„Swift is op tlood spoor aangekomen" AZC speelde veer de zesde keer van dit seizoen gelijk Strafworp van Elly Hoek deed Anoora de das om Van Duyvenbodei Ondanks verlies liet Danaiden een uitstekende indruk achter LEIDSE COURANT PAGINA 18 Wil van Duyvenbode Van onze sportredactie LEIDEN „De wielervereniging Swift is op een dood spoor gekomen", meent Wil van Duyvenbode, secretaris van de club. ,,De situatie in De Waard is dermate verslechterd, dat wij ons in angst en vreze afvragen, hoe dat verder moet gaan. Wat er met ons in de toekomst zal gebeuren". En Joop Riethoven, grote animator en voorzit ter van Swift later gekomen, maar snel de draad opnemend vult aan: „Het ziet er inderdaad niet best voor ons uit Wij willen ons parcours in De Waard graag behouden, maar ten eer ste is het de vraag of dat kan en ten tweede ligt het er momenteel bijzon- der slecht bij. Vandaar dat ik inmid dels stappen ondernomen heb om er wat aan te doen". Joop "Riethoven is met de sportstichting gaan praten. Ook met het gemeentebestuur, maar een oplossing voor het probleem is niet een- twee-drie voor handen. „Swift is opgenomen in het sportcomplex aan De Vliet, achter de Ka naal weg", zegt Riethoven. „Maar of dat com plex er ooit zal komen valt te betwijfelen. In ieder geval niet in de naaste toekomst Wij zitten dus nu in De Waard en die lokatie bevalt ons. Maar het parcours daarentegen allang niet meer. De gemeente en verschillende bedrijven gebruiken het als opslagplaats voor allerhande spullen, waaronder rioleringsbuizen en klei en dat bezorgt ons grots overlast". Wil van Duy venbode: „Het heeft ons al een jeugdlid gekost Die reed tegen zo'n buis aan en dat kostte die jongen zijn fiets. Hij is er prompt mee gekapt, want wij rijden daar op eigen risico. Dat was indertijd een voorwaarde van de gemeente. We mogen er fietsen, maar het risico is voor ons. Trouwens, we zouden nü, na vijfenvijftig jaar, eindelijk wel eens een echt clubgebouw willen hebben. Maar dat kunnen we in De Waard niet neerzetten, want wie geeft ons de garantie, dat we er over twee jaar nog zitten? Best mogelijk, dat de boel dan volgebouwd is". Riethoven over dat laatste: „Mijn suggestie omtrent Waard: Waart: reserveer het voor een ijsbaan, een wielerbaan en een sportveld. Alles ineen. Dan zou je eindelijk eens die ijsclubs kunnen organiseren; je zou een korfbalclub of voetbalvereniging helpen en wij zouden ook gered zijn. Maar ja, verzucht hij, „die grond schijnt daar erg duur te zijn, dus een dergelijk „onrendabel" project zal wel niet gerealiseerd worden. Waarmee wij dus nog steeds in het onzekere verkeren. Zodat ons stenen clubhuis vooralsnog een droom blijft, die maar geen, werkelijkheid kan worden", verduidelijkt Van (Duyvenbode. Het voortbestaan van Swift, één van Neder-, lands meest vooraanstaande wielerverenigingen is in gevaar? „Zo erg is het nu ook weer niet", zegt Van Duyvenbode. „Vroeger tot drie jaar terug hebben we altijd op de openbare weg gefietst in de buurt van Oude Ade, dus die mogelijk heid staat nog open. Maar veel liever blijven we in De Waard, op ons eigen knusse parkoers- je. We willen graag zekerheid. Dat we mogen blijven en dus onze plannen kunnen verwezen- i lijken. Of dat we weg moeten, maar dan wel graag met een alternatief. Maar over beide zaken verkeren we in het onzekere. Het enige wat we dondersgoed weten is, dat het zó niet langer kan. Ons parcours is onvoldoende, we moeten misschien weg, maar er is geen