ZOETERWOUDSE BOERDERIJ WIJKT VOOR POLITIEBUREAU Moeilijkheden rond benoeming leden schoolraad Lisse Deze maand beslissing over uitbreiding Leidsenhage laat te weinig ruimte voor verkeer" Stompwijks allerlei Plan voor versmallen Dr. van Noortstraat Snacks goed voor le prijs Dit is de heer L. Augustina die gisteren in de Rai in Amsterdam de eerste en de tweede prijs weg sleepte in een snackwedstrijd. De deelnemers moes ten in tien minuten tijd een éénpersoonssnack samenstellen, die bovendien nog aan bepaalde eisen moest voldoen. Augustina noemde zijn winnende "creaties" respectievelijk "Curacao Omelet" en "Suzie Wong". LLiDSE COURANT DONDERDAG 9 JANUARI 19,1 Mevr. Straathof hoofdleidster Van een onzer verslaggevers Voorhout Mevr. Straathof Roozen uit Bennebroek is met ingang van 17 januari benoemd tot hoofdleidster van de open bare kleuterschool in Voorhout. In overleg met de inspectrice van het kleuteronderwijs Lei den is zij door b en w van Voorhout gekozen uit de ruim tien kandidaten, die voor deze baan in aanmerking wilden ko- Gift voor SJZ van Heineken Van onze correspondent ZOETERWOUDE Heineken, wiens nieuwe grote vestiging in de Barrepolder vrijwel geheel in bedrijf is Prins Bernard zal in april a.s. de officiële ope ning verrichten heeft aan S.J.Z. een bedrag van 2.000 geschonken. Eerder mocht ook andere Zoeterwoudse vereni gingen een gift van deze „nieu we inwoner" van de gemeente in ontvangst nemen. Inenting tegen Rode Hond Van onze correspondent Voorhout In het Gezondheids centrum worden komende vrij dag Voorhoutse meisjes ingeënt tegen Rode Hond. Aan degenen die hiertoe Jiog geen oproep thuis hebben ontvangen, wordt verzocht contact op te nemen met de gemeente secretarie. Al le meisjes, geboren in de jaren '59, '60 en '61 worden met een inentingsboekje en acht gulden tussen vier uur en half zes op het centrum verwacht. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Het stichtingsbestuur van het winkelcentrum Leidsenhage komt deze maand bijeen voor een beslissing over de toekomst van Leidsenhage. De heer K. Ooms, chef algemene zaken op de Leidschendamse gemeentesecretarie, heeft in de vergadering van de gemeentelijke commis sie openbare werken en ruimtelijke ordening meegedeeld dat zeer binnenkort zal worden vergaderd over de derde fase, die volgens de oorspronkelijke plannen dit jaar met de bouw van een vestiging van „De Bijenkorf' had moeten zijn voltooid. Of er in Leidsenha ge een „Bijenkorf' zal worden gevestigd blijft een open vraag. De heer Ooms zei dat in de Nota Plandoelen van 'de provincie gewezen is op de eenzijdige ontwikkeling van Leidsen hage die alleen op winkelen is gericht De provincie acht ook andere aktiviteiten wense lijk. Het Leidschendamse gemeentebestuur heeft kontakten met het bestuur van Leidsenhage gehad over uitbreiding in de cultureel-recrea- tieve sector. Bij de begroting hebben verschil lende fracties zich in dezelfde zin uitgespro ken, en de meningen daarover zijn verza meld. Ze zullen, aldus de heer Ooms, deel gaan uitmaken van de besprekingen over de toekomst van het winkelcentrum. VRIENDEN VAN WASSENAAR: Plan Landelijk gebied" Sassenheimer met hoofd door voorruit Van onze correspondent Sassenheim Gistermiddag te gen half vijf vond de eerste ernstige botsing plaats na het gereedkomen van de recon structie, op het kruispunt Park laan/Provinciale weg. Een Au- di-personenwagen die vanaf de Provinciale weg linksaf de Parklaan in wilde slaan, kwam hierbij in botsing met een tege moet komende Chevrolet-perso- nenwagen. Hierbij kwam de Audi op de vluchtheuvel te recht, en de bestuurder een 52- jarige Sassenheimer vloog met z'n hoofd door de voorruit en met z'n borst tegen het stuur. Hij moest met ernstig hoofdlet sel en inwendige kneuzingen met spoed naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden worden over gebracht. De andere bestuurder een inwoner uit Abbenes kwam met de schrik vrij. Beide perso nenauto's werden „total loss" weggesleept. Aktie Kerkbalans '75 in Oegstgeest Van onze correspondent OEGSTGEEST In de periode van 13 tot 