„Volle bak" bij de .Plankeniers" K)J Records biJ strand- loop Zijl/LGB/| Leidsche Courant Haagse overval op ,De Lindehoeve' Andere route voor Katwijkse buslijnen Oude Rijn in Groen licht voor Nieuwkoopse Sportzaal Nieuw Adelbert-eollege moet opschuiven Tariefsverhogingen voor gas en water PAGINA 4 LEIDSE COURANT S* O - Van onze correspondent Voorschoten Het Voorschotense Jonge rencentrum ondervindt ernstige moeilijk heden door de sluiting van gelijksoortige centra in de omgeving. Zaterdagnacht kwam het In de Lindehoeve tot een cli max toen een van de aanwezige Hage naars een pistool trok en een lid van de jongcrcnraad onder schot nam, terwijl iedereen gesommeerd werd „De Linde hoeve" te verlaten. Deze Haagse „over- val" kwam niet onverwachts en paste in de wraakneming van een Haagse jonge rengroep ten opzichte van een Leidse Jongerengroep. De politie was zeer snel ter plaatse. Er werden geen arrestaties verricht omdat de Haagse jongeren in- „De Lindehoeve" had een aanval verwacht In overleg met de politie was een patrouil lewagen op het voorterrein. Op het mo ment dat deze patrouillewagen even weg moest wegens een inbraakmelding door Huize Bijdorp (het naastgelegen pand) ge beurde de bedreiging. Een Haagse jongere sloeg een bierglas kapot en was niet voor rede vatbaar. Hij trok inderdaad een pis tool, hoewel de politie niet uitsluit dat het een omgebouwd alarmpistool was. Zaterdag een week geleden ontstond er een vechtpartij tussen Leidse en Haagse jonge ren. Een Haagse ingezetene liep een ernsti ge oogwond op en de Haagse groep be zwoer de volgende week gewapend terug te keren. middels ook „De Lindehoeve" verlaten Lindehoeve in Voorschoten heeft de hadden cn waarschijnlijk zich verstopt hadden in de opgespoten gronden van het plan Bijdorp. laatste tijd steeds moeilijkheden met groe pen, die uit plaatsen komen waar de over heid in verband met moeilijkheden jonge rencentra sluit. Omdat deze jongeren op de zaterdag en zondag niet thuis blijven, gaan zij gewoon de boel elders kort en klein slaan. Enige maanden terug waren dat Leidschendammers, die buiten bleven omdat „De Sater" gesloten werd, thans zijn centra in Leiden en Den Haag geslo ten en massaal trekt de jeugd uit die steden naar Voorschoten. Het zou allemaal een eenvoudige zaak zijn indien de Stichting „De Lindehoeve" een besloten jongerencentrum zou zijn. Dat mag niet in verband met de rijkssubsidie. Om toch enige controle te hebben kan iedere Voorschotense jongen of meisje een toegangskaart krijgen. Die kunnen een introducé meenemen. Een jongen of meis je van buiten Voorschoten kan na drie mmaal geïntroduceerd te zijn ook aan spraak maken op een toegangskaart. UlIIIIIllllllllUIUIllllllUlllll]|IllllllllllIIIIIIIIll!llllllllIllllllIIIIIIIIII|]|lllllllIII[IIIilllllllllllllll[|IIIillllllllllllllll!lllllllllllIIIIIIIllllllllll]|lll|[IIIII|[l!IIII[]|[IIIIIIlllllI]|lltllIIJIIIII!llllll!llllllIIIIIIIII!IIIIII]|III|l| Van een onzer verslaggevers Katwijk Van vandaag is de Katwijkse Koningin Wilhelmina- straat voor alle verkeer afgesloten omdat deze belangrijke Katwijkse verkeersroute geheel zal worden herstraat. Een omleidingsroute voor het verkeer zal met pijlen worden aangegeven. Voor de buslijnen is een noodroute ontworpen. De lijnen 41 en 91 rijden vanaf de Zeeweg, via Karei Doormanlaan, Industrieweg, Rijnmond en Boulevard naar het Vuurbaak- plein. Lijn 91 (richting Den Haag) rijdt vanaf het Vuurbaak plein via de Varkevisserstraat en de Meeuwenlaan naar