Sperry Remington-BS Leiden: De wedstrijd van Bob Heuts QUICK BOYS VERLIEST CONTACT MET KOPLOPERS ALPHIA HIELD KOPLOPER MMO KNAP OP 0-0 Meerburg wint toptreffen Steun aan SV Abbenes komt op gang Sleutels handhaaft zich vrij moeiteloos aan kop Programma BS Leiden VIERDE NEDERLAAG UVS-JEUGD Peter Kop in nationaal selectie team KANTINE OMGEWAAID Keukenhofbosloop: 800 deelnemers Luba had moeite met Spakenburg MAANDAG 20 JANUARI It Van onze sportredactie AMSTERDAM/LEIDEN De Nederlandse Basketbal Bond heeft het competitie programma voor de kam pioenspoule in de eredivisie openbaar gemaakt. BS Lei den start deze reeks wed strijden met een ontmoe ting tegen Transol uit op 2 februari. Het verdere programma voor Leiden ziet er als volgt uit: 15 februari Delta Lloyd thuis; 28 februari Raak/- Punch uit; 8 maart Levi's thuis; 13 maart Sperry Rem. uit; 15 maart Typsoos thuis; 2 april Sperry Rem. thuis; 5 april Delta Lloyd uit; 10 april Typsoos uit; 12 april Raak/Punch thuis; 16 april Transol thuis en 19 aoril Levi's uit Van onze sportredactie DEN BOSCH Sperry Remington- BS Leiden werd in alle opzichten de wedstrijd van Bob Heuts. Hij speelde een voortreffelijke eerste helft Scoorde daarin twaalf punten maar dat hadden er veel meer kun nen zijn, als de rest van het team vaker gezien had hoe hij zich knap los maakte van zijn tegenstander. Maar ook in de tweede helft kwam Bob Heuts in het nieuws. Na zes minuten werd hij vol op het gelaat getroffen door de vuist van Tom Holland. Hij hield daaraan een forse bloedneus over. Men vreesde zelfs een breuk, maar onderzoek in het ziekenhuis wees gelukkig anders uit. Arbiter Mark Christiaanse later: "Een gewone P, waarbij iemand toevallig een bloedneus opliep Toevallig ja, maar het was voor vrijwel iedereen duidelijk, dat Holland louter en alleen de bedoeling had Heuts te raken. Bovendien is het stompen met de vuist naar de bal verboden. BS Leiden had op dat moment altijd nog een kleine voorsprong (54-55), maar het was duidelijk, dat de ploeg Heuts niet kon mis sen. Maar ondanks het feit dat Heuts naar de kleedkamer moest en Bowerman, die een knappe eerste helft speelde en vrijwel alle rebounds pakte, met vijf P's werd gecon fronteerd, bleef BS Leiden steeds aan de goede kant van de score. Pas in de veertien de minuut gaf Ton Boot Sperry weer een voorsprong: 69-68. Op dat moment liep Hans van Rooden tegen zijn vijfde fout aan. Bob Heuts was zover opgeknapt, dat hij weer kon spelen. De vraag bleef echter of het wel zo verstan dig was van coach Harry Pappas om hem in te zetten. Zij die Bob Heuts wat langer kennen, wisten wat er kon gebeuren. En zo geschiedde. Bob Heuts, die pas twee per soonlijke fouten had, nam wraak op Tom Holland. Zijn derde fout was nog een hele nette, maar bij de vierde vonden de arbiters het welletjes en zonden Heuts uit het veld, nadat hij Holland in het gezicht had geraakt. Heuts eruit. BS Leiden vreesde al een straf zaak, waardoor Bobby voor de rest van het jaar wel eens kon zijn uitgeschakeld. Hij werd namelijk onlangs al voor vijf wedstrij den geschorst, nadat hij op het Gerard de Lange toernooi uit het veld was gestuurd. Hij kreeg daarvoor één wedstrijd, maar zijn voorwaardelijke straf van vorig jaar (vier wedstrijden) werd daarbij tevens omgezet in een onvoorwaardelijke. Maar de scheids rechters spaarden Heuts. Zij maakten geen aantekening op het wedstrijdformulier. Het leek er verdacht veel op, dat zij hierdoor Leiden een compensatie gaven, voor het niet wegsturen van Holland. Al