telefoontjes AUTOPARADE Franse flics" zijn de verguizing beu Nederlandse smokkelaars van hasj lopen tegen de lamp DOODGAAN IN JAPAN ONBETAALBARE ZAAK 071-22244: Autohuren. zeker sturen 6 LEIDSE COURANT MAANDAG 16 DECEMBER 1974 (Van onze correspondent) PARUS De Franse politie heeft - om van de minister van binnanlandse zaken een aantal maatregelen af te dwingen om de malaise onder de agenten enigszins te verlichten - twee dagen lang gestaakt zonder het werk neer te leggen. Omdat het de politie verboden is te staken werd de aktie symbolisch gevoerd en de „stakers" droegen op uniformjas een speciaal speldje dat hen als stakers kenmerkte. De Franse politie lijdt sedert ge ruime tijd aan een groot aantal complexen, die zich op de meest uiteenlopende wijze ui ten, maar samengevat kunnen worden in de constatering dat de politie als een under-cast van de samenleving aangezien wordt. De afkeer (om niet van haat te spreken) jegens de poli-, tie uit zich op tal van manieren. Buren zullen een politie-agent nooit of te nimmer groeten, zijn kinderen worden op school veelal door hun kameraadjes van alle spelletjes uitgesloten en hun vrouwen vinden in de winkels altijd net een andere persoon die haar voor is, zelfs als zij als eerste de zaak bin nengekomen zijn. De redenen van deze politie-haat, die soms extreme vormen aan neemt, zijn deels het gevolg van de Franse volksaard, deels ook van de wijze waarop de diverse regeringen de politie als onder drukkingsmacht ingezet heb- Het aantal zenuwziekten en de pressies blijkt bij politieagenten en hun gezinsleden aanzienlijk hoger te liggen dan bij andere bevolkingsgroepen en zou aan hun paria-bestaan toe te schrij ven zijn. Anderhalf jaar gele den had de Parijse politie al een aktie op touw gezet om betere verhoudingen met de be volking te ontwikkelen, maar hun zogenaamde glimlach-ope- ratie werd door de Parijzenaars als grijns of spotlach aangezien en de aktie mislukte jammer lijk. Drie dagen geleden is een tweede aktie begonnen parallel met de zogenaamde staking en voornamelijk via affiches in de Metro-stations. Er wordt gepro beerd de bevolking ervan te overtuigen dat politie-agenten ook mensen zijn. Daarnaast ei sen de agenten diverse matërie- le verbeteringen en het daad werkelijke recht op staking. De minister van binnenlandse za ken heeft nu een plan van vier punten opgesteld om aan een aantal klachten van de politie tegemoet te komen. Ter gelegenheid van deze „sta- kings"-aktie is het ook bekend geworden dat verreweg de meeste politie-agenten thans in burgerkleding naar hun werk gaan en in een koffertje of tas hun uniform meedragen om dit pas op het politiebureau aan te trekken. Dit is een dubbele vorm van zelfbescherming: te gen verachtelijke gedragingen van medeburgers maar ook te gen handtastelijkheden en agressie. Het komt namelijk steeds meer voor dat alleenlo- pende agenten door jongeren aangevallen, afgetuigd en tot op hun ondergoed uitgekleed wor den, alleen maar omdat zij poli tie-agenten zijn. Het vrouwelijke politiekorps van Parijs (de zogenaamde aubergi nes) verliest steeds meer leden, omdat de vrouwen blijkbaar nog minder tegen de sfeer var verachting kunnen dan de man nelijke agenten. Omdat dezt „aubergines" zich hoofdzakelijk bezighouden met het maker van bekeuringen wegens verba den parkeren dreigt op dit ge bied een leemte te ontstaan Deze wil men nu opvullen dooi het in dienst stellen van bekeu ringsmachines. Deze bestaar uit een aantal met speciale fota grafische apparaten uitgeruste wagens die langzaam door stra ten rijden en de illegaal-parke rende auto's met zoomlenzen fotograferen, met vermelding van plaats, dag en uur van de overtreding. Deze verbalise- ringsmachines kunnen 20.000 bekeuringen per dag maken. Sandberg