VOOR BARCELONA DREIGT DEBACLE Beer Wentink vloert Twent Kostbaar verlies voor Heerenveen NIEUW BONDSBUREAU VOOR BILJARTWERELD Verdiende zege van De Graafschap Goolagong voorlopig nonactief Kassier was zoek VAN HELDEN KAN EK HEERENVEEN GELD KOSTEN laWgWHH Actiemoment uit de wedstrijd Leeds United-Chelsea. Van links naar rechts doelman Harvey van Leeds, Hinton van Chelsea en Clarke van Leeds, welke ploeg uiteindelijk met 20 won. MADRID De competitie dreigt voor FC Barcelona op een debiele uit te lopen. Werden de laatstewed- strijden in verlies of schamele winst omgezet, giste ren bewees de equipe van Rinus Michels en Johan Cruyff in een snel dalende vorm te verkeren. In de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde Athletico Bilbao werd opnieuw verloren (10). Opmerkelijk is dat ook in voor gaande jaren Barcelona niet tot volle winst kon komen in Bar celona. Met een overwinning had Barcelona de achterstand op lijstaanvoerder Real Madrid tot zes punten kunnen terug brengen, omdat ook de Madrile- nen niet de optimale winst kon den behalen. In het Barnabeu- stadion bleef Sporting Gij on goed op de been tegen de stormlopen van de Madrilenen (00). Real Zaragoza, dat vori ge week Barcelona een gelijk spel afdwong, boekte tegen Ma laga wél de volle winst (10), waardoor deze club met 20 pun ten de tweede plaats op de ran glijst heeft ingenomen vóór Barcelona, Espagnol, Betis, Granada en Real Sociedad, die ieder 19 punten bezitten. Engeland LONDEN Het blijft een moei lijke opgave de leiderspositie in de eerste divisie van de Engelse League succesvol te verdedigen. Nu moest Ipswich de eerste plaats weer afstaan na een verrassende nederlaag in de uitwedstrijd tegen de laaggeklasseerdenieuweling Carlisle United (1—2). Daar door kon Everton, dat bij Bir mingham City met 30 won, de koppositie weer overnemen. Maar er liggen vele clubs op de loer. Het verschil tussen nummer één en nummer tien op de ranglijst is slechts vier punten. Frank Clarke gaf Carlisle tegen zijn oude club Ipswich Town de leiding in de 24e minuut, maar Whymark kopte elf minuten la ter al de gelijkmaker in. Zes minuten na de rust bezorgde Laidlaw de thuisclub ander maal een voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven. Bob Latchford scoorde tweemaal voor Everton tegen zijn vorige club Birmingham. Styles werk te de bal in het eigen Birming- hamdoel waardoor Everton met 3—0 kon Middlesbrough liet een puntje vallen door thuis tegen Arsenal 00 te spelen. Arsenal speelde zonder verdediger Jeff Bloc- kley die eerder deze week voor 100.000 pond (650.000 gulden) aan Leicester City was ver- In de topwedstrijd voor de twee de divisie tussen Manchester United en Sunderland werd niet gescoord. Hierdoor bleef de afstand tussen het op de eerste plaats tronende Man chester United en Sunderland vijf punten. Bundesliga Kickers Offenbach heeft zuimd de kans aan te grijpen herfstkampioen van de West- duitse Bundesliga te worden. De ploeg van trainer Otto Ren- hagel verloor met 32 bij For- tuna Diisseldorf en bleef daar door op 22 punten (uit 17 wed strijden) staan. Nu mag Hertha BSC Berlin, dat 23 punten be zit, zich met de titel herfstkam pioen tooien. FC Köln op eigen veld met 20 van FC Kaiserslautern. De doelpunten kwamen pas in de tweede helft tot stand. Dat ge beurde in de slotfase toen iede reen (er waren 14.000 toescho- Italië wers) al met een gelijkspel re kening hield. Twee minuten voor het einde