Bessems in 47/1 naar internationale tafel IMTTK kampioen soloclubteams Verlies Dukla Judogoud voor Theo Knegtjens Siffels tweede TELEURSTELLEND GELIJKSPEL VAN UEFA-TEAM MAANDAG 18 NOVEMBER 1974 Nederlands -tekord Eltjo Schutter Enschede Eltjo Schutter (Quick) heeft gisteren tijdens nationale indoor-atletiekwed- strijden in de Diekmanhal in Enschede het Nederlandse re cord polsstokhoogspringen ver beterd en gebracht op 4.70 me ter. Het oude indoorrecord stond sedert 2 maart van dit jaar (Groningen) met 4.65 m. eveneens op Schutters naam. De Nijmeegse student liet na zijn geslaagde recordpoging de lat op 4.80 meter leggen maar faalde toen driemaal. Eltjo Schutter is met 4.80 m. ook houder van het record in de open lucht Zwemploeg voor Tsjechoslowakije lil UTRECHT De Koninklijke Ne derlandse Zwembond (KNZB) heeft voor de internationale zwemwedstrijden die van 14 tot 19 december in Praag en Gott- waldov in Tsjechoslowakije worden gehouden de volgende zwemmers en zwemsters uitge nodigd: Ruud Pijper (VZC Vlaardinen), David Schadden- horst (Zian/Vitesse), Henk El- zerman (Zian/Vitesse), Wijda Mazereeuw (Zwepho), Ada Pors (VZC Vlaardingen), Tineke Wolthuis (GZPC). Turntitel DOS VUGHT DOS (Amsterdam) is mj gisteren in Sporthal Ouwer- hi kerk in Vught Nederlands ver- v enigingskampioen bij de meis ki jes (14/16 jaar) geworden. De Amsterdamse turnstertjos ver- zamelden in totaal 154.05 pun ten. Excelsior (Nijkerk) werd met een achterstand van twee I punten tweede. 1-iJill Burink (DOS) was met een Ta totaal van 32.15 punten de beste individuele turnster. Ria God- schalk (DOO) werd tweede met 1 32.00 punten. LONDEN Maarten Siffels is bij een internationaal toernooi voor schermers on der de 20 jaar in Millfield (Engeland) op floret op de tweede plaats geëindigd. Siffels had evenals de Engels man Robert Bruniges vier partijen in de finale gewon- ne, maar hij verloor de bar rage. Evert van Hilten werd vierde met twee gewonnen wedstrijden. Neem toch maar I liever een occasion I van de VW-dealer. 3 zekerheden j ^garanXe - ANWB-keuring. @-servicepaspoorl. Sportwereld TEGELEN De internationale snelle-sprong-cross, die gisteren voor de 25e maal in Tegelen werd gehouden, heeft bij de heren een dubbele Engelse zege iopgeleverd. De bij de AFCENT in Brunssum gelegerde Roy Clark won de loop over 8000 meter door het natuurgebied „Holt Meule" met honderd me ter voorsprong op zijn landge noot John Evans. Bij de dames, die drie kilometer liepen, was Carla Beurskens (AVT) super- Uitslagen: Dames: 1. Carla Beurskens (AVT). 2. Lenii Laarmans (AV34). 3. Godelieve C oe negracht 1. Clark (AFCENT). 2. Evans (AF CENT). 3. Visschers (Unitas). 4. Kor- tonray (Kimbria). 5. Bursch (Unitas). 6. v. Hoek (HAC). DEN HAAG Twee Nederland se profs, zwaarweltergewicht Sta; v.d. Driessche en lichtge wicht Gerard Bok, zullen vrij dag in Gent boksen. Van de Driessche ontmoet de Belg Alfredo terwijl Bok in Roelands eveneens een Belgi sche tegenstander krijgt OSNABRUCK - De jeugdtafel- tennisinterland West-Duitsland- —Nederland, die zaterdagavond in Osnabrück is gespeeld, heeft voor de Nederlanders een winning en drie nederlagen op geleverd. De meisjes tot 15 jaar triomfeerden met 5-4. De jong ste jongens verloren met 2-5, de meisjes tot 18 jaar met 1-5 de jongens met 0-5. HELGEN Imre Nielsen-Riet- veld heeft zondag met de Deen se Lenc Koppen de finale var het damesdubbelspel van dt Noorse badmintonkampioen schappen gewonnen. In de fina le versloegen de dames de De nen Pernille Kaagaard en Anne Flindt Christiansen met 10-15, 15-10 en 18-15. Bij het dames enkelspel werd-Imre Nielsen de halve finale uitgeschakeld door de Zweedse Annette "Bor- jesson. BERKHOUT Jean Bessems is de nieuwe kampioen van Nederland in het 