Uitgerekend Allan bracht BS de zege STERKE PRESTATIE VAN GEMINIs 3-D WIE WORDT NIEUWE AMERIKAAN VAN BS? [Sanoeel Scylla [blijft verliezen ELSG 2 op weg naar de titel Van onze sportredactie LEIDEN Wie wordt de nieuwe lange Ameri kaan van BS Leiden? Het is een vraag die nog altijd niet positief kan worden beantwoord. De leiding van de Leidse basketbalploeg zwijgt voor alsnog in alle talen. Het enige dat „ploegleider" Ben van Cleef wilde loslaten was dat er op dit moment nog een stuk of vier kandidaten zijn. De namen blijven echter nog altijd in de zwarte koffertjes verborgen. Toch lekte er gisteren in Amstelveen één naam uit Hank Simiankovsky. een Amerikaan van Poolse afkomst Ben van Cleef gaf ruiterlijk toe. dat hij bij de kandidaten hoort Wie is Hank Simiankovsky? Veel is er van hem nog niet bekend. Hij is afkomstig uit Philadelphia, van de Philanova University, is ongeveer 2.04 meter lang en scoort bij zijn ploeg een punt of twintg per wedstrijd. Coach Harry Papppas twijfelde aan de komst van Simionkov»- ky. Waarom wilde hij niet zeggen. „Ik geloof niet dat hij hier komt spelen", waszijn enige commentaar. De reden zal vermoe delijk zijn, dat BS Leiden op zoek is naar een heel lange center. Iets in de orde van grootte van 2.12 tot 2.15. De komst van de nieuwe man zal niet lang meer zich laten zichlaten wachten. Bill Allan vertrekt aanstaande zondag naar Amerika. Misschien speelt hij zaterdag in de topper tegen Transol mee, maar dat was nog niet zeker. Een positief punt van de lange Amerikaan is in elk geval wel. dat hij ach tegen Kinzo niet misdroeg, zoals in het verleden het geval was met mensen als Webster en Royals. Niet dat Allan geweldig speelde, maar dat doet hij al weken niet Het is naast de vermoedelijke schorsing de voornaamste reden van de terugreis. Voor Bob Smeenk zijn er veel meer oorzaken. Hij wil hief niet in dienst en dat is de belangrijkste reden. Maar daarnaast zijn er nog een aantal punten, die zijn terugkeer naar Canada rechtvaardigen. Hij is in elk geval niet de speler die Leiden zoekt Zijn capaciteiten liggen zeker niet hoger dan die van Hans van Rooden, Peter Kop, Chris Verhoeckx enzovoort-Bo vendien beschikt hij over een mentale instelling, die allesbehal ve goed is. Tijdens zijn blessure bijvoorbeeld liet hij zich meestal niet zien bij de wedstrijden van de BS. Alles bij elkaar heeft dit de Leidse ploeg (terecht) doen besluiten Smeenk terug te sturen naar zijn land. Bij één groep 'binnen de BS wordt de aftocht van Smeenk betreurd. Dat is bij de dames, want sinds Rob Smeenk de training bij de dames verzorgd, wordt er steeds beter gespeeld, maar alléén als training van een damesteam is Smeenk natuurlijk te duur.... grootste moeite. De voorlopige 2-1 stand is bereikt door over winningen van Van de Bult en Van de Wijngaard voor Phili- dor cn door de Bodegraven-spe ler Koning. Vier partijen wor den gearbitreerd; de rest wordt uitgespeeld. Een prognose is in dit stadium niet te geven. LSG 3 lijkt tegen Voorschoten 2 op een zege af te stevenen. De voorlopige stand is 33 maar 5 1/2—4 1/2 voor dc Leidcnarcn behoort zeer zeker tot de moge-' lijkheden. In de tweede klasse B toonde Philidor 5 geen greintje mede lijden met Leithen 2: 6—1. Twee remises werden Leithen toege staan en Philidor 5 behoort met het vorig jaar gedegradeerde Leiderdorp 1, dat met 6 1/2—3 1/2 Boskoop versloeg, tot de kandidaten voor promo tie naar de eerste klasse. In deze 2 B-klasse eindigde de SCHAKEN match BodegraveA 2—Voor schoten 3 voorlopig op 2—fl. Twee partijen werden opge stuurd naar de arbiters. In