Bayern kansloos 4$ Excelsior bleef overeind tegen sterker Roda JC PEC Zwolle verspeelde weer punt TWEEDE TRAINER LEIDDE NAC NAAR EERSTE TRIOMF AZ liep De Graafschap op middenveld onder de voet Nederlaag tegen MSV Duisburg 12—1 MAANDAG 18 NOVEMBER DüSSELDORP Kickers Offen bach, de nieuweling in het Westduitse voetbaletablisse ment, die vrijdag „Bayern kil ler" FC Kaiserslautern met 21 versloeg,blijkt een dag later door dat resultaat alleen op de eerste plaats van de ran glijst te zijn gekomen. Ham burger SV, dat het thuis altijd zeer sterke VFL Bochum met 24 verloor viel terug naar de derde plaats. De tweede plaats wordt met een achterstand van één punt ingenomen door debutant Eintracht Braunsch weig, dat op eigen veld SchaJ- ke '04 met 1—0 afweerde. MSV Duisburg ontpopte zich weer als een ware angst-tegen stander voor Bayern Müüchcn. Na de 40 van vorig seizoen dienden de zebra's de houder van de Europacup I met 2—1 de zesde seizoennederlaag toe. Het team van Müller en Bec- kenbauer ligt nu met 13 punten uit evenveel wedstrijden in een vrijwel kansloze positie voor de titeL Geïnteresseerde ere-gast bij het treffen tussen MSV Duisburg en FC Bauem München (21) was Rinus Michels. Gezien bet matige spel van de vijf inter nationals bij Bayern voorspel de hij dat West-Duitsland het woensdag tegen Griekenland in Athene erg zwaar al krijgen. „Toch geloof ik dat de Duitsers het zullen redden". Of hij blij zou zijn met Bayern München als eventuele tegenstander van Barcelona in het Europa Cup toernooi, werd hem gevraagd „Het komt erop aan waar ge speeld wordt", aldus Michels. „De atmosfeer sou bijvoor beeld in München heel anders zijn geweest. Overigens geloof ik dat bet vroeg genoeg is als we pas in de finale tegen Bayern behoeven aan te tre den". Fortuna Düsseldorf, dat op 27 november tegen FC Amster dam aantreedt in de achtste finales van de UE F A-cup, zege vierde in de uit-wedstrijd te gen Rot Weiss Essen met 2—1 en bezet thans de negende plaats met 15 punten en de doelcijfers 22—2L Aanvaller Geye speelde een belangrijke rol. Hij schoot in de 28ste mi nuut uit een strafschop hard tegen de lat, maar revancheer de zich door in de 72ste minuut als match winner op te treden. Zijn doelpunt betekende 1—2, nadat Seel in de 63ste minuut de score had geopend en Burg vijf minuten later had gelijkge- Stand na 13 wedstrijden: Kickers Of fenbach 13-19; Eintracht Braunsch- weig 13-18; Hamburger SV 13-17; Hert ha BSC 13-17; MSV Duisburg 13-17. Engeland Terry Mancini en Brian Kidd (beide van Arsenal) in duel met Daniel en Óavies yan Derby County. Arsenal's vorm van de laatste weken kwam tot uitdrukking in de score van 31. Brian Kidd nam het derde doelpunt voor z'n rekening. International Alen Ball verzorgde de overige produktie. Koploper Anderlecht vergiste zich lelijk in de kracht van middenmoter Berchem Sport. Berchem, dat thuis speelde, bracht de Brusselaars een pijn lijke nederlaag van 1—0 toe. De stormlopen van de landskam pioen waren niet toereikend om in de laatste minuten alsnog een beter resultaat te bereiken. RWD Molenbeek profiteerde van deze misstap van Ander lecht door in eigen stadion Lo keren bijna zonder moeite naar een nederlaag van 31 te spe len. De Molenbekers, onlangs door FC Twente uit het UEFA- Cup toernooi gewipt, staat door dit resultaat alleen aan de kop van de Belgische eerste divisie. Cercle Brugge behield aanslui ting bij de twee koplopers door de moeilijke uitwedstrijd tegen Beveren Waas met 21 in winst om te zetten. De stand: RWDM 14-22; Anderlecht 14-20; Cercle Brugge 14-18, FC Ant werp 14-17, Beerschot 14-17, Club Brugge 14-17. Een uiterst productieve David Johnson heeft Ipswich Town zaterdag de sprong laten ma ken van de vierde naar de eer ste plaats op de ranglijst van de Britse eerste divisie. Ips wich was de enige club van de top-zes, die zaterdag tot winst kwam. De incidentrijke ont moeting met Coventry City werd met 4—0 