maakte Dieter Müller 2-0. Brugge was niet tot opzienba rende tegenstand in staat on danks het onsamenhangende spel van Ander lecht. In de eerste helft van de wed strijd in Düsseldorf waar 15.000 toeschouwers in het Rheinstadion zaten werd niet' gescoord. Na de pauze gingen de gastheren echter energiek ten aanval en al in de 46e mi nuut gaf Herzog Fortuna de leiding. Twaalf minuten later was het 20 door verdediger Baltes en in de 71e minuut ver hoogde Zimmerman de score nog tot 30. Nadat Geye een strafschop voor de thuisclub had gemist, konden de Kickers eindelijk wat terugdoen via Kostedde (3—1). In de laatste minuut maakte oud-FC Twen- te-speler Dieter Schwemmle er 32 van. In de tweede inhaalwedstrijd won België Ook met ex-Feyenoorder Jan Boskamp in de achterste vier heeft SV Waregem in het eerste kwartier van de tweede helft lijstaanvoerder RWD Molen beek niet kunnen stoppen. Teu gels en Wellens voerden in die vijftien minuten de score op tot 30, nadat Koens al in de zestiende minuut voor 10 had gezorgd. Dreesen wist daarna nog wel tegen te scoren, maar Molenbeeks toppositie bleef onaangetast. Anderlecht bleef op vijf punten volgen. In een zwakke ontmoe ting versloeg het Cerkel Brugge op eigen veld met 20 dankzij doelpunten van Rensenbrink voor en Ladinsky na de rust In de Italiaanse competitie had leider Juventas grote moeite het door oud-Milan-trainer Ne- reo Rocce getrainde Fiorentina op afstand te houden. Na ne gentig minuten voetbal konden de Florentljnen er prat op gaan de zwart-witte leiders in eigen huis een punt te hebben ontfut seld (0—0). Lazio Roma liet in de wedstrijd tegen AC Milan zien momenteel de best in vorm zijnde Italiaan- se eerste divisieclub te zijn. Met 3—0 kregen de eertijds gevrees de Milanezen voetballes. Stad genoot Internatioale zit duide lijk in de lift: in het San Siro- stadion werd Torino naar een nederlaag van 1—0 gespeeld. Voor leider Juventas begint het aan de kop van de ranglijst benauwd te worden, want de voorsprong op Lazio is inmid dels geslonken tot slechts één punt Inter en AS Roma zitten de club uit Turijn eveneens dicht op de hielen. (Van onze sportredactie) Haarlem Op de meest ongelegen momenten pleegt FC Twente dit seizoen in de fout te gaan. Twente verspeelde gisteren wat zo ongeveer zijn laatste mogelijkheid moet zijn geweest op een plaats in de race naar de hoofdprijs, notabene bij Haarlem, de hekkesluiter die in 17 voorgaande duels alleen eind oktober tegen FC Utrecht de volle winst had kunnen grijpen. De 10 eindstand kwam in de 85ste minuut op het scorebord dank zij een doelpunt van Beer Wentink, de Haarlemse rechts back, die een voorzet van Piet van de Berg met een gave kop bal verzilverde. Haarlem dank te de overwinning vooral aan de onvoldoende inzet van Twente, waarvan de spelers op een enkele uitzondering na, niet schenen te beseffen hoe deze kwalitatief aanzienlijk mindere tegenstander diende te worden aangepakt En juist daarover toonde Spitz Kohn zich nader hand het meest teleurgesteld. De trainer: "Ik had de spelers vooraf voldoende gewaar schuwd. Ik heb ze gezegd, dat Haarlem alleen door een opti male inzet een kans tegen ons zou hebben. En dat wij, als we ons ook tot het uiterste zouden inspannen, op basis van onze betere kwaliteiten zouden moe ten kunnen winnen". Barry Hughes ging in zijn vreug de over de tweede zege van het seizoen gemakshalve voorbij aan de volslagen off-day FC Twente. "Dit succes", ora kelde hij, op de welbekende manier, "is vooral te danken aan het feit dat ik Piet van de Berg na rust heb terug gehaald naar het middenveld. We wer den daar namelijk op een gege ven moment erg zwak, maar met Van de Berg kregen we de zaak weer onder controle". Scoreverloop. 