25'januari doen ze ven kerken in Nederland hun jaarlijks financieel appèl op le den en allen die zich, hoe dan ook, met haar verbonden we ten. In Oegstgeest wordt de ac tie gevoerd door de Gerefor meerde. Hervormde en R.K. Kerk gezamenlijk. Aan de me dewerkers die in 1973 en 1974 reeds hebben meegedaan is een brief verzonden, maar men wil het aantal graag vergroten, zo dat ieder maar 20 of 30 adres sen heeft te bezoeken. Heden avond is er in het gemeentecen trum aan de Lijtweg voor alle medewerkers een instructie avond. Men ontvangt dan enve loppen die de komende week worden rondgebracht. Nieuwe medewerkers kunnen zich voorts opgeven bij R. A. Kas- per, Prinses Beatrixlaan 22, te lefoon 50837. uitgegeven „Nieuwsbrief' kri tiek uitgeoefend op de gang van zaken bij de totstandkoming van het ontwerp-plan „Lande lijk gebied". Met name zijn zij van mening dat er een te gerin ge aandacht aan de verkeer sproblemen is geschonken. Het bestuur van de „Vrienden van Wassenaar" schrijft de in druk te hebben dat het stede bouwkundig adviesbureau te veel „op eigen houtje" te werk is gegaan, zonder duidelijke richtlijnen van het gemeentebe stuur. De ontwerpers hebben, volgens het bestuur de belan gen van natuur en landschap te zeer laten prevaleren boven her verkeer. Een voorbeeld hiervan is het weglaten van de provin ciale weg 1 door de duinen zonder enige uitleg. Van onze correspondent Stompwijk De data voor hd fameuze Stompwijkse Feef zijn vastgesteld. Op 16 ju wordt de jionyrace gehouden en de dag daarop de kortebaaiV draverij. Ook bekend zijn de dagen waar op Cyversto oude papier komt ophalen. Aanstaande vrijdag middag en avond de v. Santhor. st— en v. Raephorststraat, de Meer en Geer en de Meerlaan. -Zaterdagmorgen wordt de rest van het dorp bewerkt. Iedereen wordt verzocht als vanouds mee te werken door de spullen aan de weg klaar te zetten. De loterij tijdens oudejaarsvie- ring op de zolder van het dorps huis heeft enkele prijswinnaars opgeleverd voor de wedstrijd Feyenoord-FC Twente. Op één na werden alle prijswinnaars opgespoord. Alleen de houder van lot nr. 156 is onvindbaar. Als hij zich meldt, ligt er m een prijs op hem te wachten. Zaterdagavond om 8 uur start in het dorpshuis een disco-avond die wordt verzorgd door Levi's drive-inn discotheek. Dinsdag avond 14 jan. trekken Stompwijkse vrouwen op naar het dorpshuis om te gaan luiste ren naar de heer Van Delft uit Leidschendam, die met behulp van dia's zal vertellen ove reizen naar Indonesië. Van onze correspondent STOMPWIJK Na een onderbreking van bijna 5 maanden komt de commissie voorbereiding bestemmingsplan Stompwijk weer bijeen onder voorzitterschap van de wethouder voor openbare werken de heer H. L. van Dongen. Het enige agendapunt behandelt een eventuele herinrichting van de Dr. van Noortstraat. Dat het zolang heeft geduurd eer de groep verder kon gaan met haar voorbereidingen komt door het uitblijven van het verkeersrapport van het bureau Goudappel en Coffeng over de Dr. van Noortstraat Na diverse oplossingen aangehaald en verworpen te hebben komt de samensteller van het rapport, Ir. P. B. van Gurp, tot de conclusie dat de beste oplossing voor deze weg zou zijn hem te versmallen tot een wegbreedte van 5.50 meter. Hierdoor zou dus een in breedte wisselend voetpad ontstaan van 1 2 meter breedte. Samensteller van het rapport denkt hiermee te bereiken dat de snelheid van het gemotoriseerde verkeer wordt beperkt, hetgeen de veiligheid en de rust ten goede moet komen. Door deze geringere wegbreedte en lagere snelheid zal het niet meer mogelijk zijn dat tegemoetkomende auto's elkaar passeren en nog langs een fietser c.q. bromfietser gaan. Ook dit moet de veiligheid ten goede komen. Met zo'n situatie is reeds een proef genomen. Omstreeks de Sinterklaastijd is op de Dr. van Noort straat een trottoir afgezet d.mv. planken. Slechts drie dagen heeft de proef geduurd; de verkeerschaos die toen ontstond was dermate groot, dat B en W van Leidschendam nog op Sinterklaasavond de hele zaak lieten afbreken. In het licht van deze proef gezien komt