PTT loopgraven in bij ongewijzigd spreidingsbeleid GROOT METAAL NOG ANS OP AKKOORD alstublieft CARNAVALSHIT VADER ABRAHAM RACISTISCH Eerder met pensioen: hogere premie betalen Actie Oude Toren leeft in Warmond Woensdag 22 januari 1975, 65e jaargang no. 20023 Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank Amro bank N VLeiden Directeur-hoofdredacteur F. J. Plug Adj hoofdredacteur J J Hallewas Chef-redacteur J W C Leune /Advertenties (excl. B.T.W.) f 0.42 per mm. Telefpontjes f 3.85 Klachten bezorging telefoon 22244 (18 00 fot 19 00 uur) Abonnementen per week f2.69 kwartaal f 34.76. jaar f 135.15 losse nummers 50 cent Compliment Ned. II om 20.35 uur een Engels tv-spel „Het compliment". Ned. I om 20.21 uur „De tijd stond even stil" met elfsteden tocht 1963 en om 21.40 uur Ko- jak. TIJDELIJK REGEN Veel bewolking met tijdelijk re gen of motregen krachtige tot harde zuidwestelijke wind. Ma ximumtemperaturen omstreeks 9 graden. Morgen zon: 8.34-17.11. Maan: 12.51-4.32. schev. hoogw.: 10.51-23.34. Laagw.: 6.20-18.50. IN HAAG Zal va- r Abraham door de titie worden ver- tolgd? Deze vraag heb- de Tweede-Kamer- :n Roethof en Kos- 'vdA) aan minister i Agt van Justitie tsteld wegens de tekst Vader Abrahams amavalskraker, die on der het motto ;,Wat doen wij met die Ara bieren hier" in generali serende zin spreekt over „rijke" en „dikke" ara bieren die „hier niet ho ren", zo menen de Ka merleden. Zij vinden' dat het lied blijk geeft van een bedenkelijke racistische mentaliteit. Het Ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft gisteren reeds een af keurend commentaar la ten horen op het liedje, nadat de heer Rabani, honorair-consul van Koeweit, er eergister avond voor de t.v. al zijn verontwaardiging over had uitgesproken. De NOS heeft besloten het liedje niet meer in haar programma's uit te zen den. Ook dreigen er moeilijk heden voor een andere carnavalshit. De PvdA in Maastricht vindt dat het liedje „Achter de wolken schijnt de WW" op grove manier wordt omgesprongen met het leed van veel ivond a In Geor- Zijn tegen- ider was gemeester jynard Jack- I, terwijl atssenator lan Bond als ieidsrechter Irad. Na een ;hte rechtse nauwelijks i kin beroer- ging Ali jr de knieën, ïrdoor de irgemeester schertsge- :ht op zijn bracht, avond was rganiseerd het zwarte DEN HAAG De dienstcommis sies bij de centrale directie van de PTT (personeelsvertegenwoordi- verplaatst wordt, ging) hebben gisteren aangekon digd elke medewerking aan de uit voering van de spreiding te zullen weigeren, indien de regering voor bij gaat aan een open studie van PTT-zijde, waarin wordt nagegaan in hoeverre de PTT een bijdrage kan leveren aan de spreiding van rijksdiensten. In die studie zou een van de uitgangspunten moeten zijn dat de ambtenaar volledig vrijwil lig mag bepalen of hij al dan niet sluit blijft de 3000 PTT-ers naar het noorden over te plaatsen, alle werkzaamheden in verband met die overplaatsing, terzijde te des lands" vrijdag jl. naar buiten geko- miss,es i beslissing personeel zich voorbereidt op een „loopgra- trale directie uit Den Haag naar het noorden venoorlog als de spreiding toch wordt te verplaatsen, een open studie als waar de doorgezet dienstcommissies op doelen, tot een farce maakt. „Het keurslijf van de uitgangspunten de regering is volledig in strijd met onze van een open studie", aldus de dienst- Zij hebben ook alle PTT-ers opgeroepen om, als de regering bij dit be- De verklaring van de dienstcommissies is gisteren overhandigd aan directeur-generaal Leenman van de PTT, voordat die met leden van de regering een gesprek begon over de voorbereiding van de spreiding van rijks diensten. Griep velt steeds meer personen UTRECHT Het aantal griepgevallen is vorige week opgelopen tot 70 per 10.000 Nederlanders. De week daarvoor bedroeg het nog 48 en in de eerste week van januari en de laatste week van december was het respectievelijk 33 en 27. Het getal 70 per 10.000 is gebaseerd op voorlopige cijfers van het ministerie van Volksgezondheid. Of hiermee de top- van de griepgolf is bereikt, valt nog niet te zeggen. In 1974 viel de top m de vijfde week van het jaar met 78 influenzapatiënten per 10.000 inwoners. Van nze parlementaire redactie) 1 Haag De tot nu toe bereikte negatie resultaten in de C.A.O.