte weer is het ook niet zo verwonderlijk. Ik reken erop, dat volgende week maandag en donder dag meer belangstellenden komen opda gen. Voorlopig kan ik een twintigtal cur sisten hebben en bij een grotere animo van geschikte mensen kan het aantal nog worden uitgebreid". ,,Smile"-directeur Dries van der Klift taxeert met een kritisch oog de kwaliteiten van Antoinette Duindam-Camman. Deze Leidse schone gaf gisteravond in de Klei ne Burcht als enige te kennen wel wat te voelen voor het vak van mannequin en arjen broekhuizen -fotomodel. Haar „smile" kon er in de ogen van Van der Klift wel mee door. Lezing over bloemen in Alkemade Van onze correspondent ALKEMADE De Koninklij ke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde organi seert 27 januari in „De Woe lige Baren" een voorlich tingsavond. De avond begint om acht uur. De heer H. Th. Achterberg, Ieraar aan de Tuinbouwschool in Utrecht houdt een lezing over het bloemeneiland Mainau (Bo- densee). Voorts zal hij een aantal dia's tonen van plan ten in de kassen van Konin klijke Koinklijke tuinen van Herrenhausen in Hannover. Veilingen kist: AI 6.608.90, AH 2.70—7.00, BI 9.2012.40, Bil 2.00—7.70, Cl 5.50—7.80,.CII 5.40—6.60; andijvie Rijnsburg, 22/1, bloemen— Amnryll 0,374 16334, anemonen 0,900 4 anjers am. 0,333 30500, anthurlui 1,862 3234, blauwe druifjes 0.9! c^o',4<M'"oêö'.^dhrys^tros* Jrc^ZS 9646, euphorbia 0,626 1360, fors thia 0,436 4640, freeslo 2,471 348 4603, hyacinth mét bol 0,474 1159 iris 1,900 2112, krokus 0,900 4 535. tulpen 2,032 165601, brilliant sur 1,311 1226, tulpen 2e soort 1,259 3787, tulp met bol 0.130 300, narcis 2e soort 0,729 1186, anjers tros 0,294 4440, div snijbloemen len imp. 0,390 577 70, orgriet Imp. 3,5350 Imp. 0.972 0,151 17520, snijbl. imp l,2i s Imp. 0.972 135. orchideeën onkel Imp. imp. 0,955 0.278 1020. 11331, div. 1.224 1604. azalea 2.198 1050 paules^ o'sso m.'div! potplanten 2,306 312, gladlolen-ar- dent 0,399 10220, gladiolen<ormen 33210, glad.-moliere 0,344 2750,'gl.- splc span 0420 240, gl. peter - 0,463r"- gl col anjcr-tr. pink I. gladiolen 0,29 100, gl colv comey 0,157 32330, 1 1200. a violet 0,425 0.490 400. anjer tr mix 0,350 1280. rozen baccara 0,599 1780, rozen marimba 0,433 650, div. snljblov- 0,312 8540, gladio 4440, gladiolen IT" Onderzoek streekcommissie wijst uit: Van een onzer verslaggevers Bollenstreek - De recreatie-mogelijkheden in de Bollenstreek liggen ver beneden de maat. Er zal In de toekomst heel wat moeten gebeuren om deze streek aantrekkelijk te houden voor toerist en eigen bewoners. In grote trekken zal dat de ondertoon worden van een binnenkort door de streekcommissie Recreatie Bollen streek samen te stellen rapport over de recreatie in de bollen streekgemeenten. Sedert september vorig jaar hebben zeven afgevaardigden uit deze streek oen inventaris trachten te maken van wat er schort aan het optimaal laten functioneren van het recreatieve element in de streek. De commissie is een onderdeel van de Streekcommissie voor de Bollenstreek, in 1973 ingesteld door gedeputeerde staten van Zuid-Holland met als doel de bollenstreek-bevolking te toetsen over de, in de door de provinciale raad globaal opgestelde richtlijnen (Plandoelen Zuid-Holland west) voor deze streek iz. verkeer, ontspanning, werkgelegenheid e.d. Wat de recreatie betreft hebben de zeven, waaronder een VVV- directeur, mensen uit de bloem bollenwereld en vertegenwoor digsters van vrouwenorganisa ties, een uitgebreid wensenpak ket samengesteld dat boekdelen spreekt. Aan de samenstelling werkten geen raadsleden mee. Dat was ook niet de bedoeling. Mevr. T. H. M. Ruigrok-Van Haaster uit Noordwijkerhout, lid van de recreatiecommissie en tevens hoofdbestuurster