In 76 woningbouw in Noordwijkse Grashoek? Zoeterwoudse woning voor de twaalfde keer geramd Hutspot- moeder 78-jarige nam politie bij de neus Chauffeuse rijdt door kerkmuur Koudekerk krijgt ook carnaval EXTRAATJE VOOR VOORSCHOTEN Experiment met plankentrottoir werd mislukking OORZAAK VERZAKKINGEN LEIDERDORP KOMEN BLOOT Geen extra stekkie voor LHV-vissers PAGINA LEIDSE COURANT MAANDAG 9 DECEMBER' 197 NOORDW1JK Het gemeentebestuur van Noordwijk streeft er naar het bestem mingsplan Grashoek nog dit Jaar in ont werp ter visie te leggen. Men is slecht te spreken over de lange tijd die nodig bleek voor het verplichte over leg met de Provinciale Planologische Commissie. „Dere tijdsduur is ons bitter tegengevallen," aldus B. en W. Nadat vorig jaar met deze commissie reeds uitvoerig was overlegd over de keuze van de plaats en de omvang van het nieuwe woongebied, vergde het overleg over het ontwerp bestemmingsplan nog eens ruim zes maanden. Voor de lange duur acht men geen aanwijsbare reden voorhanden. In de Grashoek kunnen ongeveer 400 wonin gen worden gebouwd. Men verwacht dat in de loop van 1976 met de bouw kan worden begonnen en dat men daar tot minstens 1978 vooruit kan. Destijds besloot de gemeenteraad in de Grashoek 17 hectare grond voor bebou wing aan te wijzen. Met het oog op de onzekere situatie wat de groei van Noord- wijk betreft, brachten Ged. Staten de te bebouwen grondoppervlakte tot 8 9 hec tare terug. Na 1978, zo dacht men bij de provincie, zou in het kader van het streek plan wellicht een oplossing geboden kun nen worden ten behoeve van de Noordwij- kese woningzoekenden. 3. en W. menen dat dit laatste een illusie zal blijken. Ook na 1978 zal op Noordwijks grondgebied voor de Noordwijkse woning zoekenden moeten worden gebouwd. Hier voor zal dus een nieuw gebied moeten worden aangewezen. Gelet op de moeiza me gang van zaken rond de planologische procedures is het college voornemens deze zaak reeds in 1975 in discussie te brengen. Leiderdorp De anders zo rustige kraamafdeling van het Elisabeth Zieken huis in Leiderdorp werd zaterdagavond tijdens het bezoekuur omgetoverd in een stampvol feestzaaltje. Aansprakelijk daarvoor was de Leidse carnavals vereniging De Hutspotten, die een luidruchtig be zoekje kwamen brengen aan mevrouw Rooyakkers. Afgelopen week schonk zij het leven aan een gezonde zoon. De trotse moeder, ent housiast lid van de Hutspotten, liet de tranen de vrije loop toen de Leidse loltrappers haar een aubade brachten. „Een leuker cadeau hadden jullie mij niet kunnen geven", zei ze vanuit het kraambed. Prins Jaco de Eerste bevor derde daarna Hutspot-moeder Rooyakkers tot ridder in de or de van de Gou den Zuigfles en kersverse zoon Jacques (gebo ren 11 minuten over 11) kreeg een levensgrote speelgoedhond. De Hutspotten sloten hun zie kenhuisbezoek af met een fees telijke polonai se langs een groot aantal an dere afdelin gen, dit tot groot genoegen van veel pallen- ten. Van onze correspondent NOORDWIJK Bij de Noordwijkse politie kwam een mel ding binnen, dat op het kruispunt Van de Mortelstraat-Boe- renburgerweg een vreemd aandoend mannetje rondhuppel de. Verondersteld werd dat een patiënt uit een plaatselijke inrichting was weggelopen en daarom ging een patrouille poolshoogte nemen. De politiemannen troffen hem aan, monter en vlug wandelend in de Noordwijkse contreien. Graag aanvaardde hij de uitnodiging even mee te gaan naar het bureau. Zijn verhaal was cr een van ongekende vitaliteit 's Morgens om zes uur was de 78-jarige Amsterdammer van huis gegaan en met de trein naar Den Haag gereisd. Lopend begaf hij zich vervolgens