en Gombrich: Erasmusprijs AMSTERDAM De Erasmu sprijs 1975 is toegekend aan dr. Willem Sandberg, oud-direc teur van het Stedelijk Museum in Amsterdam, en aan Sir Ernst Gombrich, kunsthistori cus en hoogleraar aan de uni versiteit van Londen. Zij krij gen beiden de prijs van 100.000, op 19 september uit handen van Prins Bernhard, regent van de Stichting Prae- mium Erasmianum. Dr. Sandberg wordt geëerd voor zijn baanbrekend werk op het terrein van het museumbeleid en voor zijn niet-aflatende po gingen de drempelvrees van ve len voor museum en tentoon stelling te overwinnen. Hij is, na prof. dr. Jan Tinbergen, de tweede Nederlander die de Erasmusprijs ontvangt. Sir Ernst Gombrich leidt het ver maarde Warburg Institute in Londen en heeft ontelbaren aan zich verplicht door zijn boeien de, wetenschappelijke publika- ties over kunst. Zijn boek „The story of art", in het Nederlands „Eeuwige schoonheid", is in vijftien talen verschenen. Zijn „art and illusion" (kunst en illu sie) wordt als een belangrijke bijdrage beschouwd tot metho de en theorie van de kunstge schiedenis. Bij de uitreiking wordt in het stedelijk museum in Amster dam een tentoonstelling inge richt, die facetten van het werk van Sandberg en van Gombrich toont. Dan zal ook een boek over Sandberg en zijn vele acti viteiten verschijnen. Hustinx-prijs voor Annie M. G. Schmidt MAASTRICHT Mevrouw Rika de Backer, de Belgische minis ter voor Nederlandse cultuur heeft zaterdagavond in de Maa strichtse schouwburg tijdens het negende colloquium van de Nederlandstalige toneelschrij vers uit België en Nederland de jaarlijkse Edmond Hustinx- prijs, groot 2000, uitgereikt aan Annie M. G. Schmidt. In het jury-rapport staat dat de prijs is toegekend aan Annie M. G. Schmidt omdat zij in haar werk de mensen een spiegel voorhoudt waarin zij hun eigen vertekening zien en zich daarin herkennen. Schrijvers bepleiten kortere tv-spelen MAASTRICHT Het negende colloquium van Nederlandsta lige toneel-,radio- en televisie schrijvers uit België en Neder land, dat dit weekeinde in Maastricht werd gehouden in het kader van het Belgisch-Ne derlands cultureel verdrag, heeft een motie van Dlmitri Frenkel Frank aangenomen, waarin wordt gepleit voor doorlopende reeks kortere pro- dukties op de televisie. In een andere motie wordt aan dacht gevraagd voor het hou den van zogenaamde practi cums in beide landen, waarbij de schrijvers in de gelegenheid worden gesteld de specifieke techniek van het schrijven voor film en televisie te leren. Het tiende colloquium in 1975 krijgt als gespreksthema „Dra maturgie en onderwijs, incl. kindertoneel en vormingsthea ter". Op het elfde colloquium in 1976 zullen de resulaten van de dit jaar gehouden bijeenkomst in Maastricht worden bespro ken. Meer bollenkwekers moeten afvloeien HILLEGOM Het aantal van driehonderd bollenkwekers, dat tot nu toe jaarlijks uit de teelt verdwijnt, moet verant woord en zonder te veel leed tot zevenhonderd worden opge voerd. Dan kan in enkele jaren een weliswaar sterk uitgedund, maar een financieel krachtig kwekerscorps overblijven. De voorzitter van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur, drs. A. L. J. Coenen, zei dit vanmorgen in de algemene vergadering van zijn organisatie in Hillegom. Hij meldde dat de sterk verbeterde beëindigingsregeling, waarvoor het hoofdbestuur van de vereni ging heeft gepleit, er nu is. Volgens drs. Coenen kan zelfs de grootste optimist niet veel goeds bedenken over de renta biliteit van de bloembollenbran che in dit jaar. Tot half novem ber was de export naar gewicht gerekend wel groter dan in 1973, maar de prijs per kilo lag ruim vijf procent lager. na Actie Duitse politie tegen Hara Krisj FRANKFURT (DPA) De Westduitse politie heeft zondag bij huiszoekingen