Zuidbuurtseweg brokkelt langzaam maar zeker af NOORDWIJK KAN IN MAART ZWEMMEN LEIMUIDEN MAG GAAN TENNISSEN KANARIEKAMPIOEN Burgemeester Kret kreeg alvast z n pakje Leidse EHBO wint slag om Lidwinabeker Gevaar stijgt met de dag Chr. Koningschool zit vol gebreken 1974 AANDAG 25 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT Van onze correspondent NOORDWIJK De werkzaamheden aan het Noordwijkse Sportfondsenbad verlopen tot nog toe nagenoeg geheel volgens plan. Het laat zich aanzien dat het binnenbad begin maart van het volgend jaar in gebruik geno men kan worden. De buitenaccommodatie volgt ongeveer twee maanden later. De offi ciële opening van het gehele complex is ge pland in het weekeinde van 10 en 11 mei 1975. Nog binnen een half jaar zal Noordwijk dus kunnen zwemmen, maar niet voor een prikje. Uit de exploitatiebegroting blijkt, dat de ge meente in 1975 een tekort van 382.500 zal moeten dekken. B. en W. stellen voor de volgende tarieven te heffen: een gezinsabonnement voor ouders en kinderen beneden 18 jaar, geldig van 15 april tot 15 september, komt op 110, een persoon lijk abonnement voor volwassenen in dezelfde periode kost 60 en een persoonlijk abonne ment voor kinderen 50. In voorverkoop lig gen deze abonnementen iets lager in prijs. Een 10-badenkaart (zomerseizoen) komt voor per sonen van 18 jaar en ouder op 25 en voor kinderen op 15. Losse baden in het zomersei zoen kosten volwassenen 3 en jeugdigen 2,50. In het winterseizoen kosten deze baden respectievelijk 2,50 en 2. Voor verenigingen ligt de gemiddelde prijs per bad op 1,75. Voor een leskaart voor het diploma A zal men 50 moeten betalen en voor een leskaart diploma B 25. Een enkele zwemles kost 2,50. Voor de sauna is een tarief van 10 per saunabad. Isogo BV failliet ALPHEN A/D RIJN Het isolatiemateriaal bedrijf Isogo BV in Alphen aan den is failliet verklaard. Voor de 48 werknemers zal komende week een ont slagaanvrage worden inge diend. Van hen waren er 30 werk zaam in Alphen, waar nog geen twee jaar geleden een nieuwe produktieruimte werd geopend. De overigen waren verbonden aan het filiaal in Sittard. Volgens de directie van Isogo had het bedrijf nog wel orders voor het hele vol gend jaar, maar de hoge lasten en het stopzetten van de financiering door de bank zouden de dood steek hebben gegeven. Van onze correspondent LEIMUIDEN Als de zaken gaan lopen, zoals het er nu uitziet, zullen de bewoners van Leimulden het komende voorjaar hun sportie ve aktiviteiten kunnen uitbreiden met tennis sen. Al enige jaren lieten stemmen zich horen over de wenselijkheid van een tennispark, maar om allerlei redenen, zoals geen beschik bare grond, gebrek aan financiën, onvoldoen de zekerheid over het aantal leden etc., was het nooit tot realisatie van deze plannen gekomen. Nu echter de gemeente Leimuiden grond be schikbaar heeft voor de aanleg van een sport park, is daar ook een deel van gereserveerd voor tennisbanen. Voordat echter tot aanleg van deze banen kan worden overgegaan, is het noodzakelijk, dat er een tennisvereniging wordt opgericht Hiertoe is sinds kort een comité van initiatief gevormd, bestaande uit de heren ir H. E. van den Berg, T. J. J. Gasseling,' W. H. Glas en J. Mol. Zij zijn na bespreking met burgemeester en wethouders en de Technische dienst der ge meente tot de volgende conceptie gekomen: Als het comité van initiatief erin slaagt voldoende leden bij elkaar te brengen (gedacht wordt aan 180) is de gemeente bereid drie tennisbanen aan te leggen en deze aan genoemde vereniging te verhuren. Op 3 december a.s. zal de gemeenteraad zich bezighouden met de behandeling van de plan nen en de goedkeuring