de Zeeweg en verder. Voor de tweede Olie stroomde maal in korte tijd Van onze correspondent ALPHEN Dit een tank van de motorenfabriek „De Indus trie NV" In Alphen is gisteren een hoeveelheid van circa vijf duizend liter gasolie de Oude Rijn ingestroomd. Het is voor de tweede maal in zeer korte tijd dat iets dergelijks gebeurt. De oorzaak van de olievlek bleek een defecte vlotter, die in de achtduizend liter metende tank was blijven hangen. In overleg met het Hoogheemraadschap Rijnland werd besloten het gemaal bij Katwijk in werking te stellen om de olievlek zo snel mogelijk naar zee af te voeren. (Van onze correspondent) NIEUWKOOP Dc gemeente raad heeft onlangs groen licht gegeven voor dc bouw van een sportzaal in plan „Bouwlust". Hiertoe moet hij een lening van 697.000,- aangaan. Fel verzet was er vooral bij de Pas nadat wethouder Burger ii WD-fractie, die zich bij monde van de heer Maters afvroeg of de bouw van een sportzaal wel zo urgent was. De heer Stun- nenberg plaatste veel vraagte kens bij het financieringsplan. voorzichtige bewoordingen had stel van het college goed te laten weten bij het verwerpen keuren. Met acht stemmen voor van dit volgens hem voor en vijf tegen werd het voorstel Nieuwkoop zo belangrijke punt, aangenomen, zijn portefeuille voor onderwijs Er wordt naar gestreefd de en sportzaken amper verder te Nieuwkoopse sportzaal in sep- kunnen beheren, waren enkele tember 1975 in gebruik te ne- raadsleden wel bereid het voor- men. In de Noordwijk- se Hoofdstraat gaf een groep muzikale Zwarte Pieten zater dagmiddag enkele nummertjes ten be ste. Voor de gele genheid was het korps omgedoopt in ..Los Crescen- dos". Terwijl de Pieten de aandacht trokken in Noordijk. deed Sinterklaas zijn intrede in Aar- landerveen, Lisse Warmond, Zoete r- woude, Rijpwete- ring en koudekerk. miiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin NOORDWUKERHOUT Een record-aantal deelne- mers(500) was gisteren aan wezig op de Langevelder- slag, om de door zwemver eniging De Zljl/LGB en de Leld80 Courant georgani seerde strandloop te vol brengen. De belangstelling voor de strandloop was zo overweldi gend dat de organisatie ruim honderd vaantjes voor de deelnemers te kort kwam. De ze zullen nog toegestuurd worden. Ondanks de scherpe wind, die de lopers vooral op de heenweg teisterde, zat de pit er goed In. De heer Ullijn uit Noordwijkerhout finishte als eerste op de vier kilometer in 19.45 minuten. De heer Van Straten uit Den Haag werd tweede in 19.50 min. Op de 12 kilometer werd de heer Spaan uit Den Haag eerste In 44.30 min. en de heer Went uit Noordwijker hout tweede in 44.45 min. Nieuwveense pastoor overleden NIEUWVEEN Op 62-jarige leeftijd overleed zaterdag morgen pastoor L. P. M. Vester. De begrafenis heeft woensdag om elf uur plaats. Vanavond en morgenavond zijn er om half acht Eucha ristievieringen in de paro chiekerk van de overledene. Pastoor Vester werd in Voor hout geboren. In 1938 werd hij tot priester gewijd in de Haarlemse St Bavokerk. Zijn eerste standplaats was de gemeente Blokker, waar hij tweeënhalf jaar kapelaan was. In de oorlog was hij een grote steun voor de on dergrondse, wat hem tijde lijk zijn vrijheid kostte. In 1949 werd hij tot rector be noemd in het Lidwinahuis in Leiden. Vele reizen maakte hij naar de emigratielanden als kath oliek moderator. Bouwpas toor werd hij in 1962 in Maassluis. Hier bracht hij een geheel nieuwe H. Petrus en Pauluskerk tot stand. Na twee jaar zieleherder in