TOUWTREKKEN OM STORTPRIJS BELT NOORDWIJKERHOUT Liefde begon op "n pontje AUTOBUSVERVOER SCHOOL- JEUGD STUIT OP BEZWAAR BEGROTING ZOETERWOUDE ONGEWIJZIGD GOEDGEKEURD Afscheid van bad meester Uitspraak Europese Hof kan nekslag zijn voor bollenvak' PAGINA 4 LËIDSE COURAN i VRIJDAG 13 DECEMBER 1974 Van onze correspondent Noordwijk De voorzitter van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur afdeling Noord- wijk, de heer G. Faase, vreest dat de in 1975 te verwachten uitspraak van het Europese Hof te Luxemburg in het te gen het Produktschap voor Siergewassen aangesponnen proces over de rechtsgeldig heid van de verordeningen over de vakheffing en het surplusfonds, de nekslag voor de oude bollenstreek zal bete kenen. Worden deze verordeningen na melijk niet rechtsgeldig ver klaard, en die kans is erg groot, dan zijn er voor het seizoen 1975 geen basisprijzen meer en dan zal men op een andere wijze dan door vak heffing de vijftien miljoen gulden bijeen moeten'krijgen, die elk jaar nodig zijn voor de financiering van het PVS, het Laboratorium voor Bloembol- lenonderzoek, de Keurings dienst en de afdeling Afzetbe vordering. Het PVS vreest dat de uitspraak van het Hof tot gevolg zal hebben dat de voor 1975 gel dende basisprijzen voor hya cinten, tulpen en narcissen zullen worden ingetrokken. Vooral voor de hyacintenkwe kers zal dit hard aankomen, omdat de vastgestelde basi sprijzen voor deze bollen de produktiekosten benaderen. Met het vervallen van de basi sprijzen, verdwijnt voor de hyacintenkwekers een stuk zekerheid wat de financiële uitkomsten van de teelt be treft. „Als de vakheffing niet rechts geldig wordt verklaard dan komt het bollenvak voor een omwenteling te staan waar de gevolgen nauwelijks van zijn te overzien. Zelfs de posi tie van het PVS wordt dan zeer onduidelijk", aldus de heer Faase. Vanonze correspondent Noordwijkerhout Volgende week donderdag komt de Noordwijkerhoutse gemeente begroting 1975 onder de hamer. Twee punten zullen in de dis cussie veel tijd vragen. Het wegenfonds en de heffing van rechten voor het storten van bedrijfsvuil op de gemeen telijke belt. Een reus en een lilliput, gemeten in geld. B. en w. willen, overeenkomstig het enkele jaren geleden opge maakte plan, een bedrag van ƒ392.000,- in de wegenfondsen storten. Uit die fondsen worden ook al volgens een opge maakt plan de straten en wegen in dorp en De Zilk on derhouden. Op die manier draagt de begroting elk jaar een ongeveer even zware last en vertoont het onderhoud geen pieken en dalen in kosten. Uit de raad komen stemmen, die vinden dat er nu al te veel geld in het fonds zit. Jawel, zeggen b. en w., we wachten alsmaar tot wij het Verkeerscirculatie plan mogen uitvoeren. Wij gaan, nu het Verkeerscirculatie plan van de baan is, snel tot verbetering van de wegen in de kom van het dorp over. Een onderdeel van de reinigings rechten zijn de rechten voor het storten van bedrijfsvuil op de belt bij de Corneliabrug. Kleine klanten betalen 5,- per m3 en grote storters (méér dan 15.000 m3) 4,- per m3. Opbrengst in totaal rond 150.000,-. Exploita tie over 1974: de gemeente zal net aan quitte spelen, zonder te kunnen reserveren voor het op knappen van de belt als die vol is- Volgens b. en w. zijn de bedrijven buiten Noordwijker hout, ja zelfs buiten de regio de lachende derden. Voor weinig of geen geld raken ze hun vuil kwijt en de Noordwijkerhoutse bedrijven kunnen direct voor veel geld hun bedrijfsvuil naar de VAM brengen. Halfweg 1974 is een poging tot verhoging van het stortrecht op algehele weerstand van de ge meenteraad gestuit. Het ging niet door. Op 19 december a.s. heeft de gemeenteraad weer te beslissen. B. en w. willen van 5,- naar 9,50 en van 4,- naar 8,-. Of Economische Za ken die prijsverhoging zal goed keuren? De tijd zal 't leren. Noordwijkse dierenfokkers in de prijzen Van onze correspondent NOORDWIJK De heren