Raymond Ceulemans toonde overmacht weer eens aan RUST IN WOELIGE BADMINTONKRINGEN LIJKT WEERGEKEERD Russin Krasnova dichtbij record op de 500 meter BILJARTTABLEAU MAANDAG 16 DECEMBER 1974 ROTTERDAM De uitslagen van de partijen in het toernooi om het Europees kampioen schap driebanden te Rotterdam zijn: Mdller Hebert Nadal Korte Oddo Vinagre Bitalis Brosens Van Brachi Ceulemans Boul anger Scherz Tiende ronde: Korte Vinagre Nadal Hebert Müller Oddo Van Bracht Bitalis Brosens Scherz Ceulemans Boulanger 39 72 3 60 72 4 50 67 4 60 67 6 60 61 5 53 61 5 60 56 11 39 56 7 60 51 51 51 51 55 60 55 60 62 54 62 43 51 60 51 60 88 54 88 60 70 57 70 60 63 0.541 0.833 0.746 0.895 1.176 1.000 0.927 Elfde ronde: Müller Korte Oddo Hebert Nadal Vinagre Boulanger Bitalis Van Bracht Brosens Ceulemans Scherz 60 47 10 55 47 8 31 55 4 0.833 0.833 1.363 0.681 1.000 0.750 1.276 1.170 0.563 1.090 1.395 1.162 Eindstand (achtereenvolgens punten, hoogste serie en gemid delde): 54 0.967 0.870 0.843 1.176 0.681 0.613 0.857 0.814 0.952 0.857 1.500 1.375 1. Ceulemans 2. v. Bracht (Ned) 3. Boulanger (Bel) 4. Scherz (Oos) 5. Bitalis (Era) 6. Korte (Den) 7. Brosens (Ned) 8. Hebert (Zwe) 9. Muller (W-Dld) 10. Nadal (Spa) 11. Vinagre Por) 12. Oddo (Ita) (Bel) 20 12 1.406 18 11 0.982 16 10 1.274 16 15 1.105 12 11 1.058 11 8 0.794 10 9 0.896 8 8 0.768 7 8 0.804 6 9 0.808 ROTTERDAM Raymond Ceulemans heeft nog eens dui delijk aangetoond dat hij nog niet is uitgerangeerd. Met groot vertoon van macht greep de Belg ook dit keer weer de Euro pese titel driebanden. Na zijn matige openingspartijen demon streerde hij in zijn duels tegen Vinagre, Korte en Brosens, dat hij nog altijd een klasse apart is. In respectievelijk 32, 31 en 32 beurten werden deze spelers aan de kant gezet Juist op de momenten, dat iede reen dacht, dat zijn tegenstan der voor een verrassing ging zorgen, sloeg hij onverbiddellijk toe. Alleen tegen Van Bracht ging het niet op, omdat hij in de Nederlander een sterk gecon centreerde en geinspireerde te genstander trof. De Waalwijker zorgde voor een grootse partij, die hij tenslotte verdiend met winnende cijfers afsloot: 60—51 in 51 beurten. Ceulemans moest in de volgende ronde tegen zijn landgenoot Boulanger, die door nederlagen tegen Van Bracht en Scherz kansloos was geworden voor de eerste plaats. De beide Belgen maakten er een goede partij van, die tenslotte door Ceulemans werd gewonnen. In zijn laatste partij tegen Scherz speelde Ceulemans magnifiek. Scherz bood veel tegenstand, maar was tenslotte toch niet bestand tegen de klasse van de BelgL Ceulemans explodeerde in de 41e beurt, toen hij met een serie van tien een groot gat sloeg <56—45) en toen nog twee beur ten nodig had om de drie laatste caramboles te maken. Ceule mans speelde in zijn duel tegen Scherz pas op het laatst rustig. Toen hij merkte, dat op de an dere tafel Yan Bracht door Bro sens werd weggespeeld, werden zijn stoten Secuurder en nam hij ook meer de tijd om na te den ken. Scherz scoorde in zijn na- beurt nog vijf punten en finishte op 50. Aangezien Boulanger Bi talis had verslagen zakte de Oostenrijker toch nog naar de vierde positie. Voor Rini van Bracht is het toernooi, ondanks zijn debacle tegen Tiest Brosens, uitstekend verlopen. De