Allerlei(ds) ,Meer vuurwerk dan vorige jaren, maar voor ons nauwelijks iets te doen' Zijlpoort in de steigers Voor Leny Harmsen is het leven een groot levenslied DONDERDAG 2 JANUARI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 3 [iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Leidse brandweer en politie: Van een onzer verslaggevers Leiden De jaarwisseling is in Leiden bijzonder rustig verlo pen. „Veel vuurwerk, meer dan vorige jaren, maar voor ons was er nauwelijks iets te doen" aldus woordvoerders van de politie en de brandweer. De brandweer hoefde dinsdag avond na 12 uur maar één keer uit te rukken en dat was nog naar Zoeterwoude, waar de jongeman die het voormalige rectorshuis naast de Meerburg- kerk heeft gekraakt, met kerst bomen, oude banden en ander sloopgoed een groe fik stookte op de Hoge Rijndijk. Hij en enkele medestanders gedroegen zich vrij opstandig toen de brandweer het vuur probeerde te doven. Zo zeer zelfs, dat de Leidse brandweerleiden het raadzaam achtten de rijkspoli tie van Zoeterwoude eerst schoon schip te laten maken voordat ze hun werk afmaak ten. De kraker probeerde nog zijn auto in het vuur te rijden. Het bleef bij een poging. Opmerkelijk rustig was het met name in Leiden-Noord. De rel- vorige jaren nog i fik woed traditiegetrouw wel bij de Kersenstraat en de Drui- venstraat. gedachten, had de korpsleiding Voor een enkeling verliep de jaar wisseling toch minder prettig. Bij een vechtpartij in de Julia- Stolberghof dinsdag- de Leidse politie twee gens van de Mobiele Eenheid met elk 10 man in de buurt van de vuilverbranding gestatio neerd. Deze behoefden echter geen enkele maal in actie te komen. De brandweer is ouwejaars- en nieuwejaarsdag wel een paar ling op haar bromfiets door de Bachtstraat, werd getroffen door vuurwerk, viel en werd vervolgens aangereden door een auto. Ook zij moest voor lichte verwondingen behandeld worden in het ziekenhuis. nacht werd een jongeman met Een woning aan de Ravenhorst kapotte bierfles zodanig be werkt, dat hij naar het Diaco- nessenhuis moest worden ge bracht om daar behandeld te vorden aan oog- en hoofdletsel. keer uitgerukt om kerstbomen- De 16-jarige Judith Romijn reed bradnjes te doven. De grootste i half i (in de Merenwijk) liep wat rookschade op toen drie zelfge maakte rookbommen voortijdig onder een bed in de slaapkemcr tot ontploffing kwamen. De be woners konden zelf verder on- de jaarwisse- heil voorkomen. Het algemeen beeld in Leiden tijdens de jaarwisseling: de jeugd met de handen in de zakken bij de kerstbomenbrandjes. Burgerlijke stand ,,Noppie in de Simultaan-seance dammen in Lisserbroek LISSER'bROEK Op maandag 13 januari zal in het Dorpshuis de 'Meerkoet' in de Lisserbroek een simultaan-seance dammen georganiseerd worden. Men kan zich aanmelden bij de se cretaris drh. h. Sluymer, Azol- lastraat 70, tel. 12003 of bij de cantine van het Dorpshuis Voor Lisse-dorp kan men zich aanmelden bij de heer G. v.d. Stelt, Wilhelminastraat 37, telef. 15724. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 071-22244 tst. 17 Verenig de Naties In het kader van de politieke scholingscursussen voor de vrouw, organiseert een werk groep bestaande uit vertegen woordigsters van een aantal vrouwenorganisaties op 15, 22, 29 januari en 5 februari 1975 de cursus „Verenig de Naties". De cursus wordt gehouden in één der zalen van de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg (buslijnen 13, 14, 40, 41, 42 en 46). bestaat uit 4 lessen t.w een ochtendcursus van 9.30-11.30 uur of 4x een avond cursus van 20.00-22.00 uur. De lessen handelen over internatio nale betrekkingen, Europese in tegratie, de Verenigde Naties en de NAVO. Inlichtingen en aanmeldingen tel. 31335, 92963 en 52773. Ziekenhuis in de mist „Ziekenhuis in de mist". Dat is het onderwerp waarover mr. J. W. Filippo, economisch direc teur van het Leidse Diacones- senhuis