4 ,Geen overloop van Leiden en Den Haag naar Bollenstreek' MATIGE BELANGSTELLING VOOR JUBILEREND KORPS Uitverkocht huis bij VIOS Raad Voorhout: Alkemadese schaatsers Duivenvoorden wint Pankras" speelde naar Groningen tentoonstelling voor Invalidenbond Raadslid Grosman is voor lagere huur peuterspeelzaal PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 16 DECEMBER 1974 Van onze correspondente VOORHOUT De CCP heeft zich tijdens de begro tingsbehandeling uitgesproken tegen een toenemende verstedelijking van de Bollenstreek. Met name het laten fungeren van de streek als overloop van Den Haag of Leiden, acht de partij een onaanvaardbare aantasting van de groene long van Zuid-Holland. De opvang van de Voorhoutse woningzoekenden is volgens de CCP-fractie een zaak van Voorhout en niet van de provincie. Burgemeester Stolwijk antwoordde de woordvoerder, de heer Van Vliet, dat ook b en-w de verstedelijking van de „groene long" willen voorko men. Nu een eigen zwembad voor de gemeente op de lange baan is geschoven, kwam van de CCP de suggestie het Columbiabad te verbeteren. Dit door het aanbren gen van een verwarmingsinstallatie. De kosten zouden gedekt kunnen worden uit een reeds gevormd fonds. De Nagelbrug wesd door Gemeentebelangen „De brug der zuchten" genoemd, maar ook WD en CCP waren teleurgesteld over de gang van zaken met betrekking tot de reconstructie van de brug. De suggestie van de WD een toegangsbrug te maken vanaf de Chur- chilllaan wordt door het college in overweging geno men. Voor wat betreft een zakelijker exploitatie van de gym nastiekzalen werd een tariefsverhoging noodzakelijk geacht. Verschillende raadsleden vroegen of er een mogelijkheid bestond de nieuwe sportaccommodatie van de KTS in de toekomst te gaan gebruiken. De fracties drongen aan op het snel tot stand komen van een plan voor de boekhorstlaan. „En dan zo snel mogelijk beginnen met de werkzaamheden". Burge meester Stolwijk zegde toe dat de Boekhorstlaan nog één maal in de raad ter sprake zal komen. De Engelse laan zal voorlopig niet verbeterd worden. Zou men de laan aan de ene zijde verbreden, dan moet er een sloot worden gedempt. Een verbreding aan de andere zijde betekent langdurige onteigeningsprocedures om dat de grond daar niet van de gemeente is. Gemeentebelangen en WD stemden tegen de verhoging van de straatbelasting van 29 naar 32% en onbebouwd van 14 1/2 naar 16%. Gemeentebelangen was eveneens tegen een verhoging van de reinigingsrechten van 50 naar 55 en de personele belasting van 294 naar 325 opcenten. B en w bracht naar aanleiding hiervan naar voren dat nu 80% van de werkelijke kosten worden gedekt. Na verhoging van de belastingen zou dit 85% zijn. Overigens keurde de raad de gehele begroting goed en werden hier en daar enkele wijzigingen in de begroting van de kapitaaldienst aangebracht. Ernstig ongeluk met gestolen auto Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN Met een gestolen auto heeft zater dagmorgen de 27-jarige H. C. H. uit Alphen een ernstig onge luk gehad. In Voorburg kwam hij frontaal in botsing met een tegenligger bestuurd door een inwoner van Zoetermeer. Deze werd met een verbrijzelde knieschijf in het Diaconessen- ziekenhuis te Voorburg opgeno men. De Alphenaar werd met ernstig hersenletsel opgenomen in de Ursula-kliniek in Wasse naar. De gestolen Toyota, waar mee het ongeluk is veroorzaakt, werd door de Alphenaar vrij dagnacht aart de Emmalaan ontvreemd. Bingo-avond Van onze correspondent RIJPWETERING In het dorps huis wordt vanavond een grote bingo-avond gehouden. De op- brengst is voor de bouw van een nieuw clubgebouw van de voetbalvereniging „Rijpwete- ring". De bijeenkomst begint om acht uur. Goede