-onderhandelin- groot metaal hebben nog niet tot een uk geleid. De vakbonden hadden reeds Men weten, dat nog slechts een wonder de nderhandelingen zouden kunnen redden, gisteravond bleek, in Den Haag, dat zij enige toenadering tussen de werk- evers en werknemers de besprekingen vol- week kunnen woeden voortgezet. Ksteravond bij de onderhandelingen is de Jdruk ontstaan, dat de partijen in de groot letaal in het materile vlak eerder tot elkaar kunnen komen, dan op het immaterieel ter rein. De vakbonden hadden, naast enkele kleinere financiële aangelegenheden een loonsverhoging gevraagd van twee procent, maar gisteravond gingen zij tot 1,7 procent, met een bereidheid om ook in enkele andere zaken het overleg open te houden. Maar de werkgevers bleven ook gisteravond tegen de verdeling in procenten en centen (nivelle*. ring). Dit gold bij hen ook voor de prijscom pensatie. De werkgevers willen, onwille van de arbeidsvrede, wel voor één jaar een vloer toestaan. Verschil van inzicht is er echter nog over de hoogte ervan. Een groot verschil van mening tussen de onderhandelaars is nog het erkennen van het hoger personeel bij de c.a.o.-onderhande- lingen, het openbaar maken van de inko mens. en de bevoegdheden van de onderne mingsraden. Over de bijzondere zorg voor oudere werknemers boven 60 jaar liggen van beide partijen nog verschillende voor stellen ter tafel. Voor het groot aantal werknemers in het verzekeringsbedrijf zijn de c.a.o.-besprekin- gen goed afgelopen. De loonsverhoging be weegt zich daar rond 1,5 procent, met daar naast verwerkingen van toeslagen in de lonen, een volledige prijscompensatie, één dag meer vakantie, en de mogelijkheid voor werknemers boven 60 jaar om korter te werken. Mary Adams, een werkende vrouw uit het Engelse Stock- port. trok giste ren haastig haar deur dicht en ging naar de bushalte. Daar werd ze achter haald door een buurvrouw die haar vertelde dat haar huis was ingestort en in de rivier gegleden. Mary Adams had er niets van ge merkt. hoewel ze allang wist dat „er iets niet in orde was met het huis.'' De woning stond aan de rivier- over. naast een druk bereden brug. „De deur klemde altijd een beetje, en wanneer ik hem hard dicht trok hoorde ik steeds gerom mel in het huis", aldus haar lakonieke commentaar. Terroristen dreigen met nieuwe actie PARIJS (Rtr) De Pales tijnse commandogroep Mo hammed Boudia, die zegt verantwoordelijk te zijn voor de twee recente ba zooka-beschietingen op Is raëlische passagiersvlieg tuigen op de Parijse lucht haven Orly, heeft gisteren met een nieuwe actie ge dreigd. Op Orly zijn de vei ligheidsmaatregelen ver scherpt. Het kantoor in de Franse hoofdstad van het Britse persbureau Reuter ontving een anoniem telefoontje van een man die beweerde tot de commandogroep te behoren. De man zei dat de getroffen voorzorgsmaatre gelen zijn groep er niet van zouden weerhouden de aanval uit te voeren. Hij zei verder dat deze aanslagen de vergelding waren voor de Israëlische acties tegen Zuid-Libanon en dat zijn commandogroep de vrijla ting eiste van de Grieks- Katholieke aartsbisschop Capucci die onlangs in Je ruzalem wegens wapen smokkel voor de Palcstij- nen werd veroordeeld. De Franse minister van binnenlandse zaken, Michel Poniatowski, heeft de inter nationale gemeenschap op geroepen het eens te wor- terroristen te bestraffen. De verklaring van Ponia towski was de eerste offi ciële Franse reactie tegen het internationale terroris- EINDHOVEN DOOR KAT IN DUISTER EINDHOVEN (ANP) Een kat heeft gisteravond een groot deel van Eindho ven in het donker gezet. Even na acht uur veroor zaakte het dier kortsluiting in een transformator op een braak liggend terrein van de gemeente. Daardoor viel de stroom uit in ver schillende stadsdelen, waaronder de binnenstad, waar de kortsluiting een half uur duurde. Het St Josephziekenhuis in Eindhoven moest overscha kelen op het noodaggre- gaat. Hoewel de stoplichten in een deel van Eindhoven niet werkten werd ook het verkeer nauwelijks gestag neerd. De kortsluiting zelf veroorzaakte een enorme steekvlam die tot ver bui ten Eindhoven zichtbaar BELFAST (AFP) In de Noordierse hoofdstad Bel fast is gisteravond een au to ontploft waarin een bom was gelegd. Daarbij werden twee mensen ge dood. Eindhoven, ook wel eens de licht stad genoemd, heeft een tijdje in het donker gezeten. de kat er