Jaarwisseling liep slechts in enkele plaatsen uit de hand Klappen onder Zoeterwoudse middenstand Bax Foreholte ongeslagen het nieuwe jaar in POLITIE HAD EEN MAKKIE Centrumplan opnieuw in Katwijkse raad Bernhard de 12.000ste DONDERDAG 2 JANUARI 1975 LEIDSE COURANT P\CIN 5 Van een onzer verslaggevers Rijn-, Veen- en Bollenstreek Op enkele plaatsen na is de Rijn-, Veen- en Bollenstreek zeldzaam rustig aan het nieuwe jaar begonnen. In Hazerswoude echter liep de jaarwisseling op een nare manier uit de hand. De politie arresteerde drie jongelui uit Hazerswoude-dorp op verdenking van ernstige bal dadigheid in de Dorpstraat. Het trio had een lan taarnpaal over de rijweg van de Dorpsstraat gelegd, waardoor de 25-jarige A. Hoogendoorn met zijn bromfiets ten val kwam en met ernstige verwondin gen naar een Leids ziekenhuis moest worden ge bracht. De heer Hoogendoorn was op weg naar een ziek familielid. De punt Dorpsstraat-Gemeneweg en aan de Rijndijk ging het er nogal heet aan toe. Op sommige plaatsen in Hazerswoude werd vrij ernstige schade aan het wegdek aangericht. Voorhout kwam ook niet zonder kleerscheuren door de nachte lijke festiviteiten. In het dorp werd een lantaarnpaal ge kraakt en in de Teyüngerlaan moest een PTT-brievenbus er aan geloven. Onbekenden gooi den een tegel door de zijdeur van de kantine van Foreholte. Ook de Noordwijkse pplitie heeft niet stilgezeten tijdens de jaar wisseling. Op een rel beluste jongelui trachtten even na mid dernacht op het kruispunt Bomstraat-Hoofdstraat een vuur aan te leggen. De politie had tevoren het daarvoor in aanmerking komende brand materiaal in de buurt zoveel mogelijk afgevoerd. Een 21-jari- ge bouwvakker uit Noordwijk aan Zee verschafte zich daarop toegang tot het opslagterrein van Albert Heyn met de bedoe ling daar brandbare stoffen te verzamelen. De sterk onder invloed verkeren de jongeman werd gearres teerd. Op het politiebureau trapte hij een ruit in en verniel de hij de inventaris van zijn cel. In de Hoofdstraat moest de po litiehond er aan te pas komen om een aantal brandstichters tot de orde te roepen. Daarbij werden de Noordwijkse politie mannen bekogeld met flessen. Op de Van Berckelweg botste een 21-jarige goudsmit uit Lei den met zijn auto tegen een lichtmast. De juwelier bleek on der invloed te verkeren. Sassenheim en Warmond beleef den een bijzonder rustige jaar wisseling. Wel moest gedurende enige tijd in beide plaatsen het verkeer worden omgeleid om dat midden op' de rijbaan tallo ze kerstbomen en ander brand baar materiaal voor een pittige vlammenzee zorgden. Op de 'Rijngeesterstraatweg in Oegstgeest raakten Nieuwjaar snacht twee wachtmeesters van politie gewond toen hun sur veillance-auto in botsing kwam met een personenauto, be stuurd door een onder invloed van sterke drank verkerende 22-jarige Leidse fabrieksarbei der. De Sassenheimse wacht meester Mudde (22 liep ge scheurde enkelpezen aan het rechter been op en wachtmees ter Stotijn (22) uit Oegstgeest moest worden onderzocht op inwendige klachten. De Leidse automobilist liep geen letsel op. Door tactisch optreden van de rijkspolitie werd in Noordwij- kerhout ernstige baldadigheid in de kiem gesmoord. Jeugdige vandalisten wilden enkele stunts uithalen maar kwamen daarmee niet ver. Er is dit weekeinde in en rond Leiden weer voor dui zenden guldens de lucht in gegaan. Buitenshuis waren het de Zevenklappers, Japan se Donderslagen en het Ben gaalse Vuurwerk, die de he mel