opkomst bij uitvoering „Lythemuthen" Van onze correspondente Leimuiden - Dit week-end heeft de toneelvereniging „Lythemu- then" een groot deel van de Leimuidense bevolking binnen de dorpsgrcnzen gehouden. Za terdag en zondagavond voer den oerden zij in Het Spant het blijspel „Vader heeft een bok geschoten" op, waarbij het ge zelschap zich in een goede op komst kon verheugen. Het stuk werd op een charmante wijze gebracht, waarbij vooral Willy de Graaf, Anja Berends en Kees van der Meer het erg goed deden. Steef de Graaf was in zijn rol van burgemeester nog niet helemaal thuis, evenals Bert Mourists als de zakenman Jansen. Hoewel de rol van Hans Vernooy als boerenknecht zeer summier was, heeft deze speler er toch een zekere glans aan kunnen Bondskruis voor De Rooy' bij show ,,'t Sijsje" Van onze correspondente NIEUWVEEN - De heer J. de Rooy heeft het bondskruis van de Nederlandse bond voor vo gelliefhebbers gewonnen. Met zijn lichtgroene grasparkiet be haalde hij afgelopen week einde in het verenigingsge bouw „De Mettenburcht" ach tentachtig punten. Wethouder H. Soede opende vrij dagavond de vogelshow met de onthulling van een bord „Wel kom in 't Sijsje". Op de show waren vijfhonderd vogels van de drieënzestig leden van ver eniging ,,'t Sijsje" te zien. Schaakinstuif Van onze correspondent Koudekerk - Schaakvereniging „Koudekerk" organiseerd van avond haar traditionele Kerst- tournooi, in de verenigingszaal Nieuw-Poelgeest aan de Dr. Vlaanderenlaan, in Koudekerk. Het programma ziet er als volgt uit: Vierkampen-jeugdtoernooi, en snelschaken. Er kunnen fraaie prijzen verdiend worden. De Zilk - Eén Zilker Partij verga dert vanavond in café V.d. Burg aan de Zilkerduinweg. Op de agenda staan onder meer de bespreking van de openbare raadsvergadering (donderdag 19 december) en de toelichting op de begroting. Aanvang 20.00 Veiling Katwijk, groente, 14 dec waxpeen p. kist: AI 6 60-7,20 All 2.60—5.90. BI 9.00—12.80. Bil 2.005.50. Cl 6.00—6.80. CII 4.70—5 40. Boerenkool 58—73. Aanvoer waspcon 68000 ke Annelies Verha gen heeft giste ren de wisselbe ker gewonnen bij de onderlin ge wedstrijden van gymnastiek vereniging „Gy- versto" uit Stompwijk. Zij kreeg de beker uitgereikt door de winnares van vorig jaar Diane Vurens (rechts Tweede en der de werden Mar- ja Hodes en Magda Janson. Met de vijf oefe ningen behaalde Annelies punten. Behalve de wisselbeker en de groepsme- dailles werd dit jaar voor het eerst ook een beker voor de leeftijdsgroepen uitgereikt. In de groep van 6 t/m 9-jarigen werd Kitty van der Voort winnares. De vier oefenin gen leverde haar 31.7 pun ten op. In de groep van 10- t/m 15-jarigen was Henk de Winter de beste Secretaresse Bejaardenbond onderscheiden Van onze correspondent WASSENAAR - Mevrouw Van Beek-Langeveld is za terdag i uselijk onderschei den vour het werk dat zij twintig jaar lang voor de Katholieke bond van bejaar den heeft verricht, de laatste paar jaar als secretaresse. Uit handen van de heer Peek, die zijn vrouw, de voorzitter van de afdeling, waarnam, ontving mevrouw Van Beek een cadeau onder couvert voor een kerstva- Van onze correspondent Van onze correspondent LISSE De heer J. Duivenvoorden uit Noordwijkerhout Van onze correspondent hebben zich geplaatst voor de B-kampioenschappen in Gro ningen, die op 21 en 22 december gehouden worden. Tijdens de gisteren gehouden selectiewedstrijden schaatste George Rotteveel de 500 m. in 43,9 sec. de 1500 m. 2.13.8 min., de tijdens de postduivententoonstelling in het „Trefpunt". Tweede werd J. Olsen uit Warmond. De derde prijs was voor G. de Vos uit Lisse. De mooiste duif van het geheel was van S. Kosten. het toneelstuk ,4e moet er niet mee spelen" voor de Lisser invaliden van de Bollenstreek opgevoerd. Onder regie van de heer Bemelman brachten de tonelisten een stukje vak werk op de planken. Oudshoorn maakte op de zelfde afstanden de volgende tijden: 43.6 sec. 2.14.6 min. 4.43.5 min. en 8.16.2 min. Jan Boere schaatste de 500 m. in 43.1, de 1500 m. in 2.15.6, de 3 km in 4.46.3 min. en de 5 km. in 8.14.2. fiets ging naar lotnummer 100, de haarkrulset naar nummer 5540, de citruspers naar nummer 5124. Bij de heer Warmer dam zijn voorts nog prijzen af te halen voor de lotnummers 3468. 