L. Kreft, A. van Rooyen t W. Kruyer hebben de wissel bekers gewonnen die door het bestuur van de Noord wijkse Pluimvee- en Konij nenfokkersvereniging beschikbaar gesteld aan deelnemers van de 21e ten toonstelling van deze vereni ging. De tentoonstelling wordt ge houden in het dorpshuis De Kuip. Hij is vanavond tot 10 uur te bezichtigen en mor gen van 10 uur 's-morgens tot 5 uur 's-middags. De fokker L. Kreft kreeg zijn beker omdat hij eigenaar is van het mooiste konijn op de expositie, een exemplaar van het ras Black and Tan. De heer A. van Rooyen bracht op de tentoonstelling de mooiste sierduif in, zogenaamde Oosterse Meeuw blondinet zwart i zoomd. De heer Kruyer had de fraaiste postduif gefokt. De tentoonstelling werd gis teren geopend door burge meester mr, J. M. Bonnike. Oefenen voor kerst-mis Het mannenkoor Pius X en het vrouwenkoor Canta et Labora brengen in de eucha ristie die tijdens c|e kerst nacht wordt gevierd in de Pancratius-parochie de Missa brevis B-dur van Mozart ten gehore. De koren worden ge dirigeerd door dirigent A. J. v.d. Zanden en aan het orgel begeleid door mevrouw v.d. Zalm. Mozart schreef deze Missa Brevis op 19-jarige leeftijd. Op de foto beide koren tijdens de repetitie. Noordwijkerhoutse Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT Enkele leden Noordwijkerhoutse raad vinden het wat overdreven, dat leerlingen van de lagere scholen in het dorp per autobus naar het zwembad worden vervoerd. Dat gebeurt om het schoolzwemmen met zo weinig moge lijk tijdverlies voor de andere vakken te laten gebeu ren en ook omdat nogal gevaarlijke kruispunten met groepen schoolkinderen moeten worden gekruist. de Het is voornamelijk een eis van de inspectie van het lager onderwijs en b. en w. zullen deze zaak nog eens met hem opnemen. Het voorstel van een raadslid om de schooljeugd van de 5e en 6e klassen der lagere scholen, in aanvulling op het gumnastiekonderwijs te laten zwemmen, lijkt wel aardig maar is, volgens de chef-instructeur van 't Kokkerbad, onuitvoerbaar. In de eerste plaats is het resultaat van éénmaal een half uur zwemmen in de maand voor de lichamelijke ontwikkeling van de oudere schooljeugd praktisch nihil en aan de andere kant hebben de kinderen van de 4e en vooral van de 3e klassen de 40 lessen i een half uur in een schooljaar voor het leren zwemmen in hun jonge jaren hard nodig en kunnen zij praktisch geen les missen. Laat staan 25%. Duivenshow in Sassenheim Van onze correspondent Sassenheim - In het clubgebouw van de postduivenvereniging „De Blauwband", achter het voegbalcomplex, wordt v avond van 20.00 tot 24.00 en morgen tussen 9.00 en 16.00 uur een grote duivenshow ge houden. Door keurmeester Lardinois uit Maastricht zullen 16 kweekdui- ven bij opbod worden verkocht. Tevens is er weer een grote verloting. Trekking hiervan vindt plaats zaterdagmiddag om 15.00 uur. G. Ruiter weg bij Duinrell Van onze correspondent Van onze correspondent ZOETERWOUDE De begrotingen van de gewone dienst en van het grondbedrijf zijn gisteravond ongewijzigd door de raad goedgekeurd. Twee weken geleden zijn er algemene beschouwingen gehouden waaruit bleek dat er nauwelijks ernstige knelpunten waren. Toch hadden de afgevaardigden gisteravond nog veel tijd nodig om in te gaan op het door het college schriftelijk uitgebrachte antwoord. C.D.A.