Linden berg aangewezen als dé schuldige voor verlies van BS Leiden Wat kan de nieuwe B.S. Amerikaan ZEGE VAN GROEN-SC DAMES Tactisch werk De Zijl/LGB Weesp geen partij voor sterk BC Leiden LC-BOYS KAMPIOEN Menken: „Ik voel me 1 gepakt" MAANDAG 2 DECEMBER 1974 siiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiniinjniiiiijiniiiiijiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiil LEIDEN Eén man kreeg de schuld. De nederlaag die BS Leiden zaterdag tegen Transol leed (77- 87) werd geweten aan arbiter Martijn Linden- berg. Voorzitter Ton Menken drukte het nog sterker uit: „Ik voel me gepakt. Ze kunnen nu in bepaalde bladen wel verhalen schrijven over topbasketbal dat kapot gaat, maar ze moeten ge woon iets aan het peil van de scheidsrechters doen". Lindenberg. Zijn naam klinkt bij BS Leiden als een vloek. Oud- coach Kallenberg na afloop: „Ik geloof dat ik met hem nooit een belangrijke wedstrijd heb gewonnen". En de eerlijkheid gebied te zeg gen. dat Lindenberg het af en toe bar maakte. Negen minuten na de rust bijvoorbeeld. Leiden deed lang over een aanval. De toeter voor 30 seconden ging vlak nadat Van Rooden had geschoten. Cornwall scoorde in de rebound, maar Lindenberg had gefloten voor...30 seconden. Het was maar één van de voor beelden. Maar toch moet BS Leiden niet alleen Martijn Lindenberg voor het verlies aankijken. Want na tuurlijk maakte de ploeg zelf ook de nodige fouten. Bill Allen bijvoorbeeld. Zijn direkte te genstanden Lerman Battle liep tien minuten na rust zijn vierde fout op. Allen profiteerde niet. Hij probeerde niet langs de Amerikaan te glippen en zo diens vijfde P uit te lokken dan wel zelf te scoren. De ploeg in totaal maakte persoonlijke fou ten op de verkeerde momenten en tegen de verkeerde man. Die „verkeerde man" was Jack Din kins, die zijn vrije worpen vro lijk raakschoot. Het is overigens als kijkspel best een leuke wedstrijd geworden. Leiden behoefde in de beginfa se beslist niet onder te doen voor de regerend landskam pioen en dat kwam in het score verloop wel tot uiting. Cornwall bij Leiden en Battle bij Transol namen het leeuwendeel van de openingscore voor hun reke ning. Ook Harry Stol viel op. Zes punten in de eerste helft. Vier na schitterende intercep ties en twee op een gave pass van Bob Heuts. Maar dat kon niet verhinderen dat BS Leiden toch met een kleine achterstand de kleedkamers moest opzoeke. n: 37-41. Opvallend overigens was de ge ringe Nederlandse inbreng bij Transol. Van de 87 punten zou den Dinkins en Battle er 63 In de tweede helft heeft Leiden die achterstand niet meer kun nen goedmaken. Er werd erg veel misgeschoten aan beide zij den en vooral verdedigend viel Bill Allen lelijk door de mand. In de negende minuut kwam Leiden op 52-54, maar vlak daarop kwam het 30-seconden incidentje. Bovendien verdwenen kort na el kaar Kop en Heuts met vijf fouten naar de bank. Hun plaatsvervangers waren Van Rooden en Verhoeckx, die vori ge week tegen Kinzo zo gewel dig had gespeeld. Maar ook zij konden weinig goeds uitrichten. In de slotfase, toen ook Stol en Wallaart vijf fouten hadden op gelopen, kwam Leiden nog even dichterbij (72-77), maar Dinkins schoot daarop elke illu sie aan diggels. Het werd ui teindelijk dan 77-87, waarmee de zege bij de iets betere partij terechtkwam. Scores Leiden: Cornwall 24, Heuts 12, Allen 11, Stol 10, Kop 10, Van Rooden 6 en Wallaart 4. Topscorers Transol: Dinkins 34 en Battle 29. J. VAN VAN DER NAT Voorwedstrijd LEIDEN Als voorwedstrijd van de klapper tussen BS Lei den en Transol werd er een rolstoelbasketbal-wedstrijd ge houden tussen ploegen van RIS (Rotterdam) en Antilope (Leer- sum). De vele toeschouwers, die vroeg waren gekomen om ver zekerd te zijn van een plaats, heben hun ogen uitgekeken. De behendigheid van de gehandi- capten was bewonderenswaar dig en zelfs voor een man-to- man verdediging schrikken zij