wilden zij dat uiteraard niet toegeven. Leiden, dat halverwege de wedstrijd nog een 35-45 voorsprong had, verloor uiteindelijk met 96-85. En dat kwam dan vooral, omdat na Bowerman, Van Rooden en Heuts ook Richie Cornwall (belachelijke vijfde P) en Peter Kop naar de bank moesten. De com plete basisploeg dus op de banken. BS moest verder met een tweede keus (De Jong, Kales, Stol, Wallaart en Van Diest), die aanvankelijk nog aardig partij gaf, maar het toch moest afleggen tegen de goedschietende Ton Boot (18 punten na rust) en de lengte van Holland, die in de lucht geen tegenstand meer ondervond. Scores BS Leiden: Cornwall 20, Heuts 18, Bowerman 13, Van Rooden 11, Kop en De Jong 9, Stol en Van Diest 2 en Wallaart 1. Jan van der Nat Van onze sportredactie VEENENDAAL— Quick Boys heeft na de goede resultaten tegen Spijkenisse en Spakenburg door een 21 nederlaag bij GVVV het contact met de koplopers een beetje verloren. Spijkenisse en Noordwijk kwamen zaterdag niet in actie. De ploeg uit Veenendaal nam al sing tenslotte dertien minuten- in de vijfde minuut de leiding voor tijd, toen Van Egmond door een merkwaardig doel- scoorde. Nico van der Eikel be- punt. Doelman Floor Schaap leefde weinig vreugde aan de werd, terwijl hij de bal vast zege. Hij brak in de eerste helft had, door Van Veenendaal over bij een ongelukkige botsing een de doellijn geduwd. Tot ieders scheenbeen, verbazing keurde arbiter Hil- Koploper Katwijk lijkt niet meer brants het doelpunt goed. te stuiten. Zaterdag werd num- Quick Boys ging daarna in de nier twee Maasdijk met 1—0 aanval maar kwam toch niet aan de kant gezet en verzeker- verder dan een goed schot van de Katwijk zich van een riante Koos Klinkenberg. De tweede drie punten voorsprong, waar helft was nog geen minuut oud, bij de ploeg bovendien een hadden tenslotte de hulp van een voorzet v i Wim v Beel- GVW-speler nodig om te gen te scoren. Koos Klinken berg kreeg kort voor tijd. nog de kans op de gelijkmaker, maar hij mikte net naast. Tweede klasse RCL herstelde zich in zijn vierde uitwedstrijd op rij goed van een serie matige wedstrijden. Drie doelpunten van Wally Haver en één van Leo Holl maakten dui delijk dat alleen RCL aan spraak kon maken op de zege. Zuidland kwam niet verder dan een paar uitvallen, die door de Leiderdorpse verdediging be kwaam werden opgevangen. Wally Haver scoorde al in de tweede minuut, nadat hij de bal hard inschoot. Het was juist in een fase dat Maasdijk aan een tegenoffensief begonnen was, nadat Katwijk steeds het beste van het spel had gehad. Bij de vierdeklassers boekte Randstad Sport een overtuigen-: de 4-1 overwinning op TAVV. Bij de rust leidde Randstad al met 20 door doelpunten van Aad Keizer in de 15e minuut en Arie Mol vijf minuten voor rust. Broer scoorde kort na de hervatting tegen, maar daarna was het weer Randstad Sport dat de klok sloeg. Cor van Soest zorgde voor 31 en Arie Mol tekende voor het mooiste doelpunt van de wedstrijd: 4—1. had ontvangen van Bas Eder- Oegstgeest en Schoonhoven heb- n, het eerste doelpunt voor RCL. Sjoerd Teske, weer terug in het eerste, stelde Haver vijf minu ten later in staat 0—2 te scoren. Nog voor de rust werd het 03. Een vrije trap van Bas Eder- veen werd door Van der Bijl doorgekopt naar Holl, die even eens met het hoofd scoorde. Ook in de tweede helft was RCL' de veel betere ploeg. Wally Haver bepaalde tien minuten voor het einde de totaalstand op 04, na een knappe 12 combinatie met Leo Holl. Voor Rijnsburgse Boys lijken be tere