-er P. v. Rijn was beducht voor de gevolgen van de fasering bij de uitvoering van de bestemmingsplannen. Dit werkt kosten verhogend, wat fnuikend is voor de sociale bouw. Uit het antwoord bleek dat de fasering nog niet direct aan de orde Voor het plan Hoge Rijndijk laat het zich aanzien dat de factor „natuurlijke groei" niet mee zal tellen gezien de omvangrijke industrievestiging. Er wordt naar gestreefd om volgend jaar in Westeinde 2 en 3 in ieder geval te starten met de bouw van 40 woningen in de woningwetsector. Waarbij de heer Van Rijn repliceerde dat er, gezien de 40-40-20 sleutel 100 woningen gebouwd gaan worden want alleen in combinatie zijn er mogelijkheden. Vragen waren er ook over de samenhang tussen het alternatieve tracé van r.w. 11 en het niet aanleggen van de Burg. Smeetsweg. Wethouder De Jong noemde een termijn van 5 jaar voor uitstel van het laatste redelijk. Langer lijkt nauwelijks verantwoord De aanleg van sec. weg 17 (omleidingsweg) heeft een hoge prioriteit van de provincie gekregen. Mr. Overhoff van de V.V.D. vroeg het college er bij G.S. op aan te dringen een datum te noemen waarop de sec. weg 17 zal worden gerealiseerd. Voor de standpuntbepaling van de V.V.D. inzake het winkelcentrum is dit bepalend omdat de plaats hiervan, gezien de huidige verkeer r«>.ua tie, „op een soort vluchtheuvel is". Hij behoeft hieromtrent geen illusies te hebben. Uit eerdere contacten is gebleken dat dit, gezien de zeer beperkte financiële armslag, niet mogelijk is. In 1976 krijgt de gemeente een ambtenaar voor milieuzaken. Over de opbouwwerker waarvoor Progr. Z. had gepleit waren b. en w. iets minder concreet al wordt er naar gestreefd dit ook spoedig een feit te laten zijn. De slechte toestand van de Zuidbuurtseweg kwam weer aan de orde. De noodzaak van een goede reconstructie werd door allen in één adem genoemd met de uitbreiding van het gemeentehuis, al waren er enkele nuance-verschillen De Onroerendgoed belasting zag de V.V.D. bij voorkeur ingevoerd op 1 jan. 1977 en wel als heffing per oppervlakte. Oud-bedrijfsleider L. Lans heeft gisteravond in de Scheppingskerk afscheid genomen van zijn talrijke Lei- derdorpse vrienden en bekenden. Zij waren in grote getalen aanwezig op de afscheidsreceptie die de heer Lans werd aangeboden. Zoals bekend kreeg de heer Lans op 1 november j.l. ontslag bij het zwembad De Does om tot dusver zeer omstreden redenen. Sinds die tijd is hij werkzaam als hoofd van het zwembad van 't Koonings Jagt in Arnhem. De heer Lans, die overigens zeer goede herinneringen bewaart aan de 13 jaar dat hij in Leiderdorp werkzaam was. kreeg een groot aantal geschenken aangeboden tijdens de zeer geanimeerde receptie. Het echtpaar Gerrit en Adriana van Egmond-Slootweg is 24 decem ber precies 50 jaar met elkaar getrouwd. Ze vieren hun feest met hun 4 kinderen en 11 kleinkinderen. Van Egmond (75) en zijn vrouw (74) leerden elkaar kennen, toen zij samen met het pontje naar Valkenburg overstaken. Ze trouwden en 40 jaar achtereen werkte Van Egmond op de boerderij van Gebr. Van Delft. De boerderij verdween, maar de werklust niet. Nog elke dag werkt hij van 's morgens half zeven tot 's avonds zes. En of dat nog niet genoeg is, gaat hij, als zijn zoon het druk heeft, eerst nog om vier uur mee naar de veiling en ook na zes uur is hij dan weer present. Vroeger heeft de familie ook de slechte tijd meegemaakt en toen altijd zuinig moeten leven. De kinderen zeggen vaak „geniet er toch van", maar Van Egmond werkt nog steeds en dat bevalt best. 17 december, tussen 16.30 en 18.30 uur is er in de Immanuëlkerk gelegenheid tot feliciteren. Zestig appartementen bij Oud-W asse naar" Van onze correspondent Wassenaar - Van de zijde van het gemeentebestuur van Wassenaar wordt medege deeld, dat burgemeeser en wethouders, na nauwkeuri ge afweging van alle facto ren en overleg met de be trokken raadscommissies, onder bepaalde voorwaar den gunstig hebben be schikt op een aanvrage van Mr. C. T. F. Thurkow, eige naar van Kasteel Oud Was senaar, tot uitbreiding van het kasteel met een 60-tal appartementen binnen de grenzen van het geldende bestemmingsplan. Zoals bekend had Mr.Thur- kow in 1972 een plan voor de bouw van 100 apparte- menten ingediend. Daarbij zouden de huidige tennisba nen bij het kasteel opgeof ferd moeten worden. Mede omdat dit eerdere plan de grenzen van de uitbreidings mogelijkheden in het be stemmingsplan zou over schrijden heeft het gemeen tebestuur