T SN ontwierp model ponsorovereenkomst Montreal voor het zorgt geld Rotterdam' Tourmalet die voor Leo Duyndam zes duurt JSF heeft laatste woord Lancia snelste in Monte Carlo jax vlucht voor eld naar Shell Kreuz ook niet HIJS-INTERVAM BOOS Soms zo eenzaam9 dat je wil vluchten Sterk optreden Grand Geste 3NDERDAG 23 JANUARI 1975 LEIDSE COURANT PACIN* 13 IIDlIllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIllllllllilllllllllllM^ (Van onze sportredactie) N HAAG Het sponsoren van rtverenigingen is een ingewik- de materie, althans, indien be- jven het willen doen op de (juis- t wijze zoals de Vereniging tsponsoring Nederland (VSN) voorstaat. Een jaar nadat de waarin een aantal grote tot lelgrote sponsors zijn ver- pd, werd opgericht, is een mo- -sponsorovereenkomst met rtverenigingen tot stand geko- n en gisteren door de ledenver- lering, die in het imposante ge- iw van Nationale Nederlanden )en Haag werd gehouden, goed- eurd. Dit model zal aan de Ne- landse Sport Federatie, het rkoepelend orgaan van alle rtbonden in ons land, worden geboden. de NSF zijn overigens al besprekingen dit hoognodige „contract" gevoerd. Mr. van Veggel, een van de leden van de nissie die de overeenkomst hebben ont- pen, besprak met de leden voorzitter ekaas: „Helaas een wat magere op- ar negen leden zonder bericht van indering" het model var wil toevoegen of breder wil beschrijven, op het standpunt dat onverkort de vigerende hoewel dat beperkt zal blijven tot detailpun ten want een afgevaardigde eveneens zitting in de comm Uitgaande van de stelling die de VSN hul- bepalingen gehandhaafd dienen te worden de NSF had tot het eind van het sponsorschap. Nadat de besprekingen met de NSF tot goed eind zijn gebracht en derhalve een model ontworpen. De sponsor is vrij in het ties. bepalen van de tijdsduur van het sponsor- schap maar de VSN adviseert een termijn Teneinde de kasmiddelen te verstevigen van drie jaar als minimum. Belangrijke "ooral aanloopperiode bleek nogal kost- punten in de overeenkomst rijn de artikelen baar .,e ,zll" - werd besloten de contnbuüe die de tussentijdse beëindiging, betaling het sponsorbedrag, bijzondere kosten (kle- ding, schoeisel, tassen, trainer/coach, de leden van 500,- op 50,- trekken van spelers, ook buitenlandse e.d.), onderneming te boek naamswijziging en presentatie, exclusiviteit en begroting omschrijven. Geschillen zullen aan drie scheidslieden iedere partij een en een derde door beide te kiezen worden voorgelegd, waarbij niet wordt uitgesloten de bevoegdheid van partij en om zich voor spoedeisende gevallen te wenden tot de president van de rechtbank in kort geding. Een aantal vragen van de belanghebbenden strekte zich vooral uit over nadere uitleg waarbij werd overeengekomen dat met de NSF zal worden gesproken over gevallen waarin een sportbond tijdens een sponsor- te bren- buitengewone leden van 25,- op buitengewone leden die als op 100,-, alles Monte Carlo Munari en Manucci zijn woensdag de eerste alpine. Het is de wagen van Henry en in de vroege middag in de Rallve van Monte Gelin, die door de rijders zelf is ingeschreven. Hun Carlo als eersten in Monte Carlo aangekomen en achterstand bedraagt overigens zeventien minuten, als leiders bovendien van het klassement na de 1° het voorlopige klassement Bij de finish van het twee de onderdeel in de ralley van Monte Carlo deed zich een ongeluk voor. De Porsch van de Fransman Jean-Pierre Rouget en Patrice Chonez heigenw'nschap. 