tijden aangebroken, want na het gelijke spel tegen Kat wijk van vorige week, won de ploeg van Frans van der Zeeuw zaterdag met 01 bij JAC. Met Sam de Mooy in het doel voor de zieke Heemskerk toonden de Boys over voldoende vechtlust ben elkaar op een bijzonder zwaar veld in evenwicht gehou den. Er werd op De Voskuyl niet gescoord. Schoonhoven was technisch de iets betere ploeg, maar kon dat overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Ondanks het uitblijven van doelpunten was de wedstrijd het aankijken zeker waard. Ook het grote toptreffen tussen Lyra en ARC eindigde zoals men was begonnen. Vooral in de eerste helft was het een troosteloze zaak daar in De Lier, toen het hemelwater met bakken naar beneden kwam. Mede daardoor en omdat beide ploegen erg voorzichtig speel den bleef het 01. De Posities, die de ploegen innamen lijken nu wat in gevaar te komen en als beide teams doorgaan met punten verspelen, dan kon het wel eens gebeuren, dat AFDELING 1e KLASSE Van onze sportredactie ALPHEN In de eerste klasse van de afdeling werd slechts één wedstrijd gespeeld. Alphia hield koploper MMO knap op een 0-0 gelijkspel. Alphia wenste overigens geen genoegen te nemen met een puntje en trok van meet af aan ten aanval. De MMO-defensie sloot echter goed. Toch kreeg Alphia een fraaie kans, toen Bert Koster alleen op het MMO-doel kon afgaan, maar daarbij „vergat" te scoren. Ook MMO kreeg via Piet Baak een mogelijkheid de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. De stand: MMO 12-17, ZLC 10-13, Alph. Boys 11-13, Warmunda 11-13, DOSR 11-12, Wet. Boys 12-10, VNL 11-9, Alphia 11-9, Stompw. B. 11-4. AFDELING 2e KLASSE Van onze sportredactie LEIDEN Dit weekeinde kreeg de UVS-jeugd haar vierde ach tereenvolgende nederlaag te verwerken. Dit keer was de te genstander Excelsior én het eindresultaat 30. TJVS kon zich weinig verwijt maken want de gehele wedstrijd werd er geknokt, maar tegen een een heid als die van Excelsior was het vechten tegen de bierkaai. Al snel viel het eerste doelpunt nadat doelman Ruud van de Zon de bal los liet. Het tweede viel ook in de eerste helft. Na de rust viel het derde doelpunt nadat Paul van Goozen en Johnny van Haastrecht in goe de positie hadden gemist. Quick Boys kwam tegen de Mus- schen tot een gelijkspel (1—1). Quick Boys startte bijzonder goed en kwam met 1—0 voor na een voorzet van Bart Zand bergen. De tweede helft was de Musschen sterker. Al snel viel de gelijkmaker. Bij een vrije trap werd er een slecht muurtje gevormd en keeper Jaap Guyt had het nakijken. Martien Heerikhuizen kreeg nog de kans om de wedstrijd in het voordeel van Quick Boys te be slissen. Van onze sportredactie LEIDEN Peter Kop, vaste ba sisspeler bij BS Leiden, is uit genodigd voor de selectie van het nationale team, dat in mei uitkomt op de Europese B-kampioenschappen. Of Kop daarbij zal zijn is nog de vraag, omdat de totale selectie nu bestaat uit 14 man, die niet allemaal mee kunnen naar Ha gen (West-Duitsland) waar Ne derland zijn voorronde zal spe len. Over deze wedstrijden heeft bondscoach Bill Sharidan overigens nog niets gezegd. Het enige dat Peter Kop weet, is dat zij zondag in Overveen wordt verwacht voor een training. Van onze sportredactie LEIDEN De topper in de twee de klas van de afdeling was de wedstrijd tussen de beide kop lopers, Meerburg en Kickers. Thuisclub Meerburg kwam op een goed bespeelbaar terrein tot een 2-0 overwinning De jonge Meerburg-ploeg krec aan het begin van de wedstrijc een sterk offensief