47/1. Terecht, want de 29-jari- ge biljarter uit het Limburgse Cadier en Keer was de meest constante speler van het toernooi. Hij bleef ongeslagen en moest alleen zaterdagavond na een sensationale remise een punt afstaan aan Piet Vet In de zenuwslopende finale tegen Hans Vultink bleef Jean Bessems heer en meester en pakte zijn eerste titel in het 47/1. Eerder had hij al goud veroverd in het 71/2 (tweemaal) en het 47/2. Piet Vet eindigde op de derde plaats, omdat hij gistermiddag zijn partij tegen Bert van Nij- natten niet in winst kon omzet ten. Zou de „thuisspeler" daar in wel zijn geslaagd, dan was hij tweede geworden en had hij, evenals Bessems en Vultink, in januari in het toernooi om de Europese titel mogen uitkomen. Vet heeft daarop nog een kansje. Raymond Ceulemans, de aan gewezen Belgische kampioen zal niet meedoen omdat de Bel gen weigerden hun titelstrijd te spelen. Piet Vet: „Ik geloof er niet in. De kans bestaat inder daad dat een derde Nederlan der wordt gevraagd, maar om dat er met Bessems en Vultink al twee zijn, geloof ik eerder dat een tweede Oostenrijker of weet ik veel wie wordt aange wezen". Over zijn gemiste kans op de tweede plaats: „Het ging niet, ik zat helemaal vast. Na van zaterdag tegen as ik al dik tevreden. Ik had toen mijn derde plaats veilig gesteld. Ik zag op een gegeven moment wel dat Vul tink ook stroef ging, maar toen stond ik er al 160 achter. Als het eenmaal niet loopt, kun je het wel vergeten...." Zaterdagavond was Piet Vet wel redelijk in vorm, tegen Jean Bessems. Met een serie van 133 zette hij de Limburger op rui me achterstand maar faalde in de volgende vijf beurten en Bessems kwam bij. Vet bleef echter tot de veertiende beurt aan de winnende hand (176- 213). Toen ging het mis. Vet liet driemaal achtereen een „nul" noteren en Bessems leek een gewonnen partij te spelen toen hij met series van 53 en 59 de 300 volmaakte. Maar Piet Vet had nog wat over. Hij kwam steeds dichter in de buurt van een remise. Met luid gejuich werd de 88e carambole van Vet begroet Een verblufte Piet Vet: „Het interesseerde me helemaal niets meer. Toen Bessems uit was, geloofde ik er natuurlijk helemaal niet meer in, vooral omdat ik daarvóór geen bal had kunnen raken". Het maakte voor de bezetting van de finaledag echter weinig uit. Vultink en Bessems zouden om de titel strijden en Vultink móést winnen. ken om een kans te hebben de 300 - Van Nijnatten 135 (6) Rijvers 2. Vultink 10, 268. 23.81 Limburger op moyenne te 366 Dekker 176 (20); Sundquest 300 3, Vet 9, 133. 16.57 slaan. Bovendien moest Bes- «Stak uu nLlvJ. 4- Sundquest 8. 129. 17 41 sems dan onder de 200 earam. a»"®' V™ N'J"",en 300 M U10 boles blijven. Het was eigenlijk De eindstand: (resp. punten, hoogste 7. Dekker 2,113, 12,76 te gek om over te praten. En "5"®» 8em-) L Bessems 13, 122, 8. Rijvers 2, 95, i 1.00 dat bleek wel tijdens de eerste 19,62 JAN VAN DER NAT beurten. Piet Vet startte met 0, 4, 0 en 1. Toen Van Nijnatten een aantal leuke series te voorschijn tover de, verschoof de aandacht van het publiek volledig naar tafel 1. Daar worstelden Bessems en Vultink zich door de eerste beurten heen. Bessems startte iets beter, maar Vultink kwam met een reeks van 55 in de vierde beurt terug. Het werd ai snel duidelijk dat Vultink de titel niet nodig had voor plaat sing in Beverwijk in het Euro pees toernooi. Toch bleef de spanning. Bessems kwam op 292-129, maakte de laatste acht caramboles en mag Nederland op de internationale tafels gaans vertegenwoordigen. De uitslagen van zaterdag en zondag waren: Sundquest 300 - Dekker 172' (12 beurten); Van Leur 300 - Rijvers 197 (27); Vultink 300 - Vet 89 (6). Bessems 300 - Van Nijnatten 152 (16); Sundquest 300 - Rijvers 133 (13); Dekker 300 - Van Leur 