Verzakkingen in Binnenhof niet gevaarlijk GEEN HOOGBOUW SASSENHEIM-ZUID Onderzoek naar mogelijkheid ondertunneling Stationsplein Verbeteringsplan Zuidbuurtse- weg in 1975 van stapel Gemeentebestuur Leiderdorp aan de bewoners: Planoloog stelt voor: I Veiling Flora Iwil eigen koelruimte PAGINA 4J LHIDSE COURANT WOENSDAG 11 DECEMBER 1974- 99 Van onze correspondent LEIDERDORP - „Er kan niet van een schuldfactor worden gesproken. Eerder van een ge zamenlijke verantwoordelijk heid voor het werk binnen de grenzen van de aanwezige mo gelijkheden", zo schrijven b. en w. in uiterst vage termen, aan de bewoners van groot aantal eengezinswoningen in De Bin nenhof. In deze brief wordt een samenvatting gegeven van de resultaten van het onderzoek dat plaats vond naar de oorza ken van de verzakkingen in deze woonwijken werduitge- voerd door de directeur Ge meentebedrijven. Naar de mening van het college zijn de verzakkingen geen ern stig probleem en leveren zij geen gevaar op voor de bewo ners. Ook het onderzoek naar de kieren in de Panagro-eenge- zinswoningen, tussen gevelpla ten en vloerplaten, leveren, al dus het college geen gevaar op. Het rapport zal vanavond uitge breid worden besproken in de commissie ruimtelijke orde ning. e aannemer zal zowel in het geval van de verzakkingen al van de kieren in de woningen een aantal aanvullende werk zaamheden uitvoeren. Ook de Algemene Woningbouwvereni ging Leiderdorp zal bijdragen in het oplossen van de proble men van de in haar bezit zijnde woningwetwoningen: „Deze vereniging heeft slechts de be schikking over een door het Rijk zo laag mogelijk gehouden onderhoudsbijdrage die niet in de extra lasten ten gevolge van de verzakkingen voorziet. Des ondanks heeft de woningbouw vereniging besloten het onge rief in de vorm van een eenma lig extra onderhoud te verhel pen", zo schrijven b. en w. De verzakkingen in het gebied van Binnenhof worden, zo stel len b. en w., veroorzaakt door het nog onvoldoende ingeklon ken zijn van de op de oorspron kelijke veenlagen aangebrachte grond. Ter plaatse van de we gen in de wijk is het inklinken versneld door het aanbrengen van zogenaamde zandpalen. Het injecteren van deze zandpa len onder en bij de woningen zou echterte duur worden. „De zakking van de grond om de woningen zal dus over een lan gere termijn plaats vinden. In dien dit regelmatig gebeurt en tenslotte een stabiel punt be reikt is het niet verontrustend, doch brengt wel ongerief mee dat verholpen kan worden", zo staat in de brief. Het buigen en krimpen van de gevelplaten, waardoor er kieren ontstaan tussen de platen en de blijkt spouwmuren, wordt, uit de samenvatting rapport van Gemeentewerken, veroorzaakt door de grotere sterkte, buiging en thermische isolatie van deze platen. Door opwarming van de zon worden de gevelplaten iets langer waar door er kieren ontstaan. Een uitgebreid onderzoek bij de leverancier van deze platen, Oosthoek Beton, leidde tot de _conclusie dat_de oorspronkelij ke garanties op de platen on veranderd kunnen worden ge handhaafd. Daarbij mogen de platen niet in het midden wor den verankerd. Panagro uit Warmond, de bouwer van de woningen, inmiddels ter plaatse schuifplinten aangebracht „Om eventuele kieren blijvend af te sluiten en de isolatie weer op de oude waarde te brengen", aldus b. en w. Wassenaar De heer J. Hilhor- st,eigenaar van een wijnhan del aan de Langstraat en sinds ruim' 2 jaar voorzitter van het Winkelcentrum Lang straat en Dorpsplein, gaat over enige tijd Wassenaar ver laten om zich in Friesland te vestigen. In verband daarme de is hij afgetreden als voor zitter van het bestuur van de winkeliersvereniging. In restaurant „Het Regthuis" op het Plein werd hem een af scheidsavond aangeboden. Tijdens een huishoudelijke ver- Haan en kip voor gaande voorzitter winkelcentrum De scheidende voorzitter werd dank gebracht voor de ent housiaste wijze waarop hij lei ding gaf aan het winkelcen trum. Uit dankbaarheid kreeg hij van al zijn medebestuur sleden een afscheidsgeschen- k:van de heren een kip en van de enige dame in het gezel schap een haan! Zo werd een begin gemaakt met de pluifn- veestapel, die de heer Hilhorst in Friesland hoopt te