naar Scheveningen om daarna, blootsvoets een pootje badend, langs het strand naar Noordwijk te wandelen. De urenlange tocht zat hem nog lang niet in de voeten, want bij zijn verhaal gaf hij en passant een patente dansdemon- stratie weg. Toen de koffie op was, verliet hij in looppas het bureau. Met een trein- en tramabonnement en een 65-pluskaart op zak, op weg naar de bushalte Van onze correspondent HAZERSWOUDE De muur rondom de op een terp gelegen Nederlandse Hervormde kerk te Hazerswoude-dorp blijkt ook niet meer Je van het" wat sterkte aangaat. Immers, zaterdagmiddag haalde een bestuurster van een perso nenwagen bij het keren een heel verkeerde manoeuvre uit Dat had tot gevolg dat haar wagen de muur over drie meter rameide waarna het voertuig belandde in het grasveld, gelegen tussen muur en kerk. Gelukkig voor de chauffeuse was dat zij er zonder kleerscheuren van afkwam. Haar auto bleek de strijd aardig te hebben overleefd, want de reis kon worden voortgezet. Alleen: omwonenden moesten de dame wel een handje helpen, om de auto uit de kerktuin via het muurtje op de rijweg te doen belanden. Van onze correspondent KOUDEKERK Nadat voorafgaande jaren de Koudekerkse Zwem- en Poloclub jaarlijks voor hun leden een carnavals- feestje organiseerden, is nu een groep Koudekerkers, leden uit diverse verenigingen, gestart om een „echte" carnavals vereniging op te richten. Kort geleden is de heer Fok wonende aan de Kerklaan, al tot Prins Carnaval gepromoveerd. Hij zal a.s. zaterdag met de „Raad van Elf' aan de slag gaan om oud papier bij de bewoners op te halen om geld bij elkaar te krijgen voor de nog lege verenigingskas. Het is de bedoeling van de v"-®niging dat zij in de toekomst ook feesten gaan organ5 r«k de bejaarden, kinderen en gehandicapten. Ooi wordt a.r ijdag de eerste grote Bingoavond ge< gan lm e „Ridderhof' Noordwijk wil CRM-subsidie voor dorpskom Van onze correspondent NOORDWIJK Het rainisteri» van CRM heeft extra-gelden uitgetrokken voor het behoud van waardevolle stads- en; dorpsgezichten. Het college van B. en W. van Noordwijk heeft daarop ingehaakt Zij achten de reconstructie van het Lindenplein, het herstel van de gasverlichting in de Voorstraat en de van de Grote Kerk passend en zijn voorne mens deze projecten voor een subsidie aan te melden. De kern van Noordwijk-Binnen bijzonder fraai en zal nog schoonheid winnen als in hel komende voorjaar de restaura tie van het oude kerkgebouw it voltooid. In het kader van de bestemmings plannen beoogt het gemeente bestuur de gehele historisch» kern als dorpscentrum te laten functioneren. De opbloei van dt winkelstand in de Kerkstraat L' daarbij een belangrijke factor Naast de groei van een krachtig winkelapparaat behoren i ze kern typische centrumvoor zieningen gehandhaafd te blij ven of gevestigd te worden. Zo zal naar de mening var college indien enigszins moge lijk het raadhuis in dit dorps centrum gehandhaafd moeten blijven en zal ook het postkan toor, als de PTT tot nieuwbouw overgaat, in de kern een plaats dienen te vinden. WIZO strooide met Reddingsbrigade nam afscheid van M. Schrijver Van onze correspondent Wassenaar Tijdens de jaarver gadering van de Wassenaarse Reddingsbrigade, vrijdagavond in het Jeroenhuis, is de hear M. Schrijver afgetreden als voor zitter. Na ruim 22 jaren vond hij de tijd gekomen om zijn taak aan een jongere over te dragen en wel aan de heer W. R. van Velzen. Bij het afscheid van de heer Schrijver aan het einde van de jaarvergadering is ondub belzinnig gebleken hoezeer men zijn werk heeft gewaardeerd, niet alleen in de brigade, maar ook daarbuiten en