van het benodigde krediet voor de aanleg van dit park. iVan onze correspondent Zoeterwoude. De reeds slechte I reputatie van de Zuidbuurtse wweg heeft een nieuwe knauw gekregen. Ter hoogte van de boerderij van de fam. Van Teijlingen- plaatselijk bekend als 't Paradijs"- verdween plotsklaps de beschoeiing over een lengte van 25 meter. Adj. directeur gemeentewerken Van Leeuwen constateerde dit als een der eersten toen hij toeval lig passeerde. Hij nam direct maatregelen en markeerde de gevaarlijke plaats door zijn auto met bran dende knipperlichten te plaat sen bij het afkalvende wegge deelte. Later werd er een hek werk geplaatst waardoor de breedte van het wegdek tot bij na de helft is teruggebracht. Ook een paar honderd meter ver der staat een dergelijk hek maar daar is een groter gedeel te van de weg voor het verkeer beschikbaar gebleven omdat de beschoeiing ter plaatse welis waar sterk overhelt maar nog enige steun biedt Vooral door het toenemende zware vracht verkeer is de toestand van de Zuidbuurtseweg de laatste ja ren steeds slechter geworden. Om meer dan één reden 'n kwalijke zaak. Door de uitbrei ding van het woongebied Zon- negaarde aan de overzijde van de Sint Jan is deze weg voor steeds meer mensen de verbin ding geworden met het dorp. Bovendien maken elke dag een groot aantal leerlingen van de scholen vier keer gebruik van de weg. De Zuidbuurtseweg vormt de dijk voor de Zwetpolder. On dermijning hiervan baart ook het Hoogheemraadschap Rijn land veel zorgen. Van gemeen tewege heeft men een onder zoek laten instellen naar de bo demgesteldheid. De conclusies hiervan hebben het gemeente bestuur diepe hoofdrimpels be zorgd. Afdoende maatregelen zullen zeer kostbaar zijn, er wordt gesproken over miljoe nen, waarvoor de gemeentekas bij lange niet toereikend is. Realisering ervan zal alleen maar mogelijk zijn wanneer de provincie op een royale wijze te hulp komt en daar ziet het nog niet naar uit Van onze correspondent NOORDWIJK. De Christus Ko ningschool vertoopt zodanige gebreken, dat restauratie niet langer uitstel gedoogt De be- 1 tonbalk in de voorgevel, welke over de volle lengte boven ra- I men en muurdammen is aange- I bracht, verliest zijn betondek- king. Voorts doet deze balk scheuren ontstaan in het met selwerk zowel binnen als bui ten. Verankeringen in het metselwerk roesten, zetten uit en veroorza ken eveneens scheuren in het metselwerk. Behalve deze con structieproblemen, vertoont het schoolgebouw nog meer gebre ken. De stalen ramen springen door roestvorming" en moeten worden vervangen door hard houten kozijnen. Tevens dienen in de school een aantal verbete- Succesavond De Bijenkorf Van onze correspondent Lisse Er was geen stoel meer onbezet ln de zaal van het Trefpunt tijdens de feestavond van de speeltuinvereniging "De Bijenkorf'. Het werd voor de vereniging een financieel gunstige avond want een verlo ting, gehouden om de aankle ding van het nieuwe gebouw te bekostigen bracht niet minder dan 1158,- op. De grote opkomst voor deze avond was voorts ook wel gele gen in het feit dat de eigen, toneelgroep, die verleden jaar een enorm succes boekte met het stuk "Dolle Mina's", nu weer op de planken kwam met een blijspel getiteld "Welkom Binnen". Het spel was subliem. De heer G. van Zoest, die de regie voerde, had de rollen weer uitstekend verdeeld. Modemus Vein onze correspondente RIJNSBURG Rijnsburg heeft zaterdag zijn eerste kinder- en damesboetiek feestelijk geo pend. Dit gebeurde met muzikale om lijsting van de Floraband. Wet houder en locoburgemeester H. de Mooy mocht de boetiek offi cieel openen. Boetiek „Mode mus" is langs de „Vliet" geves tigd