„De Vrije Hand": creatief centrum in Alkemade Sassenheimer gaf nieuwe kleur aan plant D bezoekuren ziekenhuizen DINSDAG 31 DECEMBER 1974 LEIDSE COURANT, PAGINA 4 Van onze correspondent ALKEMADE Een van de be langrijkste initiatiefnemers om in Alkemade te komen tot de mogelijkheid van creatieve ont spanning is ongetwijfeld de heer Josèph v.d. Heuvel, Breit- nerlaan 24, Roelofarendsveen. Reeds eerder berichten wij dat men hiervoor de beschikking gekregen heeft over een wer kruimte gelegen op de grote zolder boven de stal van vee houder P. H. Hulsebosch, Kerk straat 75, Oude Wetering. Intus sen heeft men aan dit creatief centrum een naam gegeven n.l. „De Vrije Hand". Op zondag 5 januari a.s. n.m. te 3 uur zal de echtgenote van Alkemade's burgemeester mevr. Smolders hiervan een tentoonstelling worden georganiseerd, waarop dan tevens de door een deskun dige jury gemaakte uitslag van de prijzen bekend gemaakt zal worden. Als prijzen zijn be schikbaar: le pr. een gratis cur sus tot 31 mei 1975 (waarde 40,-), 2e pr. gratis 8 lessen en 3e pr. gratis 4 lessen. iciële opening verrichten. 11 weer een nieuwjaarsreceptie de reeds eerder vermelde I gehouden. 'en cursussen kan er nu I Burgemeester Smolders van d afspraak op de zaterda- Alkemade recipieert op don- Nieuwjaars recepties r en ouder 6.- de Veerstraat, Kerkstraat en Westerdijk zal binnen korte tijd een uitnodiging volgen om een bezoek te brengen aan de werk plaats van „De Vrije Hand" Tekenwedstrijd Door „De Vrije Hand" wordt voor de kinderen in Alkemade van 8 t/m 15 jaar een tekenwed strijd georganiseerd. Het onder werp voor deze tekenwedstrijd is „wat ijc met de vrije hand kan maken". Zij die aan deze wedstrijd willen meedoen moe ten de gemaakte tekening voor 12 jan. a.s. indienen op het adres Breitnerlaan 24, Roelofa rendsveen. Indien voldoende in zendingen binnen komen zal Schoolbasketbal toernooi met 840 deelnemers Van onze correspondent LISSE De Schoolbasketbal- commissie voor de Bollenstreek organiseert op 2, 3 en 4 januari a.s. in de Sporthal te Lisse voor de zevende maal de Schoolbas- ketbalkampioenschappen voor. de gehele bollenstreek. Voor het eerst zullen de grote finales in de avonduren worden gehou den. Dit wordt mede veroor zaakt doordat het aantal deel nemende teams is gestegen tot 120, d.w.z. 840 deelnemers af komstig van 16 scholen. >r verslaggevers dagen wordt in verschillende gemeenten een nieuwjaarsri tuden.' Burgemeester Smolders Alkemade recipieert op derdag 2 januari op het ge meentehuis van half negen tot half tien. Op Nieuwjaars dag kan de bevolking van Lisse tussen half twaalf en half een het gemeentebe stuur in het gemeentehuis het allerbeste komen wen sen. In Voorhout is de nieuwjaarsreceptie op don derdag 2 januari tussen half acht en negen uur in de raadzaal van het gemeente huis. Het Zoeterwoudse ge meentebestuur recipieert donderdag tussen acht en negen uur in het gemeente huis. De Leidschendamse bevolking kan op dinsdag 7 januari tussen acht en half tien het gemeentebestuur de hand drukken. Burg. Detmers opent nieuwe kleuterschool Van onze correspondent ZOETERWOUDE Vrijdagmid dag 10 januari zal burgemees ter Detmers om 3 uur de nieu we drieklassige openbare kleu terschool aan de Westeindse- weg officieel openen. Het open bare kleuteronderwijs startte enkele jaren geleden in een lo kaliteit van Ons Huis. Na het gereedkomen van de nieuwe openbare basisschool „Corbu- lo" bleven hiervan enkele loka len ongebruikt en ging het openbare kleuteronderwijs „in wonen". Met de groei van de gemeente nam het aantal leer lingen van de Corbuloschoo snel toe en kreeg men zelf be hoefte aan de lokalen. Hierdooi moest ook de aula als lesruimti worden ingericht. Aan ruimtenood zal dus nu spoedi| een einde komen. De nog naam loze kleuterschool is de vierd in Zoeterwoude. Er zijn tw katholieke scholen, Hummelho en Zonnegaarde de laatsti met een dependence in de Wei poort- en „De Kleine Wijzer" aan de Oranjelaan waari wel het katholieke- als het prot christ. kleuteronderwijs is on dergebracht. Leiderdorpse dependance "Visser 't Hooft" na kerstvakantie in gebruik Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP Het eerste deel van de dependance varide Visser 't Hooftscholengemeen- schap aan de Grotiuslaan wordt na de kerstvakantie in gebruik genomen. Negen klas sen zullen kunnen worden ge huisvest. Het zijn vier brug klassen, drie tweede klassen en twee derde klassen. Wanneer de tweede fase van de bouw is