'aakte in oen slip en ver- In samenwerking met de NSF zal zo spoedig mogelijk een Handboek Sportsponsoring worden uitgegeven. Uit deze ledenvergadering bleek dat de VSN hard op weg is eenheid te brengen in het sponsoren. Met de ontworpen overeenkomst zijn zowel sponsor als vereniging ten zeerste gediend. Het ontwerp is tenslotte afkomstig van deskundige vertegenwoordigers van grote sponsors die ook behoefte gevoelden aan het opheffen van de min of meer chaoti sche toestand in de sponsorwereld, velen zijn aangesloten bij de VSN. onze sportcor- de de povere presta- trainingsveld te kun- espondent) ties in competitiever- nen beschikken". TERDAM band Hangende die beslis- ondanks alle te- Manager Kraay: sing heeft de Shell lagen toch nog "Nog voordat ik hier een gedeelte van zijn ipeerde Ajax kwam wist ik niet be- complex afgezet om niet zonder sue ter dan dat de trai- de Ajacieden in de beroep op het ningsaccommodatie gelegenheid te stellen bij Ajax de "sahara" de alledaagse trai- werd genoemd. Als ning niet langer tot droog is een lachertje te ma- geen gras- ken. Kraay: "Als je neer over- die velden en de ac- vliegen de commodatie erom- stofwolken je om de heen ziet word je gek oren. En als, zoals de van jaloezie. En dan rmelijke toe- laatste weken het ge- te bedenken, dat het de trai- val is, het vrijwel complex uitsluitend de continue regent zak voor bedrijfsvoetbal je tot de enkels in het wordt gebruikt. En- moeras. fin, de komende twee ft de conditie De velden, staan op maanden kunnen we beneden Am- diverse plekken vooruit. Wat er dan hms Peil gele- blank, een situatie, te gebeuren staat is widen dusdanig een topclub onwaar- afwachten. Ik de Ara- lamse sportver- ing Shell gedaan het komende staat e. inden dagelijks sprietje keer te oefenen, eind er aak van dit bi- verzoek s velden traaf smeer, 'durige regen reeks proeven op het gezamenlijke traject van pel ij ke traject bezetten de Zweed Lars Carlsson WOfldde tW66 mensen, ruim 1500 kilometer. en de Nederlander Bob de Jong met Opel Ascona de elfde plaats met een tijd van 4 uur en 5 minuten In het spoor van de Italiaanse Lancia hebben zich en 32 seconden. alleen de fiats 124 van Alen, Mikkola en Bachelli Het nog officieuse klassement na het tweede ge- kunnen handhaven, die een achterstand hebben deelte van de rallye ts: 1. Munari/Manucci (Ita), tussen de drie en tien minuten. Alpine Renault Lancia, 3 uur 32 minuten en 9 seconden. 2 Alen heeft de slag duidelijk verloren. Nadat de drie Kivimaki (Fin), Fiat. 3.35.32. 3. Mikkola (Fin)/Todt fabriekswagens na elkaar, in een poging strijd te Fra), Fiat 3.36.25, 4. Bacchelli/Scabini (Ita) Fiat leveren met de Lancia, door kleine ongelukken uit 3.41.40, 5. Henry/Gelin (Fra), Renault Alpine de rallye verdwenen, komt pas op de vijfde plaats 1.49.07. MONTREAL De stad Montreal wil v organisatie van de Olympische Spelen va geen financiële steun aan de regering provincie Quebec vragen. or de met de provinciale commissie heeft gesproken, i 1976 weigerde steun aan de provinciale overheid of in de aan de nationale