in „tempels" en woningen van de „Hare Krisjna"-sekte in het Taunusge- bergte en in West-Berlijn ver scheidene leden van de groep aangehouden en geld en wapens in beslag genomen. Naar de politie in Frankfurt meedeelde worden vele sektele den verdacht van het ontvoeren van minderjarigen, het verval sen van documenten, oplichting en verkrachting. Zo zou een van de leiders van de sekte zijn min derjarige dochter hebben ont trokken aan het gezag van haar moeder, aan wie zij was toege wezen. Ook zou de sekte een 14-jarige jongen verborgen hou den. In het hoofdkwartier van de sekte, het kasteel „Rettershof" te Fischbach in het Taunusge- bergte bij Frankfurt, vond de politie een klein wapenarsenaal en 60.000 mark. (Van onze correspondent) PARIJS De politie en de doua ne van Marseille zijn verbij sterd over de ongeloofwaardi ge naïviteit van een aantal Ne derlandse hasj-smokkelaars: telkens als de veerboot Massa- lia vanuit Marokko in Marseil le binnenloopt staan de ambte naren klaar om smokkelaars in verdovende middelen te arres teren. Deze arriveren met nagenoeg pot sierlijke regelmatigheid, heb ben altijd de hasj in hun wa gens verborgen en doorgaans op plaatsen waarmee de politie sinds jaren vertrouwd is, zodat ze binnen enkele minuten „han gen". Tijdens het weekeinde is er aan boord van de Massalia ander maal 140 kilo hasj in drie auto mobielen aangetroffen. Een groot deel daarvan werd aange troffen in een Ford Escort Sta tionwagen met Nederlandse nummerplaten en de twee Ne derlanders die met de wagen reisden werden Een Deens echtpaar met twee kinderen werd eveneens ingere kend, omdat ze in een Volkswa genbusje 50 kilo hasj en een grote hoeveelheid hasj-olie ver borgen hadden en tenslotte werd een Engelsman ingere kend die 40 kilo hasj in zijn DS Citroen verstopt had. Sedert het begin van dit jaar hebben de politie en douane van Marseille elke maand een of meer personen aangehouden die met de Massalia uit Marok ko kwamen en in hun auto's verdovende middelen verbor gen hadden. Meer dan 700 kilo narcotica werden sedert janua ri van dit jaar aan boord van het schip in beslag genomen. De smokkelaars zijn vrijwel zonder uitzondering buitenlan ders, veelal Nederlanders, Skandinaviërs en Engelsen. De meesten van hen zijn gelegen heids-smokkelaars die omdat zij in geldnood zitten op deze manier „snel en gemakkelijk" een behoorlijk bedrag willen verdienen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii Dureco wil Corrie niet laten gaan Amsterdam De grammofoon- platenmaatschappij Dureco wil het contract met mevr. C. Roe- len-Konings (de vroegere Corrie van de Rekels maar sinds enke le jaren alleen optredend onder haar meisjesnaam) handhaven. Daartoe heeft Dureco een kort geding aangespannen, dat vrij dag voor de president van de rechtbank, mevrouw mr. C. J. G. H. van Lom-van Marie, in Amsterdam diende. Corrie had op 15 november van dit jaar haar contract met Dureco via een aangetekende brief opge zegd en was intussen tot een akkoord gekomen met Phono- gram. Maar volgens Dureco was Corrie nog altijd gebonden aan het contract met deze maatschappij, Jamani ontkent verhoging van olieprijs BEIROET, (AP) Achmad Zaki Jamani, minister van oliezaken van Saoedi-Arabië heeft in een vraaggesprek met een krant zaterdag ontkend dat de olieproducerende landen op een bijeen komst van OPEC in Wenen hun olieprijzen hebben verhoogd. Het Libanese dagblad al anwar meldde dat Jamani telefonisch had verklaard dat de berichten over prijsverhogingen „of voortkomen uit een misverstand of uit de wens een provocerende sfeer te scheppen". De krant had Jamani in Wenen opgebeld. Jamani zei dat de nieuwe prijs van 10,12 per barrel alleen betrekking heeft op de veertig procent van de olie van de belangrijkste