Kassier fraudeerde bij Noordwij ks garagebedrij f De Gaapstokken kozen Getapte' Prins Parochie Hazerswoude stelt eisen aan ,,Het Anker" Rijpwetering zat zaterdagavond in het donker t ii MAANDAG 18 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT NOORDWUK - De Noordwijkse recherche heeft een 24-jarige jongeman uit Noordwijk gearresteerd, die er van verdacht wordt door frauduleuze handelin gen een Noordwijks garagebedrijf voor een grote som te hebben benadeeld. Aanvankelijk werkte de dader als pompbediende in het bedrijf. Vorig jaar maakte hij echter promotie en werd op het kantoor de functie van kassier aan hem toevertrouwd. In de loop van ongeveer een jaar blijkt hij zich regelmatig gelden te hebben toegeëigend, die aan hem werden afgedragen. Hij boekte deze bedragen niet of maakte bepaalde administratieve bescheiden weg. Het verduisterde bedrag, dat verscheidene tienduizen den guldens moet bedragen, besteedde de kassier onder meer voor de aankoop van auto's, het verstrek ken van geldleningen en de aankoop van meubilair en dergelijke goederen. Reeds geruime tijd viel het op, dat de jongeman een luxe leven leidde. Het gerucht deed echter de ronc^e, dat hij in een loterij een belangrijke prijs zou hebben gewonnen. Daar de kassier het volste vertrouwen van zijn werkgever genoot en controle vrijwel niet plaats vond, kon hij met frauderen doorgaan totdat bij een accountantsonderzoek een aanzienlijk kastekort werd vastgesteld. Het onderzoek naar de juiste omvang van het verduis terde bedrag is nog gaande. De kassier is ter beschik king van de justitie besteld. FAMILIE UIT &LPHEN VINDT JNTVOERDE POCHTER NA 25 IAAR TERUG LLPHEN AAN DEN RIJN De familie A. L. A_ Otten in Alp- hen aan den Rijn heeft voor het eerst in 25 jaar weer iets ge hoord van hun dochter Rosalie. Het meisje werd in 1949 ont voerd tijdens een militaire ge vechtsactie in Bandoeng. Alle naspeuringen ten spijt, slaag den de heer en meyrouw Otten er nadien niet in Roosje terug te vinden. 3e heer Otten, die de Nederland se nationaliteit bezit, zag zich ruim tien jaar geleden genood zaakt naar Nederland terug te keren. Hij'werkt nu bij de wa ter- en lichtbedrijven in Alphen aan den Rijn. Ie heer en mevrouw Otten had den alle hoop om Roosje nog eens weer te zien al opgegeven, totdat zjj de brief ontvingen van een 34-jarige vrouw uit In donesië, die zich Roosje Otten noemt. Zij weet zoveel details op te halen van vroeger, dat de familie Otten er van overtuigd is de verloren dochter te heb ben teruggevonden. Roosje schrijft getrouwd te zijn en twee kinderen te "hebben. Zowel de familie Otten in Alp hen als dochter Roosje in Dja karta hopen nu op een spoedige hereniging. Feestavond bracht Aarlanderveen Stencilbrander op Van onze correspondent AARLANDERVEEN In een overvolle zaal van het dorps huis werd door de vereniging van het prot. chr. onderwijs een feestavond georganiseerd. De opbrengst van de avond is voor de aanschaf van een sten cilbrander. De, kinderen van de eerste klas voerden het sprookje „De ge laarsde kat" op. Leerlingen uit de tweede en derde klas deden een quiz. Een parafrase op het I programma „Farce Majeure" werd gegeven door leerlingen van de vierde en vijfde klas. Leerlingen van de hoogste klas gaven aan het eind van de avond een uitvoering van de musical „De tovenaar van Alk- *,Het ontvolkte huis" ontroerde Rij nsaterwoude Van onze correspondente J1IJNSATERWOUDE Vrijdag ^.bracht het „Nuvo" uit Rijnsa- terwoude „Het ontvolkte Huis" op de planken. Onder leiding van de regisseur, Bill de Boer, had het toneelgezelschap, dat in Rijnsaterwoude veel fans heeft en grote bekendheid geniet, de ze keer eens geen comedie of klucht ingestudeerd maar een drama, dat op het platteland