2063. 5595 en 5540. Bollenstreek werd overigens helemaal een succes. Onder de aanwezigen waren verschillende oud-Bollenstreekbewoners, die van heinde en verre waren gekomen om de „reünie" bij te wonen. Van een onzer verslaggevers RUNSATERWOUDE - Tijdens de vrijdag 13 dec. j.l. gehouden vergadering heeft de gemeenteraad van Rijnsaterwoude beslo ten tot wijziging van de verordening op op de noodzaak van een snellere verho ging van de subsidie. Tevens vroeg de heer Grosman om een start-subsidie i 3000,- (er was reeds een subsidie a 2200 toegezegd). de heffing van de begraafrechten. Even- De heer Grosman had wat bedenkingen bij te kunnen houden. De heer Wenmakers (Vrije Lijst) legde uit dat 1580,- niet teveel was. Burgemeester Breen beloofde alle details nog eens nader te zullen onder zoeken. eens werd besloten 17543,- beschikbaar te stellen voor het ontwerp van een twee- klassige R.K; basisschool. De Stichting Peuterspeelzaal zal een subsi die van 1,- per kind per ochtend gaan ontvangen (de ouders gaan 3,50 per kind per ochtend betalen). Grosman, van de kiesvereniging Gemeentebelangen, wees het voorstel van het college om de Stichting Peuterspeelzaal 1580, per jaar als huur te laten betalen. Volgens de berekeningen van de heer Grosman zou een-derde van dit bedrag beter op zijn1 plaats zijn, terwijl de ruimte moest wor den gelaten om andere bijeenkomsten van allerlei aard tegen vergoeding in dit lokaal W. De regeling van de huisaansluitingen op het De Gemeenteraad gaf zijn fiat aan de koop van een strook voortuin van de heer A. L. Bonder, voor de som van 3600,-. Rondleiding voortaan ook per boot in Boskoop Het carnavalsseizoen voor de Noordwijkerhoutse Kaninefaa- ten werd zaterdag geopend met een groots feest bij Van der Geest aan de Zeestraat Onder leiding van prins William Poul try presenteerde de oud-prinsen de nieuwe prins carnaval een uitverkochte zaal. De eerste officiële daad van prins Willem I was het uitreiken van een onderscheiding in de orde van het conijn aan mevrouw Wesseling. Zij heeft in haar vrije tijd een prachtig vaandel geborduurd met daarop het v pen van de Kkninefaaten. Voor de muziek tijdens dit eerste bal zorgden de boerenblaaskapel „De Koetillers" en de band „Unlimited '71" Van onze correspondente BOSKOOP - De Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer heeft onlangs een boot gekocht, om toeristen rond te kunnen leiden door het Boskoopse polderland. Tijdens de onlangs gehouden jaar vergadering wordt besproken welke routen i zullen worden. Uit het jaarverslag bleek dat het afgelopen jaar 785 over nachtingen zijn geboekt. Er werden in totaal 1686 toeristen rondgeleid. Op de vergadering werd het idee geopperd in de toekomst een „toeristen-veiling" te houden voor bloemen en potplanten in de nieuwe hal aan de Middelburgseweg. Burgemeester Van Dedem deelde mee dat de overheid de VW niet kan blijven steunen. „Men moet na verloop van tijd, met behulp van de burgerij zichzelf kunnen bedruipen". Afscheid werd genomen van mevrouw E. van Vliet. Zij kan zich om gezondheidsredenen niet meer verkiesbaar stellen als voorzitter. Mevrouw Van Vliet werd benoemd tot