regering te vragen. Hij bleef op het standpunt staan dat de Spelen zichzelf verwachten tekort van de spelen, dat op dit moment wordt begroot op 200 miljoen dollar, een 500.000.000 gulden. Burgemeester Jean Drapeau van Montreal, die Olympische munten, in weerwil van de gestegen kosten en de achterstand in de werk zaamheden bij de bouw van de olympische accommodaties. mijnd, dat de dig. Wij hebben dan dit niet meer llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllim normale training de gemeente inge- verzoek bij op dat knollenland sprake Een aantal spe- wijt hieraan me termijn delijk de Middenweg op korte trainen. Dat is gron- )ver een re- dig naar de filistij- bespeelbaar nen". Na de teleurstelling tegen PSV (op de foto afscheid nemend van Ralf Edström) krijgt Feyenoorder Willy Kreuz een nieuwe tik te verwerken. Hij kan zondag niet spelen. (van onze sportredactie) ROTTERDAM Behalve Wim Jansen zal Feijenoord het zondag in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles ook zonder Willy Kreuz moeten stellen. De Feijenoord-spits heeft zware griep. Bij Sparta heeft Arne Skipper, wiens arm dit seizoen al tweemaal uit de kom schoot, de training hervat. Maar het ziet er niet naar uit dat de Deen zaterdagavond in Eindhoven met zijn ploeg kan aantreden tegen PSV. (van onze sportredactie) DEN HAAG De voorzitter van IfIJS-Intervam is erg kwaad op de vereniging Tilburg Trap pers. Zonder dat de Haagse vereniging er mee accoord ging heeft de Tilburgse landskam pioen ijshockey de wedstrijd om de Coupe Internationaal, die was vastgesteld op 3 fe bruari verschoven naar vrij dagavond a.s. eens. Afgelopen maandag belde interland NederlandJapan in de heer Herreijgers van Tilburg Tilburg is. Trappers mij op dat we vrijdag Han van der Heijden: „We gaan moesten spelen. Ik vertelde hem dat we daar niet mee ac coord gingen. In het bondsblad van vandaag staat de wedstrijd vastgesteld. Via ruggespraak met de heer Joop van Rijswijk competitieleider zijn we er ach ter gekomen dat er geen enkele andere speeldag nu plotseling voor Tilburg mogelijk is. Til burg wilde op 3 februari niet spelen omdat op 4 februari de ieder geval niet met een com plete ploeg naar Tilburg. We hadden de jongens een vrij weekeind in het vooruitzicht ge steld. En bovendien had onze vereniging een groot Carnavals feest op de Uithof. Maar maan dag hopen we thuis op De Ui thof met Tilburg Trappers af te rekenen en dat is ook een wed strijd voor de Coupe Internatio naal." leedwayprof roeze zorgt or sensatie (Van onze sportredactie) ELO Het ongelooflijke is beurd. Hennie Kroeze, het zo tlbelovende speedwaytalent Zenderen heeft toegeslagen.- eerste Nederlandse speed- lyprof, die momenteel een umee maakt door Australië, t in Perth voor pure sensa- gezorgd. Op het Clare- ountpark gelukte het hem we- Idkampioen Anders Micha- e verslaan. De Zweed die pech pas een keer in dit 'toen het hoofd heeft moeten tijen, was door deze echte derlaag volledig verbijsterd, i heeft zich meteen gehaast i de crack uit Zenderen voor zogenaamde „the best pair- tdstrijden" te contracteren, zijn koppelwedstrijden. Met lere woorden: Hennie Kroe- 'is geaccepteerd. erfs.ttitel orussia 'MN Voor de Bundesliga zijn isteren twee inhaalwedstrijden speeld. In Mönchengladbach *rd Borussia herfstkampioen "or Schalke 04 te verslaan met ■0 en in Duisburg won 1. FC In van MSV Duisburg met stand aan kop is: Borussia Mönchengladbach 17 «peeld. 