Waalwijker startte met zes overwinningen, maar moest toen afhaken door een nederlaag tegen Scherz. De wij ze, waarop hij zich daarna her stelde tegen de Belgen was groots. Van Bracht bereikte we liswaar niet zo'n hoog gemiddel de, maar zijn tweede plaats in het eindklassement is waar schijnlijk toch meer dan hij had verwacht Zaterdag bracht hij het talrijke publiek in vervoe ring door Ceulemans en Bitalis te verslaan. Vooral tegen Bitalis was het een zenuwslopend kar wei. De Fransman had zelfs een voorsprong van 5548, maar dank zij een geweldige wils kracht slaagde Van Bracht er toch nog in aan de positieve kant van de score te blijven: 66—57. Gisteren kon hij echter het toernooi niet met een zege afsluiten, omdat landgenoot Tiest Brosens niet wilde wijken. Van Bracht kan zich er op be roepen dat hij de enige is ge weest, die grootmeester Ceule mans heeft verslagen. Niet zo zeer de zege, maar zeker de wijze waarop was tekenend voor de klasse, die in de Waal wijker steekt Hij heeft het toer nooi weliswaar niet met een moyenne van boven de „een" kunnen afsluiten, maar de van te voren verwachte Belgische hegemonie is vooral door zijn toedoen gebroken. Behalve Rini van Bracht debu- teerde ook Ties Brosens in de Europese titelstrijd. Brosens was daartoe gerechtigd omdat* hij in het toernooi om het Ne derlands kampioenschap twee de was geworden. De Breda- naar werd zevende en kon op een geslaagd toernooi terugkij ken. Brosens kwam de eerste dagen minder voor de dag en was kansloos tegen .zwakke broeders" als Korte, Vinagre en Nadal. Achteraf bezien zijn dit kostba re nederlagen voor de Nederlan der geweest, want tegen de ve detten speelde hij sterk. Met name in zijn partijen tegen Scherz en Van Bracht zorgde de kleine caféhouder voor enthou siasme en het is jammer, dat hij op de eerste dagen nog teveel last had van de zenuwen, anders had er voor hem zeker een ho gere positie ingezeten. Met vijf gewonnen partijen en een alge meen moyenne van 0.836 eindig de hij nu als zevende. Brosens trok zich vooral tegen de bete ren op: tegen Ceulemans kwam hij tot een partijmoyenne van 1.312. Jammer genoeg was de Belg in dat duel weer van su blieme klasse, want in 32 beur ten was het gebeurd. Raymond Cuelemans toonde weer zijn ongenaakbare vorm en sleepte zijn zoveelste Europese titel in de wacht. MOSKOU De Sovjet-Unie heeft dit weekeinde in Moskou tweemaal een ijshockeywed- strijd tegen Zweden gewonnen. W§.ü Vera Krasnova verbeterde biina het od naam van Sheila Young staande wereldre cord op de 500 meter. ALMA ATA Tijdens nationale schaatswed strijden op de Medeobaan bij de Russische plaats Alma Ata in Kazakstan heeft Vera Krasnova de 500 meter dames gewon nen in 41,87 seconden, slechts zevenhonderdste seconde boven het we reldrecord van de Ameri kaanse Sheila Young. Sportwereld PERTH Margaret Court heeft in Perth in de finale van het damesenkelspel van het toer nooi om de Westaustralische tenniskampioenschappen met &~4 7—5 gewonnen van de Rus sische Olga Morozova. AARAU Wereldkampioen loalhandbal bij de heren, Roe menië, heeft in Aaurau een vriendschappelijke wedstrijd te gen Zwitserland met 17—14 ge wonnen. De ruststand was 11—9 voor de Zwitsers. De prestatie van Vera Krasnova betekent wel een Russisch re cord. Tatjana Averina werd tweede in 43,10 seconden, voor Ljoebov Sadsjikova (43,61). Op de 1500 meter schitterde Tatja na Averina met een tijd van 2.14.86, slechts 0,86 seconden van haar eigen wereldrecord. Bij de heren won Alexander Safronov de 500 meter in 38,72 seconden en zegevierde Sergej Bessonov op de 1000 meter in 1.19,97.