afkwam vermeldt de ï^hiedenis niet. Van onze correspondente Warmond - In Warmond bestaat veel belangstelling voor de actie die een plaatselijke stichting heeft opgezet om gelden bijeen te brengen voor een spoedeisende restauratie van de Oude Toren. Dat bleek wel toen gisteravond in 't Trefpunt het startsein werd gegeven van de actie. De zaal was goed bezet. De heer A. G. v.d. Steur, een verwoed wroeter in de Warmondse geschiedenis, hield een dia-lezing over de historie van de toren. Hij ging daarbij terug tot het jaar 1063, waarin voor het eerst melding werd gemaakt van een kerkje in Warmond. Loco-burgemeester Van der Kroft liet zich later op de avond niet optimistisch uit over financiële hulp van de overheid bij de restauratie. Er is maar een heel klein kasje, dat het rijk een bijdrage verleent. De kosten zullen in geen geval helemaal worden gedekt. De stichting tot behoud van de Oude Toren hoopt deson danks dat haar actie leidt tot verwezenlijking van de restauratie plannen die architect P. v.d. Sterre uit Leiderdorp op papier heeft gezet. Alleen dan kan een uniek monument dat het silhouet van Warmond sterk bepaald behouden blijven. Contract ontbonden van Fransz AMSTERDAM - Het contract tus sen eredivisieclub FC Amster dam en verdediger Jan Fransz zal nog lopen tot en met 31 januari. Het bestuur van de hoofdstedelijke vereniging heeft dinsdagavond besloten het verzoek van de 37-jarige speler om tussentijds „ontslag", dat hij op 12 januari indiende, in te willigen. Fransz stond nog tot 30 juni onder contract. Am sterdam-voorzitter de Stoop: „Volgens de geldende arbeids voorwaarden kunnen we er eind deze maand een punt ach ter zetten. Het bestuur zal zal Fransz verzoeken vanaf don derdag (22 januari) vakantie op te nemen, zodat hij geheel vrij Vliegtarieven - Dertig lucht vaartmaatschappijen die lijn diensten onderhouden over het noordelijke gedeelte van de At lantische Oceaan hebben hun besprekingen over nieuwe vlieg tarieven voor dit traject afge rond. Het akkoord is echter nog niet definitief, want drie maat schappijen hebben nog bezwa- Ford weigeri bombardement Zd- Vietnam uit te sluiten WASHINGTON (AP) - President Ford heeft gisteren geweigerd te verklaren dat hij her vatting van de bombar dementen op communis tische eenheden in Indo china uitsloot. Wel ver zekerde hij zonder meer dat hij niet voorzag dat de Verenigde Staten op nieuw bij de oorlog in Vietnam betrokken zou den raken. En hij voeg de hieraan toe dat hij in ieder geval de „consti tutionele en wettelijke procedures" zou eerbie digen. Dit wil waarschijnlijk zeggen dat hij in ieder geval het Congres om toestemming zal vragen voor een eventuele her vatting van de bombar dementen. Ford zei dat hij het Congres deze' week zal verzoeken 300 miljoen dollar voor ex tra militaire hulp aan Zuid Vietnam beschik baar te stellen. Zuid- Vietnam heeft gisteren bombardementen uitge voerd boven Cambodja. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Wat zijn de flnlhcie- le gevolgen als dc pensioengerech- 6.47 procent. Voor de AWW wordt, bij e stelde premie in 1975 v tigde leeftijd in de AOW wordt ver- 64 jaar een verlaging van de premie laagd tot respectievelijk 64, 63, 62, van 0.13 procent I 61 en 60 jaar? Dit heeft de directie 0.24, voor 62 0.35, van de Sociale Verzekeringsbank voor 60 0.57 procent, berekend in opdracht van de So- Voor de kinderbijslag wordt, bij een r de algemene wedu- tot 64 jaar. 0.04 bij 0.05 nodig, bij 63 van 0.11, OVERVALLER GIJZELT VIER KINDEREN LONDEN (Rtr) In een boerderij bij Thamesford, 30 kilometer van Londen in de Canadese provincie Ontario, gijzelt een man, die wordt gezocht wegens een overval op een winkelbedrijf, vier kinderen. de ovei vallei» wciuen gegrepen, maar de vierde ontvluchtte naar de boerderij waar hij mevrouw Fields en haar vier kinderen van vier tot twaalf jaar in gijzeling nam. Me vrouw Fields wist met hulp van de politie te ontvluchten. De overvaller heeft verscheidene vuurwapens. Hij eist 10.000 dollar en een vrijgeleide. Dit luxe theeglas met verzilverde houder is voor u. Tenmin ste. als u de kleine mooite doet een nieuwe abonnee te winnen voor onze krant. Altijd doen. naam woonplaats stuur als dank voor de moeite een theeglas naar naam adres: .woonplaats

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1