84 Wentink 10. HAARLEM: Boersma, Wentink, Hoeben, Marijt en Derksen, Fe- teris (Boszhard), Van der Aar en de Haan, Sadek, Van den- Berg en Pot FC TWENTE: Gross, Van Ierssel, Drost, Overweg en Bruggink, Hoewel Frans Thijssen zijn achtervolgers (Wetzel, Hoeben en "debutant" Derksen) van Sld^Mu^en^Arhterbeo zlch heeft af9eschud komt h'j te ,aat b'J de bal- Doelman Boersma heeft zich er al Zuidema, Jeuring en Pahlplatz m66Ster van gemaakt. GO AHEAD OP IRAANSE TRIP Van onze sportredactie DEVENTER De Deventer" ere divisieclub Go Ahead Eagles heeft via de KNVB een uitno diging ontvangen om van 11 tot en met 24 juli deel te ne men aan een groot internatio naal voetbaltoernooi in Iran. Aan het toernooi nemen ploegen deel uit o.a. West-Duitsland (Eintracht, Frankfurt), Enge land (Westham United) Tsjecho- Slowakije (Teplice) en twee teams van het organiserende land. FC Twente interesse voor speler van Rijswijk Van onze sportredactie RIJSWIJK Ben van Dam. vori- ge week geselecteerd voor het nationale jeugdteam (16 t/m 18 jaar) geniet belangstelling van crediviseclubs. Vorige week in formeerde FC Twente naar zijn toekomstplannen. Commentaar van Van Dam, die uitkomt voor vierdeklasser Rijswijk: „Ik wil best een kansje wagen in het betaalde voetbal. Maar eerst moet ik dit jaar mijn MAVO-diploma halen". DEN HAAG De grote misstap in de eerste divisie kwam dit weekeinde van Heerenveen. De ploeg van trainer Zalai verspeelde op eigen veld twee kostbare punten aan middenmoter FC Den Bosch, die met 20 won. Eindhoven en FC Groningen profiteerden door beide te winnen, al kostte het de lijstaanvoerder uit Eind hoven thuis tegen Veendam met slechts 10 veel moeite. Willem II, in de competitie kansloos, bleef bij in de strijd om de derde periodetitel: SC Cam- buur werd in Tilburg met 31 verslagen. Hellavoorde Verpleegster Voor de Verpleegster een Hella achteruitrijlamp. Om haar Fiat 500 kkreukelloos k achteruit P te par- k keren. Scheidsrechter: Hoppenbrouwer. Toeschouwers: 5000. Doelpunte- n: 45. Kist 0—1, 75. Owens 0—2. Helmond Sport—FC Dordrecht 1—1 (0-1). Scheidsrechter Berrevoets. Toe- FC GroningenFC WV 20 schouwers: 4000. Gele kaart: Jack Jonk (Volendam) wegens opzettelijk hands gevolgd door onderuithalen tegenstander. Dubbeld (00). Scheidsrechter: Pijper. Toeschou wers: 7500. 51. Gritter 1—0. 82. Timmermans 20. schouwers 1500. 0—1, 86. Coolen 1—1. Eindhoven—Veendam 1—0 (10). Scheidsrechter: Beukman. Toe schouwers: 4000. 26. Kreekels 1—0. Heracles—PEC/Zwolle 0—0. Scheidsrechter: Van Gemert. Toe- Scheidsrechter: Booij. Toeschou-1 schouwers 3000. wers: 3500. 15. Van den Berg FC Vlaardingen—SC Amersfoort' 1—0, Van Dijk 2—0, 66. Van I 40 (10) Dijk 30, 85. Neefs 31. Scheidsrechter: Van Ooyen. Toe schouwers: 2000. 