Ê'tMê® (SoWKMti Artsen dreigen met harde acties Den Uyl niet enthousiast dankuwel P.v.d. A.ROTTERDAM TEGEN RIJNPOORT Celstraf door blunder van Portugese autoriteiten Big Daddy in de ring Lesje goed geleerd Kort Rapenburg 2 Leiden, postbus 11, telefoon 22244 - Giro 1,03003 - Bank Amro-bank N.V., Leiden - Directeur.hoofdredacteurF J. Plug - Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur: J. W. C. Leune. Advertenties (excï. B.T.W.j ƒ0,38 per mm. Telefoontjes ƒ3,50 - Klachten bezorgingtelefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur) - - Abonnementen per week ƒ2,49; kwartaal 32,21; jaar 125,25.- losse nummers 45 cent.' Woensdag 11 december 1974, 65e jaargang no. 19990 Woud GUUR WEER Veel bewolking met buien, waarvan sommige met hagel of natte sneeuw. Krachtige tot stormachtige wind uit noord west tot west Minimumtempe raturen rond 2, maximumtem peraturen omstreeks 5 graden. Morgen zon: 8.39-16.28. Maan: Berlijn in Ken- 7.24-15.36. Schev. hoogw.: 1.50-14.10. Laag- w.: 9.53-22.07. De man in het woud, tv-spel op Ned. I om 20.36 uur. „Ruzië in kijken naar kinderen om 21.35 Kerkstrijd merk op Ned. II om 19.30 uur. Om 20.21 uur tv-film „Kes". iiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiii Conflict met eigen wethouder iiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiii KOTTERDAM (A.N.P.) Tussen de socialistische fractie van de P. v.d.A. in de gemeenteraad van Rotterdam en de socialistische wethouder voor Ha venwerken de heer H. van de Pols dreigt een conflict te ontstaan over de aanleg van de Rijn poort haven. De socialistische fractie is nadrukke lijk tegen de plannen, de wethouder blijft voorstander, omdat het reserve- De tegenstelling kwamen gisteravond in de Rotterdamse gemeenteraad aan het licht, toen fractievoorzitter G. Schilder via een motie duidelijk maakte, dat zijn fractie tegen de aanleg is en dat het bestemmingsplan op de helling moet. De wethouder daarentegen meent, dat reservering van de grond noodzakelijk blijft om eventuele schaarste aan ha vengebied voor Rotterdam te kunnen opvangen. Algemeen wordt in Zuid-Holland ge vreesd, dat Gedeputeerde Staten en Rotterdam via een achterdeurtje on der meer plannen voor recreatie op een deel van het bestemmingsplan toch de aanleg van de Rijnpoorthaven willen vastleggen. De socialistische raadsfrac tie zal zich daartegen blijven verzetten. Na de ondergang van het toestel van Martin-Air is een vliegtuig vermist ge raakt tijdens de luchtbrug van Mekka-pelgrims. Een lljoesjin-62 van de Roe meense luchtvaartmaat schappij is met negen be manningsteden aan boord verdwenen tusson Egypte en Saoedi-Arablö. Ge vreesd wordt dat het toe stel Is neorgestort. Het contact met het vliegtuig ging verloren, nadat hot een eerste groep Egypti sche pelgrims In Djoddah had afgezet en terugkeer de naar Cairo om nieuwe passagiers op te halen. Vechtpartij om prijs voor vrede Bij de uitreiking van de No belprijs voor de vrede is het gisteren in Oslo tot schermut selingen gekomen tussen de monstranten en politie. Buiten de Oslose universiteit maakte de politie vele arrestanten on der degenen die vooral be zwaar hadden tegen de toeken ning van de prijs aan oud-pre mier Sato van Japan. Nieuws over de uitreiking van de prij zen in Oslo en Stockholm is te vinden op pagina 7. Na frontale botsing Automobiliste ernstig gewond Van onze correspondent RIJNSATERSWOUDE Bij een ongeval vanochtend om 1 kwart voor zeven op de rijks weg ter hoogte van Rijnsaters- woude, is een jonge autobe stuurster ernstig gewond ge raakt. De vrouw kwam met haar volkswagen uit de richting Alphen en raakte door nog on bekende oorzaak in een slip, waardoor ze frontaal tegen een vrachtwagen van „De leerhoe- ve" aanbotste. Zij is met ernsti ge verwondingen naar het zie kenhuis Rijnoord in Alphen overgebracht KAMPALA (AP) - President Idi Amin van Oeganda heeft gisteren de zesde pan-Afrikaanse amateurkampioenschappen boksen geo pend door zelf aktief in de ring te treden. Hij bokste een demonstratiepartij tegen de Oegandese coach Grace Serugawi, die hij reeds in de tweede ronde een technische knock-out teobracht. „Big Daddy" Amin was vroeger kampioen van Oost-Afrika. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De Nederlandse huis artsen overwegen acties tegen het plan van staatssecretaris Van Rooijen (Financiën) om de pen sioenpremie van de artsen niet lan ger fiscaal aftrekbaar te laten zijn. Op een gisteren in Utrecht gehou den bijzondere vergadering van de Landelijke Huisartsen Vereniging, die door een kleine 900 artsen uit alle delen van het land werd bijge woond, kreeg het bestuur een lawi* ne van suggesties te verwerken, waaruit het eind deze week een keus zal maken. In een petitie aan de regering stellen de huisartsen, dat het van onbehoorlijk bestuur getuigt als het wetsontwerp zal worden aan genomen. Aanneming van het wetsontwerp zou betekenen, dat de huisartsen gemiddeld ongeveer 12.000 meer belasting zullen moe ten gaan betalen (de jongeren nog aanzien lijk meer). Op de vergadering gisteravond werden tien tallen suggesties gedaan door plaatselijke afdelingen van de LHV om de regering onder druk te zetten: het zo nodig staken van alle administratieve handelingen door de huisartsen, het staken van diensten aan overheidsinstanties, het niet verlengen van de contracten met de ziekenfondsen, het opschorten van handelingen op consultatie bureaus, het stoppen van premiebetaling voor de pensioenregeling of zelfs helemaal beëindiging van deze (inmiddels wettelijk verplicht gestelde) regeling, prikacties om het verzekeringswezen lam te leggen, het staken van keuringen en van het afgeven van geboorte- en overlijdensbewijzen en van het verrichten van bloedproeven in het ka der van de 1 novemberwet. Een van de suggesties was ook, om bij wijze van "schot voor de boeg" zondagsdiensten te gaan doen, dat wil zeggen alleen in spoedgevallen te helpen. In Delfzijl zijn de artsen daar al mee begonnen. Hun actie duurt twee dagen. Bijna alle aanwezigen waren het echter met het bestuur eens, dat de patiënten geen nadeel van de acties mogen ondervinden. "We moeten voorkomen dat er doden vallen, maar als we niet net zoals de boeren overlast aan de bevolking bezorgen hebben acties geen verzet", zei een van de aanwezige artsen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ONDANKS POSITIEVE RESULTATEN EEG-TOP iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Gijzeling - Acht gedetineerden, van wie enkele gewapend 'met messen, hebben gisteravond twee bewakers en een verpleger gegijzeld in de gevangenis van Walpole, dat in de Amerikaanse staat Massachusetts ligt. VOORBEELD Een lector, die teleurgesteld was in het aantal studenten, dat zijn colleges bijwoonde... PARIJS (ANP) - „Het kan vriezen of het kan dooien" is, volgens de Nederlandse minister-president den Uyl, geen juiste samenvatting van de uitkomst van het recente Euro pese topberaad in Parijs. De Nederlandse premier verklaar de dat vanochtend, nadat hij de positieve punten van deze Europese topontmoeting had aangeduid: het besluit een Europees regionaal ontwikkelingsfonds in het leven te roepen, de beslissing om het overleg van de regeringsleiders (3x per jaar) voortaan een institutioneel Europees karakter te geven en het feit dat de top akkoord gegaan is met algemene direkte verkiezingen voor het Europees Parlement na een aantal jaren. Er is tijdens het Parijse topoverleg geen duidelijkheid verkre gen over een blijvend Brits lidmaatschap van de EEG. „De strijd is nog lang niet beslist", zo zei de Nederlandse premier hierover. Wel is er een „gevaarlijk station" gepasseerd, aldus premier Den Uyl. Harold Wilson, de Britse eerste minister, heeft duidelijk genoegen genomen met een uitspraak van de top dat de Brtise bijdrage aan het Europese budget nader bestudeerd gaat worden. Een duidelijk negatief punt van het Parijse beraad is dat de deelnemers aan de topconferentie er niet in geslaagd zijn om de grondslagen voor een gemeenschappelijke energiepoli- tiek (extern zowel als intern) vast te stellen. IIIIIII1IINI1II1 (Van een onzer verslaggeefsters) GRONINGEN Het echtpaar F. H. Lammers uit Groningen heeft een aantal dagen in een Portugese gevangenis moeten doorbren gen op verdenking van cocaïnesmokkel. Om vrij te komen moest een borgsom worden gestort van 4000 gulden. Pas na thuiskomst hoorden zij dat door de Portugese autoriteiten een blunder was gemaakt. Fred Lammers moest naar Portugal om werkzaamheden te verrich ten op een schip. Hij is regeltechnicus. Dergelijke reizen maakt hij wel meer, maar voor het eerst nam hij zijn vrouw Tina mee. Bij de douane ontdekte men een pakje Witte Kruispoeders in haar koffer en de douaniers waren ervan overtuigd met cocaine van doen te hebben. In afwachting van een chemisch onderzoek, werden zij voorlopig vastgehouden. Toen echter uit het onderzoek „bleek" dat er cocaïne in de poeders zat, werden zij apart opgesloten in gevangenissen in Lissabon. Aanvankelijk werd hun geweigerd kontakt op te nemen met de Nederlandse