PSV te snel voor Bax/Foreholte Y DE DANAÏDEN BLEEF TEGEN BLAUW WIT OP EEN PUNT HANGEN Philidor zet zijn zege-reeks voert Honderdste Weteringse treffer Girls MAANDAG 16 DECEMBER 1974 Van onze handbalmedewerker HVS verslikte zich in Hermes. De LEIDEN Koploper PSV toon- anders betrouwbare Stomp- het verloren terrein wil terug- handig profiteerde. Na 0-1 door winnen. Vooral in de eerste Cobia Elstgeest liep Hermes sitie duidelijk versterkte. In de maar ook de Hermes verdedi- tweede helft vocht Bax/Fore- ging gaf weinig kansen weg. holte goed terug, Eindhovense zege kwam niet De Voorhoutsen startten met een 4-2 defensie afstandschot van PSV te Lenie v.d. Bosch schoot 2x raak uit een strafworp, Waayer scoorde éénmaal vanaf de cirkel en Cobia Elstgeest, die met Mieke Waayer tot de uit blinksters behoorde, schoot staan. De Eindhovense waren tweemaal fraai in vanaf de ach- de cirkel, waardoor doelvrouwe APOLLO-San/HVL Kesteren kansloos De Voorhoutse verdediging blokte steeds te laat en nam op de cirkel niet voldoende over wanneer de snelle PSV-dames instartten. Via 0-3 liep PSV de 1-6 Leidse derby bij de heren tus sen de beide nog puntloze der aanstaande teams in de ste klas afdeling. Het werd sportieve wedstrijd, waarin n/HVL een betere conditie de- i tenslotte met 9-3 monstreerde. Bij de rust leid- te gaan rusten. De Voorhoutse treffers kwamen van Ellie Hoek, Lenie Hoek en Anske Broekhuizen. In de tweede helft aanvankelijk hetzelfde spelbeeld. PSV liep met snel en gevarieeerd den de rood-witten met 8-5 waarna zij in de tweede helft definitief doordrukten 8. Hoewel technisch geen hoog staande wedstrijd toch trekkelijke strijd in de Apollo- hal te Oegstgeest. valsspel uit tot 3-12, maar daar- San/HVL dames verloren Fred Koets lost een sprongschot tegen San. HVL. De Oegstgeestenaren verloren met 8-14. kwam Bax/Foreholte terug. De Eindhovense ploeg kwam onder druk te staan en zou het zeker nog moeilijk ge kregen hebben, ware het niet dat Vrouwe Fortuna hen de hand boven het hoofd hield. Door een misverstand kreeg PSV een strafworp cadeau, een half geblokte bal veranderde van richting en Bax/Foreholte schoot een aantal keren tegen MMO leverde send van EHC 2. Keepster Wil Schulte was aan haar hand ge blesseerd en bovendien hadden de Leidse dames geen wissel speelsters. In de eerste helft bleef de schade beperkt tot 4-3 achterstand maar in tweede helft moest Wil Schulte de strijd definitief staken ging San/HVL met 8-5 ten stukje doelpunten van Mariëtte Lange- naast haar aan kop te nestelen. Bij de rust leidde MMO met 4-7 en hoewel Quintus in de tweede helft goed terug kwam, konden de Hoogmadesen de winst vast houden: 8-10. Margré Volwater was met 6 goals de succesvolste schutster. Van onze correspondent LEIDEN Eindelijk is het dan zover. Het honderdste competi- tiedoelpunt van Weteringse Girls heeft via de voet van Mar jon de Groot zijn weg naar het net gevonden. Onmiddel lijk werd de honderd ook nog eens ruimschoots overschre den, want "gewillig slachtof fer" Iduna stond tien treffers toe en daarmee werd het aan tal tot nu toe door Weteringse Girls gescoorde doelpunten ge bracht op 104. him normale niveau. De hoge uitslag vond dan ook voorna melijk zijn oorzaak in de zwak ke afweer van dat zelf te simpel speelde om tot doeltreffende acties te komen. Te snel werd het spel van Iduna doorzien en te eenzijdig werd gespeeld om de verdediging van Weteringse Girls in moeilijkheden te bren gen. De doelpunten werden ges coord door: Stephanie Kalker (4x), Marjon de Groot (3x) Cor- ry Bollen (lx) en Mary vein der Meer (lx). maar daarna stortte het UDO- rijk spoedig ineen. Fouten de UDO-doelvrouwe en UDO-verdediging stelden Mieke Smits, Will du Prieen