e™ ,Twentwel sociëteit voor kamerbewoners Zuivere muziek bij Toonkunstorkest Ruim 7000,- voor Zoeterwoudse missionarissen GEZELUGE SOOS OP ZOLDERVERDIEPING VAN 'T BREEHUYS «SS™=a MAANDAG 2 DECEMBER 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Leiderdorp gaat prioriteiten vaststellen Van onze correspondent LEIDERDORP Een deze dagen ontvangen de raadsle den een volledig bijgewerkte lijst met nog in de gemeente te realiseren projecten. Dit delen b. en w. de raad mee. Zij vragen de raad voor 1 januari 1975 de prioriteits- waarde van de verschillende projecten aan te geven. De lijst met projecten en priori- teitswaarde is noodzakelijk om het tweede deel van de beleidsplanning te kunnen uitvoeren. Het college stelt de raad ook voor in haar vergadering van hedenavond optie te terrein langs de Van der Marckstraat. Het bedrijf wil hierop een materieelwerf een een timmerfabriek stich- bam vraagt an de Van en die de :euren, sluit ;e maanden e optie van aar wil men het bouwen. De situe- de timmerfabriek iterieelwerf in Lei- is nodig omdat in vestiging in Rijs- ;n mogelijkheden eiding meer zijn. tnoeilijk hebben met een eerder be sluit van de raad om de Bosdreef en de Wilddreef voor doorgaand verkeer af te sluiten. Op daarover in de vorige vergadering gestelde vragen deelt het college ten minste mee dat het besluit van 3 december 1973 nog kien kon worden uitgevoerd omdat zij nog geen oplossing hebben gevonden voor de noodzakelijie straataandui ding. ADVÈRTËNTIE Uw Fleurop bloemist heeft tientallen welkome december geschenken. Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen. Uw Fleur op- bloemist zorgt 1 ervoor! pMTo Officieel Datsun-dealer LEIDEN e.o. Herengracht 79, tel. 33861-20987 ROELOFARENDSVEEN Verkiesing burgerleden in Leiderdorpse raadscommissies Leiden Voor een verheugend aantal van ruim tweehonderd belangstellenden con certeerden zondag in de Hartebrugkerk het Leids Toonkunstorkest en de organist Jan Schmltz. Voor de eerste maai o.l.v. René Verhoeff opende het ensemble het programma met een suite van G. P. 11. Telemann en de klank mocht er meteen al wezen. Er werd pittig gestreken, goed op de dirigent gelet en behoudens wat moeilijkheden met de stemming bij de blazers (vnl. de hobo's) ook behoorlijk zuiver gemusiceerd. Wat ritmische ont sporingen in het snelle deel daargelaten kwam dit werk dan ook behoorlijk uit de verf. Een compliment dacht ik, gezien de korte tijd dat Verhoeff ervoor staat Het tweede orgelconcert van Mathew Ca- midge, aardige muziek maar niet bijster oorspronkelijk, werd naar mijn smaak, wat haastig en daardoor niet steeds even duidelijk door Jan Schmitz uitgevoerd. De storende rammels in de tractuur van het instrument droegen daartoe ongetwijfeld bij. Het andante van Joh. Chr. Bach, de jongste zoon uit het tweede huwelijk van Johann Sebastiaan, viel qua stijl wat buiten het kader van dit programma. Zijn muziek behoort nl. tot de zg. Rococo-stijl, de overgangsperiode tussen de B arok en de Weense klassieken en doet soms al wat Haydnachtig aan. Deze muziek ligt het orkest blijkbaar goed en werd dan ook opvallend genuanceerd uitgevoerd. Tot besluit het tiende orgelconcert van G. F. HSndel. Een van de later ontdekte, wellicht daardoor wat minder bekende werken van deze grote Duits-Engelse Ba- rokcomponist Lag het aan de verhuizing van het orkest naar het orgel? In ieder geval, de stem ming tussen die twee klopte aanvankelijk niet al te best en met name de cellisten lagen in de inleiding nogal met de zuiver heid overhoop. Bovendien was tevens het solo-tongwerk van het orgel ontstemd. Een oerwoud euvel en een van de redenen waarom H&ndel zelf het gebruik ervan zoveel mogelijk vermeed. Afgezien van deze onvolkomen heden werd het toch een waardig en effectvol slot, waarop het pu bliek dankbaar reageerde. Samenvattend: Een aantrekkelijk program ma; een amateurorkest; een jonge dirigent waar we wel meer van zullen