Everdinge te zijn geweest, vertrok pastoor Vester in 1972 naar Nieuwveen, waar hij enige tijd geleden ziek werd. Van onze correspondent WASSENAAR In augustus vorig jaar heeft de gemeenteraad besloten een stuk grond van 25.000 m2 gelegen bij de voormalige tramremise aan het S. Adelbertcollege te verkopen voor het stichten van een nieuw scholencomplex. Ook verleden jaar werd door de raad besloten, dat er op het terrein tussen de Seringen laan en de remise woningen gebouwd zullen worden. Een probleem daarbij was hoe de bestaande woningen aan de Weyermanstraat, Schoutstraat en Baljuwstraat'op een verantwoor de wijze in het geheel zouden kunnen worden ingepast. Dit kan gebeuren door dit woonwijkje aan de noordoost en de noordwest- zijde - op de plaats waar de remise staat - met 25 30 woningen uit te breiden en de nieuwe bebouwing tussen remise en Seringen laan zo te situeren dat als het ware één woonwijk ontstaat. Het stuk grond, waarop de 25 30 woningen zullen verrijzen is echter een onderdeel van het perceel, dat aan het S. Adelbertcolle ge is verkocht Daarom zijn onderhandelingen met het college gevoerd over het opschuiven van het gehele bouwterrein voor de nieuwe school in de richting van de Zijlwatering. Het Adelbertcol lege heeft daarmee ingestemd. De opschuiving - met ongeveer 50 meter - kan bewerkstelligd worden door een grondruil tussen gemeente en Adelbert van een perceel van ruim 7800 m2. Over deze grondruil moet de gemeenteraad beslissen, maar het voorstel komt eerst op 3 december a.s. in een gecombineerde vergadering van de commissies Financiën en Technische Diensten aan de orde. Een beetje verbluft onderging de heer Van Stein, oudste werknemer van slagerij Persoon in Lisse zaterdagavond tijdens een feestavond in Treslong zijn huldiging. Wethou der A. Mesman speldde hem de zilveren medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau op. Voorts werden de heren W. Broekhof en L. Sprokkelenburg gehuldigd omdat zij twaalfeneenhalf jaar aan hetzelfde bedrijf zijn verbonden. OEGSTGEEST - Een „volle bak" zaterdagavond bij „de Planke niers", die optraden in de zaal van het verenigingsgebouw aan de Oegstgeester Kerklaan. Zij hadden een dolkomische klucht, voor vier heren en vijf dames, Ingestudeerd, getiteld „De kompli- menten van de sjeik" en geschreven door Hans van Wijngaarden- Het draait in feite allemaal om de zoon van een tandarts die tijdens een reis naar het Midden-Oosten een lot gekocht heeft en als hoofdprijs een Oosterse schoonheid wint die hem in het ouderlijk huis drie maanden volledig komt verzorgen. De heren in het huis van de tandarts blijken allen op jacht te zijn naar vrouwelijk schoon en de aanwezige dames zijn er op uit om zich van een toekomstige echtgenoot te voorzien. De komst van de Oosterse schone dreigt echter het evenwicht te verstoren. Als een zuster van de tandarts diverse verhoudingen met lede ogen aanschouwt is het hek van de dam. Onder regie van de heer Nieuwenburg viel er heel wat te lachen. De heer D. van Driesten speelde de hoofdrol als tandartszoon uitstekend. Erg leuk was het samenspel tussen Evert, de tuinman (de heer De la Rle) en Greet, de huishoudster (mevr. v. d. Mey. De heer C. Zwaan was de tandarts die alle stromen gelaten over zich heen liet komen, daarbij voordurend voor de voeten gelopen door zijn zuster Jenny (mevr. Zwaan). Mevrouw van Werkhoven trad voor het voetlicht als dochter Elly die een relatie onderhoudt met ene Bert (P. Zandbergen). Deze zorgde