vormen. Burgemeester Mr K. Staab be dankte de heer Hilhorst voor wat hij voor het verlevendi gen van het oude Dorpscen trum heeft gedaan. Namens het bestuur van het winkelcentrum bood hij de heer Hilhorst een verenigings onderscheiding aan: een pres- se-papier met inscriptie. Van onze correspondent SASSENHEIM De in de toe komst te bouwen premie-wo ningen tussen de Zuilhofstraat en het bejaardencentrum De Bernard us zuilen alleen be stemd zijn voor inwoners van Sassenhelm. De bewoners van de Zuiderstraat zal bij de toewijzing van de woningen voorrang worden ge geven. Er zal in dit gedeelte van Sassenheim waarschijnlijk geen hoogbouw worden ge pleegd. Dit zijn enkele concrete zaken die deze week bekend werden ge maakt tijdens de hearing over het bestemmingsplan Sassen- heim-Zuid. Er bestond bijzon der grote belangstelling voor deze avond. Vooral veel Sassen- heimse zakenlieden toonden zich geïnteresseerd in deze toe komstvisie, die deskundig uit de doeken werd gedaan door de planoloog van Stad en Land schap, de heer F. L. Weiter. Veel meer concrete zaken kwa men er tijdens deze hearing nog niet uit Ook nu werd door de deskundigen nog eens bena drukt dat bij het ontwerpen van het bestemmingsplan Sas- senheim-Zuid er vanuit gegaan zal worden dat de huidige situa tie op een aantal aspecten na, zoveel mogelijk geconsolideerd dient te worden. Nog enkele andere aanbevelingen volgden. De belangen van bedrijven en bewoners moeten tegen elkaar worden afgewogen en de werk gelegenheid moet men op het zelfde peil zien te houden. Waar oude woningbouw ver dwijnt moet nieuwe komen en het nieuwe plan mag niet sto rend werken op bijvoorbeeld het winkelareaal in het cen trum. Uit de hearing bleek nog eens overduidelijk dat het niet in de bedoeling ligt dat er in Sassenheim-Zuid op korte ter mijn grote veranderingen ko- Wat de aanleg van de parkeerge legenheid in de omgeving van de Oude Postbrug en de verla ging van de brug betreft, kon de planoloog van Stad en Land schap nog geen duidelijk ant woord geven". Deze zaken zijn nog in studie", aldus de heer Weiter. Over de bebouwing in de Hoek- straat worden momenteel door B W besprekingen gevoerd. De Narcissenlaan, zo werd tij dens de hearing bekend, zal geen doorgaande verkeersweg worden. Het bestemmingsplan Wasbeek zal in 1975 worden vastgesteld. Zo snel mogelijk zullen daar woningen in de pre mie-sector worden neergezet. KVOB-Noordwijk voorstander teeltregeling NOORDWIJK „Als gevolg van een beste oogst kwamen de prijzen van de bolgewassen sterk onder druk te staan. Een overschot aan leverbaar en een hoog surplus-kortingspercenta- ge was het resultaat. In de bloe- mensector gaat het nog redelijk goed, maar ook hier komen moeilijkheden veelvuldiger voor. Door de uitspraak van het Europese Hof werd de teeltver gunning voor hyacinthen nietig verklaard. Het gevolg zal wel zijn een verdere afbrokkeling van prijzen voor dit produkt" Dit zei de voorzitter van de afd. Noordwijk van de LTB-KVOB in zijn openingstoespraak tot de in „Royal" gehouden vergade ring. Daarin betrok hij ook de regenperiode, die voor velen dit jaar tot een rampjaar heeft ge-" maakt. De economische situatie in de ^reld, gaf voor de spre ker al evenmin reden tot opti misme. Hij hoopte dat er wat duidelijkheid zou komen in het vak en in het te voeren beleid, dat afgestemd dient te zijn op de huidige afzet en mogelijkhe den. De vergadering keurde een wijziging van de statuten goed. Verder discussieerde men over de voor- en nadelen van teeltre gelingen. Unaniem sprak men zich uit voor een regeling, zono dig in EEG-verband. Noord- wijks echtpaar wint Amerika- reis Tijdens een fees telijke bijeen komst in restau rant Flora, be legd door het KINA-comité, waarin dit jaar voor het eerst de midden standsverenigin gen KIN en „Noordwijk Ac tief' bij de St. Nicolaas-aktie samenwerkten, vond gister avond de uitrei king van de hoofdprijzen plaats van de zgn. Fluitjes wedstrijd. Win naars van de veertiendaagse reis voor twee personen naar Amerika waren de heer en me vrouw A. Chat- telain uit de Jo zef de Veer- straat 28 in Noord wijk-bin- nen. Een prach tige kleuren-tv. was voor de heer en me vrouw