en er wordt kunstnijver heid en kleren verkocht. Inbrekers slaan toe in Sassenheim Ven onze correspondent Sassenheim - Tijdens het week einde werd bij een familie in de Wilhelminalaan, die afwezig was, ingebroken. Men maakte zich meester van een geldkistje waarin waardepapieren, en een juwelenkistje met sieraden. De dochter des huizes die zondag middag thuis kwam ontdekte de inbraak. De waarde van de ontvreemde sieraden is nog niet bekend. ringen en voorzieningen te wor den aangebracht, zoals tegelpla- teau's achter wastafels, be- schermdelen garderobehaken, en het aanbrengen van verlich- ting en wandbekleding in enke le ruimten. De Christus Koningschool is in 1951 gebouwd en in hun toelich ting schrijven b. en w. de gebre ken toe aan de toen sterke be zuinigingen op de bouwkosten en de bouwmethoden in die tijd Men verwacht dat de restaura tie zo'n 420.000 zal gaan kos ten. Het college kijkt wel wat tegen deze extra-verzwaring van de kapitaalslasten aan, want voor een compensatie uit het gemeentefonds zou een la ter bouwjaar in aanmerking moeten worden genomen. Men zal daaromtrent een verzoek richten aan de minister van on derwijs en wetenschappen. Noordwijkerhout: In de zaal van gebr. Bra- ma was het gisteren een gepingpong van jewelste. De Noordwij- kerhoutse tafeltennis- kerhoutse kampioen schappen voor leden £0 en niet leden. Er waren 02 ruim 50 deelnemers J0/ verdeeld over 10 cate- 20* gorieën. Bij de niet-le- 2% den werd N.v.d. Haak 02! winnaar. Bij de leden 02 ging de grootste be- 02 langstelling uit naar de 02 finalepartij van de he- 02 H-Nulkes had de eerste partij tegen B. Dekker M ruim gewonnen en 22» toen hij ook in zijn 00 tweede partij een voor- 02 sprong nam leek de 02 zaak snel te worden 02 beslist. Dekker kwam 0» echter terug en won met 21-18. De derde /0> partij was echter dui- 22» delijk voor Nulkes die 02 daarmee tafeltennis- kampioen van Noord- De tafeltenniskampioenen Geslaagde expositie in Ontmoeting Van onzecorrespondent SASSENHEIM De expo sitie van werkstukken van de cursisten bloem schikkunst zaterdag in „Ontmoeting" getuigde weer van creativiteit en kunstzinnigheid. Voor de fraaie werkstukken, naar eigen Idee, waren veel soorten ehrysanthen ver werkt, maar ook irissen, nurine's, rozen, amaril les etc. De Jury bestaande uit de heren Vreeburg en v. Veelen spraken van een hoog gehalte dat nog niet eerder was bereikt. Behalve de bloemstukken op de tafels, waren er ook schilderijen te zien van Jan Hogewoning, en producten van boetseer kunst van Piet v.d. Kraan, die hiervan een demonstratie gaf. Ook gaf Irene Frenken een demonstratie in het wol- spinnen, en mevrouw Gré van Hees toonde haar grote poppencollectie in Nederlandse kleder drachten. In de hal had den de dames van het Welfare-werk van het Roode Kruis het druk. Voor het geheel bestond de hele dag flinke belang stelling. Bij de wedstrijd bloem schikken was bij de ge vorderden mevrouw Broer eerste, mevrouw Noordenneer tweede en Mevrouw Neuteboom uit Den Haag derde. Van de beginners was de heer J. Hartevelt nummer één, mevrouw Wolvers tweede en mevrouw Mazee der-' de. Mevrouw Siebrechts had de eerste fantasie- prijs en mevrouw de Graaf de tweede. Van een onzer verslaggevers Sassenheim Onvermoeibaar als altijd heeft St. Nicolaas ook dit weekeinde weer menig ge meente een bezoek gebracht In Sassenheim arriveerde de goedheiligman per boot bij de Oosthaven, waar burgemeester Kret een welkomswoord sprak. Dat deed de burgemeester zo mooi dat de Sint hem als belo ning een cadeautje gaf. Met de drumband Adest Musica voor op volgde daarna een rondgang door het dorp. Bij Cees en Ine ke hield de Sint