alterna- tW. Welnu, tel uit je win,. yAH RAAM Van orae waterpolo mede werker DEN HAAG AZC blijft mijn traditie in de hoofdklasse voortzetten. De Alpbenaren speelden in zwembad Over- bosch tegen HZ PC wederom gelijk: 5—5. Van de acht duels hebben de AZC-ere er nu ses gelijkgespeeld en twee verlo ren. Tegen HZPC hebben de Alphena- ren het moeilijk gehad. Tot in de derde periode bleef de stand goed in evenwicht: 33, maar in het vierde speldeel liep HZPC ineens uit naar 5—3 en leek de zege voor de Hagenaars een feit te zijn. Toch kwam AZC goed terug en met een man minder maakte Ed Ges- man één minuut voor tijd 55. Zelfs kreeg AZC nog de kans om vlak voor tijd voor te ko men, maar de numerieke meer derheid kon niet worden uitge buit De Zljl/LGB lijkt na een serie van 3 grote nederlagen op weg naar herstel. De Leldenaars speelden zondagavond met 44 gelijk tegen Zwemlostfden Het is in Utrecht een spannende wedstrijd geworden tussen bei de ploegen. Tot 2 maal toe zelfs in de laatste periode nog, nam Zwemlust een voorsprong van 2 doelpunten, maar evenveel malen gelukte het de spelers van de Zijl/LGB om terug te komen. De Leidenaars namen in de aanval meer initiatief dan in de voorgaande duels en hier door ontstonden veel kansen. Aan de andere kant bleef Zwemlust ook gevaarlijk en be nutte geroutineerd de scoring s- mogelijkheden die er kwamen. Scoreverloop, le periode: 1—0 Jan de Boer (run.); 2e periode: 2—0 Andy Hoepelman, 2—1 Al- bert Spijker, 2—2 Albert Spij ker (n.m.); 3e periode: 3—2 An dy Hoepelman. 4e periode: 4—2 Harm Drent, 4—3 Frits Welling (njn.), 44 Leo Onderwater. LZ'86 heeft zaterdagavond zijn voorsprong op de ploegen uit de middenmoot geconsolideerd. In zwembad De Does werd te gen De Amer met 33 gelijkge- LZ' heeft gelegenheid genoeg gehad om zelfs de volle winst te halen tegen de ploeg uit Amersfoort. In de tweede perio de namen de spelers van de thuisclub met 3—1 de leiding. Hoewel er ook hierna meer ge vaar uitging van de aanvallen van LZ'86 gelukte het De Amer toch om tórug te komen en in de laatste speeltijd de gelijkma ker te scoren. In een thuiswedstrijd, maar zon der eigen publiek heeft BZPC het belangrijke duel tegen kop loper DSZ met 64 verloren. Het is tussen beide topploegen van de tweede klasse A een opwindend duel geworden, maar uw waterpolomedewerker is een van de weinige mensen geweest, die hier volop van heeft kunne genieten. Er is een spelregel, die een belangrijke rol heeft gespeeld bij deze wed strijd. Het is verboden om als keeper (ook bij strafworpen) van de kant af te zetten. Chef Adriaanse van BZPC zondigde in het derde speldeel voor de tweede keer tegen deze regel en kreeg daarom voor de twee de keer een strafworp tegen. Tot grote vreugde van het pu bliek stopte Adriaanse deze 4-me terworp, maar het gejuich verstomde snel omdat scheids rechter Vossen terecht weer een strafworp gaf omdat Adriaanse wederom van de kant had afgezet En omdat dit de derde zware fout was van de keeper van BZPC moest hij het water uit (evenwel met ver vanging). Bij de nog te nemen strafworp begon het veront waardigde Bodegraafse publiek te fluiten en te joelen en daar om nam de arbiter de wel erg voorbarige en overdreven be slissing om het publiek weg te sturen of anders de wedstrijd te staken. Een select gezelschap kon vervolgens constateren, dat in de resterende speeltijd BZPC verdedigend wel goed draaide, maar in de aanval zijn kansen niet goed benutte. Doel puntenmakers voor BZPC