nogmaals Mieke Smits in staat voor SJZ een alsnoggemakkelijke over winning in de wacht te slepen. Overige uitslag: Sportclub Lis- se-SJZ 2: 4-0. veld, Anske Broekhuizen, An- nemieke de Bruyn en Ellie Hoek terug tot 7-14. De voor sprong van PSV was echter te groot om hen nog serieus te bedreigen en bovendien stak de Eindhovense keepster in gran dioze vorm. Het werd tenslotte JONG ADE bleef de aansluiting 9-17, waarbij de laatste twee met de kop behouden door treffers waren van Ellie Hoek knappe 3-7 overwinning en Marga Ruisch. Delft op EDH. De basis werd NORTHA startte overrompelend gelegd in de eerste helft, tegen UVG. Tweemaal Leidy Jong Ade via een 0-3 op 1-5 Vogels, Ineke Streng en Marian kwam. Na de rust werd de Bader brachten een 4-0 voor- kregen voorsprong goed vastge- sprong op de bordjes. Noncha- houden. Helma v.d. Geest lant verdedigen stelde UVG in scoorde 4x, Plonu Olijerhoek staat terug te komen tot 4-2, ,2x en Anneke Olijerhoek lx. Leidy Vogels zorgde voor WARMUNDA dames gaan onge- 5-2 bij' de rust. Na rust werd een Northa-speelster voor de rest van de wedstrijd uit het veld gestuurd bij een 8-4 voor sprong na doelpunten van Thea Terheide en Ria Jansen. UVG werd daardoor sterker en Norhta beperkte zich in het laatste kwartier tot consolide ren. Daarmee hadden de Noord wijkerhoutsen succes want bij het eindsignaal had den zij een positieve score over kop in de vierde klas. Door een klinkende winning van 13-1 op de reserves van Jong Ade maakt het team van Wil Jonker een goede kans op het kampioenschap. De he ren wonnen van de Animo re serves, die incompleet waren. In de eerste helft bleven de Rijswijkers knap bij tot 5-5, maar na rust konden zij het conditioneel niet meer bolwer ken. Warmunda won gemakke lijk met 10-5. Ook al speelde Weteringse Girls Randstad Sportladies deed het i haar normale opstelling, toch is het ondanks het grote doel- puntenfestijn niet de sterkste wedstrijd van Weteringse Girls geworden. Wel zetten de dames soms zeer vlot lopende combi naties op die ook evenzovele doelpunten opleverden, maar te vaak speelden de dames onder Swiff wint zeskamp van Bollenstreek Van o e sportredactie NOORDWIJKERHOUT De wielervereniging Swift uit Lei den heeft voor de derde achter eenvolgende maal beslag ge legd op de grote 7v- geor ganiseerd door Ot 'len streek. Aan it eventti >nt (compleet met Jokerif rd deelgenomen do «es eni- gingen. Plaats va». .ueling: de duinen in Noordwijkerhout. Begonnen werd met het balspel en op dit onderdeel toonde De Kampioen zich een ware kam pioen. Tweede werd de organi serende club en derde Swift. De veldrit werd gewonnen door Cock van der Hulst en de vol gende zes plaatsen waren, om en om, voor renners van De Bollestreek en Swift. De Leidse club won dit onderdeel, evenals het touwtrekken. Hier werd Avanti uit Alphen tweede. De bosloop werd gewonnen door Kennemerland met Uithoorn als goede tweede. Swift werd derde, De Bollestreek vierde. De estafette-dames werd over duidelijk een zege voor De Bol lestreek, dat behalve de joker ook Joke van Gerven in de strijd had geworpen. Tweede werd Swift Ook op het laatste nummer, de hindernisbaan ze gevierde De Bollestreek, maar omdat Swift weer tweede werd ging de grote beker uiteindelijk naar de Leidse club. Swift ver-' zamelde 36 pi uitin; De Bollen- «-•—-"k 33; Ktmnpfiierland werd detufc vicide De Kampioen vijfde en Av«uit a* heel wat rustiger gelijkopgaande wedstrijd toon de men zich tegen VVSB de betere ploeg, hetgeen tot uit drukking werd gebracht in twee doelpunten. Vooral in de eerste helft toonden de dames van WSB zich een gelijkwaar dige tegenstander en ook wat betreft het creëren van kansen deed WSB niet voor Randstad Sportladies onder. Maar