beroerden. Binnenshuis ging het er wat vrediger aan toe. Dit meisje hield het bij het opsteken van een vredig Kerststerretje. Dood door schuld" Lichtere straf voor Katwijker Van onze rechtbankverslaggever Den Haag/Katwijk - De Haagse rechtbank heeft een 23-jarige voeger uit Katwijk veroor deeld tot een maand gevange nisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, terzake veroorzaken van dood door schuld. Met de door hem bestuurde auto reed verdachte in de avond van 3 okt. van het vorig jaar over de Boslaan in zijn woonplaats. De 74-jarige mevr. A. G. Koele- wijn was juist bezig de straat over te steken en werd door de auto aangereden en zodanig ge wond, dat zij korte tijd later aan de gevolgen overleed. Ver dachte reed met een snelheid van rond de 70 km., terwijl slechts 50 km. is toegestaan. Hij verklaarde het slachtoffer plot seling voor zijn auto te hebben gezien. Het was regenachtig en ter plaatse vrij donker. De offi cier van justitie had drie maan den gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk geëist benevens een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. Lisse Talloze Lissenaren hebben giste ren van de gelegenheid gebruik gemaakt het gemeentebestuur tijdens een openbare receptie in de raadzaal van het gemeente huis, de hand te komen drukken. Burge meester Berends was gisteren niet op de nieuwjaarsreceptie. Hij verblijft momenteel in het buitenland. Zijn plaats werd ingeno men door loco-burgemeester A. J. Mesman. Jas topper in Noordwijker- hout Van o e correspondent NOORDWIJKERHOUT De schietvereniging "De Duin- schutters" organiseerde op Ou dejaarsdag haar jaarlijkse kla- verjasdrive in hotel v.d. Geest. Het aantal inschrijvingen was dit jaar een record. Liefst 108 kla- verjasenthousiasten speelden driemaal zestien giften om de fraaie prijzen. Zoals altijd wa ren er weer de uitschieters met de gouden handjes. De win naars van de grote vleesprijzen 1. Jos Ahrtman 5895 pnt., 2. Jan Spreeuw 5537 pnt., 3. Cees Dui venvoorde 5485 pnt., 4. Cor Noordermeer 5435 pnt., 5. Jos Meiland 5259 pnt., 6. Mevr. v. Denzen 5215 pnt., 7. Henk Heemskerk 5171 pnt., 8. Leo Duin 5167 pnt., 9. Piet Heems kerk 5136 pnt., 10. Floor Vink 5127 pnt. Van onze correspondent KATWIJK In de Katwijkse gemeenteraad zal het Centrum plan in de* nabije toekomst weer een punt van bespreking gaan vormen. Indertijd werd het eerste plan door de raad verworpen. Na eindeloze discussies gingen twee nieuwe opdrachten de deur uit, waarvan één naar het bureau dat reeds eerder (het verworpen) plan maakte, onder voorwaarde dat de plannen bin- Jazz-avond in Joincentrum Van een onzer medewerkers Noordwijk - Morgen luidt Join- jazz het nieuwe jaar in met een optreden van The Jazzset uit Haarlem. The Jazzset bestaat uit Boeb Rigter (tenorsax), Ber- til Liebrecht (piano), Henk Scheffer (bas) en Guus van de Sanden (drums). De jazzavond zal worden gehouden in het Joincentrum aan de St. Je- roensweg. Aanvang 21.00 uur. Entree 2,50. Zes maanden voor Leidse losarbeider Van onze rechtbankverslaggever Den Haag Leiden - De Haagse rechtbank veroordeelde een 21- jarige losarbeider uit Leiden tot zes maanden en een week gevangenisstraf, waarvan een week voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar en af trek van de tijd in voorarrest doorgebracht. Verdachte had een geparkeerde auto weggenomen en maakte daarmee een plezierritje naar Katwijk. Rij had ook een andere auto opengebroken en daaruit een radio