klasse 3A heeft Katwijk 4 wraak genomen op Sassenheim 3 voor de 8 1/2—1 1/2 neder laag, die eerstgenoemde tegen Katwijk 2 leed. De arme Sas- senheimers werden met nota bene 10—0 naar huis gestuurd, ongetwijfeld met de gedachte het schaakbord maar aan de wilgen te hangen. Overigens maken deze forse uitslagen dui delijk, dat het onderlinge ver schil in 3A frappant groot is. Katwijk 2 won met 6 1/2—3 1/2 van Voorschoten 4 en heeft dc beste papieren voor het kam pioenschap. Valkenburg 1—Rijnsburg 1 werd 2 1/2—7 1/2. Alphen 2 heeft In klasse 3D zijn tweede 6—1 overwinning kun nen noteren. Dit keer was Bos- koops tweede tiental de "uitver korene". Aan kop in deze klas se met 6 matchpunten uit 3 ronden gaat Koudekerk 1, dat met fl 1/2-3 1/2 van Philidor 7 won. Leithen 3 zegevierde met 6—4 over Alphen 4. Uitslagen: Klasse 2A: Sassenheim 1—LSG 4: 4 1/2-5 1/2; Leider dorp 2—Philidor 6: 3 1/2—fl 1/2; Lisse 1—Leithen 1: fl4. Derde klasse B: Philidor 8— Lisse 2: 3—7; Leiderdorp 3—Voorhout 1: 3 1/26 1/2; Noordwijk 3Katwijk 3: 4 1/2—4 1/2. Klas se 3C: VTL 1—Leithen 4: 6-1; Roelo fa rends veen—Lei muiden 64; Koudekerk 2Alphen 3: 5—5. Zestallen: Reed 1—Roelo- fa rends veen 2: 5—1; Valken burg 2VTL 2: 1—6. Van onze sportredactie Amstelveen De Ironie wilde het zo. Uitgerekend Bill Allan, de center van BS Lelden, die 1 december terugkeert naar de Verenig de Staten, besliste in de laatste seconden van de wedstrijd tegen Kinzo de partij in het voordeel van Leiden (8891). BS Leiden was toch wel een bee tje met knikkende knieën rich ting Amstelveen vertrokken. Immers Kinzo had destijds in Leiden met minimaal verschil gewonnen en was nog altijd een concurrent voor een plaatsje in de kampioenspoule. Voor zover het in de eerste wed- strijd nog niet duidelijk werd, dat Kinzo en Leiden vrijwel gelijkwaardige ploegen zijn, werd dat het zaterdag weL Na dat Kinzo een voorsprong van dertien punten verspeelde, ont spon zich een partij basketbal, die het publiek alles bood. Spektakel (vier rake dunks van Bill Allan), knap aanvalsspel (zeker Leiden na de hervatting) en hoge schotpercentages na de rust (Kinzo 55% en Leiden 59%). Het vlotte bij BS Leiden (in de bekende basisopstelling) aan vankelijk helemaal niet Bill Al lan dunkte voor de eerste maal in de zesde minuut, overigens nadat Cornwall en Kop hadden gemist BS Leiden keek halverwege tegen een achterstand aan: 42—38. Bovendien hadden Kop en Al lan toen al vier p's. Allan kreeg zijn vierde bij z'n tweede dunk. De arbiters hebben de opdracht gekregen het hangen aan de ring niet meer toe te staan, nadat vorig jaar in Delft een hele stellage naar beneden kwam. Allan kreeg terecht een technische fout Toen kort na de rust Bob Heuts (weer zwak en erg ruw spelend) op „scherp" kwam te staan, leek Leiden verloren. Maar de redder heette Chris Ver hoeckx. Hij was het die in de vierde minuut Leiden naast Kinzo schoot (50—50). Ver hoeckx en Cornwall (natuurlijk BASKETBAL Cornwall) zouden de Leidse BS naar de zege leiden. Wat Richie Cornwall in zijn mars heeft is genoegzaam bekend, maar dat Chris Verhoeckx zo goed kan spelen moet zelfs Harry Pappas hebben verbaasd. Het werd een adembenemende strijd. Vanaf 50—50 ging het volkomen gelijk op. Kather- mann hield Kinzo steeds in de buurt van Leiden en het ver schil werd nooit groter dan een punt of drie. Bij 6666 kwamen zowel Bill Al lan als Kinzo's Adriaan Heimig terug. Beiden hadden vier p's en de vraag was wie het eerste naar de bank zou moeten. Het werd Heimig. Maar bij BS Lei den kwamen ook Cornwall, Wallaart en Stol op vier terecht Leiden maakte na de rust over? gens al binnen zes minuten zijn tien fouten voL De uitslag was tot luttele secon den voor tijd niet te voorspel len. Tussenstanden in die ze nuwslopende laatste minuten: 84-85. 