23 punten (41—24). lertha Berlijn 17—23 (31—21). lamburger SV en Kickers Of- obach 17—22. nder merk arsmakers (Van onze correspondent) MELO Pierre Karsmakers bezig het „grote geld" te r ;n. De motorcrosser, die imerika met zijn Yamaha ni >1 van overwinningen reed run of meer onverslaanbaar geacht, is van merk ver eerd' Hij heeft besloten het Ogende seizoen voor Honda te 'jden. Met deze opmerkelijke «ansfer is veel geld gemoeid, •ast staat dat Karsmakers 5 ruim een kwart miljoen Claris zal krijgen. ROTTERDAM. The show must go on. Het is een veel gehoorde kreet, die goed past bij Leo Duyn dam na-de ervaringen met Ton Vissers gisteren nog in een tomeloos diepe put, vanaf vanavond in de Rotterdamse zesdaagse. Alsof er niets ge beurt is. Leo Duyndam zal strijd leveren in de rol van favoriet, het publiek immers wil niet anders van de renner die al drie keer zegevierde. Het zal een spektakelstuk worden, omdat het publiek het wil. Leo Duyndam zal in stilte lijden. „Je moet zo'n zesdaagse zien als een gezellig zich kon ontwikkelen tot één van Europa's beste de artiesten. Was het maar zo'n circus, dat de mensen vaak vermoeden. Voor de buitenwereld lijkt het allemaal koek en ei. Maar in werkelijk heid zal een renner je pakken, als hij kan. Het is een wereldje met allemaal mensen apart. Ieder rijdt voor zich, voor zijn eigen brood. Ik kijk er tegenop als een Tourmalet die zes dagen duurt. Je gaat er geestelijk aan kapot". Juist die door Duyndam gehaatte omstandigheden zijn er, hoe gek het ook mag klinken, de oorzaak van dat hij •e host» avondje met sport. Wij zijn de sportmensen en baanrijders. op te raken in de maatschappij. Van lieverlee ben ik bezig me.t om te schakelen. Als dat niet lukt, heb je kans dat ik vlucht". Omdat ik zes dagen in hetzelfde wereldje leef, waar je niet uit kan, maak ik een soort omscha keling mee. Ik wordt een ande re persoonlijkheid. Ik ben ont zettend gespannen. En omdat ik Fonwoninliasirl geen kans heb om andere din- eenzaamneid fÜfoi* «üi i'fi,hfu "to Leo Duyndam fietst graag („Als mn00 rn° ik met tegenzin zou gaan trai- enige mogelijkheid me uit te leven". Hoeveel succes hij daar mee heeft geoogst, de Poeldijk- se renner zal blij zijn als de Rotterdamse zesdaagse achter de rug is. „Ik ben een pure individualist, kan me moeilijk in een groepje aanpassen. Mis schien ben ik wel veel te nuch ter. Het beste is om nergens aan te denken en alleen maar te trappen". Maar Leo Duyn dam is een denkertje en tegelij kertijd een levensgenieter. Die twee eigenschappen maken het hem moeilijk in het profcircus. Zo moeilijk, dat hij soms de oplossing overweegt in een vlucht naar het buitenland. „Ik weet het. je bent een object. Ze betalen je. omdat hij voor de reclame zorgt. Je leeft altijd in spanning, omdat je afhankelijk bent van het contract dat je wel of niet krijgt. In de wielrennerij moet je elke dag prestaties leve ren. Soms heb ik depressies. Als je zo belazerd wordt als in het geval Vissers zou je zo wil len stoppen. Daarom moet je altijd zorgen niet teveel achter- toevallig is het ook zijn boterham, maar