gewonnen. John son nam daarbij een hattrick voor zijn rekening. Talbot, wiens naam evenals die van Llyd in het boekje van de scheidsrechter terechtkwam, maakte het andere doelpunt, nadat hij eerst een strafschop onbenut had gelaten. Ipswich heeft een doelgemiddelde dat een fractie beter is dan dat van Manchester City, Liverpool en Everton die allen eveneens 22 punten hebben verzameld. Liverpool en Everton misten bei de de kans om de leiding te nemen door in het lilde onder linge duel van de Merseyside- clubs tot een doelpuntloos ge lijkspel te komen. Wel trok de ontmoeting Everton—Liver pool in het Goodison Park met 56.797 kijkers het grootste aan tal toeschouwers bij e>en Lea gue-wedstrijd van het huidige seizoen. Liverpool dat één wed strijd minder heeft gespeeld dan de concurrentie, showde zijn nieuwe aanwinst, de voor ruim één miljoen gulden van Newcastle overgenomen Terry mcDermott Het een week durende leider schap van Manchester City werd abrupt afgebroken door middenmoter Birmingham Ci ty, die de ploeg uit Manchester met 40 klopte. Hatton (2), Kendall en Burns waren de doelpuntenmakers. Sheffield United dat aan de ont moeting met Burnley een punt overhield (2—2) staat nu op een punt van het leidende viertal. De poorten van Leeds moesten gesloten worden. Binnen was het met 46.000 mensen uitver kocht, buiten stonden er nog eens tweeduizend. Dat alle maal voor de ontmoeting met Middlesbrough, waarvan de vroegere Leeds-speler Jack Charlton manager is. De schot Duncan mcKenzie hielp Leeds met twee doelpunten in veer tien minuten aan een vliegende start, maar Middles borough kwam terug en redde dankzij doelpunten van Boam en Mai- com Smith een kostbaar punt Newcastle United maakte vier treffers in de laatste twintig minuten en droogde het met degradatie bedreigde Chelsea af met 5—0. Stand: Ipswich 18-22; Liverpool 17-22; Everton 18-22; Manchester City 18- 22; Sheffield United 18-21 Johan Cruyff was weer eens In vertrouwde omgeving. Met vrouw en kind bezocht hij gisteren" de wedstrijd Ajax—Haarlem. Cruyff zag zijn oude ploeg met 4—0 zege vieren. ROTTERDAM In een spannende wedstrijd heeft Excelsior op Woudenstein tegen het betere Roda JC het zoveelste kunststuk van dit seizoen uitgehaald. In een tijdsbestek van drie minuten werd een 01 achterstand om gebogen in een voorsprong van 21. Het tweede Rotterdamse doelpunt was omstre den, omdat volgens de Limburgers Frans van der Heide in buitenspelpositie zou hebben gescoord. Vooral Advocaat protesteerde he vig bij scheidsrechter Berrevoets, die na over leg met zijn grensrechter de treffer toch toekende. Advocaat bleef mopperen en werd opgeschreven. Uit een pass van Van den Berg kreeg Van der Heide, nadat Pfeiffer miste, de bal. Hij schoot rakelings langs de overigens goed zijn doel verdedigende Van de Mierden (Geilman moet maandag worden geopereerd). Dat betekende 21 in de 63e minuut Honderdtachtig secon den daarvoor kreeg Rinus Israel, die na de opgelopen achterstand mee naar yoren trok en duidelijk zijn stempel op de strijd drukte, de bal van Bassant. Hij tikte handig over Blatter heen. Roggeveen leverde op zijn beurt een boogballetje af, dat Van de Mierden deed kaDituleren (11). Roda JC, dat meer kwali teit in de ploeg had, nam onmiddellijk in h tweede bedrijf afstand. Via een combinatf met Bish kon Gerrie de Goede uit een diag naai schot de score openen (0—1). Toen celsior de voorsprong had verkregen gift Israel weer naar zijn verdedigende plek ten en verijdelde alle pogingen van de Limbui gers. Voor de rust waren de kansen gelij verdeeld. Zowel Van der Roer als Van Mierden toonden hun klasse. Bij een fout van de Excelsior-goalie redde WickeL gg Scoreverloop: 48. De Goede 0—1, ES 63. Roggeveen 1—1, 66. Van der Heide 21. Scheidsrechter: HH Berrevoets. Toeschouwers: 7.000. Excelsior Van der Roer; G. den Butter, Wickel, Israel en Tab- bernee; A. den Butter, Van den Berg en Roggeveen; Kwakker- naat. Van