het verkeersplan enigszins vreemd over. Gluurder uit Oegstgeest voor rechter Van onze rechtbankverslaggever Den Haag/Leiden Een 28-jarige monteur uit Oegstgeest moest zich gisteren bij de Haagse rechtbank verantwoorden voor „gluurderspraktijken" en po gingen tot aanranding in zijn woonplaats. De officier van jus titie eiste tegen hem een boete van 250 gulden, een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van twee jaar en onder toe- zichtstelling van het bureau te gen alcoholisme. Drankgebruik speelde in zijn handelswijze namelijk een gro te rol, waardoor de officier het juister vond de man onder be handeling te stellen dan met een celstraf op te schepen. De monteur had niet alleen op verschillende plaatsen door de gordijnen gegluurd, maar was ook tot twee maal toe een huis binnengedrongen. Eenmaal viel hij een slapende verpleegster lastig, een andere keer was het een van zijn nachtrust genieten de man, die door de monteur werd vastgegrepen. Een en an der speelde zich in 1973-'74 af. De rechtbank wijst 21 januari vonnis. Van onze correspondent ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude zal binnen afzienba re tijd kunnen beschikken over een eigen politiebureau. Het zal worden gebouwd aan de Noordbuurtseweg op de plaats waar nu nog de boerderij staat, die 'n half jaar geleden werd verlaten door de familie P. Paardekooper. De boerderij werd, met de landerijen aangekocht in het kader van de grondverwerving voor de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg en kwam per 1 januari officieel in handen van de gemeente. Er wordt met voortvarendheid gewerkt aan de voorbereidingen van de bouw, want met de sloop van de boerderij is inmiddels een begin gemaakt Van bijzondere betekenis is vooral dat bij het postbureau tevens een tweetal dienstwoningen zal komen. De huisvestingsproblemen hebben immers in het verleden veelal een kwalijke rol gespeeld bij de voorziening van vacatures in het onderbezette korps. Dat knelpunt zal hiermede dus uit de weg worden geruimd. Met deze opzet is ook een einde gekomen aan de speculaties over de toekomstige bestemming van de betrokken boerderij Aanvankelijk is overwogen om de dienst gemeentewerken hier onder te brengen, maar het gemeentebestuur heeft er vooral om redenen van efficien cy de voorkeur aan gegeven het gehele apparaat te blijven concen treren op het gemeentehuis. Daar bestaat momenteel een grote ruimtenood, maar de raad heeft inmiddels de weg geëffend voor de uitbreiding waarvoor binnenkort de tekeningen gereed komen. Nu is ook nog het postbureau van de politie ondergebracht op de verdieping van het raadhuis. De Stichting "Oud-Zoeterwoude" welke eerder in aanmerking scheen te komen om haar bezittingen onder te brengen in de boerderij Zwieten (welke inmiddels is gesloopt) op het Heineken-terrein ziet opnieuw een mogelijkheid haar neus voorbijgaan. Overigens is het inmiddels de vraag geworden of de landerijen ooit wel de bestemming zullen krijgen, waarvoor zij zijn aangekocht omdat de inzichten inzake de aanleg van de Burgemeester Smeets weg intussen nogal gewijzigd zijn. De gronden waarop nu nog de bedrijfsgebouwen staan aan de Noordbuurtseweg zijn daarvoor echter niet nodig. Met de sloop van de_boerderij aan de Noordbuurtseweg is begonnen. Binnen afzienbare tijd staat er een politiebu reau. Vertraging uitbreiding winkelcentrum Lange Voort Van onze correspondent OEGSTGEEST De uitbreiding van het winkelcentrum Lange Voort, waarvoor de eerste paal nog in 1974 geslagen zou wor den, heeft enige vertraging on dervonden. Naar verluidt zou vooral de brandpreventie een punt van discussie geweest zijn en de goedkeuring van de plan nen in de weg hebben gestaan. Zoals het zich nu laat aanzien wordt het te bouwen complex voorzien van een sprinklerin stallatie. Dat a.s. maart begon nen zal worden is zo goed als zeker. Het plan voorziet in een. uitbreiding met tenminste 18 winkeleenheden gesitueerd in een passage aan de overzijde van de Lange Voort-, tegenover het huidige centrum. Psychiatrisch onderzoek naar inbrekers uit Leidschendam