niet terug. Antilope won ui teindelijk met 22-38. Dames Het damesteam van BS Lei den heeft tegen het Amster damse Smimoff-ASVU een re gelmatige overwinning behaald. Na een stroeve start verdedi-, gend werd vooral Evelien Ver meulen (gebroken arm) gemist was het bij de rust toch 20-24. In de tweede periode heeft BS Leiden geen proble men meer gehad en via de in breng van Gertruud van der Zon (12) en Regina Kleiss (10) won de ploeg van coach Rob Smeenk met 32-44. LUBA verviel in de uitwed strijd tegen Achilles weer in de oude fout Na een gelijkop- gaand begin kwam het team van coach Ton Kallenberg ruim achter en kon die achterstand niet meer goedmaken. Tot de dertiende minuut ging alles goed, maar daarna liep Achilles uit tot 34-22. Via een press-ver- Har Stol passeert Jan Dekker in de ]ucht_-Stol zal ten val komen en Dinkins (links) boven op zich krijgen. dediging pobeerde Kallenberg nog te redden wat er te redden viel, maar de achterstand, die na rust nog opliep tot 65-44 was te groot. Eindstand: 73-66. B Ook de Alphense tweede divi- sieploeg BVO leed een neder laag. In Rotterdam werd mef 97-83 van Lakers verloren na een ruststand van 51-35. Het verlies wam in feite tot stand in de slotfase van de eerste helft. BVO kwam te ver achter om het na rust nog goed te maken. Uitblinkers bij BVO waren Rudy van Eijck (29 pun ten), de door koorts geteisterde Eric Ross (24) en Wim van Wan- rooy 13. LEIDEN Roy Bowerman, de nieuwe Amerikaan van BS Leiden, is gearriveerd. En dat is vooralsnog de eni ge zekerheid. Want wat kan de maar liefst 130 kilo we gende en 2.07 m. lange Ame rikaan? Assistent-coach Ben van Clee- f: „Zijn papieren zijn in elk geval goed. Cijfertjes zeggen niets, maar hij heeft goede resultaten geboekt tegen jongens, die heel wat in hun mars hebben. Hij kan goed verdedigen en goed aanval len en dat is wat we zoe- Roy Bowerman. Qua figuur doet hij denken aan Wayne Denham, de Amerikaan die een paar jaar geleden bij Leiden speelde. Wie hem een hand geeft doet er verstan dig aan 'de vingers na te tellen, want de handen van Bowerman stijgen kolen schoppen het schaamrood naar de kaken. De Amerikaan was verrast over zijn eerste confrontatie met het Nederlandse basket bal. „Er lopen erg goede schutters rond, maar één wedstrijd is natuurlijk te weinig voor een oordeel." Roy Bowerman die aan de Western Kentucky Universi ty lichamelijk opvoeding studeerde, werd afgelopen zomer benaderd door een Belgische ploeg, maar hij besloot thuis te blijven. Toch wilde hij volgend jaar naar Europa. Het telefoontje van Leiden maakte het de 22-ja- rige Bowerman mogelijk eerder te komen. In het aantrekken van een nieuwe Amerikaan heeft vooral coach Harry Pappas een belangrijke rol gespeeld. Maar Leiden kreeg in feite toch niet degene die het heb ben wilde. Ben van Cleef: „Ik wil geen namen noemen, dat is nu niet belangrijk Wr j cf Roy Bowerman. BS Leidens jongste aanwinst. meer. Maar we hadden con tact met een jongen, die nu eerste keus is voor het prof team van Madrid, dat in de Europese competitie gaat spelen. Hij dacht daar meer bekendheid te krijgen in verband met een eventuele profcarrière in de VS." Ook heeft BS contact gehad met Robert Nylin, een speler uit de ploeg van Bowerman, maar die is vorige week in het huwelijk getreden en zag af van een Europees avon tuur. In elk geval heeft BS Leiden een nieuwe Yank. Een blanke. Ben van Cleef: „Vlak voor we rond kwamen met Bowerman, werd ons nog een heel goede zwarte speler aangeboden, maar wij hadden geen trek..." De supporters van BS Leiden hebben Roy Bowerman ge zien, maar pas volgende week (na de uitwedstrijd te gen Gerard de Lange) weten zij en BS Leiden meer. JvdN Van onze volleybalmedewerker derlaag naar huis kunnen stu- een gedeelde vijfde/zesde LEIDEN De dames van Groen ren. Wel verrassend overigens, plaats met 12 punten uit 8 wed- SC hebben AMVJ/GVC uit