-. De Noor Jan Egil Storholt heeft dit weekeinde in Kongsberg een schaatswedstrijd over vier af standen gewonnen. Hij zegevier de op de 500 meter in 40,8 se conden, eindigde op de tweede plaats op de 5000 meter in 7.51.4, werd vierde op de 1500 meter en eveneens vierde op de 3000 meter. Kai Stanshjemmet won de 1500 meter in 2.08,0 en Oeistein Konsmo zegevierde op de drie kilometer in 4.30,0. We reldkampioen Sten Stensen viel alleen op de 5000 meter op. Veteraan Oerjan Sandler heeft dit weekeinde tijdens wed strijden in Strömsund de 500( meter gewonnen in 7 minuter 43.6 seconden. Hij zegevierde ook in het eindklassement, der meer door een 1500 metei in 2.09.9 af te leggen. Bij de sprinters zegevierde Johna Gra- nath, die op de tweede dag tij den maakte van 40.3 en 1.21.4. De Westduitse ploeg heeft dit weekeinde op de nieuwe kunst ijsbaan van West Berlijn een wedstrijd tegen Finland gewon nen met 28 tegen 24 punten. Olympisch kampioene Monika Holzner-Pflug kwam zaterdag ten val op de 500 meter er moest in het klassement de Fin se Tuula Vilkas en diens jeugdi ge landgenoot Merja Toerroe- nen voor laten gaan. De vertegenwoordigde schaatsploegen van het gewest Drente hebben zaterdagmiddag op de kunstijsbaan van Gronin- gen de wedstrijden om de Zil veren Schaats gewonnen. Zowel bij de dames als bij de heren werd Drente eerste in het klas sement, voor Friesland en Gro ningen. De tijden werden gunstig beïnvloed door het slechte weer en het zachte ijs. UTRECHT Marjan Luesken glimlachte toen zij werd her-, innerd aan de tumultueuze ti telstrijd badminton van vorig; jaar toen zij door een com pleet bestuur werd geatta queerd nadat zij zieh in een interview kritisch had uitge laten over de gang van zaken in de bond. "Het is inderdaad een stuk rustiger nu", ver klaarde zij. Deze opmerking had niet alleen betrekking op de Haarlemse speelster per soonlijk, maar veeleer op de hele huidige situatie in de badmintonbond. Na een tweetal jaren van el kaar in razend tempo opvol gende bestuurscrises, over en weer vliegende verwijten en mislukte lijnpogingen lijkt sinds september jongstleden een periode van betrekkelijke rust ingetreden. Nadat het door sommigen als "junta'' aangeduide bestuur van de he ren Reynen en Dumas enige maanden geleden het been stijf hield toen niet voldoende steun voor haar beleidsvisie aanwezig bleek en aftrad werd een zoveelste interimbestuur geïnstalleerd. Dit college, on der voorzitterschap van de Leeuwardenaar Ab Zinkhann, beschouwde het als haar hoofdtaak de rust in de woeli ge badmintonkringen te her stellen en de weg vrij te ma ken naar de vorming van een nieuw hoofdbestuur. Niet al leen slaagden de interimbe stuurders erin inderdaad niet meer op ongustige wijze in de publiciteit te geraken, maar tevens kon tijdens de Neder landse kampioenschappen het aanstaande hoofdbestuur wor den bekendgemaakt Daarin hebben naast Zinkhann