„Sassenheim heeft de boot niet gemist" Begroting V oorschoten ongewijzigd goedgekeurd STRAAT Jeugdcompetitie club vijf tallen van start Noordwij kse raad wil niet opnieuw klakkeloos investeren in nieuw badcentrum Langevelderslag Spelen met marsepein Waterleiding in Katwijk krij gt roestbehandeling uit de LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 NOVEMBER 197DOIS Wethouder Westerbeek over sporthal: Van onze correspondent SASSENHEIM Tijdens de behandeling van de begroting heeft wethouder Westerbeek bestreden dat Sassenheim „de boot heeft gemist" voor wat betreft de bouw van een sporthal en een instructiebad. „Meermalen zijn we hiervoor naar Den Haag geweest", verklaarde hij „Maar een en ander is af hankelijk van de prioriteiten die door GS worden gesteld." Een ander aspect van het uitblijven t i de sporthal werd belicht door wethouder Ma- zee: „Dèt de sporthal er nog niet staat, komt ook omdat in het verleden de besturen van de twee mavo-scholen dachten zelf in de gymnastiekbehoeften te kunnen v Een aanvraag om een bibliotheek achtte wet houder Mazee niet zinvol omdat onder meer nog niet over de beheersvorm is gesproken. Moet het een gemeentelijke aangelegenheid worden, of een particuliere stichting. De heer Van der Fange verklaarde zich voor stander van een Openbare Bibliotheek, maar wees op de plaatselijke Christelijke Volksbibliotheek, die ruim dertig jaar „pro deo" werkt. Zolang de bibliotheek er nog niet is, zal het aantal uren van de biblio-bus worden uitgebreid. Tweehonderdzesender tig volwassenen en vijfhonderdachtenvijftig jeugdigen bezoeken regelmatig de bus. Het voorstel van de KVP-er Van Eisen om een kinderboerderij in te richten, werd door het college toegejuict. Een wandeltuin is volgens wethouder Mazee niet haalbaar in verband met de investeringskosten. Over het doorgaand verkeer, waar Sassen heim met andere streekgemeenten van te lijden heeft, zei burgemeester Kret dat over name van wegen financieel niet mogelijk is. Behalve voor de koopsom zou de gemeente tevens helemaal moeten opdraaien voor alle verkeersvoorzieningen De bezetting van de plaatselijke rijkspolitie is achttien man. Er is evenwel behoefte aan drieëntwintig man. Verhalen dat hij in verband met het inrichten van de zogenaamde bollenstad was be noemd tot burgemeester noemde de heer Kret volkomen uit de lucht gegrepen. Hij verwees naar de uitspraak van de commis saris van de Koningin Vrolijk waarin de laatste meedeelde dat de bollenstad van de baan is. De Sassenheimse begroting werd aan het slot van de vergadering door de gemeenteraad aangenomen. Van onze correspondent NOORD WIJK Uitgebreid heeft de gemeenteraad gewikt en gewogen over de nieuwe opzet van het badcentrum aan de Langevelderslag, dat de Noordwijkse geschiedenis dreigt in te gaan als „de miskleun aller tijden Kinderen van 3 tot 11 jaar konden gisteren -v bij bakker van der Krogt aan de Hoge Rijndijk naar hartelust figuurtjes maken uit marsepein. Ook in het filiaal van Van der Krogt in Valkenburg werd een open middag gehouden. In totaal vierhonderdtachtig kinderen toonden hun kunnen voor wat betreft het kneden van de Sinterklaaslekkernij. Bij de driejarigen behaalden Yvette Omtzicht de eerste prijs. De overige eerste prijswinnaars zijn: Siska Grossart (4 jaar), Anneke Pieterse (5 jaar), Maurits Knecht (6 jaar), Catty van Kempen (7 jaar), Elles Brouwer (8 jaar), Lieke van Amstel (9 jaar) Frank Koeleman (10 jaar) en Marion Koeleman (11 jaar). Wethouder Van O,?,voornaamste Leeuwen zette op zakelijke wij ze uiteen waarom hij over deze zaak in het college van B. en W. een afwijkend standpunt had ingenomen. De meerder heid wenste de winkels van be neden naar het plein boven te brengen om daar meer aktivi- teit te krijgen, terwijl Van Leeuwen de winkels juist naar beneden wilde brengen, omdat de zaken langs de strandafgang beter rendeerden.De vrijko mende winkelpanden, hetzij bo ven of beneden, zouden tot ap partementjes worden ver bouwd. Het