wa ren: Jan Pak, Co Oudshoorn, Pim Batelaan en Rolf Groenen- veld. In de tweede klasse B heeft Kat wijk knap met 2—2 gelijkge speeld tegen koploper ZCE. Vooral in de verdediging speelde de ploeg van Katwijk uitste kend. De gevaarlijke aanval - van ZCE (70 goals in 7 wedstrij den) kwam er vrijwel niet aan te pas. Omdat Katwijk door Paul van Putte en Hugo Boom stoppel ook slechts twee keer scoorden bleven de Ensche- dëers echter voor een nederlaag behoed. Van onze handbalmedewerkei LEIDEN - Het nog ongeslagen Ancora uit Rotterdam vond een verbeten vechtend Bax/Foreholte tegenover zich. Als vanouds legden de Rotterdamsen het accent op de verdediging om met snelle break-outs toe te slaan. Bax/Foreholte versloeg hen echter met hun eigen wapen. Lang combinerend en bijzonder fel verdedigend duurde het tot de tiende minuut eerdat Carla Kortekaas met een hard schot 10 op de bordjes bracht. In deze periode hadden de Voorhout- sen over geluk niet te klagen want driemaal schoot Ancora tegen de paal terwijl bovendien een straf worp werd geannuleerd wegens voetfout. Toch kwam Ancora 5 minuten vóór rust aan de verdiende gelijk maker door een strak schot in de uiterste hoek: 11. Ook in de tweede helft lag het accent op de verdediging. Wel werd snel gespeeld in de aanval maar weinig geschoten. Toen Sieneke Schavemaker zeer at tent reageerde bij een van de paal terugkaatsende bal en feil loos 21 scoorde, werd Bax/Fo reholte sterker. Mariëtte Lange- veld kwam goed vrij en kon slechts ten koste van een straf worp worden gestopt FUlie Hoek maakte geen fout en scoorde 31. De Voorhoutsen bleven daarna de bal in de ploeg houden maar Ancora kwam gevaarlijk opzetten cn scoorde twee magnifieke doel punten. Toen beide ploegen zich eindelijk al met een pun tenverdeling hadden verzoend kwam Elbe Hoek 2 minuten voor het einde voor de moeilij ke taak een strafworp te benut ten. Zij hield haar zenuwen in bedwang en hielp Bax/Forehol te aan de punten: 4—3. HVS had een duidelijk overwicht tegen het Rotterdamse Snel wiek. Trees v. Santen kon al snel hard Lnknallen en even la ter schoot Ria Salm 2—0 in. De Stomp wij ksen hadden echter veel pech en raakten vele ma len paal en lat Snelwiek kwam daardoor nog voor rust op 2—1 maar HVS bet zich niet veront rusten. Na rust bet 6pielmacher Sjanie Waayer zich gelden. Na een serie schijnbewegingen scoorde zij 3—1 en toen Snel wiek niets anders overbleef dan harde charges, voltrok zij twee maal het vonnis: 51. Tenslotte kreeg Snelwiek het laatste woord: 5—2. Northa won in een doelpuntrijke en zeer spannende wedstrijd met 011 bij EHC in Leid- schendam. Een knappe presta tie van de dames van Caron die na een 2—0 voorsprong even werden verrast en met 32 achter kwamen. Via 44 werd het echter 55 bij de rust In de tweede helft nam Northa snel een 85 voorsprong en al kwam EHC af en toe dichtbij, bleven de Noord wij kerhoutsen steeds aan de leiding. Een ver diende overwinning voor Nort ha waarin Mary v.d. Berg met 5 doelpunten topscoorster werd. JONG ADE had weinig moeite in Den Haag met HVP. Met een taktisch goed consept en een goed in vorm verkerende Wil v.d. Geest werd de basis gelegd voor een ruime zege. Na een 10 achterstand nam Jong Ade het initiatief over en bij de rust leidden zij met 41. Ook in de tweede helft behielden zij een groot veldoverwicht en de 3—11 overwinning was dan ook geenszins geflatteerd. Helma Trees van Santen zal de strafworp voor HV$ niet benutten. HVS won