als al gemeen lid voor districtsza ken, de voldende heren zitting: R. Spee (voorzitter), T. van Beusekom (secretaris) en P. Snellens (penningmeester). Mevrouw S. de Graaf als alge meen lid voor jeugdzaken completeert het nieuwe gezel schap. Tevreden Ab Zinkhann, die zegt zich als vrijgezel ruimschoots vrij te kunnen maken voor bestuur lijke taken, is tevreden over de tot dusver bereikte resulta ten van het Interimcollege. "Onze taak was eigenlijk de bondszaken voortgang te laten vinden", zegt de Fries. "Daar bij hebben we ernaar ge streefd zo veel mogelijk oude problemen uit de weg te rui men, waardoor het nieuwe be stuur niet met een erfenis wordt geconfronteerd. We heb ben het gevoel dat we daarin behoorlijk zijn geslaagd. Eén van de hangijzers is nog de kwestie Van Tiel (de Amster dammer die twee jaar geleden tijdelijk als voorzitter van de bond optrad, daarbij de nodi ge financiële uitglijders produ ceerde, waarvoor hij later geen waterdichte verklaring kon overleggen; red.). Maar we hebben goede hoop ook die zaak tot een goed einde te brengen." Ton van Beusekom, vader van topspeclster Joke en indertijd "formateur" van een nieuw Marjan Luesken: ondanks rust toch nederlaag. het college-Hartemlnk, meent dat de nieuwe bestuurskandi- daten beschikken over vol doende bestuurservaring om hun werk naar behoren te kunnen doen." „In het vorige bestuur zaten land; red.) en heeft daar na tuurlijk wel de nodige erva ring opgedaan. Bovendien is hij nog betrekkelijk jong (36), zodat het contact tussen hem en de topspelers (één van de tekortkomingen van het vorige mensen", vertelt van Beuse kom, "van wie niet iedereen over de vereiste achtergrond beschikte. Ik geloof dat die eigenschap bij de nieuwe kan didaten in ruimte mate aanwe zig is. Rob Spee is voorzitter geweest van Duinwijck (de grootste vereniging van ons Tegenstelling verlopen titelstrijd hebben Joke van Beusekom en Rob Ridder gisteren hun titel ge prolongeerd In een ware conditieslag moest Rob Ridder tegen broer Piet tot de bodem gaan alvorens zo ver te komen. De jongste Rid der veroverde weliswaar de eerste game, maar oud-titel houder Piet Ridder slaagde er verrassend in de tweede op zijn naam te brengen. De in spanning die hem dit had ge kost eiste in de beslissende game zijn tol. Rob Ridder kon moeiteloos uitlopen naar 153 en de titel. "Ik was kapot na die tweede game", vertelde Piet Ridder, die vooral op tem po was verslagen. Rob Ridder raakte de shuttle zoveel frac ties eerder dat zijn broer hem niet meer kon volgen. 'Toch ben ik ook wel erg moe", ver klaarde Rob Ridder, die zijn grotere talent terecht beloond zag. Joke van Beusekom heeft min der moeite gehad met haar "eeuwige rivale" Marjan Lues ken dan verwacht. De uit De nemarken overgekomen Was- senaarse greep met overmacht de eerste game met de niets aan de verbeelding overlaten de cijfers 11-0, waarna zij onbedreigd op de titel leek af te gaan. Zij kwam op 7—1 en 104, waarbij Marjan Lues ken in het subtielere werk werd afgetroefd. De Haarlem se had echter geluk dat Joke van Beusekom tweemaal een "lijnbal" liet lopen, waardoor Marjan Luesken kon terug- klauteren tot 10—8. Maar waarop toen iedereen hoopte, een doorbraak, bleef uit. Joke van Beusekom herstelde zich en