tenslotte „spreekuur". In Noordwijkerhout ging het er ook gezellig aan toe. Daar werd St Nicolaas op het gemeente huis ontvangen door Burge meester Bosma. Hierna volgde een rondgang door het dorp waarbij een aantal Zwarte Pie ten zelf voor de muzikale bege leiding zorgden. In de pastorie van de St. Victor eindigde het feest De bejaarde weldoener kon daar even op rust komen. Niet voor lang echter want ook Wassenaar stond klaar om hem te verwelkomen. Toen de Sint arriveerde verdrongen honder den kinderen zich in de Haven aan de Oostdorperweg. En ook nu weer maakte de goedheilig man, dit maal te paard, een tocht door de Wassenaarse stra ten met als eindstation het Sop- hiehuis, waar de bejaarden een bezoekje werd gebracht In Koudekerk ging het er al niet minder enthousiast aan toe, ook daar een aankomst per boot gevolgd door een rondgang. muzikaal ondersteund door Kunst na ARBEID. Omdat de Sint toch in de buurt was be zocht hij ook nog even Hazers- woude. Daar liep het helaas niet helemaal zoals de organisa toren zich hadden voorgesteld. Toen wethouder J. de Wit de Sint vanaf het balkon van het gemeentehuis wilde toepsreken liet de geluidsinstallatie het af weten. De Sint maakte zich er niet druk om want ook voor gaande jaren had hij dit in Hazerswoude meegemaakt. Ge lukkig voor de kinderen was dat de majoretten van jeugdclr- cus Capriole hun show konden maken, dat de leden van tam boer- en trompetterkorps Ha zerswoude goed geluid maakten en Sint en knechten een rond tocht maakten door wijk Rhy- nenburch. Roelofarendsveen De dit weekend gehouden vogelten toonstelling georga niseerd door de vo gelvereniging "De Diamantvink", is druk bezocht ge weest. Het was dan ook de moeite waard een kijkje te nemen bij dit ge beuren. Vele vogel liefhebbers konden tijdens dit weekend hun ervaringen be treffende deze hob by uitwisselen; ook konden er vogels ge- en verkocht worden. Kortom, deze tentoonstel ling bood genoeg mogelijkheden om geïnteresseerden rond dit vogelge- beuren tegemoet te komen in hun be langstelling. De vo gels werden ge keurd door 'n zestal keurmeesters. Als kampioen kwam uit de bus de jeugdige Robbie v.d. Hoorn met zijn fraaie pos tuurkanarie. Ook voor jongeren blijkt dan alweer dat dit een prachtige vrije tijdsbesteding kan zijn. Van c e correspondent - ZOETERWOUDE Na een onderbreking van enkele jaren organi seerde de r.k. EHB O-vereniging weer wedstrijden om de Lidwina beker. In Ons Huis traden vijf senior- en zes junlortcams ln het strijdperk. Bij dc laatste was de voorwaarde gesteld dat zij uitsluitend mochten bestaan uit dit Jaar gediplomeerden die nog niet eerder aan wedstrijden deelnamen. De ploegen werden geconfronteerd met verwondingen welke waren ontstaan bij een overval. Het geheel was in scène gezet door instructeur Van Dam. Zes kaderleden beoordeelden de akties van de EHBO-ers welke diverse verbandwonden te verzorgen hadden. Bij de senioren greep Leiden met overmacht de eerste plaats door 195 punten te verwerven. De commandante uit dc Sleutelstad mevrouw Vermeij kwam ook in aanmerking voor de commandant- sprijs met 24 punten. De uitslag luidde verder; 2. Reeuwijk 151 punten 3. Zoeterwoude 141 punten, 4. Meerburg 140 punten, 5. Rijpwetering 128 punten. Bij de junioren was de uitslag; 1. Stompwijk 164 pnt. 2. Reeuwijk 143 3. Leiden 135 Rijpwetering 129 Meerburg 128 Zoeterwoude 116. Aar en Amstel herkoos bestuur Van onze correspondent TER AAR/K UDELST AART Op de zesde jaarvergadering van het district „Aar en Am- stel" van het gewest Zuid-Hol land van de Kon. Ned. Schaats bond zijn de aftredende be stuursleden G. Sanders (Nieuwkoop), J. v. d. Ham (Rijssenhout) en