daaraan destijds geen medewerking verleend. Bejaardenbond Wassenaar twintig jaar Van onze correspondent Wassenaar - De afdeling Was senaar van de Katholieke Bond van Bejaarden en Ge pensioneerden viert morgen haar twintigjarig bestaan. De viering begint om half 3 's middags met een Eucha ristieviering in de kapel van Huize Willibrord aan de Rid derlaan 1. Celebrant is rec tor J. H. van Dijk. Vocale medewerking wordt ver leend door mevrouw Margót van Ruth - van den Hoven. Na de Eucharistieviering is er een gezellig samenzijn in de recreatiezaal van Huize Willibrord. Anton Pieck in Leidsenhage Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - De bijna tachtigjarige kunstenaar Anton Pieck komt morgen tussen 2 en 5 uur 's middags op verzoek handtekeningen plaatsen in Boekhandel Paagman in Leids enhage in boeken, die door hem van tekeningen. Watersporters Stompwijk smeden plannen Van onze correspondent STOMPWIJK Watersportvereniging „Stomp wijk" organiseert vanavond voor haar leden in het paviljoen van de heer Van Rijn een feeste lijke bijeenkomst. Er zullen plannen worden gemaakt voor het komend seizoen. De bijeen komst begint om acht uur. Gymnastiekvereniging „Gyversto" haalt vanavond oud papier op in de Van Santhorststraat, de Van Raephorststraat en de Meerlaan. Morgenochtend komt de rest van Stompwijk aan de beurt. In de kantine van „Stompwijkse Boys" wordt vanavond een klaverjaswedstrijd gehouden voor vaste koppels, zvoor de winnaars zijn er konij nen, kippen e.d. De wedstrijd begint om acht uur. De finale om de wintercup van motorcrossclub „Damwijk" wordt zondagmiddag verreden. Om één uur wordt er gestart. De prijsuitreiking is om acht uur 's-avonds in het Tip-Top gebouw aan de Damlaan in Leidschendam. Na afloop is er een discotheek. WASSENAAR De heer G. Ruiter, de bedrijfsleider van Duinrell, vierde gisteren er eergisteren zijn zilveren jubt leum. Tevens nam hij officieel afscheid van het recreatiepark omdat hij de pensioengerech tigde leeftijd heeft bereikt. Gisteravond was er een feestelijk diner in de Schaapskooi ter ere van de jubilaris. De heer Ruiter werd toegesproken door de ei genaar van Duinrell, de heer H. Graaf Van Zuylen van Nijevelt, die hem een veertiendaagse naar het zonnige zuiden aan bood. Van het personeel Duinrell kreeg de scheidende jubilaris een Zaanse klok een gereedschapskist. Na zijn vakantiereisje -keert de heer Ruiter naar Duinrell terug om toezicht te houden op het maken van een nieuwe ingang naar camping en recreatiepark. Veilinge 14375 1.562. Chrys. t 5919 L390. (>rt*rr2"20°0.453'3( vill. 300 0.440. Hyacinthen 6 cinth met bol 01725 0 430 I Lelie kelk 3220 0 405. Lolic Uk 8! Narcis kas 21726 0.950. Narcis C 25590 0.939. Orchideeën 1436 1.027 Rozen grootbl. 5120 0.499. Rozen klelnbl. 4040 0.249. Seringen 710 0.499. SnIJgroen 1.204. Stalice 470 0.273 Stcphanotis 2! 0.130. Tulpen 70325 1.815. Brilliant Star 1982 0.587. Tulpen 2e soort 691 0.739. Tulp met bol 64113 0.131. Narcis 2e s 0.510. Anjers tros 6630 0.252. K 2210 0.931. Kerstgocd 2486 1.464. Div. snij bloemen 1477 1.051. Div. srüjb' 0.598. Alslrocmeria Imp. 960 0. imp. 6250 0.672. Anjers Am imp. 1600 0.346. Gladiolen Imp. 130 0.100. Liatris Imp. 8290 0.183. Orchideeën Imp. 8920 0.105 Ro zen gr.bl. imp. 200 0.365. Anjers tros imp. 500 0.388. Div. snljbl. imp. 3596 1.233. Div. Snljbl. imp. 7938 0.400. Azelea 1185 2 249. Begonia 248 1.184. Cyclaam 24 0 459. Poin- settio 5001 1.097. SL Paulea 1152 0.35 KATWIJK. 12 dec. Groente: Waspecn iJiDiioDus voor Noordwijkerhout in De Zilk Noordwijkerhout/De Zilk - De Stichting Openbare Bibliotheek Noordwijkerhout wil in 1975 ge bruik gaan maken van een bi bliobus, waardoor de uitlening van boeken, ook in De Zilk, verbeterd zal kunnen worden. Voor dit doel is in de begroting voor 1975 van de Openbare Bi bliotheek 5000,- uitgetrokken.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4