14. Roodbol 10, 55. Bouman.20, 64. Rob- iWtuna SC^SVV 0—0. Scheidsrechter: Van Ettekofen. Toeschouwers: 5000. Gele kaar- t: Mulder (SW) wegens opmer kingen tegen de scheidsrechter. CHRISTCHURCH De populai re Australische tennisspeelster Evonne Goolagong heeft een scheurtje in het kraakbeen van de pols van haar rechterhand en zal minstens drie maanden lang niet in toernooien kunnen uitkomen. De 23-jarige Australische kam pioene heeft zich teruggetrok ken uit het toernooi om de titel verharde banen van Nieuw- Zuid-Wales, dat volgende week begint en zal waarschijnlijk ook het eerste gedeelte van haar trip door de Verenigde Staten, die op 5 februari zou beginnen, afzeggen. Evonne werd zaterdag in de twee de ronde van het toernooi om de grasbaantitel van Nieuw Zeeland verslagen door de Brit se Lesley Charles: 7-6, 6-1. Na de partij raadpleegde ze een dokter, die haar het slechte nieuws vertelde. De titels van de Nieuwzeelandse kampioen schappen werden gewonnen door de Oostenrijker Gerhard Wimmer en de Britse Sue Map- pin. Wimmer versloeg in de fi nale de Nieuwzeelander Russel Simpson met 6-7, 6-2, 6-2, 7-6, 6-4. Sue Mappin won met 6-4, 6-4 van haar landgenote Lesley Charles dezelfde die Evonne Goolagong had verslagen. HUMACAO De Australiër Rod Laver heeft zondag tijdens het internationale tennistoernooi in Humacao (Porto Rico) de finale heren-enkelspel tegen de Ame rikaan Arthur Ashe gewonnen met 6-3 7-5. Laver, die een tijdje met tennis was gestopt, mocht voor de toernooizege een be drag van 70.000 gulden in ont vangst nemen. Revie vraagt onderzoek aan UEFA LONDEN Don Revie, manager van het Engelse voetbalelftal, zal de UEFA vragen een onder zoek in te stellen naar de toe stand van het veld in Limassol waar Engeland op 5 februari een wedstrijd voor het Euro pees kampioenschap tegen Cy prus moet spelen. „Op het veld staan bloemen en lange gras halmen", aldus Revie na het bekijken van een televisiefilm. „Daarom zullen we pas spelen als de UEFA die toestand laat veranderen of het veld officieel bespeelbaar verklaart". Van onze sportredactie DORTMUND Grote pa niek heerste zaterdag in Dortmund, waar Borussia in het welbekend Westpha- lenstadion de topper in de tweede liga tegen Arminia Bielefeld speelde. Een kas sier, die ongeveer 50.000 mark moest hebben geïn casseerd, aan toegangsbe wijzen, scheen spoorloos te zijn verdwenen. De politie was al op zoek naar de man, toen deze zich ongeveer gelijktijdig met het eindsignaal meldde. Terwijl hij even naar de wedstrijd had staan kijken, had hij in zijn opwinding over het spelverloop hele maal vergeten zich tijdig naar de afrekenkamer te begeven. Het duel trok overigens 52.000 toeschouwers, een rekord in de nog jonge ge schiedenis van de tweede liga. DOETINCHEM Halverwege de tweede helft viel de beslissing in het op het scherp van de snede uitgevochten streekduel tussen de Graafschap en Wagéningen. De Doetinchemse formatie, die tot op dat moment vruchteloos had stormgelopen op het door Van Geffen voortreffelijk verdedigde doel van Wageningen, kreeg toen door een afzwaaiend afstandsschot van Koenders de verdien de beloning voor het langdurig overwicht. De treffer zou echter nooit zijn ontstaan als verdediger Tollenaar de bal niet van richting had veranderd. Deze klap is het verdedi gend ingestelde Wageningen niet meer te boven gekomen. De taktiek van de Bergbewoners was er slechts op gericht de tegen stander uit het ritme te halen. Wageninger Block kreeg de gele kaart wegens het neerhalen van een tegenstander én Ponsen, ook n Zoghei; Minljet, Van Lond Icffen; Block. WcUcrdieclc, Vi i, Zo oyer, Koenders; Hlddlnk (Poulus), Schoenaker. Vi r. Tollenaar; Pee ter», V UTRECHT De bondsvergade ring van de Koninklijke Neder landse Biljartbond (KNBB), za terdag in het jaarbeurscongres centrum in Utrecht had een veel rustiger karakter dari de vorige vergadering