van de Kic kers te verwerken. Maar Meer burg gaf Kickers geen kans door te drukken daar door een taktische zet de angel uit de ploeg genomen werd, Henny Rottmenschen werd bij Van de Wit gestationeerd. De tweede helft begon Meerburg te druk ken en kwam tot doelpunten Een van de weinige keren dat Kickers in de buurt van het Meerburgdoel kwam. De Zoeterwoudse doelman heeft echter geen moeite de kop bal te onderscheppen. toen Kiny van Veen zijn naam als goalgetter waar maakte en twee maal scoorde. De eerste kwam na een voorzet van Bram den Os en de tweede maal scoorde hij na een counter. Kic kers probeerde nog terug te komen maar doelman De Rui ter hield zijn doel schoon. De tweede wedstrijd die door gang vond was die tussen Uni- tas Leiden en WOA, dat met 2-1 won. Opmerkelijk was dat juist deze wedstrijd door ging. In het verleden stond het Uni- tas terrein bekend om zijn slechte grasmat, maar was dit weekend in bijzonder goede conditie. WOA was de betere ploeg en kwam vóór via een strafschop die door Johan van der Geest benut werd. Het tweede doelpunt kwam van de schoen van Hans Olijerhoek terwijl kort voor tijd Van Ton geren tegen scoorde. De stand: Meerburg 13-19, Kickers 12-14, O. Groen 11-14, VN A 12-13, KRV 12-11, Unitas L. 13-11, WOA 11-10, Leidse Boys 10-2. Boven: de trieste aanblik van het clubgebouw van Abbenes kort na de storm. Onder: de hulpaktie kwam onmiddellijk op gang. Velen gingen met de collectebus rond. ABBENES Het dorp Abbenes is zaterdag onmiddellijk in actie geko men om zijn voetbalvereniging, waarvan vrijdag de kantine door een windhoos is vernield, te steunen. Een collecte bracht 3000,- op. Ook kwa men er giften binnen, o.a. van Fa. Roos, 600,- en van de Dorpsraad 250,-. „We hadden er zo'n acht weken keihard aan gewerkt", vertelt Ton Hobo, de trainer van de pas opgerichte vereniging. „We waren apetrots. In een minuut was er echter niets meer c Het gebouw was helemaal weggevaagd". De kantine was een houten schoolgebouw van 40x7 meter, dat SV Abbenes in Amsterdam had gekocht. In een weekend had men het gebouw opgetrokken op een betonnen fundering. In februari zou de officiële opening zijn. Ton Hobo: „Misschien kunnen we nu maar beter uitzien naar een stenen gebouw. Morgen komt een expert van de verzekering. We hopen nog iets terug te krijgen". Abbenes heeft intussen ook haar rekening bij de Rabo-bank openge steld voor giften: Rabo-Bank Abbenes, nr. 34.58.55.051, t.n.v. SV Abbenes. AFDELING ZATERDAG Van onze sportredactie Leiden - Sleutels heeft zich gemakkelijk kunnen handhaven in de kopgroep van de eerste klas. Tegen MVKV stuitte de Leidse ploeg in de eerste helft nog wel op grote tegenstand, maar in de tweede helft was de 3-1 overwinning snel een feit. Sleutels was ook in de eerste helft qua voetbal de betere ploeg geweest, maar dit overwicht kwam in de score niet tot uitdrukking. Wel opende Fred Huis voor Sleutels de score, maar nog voor het verstrijken van de rust kwam KVKV op ietwat gelukkige wijze op gelijke hoogte. Tegen het technische betere voetbal van de Sleutels, stelde MVKV als sterkste wapen de inzet. In de tweede helft ontbrak eéhter de conditie om dit wapen in de strijd te kunnen blijven gooien. Cor Boekweit en Pim Iterson brachten Sleutels op gemakkelijke wijze op een 3-1 voordelige stand. Woubrugge heeft dank zij een zwaar bevochten 1-1 gelijkspel op Kagia een punt aan haar De zesde Keukenhofbosloop, georganiseerd door de Lisser atletiekvereniging De Spartaan en de Noordwijkse IJsclub is