Hil- want de bezoeksters stonden strijden. De Hilversumse meis- versum met een duidelijke ne- samen met de gastvrouwen op jes, een echte knokploeg, heb ben wel taai verzet geboden, (Van onze waterpolomedewer- ker) LEIDEN De ZIJL/LGB heeft zaterdagavond een knappe zege behaald op VZC-Ritmeester. De ploeg uit Venendaal werd in zwembad De Does ruim met 84 verslagen. De Leidenaars, die nogal hadden opgezien tegen het duel met Ritmeester, (vorige week won nen de Venendalers met 76 van ZIAN/Vitesse) hebben het in feite niet erg moeilijk gekre gen. In de verdediging speelde de ZIJL/LGB een dubbele dek king op de sterke midvoor Ge rard van Kolk en de gevaarlijk aanval van VZC-Ritmeester met internationals Mart Bras en Wim Keman werd hierdoor vrijwel uitgeschakeld. Van de vier doelpunten, die de Venen dalers scoorden werden er dan nog twee gemaakt uit situaties met één man meer en één uit een strafworp. Door snel over te schakelen van de verdedi ging op de aanval en beweeg lijk spel in de voorhoede kre gen de ZUL/LGB-ers veel kan sen. Vooral Albert Spijker was goed op schot met vier treffers. Na al in het eerste speldeel een 20 voorsprong te hebben ge nomen, liep de ZIJL/LGB in de volgende partjes steeds verder uit. Voor de ZIJL/LGB scoorde Al- bert Spijker 4x, Frits Welling 2x, Leo Onderwater en Rob Schouten lx. AZC AZC heeft in de hoofdklasse voor een grote verrassing gezorgd door in zwembad De Dillen de ploeg van de Meeuwen te klop pen, Na zes gelijke spelen haal den de Alphenaren met 73 de eerste winst binnen. De ploeg van de Meeuwen heeft zich vooral in de laatste periode nogal kwaad gemaakt op scheidsrechter Henk van de Velden. Eerst werd in het derde speldeel Ron Koster, wegens commentaar op de leiding, het water uitgestuurd en in de slot periode mocht Hans Wouda voor herhaald water spatten ook de kant opzoeken. Beide evenwel met vervanging. De Amsterdammers, die de gehele wedstrijd al tegen een achter stand hadden aangekeken lie ten zich in de slotfase helemaal uit hun spel brengen en werden door de AZC-ers weggespeeld. Van het begin af aan heeft AZC in het duel het initiatief geno men. Zowel Ron Koster als Tom Schmidt (beide hoog geno teerd op de nationale topscorer- slijst) werden door respectieve lijk Huib Maas en Hans 't Hart goed uitgeschakeld. In de aan val van AZC was Cees van de Broek goed op dreef en pas seerde hij keeper Joop Schmidt van de Meeuwen knap met zijn harde schoten. LZ'86 is in het Sportfondsenbad te Arnhem tegen Esca niet ver der gekomen dan een gelijk spel. Beide ploegen hielden el kaar met 33 in evenwicht. Het lukte met de ploeg van LZ'86 zaterdag minder dan vorige week tegen de Amer. Met name in de aanval hadden de Leide naars moeite om de juiste com binaties te vinden. In de tweede periode nam Esca zelfs een 2—0 voorsprong. Van onze badmintonmedewerker LEIDEN BC Leiden heeft zich ook deze week met gemak kun nen handhaven aan de kop van de ranglijst Ditmaal werd Weessp in eigen huis naar een snelle 2—6 nederlaag gespeeld. Beide herenenkelspelen vorm den voor de Leidenaren een eenvoudige aangelegenheid. Ook Kees Knijnenburg, die vo rige week een rugblessure op liep, had geen noemenswaardi ge moeite met zijn tegenstan der, getuige de gamestanden 15-7 en 15-12. Weesp, dat ook in Leiden een pak slaag kreeg, kwam er eigenlijk helemaal niet aan te pas. Het damesdubbel van Lieneke La- man enJolanda Heemskerk, dat met 155 en 156 werd gewon nen, kenmerkte het verloop van de wedstrijd. Zelfs het heren- dubbel, waarin de Weespenaren door enige nonchalance aan Leidse zijde met 8—0 vóór kwa men, werd vlot en eenvoudig door /tad Laman en Kees Knij nenburg binnengehaald met 15-=10 en 18—14. Leiden 2 heeft het daarentegen in de uitwedstrijd tegen koploper Hoogvliet niet kunnen maken. Er werd zeer fel op de punten gejaagd, hetgeen blijkt uit het feit, dat de meeste partijen in drie