£eidóe (2oma/nt GB Bedenkingen tegen heffing doorstroming Oorzaak ramp met DC-8 nog niet bekend lijd kwijt? Stoffelijk overschot Oe Thant „gegijzeld üiu voor dezekertijd Mil j ardeninj ectie van olie-sjeiks Kort Rapenburg 2, Leiden, postbu9 11, telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank N.V., Leiden - Directeur.hoofdredacteur F I. Plug - Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur: J. W. C. Leune. Advertenties (excl. B.T.W. j ƒ0,38 per mm. Telefoontjes ƒ3,50 - Klachten bezorging telefoon 22244 (-18.00 tot 19.00 uur) - - Abonnementen per week 2,49; kwartaal 32,21jaar 125,25 - losse nummers 45 cent. Vrijdag 6 december 1974, 67e jaargang no. 19986 Mens Mies Bouwman met 'n Mens" op Ned. I om 20.21 uur. Onbestendig Veel bewolking met nu en dan regen of motregen. Matige tot krachtige wind uit noordwest tot west. Maximum temperatu ren omstreeks 7 graden. Morgen zon: 8.33—16.29 Maan: '1.1213.03, Schev. hoogw: 8.42—21.18. Laagw.: 4.15—16.46. BROOD Alsof het een klomp goud was, zo zuinig is dit Engel se jongetje op dit, na veel geduld ver worven brood. In Engeland zijn de bakkers al voor de derde dag in sta king. Brood is er alleen voor de ge lukkigen die een warm bakkertje vonden dat niet meedeed aan de actie. Illllllll 99 RANGOON (Reuter) - Een groep Birmaanse plannen voor de begrafenis van Oe Thant ver- tevergeefs gepleit het lijk niet weg te nemen van 1961 tot 1971, stierf op 25 november in New York Sudenten hift i de hooLS? Rangoon het stoord. de plaats waar het lag opgebaard maar boeddhis. aan kanker. H.j was BS jaar De regering van stoffelijk overschot gegijzeld" van Oe Thant, Volgens een officiële bekendmaking hebben de tische monniken werden gedwongen het lijk af Birma heeft m een afzonderlijke verkianng laten oud seeretaris-eeneraal van de Verenigde Na- studenten het stoffelijk overschot gisteren mee- te geven. Wat het motief van de studenten kan weten dat vanaf vandaag alle studenten naar t°es. Destudenten^ïeb^en daaïnee de officiële genomen naar de vergaderzaal van de universi- jjjn is niet bekend. huis zijn gestuurd en de universiteiten. coUeges Rangoon. Oe Thants jongere broer had Oe Thant, secretaris-generaal - i scholen gesloten. (Van onze parlementaire redactie) Den Haag - Bij de Tweede Kamer bestaan ernsti ge bezwaren tegen de doorstromingsheffing in de 'nota huur- en subsidiebeleid van minister Gruij- ters, die half december in de Kamer wordt behan deld. Tijdens een vergadering gisteren van de Kamercommissie voor Volkshuisvesting bleken V.V.D., P'.P.R. en de christen democratische frac ties bedenkingen te hebben. De regering wil een relatie leggen tussen de inkomens en de huren, waarbij de kwaliteit van de woning een belangrijke rol speelt. De regering wil mensen die te goedkoop wonen prikkelen een duurdere woning te betrekken. Mensen met huren tot 250,- per maand zouden naar gelang hun inkomen een heffing tot maximaal 1600 per jaar moeten opbrengen. Vanuit de Kamercommissie werd opgemerkt dat hier de vrijdheid van de huurder in het geding is. Vraagtekens werden ook geplaatst bij de huur- frens van 250,- en het plafond van de heffing. Staatssecretaris Van Dam erkende dat er nadelige effecten aan de regeling zitten, maar hij vond, dat dit een van de middelen is om tot een betere rechtvaardiger verdeling van de beschikbare wo ningen te komen. Enkele jaren geleden werd een door minister Schut voorgestelde doorstromingsheffing in de Eerste Kamer verworpen. REUSACHTIG OOG Als met een reusachtig oog kijkt de planeet Jupiter de ruimte in met z'n grote Rode Vlek. Deze unieke foto van de grootste planeet