speelde. Het publiek stond aan vankelijk met enige reserve te genover deze inbreuk op de tra ditie van „avond uit? dan moe ten we lachen". Maar de spelers wisten de zaal tot doodse stilte te brengen met hun spel. Voor al Henny Mokkenstorm (Moeke) en Hulde Bonder (Tonia) riepen een grote ontroering op als resp. een moegestreden oude vrouw en een gefrustreerde verbitterde schoondochter. Jan- Peter de Seters is voor het „Nu vo" een grote aanwinst, zijn spel getuigt van ontspannen na tuurlijkheid, ook Wilma de Boer speelde voor het eerst en voelde zich uitstekend thuis in de rol van het jonge meisje Annemarie. De huisarts werd door Tom Bonder in al zijn rpst zeer natuurlijk vertolkt. Ook Ans en Jan v. Speykeren, Hans Stakenburg en Marleen Molière droegen bij tot het grote succes, dat het „Nuvo" na afloop ten deel viel. De kennis van de tekst was niet altijd 100%, maar Truus Slikkerveer kweet zich dapper van haar taak als souf- Serie inbraken in Bollenstreek Van c e correspondent Noordwijkerhout In Lisse, Voorhout, en Noordwijkerhout is in de nacht van vrijdag op zaterdag een aantal inbraken gepleegd. Steeds werd door middel van een ijzerdraadje de knip van de deuren, die niet op het nachttslot zaten, openge trokken. Er verdwenen onder meer geld, girobetaalkaarten, rijbewijzen en paspoorten. Welfare-verkoop Voorschoten groot succes Van onze correspondent Voorschoten De Voorschotense Welfare afdeling van het Rode Kruis hield eind vorige week in een gedeelte van de Dorpskerk een beurs voor de verkoop van de artikelen gemaakt tijdens de welfare-aktiviteiten van het Rode Kruis. De verkoop bracht een. bruto bedrag op van 6.205,26. De beurs werd geopend door de voorzitter van het Voorschotense Rode Kruis, oud-burgemeester L. de Kool. De opening werd bijgewoond door burgemeester en mevrouw Van der Haar—Terpstra, wethouder Ir. N. de Ruiter en een afvaardiging van het hoofdbestuur van het Rode Kruis. Tijdens de beurs was er een pop, die beschikbaar gesteld is voor de aktie „Geven voor Leven". De verloting rondom die pop bracht tijdens de beurs al een bedrag op van 300,-. Wie nog mee wil doen, kan de pop nu vinden in de welfare-kamer, Leidseweg 33 (voormalige kleuterschool). Orgelbeurs in Wassenaar bracht 14 mille op Van onze correspondent Wassenaar De bazar in het Dorpscentrum in de School straat ten bate van de restau ratie van het orgel in de Dorps kerk is een bijzonder groot suc ces geworden. Een bedrag van meer dan f 14.000.- voor de or gelrestauratie werd bijeenge bracht. In de Warmondse sporthal De Kli mop werd zater dag een hand- baltoemooi ge houden voor la gere scholen. Op de toto de winnende teams. Op de bovenste rij het meisjesteam van de Leerhoe- ve, dat behalve de eerste prijs ook de wissel be ker in de wacht sleepte Op de middelste rij het jongensteam van de Van der Veldeschool en op de onderste rij het jongen steam van de Leer hoeve, dat op de tweede plaats eindigde. iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM LISSE - Wim Goedemans uit De Engel is dit weekeinde in Lisse uit geroepen tot Prins Kar naval over het seizoen '74-'75. Een verkiezing, die voor de honderden aanwezigen in de bom volle feestzaal van 't Trefpunt als een volledi ge verrassing kwam maar niet minder werd gewaardeerd. Als Prins Willem de Tweede gaat de getapte meubel verko per Goedemans de kers verse Karna valsvereni- ging De Gaapstokken in de komende maanden dirigeren. Het debuut van de Gaap stokken is in Lisse bij zonder aangeslagen. Het werd een feest om nooit te vergeten. Tot diep in de kleine uurtjes zat er volop beweging in de vloer van de gezellige re sidentie 't Trefpunt door talrijke polonaises en uitbundige hospartijen. het feest te loodsen. Deze eerste