games gespeeld moesten worden, maar er kon er helaas maar één verzilverd worden: 1-7. Ook Veglo heeft het stuk van deze week niet kunnen redden. Verrassend, mag wel gesteld worden, want de thuiswedstrijd tegen Flight werd een vrij ge makkelijke overwinning. Het hele team was duidelijk wat van slag. André en Wim de Rooy konden beide met veel pijn en moeite een single win nen, maar de anere stelden te leur en konden helemaalniet tot winst komen. Veglo, tot nu toe samen met Flight op de derde plaats, heeft dus moeten afha- Veglo 2 heeft de wat ongelukkige nederlaag van vorige week doen vergeten door een klin kende 7—1 overwinning, op Drop Shot 4. Ditmaal weer met Ruud Zevenhpven in de gelede ren hadden de Leidenaren be paald geen kind aan het Haagse Vlietwijk, in Amsterdam op be zoek bij AAC 2, werd gecon fronteerd met een keiharde 71 nederlaag. De Voorschote naren hadden Vrouwe Fortuna beslist niet aan hun zijde. Een voorbeeld van een echt schle mielig verloren partij was de mix van de geblesseerde Ma rion Bendien en Nico Coemaet. De gamestanden 1813, 1417 en 1513 spreken voor zich. Meerburg speelde,ook al enigs zins teleurstellend, gelijk tegen STC. De uitwedstrijd tegen dit team werd namelijk wel gewon- •y mmm ft/ft t* LEIDEN Na een spannende strijd tegen de nummer twee op de ranglijst, Wings, is het Leidse Courant-zaalvoetbal- team kampioen geworden. In de vierde divisie van de studentencompetitie ver sloeg De Leidse Courant Wings met 43. Door die nederlaag kwam KBSW langszij Wings, dat door een slechter doelgemiddelde zelfs de promotie aan de neus voorbij zag gaan. Sa men met De Leidse Courant komt KBSW nu uit in de derde divisie. In de eredivisie stelde Lift Boys het kampioenschap veilig door een 10 zege op LISC. Een benauwde over winning die pas in de laatste minuut tot stand kwam. De Koeksotheek eindigde als tweede. Op de foto het Leidse Cou rant-team. V.Ln.r. Nico Vis ser, Willem Dekkers, Ron Polane, coach Van Dam, Pa trick Hommel, Roen van der Geest, Sjaak Bavelaar, Ad van Kaam en Hans Visser. konden niet voorkomen, dat ze met 15-9, 15—5, 5—15 en 15—11 de boot in gingen. Gemini/K, dat door het uitste kend resultaat van vorige week beslist favoriet was in het duel, dat in Roosendaal tegen Ber- mi/VIG werd gespeeld, heeft wederom teleurgesteld. Na een gave eerste set, die met 156 werd gewonnen en een uitste kend begin van de tweede (tus senstand 61), zakte Gemini te rug naar het onmachtige spel, waarvan we hoopten het nooit, meer te zien. Het werd 159 en 157 en in de vierde set was de vrij uitzichtloze achterstand van 112 ook snel bereikt. Ge- mini beleefde toen nog een laat ste revival van het superieure spel, dat het in de eerste set ten toon spreidde en kwam terug tot 119. De laatste puntjes konden er echter niet meer uit gesleept worden tegen een fel spelend Bermi, dat de punten, die ook zij zo zo goed kunnen gebruiken, al rook. Bermi woi) met 15—9. Gemini/K 2, dat vorige week zeer verdientelijk spel liet zien tegen koploper Gaggenau, kwam te gen Tempo Team weer telkens net iets te kort, zoals blijkt uit de setstanden 1614, 16—14 en 1510. De jongens hebben zich werkelijk kapot gevochten,- maar het is een logische zaak dat een ploeg na tweemaal 16—14 setverlies, weinig fut over heeft om er nog wat am te doen. De dames van Gemini/K, die een uitstekende vierde plaats bezet ten, hebben onnodig veel moei te gehad met het toch niet al te sterke VSC. In de eerste twee sets werd er nog „ouderwets" gedraaid, maar daarna pro beerden de meisjes het met risi. coloos volleybal. Er werd wej: nig meer geslagen en de pril^.- ballen hadden niet het ver wachte effekt. Het gevolg was, dat de gasten ook twee sets pakten en de beslissende vijfde set ternauwernood met 1513 in veiligheid kon worden ge steld. Setstanden: 159, 156, 13—15, 12—15 en 15—13.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 14