met name in de kring van het gemeentebe stuur. Burgemeester mr. K. Staab kwam de scheidende voorzitter mededelen, dat hem bij besluit van de gemeenteraad de erepenning der gemeente was toegekend. De heer G. Versteeg nestor van de bestuursleden kreeg een daverend applaus van de vergadering toen hij namens het bestuur voorstelde de heer Schrijver te benoemen tot ere voorzitter om hem op die ma nier bij het werk van de briga de te kunnen blijven betrek ken. En verder was er nog de hulde van het district West van de bond, vertolkt door voorzit ter M. I. Viool en een prachtig cadeau namens de leden: een kostbare platenspeler met bloe men en platen voor mevrouw Schrijver. „Vette jaren in bollen vak zijn voorbij" Van onze correspondent Bollenstreek „Het jaar 1974 werd een topjaar voor de bloembollenkwekers, maar dan in negatieve zin. Het is duide lijk dat in het bloembollenvak de Jaren van overvloed voorbij zijn". Deze sombere toekomst voorspelling werd dit week einde gedaan door Harry Vree burg, voorzitter van de afde ling Centrum Bloembollen streek van de Katholieke Ver eniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf. Daarbij doelde hij vooral op de enorme hoeveelheden aan schotten van bloembollen welke door de molen gedraaid worden en als veevoer de handel verla ten. Volgens de heer Vreeburg wordt het hoog tijd dat de on dernemers in het bloembollen vak de krachten gaan bunde len. „Goede samenwerking ont breekt helaas maar al te veel. Als dit zo doorgaat zijn de ge volgen niet te overzien", zo liet hij tijdens de algemene verga dering in restaurant Nachtegaal weten. Er werden ook prettiger medede lingen gedaan. Zo liet het be stuur weten dat de leden, die de contributie steeds trouw be taald hebben, 25% restitutie krijgen. Van onze correspondent VOORSCHOTEN De Voorschotense commissie voor de finan ciën heeft van wethouder Oosterbaan de mededeling gekregen dat Voorschoten bij de uitkeringen uit het gemeentefonds in aanmerking komt voor de verfijningsregeling in verband met de terugloop van de bevolking in 1974. De extra-uitkering bedraagt 97.000,—. De reinigingsdienst heeft over 1973 bijna 500.000,— minder gekost dan begroot werd. Het zwembad begint inmiddels een historisch luchtkasteel te worden voor Voorschoten. Nadat eerst bekend was geworden dat de bouw niet in aanmerking kwam voor subsidiering, is nu ook bekend dat geen subsidie zal worden verleend voor de voorbereidende werkzaamheden, waardoor de gemeente de kosten van het advies bureau Arnhem zelf zal moeten dragen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Bewoners willen graag verhuizen iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii Van onze correspondent ZOETERWOUDE Het pand Weipoortse- weg 43, op de T-splitsing met de Nieuwe- weg, werd dit weekeinde voor de 12e keer door een auto „gepakt". Deze kwam om 11 uur met enkele jongelui vanuit het dorp, na een merkwaardige manoeuvre, in het midden van de pui tegen de voor deur tot stilstand. De bestuurder, wiens voertuig fikse schade opliep, had voor een en ander nauwelijks een verklaring. De pui kwam er ditmaal goed van af, maar de consternatie binnen was groot. In verband met een verjaardag was een heel gezelschap aanwezig. Vooral mevrouw Olijerhoek-Brattinga en haar oudste zoontje trekken zich hun gevaarlij ke woonsituatie erg aan en zouden het liefst maar snel verhuizen. Dit jaar was het eerder raak in de vroege morgen van de 16e maart en enkele maan den later pakte een te ver gereden opleg ger opnieuw de gevel bij het achteruit steken. Zaterdag werd een triest dozijn volgemaakt Ondanks de maatregelen