Randstad Sportladies wist in ieder geval van de haar ge boden mogelijkheden er twee te benutten. Vlak voor rust zette Corry Lamberts Randstad Sport op 1-0, terwijl Henny Steensma tegen het einde van de tweede helft, waarin Rand stad Sportladies zich toch wel de betere ploeg toonde, Rand stad Sport definitief de twee punten in handen drukte. De dames van UDO hebben op eigen terrein hun meerdere moeten erkennen in het eerste dameselftal van SJZ. Na een gelijkopgaande eerste helft, waarin beide ploegen zich wei nig kansen verschaften, nam UDO wel de leiding door een doelpunt van Marjan Abrams de Groot (midden). Hethonderdste doelpunt van Weteringse Girls in de competitie. De maakster: Marian Gerard Bos is doorgebroken. ODDonent Starink is hij gepasseerd, maar zijn schot zal geen doel treffen. e korfbalmedewerker LEIDEN In de hoofdklasse is De Danaiden er niet in ge slaagd Blauw Wit een beentje te lichten. De Zebra' verdiend met 11-10. Blauw Wit was als ploeg toch wel een compacter geheel dan de scholieren, die niettemin sterk openden. Aad van Nierop, die dit keer een goede wedstrijd speelde, nam 1-0 voor zijn reke ning, waarna Nap 2-0 verzorg de. Blauw Wit was bij 3-3 weer helemaal terug en liep meteen door naar 3-6, dankzij uitste kend werk van Frits de Jong en Anneke de Ridder. De Da naiden kon 1 punt van het ver schil afhalen en begon met 5-7 achter aan het vervolg, dat nog erg spannehd zou worden. De produktieve Starink schoot 5-8 in, maar prompt kwam de Leidse ploeg terug en wel tot 7-8. De Danaiden bleef verder op een punt hangen, want het werd vervolgens 8-9. Blauw Wit spurtte weer naar ruimere af stand (8-11), waarna De Danai den in de spannende slotfase weer een punt tekort kwam (10- U). SCOREVERLOOP: Aad v. Nie rop 1-0; 2-0 Nap; 2-1 De Jong; 3-1 Van Nierop (C); 3-2 en 3-3 Starink; 3-4 Anneke de Ridder; 3-5 De Jong; 3-6 Starink; 4-6 Nap; 5-6 Casper v. Nierop; 5-7 D e Jong; RUST. 5-8 Starink; 6-8 Aad v. Nierop; 7-8 Casper v. Nierop; 7-9 Krull; 8-9 Nap; 8-10 Leonard; 8-11 Marry v.d. Baan; 9-11 Casper v. Nierop; 10-11 Aad van Nierop. Fides Pacta moest opnieuw een punt afstaan. Dit maal verraste HKV de Leidenaars door na een 9-5 achterstand tenslotte toch nog naast Fides te eindi gen (13-13). Daarmee kon iede reen vrede hebben, want HKV had vooral in de slotfase ge toond de gelijke van Fides Pac ta te zijn. Fides draaide niet zo als men van de v.d. Horst equi pe gewend is. Aanvankelijk kende Fides geen problemen, alhoewel HKV wel 0-2 nam. Pas bij 9-5 ging HKV het Fides moeilijk maken. Een oplossing ervoor vonden Wim Meyer c.s. niet meer. SCOREVERLOOP: 0-1 Sanderse; 0-2 Oele; 1-2 Van Helden; 2-2 Niessing; 3-2 De Haas; 3-3 Oele; 3-4 Nell; 4-4 Niessing; 5-4 en 6-4 Onderwa ter; 7-4 Meyer. RUST. 8-4 Nies sing; 8-5 Oele; 9-5 Noordervliet; 10-5 Meyer; 10-6 Mesman; 10-7 Sanderse; 10-8 Oele; 11-8 Van Helden; 12-8 Niessing; 12-9 Oe le; 12-10 Sanderse; 12-11 en 12- 12 Mesman; 13-12 Rijsbergen; 13-13 Sanderse. De Algemene is een verdiend punt afgepakt door arbiter Le Mahieu. Steeds Hooger kreeg in de laatste seconden bij 10-10 een strafworp en dat was in vele ogen, ook neutrale, een foutieve beslissing. De Algeme ne werd daardoor de enige, die nog geen punten heeft gehaald in de Overgangsklasse C. Na vier weken vruchteloos spel zal trainer/coach Filemon toch iets moeten gaan bedenken, vooral voor het zwakke verdedigen van het eerste aanvalskwartet. De Algemene werd gisteren een fout van de scheidsrechter fa taal, maar dat had voorkomen kunnen worden! De Algemene had immers met pijn en moeite in de laatste minuut de vier punten achterstand wegge werkt, maar moest dat bezit (10-10) op dramatische wijze toch teruggeven. Doelpunten: Sanny (2x) en Aad Rusman; Ruud (2x), Wim en Truus van Vliet, Jan Sjardijn (2x) en Hen- neke Redel. Pernix ontdeed zich van de nul status door Excelsior, het dit keer zeer zwakke Excelsior met 11-5 aan de kant te zetten. Per nix maakte desondanks geen grote indruk, maar dat zal coach Evenblij een zorg zijn. De eerste punten zijn binnen. Excelsior was totaal verloren, toen het 2 wissels had toegepast en even later een geblesseerde speler niet meer vervangen kon worden. In de slotfase speelde Pernix zich na 5-4 van de rust naar 11-5. Doelpunten: Flip (3x) en Wil v.d. Kooy, Breedveld (2x), Van Seggelen (3x), Van Duyn (2x). Zuiderkwartier speelde een wed strijd met 2 gezichten. HKC werd met 13-11 geklopt, maar ZKW had de eerste helft wel voorgestaan met 10-4! HKC maakte dan ook geen eerste Klas indruk, maar dat veran derde na de pauze, toen er wel goed geschoten werd. Langza merhand kroop het gevaar HKC dichterbij. Het werd 10-7, vervolgens 13-7, waarna HKC eigenlijk tijd tekort kwam en op 13-11 bleef steken. Begrijpe lijk ging ZKW dan ook op bal bezit spelen. Doelpunten: Kloo- s(4x), Van Daim (4x), Carla Ak- se (2x), Ineke de Kreek, Albert de Groot en Eric van Lunteren. Crescendo won het 2e klasse duel van Merwic net aan en wel met 8-7. Het werd een heel typische partij in de Apollohal, want Merwic nam in de aanvang 0-3. Crescendo was niet gediend van zulke brutaliteit en mar- LEIDEN Het eerste tiental van de Leidse schaakvereni ging Philidor heeft definitief afgerekend met de slechte vorm van het vorige seizoen. In de zaterdag gespeelde vier de ronde van de competitie van de Kon. Ned. Schaakbond zette het team zijn zegereeks voort. Nu was het sterke Ut recht het slachtoffer. Welis waar is de stand nog 3,5-3,5 maar gezien de stellingen van de drie afgebroken partijen mag met. zekerheid op een 6-4 overwinning worden gerekend. In de hoofdklasse handhaafde het door het bedrijf Desirco b.v. gesponsorde Amsterdamse Wa tergraafsmeer zijn koppositie door VHS uit Haarlem op een beslissende 6-3 achterstand te zetten. De klapper in deze klas se is de overwinning van Phili- dor-Leeuwarden op Moerwijk (Den Haag) met maar liefst 9-1, etr. die nog maar wei nig met lealiteit te maken heeft Groningen komt in een zorg wekkende situatie door te gaan verliezen van Eindhoven. De stand is voorlopig 2,5-4,5. DD overklaste Charlois met 8-2. De verwachte overwinning van Philidor 1 werd ingeluid door Jan van Reek, die tegen de gewiekste Etmans geen risico's nam en zeer snel remiseerde. Topman Ad v.d. Berg idem dito tegen bondscoach Hans Bouw meester. 2-1 voor de Leidenaren werd het door Piet Bakker - de grote man achter de schermen van de t.v.-quiz „Twee voor 12" - die zijn tegenstander compleet van het bord veegde. Gelijk werd het door Joop Piket. In de opening had hij een zet ver wisseld en hierdoor enkele tem pi verloren. Op de koningsvleu gel liep hij tenslotte mat. Henk v. Maaren slaagde erin tot en met de tijdnoodfase een geheel gelijkwaardige stelling op het bord te houden, hetgeen ten slotte resulteerde in remise (2,5- 2,5). Ook de Graaff had een remisestelling opgebouwd, maar maakte echter een fatale fout Cees Berg zorgde voor de voorlopige uitslag 3,5-3,5 door een zeer goed gespeelde partij op een combinatoir fraaie wijze tot winst te brengen. De partij en van Westerveld, V.d. Meer en Th. Piket zijn minstens goed voor remise; de twee eerstge- noemdenUtrecht-Philidor Ldn.: 1. H. Bouwmeester-A. v.d. Berg: 0,5-0,5; 2. G. Verholt-P. Bakker: 0-1; 3. B. Carlier-J. Piket: 1-0; 4. F. Schouten-H. v. Maaren: 0,5-0,5; 5. A. v. Oosten-R. de Graaff: l-0;6. M. v.d. Linde-W. Westerveld: afgebr. 