horen en niet te vergeten; een „oude rot" aan een orgel dat, ondanks technische gebreken en het feit dat het geen Barok-instrument is, toach kwaliteiten heeft. Tot slot nog één opmerking: Bij een specifiek Barokpro- gramma als dit, hóórt nu eenmaal een clavecimbel. Was daar nu niets aan te doen geweest? (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE De Weck van de Zoeterwoudse missionarissen waarin de werkgroep Missie en Ontwikkelingshulp weer dc aandacht vroeg voor deze werkers in de frontlijn omvatte ook een financiële aktie. Ondanks dc collectes welke cr recentelijk zijn geweest voor terugkerende missionarissen was het resultaat hiervan toch beslist de moeite waard. De kerkcollecten leverden 3.345,10 op w.o. 416,85 in de Emmaus- kapcl. De L.T.B.-ers brachten op hun Oogstdankdag 1.059,25 bijeen. Andere giften kwamen van de K.P.J. 210,-, P.C.I. 1.000,-, S.J.Z. 150,- en van particulieren 1.125,-. De totale opbrengst is tot nu toe 7.154,96. Daarnaast heeft het Kath. Vrouwengilde nog de opbrengst van een bingo-avond toegezegd en zijn er mogelijk nog giro- en bankoverschrijvingen in het verschiet n"). LEIDEN Honderden jongeren zwaaien elk jaar het voort- gezet onderwijs voorgoed vaarwel. Sommigen om een paar maanden later aan een nieuwe studie te beginnen, anderen storten zich direct in het „maatschappelijk gewoel", ne men een baan en zetten op die manier een nieuwe periode in hun leven in. In veel gevallen gaat een en ander gepaard met de uitdrukkelijke wens om zelfstandig te zijn- In het begin gaat dat allemaal heel plezierig, maar dan breken de donkere decemberavonden aan en zit je daar op je kamertje „je eigen" te zijn, je eigen potje te koken, je eigen wasje te doen en je eigen gezelligheid te maken. Juist -dan vormen velen een gemakkelijke prooi voor de grootste vijand van de kamerbewoner: de eenzaamheid. „We zijn eigenlijk ontstaan uit een groepje Reclassering- ambtenaar vaart uit tegen psychiater Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG/LEIDEN De offi- ran justitie bij de Haagse bank heeft tegen een 18-ja- :n een 21-jarige Leidenaar 7 en 8 maanden gevange- yet ple- :al (plm. ?n augustus van het vorig jaar. Het "werk terrein" van beide jeugdige in brekers strekte zich tot in een wijde omgeving van Leiden uit. Beiden waren verslaafd aan verdovende middelen en drank. Voor de jongste verdachte wordt een klinische behande ling nog steeds noodzakelijk geacht. Tijdens de rechtzitting werd door de reclasseringsambtenaar Ver haar scherpe kritiek uitgeoe fend op dr. Havermans, de psy chiater, die rapporten over het criminele tweetal heeft uitge bracht. "Het zijn rapporten die kennelijk in een vloek en zucht zijn gemaakt en wel op een moment dat beide verdachten nog niet waren afgekickt. Er wordt geadviseerd om verdach ten in de „Corridor" te plaat sen, hetgeen een belachelijke zaak is, want daar moet stevig werk worden verricht en daar toe zijn deze jongens beslist nog niet in staat", aldus de heer Verheer. Gereformi men met zo'n tig bij een vi bijeen. De gre al spoedig en besloten om een eigen n draaien", ve Leeuwen, werker bij i Sociale D: dam en ee het eerste Zolder „Die ruimte Breestraat" „Breehuys" dom de Kerk. De zolder stond gedeeltelijk leeg en na een ke verbouwing zijn we er i ingetrokken. Wat later, is elke dinsdag-, woensdag- en zondag avond van negen tot twaalf geo pend. Op vrijdag en zaterdag gaat de deur pas om één uur dicht. Wie zin heeft in gezellig heid moet maar eens gaan kij- het wel een lid weigeren. Dat komt Het amusement in de sociëteit draaien." Leiderdorpse begroting: tekort van 1 miljoen Van onze correspondent LEIDERDORP De begro ting voor 1975 van dc ge meente Leiderdorp gaat een tekort vertonen van ruim één miljoen gulden. Toch zal de provincie de begroting naar alle waarschijnlijkheid goedkeuren in verband met het bestaan van een meerja renbegroting (het beleids plan 1975-1979). Daarmee kan wordon