indrinkavond van de Gaapstok ken, gedeeltelijk gesponsord door de Leidse Courant, liep op rolletjes. Vier januari gaat men het feest nog eens dunnetjes overdoen met de viering van het Prinsenbal. Lissenbroek Met de verkiezing van Prins Wil lem II is ook Lisserbroek in de camavalsroes gekomen. Zater dagavond om precies 11.11 uur stapte de nieuwe prins uit een Tevoren had een grote polonaise en een show van de dansmarie- :n goede stemming Prins Frans I. van de Haarlemmermeerse carnavalsvereni ging de Meerbanken leest de oorkonde voor En dat was uiteraard ook oogsten voor hun uitge- een verdienste van de kiende benenwerk. erg op dreef zijnde hof kapel De Bolknakkers, Adiudant Kees van Ruiten en op- het ffastorkest The Rit perspreekstalmeester Ad van gasioncesi. ine Kit Zeist kweten zich voortreffelijk micksi en de dansmane- van hun tóak door de entou. kes, die menig applaus siaste Lissenaren bekaam door Tevens werd er een trekking van een loterij voor jurkjes van de dansmariekes gehouden. De hoofprijs, een grill ging naar mevrouw Van Eeuwijk, De tweede prijs, een wollen deken was voor mevrouw zoet. Winna res van de derde prijs, een kof fiezetapparaat was mevrouw Van der Stelt. De eerste daad, die de nieuwe prins verrichtte, was het onder scheiden van de heren Sluymer, Der Nederlanden en Glas voor hun werk in de Dorpsraad. Daarna was het de beurt aan De Raad van Elf van de Gaapstokken met de LC-beker voor de Super -Gaapstok. Cees Baars, de beheerder van het dorpshuis. Hij werd onder scheiden in de orde van hof schenker. Mevrouw Wennekes kreeg eer adeaubon voor het vervaardi gen van de jurkjes voor de dansmariekes. Na deze huldiging barste het feest van de ..Rampenstampers" he lemaal los. In Nieuw Vennep werd Transa- via-plloot Pim Sierks door Prins Frans 1 onderscheiden met de Vergulde Pieper. (Van onze correspondent) HAZERSWOUDE - De R.K. parochie H. Michael en H. Bernard us te Hazerewoude-Rijndijk/Kou- dekerk aan den Rijn heeft haar pakket van eisen ingediend bij het bestuur van de Stichting Het Anker, dat in de Hazerswoudse wijk Rhynenbur- ch-Oost een multifunctioneel centrum wil reali seren. Het Amsterdamse architectenbureau Al berts heeft intussen opdracht gekregen een schetsontwerp met kostenraming te maken. Be halve genoemde parochie gaat ook de gemeente participeren in het project. De Nederlandse Her vormde en de Gereformeerde Kerken uit Hazers woude-Rijndijk/Koudekerk aan den Rijn hebben zich wat dat betreft teruggetrokken. In het eisenpakket van de parochie wordt onder meer genoemd: een kerkzaalruimte van onge veer 400 zitplaatsen, met daarin blijvend een sacrale ruimte voor 50-75 personen. De parochie zou hierin op zondag minstens twee diensten moeten kunnen verzorgen. Daarnaast zal behoef te zijn aan: een ontmoetingsruimte, een sacristie en een werk-spreekkamer. Het programma van eisen van de gemeente: grote zaal voor ongeveer itou zitplaatsen, een ontmoetingscentrum, een spreekkamer, ruimte voor de kruisverenigingen (Groene en Wit Gele), met mogelijkheden voor een groepspraktijk, een uitvaartcentrum, een drie- of viertal ruimten voor de jeugd, een uitleenbibliotheek. De parochie participeert voor 600.000,waardevast. Na de fusie van de parochies H. Michael en H. Bemardus op 1 januari 1969 heeft men vanwege het bisdom Rotterdam opdracht gekregen tot de voorbereiding van de nieuw bouw. Wanneer het multifunctionele centrum eenmaal zal zijn gerea- u see ra, zullen geen cüensten meer worden ge houden in De Ridderhof te Koudekerk aan den Rijn. „Dit in verband met de verzorging van de liturgie en de beschikkbaarheid van de pasto res", aldus L. Senne. De Michaelkerk (ook wel bekend als Zwaantjeskerk) zal dan geen dienst meer doen. De nieuwe