van de LTV en bestuurslid van de Agrarische Commissie voor de Kath. Plattelandsvrouwen: „Raadsleden stellen zich di kwijls anders op tegenover een recreatieobject dan een buiten staander. Zou hij bijvoorbeeld in de raad een keuze moeten maken tussen de aanleg van een fietspad langs de bollenvel den of het leggen van een riole ring in een bepaald dorpsge deelte dan zal hij zo goed als zeker kiezen voor het laatste. In een recreatiecommissie zal een raadslid zich daarom ook moei lijk objectief kunnen opstellen. Natuurlijk is dat zijn goed recht. Maar wij moeten ons eenmaal anders opstellen. „Wij hoeven geen keuze te ma ken. Het enige wat wij moeten doen is met zoveel mogelijk suggesties op de proppen ko men waardoor de recreatie in de Bollenstreek verbeterd zou kunnen worden. Of het finan cieel een haalbare kaart is, doet er niet toe". De laatste maanden zijn er heel wat bruikbare ideeén op tafel gekomen. Voor Lisse staat op het lijstje een aanzienlijke uit breiding van de fiets- en wan delpaden en een goede beplan ting langs de oost-westverbin dingen naar de kust (die verbe terde beplanting wil men overi gens langs alle agrarische ge bieden in de bollenstreek) een bowlingbaan en een bioscoop. In Noordwijk zouden meer voor zieningen moeten komen voor de kinderen. Bijvoorbeeld een uitbreiding van het herten kamp. Op het verlanglijstje staat voor Noordwijk ook nog de bouw van een zeewaterbad en muziekkiosk, de aanleg van Duitse kegelbanen (het stok paardje van WV-directeur Rovers) en de uitbreiding van de bibliotheek met een extra leeszaal met buitenlandse lek- Mevr. Ruy- grok en haar zoon Simon met kaarten waarop geplan de fiets- en wandelpaden staan aangege ven. „Die paden moeten er hoognodig eens komen", vinden zij. tuur. Voor Voorhout wordt gedacht aan een zwembad, een sporthal en een NS-spoorwegstation Van daaruit zou een direct» busverbinding moeten wordex ingesteld met de badplaatsei Katwijk en Noordwijk. In Voorhout zou ook een kinder boerderij moeten komen. Al suggestie wordt gedaan d< boerderij te plaatsen ergen; tussen Voorhout en Sassen helm. Deze laatste plaats na melijk stelt ook al jaren pogln gen In het werk om een kinder boerderij (op het eilandje in het park) te kunnen realiseren. Beide plaatsen zouden dus pro fijt kunnen hebben van een dergelijke voorziening. Voor Noordwijkerhout een sport hal en voor De Zillt een ge meenschapshuis. Wat dit laatste betreft is voor De Zilk die wens al ten dele in vervulling gegaan. De Noordwijkerboutse raad heeft al een bedrag toegezegd voor een gemeenschapshuis in De Zilk, alleen het bedrag is niet toereikend om er nieuw bouw mee te bekostigen. Hille- gom tenslotte zou graag een camping, een trimbaan en een watersporthaven hebben. Een groot deel van de opgesomde wensen komen ook voor op de prioriteitenlijst van de diverse gemeenten. Voor sommige van die objecten heeft men reeds een spaarpotje gemaakt om. als dat uitkomt, een en ander te kunnen realiseren. Mevr, Rui grok-Van Haaster: „Wil de Bol lenstreek wat de recreatie be treft optimaal funktioncron dan zal ook veel particulier initiatief ontplooid moeten worden. Daarbij denk ik bijvoorbeeld aan de watersporthaven, bio scoop en bowlingbaan. Overi gens is het niet de bedoeling dat we er in de Bollenstreek een compleet pretpark gaan maken. We willen alleen maar duidelijk aangeven wat de mogelijkheden zijn". 1 Maart a.