woensdag 15 januari in Nieuw Mineiwa spreekt tijdens een lunchbijeenkomst van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. De bijeenkomst begint om 12.00 uur. Rijksweg 11 Het college van' b. en w. van Leiden heeft nog geen stand punt ingenomen inzake de wen selijkheid van de aanleg van Rijksweg 11, de geplande autos nelweg tussen Bodegraven en Leiden. Binnenkort publiceert Rijkswaterstaat een vooront werp over de aanleg van deze weg. Op grond van dit vooront werp zal het Leidse college zijn standpunt bepalen. Zoals be kend zijn de Kamer van Koop handel, de stichting Weg en burgemeester Gallas van Alp hen aan den Rijn voorstanders van de aanleg van de nieuwe rijksweg. De Werkgroep Milieu beheer en de Raad voor Milieu defensie Leiden daarentegen zijn tegenstanders van de aan leg. Gemeentelijke gebouwen Het bureau grondzaken van de gemeente krijgt het beheer van alle gemeentelijke gebouwen, zo hebben b. en w. tijdens hun jongste vergadering besloten. Met de leiding wordt belast de heer B. Hoes. Met zijn mede werkers krijgt hij tot taak een inventarisatie te maken van alle gemeentelijke gebouwen, het samenstellen van exploitatie overzichten per object, registra tie van alle ruimte-behoeften van het gemeentelijk apparaat, het doen van voorstellen tot indeling resp. toewijzen van vrijkomende gebouwen als mili taire complexen, schoolgebou wen die als zodanig niet meer zullen worden gebruikt. Stevenliofjespolder B. en W. hebben besloten de ge meenteraad binnenkort voor te stellen de tuinderij met schu ren, warenhuizen, grond en erf, gelegen in de Stevenhofjespol- der aan te kopen. Binnen het college is wethouder Ooster man tegen de aankoop. Zoals bekend is het de bedoeling de Stevenhofjcspolder te bestem men voor woningbouw. Leidse bioscopen Lldo: Stecnitraat 30, t*l 34130: „Th* man wit Ih* gold»n fun" Dc nkuwatc Jam*« Bond-fUm. geprolongeerd. Tilden tl* Slu- Rex: Haarlemmer.traat 52, tel 35414: „Kara te Amnion*'*" IR laor dag lt» 00 en 21 15 uur NachtvooMtrillng: „Het eiland der wrede vrouwen" IB jaar, 23 30 uur Trianon: Br-e»tr«at 31. tel 23B75 „Robin Hood" (Walt DUneyl a l dag 14 30, 10 00 en 21 15 uur. to 14.15, 16 30, 10 00 en 21.15 Revanche BS Leiden op McGregor De eerste wedstrijd in het nieuwe jaar van BS Leiden is een bijzonder aantrekke lijke partij basketbal gewor den, waarin hoofdrollen wa ren weggelegd voor Bob Heuts (32 punten) en Cees van Dicst; een guard, die uit het tweede werd overgehe veld en het in dc hoofd macht goed doet. Hij was het ook, die acht seconden voor tijd Leiden naar de winst schoot en zich gedu rende de hele wedstrijd een waardig vervanger toonde van de niet fitte I-Iarry Stol. Een duidelijke tegenvaller was het spel van Roy Bowerman, die tegen Bill Allen (de vroe gere Leidse center en nu weer terug bij McGregor) niets had in te brengen, Lei den heeft vrijwel de gehele wedstrijd tegen een achter stand aangekeken, die hal verwege de eerste helft op liep tot 2434, maar bij de rust toch weer was terugge bracht tot drie punten: 46—49. BS Leidon leek die achter stand na rust maar niet te kunnen wegwerken. Het ver schil bleef rond die drie punten schommelen en toen het met minder dan twee minuten te gaan 92—97 was leek de wedstrijd beslist Maar toen opeens ging Mc Gregor, waarin Isely, Banks en Hopson de uitblinkers waren, missen en Leiden greep de allerlaatste kans: 96-97. De gemekfrtfe heeft de Zijlpoort in de steigers gezet om het hoogst noodzakelijke onderhoud te verrichten. Algehele restauratie van de poort laat misschien niet lang meer op zich wachten. Niet, dat de gemeente van plan is er veel geld voor uit te trekken, maar wel de directeur van het Belgische bouwconcern Socol, de heer Melkert. Hij wil de poort in oude luister herstellen: de gemeente moet hem de poort dan wel 80 jaar in erfpacht geven. De onderhandèlingen daarover zijn nog gaande. LEIDEN Voor