in het laatste bedrijf voor een verrassende ontknoping. Mejuffrouw van Rijn was een fraaie Oosterse schone en in verliefdheid een concurrente van Karin Zandbergen als Linda, de verloofde van de tandartszoon. A. Koch Van onze correspondent LISSE - De gas- en watertarieven in de Bollenstreek worden met ingang van 1 januari 1975 verhoogd. Voor de verbruikers van 0-600 m3 wordt het tarief 26 cent per m3. De groot-verbruikers gaan 16 cent per m3 betalen. Voor blokverwarming wordt de prijs verhoogd tot 15 cent per m3. Voor de verbruikers van 0-300 m3 zal het vastrecht stijgen van 18,- per jaar naar 36,-. Voor de overige categorieën stijgt het vastrecht met 3,- per jaar en wordt de m3-prijs verhoogd met vijf cent. De watertarieven worden voor het kleinverbruik 36,- vastrecht per jaar en 51 cent per m3. Bij grootverbruikers wordt een vastrecht naar capaciteit en 53 cent per m3 in rekening gebracht IJsvereniging Van onze correspondent WOUBRUGGE De In de loop van 1975 aan te leggen tennisbaan, zal bij vorst aan de IJsvereniging Woubrug- ge ter beschikking worden gesteld. Hierdoor worden de schaatsmogelijkheden in de gemeente belangrijk uitge breid. Tijdens de onlangs gehouden jaarvergadering werd de heer Boer als jeugdcontact- man herkozen. In de vacatu re P. Noordam werd de heer G. Hoogeveen gekozen. De kas kan worden afgesloten met een batig saldo. Busreizigers ernstig gewond Van onze correspondent ores pondent NOORDWIJK - Op de Zwar- teweg, ter hoogte van de Dr. Mr. Willem van den Bergh- stichting vond een verkeers ongeval plaats, waarbij twee voetgangers, die even tevoren uit een NZH-bus waren gestapt, ernstig wer den gewond. Het waren de 60-jarige mevr. De Puyt uit Den Haag en haar 25-jarige zoon Hendrik, patiënt van de Van den Berghstichting. Moeder en zoon staken achter de bus om de rijbaan over en wer den geschept door een juist naderende personenauto, be stuurd door een 33-jarige fi liaalhouder uit Katwijk. Bei den werden tegen het weg dek gesmakt. De vrouw liep letsel aan het hoofd en ge broken ribben op en moest in ernstige toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden overge bracht, evenals haar zoon, die een beenbreuk opliep. Kampavond AARLANDERVEEN In de kantine van sportvereniging „Aarlanderveen" werd za terdag een bijeenkomst ge houden, waarop de drie jeugdkampen in herinnering werden geroepen. Op al de ze kampen, in Haarsbergen, Zeist en Hoek van Holland, haalden de jeugdleden van Aarlanderveen een eerste prijs. Jos Poot liet nu weer een imi tatie zien van Dorus. Ook werd het succestoneelstuk „Bobbel" opgevoerd. Theo Herr jr. liet de aanwezigen genieten van zijn muzikale verrichtingen op de trompet Familiesucces Van onze correspondent LISSE Vader en zoon Van Diest zijn bij visclub „Ad- vendo" de kampioenen in de A— en B-ploeg geworden. Tijdens een feestelijke bij eenkomst in zaal- Wan Stein werden zij gehuldigd. De uitslag: A-PLOEG: Jac. van Diet 210 vissen, 467 pun ten, 2. A. van Briemen 155 vissen, 391 punten, 3. E. Broekhof 104 vissen 265 punten. B-ploeg: 1. Rob van Diest 102 vissen 277 punten, 2. Fr. van Dijk 37 vissen, 131 punten, 3. J. Ruigrok-26 vis sen, 77 punten. „Avanti" kansloos tegen Tempo Team Van onze correspondent HAZERSWOUDE Het stan- daarddamesteam van de Ha- zerswoudse tafeltennisvereni ging Avanti hééft nog een kans om de plek in de ere klas van de NTTB te behouden. Maar dan moet, op neutraal terrein, de beslissingswedstrijd worden gewonnen van EVRO Salaman ders. Liesbeth