van ons zonnestelsel is gisteren genomen door het Amerikaanse ruimtevaartuig Pionier 11, op een afstand van 1,1 miljoen kilometer van de planeet, waarvan de doorsnee 11,2 maal die van de aarde is. Leven werd in november 0,7 procent duurder (Van een onzer verslagge vers) DEN HAAG Van half oktober tot half novem ber zijn de kosten van het levensonderhoud in Ne derland met 0,7 procent gestegen. Ten opzichte van medio december vo rig jaar is volgens het CBS het indexcijfer nu gestegen met in totaal 10,4 procent. Het ministe rie van Economische Za ken verwacht, dat dit cij fer tot half december nog zal stijgen tot 10,8 pro cent. Van de goederen en diensten waarvan het CBS geregeld prijsgege vens verzamelt, gaf in no vember rond 60 procent' een prijsstijging te zien. Daartoe horen brood, aardappelen, suiker, alco holhoudende dranken, ta bak, melkprodukten, kle ding, specialistenhonoTia en electriciteit 15 procent van de goederen daalde in prijs, zoals eieren en kof fie. SMAKELIJK ETEN Russische ruimtevaartfunctionaris sen hebben het menu bekendge maakt.. Op de gerechten zal zowel Engels als het Russisch staan wat het moet voorstellen. (van een onzer redacteuren) SCHIPHOL Het onderzoek naar de ramp met de DC-8 van Martin Air op Sri Lanka (Ceylon) heeft tot nu toe nog geen duidelijke aanwijzing aan het licht gebracht over de oorzaak van de ramp. Berich ten, dat uit de gesprekken tussen de verkeerstoren en de cockpit geconcludeerd kan worden, dat de. verkeersleiding op het vliegveld een duidelijke fout heeft gemaakt, zijn onjuist. Ze berusten op een verkeerde uitleg van een van de stanl aarduitdruk- kingen, die tijdens de landing worden gebruikt. De enige conclusie, die tot nu toe met zekerheid kan worden getrokken is, dat het vliegtuig door nog onbekende oorzaak van de vliegroute is afgeweken. heidsverklaring van het natio naal luchtvaartgeneeskundig centrum te Soesterberg. Hij vloog op free-lancebasis voor Martinair en werd als zodanig ingezet op de bedevaartvlucht- en Indonesië-Djedda. De stoffelijke resten van een aan tal van de 191 slachttoffèrs zijn gisteren in Colombo ter aarde besteld. De reddingsploegen hadden een gedeelte van de stoffelijke resten, die over een groot gebied verspreid lagen, verzameld om, naar Islamitisch gebruik, deze symbolisch te be-' graven. De passagiers van het toestel, 182 in getal, waren allen verzekerd. Deze verzekeringen zijn door Martinair afgesloten. Hun nabestaanden zullen een uitkering krijgen. De luchtvaarautoriteiten van Sri Lanka (Ceylon) hebben de op name van de gesprekken tussen vliegveld en toren in beslag ge nomen. Duizenden mensen zijn in de buurt van de plaats van de ramp samengestroomd op zoek naar souvenirs. De luchtvaar tautoriteiten vrezen, dat op die manier ook het „zwarte kistje" waarin alle vlieggegevens gere gistreerd zijn zal verdwijnen. De plaats van de ramp zelf is tot dusverre alleen via overvlie gende hélikopers waargeno men. De gezagvoerder van het toestel, de 58-jarige Henk Lam me was twee jaar geleden ge pensioneerd. Hij nam in 1972 afschied van de KLM. Zijn bre vet was evenwel nog geldig en hij beschikte over een gezond- ADVERTENTIE] „De Indonesische oud-minister S. Tedjasukmana, die momenteel in Nederland vertoeft heeft ver klaard dat sterven bij het uitoe fenen van de godsdienstplicht, •wat een bedevaart naar Mekka is, door de islamieten be schouwd wordt als „heilig ster- Reddingsploegen in Sri Lanka brachten uit de bergen stukken mee van de veronge- iukte DC-8 van Martinair. Terschelling wil verkeer inperken (Van een onzer verslaggevers) TERSCHELLING - Het gemeen tebestuur