concessiemaatschappijen en de olie die zij kopen van de 60 procent die de producerende regeringen hebben. Die prijs is 38 dollarcent hoger dan de maatschappijen betaalden voor vrijdag in Wenen de beslissing van de OPEC viel. Maar volgens amani is de prijs voor onafhankelijken en andere in feite met 40 dollarcent per barrel verlaagd. TOKIO, (AP) Veel Japanners kunnen het zich vandaag de dag niet meer permitteren om dood te gaan om de eenvoudige reden dat begrafenissen bijna onbetaalbaar zijn geworden. Door de toenemende vraag naar Zoals de prijs van zoveel ande- grote begraafplaatsen reserveren deze plaatsen tegen woordig voor bijvoorbeeld mensen die grote schenkingen hebben gedaan. dingen is ook die van begra fenissen de afgelopen tijd sterk omhoog gegaan. Door de steeds toenemende Inflatie en het ern stige tekort aan grond zijn de sn graf het afgelo- procent of meer vertelt Shigeo begrafenis-ad- De situatie is zó slecht geworden. prijzen van i pen jaar 3C gestegen, z Uchida, die viesbureau heeft in een waren huis in Tokio. De meeste men sen kunnen zich de grote gra ven Japanse stijl met een groot grafmonument en een muur niet langer permitteren, aldus Uchida. ruimte schaars geworden en zien de mensen zich genood zaakt hun overleden familiele den te laten begraven op plaat sen die drie of vier uur reizen van hun woonplaats verwijderd liggen. De graven-Japanse stijl kosten op de nieuwere begraafplaatsen 7500 tot 43.500 gulden. De prijs hangt af van de grootte van de stenen en van de afstand van de begraafplaats tot de stad. De graven westerse stijl, die kleinere grafstenen hebben en geen muren, kosten ongeveer Families die worden uitgeloot, de helft. En dan zijn nog de krijgen toestemming om de zegt Uchida, dat de laatste onze vier gemeentelijke be graafplaatsen die nog niet vol is de helft van de 8000 aanvra gers vorig jaar heeft moeten verwijzen naar kleinere graven- westerse stijl. De Hachioji begraafplaats gaat nu snel door zijn ruimte heen en zal over tien jaar helemaal vol zijn, zegt Uchida. Een ande re gemeentelijke begraafplaats, die 2,5 uur rijden uit het cen trum van Tokio ligt, krijgt zo veel' aanvragen dat er moet worden geloot. kosten van de begrafeniscere monie zelf buiten beschouwing gelaten. Deze lopen vaak in de duizenden tot tienduizenden guldens. De traditionelé kleine familiegra- stoffelijke resten van hun over leden familieleden op te slaan in een soort begraaf-safe waar in aaneengesloten rijen kasten langs de muren staan. Het vol gend jaar mogen de afvallers dan weer aan de loting deelne- aan de muren van metrotun nels. In deze advertenties wordt dan aangegeven hoever de be graafplaats van bijvoorbeeld een golfbaan of een lunapark af ligt Een goedkoper en minder ruimte vergend alternatief bieden de boedhistische tempels, die klei ne kastjes verkopen waarin de overblijfselen kunnen worden opgeslagen. Deze kasten, die Reshitsu worden genoemd, zijn groot genoeg omdat Japanners hun doden meestal cremeren en de as ih urnen van ongeveer 30 centimeter hoog bewaren. Verscheidene tempels in de bin nenstad van Tokio houden de ruimte op de bovenverdieping vrij voor de steeds lucratiever wordende begraafplaatsen. De kasten zijn gemaakt van roest vrij staal, zijn 2 meter 10 cm hoog en worden voor 4500 tot 7100 gulden per stuk verkocht Bovendien moet de familie jaarlijks een bedrag betalen voor het onderhoud. de ech- tigheden wordt traditioneel door vrienden en andere fami lieleden betaald. Deze bijdrage wordt ook wel het „wierook- geld" genoemd. De treurende families zijn dan echter ook weer bij traditie verplicht om hiervoor een gift terug te doen. die voorzien zijn van een Sommige Japanse banken geven houten bord waarop de namen Het is niet verwonderlijk dat de speciale