Afbraak panden aan Lisser Grachtweg nog niet zeker HENGELEN OP FANCY FAIR Politiebureau tegenover Leythenrode Weer nieuwe bezwaren tegen doortrekking Jagerslaan Meer haast achter sporthal voor Rijnsburg TANDHEELKUNDIGE KLINIEK IN KATWIJK KOMT VAN DE GROND Punch stuit LUSV in opmars PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 NOVEMBER 1974 D< Van onze correspondent WASSENAAR - In de gemeente raadsvergadering van a.s. maandagavond komt om. aan de orde een voorstel van bur gemeester en wethouders om de doortrekking van de Jager- slaan onderhands aan te be steden aan de firma Holland se Wegenbouw Zanen b.v. die in deze omgeving al riole ringswerkzaamheden uitvoert In augustus 1972 besloot de raad voor deze doortrekking een krediet van 725 000.- be schikbaar te stellen. In janua ri 1974 besloot de raad de voor de doortrekking beno digde grond van de gemeente 's Gravenhage aan te kopen. Slechts het transport van deze grond moet nog plaats vinden. Nu riolering wordt aangelegd in de Hertclaan, de Hazelaan en de Jagerslaan-zuid achten burgemeester en wethouders het van belang, dat de Jager slaan zo spoedig mogelijk wordt doorgetrokken. Ge noemde landen zijn alle dood lopend en wordt op een gege ven ogenblik de Jagerslaan- zuid ten behoeve van de riole ringswerkzaamheden afgeslo ten dan zouden de bewoners in deze omgeving geheel gei- soleerd komen te zitten. Intussen heeft een (meuw-opge richte) buurtvereniging „Wil- drust" bezwaren tegen de voorgenomen doortrekking ingebracht In een uitvoerige brief aan de raad, die maan dagavond tegelijk met het voorstel aan de orde komt wordt er om. op gewezen, dat de doortrekking van de Jager- slaan in feite gebaseerd is op een uitbreidingsplan uit 1927 en niet meer in overeenstem ming is met de huidige inzich ten omtrent milieu en verkeer, die juist in de laatste tien jaren sterk zijn ontwikkeld. In de brief aan de raad wijst de buurtvereniging er verder op, dat het gemeentebestuur geen aandacht heeft geshon- ken aan het afwijzend advies van de verkeersdeskundige van de gemeente, prof Ir. J. Volmuller. Door de doortrek king zou ernstige schade wor den toegebracht aan de uitge breide vogelstand in het ge bied van Wildrust. Bovendien zal het gevaar voor verkeers ongelukken toenemen. De buurtvereniging pleit er voor de doortrekking van de Jager- slaan alleen voor fietsers (en niet voor bromfietsers) open te stellen. Voorzitter van de buurtvereni ging Wildrust is Mr. H. van Manen, secretaris is Ir. A. H. G. Fokker. Van onze correspondente RIJNSBURG - Tijdens de begro tingsvergadering van de Rijns- burgse gemeenteraad vanavond zal worden beslist over de toe kenning van een krediet voor een versnelde bouw van een sportzaal in het "Waterbos". Het gaat om een bedrag van 1.090.980,- Een versnelde bouw van de sportzaal bete kent, dat dit kan geschieden tegelijkertijd met de bouw van het overdekte zwembad, waar mee medio september een aan vang is gemaakt. Een aanzien lijk bedrag kan dan worden bespaard op de zogenaamde bouwplaats- en toezichtskosten (ongeveer 70.000 gulden). Con sequentie is wel, dat de bouw moet geschieden door dezelfde aannemer, die het zwembad bouwt. Het tweede voordeel is, dat de sportzaal reeds in sep tember 1975 ingebruik kan wor den genomen en hiervoor de gemeentefondsuitkering voor een gymnastieklokaal kan wor den geclaimd. Een derde punt om te besluiten tot versnelde bouw van de zaal is een even tuele kostenstijging van 10 pro cent. Van onze correspondent verarming van Lisse betekenen. Veldhorststraat aan de firma Horsman Van onze correspondent