van Terschelling wil het auto- en motorverkeer op het eiland drastisch inperken. Op 16 december zal de gemeen teraad hierover beslissen. Als de raad met het voorstel ak koord gaat, zullen gasten met ingang van 1 mei alleen op de dag van aankomst en de dag van vertrek hun auto, motor of bromfiets mogen gebruiken. Vertrouwen De Italiaanse naat heeft gisteren met 190 te gen 113 stemmen zijn vertrou wen uitgesproken in de Ita liaanse regering van Aldo Mo- Pakketbom Op i kantoor in de Amerikaanse stad Pittsburgh is gisteren pakketbom ontploft, waardoor een man om het leven kwam zes mensen werden gewond. Er werd veel materiële schade aangericht. De federale recher che (FBI) probeert er achter te komen waar het pak vandaan kwam. Protest tegen hoger salaris voorzitter Rijnmondraad (Van een onzer Verslaggevers) ROTTERDAM De voorzitter van de Rijnmondraad gaat volgend jaar 175.000 gulden verdienen. Dat betekent een salarisverhoging van 30 procent. Het Zuidhollandse Statenlid W. T. van den Berg (Boerenpartij) vindt dat deze buitensporige verhoging ongedaan moet worden gemaakt. „Hier is geen sprake meer van een normale trendmatige verhoging.' Bovendien komt op dit bedrag nog eens 34.000 gulden aan sociale lasten", aldus de heer Van den Berg. Hij wil dat GS er bij de minister van Binnenlandse Zaken op aandringen dat deze salaris verhoging voor Rijnmondvoorzitter W. A. Fibbe niet doorgaat. ■HUI! Opnieuw geen openbaar vervoer in Amsterdam AMSTERDAM (ANP) Vanmorgen was er in Amsterdam weer geen openbaar vervoer, omdat het tram- en busperso- neel stipt de oproep van hun vakbond opvolgde om wel op tijd bij de remise te verschijnen, maar om half tien uit te rijden. [ADVERTENTIE mantelspecialist (Van een onzer verslaggevers) Amsterdam Een groep Arabische olle-sjclks gaat voor 2,5 miljard gulden Investeren in het Nederlandse bedrijfsle ven. De „financiële aanval" op Nederland vormt een onderdeel van een investeringsplan voor 150 Europese ondernemingen, waarvoor een bedrag van 3,5 tot 5 miljard dollar is uitgetrok ken. Het plan is voorbereid door een groep van 5 deskundigen, waaronder de heer N. T. Nurmohamed, directeur van de beleggingsmaatschappij Nuhol International in Heemstede. Hij wilde niet zeggen welke Nederlandse bedrijven (vooral voedingsmiddelen) op het lijstje staan. Zoals bekend verwierven olie-sjeiks reeds belangen ln o.a, Mercedes, terwijl de sjah van Perzië zich bij het staalconcern Krupp heeft ingekocht. Er is ook al belangstelling getoond voor Philips. Auto met 4 Sinterklazen op Ameland verongelukt AMELAND Een auto waarin vier als Sinterklaas verklede mannen zaten is gisteravond op Ameland verongelukt. Een van de inzittenden, de 35-jarige D. Olivier, kwam daarbij om het leven. Twee van de inzittenden zaten vanwege de omvang van hun tabberds in de kofferruimte van de auto, toon de bestuurder bij het plaatsje Nes de macht over het stuur verloor. De auto sloeg enkele malen over de kop en belandde onderstebo ven in een sloot. De bestuurder maakte zich uit de voeten. Het slachtoffer, die in de bagageruimte zat, kwam door verdrinking om het leven. De bestuurder meldde zich vannacht bij de politie. Hij zei geheel overstuur over het strand te hebben gezworven en zou voor het ongeluk twee borrels hebben gedronken. Een 'blijmaker' waarmoe u letterlijk al uw voorraodpotjes overzichtelijk kunt etiketteren, is dit handlgo mlni-lettertan- getje. Het opgeven van een nieuw kwartaalabonnement is alle moeite die u er voor moet doen. woonplaats. stuur als dank voor do moeite een mini-lottortang tape adres: woonplaats:..

Leidse Courant | 1974 | | pagina 1