eigende zich het ene vereis te punt toe met een weliswaar fortuinlijke netbal: 11—8. Joke van Beusekom veroverde later nog een titel, waarmee zij de meest succesvolle deelnemer was aan een vlekkeloze titel strijd. FRANK WERKMAN Tevreden gezichten bij Joke van Beusekom en Rob Ridder die gisteren de bestuur na het heengaan van nationale badmintontitels in de wacht sleepten. Wolsink werd motorrenner van het jaar ARNHEM Gerrit Wolsink is gekozen tot Nederlands motor- sportman van het jaar. De tro fee, die door de vrouw van Wol sink in ontvangst werd geno men, werd de racende tandarts toegekend in verband met zijn prestatie in de strijd om het wereldkampioenschap en de na tionale titelstrijd in de 500 cc- Overwinning Steenken BRUSSEL De Westduitse springruiter Uartwig Steenken heeft gisteren een internatio naal springconcours tijdens het CSI van Brussel gewonnen. Met het paard Erie sprong hij in de derde barrago over de muur van 2.10 meter. De vijf overige combinaties kwamen niet foutloos rond en plaatsten óch ex aequo tweede met vier strafpunten. De uitslag is: 1. Hart wig Steen ken (WDL), Erie, 0 strafpunten.; 2. Ex aequo Edgar Cupper (Bel), Le Champion, Raimondo d'In- zeo (Ita), Bcllevue. Al win Schoc- kemöhle (WDL), Warwick, Da niel Constant (Fra), Bom by, Harvey Smith (Eng), Salvador, 4 strafpunten. Jeugdzwem- wedstrijd HUIZEN In het zwembad Do Bun (25 meter) te Huizen is gis teren het winterclubkampioen- schap voor jongens en meisjes tot en met dertien jaar gehou den. Bij de meisjes zegevierde VZC Ritmeester met 120 punten vóór AZPC Amersfoort (106) en de Dinkel (103). Het sterkste team bij de jongens was AZPC Amersfoort met 99 pnt DZPC Drachten was tweede (94) en AZC Alphen derde (73 punten). De meest opvallende resultaten; 4x100 meter vrije slag meisjes: 1. VZC Ritmeester 4.25.8 en 4x100 meter vrije slag jongens: 1. Het IJ 4.07.5. Sportwereld MËXICO-STAD De Argen tijn Oscar „Rlhgo" Bonavcna heeft wereldkampioen boksen zwaargewicht Muhamcd All uit gedaagd voor een titelgevecht Bonavcna heeft ójn kandida tuur ingediend bij het bestuur van de World Boxing Council, dat de aanvraag zal gaan bestu deren. KINGSTON De Brit Buster Mottram heeft in Kingston tij dens een internationaal tennis toernooi de finale herenenkel- spcl tegen de Spanjaard Juan Gisbetrt gewonnen met 7—6. SINGAPORE Het Tsjechi sche voetbalelftal heeft zaterdag tijdens de toernee door het ver re oosten een wedstrijd tegen Singapore met 80 gewonnen. Bij de rust was de stand al 6—0. GATESHEAD De Brit Ian Stewart won zaterdag een Inter nationale atletiekcross over 7200 meter. Hij maakte een tijd van 23 minuten en 21 seconden. *De Noor Boro werd tweede op twee seconden en de Brit Black fi nishte als derde met een achter stand van 14 seconden. NUMEGEN - Het gemeentebe stuur van Nijmegen heeft zich teleurgesteld getoond over het feit dat het Goffertstadion in Nijmegen niet is genoemd In de opsomming van stadions, waar in 1978 mogelijkerwijs wedstrij den voor het wereldkampioen schap voetbal gespeeld kunnen worden. Na overleg met bonds voorzitter Meulcman heeft de KNVB verzekerd dat de Goffert (accommodatie 30.000 toeschou wers) zeke ook tot de kansheb bers behoort

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17