Van onze rechtbankverslaggever Den Haag/Leidschendam De officier van justitie van de Haagse rechtbank heeft giste ren tegen een 21-jarige bedien de en 20-jarige loonslachter, beiden uit Leidschendam, ge vangenisstraffen geëist van achtereenvolgens twee maan den en zeven maanden, waar van vier voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De mannen hadden een aantal in braken op hun geweten, waar bij onder meer 2 buitenboord motoren, sigaretten, aanstekers en asbakken werden gestolen. De verdediger stuurde echter aan op een psychiatrisch onder zoek, daar de beide verdachten in de periode, waarin de dief stallen werden gepleegd „op het verkeerde spoor" zouden zijn geweest. Verdere behandeling van de zaak geschiedt daarom zodra dit onderzoek heeft plaats gehad. Katwijkse scholen onvoldoende brandveilig Van onze correspondent Katwijk Een aantal van de Katwijkse scholen voldoet niet aan de door de brandweer ge stelde eisen van brandveilig heid. Dat is de conclusie van een onlangs door een brand- weerdeskundige ingesteld on derzoek op alle Katwijkse scho len. Met name sommige verwar mingsinstallaties en de beveili ging van trappenhuizen lieten In een gisteren gehouden com missievergadering is besloten B en W voor te stellen zo spoedig mogelijk maatregelen te nemen. Vast staat inmiddels al dat bin nenkort een ambtenaar wordt aangesteld, speciaal belast met het toezicht op de brandpreven tie. De medewerkers van de Katwijk se reddingsbrigade, veelal vrij willigers, krijgen een verzeke ring tegen ongevallen en invali diteit ontstaan in hun dienstver band. De kampeertarieven in Katwijk zullen dit jaar met 10 procent worden verhoogd. Dit omdat de inkomsten uit 1974 174.000) de verwachte uitgaven in 1975 185.000) niet dekken. Van onze correspondent Lisse Lisse krijgt binnenkort een schoolraad. Dit is gisteren tijdens een vergadering van de gemeenteraad besloten, naar aanleiding van de wettelijke verplichting om, nu er twee openbare scholen zijn, een dergelijke raad in het leven te beroepen. Rond de benoeming van de twee leden, waaruit de schoolraad moet bestaan, deden zich echter problemen voor. Het raadslid Mevr. Ruiter-Van der Zalm (PPR/PSP, D'66) was enige tijd geleden, toen de schoolraad in de commissie Onderwijszaken aan de orde kwam, de enige die zich voor een plaats in de raad beschikbaar stelde. B. en W. gaven gisteravond echter te kennen twee beschikbare plaatsen aan Mevr. Moulemans-Seelen (WD) e de heer Warmerdam, chef afd. onderwijszaken Lisse, toe te willen kennen. Zowel van de zijde van de PvdA als van de KVP wékte dit voorstel weerstand op. Het ziet er evenwel naar uit dat B. en W. toch hun zin krijgen over de benoeming, omdat de bevoegdheid hiertoe volgens de wet bij het college ligt. De raad heeft tijdens haar verga- Aan de Ruishornlaan zal ee dering een voorstel van de heer plantsoen verrijzen. Hiertoe i Smith (Prot. Chr. Gr.) aangeno- een bedrag van twee ton gere- men om een algemene politie serveerd. verordening op te stellen inzake J. van Hensbergen en Marga Kor- het al dan niet los laten lopen tekaas zijn benoemd als feden van honden binnen de bebouw- voor de commissie Sport en de kom. Smith wil in het dorp Recreatie, de honden aan de lijn, maar in plantsoenen en open ruimten Van de zijde van het SGP, de WD en de PCG is kritiek geuit de mogelijkheid scheppen i, de dieren „naar hartelust te Een verzoek van de 3e wereld- werkgroep om een subsidie van 55 voor de kosten van een te houden voorlichtingsavond over een collecte, is afgewezen. De raad was van mening dat daardoor indirect een collecte met een politiek doel werd ge subsidieerd, hetgeen niet wen selijk werd geacht. op de door het college verleen de toestemming voor de collec te voor Portugal, die de PvdA en de Vara samen organiseren. De burgemeester zei toe in h vervolg beter met dit soort z ken te zullen oppassen. Het raadslid Kalis (PvdA) die ook de subsidie voor de 3e wereld- werkgroep had bepleit, dankte het college echter voor de deze toestemming.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4