gestolen. nen bepaalde tijd gereed moes ten zijn. De tijdslimiet is al lang overschreden. De gemeente heeft openbare wer ken, na het sluiten van de ter mijn, gevraagd een derde plan te maken, dat de plus-punten van beide andere plannen in zich verenigd. Dit opent per spectieven om uit de al jaren lange impasse te geraken. De hoop is nu gewettigd dat door de raad in het begin van het nieuwe jaar een keuze gemaakt kan worden uit een van de plannen. Indien dit zo mocht wezen zal er na jaren een wer kelijke kern voor woon- en win kelcentrum kunnen komen in Katwijk aan Zee. ANWB doet boekje open in N'hout Van e r verslaggevers Noordwijkerhout - De ANWB or ganiseert op maandag 20 janua ri een bondsavond in café De Zwaan in de Dorpsstraat. De avond heeft tot doel belangstel lenden nader kennis te laten maken met enkele van de meest interessante aspecten uit het omvangrijke werk van de meer dan anderhalf miljoen leden tellende vereniging. Een en an der wordt ondersteund met films en dia's over b.v. de acti viteiten van de Bond op het gebied van toerisme, verkeer en technische keuringen. De toe gang is zowel voor leden van de ANWB als voor niet-leden gratis. Prijsjassen Van onze correspondent RIJPWETERING In café Bek- ker is morgenavond weer prijs jassen t.b.v. de bejaardenkas. Aanvang 20.00 uur. ALKEMADE In een wedloop met een van de overburen aan De Baan in Alkemade is de dag na kerstmis om 11.25 uur' in het jonge gezin Klein-Verdel, Baan 21, de 12.000ste inwoner van Alkemade geboren. Rond een half uur later was dank zij een geboorte, ook al aan De Baan, dit getal al weer met één vermeerderd. Het was Bernhard Johannes Klein die het aantal van 12.000 voor Alkemade volmaakte. Voor zuster Hillebrand was het de 496e die zij ter wereld hielp komen, en voor het echtpaar Klein de eerste. Beide gelukkige ouders, waar van de vader een bloemisterij heeft en de moeder kleuterleidster in Roelofarendsveen is geweest, zijn geboren Veners Dinsdagmorgen bracht burgemeester Smolders vergezeld van zijn echtgenote het gelukkige echtpaar een bezoek en overhandigde Alkema- dens eerste burger een spaarbankboekje na mens het gemeentebestuur en bood mevrouw Smolders een fraai bloemstuk aan. In zijn toespraak tot het jonge echtpaar wees burge meester Smolders erop, dat in 1971 de 10.000ste inwoner werd begroet. In vier jaar tijd dus een groei van 2.000 inwoners. Op de foto krijgt Bernhard Klein uit handen van burgemeester Smolders een spaarbank boekje met de eerste inleg. De trotse ouders en mevrouw Smolders kijken toe. Van onze correspondent ZOETERWOUDE De problemen in het midden- en kleinbedrijf in de afgelopen maanden zo nadrukkelijk in de publiciteit gekomen door o.m. de grote protestmeeting in Den Haag zijn ook in Zoeterwoude merkbaar. On langs sloot de heer v.d. Voort zijn snackbar aan de Schenkelweg en met ingang van vandaag is het oude, gere nommeerde bedrijf van de fa. Joh. Vlas veld en Zn. een groothandel in boter, spijsvetten, eieren e.d. opgegaan in het Zoetermeerse bedrijf Van der Spek B.V. Weipoort zaterdag definitief zijn oven dooft omdat hij een betrekking heeft aanvaard. De vader van de huidige eigenaar nam in de twintiger jaren het bedrijf over van de familie Zuidwijk. Aanvankelijk met paard en wagen, zoals al zijn collega's, later met transportfiets en bak fiets en de laatste jaren per auto, werden het brood en de andere bakkersprodukten in de uitge strekte gemeente thuisbezorgd. Na de sanering van de