begrafenis-leningen en een bedrijf stuurt zelfs verte genwoordigers langs de deuren om de mensen te bewegen een spaarrekening te openen voor hun eigen begrafenis. de overledenen staan gegeven en die meestal op een stuk land achter een boedhisti sche tempel staan, zijn ook al schaars geworden. De tempels begrafenis-ondernemingen Japan goede zaken doen. Som mige ondernemingen maken re- klame op de televisie, andere hangen weer grote advertenties lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^ /©v/ yvy 7^>y 7<^\ 3,50 per plaatsing (voor de eerste 30 woorden niet groter dan 12 letters) exclusief 4% BTW f BIJ PLAATSING VAN DEZELFOE TEKST op 3 achtereenvolgende dagen': slechts 2 x betalen op 6 achtereenvolgende dagen: r slechts 3 x betalen regel-telefoontjes te plaatsen over een of 2 kolom met grotere r letterkorpsen 24 ct, per mm. Personeel aangeb. Div. pers. gevr. BOEKHOUDER biedt zich aan voor het verzorgen van admini straties en belastingzaken. Ik kan tevens één dag of moer, uw administratie verzorgen bijvoor beeld op uw kantoor. Brieven onder nummer 17183 buro van dit blad. Luba - Luba Luba - Luba - voor alle uitzendkrachten. Nieu we Rijn 35, Lelden.Tel. 071- 40341. Winkelcentrum de Aarhof 67. Alphen a/d Rijn. Tel. 01720- 94645. GEVRAAGD JONGELUI Het St. Elisabeth Gasthuis. Cae- Winkel- en kapperspers gevr. huls v. bejaarden, vraagt voor de opleid, ziekenverzorg. nog twee leerlingen voor de 2-Jarlge cursua per 1 febr. a.s. Min. leeft. 17 jr. Opleid. OVB of INAS of LTS of 3 Jr. voortgezet onderw. Aanv. sal. 968.79 p.m. plus 14% onregel. toeslag, plus 7 1/2% vac.toeslag. Vijfd. wer- kw. wiss. rooster. Inl. Hoofd Op leiding, tel. 071-22346. Bakkerij Oomen. vraagt per 1 januari een VERKOOPSTER, liefst enige ervaring. Hoofd straat 255, Sassenheim. Tel. 02522-11575. Gevr. NETTE ZELFST. HULP plm. 20 jaar voor groente- en frultzaak, Inl. tel. 071-24690. Gevr. SLAGERSBEDIENDE. Huls aanwezig en slageraleerling In- of extern. Slagerij Knljnenburg, Bouzastraat 1, Noordwljk. Tel. 01719-2204. Technisch pers. gevraagd ONGESCHOOLDE KRACHTEN bel op, kom naar Randstad Uit zendbureau. Nieuwe Rijn 44, Leiden. Tel. 071-44841. Gevraagd voor spoedige in diensttreding een RADIO-TV- MONTEUR die zelfstandig repa raties kan verrichtenen even tueel part-time wil werken. Inl. Usselmuiden en Zn. B.V.. Voor- Woningen kamers enz. te huur gevr. AUTOMONTEURS bel of kom naar Randstad Uitzendbureau, Nieuwe Rijn 44- Lelden. Tel. 071-44841. Jong echtpaar vraagt per 1/2/75 WOONRUIMTE. W ten Have. Konlnglnnelaan 8a, Groninoen. Heer, middelbare leeftijd zoekt KOST EN INWONING of gemeu bileerde kamer In Leiden of om streken. Brieven onder nr. 17167 bureau van dit blad. VRIJE RUIME KAMER of verdle- n 20.00 tot 22.00 uur lWoningen, kamers enz. te huur aang. FEEST- TONEEL- en CABARET AVONDEN. Nu ook In nieuwe zaal. Bruiloften, diners, koffieta fels, lunches. Inl. dagelijks Anto- nius Clubhuls, Lange Mare 41—43. tel. 31626. Onr. goed. aang. PROFITEER NU van de verlaag de rente. Hypotheken van 100 tot 130%, ook voor bestaande hulzen. Er is een speciale rege ling voor lagere Inkomens. In lichtingen Van der Salm O.G. 01715-1233. Woonschepen Te koop WOONARK, 2 sl. ka mers, kamer, keuken en toilet J. Bakker, Vlietweg t/o 26. Lei- Zaken en financ. Voor alle doeleinden heqpen wij KONTANT GELD voor u be schikbaar! Bel 01713-3541 ol komt u even langs. Ook 's avonds bereikbaar! Financie ringskantoor W. J. Borst, Pas toor Onelpleln, 6, Roelofarends- KREDIETBURO TON POSTEL MANS. Persoonlijke leningen, fi nancieringen tot 25.000. Aflossing 1 tot 5 jaar. Snelle afwikkeling Apollolaan 246A Tel, 61595-Lelden. Meub., huisr. enz. TOEKOMSTIGE BEWONERS V.D. MERENWIJK. WIJ hebber railgamlturen om uw gordijnen te plaatsen tot 6 00 mtr. lengte Speciaal ingekocht voor uw huls. Smits woninginrichting Mare 98, Lelden. 