ambassade. Later werd dat echter wel toegestaan. Door bemiddeling van het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat een borgsom stortte van 4000 gulden, werden zij uit de gevangenis ontslagen. „Het is daar een vieze toestand in de gevangenissen", zegt Tina Lammers. Toen later een collega van Fred Lammers een tweede doosje poeders naar Lissabon had overgebracht, om de onschuld ervan te bewij zen, kreeg het echtpaar ook de paspoorten terug en kon het naai Nederland terugkeren. De fabrikant van de Witte Kruispoeders, Dutim NV in Alphen aan den Rijn, verzekerde bij monde van direkteur Timmermans, dat in de poeders absoluut geen cocaine verwerkt wordt Inmiddels heeft het echtpaar van de Portugese autoriteiten dan ook vernomen, dat er een vergissing is gemaakt Beloofd werd, dal de 4000 gulden borgsom zou worden terugbetaald. Oude Schedel - Arbeiders in de Siberische stad Krasnojarsk vonden tussen kiezel op een vrachtwagen een dierschedel. "The man with the golden gun" is de titel van de nieu we James Bond film die 19 decem ber In 21 bioscopen in ons land zal gaan draaien. De zweedse actrice Britt Ekland, een de echtgenote van Pe ter Sellers, speelt samen met Roger Moore de hoofdrol Gisteravond veerde ze op Schip hol om ons voorproefje var door Guy Hamilton geregisseerde 007- spektakel te berei den. Vastgesteld werd dat het gaat om een 20.000 jaar oude schedel van een voorhistorische neus- Arrestatie in moordzaak Duitse rechter WEST-BERLIJN (DPA De po litie van West-Berlijn heeft een 39-jarige onderwijzeres gearres teerd die ervan wordt verdacht betrokken te zijn geweest bij de moord op de Westberlijnse op perrechter GCLnter von Drek- mann. De vrouw wordt verdacht van verduistring van een auto waar van het kenteken overeenkomst met dan van een vervalst kente kenbewijs dat kort na de moord op 10 november in West- Berlijn werd gevonden. De poli tie veronderstelt dat de moor denaars gebruik hebben ge maakt van drie auto's van ver schillend type. Slachtoffer luchtramp geidentificeerd (Van een onzer verslaggevers) Den Haag Op Sri Lanka is het stoffelijk overschot geïden tificeerd van een van de zeven Nederlandse bemanningsleden die vorige week om het leven kwamen bij de luchtramp met de DC-8 van Martin Air op het voormalige Ceylon. Het is dat van de 26-jarige stewardess H. van Hamburg uit Wassenaar. Het zal zo spoedig mogelijk naar Nederland worden overge vlogen. GENEVE (UPT) - Ontmoe digd door het geringe aantal studenten dat zijn vrijdagoch tendcolleges bijwoonde, besloot een lector aan de universiteit van Genéve niet zelf meer naar de aula te gaan, maar zijn les te zetten op een bandje en dat met het afspeclapparaat in de au la achter te laten. Twee weken later ging de lector eens kijken wat het resultaat was. Hij trof rond zijn bandopname ap paraat een vijftigtal klei nerebandrecorders aan die de opgenomen les op lang Tsjcng-woe - Een van de prominentste slachtoffers van de Chinese culturele revolutie, generaal Jang Tsjeng-woe, is politiek gerehabiliteerd en' speelt weer een vooraanstaande rol in het volksbevrijdingsleger. Zijn naam wordt genoemd voor de opvolging van Lin Piao als minister van defensie. RIJNPEIL NIET ALARMEREND HOOG (Van een onzer verslaggevers) DEIN HAAG.- De waterstand van de Rijn is, voor het najaar althans, wel hoog (Lobith 13.50 meter), maar niet alarmerend hoog, zo is van Rijkswaterstaat desgevraagd medege deeld naar aanleiding van berichten over' dreigende overstromingen in Midden-Euro pa. In het najaar kan de waterstand aanmerke lijk hoger zijn als gevolg van het loskomen van het smeltwater (Lobith: 16 meter). Do situatie wisselt overigens van dag tot dag; achterKeulcn werd met name gisteren al weer verval gemeld. In Midden-Europa worden grote gebieden met overstromingen bedreigd. Als gevolg van de regenval is het peil van de rivieren in de beide Duitslanden «n buurstaten sterk gestegen; de stuwmeren zijn tot de rand gevuld. Aan de benedenloop van de Elbe vreest men een vloedgolf en in de Harz is een stuwmeer overgelopen met als gevolg onbegaanbare wegen in de vlakte. Ook het Donaupeil is sterk gestegen. Deze 'zelfdenkende', matstalen 4-klouronballpoint Is een van de 'blijkmakers' waaruit u een keuze kunt maken als dank voor het opgeven van oen nieuw abonnement op onze krant. We horen van ul NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidso Courant naapi: woonplaats: stuur als dank voor de moeite een 4-kleuronballpoint naar:

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1