P. Barn- hoorn, Nic. Bamhoornweg 5 te Noordwijk aan Zee en de derde prijs, een bankstel viel ten deel aan de heer H. A L. van den Berg, Hoofd straat 105. Op de foto de ge lukkige prijs- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Een subwerkgroep van de provincie bestaande uit vertegenwoordi gers van de openbaar vervoerbedrijven, het directoraat Generaal van Verkeer en Waterstaat en Provinciale Waterstaat heeft een inventarisatie gemaakt van de belangrijkste knelpunten voor het open baar vervoer tussen Leiden en Den Haag. Dit naar aanleiding van een door de werkgroep Milieubeheer in Leiden voor gesteld experimenteerproject dat een al ternatief biedt voor de aanvankelijk ge plande Leidse Baan. Voor de knelpunten in Leiden doet de sub werkgroep de suggestie enkele vrije bus banen en door het openbaar vervoer te regelen verkeersinstallaties aan te leggen. Tevens wil zij een onderzoek instellen naar de mogelijkheid van ondertunneling van het Stationsplein voor het doorgaand verkeer of voor voetgangers. Ook voor de knelpunten in Voorschoten, Leidschendam, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk, Noordwijk, Sassen heim, en Wassenaar wordt het plaatsen van verkeerslichten, die door de bussen kunnen worden beïnvloed, als oplossing aan de hand gedaan. Voor het knelpunt Sandtlaan in Katwijk vanaf de inrit van de veiling tot aan de Rijnstraat stelt de subwerkgroep het aanleggen van een vrije busstrook voor. Bij de Nagelbrug in Voorhout dient, volgens de werkgroep de bushalte in de richting Noordwijk te worden verplaatst. Deze hal te dient te worden verbonden met Schoo noord door middel van een voetgangers brug. Tussen het Tolhek en de spoorweg overgang in Warmond dient een rijwielpad te worden aangelegd. Van onze correspondent Zoeterwoude De zeer slechte toestand van de Zuldbuurtseweg is bij de algeme ne beschouwingen door alle fracties, in het bijzonder door het C.D.A., aangeroerd. In het, schriftelijk uitgebracht antwoord van b w, waarop de raad morgenavond de gelegenheid krijgt te reageren, wordt medegedeeld, dat er In het begin van het volgend jaar een verbeteringsplan zal worden aangeboden. De eigenaar van het bekende compostbe- drijf nabij de Geerbrug is thans door G.S. daadwerkelijk uitweg verleend op de Dr. Kortmansstraat Het maken van de ver binding moet echter nog zijn beslag krij gen. Het college wil de gedachte van de raad peilen over haar mening om dan de Zuidbuurtseweg tot B-weg te laten verkla ren. Over het tracé van rijksweg 11 hebben b Se w kortelings een gesprek gehad mei gedeputeerde Borgman. Hieruit is o.m. naar voren gekomen dat t.b.v. de moge lijkheden van een alternatief tracé langs de spoorlijn Alphen-Leiden, waarvoor alle fracties zich hebben uitgesproken, een werkgroep op rijks- en provinciaal niveau is gevormd. Wel is verzekerd, dat het tracé van deze weg, voorzover dat loopt tussen de kust en Voorschoten, vaststaat. Als de plannen tot alternatieve tracering van rijksweg 11 een vaster omlijnd karakter krijgen, dan zal dit ongetwijfeld van in vloed kunnen zijn op de verdere aanleg van de Burg. Smeetsweg, zo schrijven b Voor de aanleg van de provinciale weg 17, de z.g. omleidingsweg, beschikt de provin cie niet over voldoende geldmiddelen. De ze weg is nu aangemeld voor een (rijks)bij- drage uit de .Midden Civiel Technische Werken" van het min. van Sociale Zaken. 'SIJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllll g Van o e correspondente Rijnsburg Het interne verkeer bij de Rijnsburgse bloemen veiling Flora zal binnenkort beter gaan verlopen. Het veiling- bestuur heeft namelijk 200 zgn. veilingkarren besteld. Dit deelde voorzitter P. van Delft gisteravond mee tijdens een vergadering van ky/ekers in de kantine van Flora. Ook de karren die wel eens ergens blijven staan, bij handela ren of koelcellen, zullen de volgende morgen weer ter beschikking worden gesteld aan de kwekers. Er zal een medewerker worden aangesteld, die met een tractor in de aanvoerzaal komt te staan om de kwekers met zware vrachten te helpen. De kwekers toonden zich weinig gelukkig met het veilen van buitenlandse bloemen in Flora. Voorzitter Van Delft: „We kunnen niet zonder. We hebben