«. moet het rapport van de commissie Recreatie Bollen streek gereed zijn. Dan gaat het naar de Provinciale Raad, die op haar beurt het rapport doorspeelt aan Gedeputeerde Staten vun Zuid-Holland. Bij het bepalen van het toekomsti ge gezicht van de Bollenstreek, zal het rapport van deze streek commissie voor de provincie mogelijk bruikbare achter grondinformatie Over twee weken gaat rapport definitief opstellen. Tot die tijd is er voor Bollenstreek- bewoners gelegenheid zelf nog met suggesties te komen aun- Waarom men de bevolking niet eerder die kans heeft gegeven? Mevr. Ruigrok-Van Haaster: „We vonden het beter eerst met een team van deskundigen gaan wat er in de Bollenstreek zo al meer te doen zou zijn. Daar zijn we. dacht ik zo, rede lijk in geslaagd. Maar Je weet nooit of je alles wel hebt onder-1 zocht Daarom willen afronding van dit onderzoek, ook nog anderen aan het woord laten. Hun suggesties zullen op waarde worden geschat gelijk in het rapport worden verwerkt". Het secretariaat van de commis sie Recreatie Bollenstreek is ge- yestigd op de Ukerbinnenweg 58 in Noordwijkerhout, Volleybal: onze volleybalmedewerker LEIDEN Donar en LUSV b!l> ven elkaar op de voet volgen in de Jacht op de koplopers van de promotieklasse. Donar klop te zoals verwacht In Wassenaar Leski/W, en wel met S-l. LUSV echter leverde een prestatie van topniveau door koploper Jupiter met zijn allereerste 3-0 nederlaag van bet seizoen te confronteren. LUSV, dat vorige weck nog Goudse Verz. 3 op de laatste plaats van de ranglijst vastna gelde, had aan een aanvanke lijk nog tegenstribbelend Jupi ter in feite geen kind. De eerste set was de enige, die het pu bliek nog enige spanning bood. De punten moesten met veel bloed, zweet en tranen verdiend worden, getuige de 2-2 stand no tien volle minuten spelen. Bij 6-7 haalde LUSV coach Van Balkom zijn jongens naar de kant om hen te wijzen op de zwakke verdediging achter het vijandelijk blok. Met prikbal- len, die keurig achter en naast het blok neerploften, wisten de Leidse studenten daarna een sterker wordend Jupiter in be dwang te houden. Arno Ruygt stelde tenslotte na oen 12-13 achterstand met drie daverende smashes de set in veiligheid, hiermee zijn onlangs gedane uitspraak, dat LUSV qua spe lersmateriaal te sterk is voor de promotieklasse, illustrerend. Het vervolg van de strijd zou'1" voor Jupiter inderdaad een complete afgang met zich mee brengen. Kon het in de tweede set nog enig verweer bieden op het ongenaakbare LUSV (15- 10), in de derde set moest het machteloos en wanhopig toe zien hoe de studenten hen de ballen links en rechts om do oren deden suizen. Met 15-1 werd de vernedering van de eens zo trotse koploper een vol dongen feit. LUSV is door deze overwinning weer volop in de running en zal voor stadsgenoot Donar tijdens de ontmoeting op 14 februari a.s. een keiharde noot om te kraken zijn. Donar heeft zich overigens doof winst op het Wassehaarse Leak! op de vierde laats weten te nestelen en lijkt vooralsnog be slist niet tot staan te brengen. Leski wist in de eerste set nog wel een benauwde 1715 te bewerkstelligen, maar diiumi was het toch weer een als va-* nouds draaiend Donar, dut met gevarieerde uunvallen de Leski verdediging doldraaide. Deze maal was het Wouter van 't Veer, die opviel door onge hoord harde klappen. Leski moest tenslotte genoegen ne men met 6-15, 8-15 en 3—15. In de promotieklasse dames wis- sclden Groen SC 2 en Gemini/K 2 van plaats door een geheel onverwachte overwinning van Groen SC op de Voorschotcnse meisjes. Gemini* werd in eigen huis geklopt door een team waarin vier invalsters speelden, en wel met 9-15, 7-15 en B -15. Leski/W met elf punten voor. sprong op nummer twee onbe dreigd aan kop, maakte er ook tegen Be Fair i geen punt van en b»ïsli.ste binnen een half uur de ongelijke strijd via dc set standen 15-5, 15-10 en 15-8. Z«v*n)iUpp«rt 12 40 Lnki 13-36 NOVO^J 13-25 Doiko 12-21 Omn SCt 12-17 Gemini 2 12-16 Zovoc 12 18

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5