kerk, die dus in het multifunctionele centrum wordt ondergebracht, wordt het hoofdkerkgebouw van de parochie. De Bemarduskerk (oftewel Scheepjeskerk) blijft in gebruik, zolang dit nodig blijkt te zijn. Afscheid van voorzitter in Zoeterwoude •e Zoeterwoudse Onderlinge Brandwaarborg Mij. huldigde vrijdagavond op de jaarverga dering de aftredende voorzittei L.A. Droogh die wegens het bereiken van de gestelde leef tijdsgrens niet meer herkies baar was. Sinds 1936 had hij zitting in het bestuur, vanaf 1950 was de heer Droogh zitter. Vice-voorzitter G.P. Krogt prees zijn vele verdienst en en bood een gouden horloge met-inscriptie aan. De heer P. -v. Dalen van de landelijke orga nisatie liet zijn waarderende woorden vergezeld gaan van een fraai fotoboek over Neder land. De opvolger van de heer Droogh is nog niet bekend. Wel werd het bestuur gecompleteerd door de verkiezing van de heer G. Droogh. Het bestuur wijst zelf een voorzitter aan. Op de foto: De heer P. v. Dalen drukt de scheidende voorzitter Droogh de hand. Recordopbrengst bazar Zoeterwoude Van onze correspondent Zoeterwoude De bazar die de Hervormde Jeugdraad afgelo pen weekeinde In Ons Huis organiseerde trok grote be langstelling. De bruto-op- brengst was f 10.825... tegen f 8.647,- vorig jaar. Het bedrag is bestemd voor de exploitatie van Ons Huis ter wijl men ook een bijdrage hoopt te kunnen leveren in de kosten van een kleine restau ratie van de historische dorps kerk. SASSENHEIMSE DAMESKRING AAN VOORAVOND JUBILEUM Van onze correspondent SASSENHEIM De Katholieke Dameskring „Theresla" viert volgend jaar het vijftigjarig bestaan. Tijdens een vrijdagavond gehouden jaarvergadering deelde de presidente mevrouw Wit- teman mee, dat een en ander vergezeld gaat met feestelijkhe den. Tevens bracht zij de bezinningsdag in het Lucia-klooster in Bennebroek, de bedevaartstocht van een aantal dames naar Beauraing en de uitgaansdag naar Boskoop en Hilversum in herinnering. Door de heer Chouffour werden enkele films vertoond. Aan het einde van de bijeenkomst werd een verlo ting gehouden. Besloten werd nog kien- en kaart bijeenkomsten te beleggen. Zwemdemonstratie gehandicapten Van onze correspondent ALPHEN In het overdekte zwembad „De Dillen" gaven zondagmorgen acht gehandi capten een zwemdemonstra tie. Burgemeester Gallas reik te aan Wilfred de Groot, Ka rin Captein, Jacco van der Zwaard, Esther Post en me vrouw Stemmerik het A-di ploma en aan Marina de Pa ter, Kees Zaal en Annemarie Sloothaak het B-diploma uit Maskerade Maskarade speelde bij kaarslicht Van onze correspondent Rijpwetering Terwijl de tonelisten van .Maskerade" zaterdag avond vrolijk en met veel elan het blijspel in 3 bedrijven „Het begon in Monte Carlo" voor een flink bezette zaal in het dorpshuis uitvoerden, werd het spel halverwege het eerste bedrijf wreed verstoord door het uitvallen van de electrise he stroom. Heel Rijpwetering zat om circa 20.45 uur plotseling in het donker te koekeloeren, waardoor ook de televisiekijkers thuis ineens noodge dwongen veretoten bleven van de rest van de nog maar pas begonnen Berend Boudewijn-kwis. Want eerst om 22.15 uur floep ten de lichten weer aan en toen was B.B. natuurlijk al pleiten. Jammer van dit altijd leuke programma, maar de toeschouwers in het dorpshuis hebben in ieder geval volledig van het goed en vlot gespeelde blijspel kunnen genieten. Na het uitvallen van het licht namelijk kwam men van alle kanten met kaarsen en gaslam pen aandragen, terwijl de heer G. Koek zo bereidwillig was de. accu uit zijn auto te slopen en hier enkele lampen op aan te sluiten. Al met al was het lichteffect op het toneel toen weer zodanig, dat het spel hervat kon worden. Juist aan het slot van het 2e bedrijf toen