7. M. Et- mans-J. v. Reek: 0,5-0,5; 8. J. v.d. Pol-C. v.d. Meer: afgebr.; 9. B. Kieboom-C. Berg: 0-1; 10. E. Spanjaard-Th. Piket: afgebr. Het Leidsch Schaakgenootschap heeft in de 1-ste klasse B weer alle réden tot opgelucht adem halen. Werden de vorige drie ronden steeds verloren met 4,5- 5,5, nu gaat LSG's eerste tegen Spangen uit Rotterdam zegevie ren met deze cijfers. De voorlo pige uitslag is 3,5-5,5 maar de enige afgebroken partij - van invaller Ruud Miermet - staat voor LSG verloren. Uit de zor gen is LSG door deze overwin ning echter niet De Leidenaren bezetten nog steeds de voorlaat ste plaats. Het Schaakgenoot schap scoorde 3,5 punt aan de eerste vier borden door een re gelmatige remise van Smout en knappe overwinningen van Wi- chers, Konings en Baart. Ver der wonnen Hörchner en inval ler Ossewaarde. Gedetailleerd Spangen- LSG 1:1. A. v.d. Wey-H. Smout: 0,5-0,5; 2. Ch. Kuijpers-J. Wichers: 0-1; 3. M. Stam-L. Konings: 0-1; 4. C. Vlagsma-J. Baart: 0-1; 5. L. Sio- J. Tolenaar: 1-0; 6. A. v. Ooster hout-P. de Visser: 1-0; 7. J. Bol- leman-P. Hörchner: 0-1; 8. mej. A. v.d. Giesen—J. Bakker: 1—0; 9. A. v. Rongen—R. Mieremet: afgebr.; 10. M. Leopold-T. Osse waarde: 0-1. In de strijd om het kampioen schap van klasse 2B gooit Phili dor 2 hoge ogen. Zaterdag werd afgerekend met Utrecht 2, een van de twee koplopers, met voorlopig 3,5-5,5. Barkema brak af en staat naar alle waar schijnlijkheid gewonnen zodat de einduitslag 3,5-6,5 wordt. De jeugdige John v.d. Wiel noteer de zijn vierde overwinning voor het tiental. Tot winst kwamen ook v. Steenwijk, Kohlbeck en V.d. Bosch. Remise maakten Den Broeder, Smit en Wisse. Het derde tiental van Philidor vergaat het in klasse 2c heel wat slechter. Wederom kregen de Leidenaren een nederlaag aan hun schaakbroek en weer is het degradatiegevaar een ronde groter geworden. Vooral ook, omdat de potentiële mede degradant Pat Mat uit Bever wijk met 6,5-3,5 van het Haagse DD 3 won. Philidor 3 deelt nu de voorlaatste plaats met Moer wijk 2. Rijswijk draagt de rode lantaarn. In de ontmoeting met s.v. Den Haag wisten alleen Pols en Hendriksen hun partij tot een goed einde te brengen. Pajcin, Barendse en Gerritsen sleepten een half punt in de wacht en zodoende werd de einduitslag 3,5-6,5 in het nadeel van de Leidenaren. In deze zelfde klasse heeft Voor schoten door een 5—5 gelijkspel met Moerwijk 2 de leiding ge nomen, samen met Den Haag en DSC. De drie teams hebben 6 matchpunten en 22,5 bord- punten. Koploper DSC verloor geheel onverwacht van Over- schie met voorlopig 3-6. Voor schoten ontmoet zijn beide con currenten de volgende twee ronden. Winst voor Voorscho ten boekten Bongers, Wine, Sluiter en Schuckink Kool; Thieme en Smit scoorden remi- cheerde i ruk door i nota bene 6-3! De groen witten waren er niet, zoals misschien toen al gedacht werd, want toen was Merwic weer aan de beurt Eerlijk is eerlijk en daarom werd het 6-6. Er kon van voren af aan begonnen worden en dat deed Crescendo het beste. Piet l'Amie schoot 7-6 in, waarna Crescendo twee strafworpen niet wenste te benutten. Drie maal is scheepsrecht en Aad Schouten benutte de derde. Het betekende winst voor Crescen do, dat Merwic niet verder liet komen dan 8-7. Doelpunten: Le nie Kok (2x), Piet l'Amie(3x), Cris Driessen, Loek de Jong en Aad Schouten. Ons Eiland verloor met 7-9 van Terheyden, dat lange tijd ruim had voorgestaan. Pas in de slot fase kwam Ons Eiland terug, maar toen was het te laat. Via 3-8 werd het 5-8, vervolgens 5-9, waarna de eindcijfers 7-9 wer den bereikt. Doelpunten: Dee genaars (2x), Nijenhuis (3x). Verra en Beekman. In de 2e klasse won Top ruim van Albatros (11-4). Fluks verloor net aan van ELKV (8-9) en in de derde klasse deelde Fiks met streekgenote Tempo (6-6).

Leidse Courant | 1974 | | pagina 12