gisteren, mede dank zij voortreffelijk weer, een geweldig ge slaagd evenement geworden. In totaal 800 deel nemers liepen 4, 8 of 12 kilometer. Uitslagen: 4 km. l.Hans v.d. Knaap uit Honselersdijk ii 14.04 min., 3. Pim v. Venrooy uit Honsersdijk in 14.30 min. Acht kilometer: 1. M. v.d. Hoorn uit Ter Aar in 24.10 min., 2. Bert Smit uit Sassenheim in 24.45 min., 3. Herman Homma uit Lisse in 25.30 min. Twaalf kilometer: 1. Henny Verspeek uit Sassenheim in 35.12 min., 2. E. van Tilbreg uit Lisse in 35.30 min., 3. J. 13.50 min., 2. Simon strijk uit Rijpwetering in Korsten uit Utrecht in 36.05. toevoe gen. In de eerste helft ontwik kelde zich een over het geheel genomen gelijkopgaande strijd, waarin Kagia al snel na het begin de kans kreeg om de score te openen. Van Groenin gen verscheen alleen voor de Woubrugge-doelman, maar zijn inzet belandde op de paal. Ge heel onverwacht nam Woubrug ge, in een periode dat het iets sterker was, de leiding. Cees Brunt versloeg met een schijn baar gemakkeliijk schot doël- man Bouwmeester. Na rust trok Woubrugge het initiatief volledig naar zich toe. Ondanks dat overwicht kwam Kagia op gelijke hoogte. John van Dijk benutte de penalty nadat Dick Kalshoven onderuit was ge haald. In de slott'.ase kwam Woubrugge nog sterk opzetten, maar doelman Bouwmeesté< hield Woubrugge van de ovejö winning af. Leiden heeft Valken een vernie I gende 3-0 nederlaag toeg bracht. Het beter spelende Lf den, dat duidelijk blijk gaf c meer techniek te beschikke nam reeds na tien minuten leiding. Pret rondde het voorb reidende werk van Boehm< goed af. De gehele eerste hel bleef Leiden de toon aangeve en de 2-0 voordelige ruststan was dan ook zeker verdient Na rust ontketende Valken e hevig offensief, dat Leiden ectDi ter gemakkelijk kon weerstaai Te ondoordacht werden de aai d vallen van Valken opgezet enig effect te sorteren. Het wilui krachtige Leiden hield zich dape ook gemakkelijk staande wist vlak voor tijd zelfs d jj voorsprong nog uit te bouwer ir. Selier bepaalde de eindstand o| I 3-0. Stand eerste klas: Sleutels Hazersw. Boys Valken Leiden WSB Kagia GWS KRV Woubrugge MVKV Van onze sportredactie LEIDEN Luba heeft het tegen Spakenburg niet eenvoudig gehad De IJsselmeerploeg speelt erg wisselvallig, maar heeft een gebrek aan lengte. Vrijwel alles moet komen van spelverdeler Bos, die01 23 punten aanbracht in de eerste helft en daardoor de ruststand», gelijk hield: 4141. g Extra bewaking voor deze Bos zorgde ervoor, dat Luba snel uitliep y naar een veilige voorsprong (58-45) en die zonder veel moeite kon C1 vasthouden. Eindstand: 8776. Topscorers Luba: Bub van der Zee 24, Frank Verbeek 20, Kees Brokaar 19 en Ane van Dijk 12. Het Alphense BVO heeft via een verlenging de nummer twee van j| de ranglijst, Juventus uit Schiedam, met 74-71 verslagen. Na een 5 gelijkopgaand begin liep Juventus weg tot 24-38. BVO herstelde n en kwam kort voor het einde op gelijke hoogte: 63-63. De Alphense K ploeg had iets meer lucht over dan Juventus: 74—71. M De dames van BS Leiden hebben het tegen koploper Jolly Jumpers niet kunnen redden. In een snelle en goede wedstrijd moest de Leidse ploeg het onderspit delven: 61—69. Bij de rust had de ploeg uit Enschede reeds een voorsprong (2630), maar die werd in de e tweede helft teniet gedaan. Leiden kwam voor (50-48), maar moest m de Jumpers in de slotfase toch laten gaan. Mieke Zandbergen met r 12 en Jos Valk met 7 punten waren de topscoorsters voor BS.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14