de Heide en Bassant EEE Roda JC: Van de Mierden; Dijk- stra, Broeks, Advocaat en Pfeiffer; Offermans, Blatter en Ziegler; Nanninga, Bish Goede. DOETINCHEM In De Grmafschappers", het officiële orgaan van de supportersvereniging van de Doetinchemse erediviseclub, stond met een grote kop: „AZ'67: (vel problemen, geen paniek". Bij de eerstvolgende thuiswedstrijd van De Graafschap zal de schrijver van bet artikel geen moeilijkheden hebben met het zoeken naar een nieuwe kop. Hij kan de clubnaam verwisselen en boven bet artikel schrijven: „De Graafschap: wel problemen, geen paniek". Gedurende de 90 minuten voetbal, die gistermiddag in het stadion De Vijverberg werd getoond, heeft het elftal van trainer Evert Teunissen duidelijk aangegeven waar de problemen liggen: op het middenveld! Hiddink, die een gele kaart kreeg wegens een te harde charge tegen Bobby Vosmaer, werd door Kees Kist volkomen ontregeld. Poulus vertoonde ademhalingsmoeilijkheden en had door trainer Teunissen nooit opgesteld mogen worden, terwijl Henk Koenders. anders altijd een harde werker en doorzetter, weinig succes had met het afspelen van de baL Wat Koenders ook probeerde, niets lukte. Niet cadeau De overwinning van 54) kwam AZ'67 ten voile toe. De ploeg van trainer Joop Brand was oppermachtig. Na afloop zei de verheugde AZ-trainer: „De overwinning was terecht. AZ'67 was veel beter en ik zou niet graag willem horen, dat we de zege cadeau hebben gehad omdat De Graafschap zo slecht speelde. We moesten tegen De Graafschap bewijzen dat we een ploeg in opbouw zijn. Jonge spelers zoals Robby Meister, Rob Molendijk, en Henk van Rijns- over, hebben tegen De Graafschap een kans gehad zich waar te maken". Reeds na vier minuten keek De Graafschap al tegen een achterstand van 1-0 aan. Wildbret viste de bal op het middenveld op en dribbelde zonder enige tegenstand dwars over het veld in de richting van het Doetinchemse doel. Vanaf de rand van het strafschopgebied kogelde Wildbret de bal onhoudbaar langs doel man Van OosterhouL Nog og geen minuut later was de Alkmaarse ploeg bijna weer bij een treffer. Kees Kist „wandelde" door de Doetinchemse defensie en tikte de bal behendig langs de teleurstellende Mintjes. Theo van Londen en doelman Van Oosterhout begrepen elkaar niet goed en lieten de bal gaan. Kist kwam net iets te laat om de bal in het doel te deponeren. AZ'67 bleef gevaarlijk. Rob Molendijk (ex-Papendrecht) zorgde door zijn inzet en aggressiviteit voor veel gevaar in de defensie van De Graafschap. Theo van Londen en doelman Van Oosterhout kregen het erg moeilijk. Na 28 minuten begreep Evert Teunissen dat Poulus niet in staat was een volledige wedstrijd te spelen. Poulus, die door een verkoudheid moeilijkhe den had gekregen met de ademhaling, werd vervangen door Zaaijer. Vosmaer, die op rechts alle vrijheid kreeg, werd enkele malen hardhandig van de bal gezet. In de 35ste minuut gebeurde dat opnieuw. Nu door Guus Hiddink, waarop scheidsrechter De Bruin zijn gele kaart liet zien. Later zouden ook Wildbret (AZ'67) en Gerrie de Jonge (De Graafschap) een gele kaart krijgen. Na de rust zakte De Graafschap nog verder terug. AZ'67 bleef het initiatief behouden en zette de thuisclub onder zware druk. Na vijf minuten had AZ weer succes toen Rob Molendijk de bal van de doorgebroken Vosmaer overnam en onhoudbaar langs Van Oosterhout schoot (0-2). Enkele minuten later kopte Nygaard voor AZ de bal uit een hoekschop van Bobby Vosmaer langs de doelman (0-3). AZ'67 bleef oppermachtig en voerde de score op door Kees Kist (0-4) en invaller Sem Wokke (0-5). WIL VAN DER PLAS. Scoreverloop: 4. Wildbret 0-1. 50 Molendijk 0-2, 52. Nygaard 0-3. 66. Kist 0-4, 79. Wokke 0-5. Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers: 10.000. De Graafschap: Van Oosterhout, Mintjes. Schoenmaker, Van Londen, Over- goor (De Jonge), Poulus (Zaayer), Hiddink, Koenders, Veen. Hazelhekke. Nanlohy. AZ'67: Vooys, Van Rijnsoever. Mol. Spelbos, Vonk, Wildbret, Kist, Nygaard, Meister (Suurendonk). Molendijk (Wokke), Vosmaer DEN HAAG Heerevenveen heeft de noordelijke broeder strijd tegen FC Groningen op overtuigende wijze in zijn voor deel beslist: 4-1. De Friezen be houden daarmee de kans op de titel, hoewel leider Eindhoven tegen FSC geen fout maakte: 1-0. Alleen PEC Zwolle verloor enig terrein door op eigen veld te gen FC VVV niet verder te komen dan 04). NEC kwam niet in het veld. De ontmoeting te gen FC Dordrecht werd afge last, zodat de Nljmegenaren er nu relatief beter voor staan dan de Zwollenaren. De negen ontmoetingen in de eer ste divisie trokken 35.300 toe schouwers, een gemiddelde van ruim 4400. Heerenveen-FC Gro ningen was topscorer met 10.000 man. Schraal bedeeld werd het duel tussen SC Amersfoort en Volendam, waar slechts 1800 man de tribunes „bevolkten". SC Amersfoort-Volendam 4-2 (2- 1). 10. Meijer 1-0. 12. Van Pelt 2-0. 15. Smit 2-1. 49. De Neeling 3-1 (strafschop). 57. Bond 3-2 (strafschop). 80. Meijer 4-2. Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers 1800. Boeking voor Braam (Volendam). PEC Zwolle-FC VVV 0-0. Scheidsrechter: van Dijken. Toeschouwers: 5000. Veendam-SC Carabuur 0-1 (04)). 80. Van de Vlag 0-1. Scheids rechter: Beek. Toeschouwers: 3500. JFC Den Bosch-Willem II 14) (04)). 67. Danse 1-0. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 3500. Heerenveen-FC Groningen 4-1 (2- 0). 2 Zmiric 1-0. 23. Galyanin 2-0. 66. Toonstra 3-0 (straf schop). 70. Bloemberg 3-1. 78. Wierts 4-1. Scheidsrechter: Ver- voort Toeschouwers: 10.000. Helmond Sport-Vitesse 1-3 (0-1). 40. Bursac 0-1. 60. Hofs 0-2. 71. Vardic 1-2. 86. Hofs 1-3. Scheidsrechter: Corver. Toe schouwers: 3500. Eindhoven-FSC 14). (14)). 45. Bloemers 1-0. Scheidsrechter: Booy. Toeschouwers: 6000. Gele kaart voor Ehlen (FSC) wegens het opzettelijk ten val brengen van een tegenstander. Heracles-FC Vlaardingen 1-0. (0- 0). 85. Grobben 1-0. Scheids rechter: Van Ooyen. Toeschou wers: 2000. Gele kaart Bronkers (Heracles) wegens het opzettelijk laten vallen van tegenstander. BREDA NAC heeft zijn eerste zege in deze competitie binnen. De Bredase ploeg, die gecoa- ched werd door tweede trainer Jo Jansen (Henk Wullems was ziek), verdiende de overwin ning volkomen. Na een gelij- kopgaande eerste helft, waarin beide teams wat angstig ope reerden had NAC na de hervat ting duidelijk het beste van het spel. Vooral door toedoen van de uitblinkers Vreijsen en Brouwers, die dankbaar ge bruik maakten van een totale off-day van Bianchi. NAC kwam overigens bijzonder gelukkig aan de leiding. Brou wers stond namelijk meters buitenspel voordat hij de pass van Bakker ontving, waaruit hij scoorde. Hevige protesten van de Amsterdammers bij scheidsrechter Hoppenbrouwer, die was afgegaan op zijn grens rechter, baatten niet. Aanvoer der Jongbloed liep door het aanpraten tegen de arbiter een boeking op. FC Amsterdam, dat duidelijk wat aangeslagen was, probeerde de gelijkmaker daarna te forceren. Maar de overtuiging ontbrak. Bovendien verdedigde NAC, waarbij Van den Dries spits Jansen geheel uitschakelde en ook Krijnen een sterke partij speelde, be kwaam. NAC's tweede treffer was evenmin vlekkeloos, want de door Brouwers gelanceerde Vreijsen nam* de bal met de hand mee, voordat hij door Bianchi ten val werd gebracht in het strafschopgebied. Alleen aan het derde doelpunt van Vreijsen, die na een pass van Brouwers uit een zeer moeilijke hoek scoorde, zat totaal geen smet. 59. Brouwers 10. 53. VreijN (strafschop) 20. 80. Vreijsft 30. Scheidsrechter: Hopp«& brouwer. Toeschouwers: 7.000. NAC: De Jong; Cruyssen, Va: den Dries, Krijnen en Bakker Smits, Bouwmeester en V meulen; Brouwers, Vreijsen Muller (Van Rooy) FC Amsterdam: Jongbloed; Fli.^ kevleugel, Fransz. Koopman e" Bianchi (Karte); Van der Merkt Husers en Dekker; Meijer (Ot to), Jansen en Van der Lem.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 16