071—23913. BANKSTELLEN met 5 jaar ga rantie op het binnenwerk. Nor male prijs ƒ1350, voor ƒ695 verder talloze mogelijkheden te gen de scherpste prijzen, bijv zeer fraai hoekbankstel In rob- cord voor 795,-. Lunstroc Meubelen B.V.Industrlegebouw Oosterdljk 234, Rotterdam. Tel 010 - 129030, Hoefweg 12S Bleiswljk (nabij snelweg Der Haag-Gouda), tol. 01892 - 5188 Geopend dinsdag t.m. zaterdag van 10-17 uur. vrijdag tot 21 BANKSTELLEN, zeer fraai uitge voerd in div. kleuren, 5 jr. gar op binnenwerk, normale prijs 1300,- voor ƒ695,- Parian, Nieuwe Moerdijk 17, Badhoeve dorp. Tel. 02968-5817. Geopenc v. dinsdag t/m zaterdag v. 1C tot 17 uur. Vrijdags tot 21 uur Kleding en kapsel Goed idee... voor de Kerstda- de r lang 398,—; Cabrlto lang ƒ398,—; Yemen ƒ389,—; Nerij kilius ƒ798,—; Bisamrug lanc 1698,—; achterpoten Nerts lang 2198,-; enz. enz. en ver der alle soorten tegen de aller laagste prljzenl Desg. soepele credietservice. Waarborggaran- tie! Dit kan alléén de grootste en goedkoopste bontzaak v. Ne derland: DE BONTKONING Hoogstraat 97, Rotterdam-C, tel 010-117.117. Vrijdags koop avond tot 9 uur. (extra koop avond 23 december tot 9 uur; Bij koop reisgeld v. 2 pers terug (ook benzine auto) d. geh Nederland, dus gratis reizenl. NYLONVLECHTEN. Dames wij kunnen weer tijdelijk aan de grote vraag in nylonvlechter voldoen. In vele kleuren. L. H v. Tongeren, Breestraat 32, Tel. 25212. Dames de grootste sortering KWALITEITSPRUIKJES in diver se kleuren en grijstinten, vindt U bij Pelattl van Tongeren Breestraat 32. Lelden, tel 25212. HEREN WAAROM NOG LAN GER WACHTEN. Pelattl heefl een oplo99lng voor elk haarpro- specialist L. Breestraat 25212. T Leïdé Voor Kerstmis geweldige koop jes in BONTMANTELS Eh BONTHOEDEN. In de etalages v Nederlands grootste bontmaga zijn hebben wij de allerlaagste prijzen genoteerd, vergelijkbaai 20% ér 25% goedkoperl Volledi ge garantie. Credietservice mo gelijk. Het Is de moeite waarc als u komt kijken en vergelijken, het bespaart u veel geld! Vrij entree bij HET BONTPALEIS, „Onder de Laurenstoren", Hoogstraat 153, Rotterdam-C., tel. 010-14.33.37. Reiskosten bij koop v. 2 pers. uitbetaald d. geh. Nederland (ook benzine). Vrijdagsavonds tot 9 uur geo pend. (extra koopavond 23 de- cember tot 9 uur). Kunst en antiek KUNST- en ANTIEKHANDEL T. OOMS. Voor het vakkundig res taureren van al uw schilderstuk ken, porselein en aardewerk. Ruim 30 jaar ervaring. Tevens woninginrichting en het goed koopste adres voor omlijsten van platen, foto's enz. Haarlem- merstr. 93, Lelden. Tel. 26368. Automarkt Vakkundige REM- en koppe lingsreparaties tegen voordelige prijzen en binnen een dag ge reed. Garage Van Berge Hene gouwen, Hogewoerd 169, Lei- den. Tel. 22447. V.D. BERG KOOPT OF VER KOOPT OOK UW AUTO mits deze in goede staBt verkeert en niet te oud is. Contante beta ling. Aanbieding Garage Middel- stegracht 71, tel. 071-20950. Te koop gevraagd SLOOPAU TO'S, ijzer, gruis, metalen en sloopwerken. Tel. 071 - 34785. een frisse servicebeurt met 3 maanden BOVAG-garantie ver kopen. Kom eens langs, Leidse- weg 388A, GEKEURDE OCCASION van 1e eigenaar. OPEL KADETT 1972, met fabrieksnleuwe motor en verder in staat van nieuw. Moet nog weg dit jaar, met volledige garantie, Inruil en financiering mogelijk, met 500,- aanbeta ling. Automobielbedrijf Leo van der Hoorn. Kagerstraat 26 Lel den. Tel. 071-54913 b.g.g, 01712-8092. AUTO-UITLATEN SPECIALIST. Daarom kunt u er op wachten en betaalt u niet voel te veel. Maak een afspraak tel. 02523- 3917, dan wijzen wl) u de weg naar H. A. Lentlng, Leidsevaart 156, Noord wijkerhout (bij Spoorwegovergang Plet Gijs). Ook 's ZATERDAGS t 12.00 Te koop PEUGEOT 404 auto maat met radio en 8-track cas setterecorder Bj. 1969. T.e.a.b. Teylingerlaan 18, Voorhout. DATSUN 1000 Sunny, in prima staat van onderhoud met radio, bouwjr sept. 1969. T.e.a.b. te bevragen Hoge Rijndijk 189 071-24974. T.k.a. FORD TAUNUS, 20 m. met verzekeringen en belasting. ƒ100,— Flor, Julianalaan 71. Voorhout. Te koop LANCIA FULVIA, c pé. a.b. Obrechtstr. 