voomaamse be zwaar van de wethouder was, dat bij verplaatsing van de win kels naar het plein een nieuwe str andafgang moest worden aangelegd, die een hoogte zou hebben van zes zeven meter. Naar zijn mening zoy deze klimpartij het badcentrum nog minder aantrekkelijk maken. „Dit mag men de str andbezoe kers niet aandoen, temeer om dat er nu een mooie afgang naar het strand ligt". De wethhouder kreeg een groot deel van de raad achter zich. Zeker toen het college de kos ten van de voorgestelde plan nen (ƒ50.000 ƒ100.000) niet nader kon specificeren. Burgemeester mr. Bonnike deel de mede, dat de kosten nog niet geheel bekend zijn. Daarop zou het college nog terugkomen, maar eerst diende de raad een uitspraak te doen, waar zij de winkels wil zien. Deze beslis sing kunnen wij niet nemen, zolang we niet weten wat de kosten zijn, verklaarde Schel vis. Als de raad geen beslissing neemt, kunnen wij met betrok kenen niet over de kosten van verplaatsing onderhandelen, meende de burgemeester. De Geus herhaalde nog eens di eerst cijfers op tafel moesten komen. „Een gemeente moet schadeprocedures vermijden. Wanneer de raad een verdeelde beslissing neemt en de winke liers gaan in beroep bij de Kroon zitten we in het slop", aldus de heer De Geus. Wethou der Van Leeuwen deed daarop het voorstel een maand as houden en in die tijd een speci ficatie te maken van de kosten, welke aan beide alternatieven zijn verbonden. ue raad besloot daarop het voor stel aan te houden. „Maar dit heeft wel consequenties het komende seizoen", merkte mr. Bonnike wat wrevelig op. Van o LEIDERDORP In het Dorps huis in Leiderdorp bonden gis teravond vijftig jeugdige scha kers onder de 16 jaar met el kaar de strijd aan in het kam- Veilinge RUNSBURG. 28/11 Bloc er, gemiddelde prij»: HMi 60—0,320. Amar> 68800.431Anjer. Am 52360-0.256. A 29231.310. Chry» gepl >110-0.472. Chry. iro» 550—0,424.2Chry» ti .471, Euphorbia 2310—0.5 16972—0,412, Iri» 10622-1.122. 1 800—0,460. Lelie 1 700—0,810, Narcii Carlton 3975—1,620. Orchidee i grootbl 3380-0,603. 1892—0.351. Kentcocd 97 —0,808. 3080—0,223. Gludiolc 688—2.262. Begonia 294—2.007. Poinsctlia 1512-1.622. Sl. Paulea 648-0,712. dl planten 1023—1.654. KATWIJK R 27 nov i: 6! 1 62. 81 87-1.35. 811 22—32. iplsclderie 20—30; apiUkool 63. Stropers in Sassenheim (Van onze correspondent) SASSENHEIM Gisternacl werd de politie gewaarschuw dat er in de Kooipolder, t< hoogte van de Menneweg, str< pers actief waren. De politi zag kans de stropers, twee ii woners van Sassenheim uit Hoogmade, aan te houdei Hierbij werden een dubbellooi jachtgeweer, met patronen, staaflamp, en de jachtbuit, (ee viertal hazen) in beslag gene men. Na opmaken van proce verbaal werden de nachtelijk jagers weer vrijgelaten. Zoeterwoude krijgt nieuwe gemeentegids (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE Medio f< bruari van het volgend jaar gemeente Zoeterwoude" schijnen. Met de samenstellin daarvan is inmiddels een begi gemaakt Instellingen, vei gingen, organisaties, clubs worden verzocht hun mutatie met spoed schriftelijk door geven aan de afdeling algemen zaken van de gemeentesecreU rie aan de Noordbuurtsewej Dit geldt ook voor nieuwe v meldingen. Politie op bezoek ii LTV-dames Van onze correspondent De Zilk heeft de Hilversums hoofdinspecteur van Politie d heer A. J. Rooaeoboom vc dames van de LTV een caust rie gehouden over de werl zaamheden van de politie. Deze avond was volgens de hee Rozenboom vooral bedoeld het onbegrip, dat bij vele m sen heerst over de politie, de weg te ruimen. Tijdens dez avond werd over interessant onderwerpen gesproken illegale gastarbeiders, kansspt len, wapenbezit en recherch De heer Rozenboom haalde schillende voorvallen aan zijn 20-jarige praktijkervarini 2 schaakmedewerker pioenschap van Leiden voor geweest dit toernooi ieder jaar clubteams (vijftallen). Ook vo- te laten houden, rig jaar is een dergelijk kam pioenschap gehouden en het De vijftallen djn onderverdeeld grote succes van