veel da gen achtereen houdt hij het nooit uit. Leo Duyndam moet dan vechten tegen de eenzaam- held. „Vooral in M zesdaagse He, de redeni Kortzichtig Leo Duyndam noemt zich een gevoelsmens. Hij moet zich af kunnen reageren, door bijvoor beeld praten. Juist dat mist hij zo in de wielerwereld. „Je kan met niemand praten. De ren ners zijn vaak zo kortzichtig. Ze zien maar een ding: wielren- heb ik dat heel sterk. Dan drink je in je eigen gedachten. Soms voel je je zo eenzaam, dat je weer denkt: Zal ik vlucht en?" p Die wanhoopsgedachte wordt gecompenseerd door zijn verantwoordelijkheidsgevoel. Leo Duyndam weet. dat er iets van hem verwacht wordt. In Rotterdam zal bovendien zijn motivatie worden versterkt door de breuk met Vissers. Duyndam geniet bij het idee als eenling (gesponsord door firma Van Dijk) Vissers prestaties te tonen. Uit wraak. „Dan interes seert geld me niets. Eens won ik een zesdaagse met De Wit. De Wit won voor het eerst, hij was er zo blij mee. dat we allebei stonden te huilen van geluk. Als ik er maar plezier in de 27-ja- rige prof zich zo vaak eenzaam voelt. Zijn principes horen niet thuis in de wielrennerij. Ze heb ben zijn carrière enorm bein- vloed. „Ik ben te weinig wiel renner om te kunnen leven als een wielrenner. In wezen heb ik juist veel meer karakter dan een Merckx. Hij wil wel, want wielrennen is zijn lust en zijn leven. Ik heb vaak tijden, dat ik helemaal geen zin heb in fietsen". Het verklaart Duyn- dams grillige prestaties, door insiders toegeschreven aan „ge mis aan karakter". De ene dag wint hij een etappe in de Tour de France om de andere dag af te stappen. „Ik had een veel grotere renner kunnen wor- Leo Duyndam zegt het zonder spijt. Hij weet dat zijn moeilijke Leo Duyndam verkoopt zichzelf. Als een product van zijn nieuwe sponsor. levende reclamezuil poseerde hij voor het karakter („Des te meer je denkt, des te meer problemen ontstaan er") een sta-in-de-weg is geweest. „Ik wil mezelf blij ven. Dat gaat boven alles Ik wil van niemand een speelbal zijn, ook niet van Vissers Het heeft me een jaarsalaris gekost, maar op zo'n moment denk ik niet meer aan geld. Dan ben ik helemaal geen prof meer". Leo Duyndam gaat zijn eigen weg en denkt steeds vaker aan stop pen. Als de glamourwereld, zoals hij het noemt, hem weer eens de keel uithangt. Het over kwam hem vorig jaar, de reden waarom hij zo weinig zesdaag sen reed. en deze week. „Als ik met die nieuwe firma te pakken had gekregen, zou ik stoppen" Het neemt niet weg dat Duyn- banden aan over. „Terwijl ik vreselijk voorzichtig ben hoor. Ik ben misschien de enige ren ner die „ho" roept, als er ge vaar dreigt". Elke avond zal een arts de pijn verlichten door middel van een bandage of een spuitje. dam voor Rotterdam ambitieu-, Het is met die pijn die Leo Duyn- ze plannen heeft. In Bremen. dam voor de komende dagen waar hij met Karstens vijfde «vreest. Banger is hij voo werd, bereidde hij zich voor De eenzaamheid. Het publiek zal Poeldijkse prof hield er door het niet merken, een valpartij gescheurde pols- KEES KOMAN Selectie van ijshockeyteam (Van onze sportredactie) DEN' HAAG Het Nederlands ijshockeyteam speelt in Til burg dinsdag 4 februari een wedstrijd tegen Japan. Tegen dezelfde tegenstander wordt donderdag 