Leny Harmsen is het hele leven één levenslied. In het huis van haar ouders aan de Pinksterbloem 17 in Leiderdorp wijdt ze zich dag in dag uit aan het vak zangeres, dat ze haar hele leven wil blijven uitoefenen. „Als het maar eventjes mogelijk is", voegt de zeventien-jarige er iets beschei den aan toe. Haar streven is voorlopig beloond met een singletje: „Kleine bantoejongen/ Die ou de molen", dat in februari door Philips wordt uitgegeven. Op de A-zijde van dc plaat richt de Leiderdorpse op melodieu ze wijze een troostwoord tot niet-blanke bevolkingsgroepen, De tekst werd op papier gezet door de vooral in Brabant bekende zanger Jsn Boezeroen, Op de B-zijde is een pennevrucht van Leny zelf te horen. „Het gaat over Nederland en België", verklaart ze. Carnaval De plaat zal worden gelanceerd op het carnavalsfeest in het Belgische Turn hout, waar het artiestenbureau zich be vindt, waaraan Leny Harmsen is verbon den. „Het artiestenbureau heet „De oude molen". Met mijn plaat zullen wij ons presenteren op het carnavalsfeest", aldus Leny. Samen met haar moeder trekt ze menig maal per jaar naar Belgie- om verschil lende shows te verzorgen. „Het is in België ontzettend gezellig", vertelt moe der Harmsen. „De meeste shows zijn in zalen waar iedereen ongedwongen om verschillende tafeltjes heen zit." Ze ver zekert ons overigens dat ze niet altijd op de eerste rij hot hardst zit te klappen voor haar dochter, maar dat ze wel bijzonder trots op Leny is. Leidse sleuteltjes Leny maakte voor het eerst kennis met muziek, toen ze heel jong, bij de „Leidse Sleuteltjes" kwam. Evenals de ook in Leiderdorp wonende Janncke Lichte heeft ze hier de smaak te pakken gekre gen. Op haar dertiende ging ze zangles sen volgen bij Bep Ogterop. „Daar is ze twee jaar geweest. Toen had ze al het nodige wel geleerd", vertelt Leny's moe der. „Bep Ogterop wilde haar nog wel langer houden, maar toen vonden we dat het tijd werd om onze kapsen te grij pen". Hoe moeilijk dit is en hoe vol teleurstellin gen hebben Leny en haar moeder onder vonden. „Drie jaar geleden zou er al een plaat worden gemaakt. Op het laatst is dat niet doorgegaan omdat het liedje van Leny te veel zou lijken op een lied van: de toen zeer bekende Wilma", zegt me vrouw Harmsen. Ook een kans op een plaat met de Dutch Swing College Band zag Leny Harmsen zich ontglippen. „We vermoeden dat dat op aanraden van haar vroegere zangpedagoge is afgeket st". Levenslied Maar ondanks alle moeilijkheden is het Leny toch gelukt een klein plaatsje te bemachtigen in de grote schare van Ne derlandse zangers en zangeressen. Voor al Corry Konings en de Zangeres zonder Naam worden door haar bewonderd. In huize Harmsen is overigens een grote verzameling platen van Gert en Hermien Timmermans, Heintje en Wilma aanwe zig. „Ik wil me vooral toeleggen op het levenslied", vertelt Leny. „Soms zing ik wel eens wat van Mary Osmond, en „Middle of the road". Ik kan nog niet zeggen hoe het vorder zal gaan. Het is ontzettend moeilijk om in dit vak een vast omlijnd plan te hebben." Wel staat vast voor Leny dat zij niet het genre van Jerney Kaagman (de zangers en „Earth and Fire") of Mariska Verres (vun „Shoc king Blue") in zal gaan. Haar publiek vindt ze vooral onder bejaar den en kinderen. „Het komende jaar gaan we met „Jeugdsucces Express" weer op woensdag- en zaterdagmiddag optreden." Hiervoor heeft Leny Harmsen een dansgroepje van vier nichtjes die in leeftijd variëren van acht tot twaalf jaar in het leven geroepen. „We zijn al druk aan het repertcren". De pasjes, die bij de verschillende liedjes van het Leidse zangeresje horen, worden door haar aan de kinderen geleerd. De „fanmail" bestaat voor Leny nog hoofd zakelijk uit vriendelijke kerstwensen van oude-van-dagen. „Nee, nog geen huwe lijksaanzoeken, Daarvoor ben ik denk ik nog een beetje te onbekend."

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3