LISSE Burgemeester en wethouders van Lisse zullen beslist niet meteen met de hamer klaar staan wanneer het gaat om de sloop van een aantal panden aan de Grachtweg. Dit deelde burgemeester Berends gister avond tijdens de raadsvergdering mede op vragen van de heer W. J. de Munck (KVP). De KVP-er had het college verzocht om, ondanks dat de aankoop van de panden door G.S. is goedgekeurd, nog niet tot daden over te gaan waarvan men later spijt zou krijgen. Volgens de heer De Munck zou afbraak van de historische panden aan de Grachtweg een stuk sociale verarming van Lisse betekenen. De raad was gisteravond snel door de agenda heen: bij sommige punten werden slechts enkele opmerkingen gemaakt en vragen gesteld. Bij het punt „eervol ontslag aan de heer Cats als hoofd van de openbare basisschool" had de heer H. A. Smith (Prot. Chr.) er behoefte aan zijn waardering uit te spreken over de wijze waarop de heer Cats het openbaar onderwijs heeft geleid en tevens over de goede samenwerking, die met hem heeft bestaan. De raad ging akkoord met de verkoop van een perceel grond aan de Westerdreef tussen Berkhoutlaan en Veldhorststraat aan de firma Horsman Co. ten einde dit stuk vol te bouwen. Het wijkje, dat gevormd wordt door de nieuwe huizen aan de Vuursteeglaan zal voortaan „Trompenburg" heten, deze naam is een tikkeltje historischer dan het door b. en w. voorgestel de „VuursteeghofBij de rondvraag merkte de heer Osephius (WD) op. dat de bejaarden van de huisjes bij Rustoord allemaal een brievenbus aan de straat hebben gekregen en zelf hun pos', moeten halen. Hij vond dit geen service-verlening. De burgemeester was het hiermee eens en zou er met de PTT over spreken. Bazar in Zoeterwoude (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE Morgen wordt weer de jaarlijkse ba zar gehouden in Ons Huis. De organisatie is in handen van de Hervormde jeug draad die met bet beheer van het ontmoetingscen trum „Ons Huis" is belast. Met de opbrengst willen de organisatoren een bijdrage leveren in het fonds voor een kleine restauratie van de N.H.-dorpskerk. Prij zenactie winkeliers Kanaalstraat (Van onze correspondent) LisseDe middenstand van Lisse, verenigd in de Vereni ging Kanaalstraatwinkeliers, gaat tijdens de St. Nicolaa- sinkoopweken een grote ver koopactie voeren. Om het de kopers zo aantrekkelijk mo gelijk te maken hebben de 37 aangesloten winkeliers 4000 prijzen in petto waar onder een draagbare tv en tien reizen naar Oostenrijk. Tijdens de St. Nicolaaswe- ken zal in de Kanaalstraat een zekere Mijnheer X aan willekeurige kopers envelop pen uitdelen waarin een prijs staat vermeld. Handbaldag in Klimop (Van onze correspondent) Warmond— In sportzaal De Klimop organiseert de handbalvereniging War- munda a-s. zondag een schoolhandbaltournooL Di verse scholen uit de omge ving zullen er met hun beste jongens- en meisjesteam aantreden. De deelnemende scholen uit Warmond zijn de r.k. basis school De Leerhoeve en de School met de Bijbel, uit Sassenheim de Annaschool en uit Stompwijk de Maar ten v.d. Veldeschool. De eer ste Wedstrijd begint om 11.30 uur. Het beste jongens- en meisjesteam komt in het bezit van een beker en bo vendien is er voor de win nende school een wisselbe ker beschikbaar. Geen Sportraad voor Voorhout (Van onze correspondent) Voorhout— De Voorhoutse commissie voor sport en re creatie zal niet worden ver vangen door een sportraad. De gezamenlijke sportver enigingen hadden daarom gevraagd. B W van Voor hout vrezen dat door de in stelling van een sportraad alleen, de belangenbeharti ging van