232 (14); Bessems 300 - Vet 300 (18); Vultink Met wat geluk kreeg ook Hans Vultink voor elkaar, dat hij mag deelnemen aan het toernooi om het Europees kampioenschap. Jean Bessems was de meest constante biljarter van het toernooi in Berkhout en veroverde volkomen terecht de Nederlandse titel. MONACO In het Europese UEFA-toernooi in Monaco heeft Nederland zaterdag gelijk gespeeld: 1-1 tegen Tsjecho Slowa kije. Een teleurstellend resultaat, omdat de Tsjechen tot de zwakkere deelnemers werden beschouwd. Het bleek uit de zege van België, dat Tsjecho Slowakije gisteren met maar liefst 5-1 versloeg. In groep A werd Frankrijk dankzij de overwinning (2-0) op West-Duitsland winnaar. Standen: Groep A 1. Frankrijk 3-6, 10-1 2. West-Duitsland 3-4 4-2 3. Noorwegen 2-0 1-3 4. Polen 2-0 0-9 Groep B.: 1. Joego Slavie 2-4 9-2 2. Nederland 2-3 4-3 3. België 3-2 8-8 4. Tsjecho Slowakije 3-1 3-11. AMSTERDAM Voor 2000 toe schouwers heeft de motorter rein- en trainingskring Assen op het nieuwe permanente cir cuit van de motorclub Amster dam aan de Basisweg de derde en tevens laatste team motor cross voor solomotoren gewon nen. De MTTK had ook de eerste twee wedstrijden ge wonnen en veroverde daardoor met een maximum aantal pun ten de Nederlandse titel voor soloclubteams motorcross. ,Dë eindstand van de derde wedstrijd is: 1. MTTK Assen 146 punten, 2. AMC Halmac halle 134; 3. WR Apeldoorn 118; 4. MC Arnhem 118; 5. TC Doetinchem 76; 6. MC. Maarn 66; Individueel: 1. Ben Wilken (MTTK) op Maico; 2. Oby Hicmstra (MTTK) op Maico; 3. J. Brakkhekke (Hallc) op Ossa; 4. J. Boer (MTTK) op Husqvar na; 5. J. van Beek (Halte) op Husq- varna; 6. J. Keizer (Doetinchem); 7 J. Klumpcr (WR) op Honda; 8 H Polsvoort (Doetinchem) op Maico Eindstand clubkampioenschap: 1 MTTK Assen 90 punten; 2. WR Apedloorn 80; 3. Hamc Horfsen er AMC Halmac Halle 79; 5. TC Doetin chem 73. Gerrit Wolsink raakte in Amerika "zijn leiderspositie kwijt. Wolsink geen leider meer WESTERVILLE De bclg Ro- afgelopen weekend over van de ger de Coster staat mocmteel Nederlander Gerrit Wolsink op de eerste plaats in het pun- door een overwinning in Whit- tcnklasscmcnt van de Trans ney in Texas. Amerikaanse motorcrosscom- De stand 1. De Coster 510 punten, petitie. 2. Gerrit Wolsink 390 punten, 3. De Coster nam de leiding in het Jim Pomcroy (VS) 299 punten. PRAAG Dukla Praag, de te genstander van FC Twente in ,de derde ronde van het toer nooi om de UEFA-cup, heeft gisteren voor de Tsjechische competitie de uitwedstrijd te gen Spartak Trnava verloren met 1-2. De ploeg bezet momen teel de achtste plaats met der tien punten uit dertien wedstrij den. IIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlllllltlllllltllllllllllll Duur grapje LONDEN De strafcommissie van de Engelse voetbalbond heeft de voor Arsenal spelende Terry Mancini voor twee wed strijden geschorst en een boete opgelegd van ongeveer 1000 gulden, omdat hij op 5 oktober - toen nog spelend voor Queens Park Rangers - tijdens een wed strijd zijn broek heeft laten zakken en aan het publiek op de hoofdtribune zijn achter werk heeft getoond. Het voorval werd indertijd als een grap opgevat door de spe lers en het publiek, maar de disciplinaire commissie - van de bond kon de humor van Manci ni niet vatten en sprak in het rapport over „onbehoorlijk ge drag". Mancini: „Dat was toch maar een grapje. Ik was nogal uitgelaten, omdat ik zo goed gespeeld had." TEL AVIV De Nederlander Theo Knegtjens heeft In de gewichts klasse tot 80 kilo de goude medaille gewonnen tijdens het negende Europese Judotoernooi voor Junioren. Knegtjens versloeg de Westduitser Freddy Weiss. De bronzen medail le in deze klasse werd gedeeld door de Oostenrijker Helmut Angerer en de Zwitser Heinz Rothlisberger. In