die van gemeentewege zijn genomen blijven botsingen ook nu niet uit, maar tegen het onverantwoordelijk rijden van 'sommige automobilisten is dan ook geen kruid ge wassen. Een nare conclusie, welke de be trokken instanties zal nopen de situatie ter plaatse nog grondiger aan te pakken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiii Van correspondent Stompwijk Het experiment van een plankentrottoir in de Dr. v. Noortstraat is op een volledige mislukking uitgelo pen. De afgelopen week bereik ten de gemeente tientallen klachten van verontruste voet gangers, die zich op het spe ciaal voor hen aangelegde voetpad In het geheel niet vei lig voelden. Vorige week werd in de Dr. v. Noortstraat begon nen met de aanleg van een proeftrottoir. Deze proef (voor gesteld door de commissie be stemmingsplan en een ver een minimale breedte van 5.50 mtr. Voor de voetgangers bleef dan een trottoir over van 1.50 mtr., dat werd afgezet met planken. autoverkeer afremmen. Maar daar zat nu juist de kneep. De auto's lieten zich niet afrem men. Zij gingen onverdroten voort met het recht van de sterkste te spelen. Daarom ook is het experiment met het plan- kentrottoir hoop geworden. Donderdag avond laat nog, beleefden enke le mannen van gemeentewer ken hun heerlijk avondje. Tot ver na zes uur waren zij bezig de zaak weer op te prijzen Van onze correspondent ZOETERWOUDE slagzin-eta lagewedstrijd slagzin-etalage wedstrkjd welke door de WIZO in het kader van het Sint Nico- laasfeest werd georganiseerd kreeg vrijdagavond zijn ont knoping. In het Don Boscohuis werd de juiste tekst bekend gemaakt, „Voor al Uw inkopen naar de WIZO". Uit de bus met goede inzenden werden toen de volgende prijs winnaars getrokken; le prijs Filmcamara; Mevr. On derwater, Schenkelweg 55; 2» Grill: Mej. R. Paardekooper, Noorbuurtseweg 34a, 3e Mixer set; Mevr. de Jong-van Velsen. Zuidbuurtseweg 51, 4e Handra dio; Mevr. Opdam-van Slinger land, 5e Handradio; Mevr. Van Veen-v.d. Geer, Zuidbuurtse weg 59, E Handradio; Mevr Bruckner-Hulsbos, Kosterspad nog divers» 14. Daarnaast warer waardebonnen. Het geheel werd opgeluisterd door de boerenblaaskapel „D« Rammeljetsers" welke reportoire vooral veel carnaval sliedjes had gestopt. Cross-zege Lelieveldt e correspondent LEIDERDORP Het onderzoek naar de oorzaken van de verzak kingen in het Binnenhof is rond. De commissie ruimtelijke ordening zal zich tijdens haar vergadering van woensdag 11 december over het rapport buigen. Het onderzoek is uitgevoerd door de Dienst Gemeentewerken. Het omvatte ook het vaststellen van de verantwoordelijkheden voor deze verzakkingen. B. en w..fcesloten tot dit onderzoek op aandringen van de raad nadat de raadsleden F. G. E. van Haersma Buma (WD) en Riet Uhlenbeck (D'66) hierover in de vergadering van 26 augustus j.l. vragen hadden gesteld. De verzakkingen vonden, en vinden nog steeds plaats bij woningen die zijn gebouwd door het aannemersbe drijf Panagro uit Warmond. Voor een deel betreffen het premie- koopwoningen. voor een ander deel zijn het woningwetwoningen van de Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp. Op de agenda van de commissie, die voor de eerste keer in de nieuwe samenstelling bijeenkomt, staan verder nog onderwerpen als voor- bereidingsbesluiten voor De Bloemerd II en de Achthovenerpolder Ook komt de verlichting langs de Hoogmadeseweg ter sprake. De openbare vergadering in het gemeentehuis, begint om 20.00 uur. Hel burgemeesterspaar bekijkt met grote belangstelling foto's van de „verloren" dochter. Praten over verloren dochter Van onze correspondent Alphen aan den Rijn Zater dag bracht het Alphense bur- gemeesterpaar Gallas een be zoek aan de heer en mevrouw Otten in de Vlierboomstraat van wie bekend is, dat zij voor het eerst na 24 jaar enig teken van leven hebben ont vangen van hun dochter, die zij bijna een kwart eeuw gele den in Indonesië hebben moe ten achterlaten. Het echtpaar hoopt spoedig hun dochter op Schiphol te mogen begroeten. Burgemeester Gallas liet zich uitvoerig door de heer Otten inlichten over de gang van zaken en de oorzaak van de scheiding met hun dochter. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Burgemees ter en wethouders stellen de raad voor afwijzend te be schikken op een verzoek van de Lcidschendamse Hengel sport Vereniging voor uitbrei ding van viswater. Het bestuur had gevraagd ook te mogen vissen in de vijvers bij het winkelcentrum Leidsenhage, aan de Rijnlandstraat en hij het sportcentrum „De Fluit" plus in de vier waterpartijen rondom het President Kenne- dyplcin. Al deze wateren zijn, met de vijvers aan de Prins Bernhardlaan, de Zijdesingel en de vaarsloot langs de Veur- se Achterweg echter al jaren vrij voor alle inwoners die daar willen gaan hengelen. Dit seizoen zijn hiervoor 1250 ver gunningen uitgegeven, aldus b. en w. het college wijst er nog op dat deze waterpartijen niet alleen en niet voornamelijk de functie van viswater hebben maar ook bijvoorbeeld het be varen met rubberboten moge lijk maken. Door de verhuur zou de mogelijk heid van de vrije recreatie op en by het grootste deel van de vijvers in Leidschendam verlo ren gaan terwijl gebleken is dat in een duidelijke behoefte wordt voorzien. Tenslotte is er volgens B. en w., nog het prak tische bezwaar van de moeilijke controle omdat de terreinen waaraan de vijvers zijn gelegen voor iedereen toegankelijk zijn. Van onze atletiekmedewerkster WAALWIJK Wybo Lelieveld! het atletiek-talent uit Stomi wijk, heeft afgelopen week-1 einde het winterseizoen ing< luid met een indrukwekkent zege in een internationale veli loop in Waalwijk. De Batai won bij de jongens B de 32( m in 10.46.3 min. In de laatsttl 200 m. schudde bij zijn belager, Peter de Peuter van Thyfoon met een felle eindsprint van| Heieen Haverkort van De Bata ven had in Waalwijk bepaald pech. Zij lag bij de meisjes B, die 1600 m. moesten lopen, gewonnen positie, toen zij v het parcours afweek. Dit kostte haar de zege. Ze eindigde op de tweede plaats in 6.12.2 achter de Duitse Ter Horst, die eindigde in 6.18.3 min. Bij de heren eindigde Jan Hen driks van de Bataven op de 9e plaats en bij de jongens D Johnny Bakker op de vierde Fit -koos nieuw bestuur Van onze correspondent LISSE De Lissese Gymnas tiekvereniging „Fit" heeft een nieuw bestuur gekozen. Hel zijn de volgende personen: A E. M. B. Boheemen, voorzitter, K. Kriek, secretaris, mev Ka lis-Lamm ers, penningmees- teresse, mevr. J. A. Koning- Smit, 2e secretaris, H. Half- schepel, Ze voorzitter en tech nisch adviseur, H. Smith, lid bestuur. De vereniging telt momenteel 175 leden, welk aantal naar d» ning op de jaarvergadering nog voor belangrijke uitbreiding vatbaar is. Dank werd gebracfit aan de oude bestuursleden voor alle moeite en zorgen welke zij aan het welzijn van de vereniging heb ben besteed. Veilinge RIJNSBURG, 7/12 B I, 0,325, Anjer» AM. 9440, 0.187, «82, 1,588, Chry». gepl. N.C Chrys tros N.C. 18177, 1,867, JR C. «479. 1,972, Euphorbu Freeïla «243. 1,377, Gerbers t bol 43825, 0,329. Iris 5145. 1 Lelie kelk 1400, 0.339, Lelie Uk 61 0.975. Div Srüjbloe 168, 2,188. Poinaettia 736, 0,728, Div potplanten 144, 1 Katwijk - 7 Dec - 4.70-6 20, All 2.60-5 8<

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4