wel. v.d. Geest scoorde weer als va nouds en zorgde voor een half dozijn. NMO bep in de tweede helft over hekkesluiter Athene 2. De eer ste helft konden zij hun over wicht nog niet op de scorebord jes tot uitdrukking brengen (23), maar in de tweede helft waren zij zo duidebjk de meer dere dat zij aanvabend wat konden experimenteren. Zes speelsters konden scoren, waar van Margré Volwater met 3 en Mieke Rijkebjkhuizen met 2 de succesvolste waren. De 30 overwinning was slechts een magere afspiegeling van het veldoverwicht NI O had minder moeite hun veld overwicht in doelpunten uit te drukken. Corrie Weenink scoor de 4x, Ria Weenink 5x en Sonja v. Emmerik 4x tegen hekkeslui ter Westlandia 2. De ongeslagen koploopster uit Rijpwetering won na een 09 ruststand met 18 in een wel zeer eenzijdige v~<>d strijd. Apolw werd in Den Haag over speeld door Kwiek Sport De Hagenaars die bijzonder ge vaarlijk waren aan de cirkel leidden bij de rust al met 11—4 en finishten tenslotte op 23—0. De Oegstgeeste doelpunten werden slechts door 2 man ges coord. Koos Stasse schoot 7x raak en Sander Lagendijk 2x. Eric van Lunteren is eerder bij de bal dan Hen Slegterv horst. Maar KNS won wél. Van onze korfbalmedewerker Leiden De Danaïden stond voor de moeilijke taak als eer ste de finabst van vorig seizoen op te zoeken in Almelo. Die ondankbare opdracht kon de Leidse ploeg vorig jaar niet aan en dit keer leek de kans op een spannende partij snel verkeken. De Almeloërs, die zelf de vorige seizoenprestatie als een uit schieter beschouwden, waren aanvankelijk weer helemaal in de stemming en namen in korte tijd niet minder dan 6-0. In het volgende kwartier was AKC echter snel terug in de werkelijkheid, want De Danai- den kwam sterk terug. Dermate sterk, dat de rust voor het in middels leeggespeelde AKC be slist niet onwelkom was. Bos en Casper van Nierop waren de inspirators voor de 6-5 rust stand. Na de wisseling zat een spahnend vervolg er dan ook dik in. Het aleen van afstand schietende AKC kon na de 6-6 het eerste kwartier weer de lei ding nemen en behouden tot 10-8. In het laatste kwartier kon verwacht worden dat het tech nisch betere De Danaiden de zaken op een rijtje zou gaan zetten. Dat leek inderdaad te gaan gebeuren toen de Leide naars met nog 6 minuten spel nog voor de boeg bijzonder ver rassend 10-12 namen. De stilte, die viel in de Almelose sport hal, was echter snel verbroken toen Bonthuis de redder werd middels een betwiste strafworp. Zelfs kreeg de vice-kampioen nog beide punten en dat was eigenbjk teveel. In het door Geutjes correct geleide duel, dat uiterst spannend was, wer den de hard spelende AKC da mes overigens ingepakt door de Leidse cobegaatjes. Resumeren- d: De Danaiden komt er wel met deze ploeg, waarin Eric Filemon ontbreekt. DE ALGEMENE Zeg niets over de mogelijke krachtsverhoudingen in Over gangsklasse C, want je komt bedrogen uit. Wie had nu ge dacht, dat een ervaren microp- loeg als Algemene, al jaren Overgangsklasser, zou verbezen van debutant Excelsior. Het ge beurde toch in een bloedhete sporthal Buitenhof in Delft. De Algemene begon goed, kwam na 1-0 op 1-3 en moest de rust in met 5-4 nadeel. Na de pauze bet de gebjkmaker te lang op zich wachten en toen Excelsior tegen de verhouding in op 6-4 kwam gooide de Leidse ploeg alle goede bedoelingen over boord en ging zenuwachtig schieten en kwam niet meer tot vloeiende combinaties. Excel sior kwam zelfs op 8-4, voordat een ineens agressiever De