de grote pauze begon, gingen alle lichten weer aan en was het leed helemaal geleden. Overigens heeft .Maskerade", dank zij de uitstekende regie van regisseur Ben Berk, de sfeervolle decors van J. Bouwmeester en het vlotte en goede spel van de tonelisten, weer een goede beurt gemaakt. Het sportieve publiek, dat begrip toonde voor de over macht van de lichtstoring, heeft weer smakelijk gelachen om de vele koddige scènes en de verrassende verwikkelingen in het laatste bedrijf. Het goede souffleurewerk van de heren W. Wolvers en W. v.d. Berg alsmede de bijzonder knappe grime van de fa. Hoppezak uit Leiden vervolmaakten deze uitvoering. De heer A. v. Haastregt zorgde met zijn discotheek tussen de bedrijven en na afloop voor gezellige dansmuziek. De toneelavond wordt a.s. zaterdag om 20 uur in het dorpshuis herhaald. Dan heeft ook de jeugd onder de 14 jaar toegang, terwijl de bejaarden er weer gratis kunnen komen kijken Ruim 750 wandelaars liepen St.Nicolaasmars Van een onzer verslaggevers ALPHEN AAN DEN RUN - On danks het slechte weer hebben zaterdag nog 754 wandelaars de 18e St.Nicolaasmars gelopen, die als start en finiahplaats had de Paradijslaan in Alphen aan den Rijn. „We hebben zelf van dit hoge deelnemersaantal staan te kijken. Dat hadden we nooit verwacht", aldus de heer J. P. Woordes, secretaris van de Wandelkring Leiden en Omstre ken, die met de Kon. Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding de organisatie in handen had. De wandelaar^ die na het vol brengen van de tocht een bord je van plateel kregen voorzien van de afbeelding van St. Nico- laas, werden onder andere aan gemoedigd door burgemeester Gallas en de Sint, die tijdens zijn rondrit door Alphen aan - denRijn even de Paradijslaan aandeed. J. H. W. Jansen voorzitter KVP-Alphen Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RUN - Tij dens de jaarvergadering van de KVP is een nieuwe voorzitter gekozen. De heer van Dongen moest wegens verhuizing deze functie neerleggen. In zijn plaats werd de heer J. H. W. Jansen gekozen. De onlangs in gestelde werkgroep van de KVP, ter ondersteuning van de fractie, zal onder leiding van coördinator C. Slingerland het instellen van een spreekuur on derzoeken. Boskoopse op zebra-pad geschept BOSKOOP - In Boskoop zijn zondagavond twee vrouwen die over een zebra de weg over staken, door een auto geschept. Een van hen, de 64-jarige me vrouw J. de Later uit Boskoop, werd zo ernstig gewond dat zij ter plaatse is overleden. De an dere liep lichte verwondigen op. Prijswinnaars dierenexpositie in Wassenaar Van onze correspondent Wassenaar De jaarlijkse pluimvee- en vogeltentoonstel ling, die in het afgelopen week einde in het Jeroenhuis gehou den werd, heeft veel belang stelling getrokken. In totaal waren er ongeveer 550 kooien opgesteld met konijnen, ca via's, hoenders, sier- en post duiven, kanaries en tropische vogels. Tentoonstellingsvoorzitter G. J. H. VI Bosch maakte de uitslag bekend van de toegekende hoofdereprijzen. Bij de konij nen won een Alaska van de fam. Roze ma de prijs voor het beste ram van eigen fok. De beste jonge voedster was een zwarte tan van L. A. Kreft Mevr Kukler kreeg een ereprijs voor de beste langhaar-cavia. Bij de sierduiven ging de ere prijs naar L. A. Kreft voor een krulveer-duif. Bij de dwerghoe- deVs zegevierde een Wyandotte van voorzitter A. C. van Tol. De heer Van der Ploeg kreeg een prijs voor de mooiste postduif van eigen fok. Bij de kleurkanaries gingen de hoofdprijzen naar C. de Best en B. P. J. Wijnen 2 x bij de bastaarden naar J. W. Lam mere, bij de parkieten naar W van Egmond en bij de tropische vogels naar J. K. Annokka voor een rode kroonvink.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5