43, Lel- RENAULT R4 EXPORT '71, 2950,ƒ90- p. mnd., VW Ponton '69 1250 of ƒ80 p. mnd. Rhljngeesterstraatwg 92, Oegstgeest, telefoon 50401 DATSUN maler AUTOBEDRIJF BROERTJES SASSENHEIM 02522-12921 FORD CORTINA van 1e eigenaar i.st. v. nw.. binnen gestaan. Prijs ƒ1450 of ƒ70,— p.m. Rhljn- geesterstraatweg 92, Oegst- geest. Tel. 50401. MERCEDES 250 S, radio 4950,—. Mercedes 250 SE au tomaat 4950,—. Mercedes 250 S automaat, schuifdak, radio 3950,Rhljngeesterstraatweg 92, Oegstgeest. tel. 50401 FORD 15 M '70 ƒ2750,— of 90,— p. mnd., Ford Capri 1500-1700 GTXL '70 va. 3950,— of 120 p. mnd. Rhijn- geesterstraatweg 92. Oegst- geest, tel. 50401 TOYOTA CORONA 1971 4250,of 130 p. mnd., Opel Kadett 1971 ƒ4250,—, Flat 128 ƒ4250,—. Fiat 128 ƒ3250,— ol ƒ110,— p. mnd., Opel Rekord '70 2750,- of 90,— p. mnd. Rhljngeesterstraatweg 92, Oegstgeest, tel. 50401. Plymouth Baracuda 8 cyl auto maat 80,— p. mnd. Rhijngeos- terstraatweg 92. Oegstgeest, tel. 50401. SIMCA 1301 GLS, 1970, i.z.g.st. 2450,—, of 90,— p.m. Rhljngees terstraatweg 92. Oegstgeest. tel. 50401. FORD CAPRI 2300 GTXLR, alle accessoires 1970. prijs 4550,— of 140,— p.m. Rhijngeester- straatweg 92, Oegstgeest, tel. Weg te halen, vraagprijs 750, FORD 12 M 11 1968, In red. staat. Rijdt prima en op 4 Trelle- borg radlaalbanden (5 tot 6 mm). Tel. 52887. Citroen 2 CV 4 '73 4450 Ford Escort 1100 4 drs, '72 ƒ4950 Opel Rekord Type '73 ƒ6950 Volvo Amazone staat Cltroën Ami break '69 ƒ2250 Opel Rekord radio '71 ƒ3950 Ford 1600 de luxe '73 ƒ6950 Renault R 16 T 9 '73 ƒ7950 Morris Mini '69 ƒ1950 Peugeot 204 break '70 ƒ3450 Opel Kadett '71 ƒ4450 Fiat 127 '72 ƒ4250 Flat 850 '71 ƒ2950 Toyota Corolla 1200 comb. '73 6450 Ford Caprl 1500 XL '70 ƒ4950 R 16 TL '71 ƒ4950 Peugeot 204 break '73 ƒ5950 MENKEN AUTO'S 3 mnd. volledige garantie. Oude Vest 101. Oude Singel 124, Lel den. tel. 071-40277 - Fin. moge lijk. Dieren en planten UITGEBREIDE KERSTSHOW In onze verwarmde tuin-hobby- shop, met een keur aan doe-het- zelf art. voor uw kerststukjes. de planten, kerststukjes enz. GRIFFIOENS TUINCENTRUM, Leldseweg 520, Voorschoten. Tel. 071-63748. Te koop VOLGLAS AQUARIUMS alle maten leverbaar, b.v. 85x40x40 ƒ78. Kleine prijsstij ging per maat. Voor inlichtin gen. na 5 uur J. W. Pesschier, Buitenweg 39, Rijpweterlnq. Alles voor een feestelijke kerst, PRACHT KERSTBOMEN (excl. voor ons tuincentrum) en kerst bomen met kluit. Griffioen's tuincentrum. Leldseweg 520, Voorschoten, Tel. 071-63748 Bij aankoop van een kerstboom standaard voor slecht9 f 2.50. KERSTBOMEN en KERSTSTUK JES tevens alle soorten kamer- glanten en keramiekpotten te gen zeer konkurerende prijzen. Garden-center Bloemendaal b.v., Hoógmadeseweg, Leider dorp. Tel. 21920 (prlve parkeer plaats^ TUINCENTRUM C. A. VAN WIN- SEN heeft voor u KERSTBO MEN met en zonder kluit, kerst stukjes, hyacinthen, azalea:s, kerststerren, cyclamen en vele andere kamerplanten, Herenweg 56, Warmond. Van een artistieke verzorging van uw BRUIDSBOEKET kunt U verzekerd zijn, indien wij dat voor u mogen verzorgen. Gaar ne tonen wij u onze modellen en uitvoeringen en staan u hier bij met ons advies terzijde. Bloemenmagazijn C. L. Mulder, Haarlemmerweg 21. Leiden, tel. 20550. Lessen, clubs Eerste 5 autorijlessen ƒ37,50. LOSSE- en VERVOLGLESSEN 12,50. DE CENTRALE, Leiden. Tel. 34.255. Doe het zelf BOEKENKASTEN, tafels, mas sief eiken banken, lattenbanken, trappen. Wij maken alles op Doe het Zelf Shop Het Houtcen trum, Levendaal 139, tel. 21367. BIEZEN STOELEN vanaf ƒ25,-. barkruk 80 cm. 27,50. barkruk met rug ƒ38,-, krukje 48 hoog 20.