aangetoond dat het tekort in een aantal ja ren zal worden aangezui verd. De begroting wordt eerst in de loop van 1975 door de raad behandeld. Leidse School Detailhandel krijgt nieuw gebouw Van onze correspondent LEIDERDORP - Het ziet naar uit dat nog dit jaar k; worden begonnen met Leidse Dreef. Voor het lo pende schooljaar zal de school nog gebruik maken van lokalen in het gebouw aan de Bruggestraat 1 en in de voormalige Moijegaard- school aan do Splintcrlaan. Dc huisvesting voor dit schooljaar moet overigens formeel nog goedgekeurd worden door do raad. Dat zal vrijwel zeker gebeuren in de komende raadsvergade ring van hedenavond. Dc Leiderdorpse raad zal zich vanavond ook buigen over het voorstel van b en w in de Gallaslaan, Grotiuslaan en Vossiuslaan wielrijders- stroken nan te leggen. Enige tijd geleden werden deze la nen voorrangsweg gemaakt In dc praktijk bleken cr bij de bewoners van do Binnen hof nogal wat bezwaren te zijn gerezen tegen deze voor- rangsrcgcling. Hierdoor zou op dc betreffende wegen te hard worden gereden. Met het aanbrengen van wiclrij- dersstroken pogen b en w zowel dc fietser ter plaatse te beschermen als ook de snelheid van de auto's wat terug te brengen. Die Leythe De heer P. Fleur viert zaterdag zijn 20-jarig jubileum als boots man bij de Leidse Roei- en Zeilvereniging „Die Leythe". Tussen vier en zes uur wordt dit feit met een receptie in het clubgebouw aan de Morsweg 148,gevierd. Toneelspel tiet bhjspel „Hartjes aan het spit". Het toneelspel bestaat uit drie bedrijven, is geschreven door F. Drost en wordt opge voerd in een regie van Jacques Boom. Na afloop van de voor stelling, die om acht uur begint, speelt „The Rythm Strings" dansmuziek. Kaarten kosten vier gulden en zijn verkrijgbaar bij de heer Boom, Utrechtse Veer 17. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 071-22244 tst. 17 Burgerlijke stand Toneelvereniging „Tot Ieders Ge noegen" geeft op zaterdag 14 december in het St Antonius Auditie ïssiLvs: Het Lyra Academia, een organi satie die verantwoordelijk is voor alle muzikale activiteiten tijdens de viering van het eeuw feest van de Leidse universiteit, houdt op donderdag 12 decem ber een auditie in het Lak thea ter (Levcndaal 150 1ID. Alle in strumentalisten, die nog geen medewerking verlenen aan een studenten-muziekgezelschap en die toch aan het eeuwfeest wil len meewerken, worden uitge nodigd om op deze auditie aan wezig te zijn. Opgave vooraf bij het secretariaat (Prinsessekade 2) is wel handig. Sint Nicolaas Zo'n vijf- zeshonderd kinderen hebben gistermiddag de Stads gehoorzaal zo ongeveer afge broken bij het zien van hun grootste vriend: Sint Nicolaas. De opkomst was kleiner dan de organisator (het Leids City Centrum) had verwacht, maar de stemming was er niet min der om (zie foto). Naast de Sint en zijn pieten, was er een film programma met Woody the Woodpecker en waren er de grappen en grollen van een goochelaar' en een clown. De goedheiligman zelf, reikte de Leidse agenda prijzen uit aai de tekenwedstrijd. Marcel Ra- vensbergen en Corrie Boon kre gen beiden een radiotoestel voor de mooiste tekening. Rob bie van Veen en Miriam Potsal wonnen elk twee boeken met de avonturen van Kuifje en de twee derde prijzen, een tweetal boekjes voor ieder, gingen naar Ronald van Heek en Lizette Belgen. Van Wickcren receptie Van onze correspondent LISSE Honderden oud-leer lingen, hun ouders en oud collega's waren gisteren aan wezig in „Mariënburg" om de heer Van Wickcren, hoofdonderwijzer in Lisse, met zijn 40-jarig jubileum te feliciteren. Tevoren ha schooljeugd het feest hun hoofdonderwijzer gevierd in de aula var Fiorctti-collcge. Namens de leerlingen een fototoestel De oudercommissie voegde er een flitsapparaat aan toe. Het bestuur plaatste er een statief onder en van het schoolpersoneel kreeg de ju bilaris dia-apparatuur. Leidse bioscopen

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3