6 februari op De Uithof in Den Haag gespeeld. Voor de selectie van het Neder lands team zijn de volgende spelers uitgenodigd. Doelvcrde- digers: Göbel, Bulejcik (Tilburg Trappers) en Van Bilscn (Duij- vestein Wintersport). Verdedi gers: Christiaans. Van Dun. Pe- ternousek. Bakker (Tilburg Trappers), Sciarone (NN Nijme gen) en Brand (Hunters). Voor- hoedespelers: De Heer, McDo nald, Van de Broek (Tilburg Trappers), Krikke. Wielheesen, Scha ffer (HYS-Intervam), An ton. Vosatko (Smoke Eaters), Jellema (NN Nijmegen), De Graauw (Orwo). Decloe (KF.V Krefeld) en Koopmans (Thialf). Koersen Nootdorp (Van onze sportredactie) NOOTDORP - Ondanks het slechte weer was de publieke belangstelling bij de negen draverijen gistermiddag op Nootdorp zeer behoorlijk. Maar voor pikeurs en paarden is het een erg zware dag geweest. Door de regenval waren de plas sen water niet weg te krijgen. Pikeurs kwamen als zwarte pie ten uit de strijd en paarden konden maar hele matige kilo metertijden op de chronome ters brengen. De omzet, ruim anderhalve ton in negen koer sen. was weer een bewijs dat Nootdorp op de woensdagmid dag erg in trek is bij de draf- sportliefhebbers. Het hoofdnummer werd verras send gewonnen door Grand Ge ste met Wim Duivenvoorden. In de laatste bocht werd Abzac P met Jan van Dooyeweerd in de mangel genomen door Gerard van Eykelenborg (Iltus Holland- ia) en Wim Duivenvoorden met Grand Geste. Ondanks protes ten bleef de uitslag gehand haafd. Op de tweede plaats kwam litis Hollandia voor Ike Hollandia en H. Bond. Do uitslagrn van woensdag. BAARLOPRIJS: Ie ufd 2000 m I No tal Buitenzorg (J van Dooyweerd) 3.00.2 130.1, 2 Lady Westlandlu. 3 Miss Zeida Peter. Winn 1 60 pl 1.20 1,00 4 40 koppel 3 70 trio 113,00. BERK KI.PRIJS: lc nfd 2380 itv 1 Lion Victory (P. Koppojun) 3 36.0 1.30.0, 2. Lady Wilkes. 3. Kosmos P Winn 12.00 pl 3.10 5.70 koppel 15.50 trio 579,70. BAAMBRl'GGEPRIJS: 2000 m 1 Mieke Bloemlust (A. Suykcrbuyk) 3 08 4 1.34.2. 2. Manus Hanover. 3. Mondingo. Winn 1800 pl 6.30 2 50 koppel 62 00 BAKKl'MPRIJS: 2000 m 1 Mustang B (M. Lange) 2 56 2 1 28 3. 2. Loyaal V. Liantc, 3. Kornna Scott. Winn 9 20 pl 2 20 2 00 1 50 koppel 19 70 trio 441 *0 BKDl'MPRIJS: 2000 m 1 Hanover D (R. Knaven) 2 55 4 1 27 7, 2 Jan Pom B, 3 Justia.Hima. Winn 7.70 pl 4 00 2 70 koppel 6 40 BEII.ENPRIJS 2000m I Jupiter Schans A Suykcrbuyk) 2 57 3 1 28 7. 2 Kwikzilver, 3. Kei Buitenzorg Winn 8 HO pl 1 70 2 20 I 40 koppel 5 90 trio 240 20 Barendrechtprtjs; 2380 m l Grand Geste (W Duivenvoorden) 3288 1 27 0. 2 litis Hollandia. 3 Ikr Hol- landia. Winn 3 80 pl 2.00 I 80 koppel 7 20 BKKKELPRUS: 2c afd 2380 m 1 Leslie Hanover (J. Duivenvoorden) 3 36 7 1 31 1. 2. Karol Haghewrvde. 3 Lolke W Winn 5 70 pl l 70 1 50 2.10, koppel 12 50 trio 61.90 BAARLOPRIJS: 2e afd 2000 m 1 Mira Fortuna <J in 't Veen) 3 02 0 1.31.0, 2. Marianna, 3 Mas record. Winn 4 10 pl 2 20 3 40 2 40 koppel 45 50. Totalisatoromzet 151801. WEST-BERLIJN Voor de Eu ropese wielerkampioenschap pen voor profstayers op winter- banen op 23 februari in de „Deutschlandhalle" te West- Berlijn staat tot nu toe slechts de deelneming vast van titel houder Cees Stam (Ned.) Wolf gang Schulze en Dieter Kemper (beiden W-Dld).

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13