8685, 88—85, 88—87 en 88—89. Een slot met drie sprong ballen en eenzelfde aan tal time-outs. Maar Bill Allan liet nog éénmaal zijn sterkste punt zien. Juist: Dunken: 88-91. Scores Lelden: Cornwall 37, Ver hoeckx 19 (75%!), Allan 11, Kop, Wallaart en Stol 0, Heuts 4 en De Jong 2. Topscorers Kinzo: Ka therm ann 40, Cramer 16. Cornwall heeft de Kinzoverdediging gepasseerd en zijn JAN VAN DER NAT lay-up levert twee punten op. Van onze schaakmedewerker LEIDEN Nadrle ronden In de competitie van de Leidse Schaak bond kan reeds met de nodige voorzichtigheid worden gesteld, dat LSG 2 zijn kampioenstitel In de eerste klasse gaat prolonge ren. Tegen Katwijk 1 werd een 4 1/2—2 1/2 voorsprong bereikt en gezien de stellingen van de drie afgebroken cn uit de spelen partijen zit een 6—4 overwinning er zeker in. LSG 2 bereikt zodoende een voorsprong van twee matchpunten op nummer 2. Dat prognoses echter met enige terughoudendheid getrokken dienen te worden, komt door de wijze waarop LSG's tweede zijn tegenstanders overwint De soe pelheid en het elan, waarmee' de kampioenskandidaat de vo rige competitie zijn opponenten overspeelde, zijn voor een groot deel verdwenen. Vooral aan de laatste vijf borden mist het team de capaciteiten om tot een ondubbelzinnig resultaat te ko men. De ontmoeting met Kat wijk 1 toonde dit duidelijk aan: aan bord 1 en 2 heeft resp. Van Rongen minstens remise en staat Wiebes gewonnen. Nie- land, Mieremet en 'Ossewaarde aan de borden 3, 4 en 5 scoor den zonder al te veel moeite. Het resterende punt om te win nen komt dan met hangen en wurgen uit de rest Vorig jaar miste LSG 2 de boot naar de 2e klasse van de KNSB; veran dert men niets aan de basis-op- stclling dan wordt de lijdens weg even groot zo niet groter. LSG's „eeuwige concurrent" Phi lidor blijkt inde 1-ste klasse LSB ook heel wat aan kracht te hebben ingeboet Het vierde ging tcg«n LSG 3 met 6 1/2—3 1/2 het schip in cn heeft ook met Bodegraven 1 de Van onze volleybalmedewerker iLEIDEN De grote verrassing van deze week voltrok zichzaterdagmiddag in Voorschoten. Gemini/K won namelijk voor het eerst sinds vele weken en wel met 3-0. Het slachtoffer heette Herkules 60 en stond op de vijfde plaats op de ranglijst van de eerste divisie B. Hans de Jong slaat langs het Hercules-Blok. Pera, De Ridder en De Vries wachten op het effect van de smash.. Evenzeer een geweldige prestatie leverde Donar door in een vre selijk spannend duel koploper Jupiter terug te wijzen. Donar speelde deze week voor het eerst met Ron Groen, die tot voor kort voor Startlift/Blok- keer uitkwam. Deze aanvulling had vooral aanvallend fenome nale gevolgen voor het spelpeil van de Leidenaren. De dames van Groen SC, die in Den Haag op bezoek gingen bij Tempo Team 3, hebben weinig tegen stand ondervonden van dit vrij jonge team, dat vooral aanval lend veel te kort komt Gemini/K, dat al te lang aan de staart van de ranglijst heeft verkeerd, heeft eindelijk weer eens goed uitgehaald. Zowel aanvallend als verdedigend draaide alles weer naar beho- ren. Herkules 60 daarentegen, speelde duidelijk niet zijn sterk ste wedstrijd. Er werd vaak zeer paniekerig gereageerd op de verwoestende smashes van de Gemini-aanval, waarin voor-, al Hans de Jong uitblonk. Ge- mini kwam uitstekend uit de startblokken, goed geplaatste klappen leverden al direkt een 5-0 voorsprong op. Herkules