de klasse tot zeventig kilo won de Oostenrijker Ernest Steinicke goud. Hij versloeg in de finale de Westduitser Udo Buchwald. In de groep tot 93 kilo werd de Oostenrijker Alfred Reichcl Europcss kam pioen. Hij versloeg in de finale de Westduitser Ian Knipper. Het brons ging naar de Nederlander Richard Numan en de Westduitser Siegfried Schmidt In de klasse boven de 93 kilo won de Engelsman Graham Ivee goud door een overwinning 'op de Oostenrijker G us tav Huber. Crosszege voor Joke van Gerwen KONTICH - Joke van Ger wen (De Spartaan) heeft giste ren in Kontich (België) een internationale cross voor da mes gewonnen. Zij had na 2850 meter een ruime voor sprong op de Belgische Ilands die tweede werd. De derde plaats was eveneens voor een Belgische atlete, Hertoghs. Heilzaam Er is in Nederland wel eens een discussie op gang gekomen waar bij het onderwerp was voetballers <lie over de Schreef waren gegaan een afkoelingsperiode te bezorgen op de bank. zoals bij ijshoc key Het bleek niet h-al baar. Vorige week is in een UEFA-jeugd- toernooi in Moncao een blauwe kaart uit gedeeld aan een speler die een overtreding had begaan waarop bij ons een gele kaart staat. Die blauwe kaart bezorgde de spe ler een afkoelingspe riode op de bank van tien minuten. Daar dus wel. De UEFA heeft hiermee een proef willen nemen. Of men erover tevre den is, zal later blij ken want er zal. als te doen gebruikelijk in die kringen, wel een rapport moeten ko men. In een tijd waar in de spelverruwing toeneemt, zou het in voeren van een derge lijke maatregel wel licht heilzaam kunnen werken. Damtöernooi Tijdens en voor het kan didatentoernooi dam men in Fiflis zijn ver velende dingen ge beurd. Harm Wiersma acht zich daarvan het slachtoffer. De Dam- bond gaat evenwel ook niet vrijuit Indien het usance is dat een contract wordt gezon den en dat komt niet, dient een bond daar over contact op te ne men en de vertegen woordiger niet uit te zenden vooraleer dat contract is ontvangen. Indien blijkt dat tij dens het toernooi ver scheidene bepalingen niet worden uitge voerd of niet volgens de letter, heeft degeen die het er niet mee eens is het recht het toernooi te laten voor wat het is. Wiersma heeft dat niet gedaan, alleen onder protest gespeeld maar daar van zullen de Russen zich weinig of niets aantrekken. Indien de Dambond achteraf nog iets wil doen, zou men het contact met Rusland kunnen ver breken tot de Interna tionale Dambond af doende maatregelen heeft genomen om te voorkomen dat er geen vreemde dingen meer gebeuren. Ne derland is een voor aanstaand damland dat niet met zich mag laten sollen. Achteraf een formaal protest laten klinken heeft geen zin. Sportbeleid De Nota Sportbeleid van de minister van CRM, mr. Van Doorn, is tij dens de vergadering van de Provinciale Sportraad Zuid-Hol land de afgelopen week, ronduit gezegd, afgekraakt. Indien men bedenkt dat in Zuid-Holland een kwart van de Neder landse bevolking woont en het aantal sportbeoefenaars ook een zeer groot deel van het vaderlandse geheel vormt, mag aan deze kritiek niet zonder meer voorbij worden gegaan. De Sportraad staat bo vendien niet alleen. De Zwembond ook een niet onaanzienlij ke groepering bracht eveneens zeer weinig waardering op voor het werkstuk. Het lijkt dienstig dat de opstellers van de Nota nog eens uitvoe rig van gedachten gaan wisselen met hen, die met beide be nen in het sportleven staan. Slap Wim Ruska, coach van de Budobond, mis droeg zich door een official te slaan ten aanschouwe van het publiek dat- de kam pioenschappen bij woonde. „Dit kan na tuurlijk niet", was de reactie van drie be stuursleden. Men be raadslaagde intern. Gevolg: berisping voor Ruska. Slap.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 15