Alge mene terugvocht. Maar de laat ste 4 minuten waren echter veel te weinig. Doelpunten: Jan Sjardijn, Aad Rusman, Ruud (2x), Wim en Truus van Vbet Fides Pacta Fiedes Pacta kreeg de bitterste pil te slikken. Oost Arnhem, dat vorig seizoen op de loopplank van de boot naar de Hoofdklas se uitgleed, haalde Fides flink onderuit In de opening ging het'nog wel. De v.d. Horst equi pe kon met 1 punt achterstand aan de 2e helft beginnen en daarin bet Fides het wat schot betreft afweten. De thuisclub had dat wel en bep via 7-5 naar 10-5. Het iets harder spelende Oost-Arnhem zat toen wel goed en haalde ruim het einde met 11-6. Ongetwijfeld een flinke te- leurstebing voor de Leidenaars, die terugkomen uit de hoogste afdeling. Doelpunten: Wim Meyer (2x), Onderwater (2x), Nandy van Helden en Ruud Niessing. PERNIX Pernix kreeg de grootste neder laag van de drie Overgangs klassen. Een bijna abes raak schietend HKV had weinig er barmen met Pemix, dat best tegen het spel van de Hage naars opkon, maar wat schot en zuiverheid betreft ver achter moest bbjven. De ruststand was 8-3. Na het omkeren speelde HKV zich via betere combina ties naar de ruime 157. Doel punten: v.d. Kooy (3x), Breed- veld, Van Duyn, Van Zeggele- n,Ahce Tieleman. Het „oude" KNS verraste favoriet Zuiderkwartier in de eerste de beste derby. In een echte derby, die vooral door het aandeel de speelsters fbnk hard ging het tot aan de rust gelijk op (4-4). KNS nam 2-0, ZKW 2-3 en KNS weer op haar beurt 4-3. De besbssing viel in het 2e ge deelte na 5-5. De sterk blazende Van Vbet gaf KNS terecht twee strafworpen en de nog altijd sterk spelende Hans Kluts schoot resoluut raak. Vanaf dat moment kon KNS het rustiger aan doen en steeg de bloedsom loop bij Zuiderkwartier, dat te gehaast ging spelen en schieten. Het conditioneel zwakker geachte KNS bleef overeind met een fanatiek vechtende verdediging, waarin Hen Slegtenhorst de be ste prestatie leverde: „Ik stierf van de pijn in mijn rug. Ik heb vier weken niet gespeeld en ge- traind". Bij 7-6 en vier minuten P verscheen Zierikzee voor Van Lunteren en Kluts moest de laatste krachten aanspreken om de verse Zierikzee te weer- Q staan. Het lukte, al ging het 0 voor KNS bijna mis, toen Zie- rikzee door een fout van de S scheidsrechter op de stip mocht S gaan staan. Zierikzee miste en KNS werd verdiend wihnaar. Ons Eiland verloor dik van Quick. (15-8). Halverwege leidde j de thuisclub al met 6-2. Quick won verdiend door een veel be- ter schot. Nan Deegenaars (5x) tei Cobi Deegenaars, Nijenhuia en Beekman scoorden. Crescendo verloor ruim van een f- sterk verjongd Sperwers, dat met 12-7 verdiend won. Tot aan k-, de 8e minuut van de tweede helft kon Crescendo Sperwers in het spoor volgen, maar daar na moest de Leidse ploeg, door i Louis Kok gecoached, lossen. W Via 10-5 won Sperwers met 12- 7. Doelpunten: Piet l'Amie (3x), Lenie Kok (2x), Ria Comebssen en Loek de Jong. ret Fluks Noordwijk verloor met 7-5: Of van ADO. Top deed het beter sprong met de pauze net aan met 7-9 van Zuidwesters. Wilma C. Kuhn, Annemiek Keunig, Dik lp Imanse, Dirk en Rob (5x) Meyer L scoorden. Tempo deelde met Bolnes en met de cijfers 4-4. Het einde kwam rommelig tot stand, omdat de zaalcommissaris de partij 6 nuten te vroeg bet beeindigen. Het kostte Tempo de zege. Fiks won met 9-5 van Vitesse, dat voortdurend in het nadeel heeft gestaan. Fiks is geen momA< in gevaar geweest.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 18