kon echter in deze beginfase nog enig verweer leveren en kwam terug tot 6-6, waarna een gelijkopgaande strijd, die be paald zenuwslopend was, in een 16-14 setoverwinning voor Ge- mini resulteerde. In de tweede set drukte Gemini verder door. Jaap de Vries, spelverdeler/aanvaller, wist van geen ophouden. Ook nadat hij een keiharde smash vol in het gezicht had gekregen, als ge volg waarvan zijn neus de rest van de wedstrijd behoorlijk bloedde, bleef hij voluit gaan. Via 10 - 3 kwam Gemini op 15-9 uit In het resterende deel van de wedstrijd zette een getergd Her kules, dat een gemakkelijke overwinning had verwacht, al- les op alles, maar kon bepaald niet meer tot grootse daden ko men. Integendeel. Nadat hun spelverdeler door de arbiters wegens wangedrag uit het veld was gehaald, stortte het team volkomen in en moest de laat ste set met 15-6 weggeven. Donar stapte deze week het veld in met de wetenschap, dat te genstander Jupiter nog niet één maal de meerdere had moeten erkennen in een andere ploeg. Aan de andere kant waren er ook optimistische gevoelens in- verband met het eerste optre den van aanvaller Ron Groen. Jupiter heeft het geweten. Re gelmatig zeer sterk aanvallend pakte Donar de eerste 6et met 15-11. Enkele domme foutjs wa ren er het gevolg van, dat Jupi ter de tweede set met 16-14 binnenhaalde, maar vervolgens drukte Donar weer vrij eenvou- digdoor naar 15-9. Om onbegrij pelijke redenen lukte het in dc vierde set ineens niet meer bij Donar. De gasten konden door misverstanden in de Leidse ver dediging een niet onverdienste lijke 15-8 op het scorebord brengen. Waarschijnlijk hadden ze hiermee echter net iets te veel van zich gevergd, want daarna kwamen ze er niet meer aan te pas. Spelverdeler Ron Groen legde de ballen op maat in de slaggrage handen van zijn aanvallers en het was ten slotte Ron Groen, die de wedstrijd met enige daverende klappen' uitmaakte: 15-4. Groen SC heeft in Den Haag na een wat moeizame eerste set weinig heel gelaten van Tempo Team 3. De Haagse meisjes, die gemiddeld rond 17 jaar zijn, kwamen duidelijk ervaring te kort tegen een goed draaiend Groen SC. Er werd uitstekend aangevallen/ Vooral de lange Iris Arendse was goed op dreef en werd daarom veel in het spel betrokken. Setstanden: 15-12, 6-15, 2-15 en 6-15. Nieuw clubhuis SV Voorburg (Van ocxe sportredactie) VOORBURG Op bet Voor- borgse sportpark Het Loo wordt hard gewerkt aan de bouw van een nieuw eJubhnla voor de SV Voorburg. Dit nieuwe clubgebouw 'moét ruimte gaan bieden aan de 400 leden die deze voetbalvereni ging thans telt In bet nieuwe clubgebouw is een speciale ruimte voor de jeugdleden gere serveerd. Nieuwe kleedkamers zijn voor deze vereniging echter* nog niet weggelegd. Van onze tafeltennismedewerker e LEIDEN Sanocel/Scylla heeft het niet kunnen red- M den in de thuiswedstrijd tegen Middenstandsbank; er werd met 46 verloren. Voor Sanoeel was Gerard Bakker niet in zijn beste doen door slechts een overwinning achter zijn naam te. laten noteren, het ter slachtoffer was Ham. Wibo van Gennip kwam een- jj maal tot winst tegen Ed van de Berg, Anton-Wil van Zoelen was wat puntental betreft de sterkste van de |j Leidenaars door z.'n c verwinningen op Van de Berg 2x] en Ham. Het duboelspel is voor Sanoeel niet wat es dit voorheen was en werd dan ook niet in winst e" omgezet. Scylla 2 heeft de uitwedstrijd te gen het Hooge Huijs met 7—3 j verloren. Rob van der Zeeuw heeft met twee overwinningen en eenmaal verlies in de derde game een goede prestatie gele verd; invaller Karei van Schie maakte het derde punt voor !team 2, Ed Fallaux stelde teleur door niet tot winst te komen. Irene heeft geen kans meer op de titel door thuis met 3—7 van Scylla 3 te verliezen. Hans en Roode en Hein Chrispijn maak ten elk drie winstpartijen, Theo Bakker voegde er nog een bij. I Noad was veel te sterk voor Scylla 4 dat alleen van Oosten rijk een tegenpunt zag scoren; uitslag 9—1. Oegstgeest heeft de uitwedstrijd tegen K en B met 73 verloren; de tegenscore was van de broers Thung, Micky met twee en Ferdinand met 1 overwin- ning. Valkenberg/AMVJ 3 ont ving het reeds gepromoveerde TOV/Tapijtschuur dat met een 3—7 overwinning huiswaarts keerde. Van Veen verloor in drie games van Hillegom, Alke made verloor ook van hem maar met 21—19 en 21—18 en hij verloor ook van Martens, Ted van de Ploeg bleef ongesla gen en ook het dubbel was voor I de Noordwijkers. De Treffers heeft haar eerste nederlaag ge leden door een 64 uitslag in het voordeel van ULTC Iduna Habé 1; concurrent Veluwe 2 heeft nu het heft in handen. Voor de Treffers kwam Jac. van Ruiten en Cees Vesseur elk I tweemaal tot winst. Treffend voor dit duel was dat de Tref fers een 0—1 voorsprong na men en eerst na 5—1 hun twee de tegenpunt scoorden; wat in-, houdt dat ook het dubbelspel, normaliter een vast punt, verlo ren werd. Avanti heeft enigszins teleurge steld door het treffen tegen' TTCV bij de stand 5—5 af te sluiten. Louwers en Van Wetten' met twee enkelspeloverwinnin-J gen elk en daarnaast het dub bel hielden 1 punt in Hazers-' woude; Van der Werf kwam niet tot winst NSSS heeft in Bej-t van" Paridon de persoon die voor de tegens core moest zorgen in het duel tegen Rapidity; NSSS kwam dan ook niet verder dan 7—3. Docos heeft het volgens ver wachting niet kunnen maken tegen titelkandidaat Wibats 2 en verloor'met 19. Gerard van der Klaauw won van Radelaar. Het damesteam van de Treffers heeft met 9—1 verloren van Tempo Team 2, het tegenpuntje was van Nelly van Paridon. Hef tweede damesteam van Avanti won met 64 van Midden standsbank 2. Annemiek Smits boekte drie enkelspeloverwin-' ningen, Annelies Timmermans en Mirjam van der Poel deden dit elk eenmaal; ook het dubbel was voor Avanti. De dames van Sanoeel Scylla hebben de uit wedstrijd tegen Belcrum win nend afgesloten. Het dubbel werd wel verloren maar de twee overwinningen van Mar ja Zoetemelk gevoegd bij de drie die Liesbeth van Winsum en Sandra de Kruif er elk haalden waren ruim voldoende om de 28 eindstand op te leveren. Bijna 500 deelnemers kwamen zondag aan de start voor de door de Noordwijkerhoutse Strandlopers georganiseerde bos-, duin- en strandloop. Zo'n 150 deelnemers aan de jeugdloop over 4 km. beten de spits af, maar het grote spektakel was de seniorenloop over 15 km. De ruim 300 deelnemers aan deze loop gingen door de bossen met veel heuvels tot aan de Noordwijkse golfbaan. Vandaar ging het via het strand naar de Langevelderslag en door de duinen via het fietspad weer terug naar de Duinpoort. De deelnemers kwamen vanuit het gehele land en waren vol lof over het prachtige parcours. Het gedeelte langs bet strand was weliswaar zwaar, maar juist de diversiteit maakte de wedstrijd bijzonder aantrekkelijk. De Noordwijkerhoutse Strandlopers waren voorin te vinden, doch moesten de allerhoogste eer laten aan Wim van Gerven van de Spartaan, Martin Zuiderduin werd tweede, Piet v.d. Poel derde. Bert Smit' vierde en Jan Went vijfde. Allen, lid van de NSL. Na afloop was. er nog lang gezelligheid in de Duinoord waar de grote prijzentafel alle bewonder ing oogstte.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17