andere recreatie- vormen te veel in het ge drang zou komen en moge lijk helemaal niet zou plaatsvinden. Het voorstl aan de raad is dan ook om de reeds bestaande creatie te handhaven met daarnaast eventueel een door particuliere organisa ties in te stellen sportraad. Voor een goed contact met de gemeente acht men het wenselijk dat in deze plaat selijke organisatie enkele raadsleden zitting zullen ne- Als leden voor de sport- en recreatiecommissie worden door B W voorgesteld me vr. A. J. W. Wijling-Sehellin- gerhout, J. H. de Gruyter, A. in 't Veld, P. J. H. M. Verde- gaal en als voorzitter wet houder J. G. Huigsloot Zoeterwoudse woningbouw vereniging laat predikaat "r.k." vallen Van onze correspondent Zoeterwoude - Het bestuur van de R.K. Woningbouwvereni ging St. Willibrord wil deze vereniging veranderen in algemene vereniging. Op de jaarvergadering die maandag wordt gehouden De Drie Eendjes aan de Laan De Goede Herder krijgen de leden een voorstel voorgelegd om in principe te besluiten de statuten hiertoe te wijzigen. De definitieve besluiten zullen op een speciale vergadering den genomen welke in het ko mend voorjaar wordt gehou- In verband hiermee zal er maan dagavond geen bestuursverkie zing plaats vinden om het zit tende bestuur de gelegenheid te geven de besluiten voor te be- Er is een voorstel om de aande- lengelden terug te betalen en de niet afgehaalde gelden na 5 ja ren in de verenigingsreserve te Men wil ook een cautie gaan hef fen van vóór v*+r reparatie van een rioolverstopping. De cautie zal worden terugbe taald na de reparatie. Als blijkt dat de verstopping door de schuld van de bewoner veroorzaakt zullen de totale kosten op hem worden haald. Van onze correspondent LEIDERDORP Aan de Hoogmadeseweg tegen- Leythenrode zal een groeps- en rayonbu- voor de Rijkspolitie worden gebouwd. De ruimtelijke ordening zal in haar ver gadering van dinsdag 19 november a.s. b. en w. advies uitbrengen over de verkoop van de daar voor benodigde grond. De raad zal daarna overi gens dit voorstel van b. en w. nog behandelen. Een ander belangrijk, omstreden punt op de agen da van deze commissie-vergadering is het voor stel van het college in De Buitenhof nog een stuk grond te verkopen aan de Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs. Deze grond is bestemd voor een uitbreiding van de in aanbouw zijnde dependance van het Visser 't Hooft-ly- ceum. De openbare vergadering begint om 20.00 uur in het gemeentehuis. De commissie zal voorts advies uitbrengen aan b. en w. over een verplaatsing van èen parkeerha ven aan de Mauritssingel ter hoogte van het viaduct en de verkoop van grond naast de begraafplaats aan de Hoogmadeseweg voor de aanleg van een parkeerplaats. In de vergadering komt ook een voorstel van de flatcommissie van de Schansen aan de orde voor de uitvoering van een groenplan in de omgeving van Peppelschans, Beukenschans en Rietschans. 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Gistermiddag opende direc teur J. H. Scheer de drie daagse fancy-fair van het bejaardencentrum Huize St. Jeroen in Noordwijk. De op brengst is bestemd voor een nieuw orgel en voor de re creatie van de bejaarden. De openingsmiddag was gere serveerd voor de Noordwijk- se jeugd en deze was met drommen opgekomen om zich op de fancy-fair te amu seren. (zie foto). In de hal en de soos zijn een vijftiental stands ingericht, die voor elk wat wils bieden. Men kan er balgooien, ping-pong spelen, prijsschieten, touw- tjetrekken. speertjes wer pen, ringen gooien, lotto spe len of mini-midgetgolf, na men raden, een gokje wagen aan het rad van avontuur, en nog veel meer. Met uitbundig enthousiasme namen de jongens en meis jes aan de attrakties deel. Vooral voor de grabbelton en het touwtje trekken be stond enorme belangstelling. c Vandaag en morgen is de fan cy-fair geopend van 2 tot 5 uur en van 7 tot 10.30 uur. 