op 27 april 1974 in Amsterdam. Voorzitter mr. P. de Booy vroeg in zijn openingsrede begrip en geduld van de vergadering en wees er verscheidene malen op dat men niet moet terugblikken. „Wij zullen proberen aan ieders wen sen te voldoen. Wij werken er hard voor en hebben reeds vele uren uitgetrokken om de juiste lijn binnen de biljartbond uit te stippelen. Vice-voorzitter J. Lageweg deelde de vergadering mee dat er in mei een nieuw bondsbureau komt. „Het huidige onderko men in Amsterdam voldoet niet meer aan onze eisen en na lang zoeken hebben wij een nieuw „home" gevonden in Leusden", zei hij. Het nieuwe bondsbu reau kost rond de twee ton, waarvan een kwart door de Ne derlandse Sport Federatie (NSF) is bijgedragen. Voorts werd (op een voorstel van het district Amsterdam) besloten tot de vorming van acht gewest en in plaats van zes, zoals nu het geval is. Sportwereld BELGRADO De Joegoslavi sche voetbalbond heeft de 46- jarige Ante Mladlnic aangewe zen als de nieuwe coach van het nationale elftal. Mladinic wordt de opvolger van Miljan Miljanic, de huidige trai ner van Real Madrid. Frans Derks blijft maar feesten. Nu zonder Wim van Hanegem. De Nijmeegse carnavalsvereniging 'T Swerte Schaop' riep de Brabander zaterdagavond uit tot het grootste zwarte schaap van Nederland in 1974 en dat scheen Frans Derks - zo op de foto te zien tenminste - best te kunnen waarderen. Povere uitslag van judoploeg MONTIGNIES De Nederland se judoploeg is dit weekeinde in Montignies (België) in de drie- landen wedstrijd tegen Oost Duitsland en België als laatste geëindigd. De Nederlandse ploeg was gehandicapt door het vroegtijdig geblesseerd raken van lichtgewicht-kampioen Van Hees en door het ontbreken van de Europese jeugdkampioen in het middengewicht Theo Kneg- tjens. Peter Adelaar bleef het gehele toernooi ongeslagen. In de wed strijden tegen België won hij zowel van Smets als van Cardi nal, beide keren met een houd- Amerika eist 10 miljoen van Cramer (Van onze sportredactie) MüNCHEN De nationale voet balbond van de Verenigde Sta ten heeft van de pasbenoemde nieuwe trainer van Bayern München, Dettmar Cramer, een schadevergoeding geëist van 10 miljoen dollar wegens contract breuk. Cramer, die voorheen bij de Amerikaanse voetbal bond als trainer werkzaam was, ontkent dat hij contractbreuk heeft gepleegd. „Er was slechts een mondelinge overeenkomst", aldus Cramer die ervan over tuigd is, dat de hele affaire niet meer dan „een storm in een glas water" is. HEERENVEEN „Het niet-deelnemen van Hans van Helden kan ons geld gaan kosten", aldus Thialf-directeur Marius Roeper ruim een week voor de Europese kampioenschappen voor heren. „Maar weten doe je dat nooit. In 1970 hadden we een dito geval toen Akke Falkena uit de kernploeg werd gezet en vervangen werd door Rieneke Demming. Behalve spandoeken met o.a. „Broekman- s's anti-Fries er is geen betere" scheelde het ons 1000 bezoekers- in positieve zin". Toch waagt de heer Roeper zich aan een reële prognose: „Met goed weer, want dat is alles bepalend, verwacht ik de eerste 5000 en de slotdag 7000 betalende bezoekers". Belangenclub wielrenners Zwanenburg In Zwanenburg is zaterdag opgericht de belangenver eniging voor 'amateurwielrenners, het Amateur Belangen Contact (ABC). De vereniging heeft tot doel het behartigen van de belangen van de Nederlandse amateurwielrenners, in de ruimste zin des woords.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 12