Wat is mode PAGES'A 12 LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 NOVEMBER It 1 »evi iet tleu Mohair cape met pellerindat geheel doorgeknoopte jurk p™ de diep wijnrood). ^et Mouwloze duster in geruite wollen Shetland (Dormeuil) over een kort jersey jasje in hetzelf de dessin op wollen rok. Kleu ren: wijnrood en abrikoos. Swingende cape op swingende rok. Baret en boa zijn van gehaakte wol. Tailleurs sluiten met één of twee knopen. Laarzen zijn bij de langere rokken een „must". Jurken zijn vaak geheel doorgeknoopt; ook sluiten ze met knopen op de rug. Rokken swingen. Verschillende dessins in blouse, pulli, vest en rok worden gecombineerd. Horizontale streepdessins kunnen gecombineerd met diagonalen. Haal de breipennen te voorschijn. Veel gebreid goed, tot lange avondjurken toe. Hoe meer kleren over elkaar heen aangetrokken, hoe chiquer. Capuchon is terug. m De trend voor komend seizoen is duidelijk uit deze foto-serie. Bij alle modehuizen kunt u terecht voor de nieuwe lijn, hetgeen niet wil zeggen dat u die slaafs volgen moet. Er zijn tussenwegen. Als geheugensteuntje enkele belangrijke zaken die u in het oog wilt houden als u van de mode bewust wilt zijn. De cape en pellerine zijn favoriet. Shawls worden over de mantel gedragen. De kragen van de mantels worden opgezet. De rokken zijn ^uitlang of over de knie, maar niet meer daar boven Mutsjes (met bijpassende stola) geven elke jurk en jas een ander effect. Driedelige ensembles in de nieuwe proporties. Kleuren: abrikoos en roest, cardigan afgezet met zwart, pruim, roest. Materiaal: zuiver wol. Wollen twinset uit Italië. De lange cardigan heeft bijpassende pullover en wordt gedragen over klokkende lange rok. Luchtige zwarte wollen cape met capuchon over whipcord tailleur. Schitterende aan twee kanten draagbare mantel van Dior bij twill pak. (bruin en bei'

Leidse Courant | 1974 | | pagina 12