's Middags worden de jeugd en de bejaarden verwacht en 's avonds alle Noordwij- kers. Van onze correspondent zoals bekend, ondergebracht in KATWIJK De stichting Tand- het gezondheidscentrum, heelkundig Centrum „Kat- Aan de architect van het gezond- wljk" komt eindelijk van de heidscentrum is reeds opdracht grond. Een drietal jonge tand- gegeven aan het bestaande ge- artsen heeft zich bereid ver- bouw een tandheelkundige klaard in de kliniek te gaan ruimte te creëren, werken. Deze kliniek wordt. De tandheelkundige zorg in Kat wijk staat reeds vele jaren op een laag pitje. Na een verleden jaar gehouden enquête onder de Katwijkse bevolking bleek, dat 25 procent verstoken was van een dergelijke zorg voor het gebit. In februari van dit jaar heeft de gemeenteraad 290.000 gulden beschikbaar ge steld voor het gezondheidscen trum. dat zal worden onderge bracht in een stichting. Het ge meentebestuur verwacht, dat na de eerste helft van 1975 dc tandheelkundige kliniek op vol le toeren kan gaan draaien. Van c e volleybalmedewerker LEIDEN LUSV, de Leidse runner up in de promotieklasse, zag z'n opmars deze week gestuit door Punch 2. De Leidse studenten konden door een wat slordige afwerking niet tot het spelpeil komen dat we de laatste weken van hen gewend waren. Ze verloren derhalve met 13. Setstanden: 515, 915, 15—11 en 915 Donar profiteerde van dit verlies en is LUSV via een krappe overwinning op lantaarndrager Goudse Verz 3 tot op één punt genaderd. Dat de strijd pas in de vijfde set werd beslist, was vooral te wijten aan het abominabel slecht blokken van de Leidenaren. Een opvallende prestatie werd geleverd door Hans Vodegel, die ondanks een ernstige kuitblessure drie sets uitstekend heeft staan volleyballen. Beide herenteams van Groen SC, die in de eerste klasse uitkomen, hebben zich deze week weer bijzonder goed geweerd. Het eerste team veegde in Alphen de vloer aan met het toch hoog genoteerde DAC 1. De vorstelijke 30 overwinning was voor een groot deel het werk van dé weer op volle toeren draaiende Bert Frank, die voor subliem aanvalswerk zorgde. Groen SC heeft hieraan steentje bijgedragen door konkurrent Leski/W op knappe wijze een gelijkspel af te dwingen. Wanneer Groen SC 1 zich vanavond Orion op enigszins overtuigende wijze van het lijf weet te houden, gaat een kampioenschap al vroeg in het seizoen tot de reële mogelijkheden behoren In de promotieklasse dames weet Leski/W nog steeds van geen ophouden. De overwinning van deze week heeft de Wassenaarse meisjes twee punten verder doen uitlopen op naaste concurrent DOS 1, dat deze week verrassend verloor. Groen SC 2 kwam een plaatsje hoger door de volle winst binnen te halen tegen het zwakke Be Fair 2 uit Waddinxveen. Gemini/K 2 kon via een benauwde 2—3 zege op de Valken nog net een punt voorsprong op Groen SC 2 behouden. De grote verrassing in de eerste klasse was het geringe verweer, dat Gemini/K 3 tegen de meisjes Groen SC 3 konden opbrengen. De setstanden waren 12—15, 2—15 en 1-15. STANDEN Heren I GVC 17-15 ZOV( AV^Jo 2 7-5 j Leski/W 2 5—7 V 5—6 DAC 1 5-5 1 LUSV 2 4-2 Nov Salvo 1 4-0 1 7-17 Punch 2 7- Topman van CRM bezocht expositie Joop van Egmond J Van onze correspondente RIJNSBURG - De heer L. v. dj Meer, hoofd afdeling bejaar. denwerk van het