bezorging in 1963 geschiedde dit uitsluitend in de Weipoort en aan de Hoge Rijndijk welk laatste gebied later werd afgestoten. Door deze aanstaande sluiting zal het verzorging- speil in de Weipoort tot een bdenkelijk niveau dalen. In de na-oorlogse jaren verdwenen in dit buurtschap o.m. een café-slagerij, 'n levensmidde- lenbedrijf-drogisterij, een timmerbedrijf, smederij en 'n banketbakkerij-levensmiddelenbedrijf. Sassenheimse brandweer gaat zelf verbouwen Van een onze verslaggevers SASSENHEIM Het brandweer personeel van Sassenheim krijgt van de gemeente 9400 als bijdrage in de kosten voor de verbouw van het zaaltje bo ven het gebouw van gemeente werken aan de Oosthaven. Het zaaltje was tot nu toe in gebruik als oefen- en ontspan ningsgelegenheid voor brand weer, EHBO en gemeenteperso- Vooral voor het brandweerperso neel is de bestaande ruimte te klein voor diverse oefeningen. Het brandweerpersoneel wil nu zelf gaan verbouwen, mits de nodige materialen door de ge meente worden betaald. Behandeling beroepschriften Wassenaar De rechtskundige commissie uit de gemeenteraad komt op dinsdag 7 januari in het raadhuis in openbare ver gadering bijeen ter behande ling van twee beroepschriften inzake geweigerde bouwver gunningen. Mevrouw H. A. de Blank - Ver geer komt in beroep tegen het weigeren van een vergunning voor een vergroting vun het tuinhuisje aan de Maaldrift 7a en de heer H. E. Viëtor jr. heeft een beroepschrift gestuurd in verband met de weigering van een vergunning tot het uitbrei den van het pand Buurtweg 63 met een zwembadruimte. De appellanten zijn in de gelegen heid gesteld in de vergadering van de commissie een toelich ting op hun beroepschrift te geven. Van onze handbalmedewerker Haarlem/Noordwijkerhout De dames van Bax/Fore holte namen gisteren deel aan het jaarlijkse nieuw- jaarstoernooi van De Blinkert in de Kennemersport- hal. Coach Bonte had voor het eerst in dit seizoen weer de beschikking over Hannie Boskamp. Van de afwezigheid van Marga Ruisch en Carla Kortckaas maakte Bonte tevens gebruik om zijn jeugdige talent Marian Mens wat ervaring te laten opdoen, In de eerste wedstrijd tegen het Haarlems team, een selectie van speelsters van 18 tot 23 jaar uit de afdeling Haarlem, klopte het nog niet helemaal in de combinaties. Desondanks werd een verdienstelijk gelijkspel be haald: 5-5. De wedstrijd tegen organiserende Blinkert was van beter gehalte. Hannie Boskamp kwam steeds beter in haar spel en ook Marian "Mens had meer zelfvertrouwen als in de eerste wedstrijd. Bax/Foreholte liep uit tot 3-1 maar moest dankzij een aantal zeer vreemde scheidsrechterlij ke beslissingen en een grote dosis pech de Haarlemse dames naast zich dulden 4-4. In de laatste wedstrijd tegen het Am sterdamse Amstel/Zwaluwen draaide de Voorhoutse ploeg als vanouds. Met 8-3 werden de Amsterdamsen kansloos versla- Ren. Bax/Foreholte bleef daarmee on geslagen maar omdat het Haar lems Selectieteam ook de wed strijden tegen Blinkert en Am- stel Zwaluwen wist te winnen, kwamen de Voorhoutsen met één puntje tekort voor dc toer nooizege. Het was echter een nuttige oefening geweest. Bax/- Foreholte heeft in Hannie Bos kamp weer duidelijk aan kracht gewonnen zodat de tweede helft van de competitie met vertrouwen tegemoet kan worden gezien. De uitslag van het toernooi: 1. Haarlems team 5 pnten; 2 Ba x/Foreholte 4, 3. De Blinkert 3, 4. Amstel Zwaluwen 0 punten.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5