ze nodig om een zo groot mogelijk assortiment te krijgen". De kwekers klaagden ook over de tulpenbollen die in Waarland gekoeld zijn. Het veilingsbestuur had daar begrip voor. „Twee bestuursleden zijn er regelmatig gaan kijken en waren ook niet tevreden. Ze hebben steeds op verbetering geha- Het hielp niet Volgend jaar wordt er daar dan ook niet meer gekoeld. Gezocht wordt nu naar ruimte in de buurt voor een eigen koelruimte", aldus voorzitter Van Delft In de veiling komt ook een rijdende wagen, waarbij kleine partijtjes fust ingeleverd of afgehaald kunnen worden. Voor grote partijen kan de kweker zelf naar de fustloods.'maar hij hoeft die gang niet meer te maken voor een paar doosjes. Illlllllllllllllllllllllllllllllllliilllllllllllllllllllllltllllllllll In Noordwijk: Financiële nood dreigt voor de Herv. Gemeente Van onze correspondent NOORDWIJK De Hervormde Gemeente van Noordwijk dreigt in ernstige financiële moeilijkheden te geraken. In het jaar 1973 waren de inkom sten nog toereikend om de uit gaven te betalen, misschien ge lukt het ook dit jaar nog om de eindjes aan elkaar te kno pen, maar de begroting voor 1975 vertoont een tekort van 27.500,-, waarvoor de kerk voogdij geen dekkingsmogelijk heden ziet. De Hervormde Ge meente van Noordwijk telt cir ca 3000 lidmaten, waarvan 700 op de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting. Van de reste rende 2350 zijn er 950, die fi nancieel bijdragen. De overige 1400 doen niet mee, terwijl men wel voor het dopen van kinde ren, trouw- en begrafenisdienst en als hervormd lid te boek wil blijven staan. De vrijwillige bij dragen vormen de voornaamste bron van inkomsten. In 1973 kwam als zodanig ruim 179.000,- binnen, dit jaar re kent de kerkvoogdij op 197.000,-, maar dit bedrag is tot nog toe lang niet binnen, en voor 1975 moeten de vrijwillige bijdragen ruim 244.000,- ople veren, maar volgens de kerk voogdij, zal dit geen haalbaar bedrag zijn. Mocht men in gebreke blijven dan zal de Hervormde Gemeen te in de naaste toekomst het aantal predikanten tot twee te rug moeten brengen. Een en ander is reeds in goed overleg met de plaatselijke predikanten besproken. Dr. J. G. B. Jansen bevestigde een en ander en deelde mede, dat de predikan ten begrip voor de moeilijkhe den van de kerkvoogdij konden opbrengen. Wat de Grote Kerk betreft, denkt men na de vol tooiing van de restauratie over te gaan tot stichting van een exploitatie-fonds. Verwacht wordt dat ook uit bepaalde cul turele functies van het kerkge bouw inkomsten zullen komen. DE SINT ZORGDE VOOR PRETAVOND IN VOORHOUT Voorhout - De „Vrouwenbe weging Voorhout", een bloeiende vereniging met 160 leden, vierde gister avond een wat verlaat Sin terklaasfeest. Zoveel wach tende vrouwen kon Sint toch niet laten zitten. Het werd een leuke boel. Dwa ze rijmelarijen en nog dwa zere surprises, brachten de dames in die zalige ontspan nen sfeer, waar de doorsnee huisvrouw steeds weer be hoefte aan heeft. Raad Voorhout duikt in de begroting VOORHOUT Morgen wordt in Voorhouts gemeentehuis door de raadsleden de begro ting over het jaar 1975 doorge licht. Om 19.00 uur gaat men al van start, waarschijnlijk in de verwachting dat het wel eens een „latertje" kan worden. Veilingen Rijnsburg, 10/12 bloc 1031-0.987. tulp met bol 29550-0,173, Narcis 2e soort, 180-0.701, Anjer» tro» 1440-0,180. Kerstgoed 1413-1.313, Kerstgoed 719-1,601. Div. inijbloemen 1318-1,111, div. snijbloe men 11107-0.649. Alstroemcria Imp, 2000- 0.549. Anemonen imp. 5880-0.883. Anjers am. Imp. 8430-0.274, Gladiolen imp 1220- 0,394, Liatris imp. 95100.173. Orchideeën imp. 10800-0,128. Rozen grbl Imp 2900 0.492. Anjers «ros imp. 38000.309, Div. snijbloemen 3204-1,335, div. snijbloemen imp. 6402-0.516. Azalea 359-3.11 387-1.971, Gladiolen-ardent Glad. Eurovition 35500.439. GL spie en span 1580-0.373, Glad. wild rose 1450-0,232, Glad. Peter Pear. 76400.432. Gladiolen 190-0,420. GL Colv -Comet 9780-0.127. Gla- diolen-Texas 2110-0.335, Gladiolen-Oscar BI 3.90-9.60, III 3,70-8.70; erenVoal 67- 17-29, sprui- p kist 3.50 ,101.51. BI 79-97. I 87. II 49-50, 70. groene k< ten 27-50. spitskaol 42-92.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4