voltooid zal de depen dance achttien lokalen omvat ten. De dependance wordt in mei, wanneer deze fase, waarin enkele vaklokalen worden ge bouwd, wordt afgesloten, offi cieel geopend. Zij krijgt een eigen conrector de heer Tiele- man, maar blijft een onderdeel van de in Leiden gevestigde scholengemeenschap. Uitslagen van tenniswedstrijden Poppentheater in Aarstreek Van onze correspondent Ter Aar De Kulturele Ver- eniging„Ter Aar" organi seert een aantal kindervoor stellingen met het Poppen theater van Jan Nelissen c_ de volgende data: donder dagmorgen 2 januari 1Ö75 in het Parochiehuis te Lange- raar, aanvang 10.00 uur; donderdagmiddag 2 januari 1975 in het Dorpshuis te Ter Aar, aanvang 14.00 uur; vrij dagmorgen 3 januari 1975 in het Dorpshuis te Zevenho ven, aanvang 10.00 uur; vrij dagmiddag 3 januari 1975 in het 'gebouw „Kwiek" te Nieuwveen, aanvang 14.00 uur. Vertoond zal worden „Het ongehoorzame aapje". SASSENHEIM Ondanks dat het in het bloembollenvak niet voor de wind gaat, zitten de kwekers en handelaren niet stil. Zo ook de firma H. Broer Jzn te Sassenheim, die het Getuigschrift van Verdienste uitgereikt kreeg van de Konin klijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw- en Plant kunde voor zijn inzending „Euphorbia fulgens Salmonette" op de keuring te Aalsmeer. Helaas moest een gouden medaille de Sassenheimse firma ontgaan, daar men een dag te laat was met inzenden voor de kersttentoonstelling te Hillegom. De „Euphorbia" is uniek om zijn bloemkleuren, tw. abricozen-kleur tot geel, een kleur die voor genoemde plant geheel nieuw is, daar de bloemkleuren tot dusver v.n.l. uit rood en wit bestonden. Er bestaat voor de nieuwe plant grote belangstelling uit binnen- en buitenland vertelde de heer Broer (zie foto), in het bijzonder van die bedrijven die zich met bloemsierkunst bezig houden. Kerstboomverbranding in Alkemade Van onze correspondent ALKEMADE Evenals in voorgaande jaren zal de jeugd van Alkemade weer kunnen ge nieten van een fikkie door het verbranden van kerstbomen. De inlevering van kerstbomen zal plaats hebben op donderdag 2 januari 1975 nl. te Roelofa rendsveen van 13.30 tot 16.00 uur op een terrein ten noorden van de Lupinestraat; te Rijpwe- tering op het dorpshuisplein van 13.30 tot 14.30 uur; te Oud Ade op de Leidseweg t.o. de r.k. kerk van 14.30 tot 15.00 uur; te Nieuwe Wetering nabij het cul tureel centrum van 15.30 tot 16.00 uur en te Kaag Beatrix- laan t.o. perceel no. 3 van 10.30 tot 11.00 uur. Voor iedere inge leverde boom wordt een reep chocolade uitgereikt. De ver branding van de bomen heeft op 2 januari 's avonds te 19.00 uur plaats óp het terrein gele gen ten noorden van de Lupine- Van onze correspondente ROELOFARENDSVEEN Uitslagen tenniswedstrijden „De Treffers" Clubkampioenschappen Junioren 1974-1975: Meisjes A: le prijs Gerda v.d. Meer; 2e prijs Yvonne Heemskerk. Meisjes B: le prijs Els Koot; 2e prijs Emmy Loos. Jongens A: le prijs Roland Kuipers; 2e prijs Ton Schut Jongens B: poule 1: le prijs Theo Huigsloot; 2e prijs Eduard Bakker. Jongens B: poule 2: le prijs Charles Akerboom; 2e prijs Theo Loos. Scholieren kampioenschappen Totaal aantal inschrijvingen: 197. Jongens 3e klas: le prijs Rob v. Rui ten; 2e prijs Gerard v. Leur. Meisjes 3e klas: le prijs José Krijger; 2e prijs Astrid Huigsloot. Jongens 4e klas: le prijs Ricky Schul; 2e prijs Rudie Sanders. Meisjes 4e klas: le prijs Wendy v. Ruiten; 2i prijs Brenda v. Ruiten. Jongens 5e klas: le prijs Ronald' Ruiten; 2e prijs Joost v. Veen. Meis jes 5e klas: le prijs Marieke v. Rui ten; 2e prijs Ella v. Klink. Jongens 6e klas: le prijs Paul Hoogen- boom; 2e prijs Angelo v. Klink. Meis jes 6e klas: le prijs Willeke v. Rui ten; 2e prijs Josan Zoetemelk. De door de scholen behaalde punten: le prijs Maria-school, Roelofarend! veen 85 punten; 2e prijs Ignatiu: school, Roelofarendsveen 50 punter. 3e prijs Gerardus II, Oude Wetering 40 punten; 4e plaats Josef school, Rijpwetering 25 punten; 5e plaats Josef school, Roelofarendsveen 22 punten; 6e plaats Gerardus I, Oude Wetering 19 punten; 7e plaats Open bare Lagere School, Oude Wetering 18 punten; 8e plaats School met Bijbel, Nieuwe Wetering 4 punten. CCU (Hartbewakening) dagelijks b™s lafdeling 14-30 tot iz uur talleen v. 16 uur en van 18.30 ifdeling: dagelijks van dagelijks van 14 tot "9.30 uur: Kraa- 14.15 Annakllniek: I tot 19.30 uur. 15.30 uur va rerplcglng: Dagelijks van 14 t

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4