ministerie var CRM, heeft gistermiddag eer, a bezoek gebracht aan de schilde-; T rijenexpositie van de Rijnsbur I ger Joop van Egmond. De» expositie wordt gehouden in het dienstencentrum. Door me vrouw C. va. Venétien-Barn- hoorn, leidster van het een-; trum, was een gezellige bijeen- - komst georganiseerd. Ze hield! I een korte toespraak, waarin dt I vele bezigheden van het een- I trum werden genoemd. Onder de aanwezigen waren ook wet houder W. L. v. d. Gugten, ge meentesecretaris de heer S Broekhuizen en de heer P. M Martijn van de stichting bejaar denwerk. Alle aanwezigen von- den de expositie zeer geslaagd en bevorderlijk voor de sfeer ir het centrum. De tentoonstelling! duurt nog tot 30 november. Excuus oplichter uit Rijnsburg: ,,Ik kreeg te weinig uitkering" Van onze rechtbankverslaggever Den Haag/Rijnsburg - De Haagse rechtbank heeft een 22-jarigt Rijnsburger veroordeeld to 100 boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. De Rijnsburger lichtte onlangs de Rijkspostspaarbank op door met een duplicaat boekje zijn, spaartegoed op te nemen, ter I wijl hij dit eerder ook al had gedaan met het originele boek je. Voor de rechtbank verklaar de hij, dat hij te weinig uitke ring kreeg van de sociale dienst. Hij was tot een gemaakt, zei hij. Tuinkeuring Leiderdorp (Van een onzer verslaggevers) LEIDERDORP In de Schep, pingskerk wordt vanavond d« uitslag van de jaarlijkse tuiiv keuring bekend gemaakt. D« prijzen worden uitgereikt door burgemeester Van der Have, Tevoren houdt de heer J. E Mol, tuinarchitect van de ge meente Den Haag, een lezinj over Japanse siertuinen. De bijj eenkomst be tint om acht uur. Lc*kl/W 6-18 DOS 1 SC 3 5-7 Gemini K 4 5-7 LUSV 1 SC 4 56 Gem: "Open huis" Excelsior bij Van o e correspondent LEIDERDORP - De Christelijke Gemengde Zangvereniging Ex celsior houdt morgen in ge bouw Irene 'open huis'. Het bestuur wil geïnteresseerde Leiderdorpers kennis laten c ken met het werk van de zang vereniging. Het ligt in de bedoeling nieuwe; leden te werven. Deze zijn no-j dig voor het instuderen var (nieuwe) repertoire voor jubi leumconcert bij het 80-jarig be staan. Het "open huis" begint om 20.00 uur. Pluimvee- en vogelexpositie in Wassenaar Van onze correspondent Wassenaar - Loco-burgemeester Mr. G. C. van Dijk opent genavond in het Jeroenhuis in de Kerkstraat een pluimvee- en vogeltentoonstelling die georga niseerd wordt door de Pluim vee- en Vogelvereniging Wasse naar. Het is een kring- en club tentoonstelling van konijnen, cavia's, hoenders, sierduiven, postduiven, kanaries en tropi sche vogels, die tot en met dag zal duren. Vrijdagavond is de expositie tot 22 uur geopend, zaterdag van 10 tot 22 uur en zondag van 12 tot 17 uur. Vol wassenen betalen een entree prijs van 0,75, voor kinderen is de toegang gratis. Meer geld voor Voorhoutse raadsleden Van o e correspondent Voorhout - De vergoedingen voor de Voorhoutse raadsleden rol len aanzienlijk worden opge trokken. Voor elke bijgewoon de raadsvergadering ontvangt men voortaan 20 gulden plus jaarlijks een vaste onkosten vergoeding van 240 gulden. BIJ elkaar een bedrag (berekend over elf maanden) van 460 gul den. Tot nu toe ontvingen de raadsleden voor dit onderdeel van hun werk 330 gulden. Bovendien krijgen de raadsleden voor het bijwonen van een com missievergadering overdag 40 gulden en 's avonds 20 gulden De gemeenteraadsleden zullen binnenkort moeten beslissen of zij wel akkoord gaan met deze. door g.s. voorgestelde, -verho ging van presentiegeld en kostenvergoeding.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4