erelid. Haar opvolger is de heer W. Hillege. illlllllllllllllllllllllllKlliniinillll!llll!lilllllllUIIIII!llllllllllllll!lllll!llillllll!illlllll!!lli!lllllllUllll!lllll Pikante dialogen in ,,De cactusbloem" Tamboer- en trompetterkorps „Noméro" heeft gisteren zijn eerste lustrum gevierd met een bijzonder geslaagde uit voering in het Rijpweteringse Dorpshuis. De belangstelling voor deze eerste uitvoering van het korps was evenwel zeer matig. Bewondering oogstte de heer J. Klein, die met vijf zeer jeugdige leden demonsteerde wat in een kort tijdsbestek kan worden ge leerd. Ook het optreden van de drumband, die op vlotte wijze zes nummers uitvoerde, werd,een succes. Nadat fanfa rekorps „Harmonie" uit Wou- brugge een'staaltje, van zijn kunnen had gegeven, was het de beurt aan alle drummers en trompetters van de jubile rende vereniging, die een wer velende show weggaven. Omzet omlaag in Katwijkse veiling Voor een uitverkocht huis gaf toneelvereniging VIOS zaterdagavond een uitvoering van de musical „Tjonge, Tjonge— kiele kiele in het Oud Adese dorpshuis. De heren Bakker en Reurings hadden met nog enige anderen gezorgd voor een decor dat beslist de moeite waard was. Ook de kleding, het stuk speelt in het begin van deze eeuw, en de muzikale begeleiding waren tot in de puntjes verzorgd. Vooral het spel van jonge en oudere tonelisten was evenwel een succes. Van het begin tot het eind hebben zij de zaal geboeid doen luisteren. Onder begeleiding van de heren Helmus (piano) en Streefkerk (fluit en klarinet) sloegen de spelers en speelsters zich op bijzonder goede wijze door het vaak moeilijke muzikale gedeelte heen. Een van de spelers bood na afloop van de musical de heer Helmus een kleine attentie aan, als dank voor de goede begeleiding. Op de foto: De zigeunervrouwen in gesprek met Sebastiaan de huisknecht lllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Hoewel men bij een „Cactus- bloem" aan stekels denkt, ontbreken deze in het char mante blijspel van Barillet en Gredy spelend in het luchtige Parijse wereldje. Tandarts Julien Desforges zit achter de vrouwtjes aan en meent in Antonia (Marian Caspers) zijn grote liefde ge vonden te hebben. Julien (Henk Koemans) maakt haar wijs een vrouw en drie kin deren te bezitten en dan ziet Antonia het niet meer zitten. Zij doet een afscheidsbrief op de post en zet de gas kraan open. Buurman Igor (Hans Bal) duikt in het nach telijk uur als redder op en bij de ontvangst van het alarmerend schrijven ijlt Ju lien naar het flatje van zijn geliefde. Zijn leugentje om bestwil belemmeren de hu welijksplannen en om het uit de wereld te helpen roept hij de hulp in van zijn secre taresse Staphanie (een glansrol van Louky Kramer) en van vriend Norbert (Piet Brederode), hetgeen tot al lerlei dwaze verwikkelingen en soms pikante dialogen leidt Wat vrijpartijtjes in en buiten bed behoren tot de kleur en fleur van deze cac tusbloem Van onze correspondent KATWIJK - Dc Katwijkse veiling zette de afgelopen maanden 1.8 miljoen meer om dan vorig jaar. Begin augustus kon nog een verho ging van 2,5 miljoen wor den geboekt in vergelijk met 1974. Door het uitzonderlijk slechte weer van de laatste maan den is deze omzet verhoging evenwel teruggelopen. Tijdens de onlangs gehouden jaarvergadering van de Kat wijkse veilingvereniging kon worden medegedeeld dat dit jaar tot nu toe 48 miljoen kilo waspeen is geveild, te gen gemiddeld 29.30 per honderd kilo. De begroting voor 1975 werd goedgekeurd. Een voorstel om een schetsplan met kos tenberekening te laten ma ken voor een nieuwe embal- lageloods werd aangenomen. Een oude kistenloods zal worden afgebroken. 4

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4