deze wedstrij- in een eerste en een tweede den is voor het bestuur van de klasse, elk bestaand uit zes Leidse Schaakbond aanleiding teams, en er moeten dus vijf ronden worden gespeeld. Vorig wijkertjes echter uitgescha- jaar schreef het vijftal van keld. Ook voor de uiteindelijke Katwijk de eind-overwinning winnaars van dese competitie op zijn en waren sodoen- is deze eer weggelegd, de gerechtigd uit te komen in De uitslagen van de eerste (geza- de landelijke competitie. In de menlijke) ronde zijn: klasse 1: eerste ronde werden de Kat- Katwijk 1Noord wijk 1: 4,5- 0,5; Voorhout 1Valkenburg 1: 2-3; Sassenheim 1Leiderdorp 1: 2,5-2,5. Klasse 2: Valkenburg 2Koudekerk 1: 2-3; Leider dorp 2—Rijnsburg 4-1. De ont moeting Alphen 1Leithen 1 werd uitgesteld. Tientallen deelnemertjes aan de Voorhoutse jeugdclubs stonden gisteren met ere bo gen gereed toen hun leidster, Marry van Gent met haar bruidegom. Marcel van der Vlugt uit Sassenheim, de Bartholomeuskerk uitstapte. Tijdens de receptie werd haar door ieder kind een zelfgemaakte bloem aange boden. Een door een groep gezongen feestlied, was het besluit van de feestelijke bij drage van de club. Marry zet haar werk bij de jeugdclubs in Voorhout voort (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Van 2 tot 5 decem ber zal in een groot gedeelte van Katwijk het waterleiding net worden gespoeld. Doel is het slib en roest dat zich in de loop der jaren in het buizennet heeft afgezet, te verwijderen. Hiermee wil men bereiken dat het Katwijkse drinkwater van een goede kwaliteit blijft en tevens wil men drukverlies in de leidingen voorkomen. De gemeente Katwijk zal de wa terverbruikers in het desbetref fende dorpsgedeelte tijdig in lichten over juiste datum en tijdstip van de spuiwerkzaam- heden. In het algemeen zal er 's avonds na 19.30 uur worden gespoeld. Om te voorkomen dat tijdens deze werkzaamheden, via de dienstleiding, verontrei nigd water uit de Katwijkse huiskranen zal komen, advise ren de Gemeentebedrijven de gebruikers om tijdens het spuien geen water te tappen. Doet men dat wel dan is de kans groot dat er roestkleurig water uit de kraan komt Men adviseert pok tijdens de spui-uren, geen water te gebrui ken voor wasmachines, onthar- dingsinstallaties en andere ap paratuur omdat de kans dan groot is dat uit de leiding ko mend water, vlekken in het wasgoed of aantasting van de apparatuur zal veroorzaken. Verbetering Einsteinlaan begonnen Van een onzer verslaggevers VOORSCHOTEN De verbete ring van het gedeelte van de Prof. Einsteinlaan tussen de Lord Baden Powellweg en de Boerhaaveweg is begonnen. Tij dens de uitvoering van de werkzaamheden, die zes weken duren, zal het weggedeelte voor het doorgaande verkeer zijn af gesloten. De bus door de Vliet- wijk rijdt in die tijd via de Leidseweg. De halte in de Prof. Einsteinlaan en de Badhuis straat zijn hierdoor tijdelijk vervallen. ADVERTENTIE Wat gaat Jan-Willem doen na i'n propjes Ru9tig een baantje zoeken. Bij uitzendbureau Luba natuurlijk. Slimme Jan-Willem Leiden: Nieuwe Rijn 35. Tel.: 071 40341. Alphen a.d. Ri|n: winkelcentrum De Aarhol 67 Tel.: 01720 - 94645. Middenstand Noordwijk mag vuilzakken gaan verkopen Van onze correspondent NOORDWIJK Met ingang van I januari mogen alle mid denstandszaken in Noordwijk, die beschikken over een detail-verkoopruimte, plastic huisvuilzakken gaan verko pen. De prijs is bepaald op 4,50- per 20 stuks. De raad beeft deze week beslist dat de verkoop vaa de huisvuilzak ken geen deel mag uitmaken van reclame-akties. sedert enige jaren zijn de Noordwijkse melkhandelaren inge schakeld bij de distributie van de plastic zakken. De bedoe ling was de burgerij zoveel mogelijk service te bieden en geruime tijd heeft deze regeling goed gefunctioneerd. De veranderde koopgewoonten van het publiek leidden er toe dat de laatste tijd bij de gemeente verzoeken binnenkwamen om het aantal verkooppunten uit te breiden. (Van onze correspondent VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraad heeft de diver se gemeentelijke begrotingen voor het dienstjaar 1975 ongewijzigd goedgekeurd. De eensgezindheid in aanpak tussen het college van b. en w. en de gemeenteraad schept een opening voor een goed beleidsplan, dat in het begin van het volgend jaar een definitieve vorm moet krijgen. Burgemeester Van der Haar, hiertoe dringend uitgenodigd door Iestra (PCC), was er van overtuigd dat er een beleidsplan komt dat gedragen wordt door het totale college van b. en w. Hij bestreed de mening dat hij part nog deel gehad zou hebben aan de vorming van het nieuwe college. Hoewel er ten aanzien het verlenen van vergunningen voor muziek op sportvelden het laten rondrijden van geluidswagens vaste regels zijn, is de burgemeester bereid om de politie te laten onderzoeken of er overtredingen worden begaan. De V.V.D.-fractie had gewezen op de geluidsoverlast doordat o.a. op sportvelden in de morgenuren muziek gemaakt werd. „Bij de realisering van het dienstencentrum is de projectgroep gestuit op enige knelpunten". Deze mededeling van wethouder De Ruiter werd zeer ernstig opgenomen door CDA en PPV. De wethouder beloofde de raad spoedig nadere informaties te geven en gaf de verzekering dat ook b. en w. een spoedige aanpak het dienstencentrum voorstaan. De scholenbouw in de wijk Boschgeest kan niet met voorrang behandeld worden. Wethouder De Ruiter meent dat de Stuurgroep Scholenbouw de gelegenheid moet krijgen het totale scholenplan Voorschoten te bezien. Duidelijk verschilde de CDA-wethouder De Ruiter met de WD van mening toen zij constateerde dat het inschakelen van de burgerij de gemeenteraad ontlast inplaats belast Wethouder Eveleens gaf de toezegging dat het structuurplan hoog genoteerd staat in het werkschema van b. en w. Er zijn tal onzekerheden, die van „buiten af" komen, maar het is nuttig alles vast op een rijtje te zetten en een uitspraak te doen of inderdaad bepaalde gebieden nog nodig zijn voor woningbouw. Ook hij legde de nadruk op de kwalitatieve opbouw van Voorscho ten boven de kwantitatieve uitbouw. Voor de industrie moeten mogelijkheden tot uitbreiding gezochtworden en b.v. aan de overzijde van de spoorbaan richting Wassenaar. De kernringweg (Koninklijke Marinelaan - Oranjeboomlaan) wordt tegen gehouden door een Kroonprocedure. Toch zal een bescheiden aanzet voor de weg gemaakt moeten worden in verband met het plan Bijdorp. De suggestie van de WD om bij de Raad van State aan de bel te trekken werd door de wethouder beantwoord met „deze mensen laten zich niet manen". bij Vogelshow in Voorschoten VOORSCHOTEN In het Cultv reel Centrum wordt door d vereniging „De Vogelvrienden een vogelshow georganiseer! Op de tentoonstelling zijn kan; ries, parkieten, bastaards tropische vogels te zien. show is geopend op vrijdag 2 november van acht tot tien, z terdag 30 november van tien t tien en zondag 1 december vai elf tot vijf uur. Geestgrond Theatei trok volle zaal LISSE/LISSERBROEK Mt niet minder dan zeven n' spelers werd door het „Geesl grond Theater" het stuk „Ee beeld van een man" op de plai ken gebracht. Het optreden vond plaats „Meerkoet" in Lisserbroek, di tot in de verste hoeken bez< was. Gelet op de vele lachsa vo's en het warme applaus n afloop mag er zonder worden gesteld dat dit eerst optreden bijzonder geslaagd geweest. Het „Geestgron Theater" treedt op 12 decembe op in „De Engel" en op 1 december in het Poelhuys. I ADVERTENTIE] wist u dat steeds meer bezoekers een kijkje komen nemen in de nieuwe Gerard de Lange showroom Zij hebben inmiddels geprofiteerd van de vele interessante aanbiedingen Want lager geprijsd vindt u onze wasautomaten, koel kasten. diepvriezers, centrifuges, droogtrommels en afwasautomaten in heel Alle leveringen geschieden op Consumentenvoor- waarden. zoals opgesteld door de Consumentenbond Kom gauw kijken. Dit moet u meemaken. GERARD DE LANGE amsterdam botterdam denhaag-utrecht-a breda-nu"

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4