Smits, Els Vreeburg en Anneke de Boer zijn definitief op die minder florissante posi-; tie op de ranglijst, een plaats boven het reeds gedegradeerde1 De Treffers gekomen na de wedstrijden in het afgelopen' weekeinde. Immers, zondag was het drietal kansloos tegen Tempo Team 1, kanshebber op de titel. Zaterdag evenwel, en dat was erger, ging voor Avanti ook de vier-punten-match tegen; Tempo Team 2 teloor met 3-7. Alleen Els Vreeburg kwam nog: aardig voor de dag in deze wed strijd, waarin uiteindelijk de dubbelwinst voor het derde Ha- zerswoudse punt zorgde. ,ONT' speelt voor Geven voor Leven' Van onze correspondent LISSE Toneelvereniging „Ont spanning na Inspanning" heeft zaterdagavond een voorstelling gegeven van „Hyena's vai grens". De opbrengst is groten deels voor de aktie „Geven voor Leven". Op overtuigende wijze vertolkten de toneelisten het stuk, dat in tegenstelling tot wat doorgaans op het repertoire van de vereni ging staat, geen blijspel was. Regisseur Joop Hul deelde me de dat men in maart weer met een blijspel op de planken wil komen. W. v.d. Lans generaal kampioen Van onze correspondent LISSE W. van der Lans is tijdens de duivenshow van de „Luchtklievers" uitgeroepen tot generaal kampioen. Hij kreeg 23 punten. De mooiste duif was van J. van Diest De mooiste oude duivin van H.| van Kesteren. De mooiste jon-; ge en oude doffer J. van der Hulst Jeugd kampioen werd R. Slootweg. Overige uislagen: 2. J. van der Hulst 21 punten, 3. L. van der| Hoorn 14 punten, 4. H. van! Kesteren 12 punten, 5. G. in 't Hort 11 punten. De eerste prijs in de serie werd eveneens ge wonnen door W. van der Lans. Tweede werd Comb. Van Es-! van der Meer, 3. H. van Keste ren en 4. J. van der Hulst Eerste feestavond voor Wassenaarse bejaarden een succes Van onze correspondent Wassenaar Dat de nieuwe Was senaarse Katholieke Bejaar den-vereniging alle narigheid, die voorafging aan de oprich ting volkomen te boven is, bleek op de eerste feestavond, die de vereniging in het Je-! roenshuis organiseerde. Het weer was bar slecht, maar de taxidienst draaide op volle toe ren en toen het eerste kopje koffie rondging was de zaal stampvol. Voorzitter Van Leijenhorst in zijn openingswoord maakte niet zonder trots bekend, dat hel aantal betalende leden ve nieuwe vereniging inmiddels al is opgelopen tot 540. Het pro gramma van deze avond werd verzorgd door het „solistenen semble" onder leiding van me vrouw Jolie Nuy. Het succes van dit ensemble was overwel digend, omdat het programma volledig was afgestemd op het publiek. Kees v.d. Wereld oppermachtig in cross-competitie Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT Ook de vijfde wedstrijd in de cross competitie van de ren- en toer- vereniging „De Bollenstreek" werd een duidelijke overwin ning voor Kees v.d. Wereld. In de Noordwijkerhoutse duinen ging hij van mcetaf aan kop en nam in de eerste ronde al 50 meter voorsprong. Zijn over winning is daarna geen mo ment in gevaar geweest. Bij de finish had hij meer dan een ronde voorsprong op num mer twee J. Krinneberg. Derde werd B. Langeveld, vierde W. Looyestein en vijfde G. Looyes- tein. Door deze overwinning gaat v.d. Wereld ver voor in het algemeen klassement met een voorsprong van maar liefst 23 punten op Cock v.d. Hulst. Het algemeen klassement luidt: C. Kooïloo rn.^2. C. v.d Markt Veiling Katwijk, gi 10, All 2.80 - S.00. BI II Cl 7 40, CII 6 40 7 40. 81 05, 121 44, 1211 22.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4