J. Blom (Ku- delstaart) bij acclamatie herko zen. Deze laatste ln de functie van secretaris/penningmeester. Ondanks het uitblijven van „ech te winter" had men toch 'n voordelig saldo van 277,20 kunnen overhouden. Het district „Aar en Amstel" heeft zo bleek tijdens de jaar vergadering een ledenbestand van 2141 jeugdleden en 2996 seniorleden (vanaf 16 jaar). De districtscontributie werd niet verhoogd. De problemen waarmee „het Me» rendistrict" in haar voortbe staan te kampen heeft (het openhouden van b.v. de Kager- plassen t.b.v. de „benzinevaart" naar Schiphol) kwamen even eens aan de orde. Als dit sei zoen „Koning Winter" mocht gaan regeren, dan zullen de programma's voor de districts wedstrijden bij de volgende clubs worden verreden: jongens t/m 12 jaar (IJsclub „De Blau we Beugel", Rijssenhout), meis jes t/m 12 jaar (Nieuwkoopse IJsclub), korte baan (IJsclub „Excelsior" Bilderdam), lange baan (IJsclub „Ijsvermaak" Noorden) en de koppelwedstrij den (IJsclub „Vooruitgang zij ons doel", Kudelstaart). Goed jaar voor Het Zwakke Kind Van onze correspondent LISSERBROEK/ABBENES. In het Dorpshuis „dc Meerkoet" te Lisserbroek werd de*' jaar vergadering gehouden Van dc afd. Abbcnes en omgeving van het Centraal Genootschap „Het Zwakke Kind". Na een verslag van de vorige jaarvergadering deelde perv- ningmecster Kroon mede, dat het afgelopen jaar een batig saldo had afgeworpen van 827,40, welk bedrag aan de reserve zal worden toegevoegd. De heer Timmer bracht een gunstig kasverslag uit Tot nieuw lid van de kascommissie werd benoemd de heer Tim- Bij de bestuursverkiezing werden de aftredenden, mevr. G. de, Gier en dhr. J. G. van Diemcn, bij acclamatie herkozen. De voorzitter deelde mede, dat de afdeling van het „Zwakke Kind" in het voorjaar 1975 het gouden jubileum zal vieren. Het bestuur stelde voor om zowel in Abbenes als in de Lisserbroek dit feit ln een vergadering fees telijk te gedenken. Voorlichting Vrouwengilde Van onze correspondent Oegvtgecst Onder auspiciën van het Katholiek Vrouwengil de afdeling Oegstgcest wordt vanavond voorlichting gegeven door de Nierstichting Neder land. In de Jozef zaal van het Parochie huis zal de heer J. van Donke laar uit Delft een serie dia's cm films toelichten. Aanvang 20.00 uur. Scooter voor pater V.d. Vlugt Van onze correspondent Sassenheim De bliksemactie voor pater Cel v.d. Vlugt, die als missionaris In Indonesië werkzaam is, is reuze geslaagd. De totale opbrengst is 2160. zo dat hij de scooter die hij zono dig had voor zijn werk, kan aanschaffen. Voor de spontane hulp uit Sassenheim en daar buiten is de Missiewerkgroep Sassenheim zeer dankbaar. Twee kinderen ernstig gewond Van orCzecprrespondent Aarlandcrvecn Tweekinderen van T. C. uit Bodegraven raak ten gistermiddag ernstig ge wond toen de door hun vader bestuurde auto op de Nleuw- koopseweg in Aarlanderveen frontaal in botsing kwam mei de auto van J. M. S. uit Hilver sum. De 4-jarige Hugo werd ernstig aan het hoofd gewond en de ruim 1-jarige 'Jeroen liep een hoofdwond en een dijbeenfrac tuur op. Beiden werden overge bracht naar het Alphcnse zie kenhuis Rijnoord. Alkemade gooit hoge ogen in Wassenaar Van onze correspondente Roelofarendsveen De beren van de gymnastiekvereniging Alkemade hebben tijdens de in Wassenaar gehouden NKGB» wedstrijden West III, een eer ste prijs weten te behalen in de 3e graad. In de Haagse sporthal Overboc behaalden de dames een twee de prijs evenals de meisjes ^as piranten A en de dames juni» ren B 2. Veiling KATWIJK, 23 n 46. boerenkool 4 D-7.00, An 2.SO-- 'X 711 5 80-8 00, bloem- 121 017. 1211 47, IU

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5