-. Zolang de voorraad strekt ROLHORREN, ROLGORDIJNEN. Wij hebben alles in voorraad, ook de stoffen, 180 breed. Spaanplaat kistjes uit één stuk. Wij hebben ze weer. Het Hout centrum, Levendaal 131, Lelden. Tel. 21367. BOEKENKASTEN - TAFELS - BANKEN - TRAPPEN. Wij maken alles voor U op maat, als het maar van hout is. Eigen werk plaats. Doe het zelfschop. Het Houtcentrum, Levendaal 139, Leiden, tel. 21367. Aanbieding GRENEN WAND- SCHROTEN, 6 cm. 1.55 per mtr. 8 cm. 2.00 per mtr. Ook diverse andere soorten aanbiedingen, kurkplaten zelfklevend 17,50 per m2 Het Houtcentrum. Le vendaal 139, Lelden, tel. 21367 Aanbieding WANDSCHROTEN hardhout, 6 cm. nu 1,30 per meter, vuren 6 cm. breed 1,25 per meter. Grenen 8 cm. breed 2,00 per meter. Bij het Houtcen- trum Levendaal 139, tel. 21367. Diversen GEPARFUMEERDE OLIE vanaf 4,05. Transistor TL verlichting 8 watt, 13 watt vanaf 37,75. Gas en electra shop. Holverda Lust- hoflaan 5, Leiden. Tel. 26534. KIJK EN VERGELIJK! Stoom strijkijzer 79,50 met gratis strijk plank ter waarde van 28,50, 4 1/2 vlams kookplaten 179,50 met afdekplaat 89,50 aardgas of Butaangas. Grote sortering olie lampen. Holverda Lusthoflaan 5 Lelden Tel. 26534. „DE ZON" voor uw hulshoud- was. Fa. H. J. Dieben. Tel. 21839. Nu ook Cobetstr. 81. „DE ZON", VOOR UW STOME RIJ, voor 1e klas afwerking. Fa. H. J. Dieben. Zoeterwoudsesln- gel 23. Tel. 21839. Nu ook Co- betstr. 81. ONTVETTINGS- en VERMAGE RINGSTHEE. 2 maal daags een kopje trekken als thee en u slankt af, 100 gr.. 100 gr. 2,95. Drogisterij Boerhave, Haarlem- merstr. 68, Leiden. „DE ZON" LAKENPAKKETSER- VICE. Fa. H. J. Dieben. Zoeter- woüdsesingel 23. Tel. 21839. Nu ook Cobetstr. 81. In ons KINDERPARADIJS vindt u de grootste en goedkoopste sortering speelgoed van heel Lelden, natuurlijk bij Ouds- hoorn, Haarl. str. 160. Ook Jan Ragebol laat nu zijn haar regelmatig verzorgenl HERENKAPSALON ERNEST LANGEZAAL. De maandag vóór Kerstmis geo- 1ste Binnenvestgracht 29, hoek Morsstraat Leiden. KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9 - 11.30 en 2-4 uur. Maand, en dond. avond van 19 - 19.30 Fa. v. Berge. Hene gouwen Schelpenkade 47, Lei- Jen. Tel. 20794. OPENHAARD HOUTBLOKKEN, sriketten, duraflame en aan maakblokjes, oude en nieuw9 spoorbielzen (event, op maat). :a. P. Omtzigt, Hoge Rijndijk I55 - Zoeterwoude Tel. 071- Te koop aangeboden LAGOSTINA - MOONLINE kook- sets nu bijna voor de halve prijs. 4 pannen steelpan van 25'V voor 189,-. bij Oudshoorn, Haarl. str. 160. SIMCA 1000 SIMCA 1100 SIMCA 1301 CHRYSLERS VW BUSJES met veiligheidskeuring AUTO BIERMAN STATIONSWEG 11—17 OEGSTGEESTERWEG LEIDEN TEL 0 71—40447. HOLIDAY INN BOWLING i nog 4 dagen dan zijn we open. spaar dit kegeltje en verzeker U van een leuke verrassing en een vrij spelletje bowlen, moet je doen reeds! LEIDEN 071-69310 HEUGAFELTTEGELS. Alle kleu ren direct leverbaar. 5 jaar ga rantie.' Gemakkelijk te leggen. Tijdelijk Stanley mes cadeau bij aankoop van min 20 tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98. Vrouwensteeg 9. Tel. 23913. SERVIEZEN voor de halve prijs. Eet- thee- ontbijtserviezen voor S pers. Bruin plateel van 350 voor 175. Oudshoorn, Haarl. str. 160 Lelden. Te koop OIEPVRIESKISTEN, 5 |r. garantie. 10 tot 30% korting 200 Itr. 550. 300 Itr. 700 420 Itr. 825, 600 Itr. 1.025 Prijzen incl. 16%. B.T.W. Uil voorraad leverbaar. Inhoud ver zekerd. Tel. 071-31726. Webo. Koeltechniek, Bernhardstr. 12 Leiderdorp. GERO - ZILMETA kooksots nu bijna voor de halve prijs. 3 pan nen steelpan van 212.00 voor 125,- Oudshoorn, Haarl. str. 160. 249. Oudshoorn TELEFOONTJE BEL 01710-22244

Leidse Courant | 1974 | | pagina 6